Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 maja 2014 r.
6:15
Edytuj ten wpis

Noc Kultury: Radni chcą wolontariuszy, którzy upomną pijących

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
80 6 A A

Tych, którzy w Noc Kultury będą pić alkohol należy przekonać, że to szkodliwe i niestosowne. Trzeba zwrócić im uwagę i wręczyć gadżet promujący trzeźwość. Tak uznało dwoje radnych i teraz proszą prezydenta, by… powołał specjalne patrole wolontariuszy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wspólne pismo w tej sprawie wysłali do prezydenta Lublina członkowie klubu Platformy Obywatelskiej: Piotr Dreher i Marta Wcisło. Dodajmy, że Dreher jest też przewodniczącym miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Radni piszą, że dla wielu gości Nocy Kultury "to kulturalne przedsięwzięcie staje się okazją do ryzykownych zachowań związanych z nadużywaniem napojów alkoholowych”.

Radni podsuwają prezydentowi receptę czyli "powołanie specjalnych służb złożonych z wolontariuszy Pokojowego Patrolu”. A rolą takich patroli byłoby "sygnalizowanie problemu nadmiernego spożywania alkoholu na terenie miasta poprzez zwracanie uwagi osobom spożywającym alkohol na niestosowność, szkodliwość oraz nielegalność ich zachowania”.

Kolejnym ich zadaniem miałoby być "wręczanie osobom pijącym nalepek oraz gadżetów z hasłami profilaktycznymi zachęcającymi do zachowania trzeźwości w ramach Nocy Kultury 2014”.

Co na to Ratusz? - Ta inicjatywa ma swoje uzasadnienie, ale miasto nie widzi tu swojej roli - przyznaje wprost Beata Krzyżanowska, rzecznik magistratu. - Zadania związane z profilaktyką i przeciwdziałaniem alkoholizmowi są realizowane w ramach różnych programów przez organizacje pozarządowe. Corocznie przekazujemy im na to pieniądze.

Sprawę w swoje ręce wzięły Warsztaty Kultury, które są organizatorem Nocy Kultury. Miejska instytucja przygotowała specjalną kampanię plakatową. - Billboardów jest dziewięć - mówi Agnieszka Wojciechowska z WK. Na plakatach opatrzonych wspólnym hasłem "Jaka kultura? Ty decydujesz!” zderzone są zdjęcia wiolonczelistki grającej w bramie z sikającym w bramie mężczyzną, dzieci bawiących się matką przy kolorowym kubiku na pl. Kaczyńskiego z pijącą przy takim samym kubiku młodzieżą.

- Te billboardy mają po prostu nakłonić przechodniów do zastanowienia się. To nie jest nachalna formuła - mówi Wojciechowska. - To tylko wizualny sygnał, który przechodnie mogą zinterpretować dowolnie. Ale mówimy, że o tym, jaka jest kultura decyduje każdy z nas. I o tym, czy podczas wydarzeń w przestrzeni publicznej jest czysto i bezpiecznie decydujemy sami.

Tegoroczna Noc Kultury jest zaplanowana na 7/8 czerwca. Po raz pierwszy główne imprezy przeniesione zostaną z deptaka i Starego Miasta na tereny zielone koło Zamku, wzdłuż al. Unii Lubelskiej a także w rejon Zamojskiej i Bernardyńskiej.
Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaja / 7 maja 2014 o 14:35
0

BZDURA, prosze Pani..

Panstwo jest  po to, ZEBY Z NASZYCH PODATKOW BRONIC SPOLECZENSTWO przez LUDZMI NIEBEZPIECZNYMI - a takimi sa PIJANI , zarono PODLOTKI, jak i dorosli!

 TO PANSTWO MA ZAPEWNIC BEZPIECZENSTWO, a nie sami sobie ludzie !!   INACZEJ to ANARCHIA !   GDZIE NA SWIECIE TAK JEST ?? CHYBA w Somalii, i innych panstwach Afryki, no i ostatnio - we wschodniej UKRAINIE !!

 BO PO CO NAM WLADZA, ktora bierze DUZE PIENIADZE !1\  ?? SAMI SOBIE MOZEMY porządzić    !! ???

 RATUNKU, co za ludzie zajmuja sie tak waznymi sprawami i MOWIA TAKIE DYRDYMALY !!

BZDURA, prosze Pani..

Panstwo jest  po to, ZEBY Z NASZYCH PODATKOW BRONIC SPOLECZENSTWO przez LUDZMI NIEBEZPIECZNYMI - a takimi sa PIJANI , zarono PODLOTKI, jak i dorosli!

 TO PANSTWO MA ZAPEWNIC BEZPIECZENSTWO, a nie sami sobie ludzie !!   INACZEJ to ANARCHIA !   GDZIE NA SWIECIE TAK JEST ?? CHYBA w Somalii, i innych panstwach Afryki, no i ostatnio - we wschodniej UKRAINIE !!

 BO PO CO NAM WLADZA, ktora bierze DUZE PIENIADZE !1\  ?? SAMI SOBIE MOZEMY porządzić    !! ?... rozwiń

Avatar
cedwahapięćoha / 7 maja 2014 o 11:38
0

Rozdawajcie alkomaty, będziemy z kumplami się prześcigać w wynikach :D

Avatar
Qmpel / 7 maja 2014 o 11:11
0

Skoro organizuje się NOC KULTURY w rejonach Zamojskiej, Bernardyńskiej....to trzeba mieć swiadomośc, że o "kulturą" tam trudno.....dlatego sami Radni powinni "wyjśc" w miasto jako wolontariusze i zobaczyć "stwór" jaki tworzą !!!!

Przecież nie tak dawno otworzono sklep monopolowy całodobowy - obok apteki- na ul Zamojskiej, moze więc warto aby tam właśnie Radni jako wolontariusze zajęli swoje miejsca !!!

PS. W/w pomysł popieram...a co na to p.Prezydent

Przecież nie tak dawno otworzono sklep monopolowy całodobowy - obok apteki- na ul Zamojskiej, moze więc warto aby tam właśnie Radni jako wolontariusze zajęli swoje miejsca !!!

PS. W/w pomysł popieram...a co na to p.Prezydent

rozwiń
Avatar
Przesmiewca / 7 maja 2014 o 10:46
0

wręczyć gadzet promujący trzeźwość ? miałem nie iść ale za gadzet to pójdę się na**bać :D

Avatar
Miecio / 7 maja 2014 o 09:28
0

Dreher chce zakazu picia i upominania? ale jaja, a w jakim stanie on przychodzi do pracy w sanepidzie?Masakra

Avatar
123 / 7 maja 2014 o 07:59
0

Skoro organizuje się NOC KULTURY w rejonach Zamojskiej, Bernardyńskiej....to trzeba mieć swiadomośc, że o "kulturą" tam trudno.....dlatego sami Radni powinni "wyjśc" w miasto jako wolontariusze i zobaczyć "stwór" jaki tworzą !!!!

Avatar
kaja / 7 maja 2014 o 14:35
0

BZDURA, prosze Pani..

Panstwo jest  po to, ZEBY Z NASZYCH PODATKOW BRONIC SPOLECZENSTWO przez LUDZMI NIEBEZPIECZNYMI - a takimi sa PIJANI , zarono PODLOTKI, jak i dorosli!

 TO PANSTWO MA ZAPEWNIC BEZPIECZENSTWO, a nie sami sobie ludzie !!   INACZEJ to ANARCHIA !   GDZIE NA SWIECIE TAK JEST ?? CHYBA w Somalii, i innych panstwach Afryki, no i ostatnio - we wschodniej UKRAINIE !!

 BO PO CO NAM WLADZA, ktora bierze DUZE PIENIADZE !1\  ?? SAMI SOBIE MOZEMY porządzić    !! ???

 RATUNKU, co za ludzie zajmuja sie tak waznymi sprawami i MOWIA TAKIE DYRDYMALY !!

BZDURA, prosze Pani..

Panstwo jest  po to, ZEBY Z NASZYCH PODATKOW BRONIC SPOLECZENSTWO przez LUDZMI NIEBEZPIECZNYMI - a takimi sa PIJANI , zarono PODLOTKI, jak i dorosli!

 TO PANSTWO MA ZAPEWNIC BEZPIECZENSTWO, a nie sami sobie ludzie !!   INACZEJ to ANARCHIA !   GDZIE NA SWIECIE TAK JEST ?? CHYBA w Somalii, i innych panstwach Afryki, no i ostatnio - we wschodniej UKRAINIE !!

 BO PO CO NAM WLADZA, ktora bierze DUZE PIENIADZE !1\  ?? SAMI SOBIE MOZEMY porządzić    !! ?... rozwiń

Avatar
cedwahapięćoha / 7 maja 2014 o 11:38
0

Rozdawajcie alkomaty, będziemy z kumplami się prześcigać w wynikach :D

Avatar
Qmpel / 7 maja 2014 o 11:11
0

Skoro organizuje się NOC KULTURY w rejonach Zamojskiej, Bernardyńskiej....to trzeba mieć swiadomośc, że o "kulturą" tam trudno.....dlatego sami Radni powinni "wyjśc" w miasto jako wolontariusze i zobaczyć "stwór" jaki tworzą !!!!

Przecież nie tak dawno otworzono sklep monopolowy całodobowy - obok apteki- na ul Zamojskiej, moze więc warto aby tam właśnie Radni jako wolontariusze zajęli swoje miejsca !!!

PS. W/w pomysł popieram...a co na to p.Prezydent

Przecież nie tak dawno otworzono sklep monopolowy całodobowy - obok apteki- na ul Zamojskiej, moze więc warto aby tam właśnie Radni jako wolontariusze zajęli swoje miejsca !!!

PS. W/w pomysł popieram...a co na to p.Prezydent

rozwiń
Avatar
Przesmiewca / 7 maja 2014 o 10:46
0

wręczyć gadzet promujący trzeźwość ? miałem nie iść ale za gadzet to pójdę się na**bać :D

Avatar
Miecio / 7 maja 2014 o 09:28
0

Dreher chce zakazu picia i upominania? ale jaja, a w jakim stanie on przychodzi do pracy w sanepidzie?Masakra

Avatar
123 / 7 maja 2014 o 07:59
0

Skoro organizuje się NOC KULTURY w rejonach Zamojskiej, Bernardyńskiej....to trzeba mieć swiadomośc, że o "kulturą" tam trudno.....dlatego sami Radni powinni "wyjśc" w miasto jako wolontariusze i zobaczyć "stwór" jaki tworzą !!!!

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 1 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 13 3

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 17 5

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 5 7

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!