Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2008 r.
18:43
Edytuj ten wpis

Na Czubach będzie nowe miniosiedle

0 7 A A

Kilkaset nowych mieszkań powstaje na terenie między ulicami Dziewanny a Różaną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do pierwszych z nich na początku przyszłego roku. Cena metra: około 5 tysięcy złotych. Nabywcy są.

Sześć sześciopiętrowych budynków w sąsiedztwie wąwozu planuje wybudować Inwestor Development Sp. z o.o. z Lublina. W sumie w kompleksie nazwanym "Wiśniowy Sad” będzie około 250 mieszkań. Cała inwestycja jest podzielona na trzy etapy.

- Budowa pierwszych dwóch budynków jest mocno zaawansowana, planujemy je oddać do użytku do końca tego roku i nic nie wskazuje na to, żeby ten termin się zmienił - mówi Robert Siejka z firmy Inwestor Development. - Budowa kolejnych dwóch rozpocznie się w połowie tego roku i według planów ma się zakończyć pod koniec grudnia 2009 roku. Budowa dwóch ostatnich budynków powinna ruszyć w połowie 2009 roku, a zakończyć w grudniu 2010 roku.

Mieszkania mają od 33 do 80 metrów kwadratowych. Na ostatniej kondygnacji w każdym budynku będą po dwa ponadstumetrowe apartamenty. Mieszkania w dwóch pierwszych blokach znalazły już lokatorów. Wolnych jest jedynie kilka ponadsiedemdziesięciometrowych lokali.

Docelowo otoczone z trzech stron wąwozem osiedle ma być monitorowane i ogrodzone.

- Ale chcemy, żeby ogrodzenie było wykonane tak, nie tworzyło wizualnej bariery pomiędzy osiedlem a światem zewnętrznym - dodaje Robert Siejka.
Sześć budynków ma być skupionych wokół dziedzińca, którego elementem dominującym będzie fontanna.

Po sąsiedzku, przy Różanej budynek z 79 mieszkaniami buduje Przedsiębiorstwo Budowlane Budom Inkob.

- Mieszkania mają od 37 do 96 metrów kwadratowych. Ponad połowa już się sprzedała - mówi Józef Krzysiak z firmy Budom Inkob. - Najlepiej tradycyjnie sprzedają się lokale dwupokojowe o powierzchni około 50 metrów.

Budynek także z widokiem na wąwóz ma być gotowy w czerwcu przyszłego roku.

Cena metra podłogi

Mieszkania na osiedlu Wiśniowy Sad kosztują obecnie około 5,5 tys. za metr, mieszkania w bloku budowanym przez Budom Inkob od 3,9 do 5,2 tys. za metr.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pan z ruty / 30 listopada 2010 o 16:16
0
[quote name='wjk' timestamp='1200900866' post='12779']
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu. Super pomysł!
[/quote]

mieszkam na Rucie i po czesci zgadzam się z wypowiedzią WJK. nowe mini osiedle wewantzr osiedla Ruta swpowodowało ze mieskzancy sterj Rózanej nie maja dobrego dojscia do wawozu!!! wszytko poodgradzane. znajmomy mieszka w Berlinie tam jest zakaz budawnia takich odgrodzonych enklaw1!1 W Holandii równiez 20 lat temu przerobili ten pomysł i teraz nic nie odgradzaj. kamery - o, ochorona budynku - OK ale nie odgrodzenia!! na miłosc boska. Pyschologowie z Niederlandó juz kilkanascie lat temu stwierdzili ze to powoduje napiecia u mieszkajacych obok. to jest tak jak z przekazem podprogowym. I przepraszam to nie ejst moja opinia tylko sparwdzone badania pscychologów z Holandii- odgrodzonym enklawom wewnatzr mista mówmy NIE
[quote name='wjk' timestamp='1200900866' post='12779']
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewan... rozwiń
Avatar
dorotek444 / 30 listopada 2010 o 11:48
0
[b][b]Witam Serdecznie....mysle ze wypowiedz WJK szkoda nawet komentowac, szkoda czasu i energii na ludzi bez perspektyw...tak sie sklada za jestem bardzo szczesliwym posiadaczem mieszkania na tymze nowym osiedlu i musze powiedziec iz standard serwisu ze strony dewelopera, jego uczciwosc a przede wszystkim same mieszkania sa z najwyzszej polki, tak wiec zamilczcie pesymisci i zajmijcie sie czyms bardziej pozytecznym dla LUBLINA !!!!!!!
Avatar
bambosh / 5 lipca 2010 o 13:23
0
aga napisał:
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo na niej wybudować osiedle z mieszkaniami po milion złotych za metr, a tobie nic do tego.

> Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu,

Jak to im? Na terenie swojego osiedla będą odśnieżać sami. A naokoło ich osiedla jest teren spółdzielni mieszkaniowej, który jest odśnieżany dla wszystkich mieszkańców.

> skorzystają z darmowej infastruktury osiedla

Nic nigdy nie było, nie jest i nie będzie darmowe, głupolu.

> dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia

Jeśli to dla ciebie wybrańcy, to przy ich zarobkach 30% zabiera państwo w PIT. A ty dajesz 19%. I kto płaci więcej????

> i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu.

Po co, skoro będą mieli własny śmietnik - zamykany po to, żebyś ty im nic nie podrzucił. Swój śmietnik też możesz zamykać, tylko widocznie nie stać cię na kłódkę hehehe

> Super pomysł!

Tak. Super pomysł. Wreszcie będą jakieś normalnie wyglądające bloki wśród ohydnej komunistycznej wielkiej płyty.

Masz rację-ja bym to samo napisał-ale zrobił to ktoś wcześniej przede mną. Bardzo fajne osiedle-popieram! Wreszcie-mam nadzieję-coś normalnego w tym Lublinie!-w Lublinie,gdzie: pełno szczących i srających piesków;gdzie śmieci są podrzucane przez niewiadomo kogo a ławki są regularnie demolowane i łamane.

Masz rację-ja bym to samo napisał-ale zrobił to ktoś wcześniej przede mną. Bardzo fajne osiedle-popieram! Wreszcie-mam nadzieję-coś normalnego w tym Lublinie!-w Lublinie,gdzie: pełno szczących i srających piesków;gdzie śmieci są podrzucane przez niewiadomo kogo a ławki są regularnie demolowane i łamane. rozwiń
Avatar
dorotek444 / 5 lipca 2010 o 13:12
0
hej WJK...przestan marudzic, takie uszczypliwe uwagi piszesz bo pewnie sam chcialbys tam mieszkac.....a do odsniezania chodnikow bedzie pracownik...niech glowa Cie o to nie boi...narazie
Avatar
aga / 6 czerwca 2008 o 10:10
0
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo na niej wybudować osiedle z mieszkaniami po milion złotych za metr, a tobie nic do tego.

> Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu,

Jak to im? Na terenie swojego osiedla będą odśnieżać sami. A naokoło ich osiedla jest teren spółdzielni mieszkaniowej, który jest odśnieżany dla wszystkich mieszkańców.

> skorzystają z darmowej infastruktury osiedla

Nic nigdy nie było, nie jest i nie będzie darmowe, głupolu.

> dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia

Jeśli to dla ciebie wybrańcy, to przy ich zarobkach 30% zabiera państwo w PIT. A ty dajesz 19%. I kto płaci więcej????

> i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu.

Po co, skoro będą mieli własny śmietnik - zamykany po to, żebyś ty im nic nie podrzucił. Swój śmietnik też możesz zamykać, tylko widocznie nie stać cię na kłódkę hehehe

> Super pomysł!

Tak. Super pomysł. Wreszcie będą jakieś normalnie wyglądające bloki wśród ohydnej komunistycznej wielkiej płyty.
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo... rozwiń
Avatar
anonymous / 21 stycznia 2008 o 16:17
0
gdyby nie ogrodzenie to:
a) fontanna bedzie okupowana przez menele z sasiednich osiedli
siedzenie przy fontannie bedzie polagalo na piciu piwa lub taniego wina
c) w letnie wieczory menele beda darły ryja conajmniej do 1:00 w nocy
d) po wypiciu w.w. płynów butelki beda tluczone/wrzucane do fontanny
e) w.w. fontanna bedzie demolowana
f) sikanie i żyganie bedzie sie odbywalo do fontanny
g) przewidywany czas życia fontanny w w.w. warunkach, 1-2 mc
gdyby nie ogrodzenie to:
a) fontanna bedzie okupowana przez menele z sasiednich osiedli
siedzenie przy fontannie bedzie polagalo na piciu piwa lub taniego wina
c) w letnie wieczory menele beda darły ryja conajmniej do 1:00 w nocy
d) po wypiciu w.w. płynów butelki beda tluczone/wrzucane do fontanny
e) w.w. fontanna bedzie demolowana
f) sikanie i żyganie bedzie sie odbywalo do fontanny
g) przewidywany czas życia fontanny w w.w. warunkach, 1-2 mc rozwiń
Avatar
wjk / 21 stycznia 2008 o 08:34
0
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu. Super pomysł!
Avatar
pan z ruty / 30 listopada 2010 o 16:16
0
[quote name='wjk' timestamp='1200900866' post='12779']
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu. Super pomysł!
[/quote]

mieszkam na Rucie i po czesci zgadzam się z wypowiedzią WJK. nowe mini osiedle wewantzr osiedla Ruta swpowodowało ze mieskzancy sterj Rózanej nie maja dobrego dojscia do wawozu!!! wszytko poodgradzane. znajmomy mieszka w Berlinie tam jest zakaz budawnia takich odgrodzonych enklaw1!1 W Holandii równiez 20 lat temu przerobili ten pomysł i teraz nic nie odgradzaj. kamery - o, ochorona budynku - OK ale nie odgrodzenia!! na miłosc boska. Pyschologowie z Niederlandó juz kilkanascie lat temu stwierdzili ze to powoduje napiecia u mieszkajacych obok. to jest tak jak z przekazem podprogowym. I przepraszam to nie ejst moja opinia tylko sparwdzone badania pscychologów z Holandii- odgrodzonym enklawom wewnatzr mista mówmy NIE
[quote name='wjk' timestamp='1200900866' post='12779']
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewan... rozwiń
Avatar
dorotek444 / 30 listopada 2010 o 11:48
0
[b][b]Witam Serdecznie....mysle ze wypowiedz WJK szkoda nawet komentowac, szkoda czasu i energii na ludzi bez perspektyw...tak sie sklada za jestem bardzo szczesliwym posiadaczem mieszkania na tymze nowym osiedlu i musze powiedziec iz standard serwisu ze strony dewelopera, jego uczciwosc a przede wszystkim same mieszkania sa z najwyzszej polki, tak wiec zamilczcie pesymisci i zajmijcie sie czyms bardziej pozytecznym dla LUBLINA !!!!!!!
Avatar
bambosh / 5 lipca 2010 o 13:23
0
aga napisał:
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo na niej wybudować osiedle z mieszkaniami po milion złotych za metr, a tobie nic do tego.

> Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu,

Jak to im? Na terenie swojego osiedla będą odśnieżać sami. A naokoło ich osiedla jest teren spółdzielni mieszkaniowej, który jest odśnieżany dla wszystkich mieszkańców.

> skorzystają z darmowej infastruktury osiedla

Nic nigdy nie było, nie jest i nie będzie darmowe, głupolu.

> dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia

Jeśli to dla ciebie wybrańcy, to przy ich zarobkach 30% zabiera państwo w PIT. A ty dajesz 19%. I kto płaci więcej????

> i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu.

Po co, skoro będą mieli własny śmietnik - zamykany po to, żebyś ty im nic nie podrzucił. Swój śmietnik też możesz zamykać, tylko widocznie nie stać cię na kłódkę hehehe

> Super pomysł!

Tak. Super pomysł. Wreszcie będą jakieś normalnie wyglądające bloki wśród ohydnej komunistycznej wielkiej płyty.

Masz rację-ja bym to samo napisał-ale zrobił to ktoś wcześniej przede mną. Bardzo fajne osiedle-popieram! Wreszcie-mam nadzieję-coś normalnego w tym Lublinie!-w Lublinie,gdzie: pełno szczących i srających piesków;gdzie śmieci są podrzucane przez niewiadomo kogo a ławki są regularnie demolowane i łamane.

Masz rację-ja bym to samo napisał-ale zrobił to ktoś wcześniej przede mną. Bardzo fajne osiedle-popieram! Wreszcie-mam nadzieję-coś normalnego w tym Lublinie!-w Lublinie,gdzie: pełno szczących i srających piesków;gdzie śmieci są podrzucane przez niewiadomo kogo a ławki są regularnie demolowane i łamane. rozwiń
Avatar
dorotek444 / 5 lipca 2010 o 13:12
0
hej WJK...przestan marudzic, takie uszczypliwe uwagi piszesz bo pewnie sam chcialbys tam mieszkac.....a do odsniezania chodnikow bedzie pracownik...niech glowa Cie o to nie boi...narazie
Avatar
aga / 6 czerwca 2008 o 10:10
0
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo na niej wybudować osiedle z mieszkaniami po milion złotych za metr, a tobie nic do tego.

> Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu,

Jak to im? Na terenie swojego osiedla będą odśnieżać sami. A naokoło ich osiedla jest teren spółdzielni mieszkaniowej, który jest odśnieżany dla wszystkich mieszkańców.

> skorzystają z darmowej infastruktury osiedla

Nic nigdy nie było, nie jest i nie będzie darmowe, głupolu.

> dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia

Jeśli to dla ciebie wybrańcy, to przy ich zarobkach 30% zabiera państwo w PIT. A ty dajesz 19%. I kto płaci więcej????

> i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu.

Po co, skoro będą mieli własny śmietnik - zamykany po to, żebyś ty im nic nie podrzucił. Swój śmietnik też możesz zamykać, tylko widocznie nie stać cię na kłódkę hehehe

> Super pomysł!

Tak. Super pomysł. Wreszcie będą jakieś normalnie wyglądające bloki wśród ohydnej komunistycznej wielkiej płyty.
> Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie

Tak, właśnie po to

> i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze.

Za to powinna być kara. Ale pokaż mi właścicela psa, który wyprowadza go na sikanie pod swoje okno. ZAWSZE idzie pod okno "sąsiada". Więc twój zarzut jest nietrafiony, kolego.

> To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców.

Deweloper kupił działkę i ma prawo... rozwiń
Avatar
anonymous / 21 stycznia 2008 o 16:17
0
gdyby nie ogrodzenie to:
a) fontanna bedzie okupowana przez menele z sasiednich osiedli
siedzenie przy fontannie bedzie polagalo na piciu piwa lub taniego wina
c) w letnie wieczory menele beda darły ryja conajmniej do 1:00 w nocy
d) po wypiciu w.w. płynów butelki beda tluczone/wrzucane do fontanny
e) w.w. fontanna bedzie demolowana
f) sikanie i żyganie bedzie sie odbywalo do fontanny
g) przewidywany czas życia fontanny w w.w. warunkach, 1-2 mc
gdyby nie ogrodzenie to:
a) fontanna bedzie okupowana przez menele z sasiednich osiedli
siedzenie przy fontannie bedzie polagalo na piciu piwa lub taniego wina
c) w letnie wieczory menele beda darły ryja conajmniej do 1:00 w nocy
d) po wypiciu w.w. płynów butelki beda tluczone/wrzucane do fontanny
e) w.w. fontanna bedzie demolowana
f) sikanie i żyganie bedzie sie odbywalo do fontanny
g) przewidywany czas życia fontanny w w.w. warunkach, 1-2 mc rozwiń
Avatar
wjk / 21 stycznia 2008 o 08:34
0
Ogrodzone i monitorowane aby żaden motłoch nie posiedział przy fontannie, i pieska na siusianie można wyprowadzić na cudze. To jakaś paranoja, że na otwartym i ogólnodostępnym osiedlu dopuszcza się takie enklawy dla wybrańców. Trzeba im będzie odśnieżyć ulice by mogli bezpiecznie pójść do sklepu, skorzystają z darmowej infastruktury osiedla, dzieci mogą pójść do osiedlowego klubu działalność którego opłaca spółdzielnia i śmieci można podrzucić bezobawy rewanżu. Super pomysł!