Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 kwietnia 2008 r.
16:03
Edytuj ten wpis

Nauczyciele: Dość poniżania i żebrania! (wideo)

0 24 A A

Z takimi hasłami na transparentach przyjechało dziś do Lublina kilkuset nauczycieli w całego regionu. Na maj zapowiedzieli strajk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jak rząd nie zacznie z nami rozmawiać, w maju będziemy strajkować - zapowiadają. Joanna Lasecka z Białej Podlaskiej jest nauczycielką od 21 lat. Pracuje na raz w dwóch szkołach: podstawowej i liceum. - Z dwóch pensji razem ledwo udaje mi się uzbierać 2 tys. zł. - wylicza. - Pracuję po kilkadziesiąt godzin w tygodniu. A gdzie czas na przygotowanie do lekcji, na opracowanie a potem sprawdzenie klasówek?



Pani Joanna, razem z kilkuset pracownikami oświaty z całego regionu, protestowała dziś przed lubelskim Urzędem Wojewódzkim. Identyczne pikiety odbyły się we wszystkich miastach wojewódzkich.

Dziś minęły 2 miesiące, odkąd oświatowe związki zawodowe wręczyły minister edukacji swoje postulaty.

- Rząd nawet nie zareagował - mówi Teresa Misiuk, przewodnicząca oświatowej "S” Regionu Środkowowschodniego. - To spotkanie jest ostatnim dzwonkiem dla rządzących, żeby wreszcie zaczęli z nami rozmawiać.

- Jeżeli nie, to będziemy zmuszeni zastrajkować 27 maja - zapowiedział dzisiaj w Lublinie Jarosław Czarnowski, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Nie pozwolimy się poniewierać, poniżać i żebrać. My chcemy uczyć. Ale teraz nie mamy wyjścia. Musimy walczyć o swoje.

Do protestujących wyszła wojewoda Genowefa Tokarska. Nauczyciele przekazali jej symboliczny ostatni dzwonek dla rządu oraz postulaty do premiera, ministra edukacji i ministra pracy. Wojewoda obiecała, że przekaże petycje adresatom.

Nauczyciele pytali też Tokarską, dlaczego bez podania żadnej przyczyny odwołała niedawno lubelskiego kuratora oświaty Marka Błaszczaka. - O sprawach personalnych nie będziemy rozmawiać na ulicy - ucięła wojewoda.

Czego chcą nauczyciele:

* znacznego zwiększenia wynagrodzenia nauczycieli i pracowników niepedagogicznych
* utrzymania Karty Nauczyciela i dotychczasowych uprawnień emerytalnych
* przestrzegania zasady dialogu w sprawach oświatowych

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
młoda nauczycielka / 1 maja 2008 o 20:07
0
Relacja z pikiety nauczycieli to ściema.Pokazujecie tylko starsze osoby.jakby na niej nie było młodych nauczycieli.To celowe działanie.Potem będzie mozna tłumaczyć,że mohery wyszly na ulicę.WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!! I PERFIDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Relacja z pikiety nauczycieli to ściema.Pokazujecie tylko starsze osoby.jakby na niej nie było młodych nauczycieli.To celowe działanie.Potem będzie mozna tłumaczyć,że mohery wyszly na ulicę.WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!! I PERFIDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
NCL / 30 kwietnia 2008 o 18:39
0
waga napisał:
Z tym na rękę to wielka ściema bo nie bierzesz pod uwagę składek na dodatkowe ubezpieczenie, spłaty pożyczek zakładowych itd itp.
Jedynie kwota brutto jest prawdziwa



Nie próbuj podważać mojej wypowiedzi. Składki i pożyczki spłacam ja a nie mój zakład pracy, a więc pieniądze na pożyczki i składki są moje i to ja "biorę je do ręki" i sam spłacam swoje długi. "Brać na rękę" to przenośnia, to mój czysty przychód netto z którego muszę spłacić swoje długi i opłacić ewentualne składki członkowskie.A swoją droga to ewenement, że wszyscy dokładniej wiedzą ile zarabiam netto . Ja wiem najlepiej, a wy spekulujecie na ten temat. Ja sobie tego nie życzę .



Nie próbuj podważać mojej wypowiedzi. Składki i pożyczki spłacam ja a nie mój zakład pracy, a więc pieniądze na pożyczki i składki są moje i to ja "biorę je do ręki" i sam spłacam swoje długi. "Brać na rękę" to przenośnia, to mój czysty przychód netto z którego muszę spłacić swoje długi i opłacić ewentualne składki członkowskie.A swoją droga to ewenement, że wszyscy dokładniej wiedzą ile zarabiam netto . Ja wiem najlepiej, a wy spekulujecie na ten temat. Ja sobie tego nie życzę . rozwiń
Avatar
waga / 30 kwietnia 2008 o 18:19
0
NCL napisał:
Ale jesteś uparty. Mówię Ci ile biorę "na rękę" a ty dalej swoje.

Z tym na rękę to wielka ściema bo nie bierzesz pod uwagę składek na dodatkowe ubezpieczenie, spłaty pożyczek zakładowych itd itp.
Jedynie kwota brutto jest prawdziwa
Avatar
jozek / 30 kwietnia 2008 o 13:39
0
relikt epoki komunistycznej karata nauczyciela ma się dobrze a powinna w ramach dekomunizacji juz dawno być zlikwidowana
Avatar
kol / 30 kwietnia 2008 o 13:31
0
karta nauczyciela ten dokument powinien być zniesiony w pierwszej kolejności bo chroni miernoty i nieudaczników
Avatar
ula / 30 kwietnia 2008 o 08:36
0
rodzic napisał:
Wszyscy w Polsce powinni zarabiać trochę więcej, chociażby z powodu znacząco wyższych kosztów życia. Nauczyciele również. Mam jednak kilka pytań do nauczycieli.
1. Czy ze wzrostem wynagrodzenia lepiej będziecie przykładać się do swojej pracy?
2. Czy po zwiększeniu wynagrodzenia pozostaniecie na jednym etacie (19godzin) i resztę czasu poświęcicie na przygotowania do lekcji, sprawdzanie prac, itp?
3. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie zależność: wynagrodzenie - efekty pracy (np. wyniki uczniów na "niezależnych od nauczycieli" konkursach)?
4. Czy będziecie mieli odwagę wziąć stronę uczeń-rodzic przeciwko dyrekcji, jeżeli będzie to w interesie ucznia?
5. Czy nauczyciele języków obcych odważą się wysłać swoich "piątkowych" i "szóstkowych" podopiecznych na zewnętrzne egzaminy językowe (np. FCE)?

Dziękuję za ewentualne uczciwe odpowiedzi. Pozdrawiam nauczycieli.
rozwiń
Avatar
rodzic / 30 kwietnia 2008 o 07:47
0
Wszyscy w Polsce powinni zarabiać trochę więcej, chociażby z powodu znacząco wyższych kosztów życia. Nauczyciele również. Mam jednak kilka pytań do nauczycieli.
1. Czy ze wzrostem wynagrodzenia lepiej będziecie przykładać się do swojej pracy?
2. Czy po zwiększeniu wynagrodzenia pozostaniecie na jednym etacie (19godzin) i resztę czasu poświęcicie na przygotowania do lekcji, sprawdzanie prac, itp?
3. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie zależność: wynagrodzenie - efekty pracy (np. wyniki uczniów na "niezależnych od nauczycieli" konkursach)?
4. Czy będziecie mieli odwagę wziąć stronę uczeń-rodzic przeciwko dyrekcji, jeżeli będzie to w interesie ucznia?
5. Czy nauczyciele języków obcych odważą się wysłać swoich "piątkowych" i "szóstkowych" podopiecznych na zewnętrzne egzaminy językowe (np. FCE)?

Dziękuję za ewentualne uczciwe odpowiedzi. Pozdrawiam nauczycieli.
Wszyscy w Polsce powinni zarabiać trochę więcej, chociażby z powodu znacząco wyższych kosztów życia. Nauczyciele również. Mam jednak kilka pytań do nauczycieli.
1. Czy ze wzrostem wynagrodzenia lepiej będziecie przykładać się do swojej pracy?
2. Czy po zwiększeniu wynagrodzenia pozostaniecie na jednym etacie (19godzin) i resztę czasu poświęcicie na przygotowania do lekcji, sprawdzanie prac, itp?
3. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie zależność: wynagrodzenie - efekty pracy (np. wyniki uczniów na "niezależnych od na... rozwiń
Avatar
~tom~ / 30 kwietnia 2008 o 07:07
0
Brutto!i to średnie z 18 letnim stażem dyplomowany ok.1800 na rękę,ludzie zlitujcie sie i nie wypisujcue głupot o jakiś 3 tys
Avatar
asuso / 30 kwietnia 2008 o 00:18
0
Gość napisał:
Brutto, brutto! Ale nie dopisałem także innych dodatków. Wszyscy umieją liczyć, tylko sami zainteresowani jakoś nie!!!!!!!

z dodatkami (specjałka) nie miałem 1200
Avatar
NCL / 30 kwietnia 2008 o 00:03
0
Gość napisał:
Brutto, brutto! Ale nie dopisałem także innych dodatków. Wszyscy umieją liczyć, tylko sami zainteresowani jakoś nie!!!!!!!


Ale jesteś uparty. Mówię Ci ile biorę "na rękę" a ty dalej swoje.
Avatar
młoda nauczycielka / 1 maja 2008 o 20:07
0
Relacja z pikiety nauczycieli to ściema.Pokazujecie tylko starsze osoby.jakby na niej nie było młodych nauczycieli.To celowe działanie.Potem będzie mozna tłumaczyć,że mohery wyszly na ulicę.WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!! I PERFIDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Relacja z pikiety nauczycieli to ściema.Pokazujecie tylko starsze osoby.jakby na niej nie było młodych nauczycieli.To celowe działanie.Potem będzie mozna tłumaczyć,że mohery wyszly na ulicę.WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!! I PERFIDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
NCL / 30 kwietnia 2008 o 18:39
0
waga napisał:
Z tym na rękę to wielka ściema bo nie bierzesz pod uwagę składek na dodatkowe ubezpieczenie, spłaty pożyczek zakładowych itd itp.
Jedynie kwota brutto jest prawdziwa



Nie próbuj podważać mojej wypowiedzi. Składki i pożyczki spłacam ja a nie mój zakład pracy, a więc pieniądze na pożyczki i składki są moje i to ja "biorę je do ręki" i sam spłacam swoje długi. "Brać na rękę" to przenośnia, to mój czysty przychód netto z którego muszę spłacić swoje długi i opłacić ewentualne składki członkowskie.A swoją droga to ewenement, że wszyscy dokładniej wiedzą ile zarabiam netto . Ja wiem najlepiej, a wy spekulujecie na ten temat. Ja sobie tego nie życzę .



Nie próbuj podważać mojej wypowiedzi. Składki i pożyczki spłacam ja a nie mój zakład pracy, a więc pieniądze na pożyczki i składki są moje i to ja "biorę je do ręki" i sam spłacam swoje długi. "Brać na rękę" to przenośnia, to mój czysty przychód netto z którego muszę spłacić swoje długi i opłacić ewentualne składki członkowskie.A swoją droga to ewenement, że wszyscy dokładniej wiedzą ile zarabiam netto . Ja wiem najlepiej, a wy spekulujecie na ten temat. Ja sobie tego nie życzę . rozwiń
Avatar
waga / 30 kwietnia 2008 o 18:19
0
NCL napisał:
Ale jesteś uparty. Mówię Ci ile biorę "na rękę" a ty dalej swoje.

Z tym na rękę to wielka ściema bo nie bierzesz pod uwagę składek na dodatkowe ubezpieczenie, spłaty pożyczek zakładowych itd itp.
Jedynie kwota brutto jest prawdziwa
Avatar
jozek / 30 kwietnia 2008 o 13:39
0
relikt epoki komunistycznej karata nauczyciela ma się dobrze a powinna w ramach dekomunizacji juz dawno być zlikwidowana
Avatar
kol / 30 kwietnia 2008 o 13:31
0
karta nauczyciela ten dokument powinien być zniesiony w pierwszej kolejności bo chroni miernoty i nieudaczników
Avatar
ula / 30 kwietnia 2008 o 08:36
0
rodzic napisał:
Wszyscy w Polsce powinni zarabiać trochę więcej, chociażby z powodu znacząco wyższych kosztów życia. Nauczyciele również. Mam jednak kilka pytań do nauczycieli.
1. Czy ze wzrostem wynagrodzenia lepiej będziecie przykładać się do swojej pracy?
2. Czy po zwiększeniu wynagrodzenia pozostaniecie na jednym etacie (19godzin) i resztę czasu poświęcicie na przygotowania do lekcji, sprawdzanie prac, itp?
3. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie zależność: wynagrodzenie - efekty pracy (np. wyniki uczniów na "niezależnych od nauczycieli" konkursach)?
4. Czy będziecie mieli odwagę wziąć stronę uczeń-rodzic przeciwko dyrekcji, jeżeli będzie to w interesie ucznia?
5. Czy nauczyciele języków obcych odważą się wysłać swoich "piątkowych" i "szóstkowych" podopiecznych na zewnętrzne egzaminy językowe (np. FCE)?

Dziękuję za ewentualne uczciwe odpowiedzi. Pozdrawiam nauczycieli.
rozwiń
Avatar
rodzic / 30 kwietnia 2008 o 07:47
0
Wszyscy w Polsce powinni zarabiać trochę więcej, chociażby z powodu znacząco wyższych kosztów życia. Nauczyciele również. Mam jednak kilka pytań do nauczycieli.
1. Czy ze wzrostem wynagrodzenia lepiej będziecie przykładać się do swojej pracy?
2. Czy po zwiększeniu wynagrodzenia pozostaniecie na jednym etacie (19godzin) i resztę czasu poświęcicie na przygotowania do lekcji, sprawdzanie prac, itp?
3. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie zależność: wynagrodzenie - efekty pracy (np. wyniki uczniów na "niezależnych od nauczycieli" konkursach)?
4. Czy będziecie mieli odwagę wziąć stronę uczeń-rodzic przeciwko dyrekcji, jeżeli będzie to w interesie ucznia?
5. Czy nauczyciele języków obcych odważą się wysłać swoich "piątkowych" i "szóstkowych" podopiecznych na zewnętrzne egzaminy językowe (np. FCE)?

Dziękuję za ewentualne uczciwe odpowiedzi. Pozdrawiam nauczycieli.
Wszyscy w Polsce powinni zarabiać trochę więcej, chociażby z powodu znacząco wyższych kosztów życia. Nauczyciele również. Mam jednak kilka pytań do nauczycieli.
1. Czy ze wzrostem wynagrodzenia lepiej będziecie przykładać się do swojej pracy?
2. Czy po zwiększeniu wynagrodzenia pozostaniecie na jednym etacie (19godzin) i resztę czasu poświęcicie na przygotowania do lekcji, sprawdzanie prac, itp?
3. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie zależność: wynagrodzenie - efekty pracy (np. wyniki uczniów na "niezależnych od na... rozwiń
Avatar
~tom~ / 30 kwietnia 2008 o 07:07
0
Brutto!i to średnie z 18 letnim stażem dyplomowany ok.1800 na rękę,ludzie zlitujcie sie i nie wypisujcue głupot o jakiś 3 tys
Avatar
asuso / 30 kwietnia 2008 o 00:18
0
Gość napisał:
Brutto, brutto! Ale nie dopisałem także innych dodatków. Wszyscy umieją liczyć, tylko sami zainteresowani jakoś nie!!!!!!!

z dodatkami (specjałka) nie miałem 1200
Avatar
NCL / 30 kwietnia 2008 o 00:03
0
Gość napisał:
Brutto, brutto! Ale nie dopisałem także innych dodatków. Wszyscy umieją liczyć, tylko sami zainteresowani jakoś nie!!!!!!!


Ale jesteś uparty. Mówię Ci ile biorę "na rękę" a ty dalej swoje.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 0 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 0

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 62 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 7 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 3

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 36 15

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 30 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!