Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2008 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Palikot: Kaczyński ma ponury plan w głowie

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 7 A A

Złowrogi, drapieżny ptak straszy nad Polską - mówił dzisiaj Janusz Palikot (PO) pokazując drewnianego kruka z buteleczką wódki na szyi. Tak poseł komentował zawetowanie przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego ustawy o odrolnieniu wszystkich gruntów rolnych w miastach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ustawa jest dzieckiem Komisji Przyjazne Państwo, której szefuje Palikot. - Miała skrócić czas inwestycji i zmniejszyć jej koszty. Wiele osób marzy o własnym mieszkaniu - tłumaczy poseł.

Prezydent Kaczyński zawetował ustawę dzisiaj. Powołał się na negatywną opinię samorządowców. Wejście w życie ustawy może według prezydenta doprowadzić do dewastacji cennych przyrodniczo fragmentów krajobrazu, wzrostu ruchu samochodowego i niekontrolowanego rozwoju budownictwa.

- Odrolnienie to tylko jeden z elementów postępowania. Tam gdzie są plany zagospodarowania to one będę decydować co można wybudować, a gdzie brak planu to zdecydują urzędnicy. Trudno uwierzyć, że pozwolą na inwestycję na chronionych obszarach Natury 2000. Decyzja prezydenta jest polityczna. Mam nadzieję, że sejm oddali prezydenckie weto - stwierdził Palikot. SLD już zapowiedziało poparcie w walce z wetem.

Palikot pokazał dziennikarzom drewnianego kruka z butelką wódki. Nie ukrywał, że nawiązuje do piątkowego skandalu z udziałem lubelskiej poseł Elżbiety Kruk (PiS). - To symbol zachowania prezydenta. Kruk to złowrogi drapieżny ptak, który straszy nad Polską. Powoduje wśród Polaków lęk i smutek - Palikot dodał, że Elżbieta Kruk była bliskim współpracownikiem prezydentem.

Według Palikota Kaczyński celowo destabilizuje sytuację w kraju. - Ma niecny, cyniczny, kruczy plan w głowie. Mało nie wywołał wojny z Rosją, zablokował odrolnienie, zapowiada kolejne weta - wyliczał lubelski poseł.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BK / 26 listopada 2008 o 09:24
0
Do POwców:
Przecież samorządowcy byli nastawieni krytycznie do tej ustawy. Wy naprawdę myślicie, że ceny gruntów wyraźnie spadną ?
Avatar
An... / 26 listopada 2008 o 08:24
0
Cały rząd wraz z p[rezydentem , nie wykluczając przygłupa Palikota powinien spakować się i eksportować na marsa, a nie dręczyć i ogłupiać zmęczony i zadręczony naród swymi poczynaniami. MAMY WAS DOŚĆ PRZYGŁUPY!!!
Avatar
tonymld / 25 listopada 2008 o 22:44
0
Hmm. ciekawe co by było, gdyby to prezydent Tusk wetował ustawy Pis? Zakładam, że wtedy to ten Prezydent byłby tym dobrym, który powstrzymuje Sejm przed uchwalaniem złych ustaw.

Poseł Palikot, przedstawia Prezydenta jako despotę, który dla zabawy wetuje ustawy jak leci, nawet ich nie czytając. Przecież Prezydent nie zawetował wielu ustaw (chyba obecnie 3).

Dodatkowo, nie widać tych słynnych ustaw, co były gotowe, tylko wygrać wybory i są gotowe rozwiązania / pewnie Kot ALIK na prośbę swojego Pana, Jarosława, zamknął gotowe ustawy PO na klucz i nie można się do nich dostać. Swoją drogą mądry kot. Najwidoczniej koty i kaczki umieją się dogadać.

Dlaczego nikt się nawet nie zastanowi, że może ustawy nie były na tyle dobre - Platforma chciała przecież zafundować nam rewolucję październikową, a jak wiadomo w pośpiechu łatwo o błędy, niezależnie od barw politycznych. I dodatkowa negatywna ocena przez samorządowców, to już wystarczający powód. Tym bardziej, iż jakiś czas temu jeden z czołowych polityków PO twierdził, że samorządowcy są bardzo mądrzy i zaradni, i często lepiej wiedzą co jest lepsze dla nich i dla ich regionów (argument w sprawie przekazania szpitali samorządom).

Są przecież ustawy, w których Prezydent szybko i bez tracenia czasu, załączył swój podpis. Przypominają mi się słowa p. posła Borowskiego, w programie T. Lisa * na antenie Polsatu powiedział: najpierw narzeka się na poprzedników, później na media, koalicjantów, prezydenta, opozycję.

Jeśli zastosować powyższy schemat do PO po roku rządów, to co ciekawe niektóre punkty są już zauważalne:
1. codziennie
2. ostatnio pan Boni
3. cicho, ale jednak...
4. tutaj poseł palikot jako tuba propagadny antyprezydenckiej
5. cala po

ale z drugiej strony co można zrobić po roku? tak samo jak po było krytyczne wobec pis po roku, tak pis teraz się zachowuje wobec po.

Chyba sama PO zapomniała o tym, no ale władza tak ma, że uderza do głowy, najlepsze lekarstwo na tą przypadłość, to spaść z konia - czyli stracić władzę.

Niewątpliwie wybory w 2007 roku zmieniły scenę polityczną pozytywnie, mam tu na myśli, że w parlamencie jest mniej partii, co zmniejsza opcje koalicji. Dodatkowo stare podziały są możliwe do przełamania i tak PO wspólnie z SLD może próbować przełamać weto prezydenckie, jak i PiS we współpracy z SLD może torpedować zamierzenia rządu. No i opcja ostatnia, która jeszcze 3 lata temu, była najbardziej prawdopodobna: POPiS.

No ale to historia, obie partie zatraciły się we wzajemnym konflikcie, zapominając, że chodzi o Kraj, ojczyznę a nie prywatę.

Chyba najuczciwszym wyjściem z tej sytuacji, dla obu pyszałkowatych, prawicowych (?) partii byłby pstryczek w nos ze strony lewicy. Opcje są dwie:
a) przegrane wybory parlamentarne przez PO, na korzyść lewicy różnej maści
wygrana w wyborach kandydata lewicowego

I o ile pierwsza opcja w chwili obecnej jest mało prawdopodobna, o tyle druga wydaje się zarówno ciekawa jak i potrzebna, aby polskiej prawicy pokazać, że nie są jedyni.

Chyba największym błędem PO jest założenie, że na poniżaniu i obrażaniu PiSu, Prezydenta można będzie rządzić. O ile dobre to było dla kampanii 2007 i wygrania wyborów, o tyle teraz trzeba czegoś więcej. Samo wygnanie "Kaczorów" od władzy, wydaje mi się jakieś puste, płytkie, czyli takie które nie powinno przyświecać partii, mającej się za elitę intelektualną.

W związku z powyższym, należało by aby PO zmieniła swoją strategię, bo jak pokazał konflikt samolotowy prędzej czy później bańka zaufania, budowana na budzeniu niechęci do opozycji pęknie, a huk może być ogromny. A lepiej przeciwdziałać...

Wracając do głównej myśli, komisja Przyjazne Państwo musi uważać, aby nie popaść w rutynę. Wiadomo jest to ciężka praca, ale chyba jest to wliczone w koszta uzyskania poparcia społecznego! Przecież sejm to nie piekarnia, z której wychodzą ustawy jak ciepłe bułeczki, proces jest bardziej złożony. Jednak dobrze upieczona ustawa, powinna wyjść wraz ze "stemplem" prezydenckim.

Ciekawe co by było, gdyby Prezydent bez zastanowienia podpisał jakąś ustawę projektu PO, która by była później uznana przez TK za niekonstytucyjną. Prezydent to taki gate-keeper tego całego bałaganu i tak to jest w demokratycznych krajach. Tym bardziej, że PO startując w wyborach miała świadomość, że może dochodzić do takich spięć.

Dodatkowo sztuką nie jest rządzenie bez problemów, ale umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach powiązana ze zdolnością do Kohabitacji.

A jeśli chodzi o ponure plany w głowie, to trzeba jasno powiedzieć że ma je PSL, który śmiało wykorzystuje PO i de facto jest ulepszoną wersją Samoobrony. Ludowcy tak samo jak SO przejęli stanowiska w różnych agencjach i zrobili z nich prywatę dla siebie i swoich ludzi. Ponadto program PSL i PO jest dość zbieżny i PO rezygnuje ze swoich wielkich, wspaniałych pomysłów, jak jednomandatowe okręgi czy reforma KRUS.

Obserwując ten rząd mam wrażenie, że stoimy w miejscu. Za Kaczyńskiego Konflikt był wpisany w nasze życie, ale ten konflikt budził w nas chęć do refleksji i samodzielnego myślenia. Obecnie raczej narzuca nam się poglądy, za pomocą mediów prywatnych, które nie podają suchych informacji, a dają gotowy schemat do interpretacji, czyli myślą za nas. A to jest powiedzmy niebezpieczne. Chyba, że się jest wyznawcą Jedynej Słusznej Partii.


By żyło się lepiej / jakby nie patrzeć na to hasło, to taki cel powinien przyświecać każdej partii, pod warunkiem, iż ma się "żyć lepiej" obywatelom, a nie osobom z partii lub jej bliskich...


Koncepcja IV RP wielokrotnie wyśmiewana, jest wielka. I nie dlatego, że ktoś mi może zarzucić sympatię do PiS (choć uważam się za krytycznego zwolennika tej opcji), to mi chodzi ogólnie o wizję. Wizję nie na jedną kadencję, ale długoterminową. Szkoda, że mało kto dostrzega ten punkt widzenia. Chyba łatwiej się wyśmiać z kogoś, a to bo nie ma żony albo że niski jest.

Mi się wydawało, że PO jako partia ludzi inteligentnych i ogólnie rozumiana elita, jest na tyle "inteligentna", że nie wyśmiewa się ze słabszych lub niższych. Chyba że brak im innych argumentów, a to sprawia że należy postawić znak zapytania przy słowie elita. Ponadto ta partia przedstawia się jako no
Hmm. ciekawe co by było, gdyby to prezydent Tusk wetował ustawy Pis? Zakładam, że wtedy to ten Prezydent byłby tym dobrym, który powstrzymuje Sejm przed uchwalaniem złych ustaw.

Poseł Palikot, przedstawia Prezydenta jako despotę, który dla zabawy wetuje ustawy jak leci, nawet ich nie czytając. Przecież Prezydent nie zawetował wielu ustaw (chyba obecnie 3).

Dodatkowo, nie widać tych słynnych ustaw, co były gotowe, tylko wygrać wybory i są gotowe rozwiązania / pewnie Kot ALIK na prośbę swojego Pana, Jarosława, zamkną... rozwiń
Avatar
Sakiweka / 25 listopada 2008 o 22:33
0
gg napisał:
Poseł Palikot to jeden z bardzo nielicznych posłów z jajami i przez to, że ma kasę może sobie pozwolić na niezależność!!! Tak trzymać Panie Januszu!!


Ma tyle kasy a diety poselskie bierze - taki on niezalezny jak ja zalezna ;p
Avatar
gg / 25 listopada 2008 o 22:09
0
Poseł Palikot to jeden z bardzo nielicznych posłów z jajami i przez to, że ma kasę może sobie pozwolić na niezależność!!! Tak trzymać Panie Januszu!!
Avatar
Obywatel RP / 25 listopada 2008 o 20:50
0
Panie Palikot, posle na Sejm RP - rola posla jest wnioskowac, uchwalac i odrzucac a rola prezydenta vetowac. Moze zamiast kolejny raz podwazac Osobe obecnego prezydenta RP wnies pan wniosek o calkowita likwidacje tego stanowiska - tylko co na to powie przyszly kandydat a obecny pana kolega partyjny?
Pod panskim jakby bokiem bo z inicjatywy kolegow partyjnych i za akceptacja innego kolegi partyjnego, za pieniadze podatnikow wybudowany zostal na terenie Natura 2000 tor crossowy.
W magistracie zarzadzanym przez namaszczonego przez pana na urzad prezydenta miasta kolege partyjnego uzywa sie falszywych planow zagospodarowania przestrzennego, a pan Prezydenta Najjasniejszej RP do czarnego kruka porownujesz?
Najpierw uporzadkuj pan wlasne podworko a pozniej bierz sie za sprawy polski bo nie przyczyna nieodrolnionych gruntow jest brak lotniska, obwodnicy i ziemi pod budownictwo w Lublinie.
Panie Palikot, posle na Sejm RP - rola posla jest wnioskowac, uchwalac i odrzucac a rola prezydenta vetowac. Moze zamiast kolejny raz podwazac Osobe obecnego prezydenta RP wnies pan wniosek o calkowita likwidacje tego stanowiska - tylko co na to powie przyszly kandydat a obecny pana kolega partyjny?
Pod panskim jakby bokiem bo z inicjatywy kolegow partyjnych i za akceptacja innego kolegi partyjnego, za pieniadze podatnikow wybudowany zostal na terenie Natura 2000 tor crossowy.
W magistracie zarzadzanym przez namaszczonego przez... rozwiń
Avatar
Marek / 25 listopada 2008 o 20:17
0
Złowrogi, drapieżny ptak straszy nad Polską, z buteleczką wódki ( żołądkowa gorzka ? ) na szyi. Wypisz, wymaluj Palikot.
Avatar
BK / 26 listopada 2008 o 09:24
0
Do POwców:
Przecież samorządowcy byli nastawieni krytycznie do tej ustawy. Wy naprawdę myślicie, że ceny gruntów wyraźnie spadną ?
Avatar
An... / 26 listopada 2008 o 08:24
0
Cały rząd wraz z p[rezydentem , nie wykluczając przygłupa Palikota powinien spakować się i eksportować na marsa, a nie dręczyć i ogłupiać zmęczony i zadręczony naród swymi poczynaniami. MAMY WAS DOŚĆ PRZYGŁUPY!!!
Avatar
tonymld / 25 listopada 2008 o 22:44
0
Hmm. ciekawe co by było, gdyby to prezydent Tusk wetował ustawy Pis? Zakładam, że wtedy to ten Prezydent byłby tym dobrym, który powstrzymuje Sejm przed uchwalaniem złych ustaw.

Poseł Palikot, przedstawia Prezydenta jako despotę, który dla zabawy wetuje ustawy jak leci, nawet ich nie czytając. Przecież Prezydent nie zawetował wielu ustaw (chyba obecnie 3).

Dodatkowo, nie widać tych słynnych ustaw, co były gotowe, tylko wygrać wybory i są gotowe rozwiązania / pewnie Kot ALIK na prośbę swojego Pana, Jarosława, zamknął gotowe ustawy PO na klucz i nie można się do nich dostać. Swoją drogą mądry kot. Najwidoczniej koty i kaczki umieją się dogadać.

Dlaczego nikt się nawet nie zastanowi, że może ustawy nie były na tyle dobre - Platforma chciała przecież zafundować nam rewolucję październikową, a jak wiadomo w pośpiechu łatwo o błędy, niezależnie od barw politycznych. I dodatkowa negatywna ocena przez samorządowców, to już wystarczający powód. Tym bardziej, iż jakiś czas temu jeden z czołowych polityków PO twierdził, że samorządowcy są bardzo mądrzy i zaradni, i często lepiej wiedzą co jest lepsze dla nich i dla ich regionów (argument w sprawie przekazania szpitali samorządom).

Są przecież ustawy, w których Prezydent szybko i bez tracenia czasu, załączył swój podpis. Przypominają mi się słowa p. posła Borowskiego, w programie T. Lisa * na antenie Polsatu powiedział: najpierw narzeka się na poprzedników, później na media, koalicjantów, prezydenta, opozycję.

Jeśli zastosować powyższy schemat do PO po roku rządów, to co ciekawe niektóre punkty są już zauważalne:
1. codziennie
2. ostatnio pan Boni
3. cicho, ale jednak...
4. tutaj poseł palikot jako tuba propagadny antyprezydenckiej
5. cala po

ale z drugiej strony co można zrobić po roku? tak samo jak po było krytyczne wobec pis po roku, tak pis teraz się zachowuje wobec po.

Chyba sama PO zapomniała o tym, no ale władza tak ma, że uderza do głowy, najlepsze lekarstwo na tą przypadłość, to spaść z konia - czyli stracić władzę.

Niewątpliwie wybory w 2007 roku zmieniły scenę polityczną pozytywnie, mam tu na myśli, że w parlamencie jest mniej partii, co zmniejsza opcje koalicji. Dodatkowo stare podziały są możliwe do przełamania i tak PO wspólnie z SLD może próbować przełamać weto prezydenckie, jak i PiS we współpracy z SLD może torpedować zamierzenia rządu. No i opcja ostatnia, która jeszcze 3 lata temu, była najbardziej prawdopodobna: POPiS.

No ale to historia, obie partie zatraciły się we wzajemnym konflikcie, zapominając, że chodzi o Kraj, ojczyznę a nie prywatę.

Chyba najuczciwszym wyjściem z tej sytuacji, dla obu pyszałkowatych, prawicowych (?) partii byłby pstryczek w nos ze strony lewicy. Opcje są dwie:
a) przegrane wybory parlamentarne przez PO, na korzyść lewicy różnej maści
wygrana w wyborach kandydata lewicowego

I o ile pierwsza opcja w chwili obecnej jest mało prawdopodobna, o tyle druga wydaje się zarówno ciekawa jak i potrzebna, aby polskiej prawicy pokazać, że nie są jedyni.

Chyba największym błędem PO jest założenie, że na poniżaniu i obrażaniu PiSu, Prezydenta można będzie rządzić. O ile dobre to było dla kampanii 2007 i wygrania wyborów, o tyle teraz trzeba czegoś więcej. Samo wygnanie "Kaczorów" od władzy, wydaje mi się jakieś puste, płytkie, czyli takie które nie powinno przyświecać partii, mającej się za elitę intelektualną.

W związku z powyższym, należało by aby PO zmieniła swoją strategię, bo jak pokazał konflikt samolotowy prędzej czy później bańka zaufania, budowana na budzeniu niechęci do opozycji pęknie, a huk może być ogromny. A lepiej przeciwdziałać...

Wracając do głównej myśli, komisja Przyjazne Państwo musi uważać, aby nie popaść w rutynę. Wiadomo jest to ciężka praca, ale chyba jest to wliczone w koszta uzyskania poparcia społecznego! Przecież sejm to nie piekarnia, z której wychodzą ustawy jak ciepłe bułeczki, proces jest bardziej złożony. Jednak dobrze upieczona ustawa, powinna wyjść wraz ze "stemplem" prezydenckim.

Ciekawe co by było, gdyby Prezydent bez zastanowienia podpisał jakąś ustawę projektu PO, która by była później uznana przez TK za niekonstytucyjną. Prezydent to taki gate-keeper tego całego bałaganu i tak to jest w demokratycznych krajach. Tym bardziej, że PO startując w wyborach miała świadomość, że może dochodzić do takich spięć.

Dodatkowo sztuką nie jest rządzenie bez problemów, ale umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach powiązana ze zdolnością do Kohabitacji.

A jeśli chodzi o ponure plany w głowie, to trzeba jasno powiedzieć że ma je PSL, który śmiało wykorzystuje PO i de facto jest ulepszoną wersją Samoobrony. Ludowcy tak samo jak SO przejęli stanowiska w różnych agencjach i zrobili z nich prywatę dla siebie i swoich ludzi. Ponadto program PSL i PO jest dość zbieżny i PO rezygnuje ze swoich wielkich, wspaniałych pomysłów, jak jednomandatowe okręgi czy reforma KRUS.

Obserwując ten rząd mam wrażenie, że stoimy w miejscu. Za Kaczyńskiego Konflikt był wpisany w nasze życie, ale ten konflikt budził w nas chęć do refleksji i samodzielnego myślenia. Obecnie raczej narzuca nam się poglądy, za pomocą mediów prywatnych, które nie podają suchych informacji, a dają gotowy schemat do interpretacji, czyli myślą za nas. A to jest powiedzmy niebezpieczne. Chyba, że się jest wyznawcą Jedynej Słusznej Partii.


By żyło się lepiej / jakby nie patrzeć na to hasło, to taki cel powinien przyświecać każdej partii, pod warunkiem, iż ma się "żyć lepiej" obywatelom, a nie osobom z partii lub jej bliskich...


Koncepcja IV RP wielokrotnie wyśmiewana, jest wielka. I nie dlatego, że ktoś mi może zarzucić sympatię do PiS (choć uważam się za krytycznego zwolennika tej opcji), to mi chodzi ogólnie o wizję. Wizję nie na jedną kadencję, ale długoterminową. Szkoda, że mało kto dostrzega ten punkt widzenia. Chyba łatwiej się wyśmiać z kogoś, a to bo nie ma żony albo że niski jest.

Mi się wydawało, że PO jako partia ludzi inteligentnych i ogólnie rozumiana elita, jest na tyle "inteligentna", że nie wyśmiewa się ze słabszych lub niższych. Chyba że brak im innych argumentów, a to sprawia że należy postawić znak zapytania przy słowie elita. Ponadto ta partia przedstawia się jako no
Hmm. ciekawe co by było, gdyby to prezydent Tusk wetował ustawy Pis? Zakładam, że wtedy to ten Prezydent byłby tym dobrym, który powstrzymuje Sejm przed uchwalaniem złych ustaw.

Poseł Palikot, przedstawia Prezydenta jako despotę, który dla zabawy wetuje ustawy jak leci, nawet ich nie czytając. Przecież Prezydent nie zawetował wielu ustaw (chyba obecnie 3).

Dodatkowo, nie widać tych słynnych ustaw, co były gotowe, tylko wygrać wybory i są gotowe rozwiązania / pewnie Kot ALIK na prośbę swojego Pana, Jarosława, zamkną... rozwiń
Avatar
Sakiweka / 25 listopada 2008 o 22:33
0
gg napisał:
Poseł Palikot to jeden z bardzo nielicznych posłów z jajami i przez to, że ma kasę może sobie pozwolić na niezależność!!! Tak trzymać Panie Januszu!!


Ma tyle kasy a diety poselskie bierze - taki on niezalezny jak ja zalezna ;p
Avatar
gg / 25 listopada 2008 o 22:09
0
Poseł Palikot to jeden z bardzo nielicznych posłów z jajami i przez to, że ma kasę może sobie pozwolić na niezależność!!! Tak trzymać Panie Januszu!!
Avatar
Obywatel RP / 25 listopada 2008 o 20:50
0
Panie Palikot, posle na Sejm RP - rola posla jest wnioskowac, uchwalac i odrzucac a rola prezydenta vetowac. Moze zamiast kolejny raz podwazac Osobe obecnego prezydenta RP wnies pan wniosek o calkowita likwidacje tego stanowiska - tylko co na to powie przyszly kandydat a obecny pana kolega partyjny?
Pod panskim jakby bokiem bo z inicjatywy kolegow partyjnych i za akceptacja innego kolegi partyjnego, za pieniadze podatnikow wybudowany zostal na terenie Natura 2000 tor crossowy.
W magistracie zarzadzanym przez namaszczonego przez pana na urzad prezydenta miasta kolege partyjnego uzywa sie falszywych planow zagospodarowania przestrzennego, a pan Prezydenta Najjasniejszej RP do czarnego kruka porownujesz?
Najpierw uporzadkuj pan wlasne podworko a pozniej bierz sie za sprawy polski bo nie przyczyna nieodrolnionych gruntow jest brak lotniska, obwodnicy i ziemi pod budownictwo w Lublinie.
Panie Palikot, posle na Sejm RP - rola posla jest wnioskowac, uchwalac i odrzucac a rola prezydenta vetowac. Moze zamiast kolejny raz podwazac Osobe obecnego prezydenta RP wnies pan wniosek o calkowita likwidacje tego stanowiska - tylko co na to powie przyszly kandydat a obecny pana kolega partyjny?
Pod panskim jakby bokiem bo z inicjatywy kolegow partyjnych i za akceptacja innego kolegi partyjnego, za pieniadze podatnikow wybudowany zostal na terenie Natura 2000 tor crossowy.
W magistracie zarzadzanym przez namaszczonego przez... rozwiń
Avatar
Marek / 25 listopada 2008 o 20:17
0
Złowrogi, drapieżny ptak straszy nad Polską, z buteleczką wódki ( żołądkowa gorzka ? ) na szyi. Wypisz, wymaluj Palikot.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę? Nie chcą objazdów przez ich ulice 0 0

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 24 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 7 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 0 0

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 1

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 0

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 1

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 8 6

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 4

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 3

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

Wysokie wygrane w zaległych meczach bialskiej klasy okręgowej

Wysokie wygrane w zaległych meczach bialskiej klasy okręgowej 5 0

Zespoły rozegrały mecze zaległe z pierwszej kolejki

Ból zęba nocą? W Puławach nie pomogą

Ból zęba nocą? W Puławach nie pomogą 23 11

Służba zdrowia Pacjenci z powiatu puławskiego, którzy przez kilka miesięcy w nagłych przypadkach musieli jeździć do dentysty do innych powiatów, mogą już korzystać z doraźnej pomocy stomatologicznej na miejscu. Udziela jej jednak tylko jedna przychodnia - w Kazimierzu Dolnym.

Tatran nad przepaścią. Czeka ich ciężka wiosna

Tatran nad przepaścią. Czeka ich ciężka wiosna 8 2

Na koncie Tatrana Kraśniczyn zaledwie pięć punktów i ostatnia lokata po rundzie jesiennej

Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. 25-latek sprawcą kolizji

Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. 25-latek sprawcą kolizji 2 0

25-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego będzie odpowiadać przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień. Wczoraj rano mężczyzna spowodował kolizję drogową w miejscowości Rudzienko (powiat lubartowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!