Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2008 r.
18:43
Edytuj ten wpis

Na Czubach będzie nowe miniosiedle

0 7 A A

Kilkaset nowych mieszkań powstaje na terenie między ulicami Dziewanny a Różaną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do pierwszych z nich na początku przyszłego roku. Cena metra: około 5 tysięcy złotych. Nabywcy są.

Sześć sześciopiętrowych budynków w sąsiedztwie wąwozu planuje wybudować Inwestor Development Sp. z o.o. z Lublina. W sumie w kompleksie nazwanym "Wiśniowy Sad” będzie około 250 mieszkań. Cała inwestycja jest podzielona na trzy etapy.

- Budowa pierwszych dwóch budynków jest mocno zaawansowana, planujemy je oddać do użytku do końca tego roku i nic nie wskazuje na to, żeby ten termin się zmienił - mówi Robert Siejka z firmy Inwestor Development. - Budowa kolejnych dwóch rozpocznie się w połowie tego roku i według planów ma się zakończyć pod koniec grudnia 2009 roku. Budowa dwóch ostatnich budynków powinna ruszyć w połowie 2009 roku, a zakończyć w grudniu 2010 roku.

Mieszkania mają od 33 do 80 metrów kwadratowych. Na ostatniej kondygnacji w każdym budynku będą po dwa ponadstumetrowe apartamenty. Mieszkania w dwóch pierwszych blokach znalazły już lokatorów. Wolnych jest jedynie kilka ponadsiedemdziesięciometrowych lokali.

Docelowo otoczone z trzech stron wąwozem osiedle ma być monitorowane i ogrodzone.

- Ale chcemy, żeby ogrodzenie było wykonane tak, nie tworzyło wizualnej bariery pomiędzy osiedlem a światem zewnętrznym - dodaje Robert Siejka.
Sześć budynków ma być skupionych wokół dziedzińca, którego elementem dominującym będzie fontanna.

Po sąsiedzku, przy Różanej budynek z 79 mieszkaniami buduje Przedsiębiorstwo Budowlane Budom Inkob.

- Mieszkania mają od 37 do 96 metrów kwadratowych. Ponad połowa już się sprzedała - mówi Józef Krzysiak z firmy Budom Inkob. - Najlepiej tradycyjnie sprzedają się lokale dwupokojowe o powierzchni około 50 metrów.

Budynek także z widokiem na wąwóz ma być gotowy w czerwcu przyszłego roku.

Cena metra podłogi

Mieszkania na osiedlu Wiśniowy Sad kosztują obecnie około 5,5 tys. za metr, mieszkania w bloku budowanym przez Budom Inkob od 3,9 do 5,2 tys. za metr.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pan z ruty / 30 listopada 2010 o 16:16
0
[quote name='wjk' timestamp='1200900866' post='12779']
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu. Super pomysł!
[/quote]

mieszkam na Rucie i po czesci zgadzam się z wypowiedzią WJK. nowe mini osiedle wewantzr osiedla Ruta swpowodowało ze mieskzancy sterj Rózanej nie maja dobrego dojscia do wawozu!!! wszytko poodgradzane. znajmomy mieszka w Berlinie tam jest zakaz budawnia takich odgrodzonych enklaw1!1 W Holandii równiez 20 lat temu przerobili ten pomysł i teraz nic nie odgradzaj. kamery - o, ochorona budynku - OK ale nie odgrodzenia!! na miłosc boska. Pyschologowie z Niederlandó juz kilkanascie lat temu stwierdzili ze to powoduje napiecia u mieszkajacych obok. to jest tak jak z przekazem podprogowym. I przepraszam to nie ejst moja opinia tylko sparwdzone badania pscychologów z Holandii- odgrodzonym enklawom wewnatzr mista mówmy NIE
[quote name='wjk' timestamp='1200900866' post='12779']
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewan... rozwiń
Avatar
dorotek444 / 30 listopada 2010 o 11:48
0
[b][b]Witam Serdecznie....mysle ze wypowiedz WJK szkoda nawet komentowac, szkoda czasu i energii na ludzi bez perspektyw...tak sie sklada za jestem bardzo szczesliwym posiadaczem mieszkania na tymze nowym osiedlu i musze powiedziec iz standard serwisu ze strony dewelopera, jego uczciwosc a przede wszystkim same mieszkania sa z najwyzszej polki, tak wiec zamilczcie pesymisci i zajmijcie sie czyms bardziej pozytecznym dla LUBLINA !!!!!!!
Avatar
bambosh / 5 lipca 2010 o 13:23
0
aga napisał:
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo na niej wybudować osiedle z mieszkaniami po milion złotych za metr, a tobie nic do tego.

> Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu,

Jak to im? Na terenie swojego osiedla będą odśnieżać sami. A naokoło ich osiedla jest teren spółdzielni mieszkaniowej, który jest odśnieżany dla wszystkich mieszkańców.

> skorzystają z darmowej infastruktury osiedla

Nic nigdy nie było, nie jest i nie będzie darmowe, głupolu.

> dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia

Jeśli to dla ciebie wybrańcy, to przy ich zarobkach 30% zabiera państwo w PIT. A ty dajesz 19%. I kto płaci więcej????

> i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu.

Po co, skoro będą mieli własny śmietnik - zamykany po to, żebyś ty im nic nie podrzucił. Swój śmietnik też możesz zamykać, tylko widocznie nie stać cię na kłódkę hehehe

> Super pomysł!

Tak. Super pomysł. Wreszcie będą jakieś normalnie wyglądające bloki wśród ohydnej komunistycznej wielkiej płyty.

Masz rację-ja bym to samo napisał-ale zrobił to ktoś wcześniej przede mną. Bardzo fajne osiedle-popieram! Wreszcie-mam nadzieję-coś normalnego w tym Lublinie!-w Lublinie,gdzie: pełno szczących i srających piesków;gdzie śmieci są podrzucane przez niewiadomo kogo a ławki są regularnie demolowane i łamane.

Masz rację-ja bym to samo napisał-ale zrobił to ktoś wcześniej przede mną. Bardzo fajne osiedle-popieram! Wreszcie-mam nadzieję-coś normalnego w tym Lublinie!-w Lublinie,gdzie: pełno szczących i srających piesków;gdzie śmieci są podrzucane przez niewiadomo kogo a ławki są regularnie demolowane i łamane. rozwiń
Avatar
dorotek444 / 5 lipca 2010 o 13:12
0
hej WJK...przestan marudzic, takie uszczypliwe uwagi piszesz bo pewnie sam chcialbys tam mieszkac.....a do odsniezania chodnikow bedzie pracownik...niech glowa Cie o to nie boi...narazie
Avatar
aga / 6 czerwca 2008 o 10:10
0
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo na niej wybudować osiedle z mieszkaniami po milion złotych za metr, a tobie nic do tego.

> Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu,

Jak to im? Na terenie swojego osiedla będą odśnieżać sami. A naokoło ich osiedla jest teren spółdzielni mieszkaniowej, który jest odśnieżany dla wszystkich mieszkańców.

> skorzystają z darmowej infastruktury osiedla

Nic nigdy nie było, nie jest i nie będzie darmowe, głupolu.

> dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia

Jeśli to dla ciebie wybrańcy, to przy ich zarobkach 30% zabiera państwo w PIT. A ty dajesz 19%. I kto płaci więcej????

> i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu.

Po co, skoro będą mieli własny śmietnik - zamykany po to, żebyś ty im nic nie podrzucił. Swój śmietnik też możesz zamykać, tylko widocznie nie stać cię na kłódkę hehehe

> Super pomysł!

Tak. Super pomysł. Wreszcie będą jakieś normalnie wyglądające bloki wśród ohydnej komunistycznej wielkiej płyty.
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo... rozwiń
Avatar
anonymous / 21 stycznia 2008 o 16:17
0
gdyby nie ogrodzenie to:
a) fontanna bedzie okupowana przez menele z sasiednich osiedli
siedzenie przy fontannie bedzie polagalo na piciu piwa lub taniego wina
c) w letnie wieczory menele beda darły ryja conajmniej do 1:00 w nocy
d) po wypiciu w.w. płynów butelki beda tluczone/wrzucane do fontanny
e) w.w. fontanna bedzie demolowana
f) sikanie i żyganie bedzie sie odbywalo do fontanny
g) przewidywany czas życia fontanny w w.w. warunkach, 1-2 mc
gdyby nie ogrodzenie to:
a) fontanna bedzie okupowana przez menele z sasiednich osiedli
siedzenie przy fontannie bedzie polagalo na piciu piwa lub taniego wina
c) w letnie wieczory menele beda darły ryja conajmniej do 1:00 w nocy
d) po wypiciu w.w. płynów butelki beda tluczone/wrzucane do fontanny
e) w.w. fontanna bedzie demolowana
f) sikanie i żyganie bedzie sie odbywalo do fontanny
g) przewidywany czas życia fontanny w w.w. warunkach, 1-2 mc rozwiń
Avatar
wjk / 21 stycznia 2008 o 08:34
0
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu. Super pomysł!
Avatar
pan z ruty / 30 listopada 2010 o 16:16
0
[quote name='wjk' timestamp='1200900866' post='12779']
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu. Super pomysł!
[/quote]

mieszkam na Rucie i po czesci zgadzam się z wypowiedzią WJK. nowe mini osiedle wewantzr osiedla Ruta swpowodowało ze mieskzancy sterj Rózanej nie maja dobrego dojscia do wawozu!!! wszytko poodgradzane. znajmomy mieszka w Berlinie tam jest zakaz budawnia takich odgrodzonych enklaw1!1 W Holandii równiez 20 lat temu przerobili ten pomysł i teraz nic nie odgradzaj. kamery - o, ochorona budynku - OK ale nie odgrodzenia!! na miłosc boska. Pyschologowie z Niederlandó juz kilkanascie lat temu stwierdzili ze to powoduje napiecia u mieszkajacych obok. to jest tak jak z przekazem podprogowym. I przepraszam to nie ejst moja opinia tylko sparwdzone badania pscychologów z Holandii- odgrodzonym enklawom wewnatzr mista mówmy NIE
[quote name='wjk' timestamp='1200900866' post='12779']
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewan... rozwiń
Avatar
dorotek444 / 30 listopada 2010 o 11:48
0
[b][b]Witam Serdecznie....mysle ze wypowiedz WJK szkoda nawet komentowac, szkoda czasu i energii na ludzi bez perspektyw...tak sie sklada za jestem bardzo szczesliwym posiadaczem mieszkania na tymze nowym osiedlu i musze powiedziec iz standard serwisu ze strony dewelopera, jego uczciwosc a przede wszystkim same mieszkania sa z najwyzszej polki, tak wiec zamilczcie pesymisci i zajmijcie sie czyms bardziej pozytecznym dla LUBLINA !!!!!!!
Avatar
bambosh / 5 lipca 2010 o 13:23
0
aga napisał:
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo na niej wybudować osiedle z mieszkaniami po milion złotych za metr, a tobie nic do tego.

> Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu,

Jak to im? Na terenie swojego osiedla będą odśnieżać sami. A naokoło ich osiedla jest teren spółdzielni mieszkaniowej, który jest odśnieżany dla wszystkich mieszkańców.

> skorzystają z darmowej infastruktury osiedla

Nic nigdy nie było, nie jest i nie będzie darmowe, głupolu.

> dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia

Jeśli to dla ciebie wybrańcy, to przy ich zarobkach 30% zabiera państwo w PIT. A ty dajesz 19%. I kto płaci więcej????

> i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu.

Po co, skoro będą mieli własny śmietnik - zamykany po to, żebyś ty im nic nie podrzucił. Swój śmietnik też możesz zamykać, tylko widocznie nie stać cię na kłódkę hehehe

> Super pomysł!

Tak. Super pomysł. Wreszcie będą jakieś normalnie wyglądające bloki wśród ohydnej komunistycznej wielkiej płyty.

Masz rację-ja bym to samo napisał-ale zrobił to ktoś wcześniej przede mną. Bardzo fajne osiedle-popieram! Wreszcie-mam nadzieję-coś normalnego w tym Lublinie!-w Lublinie,gdzie: pełno szczących i srających piesków;gdzie śmieci są podrzucane przez niewiadomo kogo a ławki są regularnie demolowane i łamane.

Masz rację-ja bym to samo napisał-ale zrobił to ktoś wcześniej przede mną. Bardzo fajne osiedle-popieram! Wreszcie-mam nadzieję-coś normalnego w tym Lublinie!-w Lublinie,gdzie: pełno szczących i srających piesków;gdzie śmieci są podrzucane przez niewiadomo kogo a ławki są regularnie demolowane i łamane. rozwiń
Avatar
dorotek444 / 5 lipca 2010 o 13:12
0
hej WJK...przestan marudzic, takie uszczypliwe uwagi piszesz bo pewnie sam chcialbys tam mieszkac.....a do odsniezania chodnikow bedzie pracownik...niech glowa Cie o to nie boi...narazie
Avatar
aga / 6 czerwca 2008 o 10:10
0
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo na niej wybudować osiedle z mieszkaniami po milion złotych za metr, a tobie nic do tego.

> Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu,

Jak to im? Na terenie swojego osiedla będą odśnieżać sami. A naokoło ich osiedla jest teren spółdzielni mieszkaniowej, który jest odśnieżany dla wszystkich mieszkańców.

> skorzystają z darmowej infastruktury osiedla

Nic nigdy nie było, nie jest i nie będzie darmowe, głupolu.

> dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia

Jeśli to dla ciebie wybrańcy, to przy ich zarobkach 30% zabiera państwo w PIT. A ty dajesz 19%. I kto płaci więcej????

> i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu.

Po co, skoro będą mieli własny śmietnik - zamykany po to, żebyś ty im nic nie podrzucił. Swój śmietnik też możesz zamykać, tylko widocznie nie stać cię na kłódkę hehehe

> Super pomysł!

Tak. Super pomysł. Wreszcie będą jakieś normalnie wyglądające bloki wśród ohydnej komunistycznej wielkiej płyty.
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo... rozwiń
Avatar
anonymous / 21 stycznia 2008 o 16:17
0
gdyby nie ogrodzenie to:
a) fontanna bedzie okupowana przez menele z sasiednich osiedli
siedzenie przy fontannie bedzie polagalo na piciu piwa lub taniego wina
c) w letnie wieczory menele beda darły ryja conajmniej do 1:00 w nocy
d) po wypiciu w.w. płynów butelki beda tluczone/wrzucane do fontanny
e) w.w. fontanna bedzie demolowana
f) sikanie i żyganie bedzie sie odbywalo do fontanny
g) przewidywany czas życia fontanny w w.w. warunkach, 1-2 mc
gdyby nie ogrodzenie to:
a) fontanna bedzie okupowana przez menele z sasiednich osiedli
siedzenie przy fontannie bedzie polagalo na piciu piwa lub taniego wina
c) w letnie wieczory menele beda darły ryja conajmniej do 1:00 w nocy
d) po wypiciu w.w. płynów butelki beda tluczone/wrzucane do fontanny
e) w.w. fontanna bedzie demolowana
f) sikanie i żyganie bedzie sie odbywalo do fontanny
g) przewidywany czas życia fontanny w w.w. warunkach, 1-2 mc rozwiń
Avatar
wjk / 21 stycznia 2008 o 08:34
0
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu. Super pomysł!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!