Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 października 2021 r.
15:03

Najpierw na uczelni, a potem będzie areszt. KUL rozpoczął rok akademicki

Autor: Zdjęcie autora sko
64 6 A A

Studia Studenci KUL rozpoczęli oficjalnie nowy rok akademicki. W środę to samo uczynią osadzeni w areszcie śledczym

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niedzielna uroczystość była poprzedzona mszą, a następnie już oficjalnie ponad 9,8 tysiąca osób rozpoczęło rok akademicki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Do tej liczby należy dodać jeszcze 780 doktorantów. Na pierwszym roku studia rozpoczęło 3364 osób. Można jeszcze wymienić blisko 1 tys. obcokrajowców, wśród których najwięcej jest Ukraińców. Na katolickiej uczelni uczą się także obywatele Białorusi, Nigerii czy Turcji a nawet Meksyku. Ten rok jest dla KUL w pewnym sensie wyjątkowy, bo po raz pierwszy naukę rozpoczęły osoby z Syrii, Panamy i Kirgistanu.

Rektor KUL, Ks. prof. Kalinowski mówił, że uniwersytet musi skutecznie odpowiadać na bieżące wyzwania i problemy. Taką odpowiedzią są przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego. – Dostrzegamy  narastającą konieczność kształcenia w zakresie opieki paliatywnej – przemiał i dodał, że uczelnia planuje dalszy rozwój współpracy międzynarodowej, w ramach której przygotowywana jest oferta dydaktycznej dla Polonii i Polaków za granicą.

Wspomniał także o inicjatywie debat naukowych na tematy społeczne. Areopagu Uniwersytetów, które KUL będzie realizował z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagielloński i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Rektor chce odbudowania a życia społeczności akademickiej, które zostało poważnie ograniczone przed pandemię. – Pragniemy wzmocnić ofertę duszpasterstwa akademickiego oraz poszerzyć działalność Akademickiego Bractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa – przemawiał.

Wykład inauguracyjny, który wygłosił minister edukacji i nauki a jednocześnie wykładowca KUL, Przemysław Czarnek. Mówił o praworządności. Tłumaczył, że swoją moc przepisy prawa czerpią z prawa naturalnego. Dodał, że choć demokracja to ustrój ścierania się opinii i poglądów, to także w państwie demokratycznym prawda musi być chroniona.

– Przy pomocy demokracji nie da się ustalić prawdy – przemawiał, podkreślając, że prawo musi odzwierciedlać społecznie akceptowalny system wartości oparty na prawie naturalnym, które akcentuje godność osoby ludzkiej. – Nie wolno nam rugować chrześcijaństwa z naszego systemu wartości, który ma leżeć u podstaw systemu prawa stanowionego w Polsce – apelował prof. Czarnek.  

Z kolei w środę rok akademicki na KUL rozpoczną osadzeni w Areszcie Śledczym w Lublinie.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 października 2021 r. o 16:44
+15
Gdzie są maseczki !!
Avatar
Robik / 17 października 2021 r. o 15:51
+12
"Na pierwszym roku studia rozpoczęło 3364 osób. Można jeszcze wymienić blisko 1 tys. obcokrajowców, wśród których najwięcej jest Ukraińców. Na katolickiej uczelni uczą się także obywatele Białorusi, Nigerii czy Turcji a nawet Meksyku. Ten rok jest dla KUL w pewnym sensie wyjątkowy, bo po raz pierwszy naukę rozpoczęły osoby z Syrii, Panamy i Kirgistanu." ... "Można jeszcze wymienić" - to znaczy ten tysiąc obcokrajowców nie wchodzi do osób w liczbie 3364? (Dość nieporadnie to ujęto.) Swoją drogą KUL sporo sobie nabija "punktów" takim "umiędzynarodowieniem", głownie ukraińskim, uczelni. To mu pozwala osiągać w "rankingach" miejsce podobne do UMCS, pomimo poziomu naukowego. --- "Rektor KUL, Ks. prof. Kalinowski mówił, że uniwersytet musi skutecznie odpowiadać na bieżące wyzwania i problemy. Taką odpowiedzią są przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego." ... Nie ma żadnego takiego "wyzwania" dla KUL! Po co kłamać?! Jest w Lublinie (nie mówiąc o innych miastach) szczególnie lecznictwu poświęcony "uniwersytet". Jest tam sprzęt, są nauczyciele, a jeśli by trzeba było jeszcze czegoś, to o wiele łatwiej jest uzupełnić niedostatki niż tworzyć "kierunek lekarski" od nowa na uczelni, która nigdy nie zajmowała się nauczaniem lekarzy. --- " Dostrzegamy narastającą konieczność kształcenia w zakresie opieki paliatywnej – przemiał" Naprawdę, PRZEMIAŁ? ---- "... przygotowywana jest oferta dydaktycznej dla Polonii i Polaków za granicą." ... No tak, znowu "umiędzynarodowienie" tym razem przez podsyłane dzieci zatwardziałych polskich katolików z szerokiego świata. Może niektórzy też liczą na niski poziom i łatwość uzyskania "dyplomu" obok niewysokich opłat. (KUL dostaje pewne środki z tego co zabierze się polskim podatnikom). --- "Pragniemy wzmocnić ofertę duszpasterstwa akademickiego oraz poszerzyć działalność Akademickiego Bractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa – przemawiał." ... No tak, sporo "ideologicznego prania mózgu". --- "Z kolei w środę rok akademicki na KUL rozpoczną osadzeni w Areszcie Śledczym w Lublinie." ... Dawniej to było wyróżnienie i niejako nagroda za wysoki poziom - przede wszystkim wiedzy, ale i niekaralność była bodaj uwzględniana. Teraz to wygląda na łapankę, aby tylko mieć kogo uczyć.
"Na pierwszym roku studia rozpoczęło 3364 osób. Można jeszcze wymienić blisko 1 tys. obcokrajowców, wśród których najwięcej jest Ukraińców. Na katolickiej uczelni uczą się także obywatele Białorusi, Nigerii czy Turcji a nawet Meksyku. Ten rok jest dla KUL w pewnym sensie wyjątkowy, bo po raz pierwszy naukę rozpoczęły osoby z Syrii, Panamy i Kirgistanu." ... "Można jeszcze wymienić" - to znaczy ten tysiąc obcokrajowców nie wchodzi do osób w liczbie 3364? (Dość nieporadnie to ujęto.) Swoją drogą KUL sporo sobie nabija "... rozwiń
Avatar
Kroll / 17 października 2021 r. o 18:06
+6
Osobiście jestem zainteresowany ofertą kierunku na którym będą wykładane nauki związane z cnotami niewieścimi. No wiem że się nie łapię. Ale może powstaną jakieś organy nadzorujące i kontrolujące ochronę tych cnót. Coś na wzór inkwizycji. Z chęcią zasiądę w takiej komisji jako magister i absolwent wydziału i posłucham i ocenię jak się ma nasza Wolska w tym zakresie.
Avatar
Robik / 17 października 2021 r. o 16:21
+5
Trzeba utworzyć kierunek lekarski, który skutecznie by zniewalał kobiety itd
 Nie tylko, na uczelni obecnie mocno "ideologicznej" można by nawytwarzać "autorytetów", które będą głosić na całą Polskę wiele nienaukowych haseł.
Avatar
mgma04-1946 / 17 października 2021 r. o 16:15
0
Trzeba utworzyć kierunek lekarski, który skutecznie by zniewalał kobiety itd
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 października 2021 r. o 16:47
-1
"Na pierwszym roku studia rozpoczęło 3364 osób. Można jeszcze wymienić blisko 1 tys. obcokrajowców, wśród których najwięcej jest Ukraińców. Na katolickiej uczelni uczą się także obywatele Białorusi, Nigerii czy Turcji a nawet Meksyku. Ten rok jest dla KUL w pewnym sensie wyjątkowy, bo po raz pierwszy naukę rozpoczęły osoby z Syrii, Panamy i Kirgistanu." ... "Można jeszcze wymienić" - to znaczy ten tysiąc obcokrajowców nie wchodzi do osób w liczbie 3364? (Dość nieporadnie to ujęto.) Swoją drogą KUL sporo sobie nabija "punktów" takim "umiędzynarodowieniem", głownie ukraińskim, uczelni. To mu pozwala osiągać w "rankingach" miejsce podobne do UMCS, pomimo poziomu naukowego. --- "Rektor KUL, Ks. prof. Kalinowski mówił, że uniwersytet musi skutecznie odpowiadać na bieżące wyzwania i problemy. Taką odpowiedzią są przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego." ... Nie ma żadnego takiego "wyzwania" dla KUL! Po co kłamać?! Jest w Lublinie (nie mówiąc o innych miastach) szczególnie lecznictwu poświęcony "uniwersytet". Jest tam sprzęt, są nauczyciele, a jeśli by trzeba było jeszcze czegoś, to o wiele łatwiej jest uzupełnić niedostatki niż tworzyć "kierunek lekarski" od nowa na uczelni, która nigdy nie zajmowała się nauczaniem lekarzy. --- " Dostrzegamy  narastającą konieczność kształcenia w zakresie opieki paliatywnej – przemiał"  Naprawdę, PRZEMIAŁ? ----   "... przygotowywana jest oferta dydaktycznej dla Polonii i Polaków za granicą." ... No tak, znowu "umiędzynarodowienie"     tym razem przez podsyłane dzieci zatwardziałych polskich katolików z szerokiego świata. Może niektórzy też liczą na niski poziom i łatwość uzyskania "dyplomu" obok niewysokich opłat. (KUL dostaje pewne środki z tego co zabierze się polskim podatnikom). --- "Pragniemy wzmocnić ofertę duszpasterstwa akademickiego oraz poszerzyć działalność Akademickiego Bractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa – przemawiał." ... No tak, sporo "ideologicznego prania mózgu". --- "Z kolei w środę rok akademicki na KUL rozpoczną osadzeni w Areszcie Śledczym w Lublinie." ... Dawniej to było wyróżnienie i niejako nagroda za wysoki poziom - przede wszystkim wiedzy, ale i niekaralność była bodaj uwzględniana. Teraz to wygląda na łapankę, aby tylko mieć kogo uczyć.
 Wiesz, tacy pacjęci na paliatywie są wymażonymi ofiarami dla ,,panów'' w czarnych sukienkach. Na łożu śmierci namawiają na oddanie majątku w zamian za wieczną opiekę...
 Wiesz, tacy pacjęci na paliatywie są wymażonymi ofiarami dla ,,panów'' w czarnych sukienkach. Na łożu śmierci namawiają na oddanie majątku w zamian za wieczną opiekę... rozwiń
Avatar
Kroll / 17 października 2021 r. o 18:06
+6
Osobiście jestem zainteresowany ofertą kierunku na którym będą wykładane nauki związane z cnotami niewieścimi. No wiem że się nie łapię. Ale może powstaną jakieś organy nadzorujące i kontrolujące ochronę tych cnót. Coś na wzór inkwizycji. Z chęcią zasiądę w takiej komisji jako magister i absolwent wydziału i posłucham i ocenię jak się ma nasza Wolska w tym zakresie.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 października 2021 r. o 16:47
-1
"Na pierwszym roku studia rozpoczęło 3364 osób. Można jeszcze wymienić blisko 1 tys. obcokrajowców, wśród których najwięcej jest Ukraińców. Na katolickiej uczelni uczą się także obywatele Białorusi, Nigerii czy Turcji a nawet Meksyku. Ten rok jest dla KUL w pewnym sensie wyjątkowy, bo po raz pierwszy naukę rozpoczęły osoby z Syrii, Panamy i Kirgistanu." ... "Można jeszcze wymienić" - to znaczy ten tysiąc obcokrajowców nie wchodzi do osób w liczbie 3364? (Dość nieporadnie to ujęto.) Swoją drogą KUL sporo sobie nabija "punktów" takim "umiędzynarodowieniem", głownie ukraińskim, uczelni. To mu pozwala osiągać w "rankingach" miejsce podobne do UMCS, pomimo poziomu naukowego. --- "Rektor KUL, Ks. prof. Kalinowski mówił, że uniwersytet musi skutecznie odpowiadać na bieżące wyzwania i problemy. Taką odpowiedzią są przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego." ... Nie ma żadnego takiego "wyzwania" dla KUL! Po co kłamać?! Jest w Lublinie (nie mówiąc o innych miastach) szczególnie lecznictwu poświęcony "uniwersytet". Jest tam sprzęt, są nauczyciele, a jeśli by trzeba było jeszcze czegoś, to o wiele łatwiej jest uzupełnić niedostatki niż tworzyć "kierunek lekarski" od nowa na uczelni, która nigdy nie zajmowała się nauczaniem lekarzy. --- " Dostrzegamy  narastającą konieczność kształcenia w zakresie opieki paliatywnej – przemiał"  Naprawdę, PRZEMIAŁ? ----   "... przygotowywana jest oferta dydaktycznej dla Polonii i Polaków za granicą." ... No tak, znowu "umiędzynarodowienie"     tym razem przez podsyłane dzieci zatwardziałych polskich katolików z szerokiego świata. Może niektórzy też liczą na niski poziom i łatwość uzyskania "dyplomu" obok niewysokich opłat. (KUL dostaje pewne środki z tego co zabierze się polskim podatnikom). --- "Pragniemy wzmocnić ofertę duszpasterstwa akademickiego oraz poszerzyć działalność Akademickiego Bractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa – przemawiał." ... No tak, sporo "ideologicznego prania mózgu". --- "Z kolei w środę rok akademicki na KUL rozpoczną osadzeni w Areszcie Śledczym w Lublinie." ... Dawniej to było wyróżnienie i niejako nagroda za wysoki poziom - przede wszystkim wiedzy, ale i niekaralność była bodaj uwzględniana. Teraz to wygląda na łapankę, aby tylko mieć kogo uczyć.
 Wiesz, tacy pacjęci na paliatywie są wymażonymi ofiarami dla ,,panów'' w czarnych sukienkach. Na łożu śmierci namawiają na oddanie majątku w zamian za wieczną opiekę...
 Wiesz, tacy pacjęci na paliatywie są wymażonymi ofiarami dla ,,panów'' w czarnych sukienkach. Na łożu śmierci namawiają na oddanie majątku w zamian za wieczną opiekę... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 października 2021 r. o 16:44
+15
Gdzie są maseczki !!
Avatar
Robik / 17 października 2021 r. o 16:21
+5
Trzeba utworzyć kierunek lekarski, który skutecznie by zniewalał kobiety itd
 Nie tylko, na uczelni obecnie mocno "ideologicznej" można by nawytwarzać "autorytetów", które będą głosić na całą Polskę wiele nienaukowych haseł.
Avatar
mgma04-1946 / 17 października 2021 r. o 16:15
0
Trzeba utworzyć kierunek lekarski, który skutecznie by zniewalał kobiety itd
Avatar
Robik / 17 października 2021 r. o 15:51
+12
"Na pierwszym roku studia rozpoczęło 3364 osób. Można jeszcze wymienić blisko 1 tys. obcokrajowców, wśród których najwięcej jest Ukraińców. Na katolickiej uczelni uczą się także obywatele Białorusi, Nigerii czy Turcji a nawet Meksyku. Ten rok jest dla KUL w pewnym sensie wyjątkowy, bo po raz pierwszy naukę rozpoczęły osoby z Syrii, Panamy i Kirgistanu." ... "Można jeszcze wymienić" - to znaczy ten tysiąc obcokrajowców nie wchodzi do osób w liczbie 3364? (Dość nieporadnie to ujęto.) Swoją drogą KUL sporo sobie nabija "punktów" takim "umiędzynarodowieniem", głownie ukraińskim, uczelni. To mu pozwala osiągać w "rankingach" miejsce podobne do UMCS, pomimo poziomu naukowego. --- "Rektor KUL, Ks. prof. Kalinowski mówił, że uniwersytet musi skutecznie odpowiadać na bieżące wyzwania i problemy. Taką odpowiedzią są przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego." ... Nie ma żadnego takiego "wyzwania" dla KUL! Po co kłamać?! Jest w Lublinie (nie mówiąc o innych miastach) szczególnie lecznictwu poświęcony "uniwersytet". Jest tam sprzęt, są nauczyciele, a jeśli by trzeba było jeszcze czegoś, to o wiele łatwiej jest uzupełnić niedostatki niż tworzyć "kierunek lekarski" od nowa na uczelni, która nigdy nie zajmowała się nauczaniem lekarzy. --- " Dostrzegamy narastającą konieczność kształcenia w zakresie opieki paliatywnej – przemiał" Naprawdę, PRZEMIAŁ? ---- "... przygotowywana jest oferta dydaktycznej dla Polonii i Polaków za granicą." ... No tak, znowu "umiędzynarodowienie" tym razem przez podsyłane dzieci zatwardziałych polskich katolików z szerokiego świata. Może niektórzy też liczą na niski poziom i łatwość uzyskania "dyplomu" obok niewysokich opłat. (KUL dostaje pewne środki z tego co zabierze się polskim podatnikom). --- "Pragniemy wzmocnić ofertę duszpasterstwa akademickiego oraz poszerzyć działalność Akademickiego Bractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa – przemawiał." ... No tak, sporo "ideologicznego prania mózgu". --- "Z kolei w środę rok akademicki na KUL rozpoczną osadzeni w Areszcie Śledczym w Lublinie." ... Dawniej to było wyróżnienie i niejako nagroda za wysoki poziom - przede wszystkim wiedzy, ale i niekaralność była bodaj uwzględniana. Teraz to wygląda na łapankę, aby tylko mieć kogo uczyć.
"Na pierwszym roku studia rozpoczęło 3364 osób. Można jeszcze wymienić blisko 1 tys. obcokrajowców, wśród których najwięcej jest Ukraińców. Na katolickiej uczelni uczą się także obywatele Białorusi, Nigerii czy Turcji a nawet Meksyku. Ten rok jest dla KUL w pewnym sensie wyjątkowy, bo po raz pierwszy naukę rozpoczęły osoby z Syrii, Panamy i Kirgistanu." ... "Można jeszcze wymienić" - to znaczy ten tysiąc obcokrajowców nie wchodzi do osób w liczbie 3364? (Dość nieporadnie to ujęto.) Swoją drogą KUL sporo sobie nabija "... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin – Śląsk II Wrocław 2:0. Bramkarz rywali rozdawał prezenty

Motor Lublin – Śląsk II Wrocław 2:0. Bramkarz rywali rozdawał prezenty

Pozytywnym akcentem 2021 rok zakończyli piłkarze Motoru. Drużyna Marka Saganowskiego nie rozegrała może wielkiego spotkania, ale pewnie pokonała Śląsk II Wrocław 2:0. Mimo wszystko kibice i działacze liczyli na więcej, bo żółto-biało-niebiescy przezimują przerwę w rozgrywkach tuż za strefą barażową, na siódmym miejscu w tabeli.

Garbarnia Kraków – Wisła Puławy 2:1. Dziesiąte miejsce na koniec roku

Garbarnia Kraków – Wisła Puławy 2:1. Dziesiąte miejsce na koniec roku

Wisła kończy rok w kiepskich humorach i serię czterech meczów bez zwycięstwa. W niedzielę puławianie musieli uznać wyższość Garbarni Kraków, z którą przegrali na wyjeździe 1:2. W efekcie, na razie zajmują 10 miejsce w tabeli i tracą sześć punktów do strefy barażowej. Mają też tylko osiem „oczek” przewagi nad ostatnim zespołem zagrożonym spadkiem.

"Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej". Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią

"Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej". Ktoś grozi burmistrzowi śmiercią

Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej w postaci szczepionki mieszkańcom Włodawy – wiadomość takiej treści, adresowana do burmistrza, trafiła na skrzynkę mailową Urzędu Miasta. Wiesław Muszyński zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Święty Mikołaj już w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Święty Mikołaj już w Lublinie

Już po raz ósmy ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

Nowy blok w Lublinie z placem zabaw na dachu. Dziedziniec dla seniorów

Nowy blok w Lublinie z placem zabaw na dachu. Dziedziniec dla seniorów

Nowy blok mieszkalny może stanąć przy Chodźki 12, na działce będącej niegdyś zapleczem technicznym telekomunikacji. Urząd Miasta dał deweloperowi zielone światło

Mikołaje w Świdniku pobiegły dla Lenki
Zdjęcia
galeria

Mikołaje w Świdniku pobiegły dla Lenki

Kolorowo i mikołajkowo było dziś na ulicach Świdnika. Wszystko za sprawą VIII Charytatywnego Biegu Mikołajkowego.

Puławy: Są chętni do budowy 10-metrowego pylonu przed halą

Puławy: Są chętni do budowy 10-metrowego pylonu przed halą

Puławy zobowiązały się do sfinansowania budowy pylonu reklamowego, który ma stanąć przed nową halą sportową przy Lubelskiej. Chodzi o dziesięciometrowej wysokości stalowy słup z logo jej sponsora na szczycie. To część umowy pomiędzy Ratuszem, a Grupą Azoty.

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego

2. Lubelska Brygada OT z Chorągwią Wojska Polskiego. Brygadę zasiliło też 35 nowych ochotników.

Lubelskie. Ulica jak "pole bitwy". Urzędnicy tłumaczą to opadami deszczu

Lubelskie. Ulica jak "pole bitwy". Urzędnicy tłumaczą to opadami deszczu

– Chcemy normalnej drogi– mówią mieszkańcy ulicy Ceglanej i narzekają, że urzędnicy nie reagują na ich prośby. Efekt jest taki, że w ich ocenie ulica jest teraz ledwo przejezdna. Urzędnicy obiecują „wyprofilowanie”.

Ponad 3,4 mln Polaków przyjęło dawkę przypominającą szczepionki

Ponad 3,4 mln Polaków przyjęło dawkę przypominającą szczepionki

W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 3 406 687 osób – podano w niedzielę na stronach rządowych. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi blisko 42,7 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad 20,5 mln obywateli.

Budżet Lublina na 2022 rok. Miasta nie stać na spełnienie próśb radnych

Budżet Lublina na 2022 rok. Miasta nie stać na spełnienie próśb radnych

Nie mają powodu do radości miejscy radni, którzy prosili prezydenta o wpisanie dodatkowych wydatków do planowanego na przyszły rok budżetu Lublina. Prezydent ogłosił, że miasta nie stać na spełnienie zdecydowanej większości tych próśb.

Karp pijany czy imbirowy? Propozycje na niedzielny obiad
magazyn

Karp pijany czy imbirowy? Propozycje na niedzielny obiad

Dzisiaj o godzinie 12 w Dworze Anna odbędą się Karpiowe Potyczki. W sekrety przyrządzania karpia wprowadzą gości Kamil Klekowski, szef kuchni w Mobilnej Akademii Kulinarnej i Paweł Szorek, szef kuchni restauracji w Dworze Anna. A my mamy dla was autorski przepis Pawła na flaczki z karpia i zestaw przepisów na smaczne dania z tej ryby

Zwierzęta ze schroniska też czekają na mikołajki

Zwierzęta ze schroniska też czekają na mikołajki

Nowe, lepsze życie będzie można podarować w poniedziałek zwierzętom z miejskiego schroniska przy ul. Metalurgicznej, które kolejny raz organizuje „Zoomikołajki” będące zarazem dniem otwartym placówki. Przygarnięte stąd psy i koty, być może nie od razu, ale zapewne zrewanżują się miłością.

Wędkarze wypadli z łódki. Dla jednego z nich zakończyło się to tragicznie

Wędkarze wypadli z łódki. Dla jednego z nich zakończyło się to tragicznie

Wędkowanie na zalewie w Nieliszu zakończyło się tragicznie. 44-latek wypadł z łódki. Niestety, nie udało się go uratować.

Koronawirus w Polsce, 5 grudnia. W Lublinie 120 nowych zakażeń

Koronawirus w Polsce, 5 grudnia. W Lublinie 120 nowych zakażeń

W całej Polsce jest 22 389 przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 5 grudnia 2021 r. Zmarło 19 osób zakażonych koronawirusem, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 26 osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty