Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 kwietnia 2008 r.
13:28
Edytuj ten wpis

Nauczyciele: Zostawcie Błaszczaka w spokoju!

0 6 A A

Jak można bez racjonalnego powodu odwołać człowieka, który się sprawdził? - grzmią nauczyciele. A "Solidarność” zapowiada protesty u ministra.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko przez poniedziałkową decyzję wojewody lubelskiego. Genowefa Tokarka (PSL) nagle odwołała Marka Błaszczaka ze stanowiska Lubelskiego Kuratora Oświaty.

- Wezwał mnie dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego i wręczył decyzję - opowiada Błaszczak. - Niestety nie poznałem żadnej argumentacji. Od strony merytorycznej nie mam sobie nic do zarzucenia.

Decyzja wojewody była wczoraj tematem numer jeden w większości szkół naszego regionu. Nauczyciele nie kryją zaskoczenia i... oburzenia.

- Zdecydowała polityka i to jest najbardziej przykre. Jak można bez racjonalnego powodu odwołać człowieka, który się sprawdził? - pyta Anna Suszyna, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. - To posunięcie bezwzględnie naganne, które pozostawia duży niesmak.

Podobnie mówią inni. - Pan Błaszczak był po prostu bardzo dobrym kuratorem - podkreśla Ryszard Kowal, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. - Jest osobą dobrze przygotowaną merytorycznie, zrównoważoną i znającą problemy oświaty od podszewki. Bardzo wysoko go cenię i nie mam jakiegokolwiek powodu do narzekania na współpracę z nim.

- Zaskoczenie? Ogromne! - nie kryje Jerzy Kramek, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim. - Na przestrzeni wielu lat, kiedy jestem w oświacie, pan Błaszczak był jednym z najlepszych kuratorów w naszym regionie. Prowadził wszystko we właściwym kierunku. Uporządkował wiele spraw. My mogliśmy spokojnie pracować. A, w razie potrzeby, zawsze mogliśmy liczyć na jego wsparcie.

Robert Och, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Puławach zaznacza, że nauczyciele są zniesmaczeni, bo nie podano żadnego oficjalnego powodu odwołania kuratora.

- Błaszczak wygrał dwa konkursy na to stanowisko i wydawał się właściwą osobą na właściwym miejscu. - mówi Och. - Wreszcie pojawiła się gwarancja stabilizacji w naszej oświacie. Aż do momentu, kiedy przyszła nowa, polityczna miotła.

Decyzję wojewody krytykują też związki zawodowe. "Solidarność” zapowiada wysłanie pisemnych protestów do wojewody i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Będziemy oczekiwali od wojewody wyjaśnień, z jakiego powodu, i to w takim trybie, pan Błaszczak został odwołany - mówi Teresa Misiuk, przewodnicząca oświatowej "S” w Lublinie.

- Po tym, co Roman Giertych rok temu zrobił z Lechem Sprawką, wydawało się, że poniżej takiego poziomu zejść się nie da - dodaje Misiuk. - Teraz okazało się, że jednak się da.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Fiodor / 16 kwietnia 2008 o 11:12
0
A który polityk liczy się z profesjonalistami?Egzaminy?Matury?Ważn
y stołeczek i typowo polski sposób obsadzania stanowisk.Oby znajomych tylko wystarczyło...ŻENADA.
Avatar
pikuś / 15 kwietnia 2008 o 17:58
0
Po takich niepopularnych zagraniach przyjaciele ludu już nie dopchają sie do koryta tak łatwo. Zrobiła akcję na krótką metę. Niedługo poleci sama. Nauczyciele w Lublinie to jednak realna siła.
Avatar
Lekarz / 15 kwietnia 2008 o 17:36
0
Gość napisał:
A co mogą zrobić nauczyciele,nic. Nie mają kilofów,śrub ani trzonków od łopat i dlatego się nimi poniewiera.Mają za to poczucie odpowiedzialności za to co robią i nie są pozbawieni/na szczęście/wstydu i honoru jak bezczelni i pazerni a przy tym 'biedni' lekarze łapownicy i właśnie za to tak ich się traktuje ale kiedyś mogą już nie wytrzymać. Jeśli chodzi o kuratora to sprawa jest prosta, czy ktoś toleruje mądrzejszego podwładnego? bo p.Tokarską na to nie stać, przyszła 'baba' PSL-ówka i robi czystki bo trzeba swoich obsadzić a oświata? ma ją w d...., taka jest mentalność zwyciężcy zwłaszcza 'ćwoka'. Pisanie i mówienie o tym to 'groch o ścianę' bo przykład /i przyzwolenie/ idzie z góry, tak robią wszędzie gdzie się da nie myśląc o tym że kiedyś odejdą i może ktoś w końcu za takie postępowanie ich rozliczy i nauczy rozumu/wątpliwe/.

Od lekarzy to z daleka kolego belfrze bo po pierwsze to nie te same szkoły wcześniej kończyliśmy żeby się do nas dosiadać. Jak chcecie poszukać łapowników to popatrzcie we własne środowisko gdzie prezenciki z przeróżnych okazji są powszechne a tzw. korepetycje to w większości zawoalowana łapówa żeby mało zdolna pociecha zdała. Jak posiedzicie z dzieciakami 300 godzin w miesiącu tak jak my z pacjentami to zarobicie więcej od lekarzy. I jak masz trochę honoru to przyznaj się swojemu lekarzowi co tu wypisywałeś- będzie okazja bo takich hipochondryków i znudzonych od nadmiaru czasu jak Wy pełne co dzień poczekalnie.

Od lekarzy to z daleka kolego belfrze bo po pierwsze to nie te same szkoły wcześniej kończyliśmy żeby się do nas dosiadać. Jak chcecie poszukać łapowników to popatrzcie we własne środowisko gdzie prezenciki z przeróżnych okazji są powszechne a tzw. korepetycje to w większości zawoalowana łapówa żeby mało zdolna pociecha zdała. Jak posiedzicie z dzieciakami 300 godzin w miesiącu tak jak my z pacjentami to zarobicie więcej od lekarzy. I jak masz trochę honoru to przyznaj się swojemu lekarzowi co tu wypisywałeś- będzie okazj... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2008 o 15:58
0
A co mogą zrobić nauczyciele,nic. Nie mają kilofów,śrub ani trzonków od łopat i dlatego się nimi poniewiera.Mają za to poczucie odpowiedzialności za to co robią i nie są pozbawieni/na szczęście/wstydu i honoru jak bezczelni i pazerni a przy tym 'biedni' lekarze łapownicy i właśnie za to tak ich się traktuje ale kiedyś mogą już nie wytrzymać. Jeśli chodzi o kuratora to sprawa jest prosta, czy ktoś toleruje mądrzejszego podwładnego? bo p.Tokarską na to nie stać, przyszła 'baba' PSL-ówka i robi czystki bo trzeba swoich obsadzić a oświata? ma ją w d...., taka jest mentalność zwyciężcy zwłaszcza 'ćwoka'. Pisanie i mówienie o tym to 'groch o ścianę' bo przykład /i przyzwolenie/ idzie z góry, tak robią wszędzie gdzie się da nie myśląc o tym że kiedyś odejdą i może ktoś w końcu za takie postępowanie ich rozliczy i nauczy rozumu/wątpliwe/.
A co mogą zrobić nauczyciele,nic. Nie mają kilofów,śrub ani trzonków od łopat i dlatego się nimi poniewiera.Mają za to poczucie odpowiedzialności za to co robią i nie są pozbawieni/na szczęście/wstydu i honoru jak bezczelni i pazerni a przy tym 'biedni' lekarze łapownicy i właśnie za to tak ich się traktuje ale kiedyś mogą już nie wytrzymać. Jeśli chodzi o kuratora to sprawa jest prosta, czy ktoś toleruje mądrzejszego podwładnego? bo p.Tokarską na to nie stać, przyszła 'baba' PSL-ówka i robi czystki bo trzeba swoich obsadzić ... rozwiń
Avatar
Zuch / 15 kwietnia 2008 o 15:46
0
A wystarczyloby zeby w przeszlosci byl czlonkiem albo sekretarzem jakiej uczelnianej egzektywy POP i do emerytury bylby kuratorem gdyby tylko chcial.
Avatar
obywatel / 15 kwietnia 2008 o 14:52
0
To jeszcze jeden dowód na to, że nauczycielami się pogrywa w celu uprawiania polityki, a oni się dają wodzić za nos jak ... Powinni stanąć, pokazać, że trzeba się z nimi liczyć, ale ? Jak zwykle: są słabi, jak trzcina na wietrze. Związki mają tylko od parady, honoru za grosz... Byle kto może nimi pomiatać, a oni NIC NIE ZROBIĄ.
Avatar
Fiodor / 16 kwietnia 2008 o 11:12
0
A który polityk liczy się z profesjonalistami?Egzaminy?Matury?Ważn
y stołeczek i typowo polski sposób obsadzania stanowisk.Oby znajomych tylko wystarczyło...ŻENADA.
Avatar
pikuś / 15 kwietnia 2008 o 17:58
0
Po takich niepopularnych zagraniach przyjaciele ludu już nie dopchają sie do koryta tak łatwo. Zrobiła akcję na krótką metę. Niedługo poleci sama. Nauczyciele w Lublinie to jednak realna siła.
Avatar
Lekarz / 15 kwietnia 2008 o 17:36
0
Gość napisał:
A co mogą zrobić nauczyciele,nic. Nie mają kilofów,śrub ani trzonków od łopat i dlatego się nimi poniewiera.Mają za to poczucie odpowiedzialności za to co robią i nie są pozbawieni/na szczęście/wstydu i honoru jak bezczelni i pazerni a przy tym 'biedni' lekarze łapownicy i właśnie za to tak ich się traktuje ale kiedyś mogą już nie wytrzymać. Jeśli chodzi o kuratora to sprawa jest prosta, czy ktoś toleruje mądrzejszego podwładnego? bo p.Tokarską na to nie stać, przyszła 'baba' PSL-ówka i robi czystki bo trzeba swoich obsadzić a oświata? ma ją w d...., taka jest mentalność zwyciężcy zwłaszcza 'ćwoka'. Pisanie i mówienie o tym to 'groch o ścianę' bo przykład /i przyzwolenie/ idzie z góry, tak robią wszędzie gdzie się da nie myśląc o tym że kiedyś odejdą i może ktoś w końcu za takie postępowanie ich rozliczy i nauczy rozumu/wątpliwe/.

Od lekarzy to z daleka kolego belfrze bo po pierwsze to nie te same szkoły wcześniej kończyliśmy żeby się do nas dosiadać. Jak chcecie poszukać łapowników to popatrzcie we własne środowisko gdzie prezenciki z przeróżnych okazji są powszechne a tzw. korepetycje to w większości zawoalowana łapówa żeby mało zdolna pociecha zdała. Jak posiedzicie z dzieciakami 300 godzin w miesiącu tak jak my z pacjentami to zarobicie więcej od lekarzy. I jak masz trochę honoru to przyznaj się swojemu lekarzowi co tu wypisywałeś- będzie okazja bo takich hipochondryków i znudzonych od nadmiaru czasu jak Wy pełne co dzień poczekalnie.

Od lekarzy to z daleka kolego belfrze bo po pierwsze to nie te same szkoły wcześniej kończyliśmy żeby się do nas dosiadać. Jak chcecie poszukać łapowników to popatrzcie we własne środowisko gdzie prezenciki z przeróżnych okazji są powszechne a tzw. korepetycje to w większości zawoalowana łapówa żeby mało zdolna pociecha zdała. Jak posiedzicie z dzieciakami 300 godzin w miesiącu tak jak my z pacjentami to zarobicie więcej od lekarzy. I jak masz trochę honoru to przyznaj się swojemu lekarzowi co tu wypisywałeś- będzie okazj... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2008 o 15:58
0
A co mogą zrobić nauczyciele,nic. Nie mają kilofów,śrub ani trzonków od łopat i dlatego się nimi poniewiera.Mają za to poczucie odpowiedzialności za to co robią i nie są pozbawieni/na szczęście/wstydu i honoru jak bezczelni i pazerni a przy tym 'biedni' lekarze łapownicy i właśnie za to tak ich się traktuje ale kiedyś mogą już nie wytrzymać. Jeśli chodzi o kuratora to sprawa jest prosta, czy ktoś toleruje mądrzejszego podwładnego? bo p.Tokarską na to nie stać, przyszła 'baba' PSL-ówka i robi czystki bo trzeba swoich obsadzić a oświata? ma ją w d...., taka jest mentalność zwyciężcy zwłaszcza 'ćwoka'. Pisanie i mówienie o tym to 'groch o ścianę' bo przykład /i przyzwolenie/ idzie z góry, tak robią wszędzie gdzie się da nie myśląc o tym że kiedyś odejdą i może ktoś w końcu za takie postępowanie ich rozliczy i nauczy rozumu/wątpliwe/.
A co mogą zrobić nauczyciele,nic. Nie mają kilofów,śrub ani trzonków od łopat i dlatego się nimi poniewiera.Mają za to poczucie odpowiedzialności za to co robią i nie są pozbawieni/na szczęście/wstydu i honoru jak bezczelni i pazerni a przy tym 'biedni' lekarze łapownicy i właśnie za to tak ich się traktuje ale kiedyś mogą już nie wytrzymać. Jeśli chodzi o kuratora to sprawa jest prosta, czy ktoś toleruje mądrzejszego podwładnego? bo p.Tokarską na to nie stać, przyszła 'baba' PSL-ówka i robi czystki bo trzeba swoich obsadzić ... rozwiń
Avatar
Zuch / 15 kwietnia 2008 o 15:46
0
A wystarczyloby zeby w przeszlosci byl czlonkiem albo sekretarzem jakiej uczelnianej egzektywy POP i do emerytury bylby kuratorem gdyby tylko chcial.
Avatar
obywatel / 15 kwietnia 2008 o 14:52
0
To jeszcze jeden dowód na to, że nauczycielami się pogrywa w celu uprawiania polityki, a oni się dają wodzić za nos jak ... Powinni stanąć, pokazać, że trzeba się z nimi liczyć, ale ? Jak zwykle: są słabi, jak trzcina na wietrze. Związki mają tylko od parady, honoru za grosz... Byle kto może nimi pomiatać, a oni NIC NIE ZROBIĄ.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!