Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2021 r.
14:44

Na ulicach Lublina zginęło 10 osób. Gdzie najłatwiej o wypadek?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 9 A A
Wypadek na al. Witosa (22 października 2020 r.). Zginęły w nim dwie osoby
Wypadek na al. Witosa (22 października 2020 r.). Zginęły w nim dwie osoby (fot. Piotr Michalski)

Niepokojąco wzrosła liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych na ulicach Lublina. W zeszłym roku zginęło aż 10 osób. Oto policyjna lista niebezpiecznych miejsc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do miejskich radnych dotarł właśnie coroczny raport policji o bezpieczeństwie na drogach Lublina. To meldunek za rok 2020. Drogówka nie ma dobrych wiadomości, bo na lubelskich ulicach zginęło 10 osób. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła, jak podaje komenda, o prawie 43 proc.

W całym mieście doszło w minionym roku do 144 wypadków. Najwięcej takich zdarzeń (9) zanotowano na al. Witosa. Zginęły tu 2 osoby, 10 zostało rannych.

– Ponadto wysokie zagrożenie tego rodzaju zdarzeniami drogowymi odnotowano na al. Andersa, al. Tysiąclecia, al. Kraśnickiej, ul. Bohaterów Monte Cassino – wylicza w raporcie Komenda Miejska Policji. Przed rokiem na szczycie niechlubnej listy była ul. Kunickiego, która w nowym zestawieniu spadła na 17. miejsce.

Al. Witosa nie była jedyną ulicą, na której ktoś stracił życie. Po jednej ofierze śmiertelnej zanotowano na ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Choiny, Drodze Męczenników Majdanka, ul. Dywizjonu 303, Krężnickiej, Mełgiewskiej, al. Tysiąclecia i ul. Nadbystrzyckiej.

Spośród 10 osób, które w zeszłym roku zginęły w wypadkach drogowych, aż 4 ofiary to piesi. – Do wypadków z udziałem pieszych doszło na 39 ulicach miasta – stwierdza komenda. – Wzrost zagrożenia tej kategorii uczestników ruchu odnotowano na al. Tysiąclecia, ul. Bohaterów Monte Cassino oraz al. Andersa.

Na wymienionych przez komendę ulicach piesi uczestniczyli w większości odnotowanych wypadków. – Do zdarzeń z ich udziałem dochodziło na oznakowanych przejściach – dodaje policja.

Piesi byli sprawcami tylko 4 proc. wypadków. W ciągu minionego roku zanotowano pięć wypadków spowodowanych nagłym wtargnięciem pieszego przed auto (1 zabity, 4 rannych) i dwa spowodowane wejściem pieszego na pasy przy czerwonym świetle (2 osoby ranne).

Z reguły to kierowcy popełniają błędy, lekceważą przepisy i wykazują się brawurą. Jakie są ich główne grzechy? To nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (5 zabitych, 46 rannych), nieustąpienie pieszemu na przejściu (2 zabitych, 30 rannych) oraz zbyt szybka jazda (12 rannych).

Na mapie Lublina wyróżnia się sześć skrzyżowań, na których w zeszłym roku odnotowano więcej niż jeden wypadek:

  • Al. Racławickie/al. Długosza,
  • Andersa/Kalinowszczyzna,
  • Bohaterów Monte Cassino/Krasińskiego,
  • Krańcowa/Pogodna,
  • Pawia/Długa,
  • Związkowa/Bursaki.

Zauważalnie, bo aż o jedną piątą, spadła za to liczba kolizji. W zeszłym roku odnotowano ich ponad 4200. Najwięcej na al. Tysiąclecia (186), al. Solidarności (185), al. Kraśnickiej (172), ul. Jana Pawła II (161), al. Witosa (147), al. Spółdzielczości Pracy (119), oraz ul. Kunickiego (118).

Wśród skrzyżowań w niechlubnej kolizyjnej statystyce prowadzi rondo koło Zamku (52 kolizje), rondo Kowcza (u zbiegu ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej, 32 zdarzenia), skrzyżowanie ul. Podzamcze z Ruską oraz al. Witosa z Krańcową (po 27 kolizji).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_DX_ / 22 marca 2021 r. o 15:51
+14
Pobudowano w Lublinie dziesiątki miejskich autostrad po których ludzie pędzą jak szaleni nie zwracając uwagi na innych (zwłaszcza słabszych) uczestników ruchu i mamy wzrost wypadków.
Avatar
_DX_ / 23 marca 2021 r. o 09:09
+7
Spójrzcie trochę szerzej na problem nie tylko na swoją najbliższą ulicę. Na zachodzie np. NL, A drogi praktycznie idealne jeśli chodzi o nawierzchnię a wypadków tyle nie ma. Więc jak to jest z tą szaleńcza jazdą (?) Czy naprawdę źle drogi polepszają bezpieczeństwo ??? Jeśli tak by było po co to wszystko budować i remontować??? Najlepiej jeździć koniem z wozem jak 50 lat temu. Nie tu leży problem. Trzeba moi parafianie stawiać na : 1. Edukację i szkolenie m.in. z kultury na drodze nowych kierowców od najmłodszych lat. 2. Poprawa infrastruktury. 3. Poprawa stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach. Tylko tyle. Dużo ? Sami sobie na to odpowiedzcie sobie.
 Na Zachodzie to przede wszystkim ogranicza się ruch samochdów w miastach i zwęża się ulice, a nawet burzy się wiadukty i estakady.
 Na Zachodzie to przede wszystkim ogranicza się ruch samochdów w miastach i zwęża się ulice, a nawet burzy się wiadukty i estakady. rozwiń
Avatar
ajs66 / 23 marca 2021 r. o 16:48
+1
1.Jadąc zgodnie z przepisami jesteś frajerem 2.Auta nie ma co żałować. Tato kupiom nowy. 3.Jak ktoś jest chamem i prostakiem w pracy i w domu, to za kierownicą nie stanie się dżentelmenem. 5.W Londynie też wolno jeździć po mieście „50”.Tyle że mil/godz. 6.Co robi ograniczenie do 60 km/h na trasie w rejonie Sławinka. 7.Kiedy wójtowie, burmistrzowie czy prezydenci będą odpowiadali za pozostawienie nieaktualnych znaków drogowych jak za utrudnianie ruchu?
Avatar
Hzw / 25 marca 2021 r. o 10:21
-2
Jeb*** się w łeb. Patrzysz lecz nie widzisz.
Avatar
Hzw / 25 marca 2021 r. o 10:17
-2
1. I tak nim jesteś bez względu na miejsce. 2. Zapoznaj się z instrukcją obsługi auta (szczegółowo).  3. Czytaj pkt 1.    4. -------  5. Nie 50 a 30 mil/h.   6. Stoi kur**. 7. Jak wróble będą miały po 5 kg.
Avatar
Hzw / 23 marca 2021 r. o 17:27
-2
Bierz trochę mniej
Avatar
Hzw / 26 marca 2021 r. o 14:22
-3
Na Zachodzie to przede wszystkim ogranicza się ruch samochdów w miastach i zwęża się ulice, a nawet burzy się wiadukty i estakady. Ch w d ci się chyba burzy
Avatar
Hzw / 23 marca 2021 r. o 08:56
-5
Spójrzcie trochę szerzej na problem nie tylko na swoją najbliższą ulicę. Na zachodzie np. NL, A drogi praktycznie idealne jeśli chodzi o nawierzchnię a wypadków tyle nie ma. Więc jak to jest z tą szaleńcza jazdą (?) Czy naprawdę źle drogi polepszają bezpieczeństwo ??? Jeśli tak by było po co to wszystko budować i remontować??? Najlepiej jeździć koniem z wozem jak 50 lat temu. Nie tu leży problem. Trzeba moi parafianie stawiać na : 1. Edukację i szkolenie m.in. z kultury na drodze nowych kierowców od najmłodszych lat. 2. Poprawa infrastruktury. 3. Poprawa stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach. Tylko tyle. Dużo ? Sami sobie na to odpowiedzcie sobie.
Spójrzcie trochę szerzej na problem nie tylko na swoją najbliższą ulicę. Na zachodzie np. NL, A drogi praktycznie idealne jeśli chodzi o nawierzchnię a wypadków tyle nie ma. Więc jak to jest z tą szaleńcza jazdą (?) Czy naprawdę źle drogi polepszają bezpieczeństwo ??? Jeśli tak by było po co to wszystko budować i remontować??? Najlepiej jeździć koniem z wozem jak 50 lat temu. Nie tu leży problem. Trzeba moi parafianie stawiać na : 1. Edukację i szkolenie m.in. z kultury na drodze nowych kierowców od najmłodszych lat. 2. Poprawa infrastr... rozwiń
Avatar
Hzw / 22 marca 2021 r. o 15:27
-16
Wniosek z tego jeden: Za mało dróg o prawidłowej nawierzchni. Drogi wymienione w artykule z największą liczbą wypadków są dziurawe jak ser szwajcarski a do tego te studzienki pozapadane... Trzeba to jak najszybciej naprawić. Przeciez wszystkim niby zależy na bezpieczeństwie (?) Jak bardzo widać po drogach. Pozdrawiam serdecznie NightDriver
Avatar
Hzw / 26 marca 2021 r. o 14:22
-3
Na Zachodzie to przede wszystkim ogranicza się ruch samochdów w miastach i zwęża się ulice, a nawet burzy się wiadukty i estakady. Ch w d ci się chyba burzy
Avatar
Hzw / 25 marca 2021 r. o 10:21
-2
Jeb*** się w łeb. Patrzysz lecz nie widzisz.
Avatar
Hzw / 25 marca 2021 r. o 10:17
-2
1. I tak nim jesteś bez względu na miejsce. 2. Zapoznaj się z instrukcją obsługi auta (szczegółowo).  3. Czytaj pkt 1.    4. -------  5. Nie 50 a 30 mil/h.   6. Stoi kur**. 7. Jak wróble będą miały po 5 kg.
Avatar
Hzw / 23 marca 2021 r. o 17:27
-2
Bierz trochę mniej
Avatar
ajs66 / 23 marca 2021 r. o 16:48
+1
1.Jadąc zgodnie z przepisami jesteś frajerem 2.Auta nie ma co żałować. Tato kupiom nowy. 3.Jak ktoś jest chamem i prostakiem w pracy i w domu, to za kierownicą nie stanie się dżentelmenem. 5.W Londynie też wolno jeździć po mieście „50”.Tyle że mil/godz. 6.Co robi ograniczenie do 60 km/h na trasie w rejonie Sławinka. 7.Kiedy wójtowie, burmistrzowie czy prezydenci będą odpowiadali za pozostawienie nieaktualnych znaków drogowych jak za utrudnianie ruchu?
Avatar
_DX_ / 23 marca 2021 r. o 09:09
+7
Spójrzcie trochę szerzej na problem nie tylko na swoją najbliższą ulicę. Na zachodzie np. NL, A drogi praktycznie idealne jeśli chodzi o nawierzchnię a wypadków tyle nie ma. Więc jak to jest z tą szaleńcza jazdą (?) Czy naprawdę źle drogi polepszają bezpieczeństwo ??? Jeśli tak by było po co to wszystko budować i remontować??? Najlepiej jeździć koniem z wozem jak 50 lat temu. Nie tu leży problem. Trzeba moi parafianie stawiać na : 1. Edukację i szkolenie m.in. z kultury na drodze nowych kierowców od najmłodszych lat. 2. Poprawa infrastruktury. 3. Poprawa stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach. Tylko tyle. Dużo ? Sami sobie na to odpowiedzcie sobie.
 Na Zachodzie to przede wszystkim ogranicza się ruch samochdów w miastach i zwęża się ulice, a nawet burzy się wiadukty i estakady.
 Na Zachodzie to przede wszystkim ogranicza się ruch samochdów w miastach i zwęża się ulice, a nawet burzy się wiadukty i estakady. rozwiń
Avatar
Hzw / 23 marca 2021 r. o 08:56
-5
Spójrzcie trochę szerzej na problem nie tylko na swoją najbliższą ulicę. Na zachodzie np. NL, A drogi praktycznie idealne jeśli chodzi o nawierzchnię a wypadków tyle nie ma. Więc jak to jest z tą szaleńcza jazdą (?) Czy naprawdę źle drogi polepszają bezpieczeństwo ??? Jeśli tak by było po co to wszystko budować i remontować??? Najlepiej jeździć koniem z wozem jak 50 lat temu. Nie tu leży problem. Trzeba moi parafianie stawiać na : 1. Edukację i szkolenie m.in. z kultury na drodze nowych kierowców od najmłodszych lat. 2. Poprawa infrastruktury. 3. Poprawa stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach. Tylko tyle. Dużo ? Sami sobie na to odpowiedzcie sobie.
Spójrzcie trochę szerzej na problem nie tylko na swoją najbliższą ulicę. Na zachodzie np. NL, A drogi praktycznie idealne jeśli chodzi o nawierzchnię a wypadków tyle nie ma. Więc jak to jest z tą szaleńcza jazdą (?) Czy naprawdę źle drogi polepszają bezpieczeństwo ??? Jeśli tak by było po co to wszystko budować i remontować??? Najlepiej jeździć koniem z wozem jak 50 lat temu. Nie tu leży problem. Trzeba moi parafianie stawiać na : 1. Edukację i szkolenie m.in. z kultury na drodze nowych kierowców od najmłodszych lat. 2. Poprawa infrastr... rozwiń
Avatar
_DX_ / 22 marca 2021 r. o 15:51
+14
Pobudowano w Lublinie dziesiątki miejskich autostrad po których ludzie pędzą jak szaleni nie zwracając uwagi na innych (zwłaszcza słabszych) uczestników ruchu i mamy wzrost wypadków.
Avatar
Hzw / 22 marca 2021 r. o 15:27
-16
Wniosek z tego jeden: Za mało dróg o prawidłowej nawierzchni. Drogi wymienione w artykule z największą liczbą wypadków są dziurawe jak ser szwajcarski a do tego te studzienki pozapadane... Trzeba to jak najszybciej naprawić. Przeciez wszystkim niby zależy na bezpieczeństwie (?) Jak bardzo widać po drogach. Pozdrawiam serdecznie NightDriver