Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2008 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Ośrodek Sportowy Akademii Rolniczej prawie gotowy

0 3 A A

25-metrowy basen z jacuzzi, biczami wodnymi i wielką zjeżdżalną. Hala sportowa do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i tenisa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
A do tego ścianka wspinaczkowa, sauna, gabinety odnowy biologicznej. I wszystko już prawie gotowe.

Właśnie kończy się budowa jednego z najnowocześniejszych i najładniejszych centrów sportowych w Lublinie. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2006 r. A wielkie otwarcie zaplanowano na połowę kwietnia.

- Jeszcze tylko ostatnie szlify - mówi Henryk Bichta, kanclerz Akademii Rolniczej. - Ale już możemy się pochwalić. Zbudowaliśmy obiekt, który może być dumą całego miasta i wszystkich jego mieszkańców.

Główną atrakcją ośrodka jest basen. - Ma 25 metrów długości, od 1,2 do 1,8 głębokości, i 6 torów do pływania - wylicza Bichta. - Można w nim urządzać zawody klasy międzynarodowej, ponieważ zamontowaliśmy elektroniczny system pomiaru czasu. A zawodników można dopingować z 200 miejsc na trybunach.

Obok basenu powstało całe wodne miasteczko. - Mamy brodzik do nauki pływania, bicze wodne, dwa jacuzzi i 100-metrową, zakręconą zjeżdżalnię - tłumaczy Marek Zieliński, kierownik całego ośrodka. - Wchodzący na basen, będzie mógł korzystać z tego wszystkiego.

Co ważne, wodne atrakcje będą dostępne nie tylko dla żaków. - Na kilka godzin, najpewniej porannych, basen będzie do dyspozycji naszych studentów - mówi Bichta. - Przez pozostałą część dnia będą tu mogli pływać wszyscy chętni.

Podobnie zaplanowano wykorzystanie hali sportowej, która znajduje się nad basenem.

- To pełnowymiarowa sala do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę czy tenisa, z prawie 500 miejscami na trybunach. W dowolnej chwili można ją przystosować do dowolnej dyscypliny - wyjaśnia kanclerz. Co ciekawe, w hali powstała też ścianka wspinaczkowa, odgradzana od boisk specjalną kotarą.

Oprócz tego w ośrodku umieszczono mniejsze sale treningowe, pomieszczenia odnowy biologicznej, a nawet salę do prób dla Zespołu Pieśni i Tańca "Jawor”. Do hali sportowej będzie się wchodziło od strony ul. Raabego. Na basen - od ul. Głębokiej. Tam też powstanie parking dla ponad 100 samochodów i główna szatnia.

Budowa ośrodka pochłonęła 30 milionów zł. Ponad 17 mln zł pochodziło z funduszy unijnych. Resztę dołożyła uczelnia.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewelcia / 17 kwietnia 2008 r. o 17:47
No no widzę że coś się w końcu będzie działo w tym LBL :P super pomysł z tym basenem-ogólnie z całą halą. Na pewno nie zabraknie zainteresowanych...szczególnie w czasie okresu trwania wakacji, ale nie tylko! miejmy nadzieję że z hali będzie można kożystać nie tylko podczas upalnych dni lecz i zimowych...
No no widzę że coś się w końcu będzie działo w tym LBL :P super pomysł z tym basenem-ogólnie z całą halą. Na pewno nie zabraknie zainteresowanych...szczególnie w czasie okresu trwania wakacji, ale nie tylko! miejmy nadzieję że z hali będzie można kożystać nie tylko podczas upalnych dni lecz i zimowych... rozwiń
Avatar
nynyetny656 / 19 marca 2008 r. o 15:30
MIEJMY NADZIEJĘ,ŻE NIE ZAMKNA, BO W SUMIE PRZECIEŻ JAK PRZYJDĄ LUDZIE TO BĘDZIE KASKA!!!BO NA MIASTO NIE MA CO LICZYĆ: AQUPARK TO TMEAT NA KOMEDIĘ W STYLU: PLANUJEMY I PALNUJEMY A BASENU NIMA!!",ZALEW I MOSIR TEŻ!!!
Avatar
Schwimmer / 19 marca 2008 r. o 15:07
Otwarcie w kwietniu, a co podczas wakacji? Zostanie obiekt zamknięty na 3 m-ce, jak MOSiR?
Avatar
ewelcia / 17 kwietnia 2008 r. o 17:47
No no widzę że coś się w końcu będzie działo w tym LBL :P super pomysł z tym basenem-ogólnie z całą halą. Na pewno nie zabraknie zainteresowanych...szczególnie w czasie okresu trwania wakacji, ale nie tylko! miejmy nadzieję że z hali będzie można kożystać nie tylko podczas upalnych dni lecz i zimowych...
No no widzę że coś się w końcu będzie działo w tym LBL :P super pomysł z tym basenem-ogólnie z całą halą. Na pewno nie zabraknie zainteresowanych...szczególnie w czasie okresu trwania wakacji, ale nie tylko! miejmy nadzieję że z hali będzie można kożystać nie tylko podczas upalnych dni lecz i zimowych... rozwiń
Avatar
nynyetny656 / 19 marca 2008 r. o 15:30
MIEJMY NADZIEJĘ,ŻE NIE ZAMKNA, BO W SUMIE PRZECIEŻ JAK PRZYJDĄ LUDZIE TO BĘDZIE KASKA!!!BO NA MIASTO NIE MA CO LICZYĆ: AQUPARK TO TMEAT NA KOMEDIĘ W STYLU: PLANUJEMY I PALNUJEMY A BASENU NIMA!!",ZALEW I MOSIR TEŻ!!!
Avatar
Schwimmer / 19 marca 2008 r. o 15:07
Otwarcie w kwietniu, a co podczas wakacji? Zostanie obiekt zamknięty na 3 m-ce, jak MOSiR?
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Muzeum, w którym kapie na głowę. Każda wpłata się liczy

Muzeum, w którym kapie na głowę. Każda wpłata się liczy

– Już niejednokrotnie okazaliście nam zaufanie i wsparcie – doceniają twórcy Muzeum Osiedli Mieszkaniowych, którzy zbierają fundusze by móc kontynuować działalność i utrzymać siedzibę na skraju osiedla projektowanego przez Zofię i Oskara Hansen.

Skoki narciarskie. W weekend zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf

Skoki narciarskie. W weekend zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf

W weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizować będą na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Będzie to tym samym inauguracja zawodów Pucharu Świata w lotach narciarskich. Naszą kadrę reprezentować będzie pięciu zawodników

Koncert w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Wstęp „co łaska”

Koncert w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Wstęp „co łaska”

Koncert w mieszkaniu? To możliwe i do tego wstęp „co łaska”. Tym razem, w Czosnówce pod Białą Podlaską wystąpi Patryk Pietrzak.

Najdłuższy autobus w mieście już wozi pasażerów

Najdłuższy autobus w mieście już wozi pasażerów

Jest długi i niskopodłogowy. Do tego ma półhybrydowy silnik. To nowy autobus Solaris, który właśnie wyjechał na bialskie ulice.

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Ponad 5,4 mln zł dodatkowego dofinansowania – z czego ponad 3 mln zł stanowią Fundusze Europejskie, a ponad 2,2 mln zł to pieniądze z Budżetu Państwa – Zarząd Województwa Lubelskiego kieruje na projekt dotyczący przebudowy części szpitala, w tym gruntownej przebudowy Oddziałów: Hematologii, Onkologii, Anestezjologii i Polikliniki, a także doposażenie części obszarów udzielania świadczeń.

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł
galeria

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł

– Praca w mundurze to było moje marzenie – przyznaje pani Milena, która w czwartek wraz z grupą nowo przyjętych celników złożyła ślubowanie. Czeka ją służba na przejściu kolejowym w Terespolu. Na początek dostanie 3 tys. zł na rękę.

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Piłkarze Górnika Łęczna w środę podczas zgrupowania w Opalenicy wysoko ograli trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska. Zielono-czarni w Opalenicy pozostaną do soboty i na zakończenie obozu zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny – tym razem z dobrze znanym rywalem

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii
galeria

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii

W lubelskich Warsztatach Kultury, w ramach projektu „Regał – spotkania z książką autorską” odbyły się zajęcia „Tajemnice starych fotografii”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!