Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2010 r.
11:37
Edytuj ten wpis

Parking Media Markt będzie płatny: Gratis tylko pierwsza godzina

Autor: Zdjęcie autora PAWEŁ PUZIO
0 7 A A

Od kilku tygodni płatny parking działa w CHR Lublin Plaza. Przed najbliższymi świętami szlabany pojawią się w Media Markt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Media Markt będzie drugim dużym sklepem w Lublinie, który wprowadzi płatne parkowanie.

– Mamy bardzo dużo skarg od klientów, którzy mają spore kłopoty z parkowaniem przed naszym sklepem. Szczególnie w dni powszednie, w godzinach pracy urzędów. Na naszym parkingu stoją samochody urzędników zatrudnionych w pobliskich instytucjach – powody tej decyzji tłumaczy Wioletta Batuk, rzecznik prasowy sieci Media Markt. Media Markt zamontuje szlabany jeszcze przed najbliższymi świętami.

– Płatne parkowanie nie powinno być w ogóle dolegliwe dla kierowców podjeżdżających pod nasz sklep. Pierwsza godzina jest gratis, a mniej więcej tyle czasu zajmuje wizyta w naszym sklepie. To wynika z badań przeprowadzonych w lubelskim sklepie – dodaje Batuk. Druga godzina postoju na parkingu przy Media ma kosztować 2 złote, trzecia – 3 złote, kolejne po pięć złotych.

– Pierwsza godzina ma być gratis? To jest uczciwa propozycja. Mnie to nie przeszkadza – mówi Antoni Grodnowski, kierowca z Lublina. Czasami faktycznie na tym parkingu jest „full”, a w środku ludzi można policzyć na palcach obu rąk – dodaje kierowca.

Kilka tygodni temu CH Plaza wprowadziło płatne parkowanie.

– Ten pomysł sprawdza się w praktyce. Przed zamontowaniem szlabanów, w dni powszednie, w godzinach pracy, klienci mieli spore kłopoty ze znalezieniem miejsca do parkowania. Korzystali z nich urzędnicy z pobliskich instytucji. Teraz liczba parkujących aut zmniejszyła się o 30, 40 proc. Nie ma już problemów z parkowaniem – mówi Artur Pleskot, dyrektor CH Plaza.

Plaza także stara się, aby parkowanie nie było uciążliwe dla kierowców. Pierwsza i druga godziny są wycenione po 50 groszy. – Gdyby nie notoryczne awarie systemu, to nie byłoby żadnych powodów do narzekania – dodaje Andrzej Jarecki z Lublina.

Tymczasem urzędnicy pracujący przy Zana będą musieli trochę więcej czasu poświęcić na parkowanie. Najbliższy duży i bezpłatny parking znajduje się w Lublindisie, czyli w podziemiach E.Leclerc. – Nie planujemy żadnych zmian w zasadach parkowania przy naszym sklepie – poinformowała Agnieszka Barczuk, asystentka dyrektora Lublindis.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek_ / 9 grudnia 2010 r. o 13:09
A dlaczego się pozwala by ci urzędnicy zajmowali całe osiedla? U mnie pod blokiem jest mały parking i po 20 jest tam może 4-5 samochodów. Natomiast w godzinach 6-18 zajęte są wszystkie miejsca parkingowe, pobocza i chodniki. Niech miasto zbuduje parkingi dla mieszkańców, i niech przypilnuje instytucje i biura by posiadały tyle miejsc parkingowych ile faktycznie używają. Taki biurowiec na przeciwko ZUS-u(żagiel chyba) ma dwu poziomowy parking z ponad 100 miejsc dla pracowników. Ale ponieważ trzeba za niego płacić, to firmy każą pracownikom parkować na osiedlach, a parking stoi pusty.
A dlaczego się pozwala by ci urzędnicy zajmowali całe osiedla? U mnie pod blokiem jest mały parking i po 20 jest tam może 4-5 samochodów. Natomiast w godzinach 6-18 zajęte są wszystkie miejsca parkingowe, pobocza i chodniki. Niech miasto zbuduje parkingi dla mieszkańców, i niech przypilnuje instytucje i biura by posiadały tyle miejsc parkingowych ile faktycznie używają. Taki biurowiec na przeciwko ZUS-u(żagiel chyba) ma dwu poziomowy parking z ponad 100 miejsc dla pracowników. Ale ponieważ trzeba za niego płacić, to firmy każą pracownikom pa... rozwiń
Avatar
rg / 27 listopada 2010 r. o 21:05
Problem bylby z glowy, gdyby centra handlowe i hipermarkety byly usytuowane poza miastem - tak jak na zachodzie.
Avatar
ll / 27 listopada 2010 r. o 14:19
Problem rozwiaze tylko kolej miejska i sprawny dojazd z przystanków do centrum.
Avatar
Czytelnik / 27 listopada 2010 r. o 14:16
To że się płaci za parkowanie to rzecz normalna.Na tzw zachodzie płaci się za parkingi co zmusza do korzystania z komunikacji publicznej.
Avatar
lubman / 27 listopada 2010 r. o 14:09
Dlaczego przy ul. Karłowicza nie wybudowano parkingu podziemengo, tylko przebudowano skwer (nawierzchnia z kostki granitowej - bardzo droga) za grube miliony ??? Odpowiedź: bo urzędnicy z "zielonego wieżowca" nie wyrazili na to zgody. Dlaczego w ulicy wewnętrznej, przy DOKP - zjazd od strony ul. Okopowej, (na przeciw budynku prokuratury i policji) w jezdni (!!!!!!!!!!!!!) wstawiono budę obsługującą szlaban ???????? Odpowiedź: żeby jeździć "pod prąd", bo ma dojść do wypadku !!!!!!!!!!! Dlaczego przy wyjeździe z parkingu przy Media Markt jest tak niebezpiecznie i ciągle są tam wypadki ??? CZEKAMY, AŻ KTOŚ SIĘ ZABIJE !!!!!!!!!!! O parkingach w mieście decydują ludzie nie mający pojęcia o infrastrukturze drogowej !!!
Dlaczego przy ul. Karłowicza nie wybudowano parkingu podziemengo, tylko przebudowano skwer (nawierzchnia z kostki granitowej - bardzo droga) za grube miliony ??? Odpowiedź: bo urzędnicy z "zielonego wieżowca" nie wyrazili na to zgody. Dlaczego w ulicy wewnętrznej, przy DOKP - zjazd od strony ul. Okopowej, (na przeciw budynku prokuratury i policji) w jezdni (!!!!!!!!!!!!!) wstawiono budę obsługującą szlaban ???????? Odpowiedź: żeby jeździć "pod prąd", bo ma dojść do wypad... rozwiń
Avatar
Hatori / 27 listopada 2010 r. o 13:47
Z kazdym dniem utwierdzam sie w przekonaniu ze Lublin, w którym mieszkam to totalna wies i to tyle odnosnie płatnego parkowania i tego art.
Avatar
macc / 27 listopada 2010 r. o 13:00
Może skończy się pasożytnictwo parkingowe uprawiane przez lubelskie urzędy. Powstają nowe budynki, w których zatrudniane są setki ludzi i do których przyjeżdżają tysiące klientów, a miejsc parkingowych powstaje np 100-200, jak w przypadku Sądu Rejonowego przy ulicy Zana lub Izby Skarbowej na Czechowie. Inny przykład - ulokowanie BOK Wydziału Komunikacyjnego przy ul. Spokojnej, gdzie nie udostępniono ani jednego nowego miejsca parkingowego, a urzędnicy i klienci stają na pobliskich prywatnych podwórkach, trawnikach lub po prostu na środku jezdni, blokując ruch.
Avatar
Marek_ / 9 grudnia 2010 r. o 13:09
A dlaczego się pozwala by ci urzędnicy zajmowali całe osiedla? U mnie pod blokiem jest mały parking i po 20 jest tam może 4-5 samochodów. Natomiast w godzinach 6-18 zajęte są wszystkie miejsca parkingowe, pobocza i chodniki. Niech miasto zbuduje parkingi dla mieszkańców, i niech przypilnuje instytucje i biura by posiadały tyle miejsc parkingowych ile faktycznie używają. Taki biurowiec na przeciwko ZUS-u(żagiel chyba) ma dwu poziomowy parking z ponad 100 miejsc dla pracowników. Ale ponieważ trzeba za niego płacić, to firmy każą pracownikom parkować na osiedlach, a parking stoi pusty.
A dlaczego się pozwala by ci urzędnicy zajmowali całe osiedla? U mnie pod blokiem jest mały parking i po 20 jest tam może 4-5 samochodów. Natomiast w godzinach 6-18 zajęte są wszystkie miejsca parkingowe, pobocza i chodniki. Niech miasto zbuduje parkingi dla mieszkańców, i niech przypilnuje instytucje i biura by posiadały tyle miejsc parkingowych ile faktycznie używają. Taki biurowiec na przeciwko ZUS-u(żagiel chyba) ma dwu poziomowy parking z ponad 100 miejsc dla pracowników. Ale ponieważ trzeba za niego płacić, to firmy każą pracownikom pa... rozwiń
Avatar
rg / 27 listopada 2010 r. o 21:05
Problem bylby z glowy, gdyby centra handlowe i hipermarkety byly usytuowane poza miastem - tak jak na zachodzie.
Avatar
ll / 27 listopada 2010 r. o 14:19
Problem rozwiaze tylko kolej miejska i sprawny dojazd z przystanków do centrum.
Avatar
Czytelnik / 27 listopada 2010 r. o 14:16
To że się płaci za parkowanie to rzecz normalna.Na tzw zachodzie płaci się za parkingi co zmusza do korzystania z komunikacji publicznej.
Avatar
lubman / 27 listopada 2010 r. o 14:09
Dlaczego przy ul. Karłowicza nie wybudowano parkingu podziemengo, tylko przebudowano skwer (nawierzchnia z kostki granitowej - bardzo droga) za grube miliony ??? Odpowiedź: bo urzędnicy z "zielonego wieżowca" nie wyrazili na to zgody. Dlaczego w ulicy wewnętrznej, przy DOKP - zjazd od strony ul. Okopowej, (na przeciw budynku prokuratury i policji) w jezdni (!!!!!!!!!!!!!) wstawiono budę obsługującą szlaban ???????? Odpowiedź: żeby jeździć "pod prąd", bo ma dojść do wypadku !!!!!!!!!!! Dlaczego przy wyjeździe z parkingu przy Media Markt jest tak niebezpiecznie i ciągle są tam wypadki ??? CZEKAMY, AŻ KTOŚ SIĘ ZABIJE !!!!!!!!!!! O parkingach w mieście decydują ludzie nie mający pojęcia o infrastrukturze drogowej !!!
Dlaczego przy ul. Karłowicza nie wybudowano parkingu podziemengo, tylko przebudowano skwer (nawierzchnia z kostki granitowej - bardzo droga) za grube miliony ??? Odpowiedź: bo urzędnicy z "zielonego wieżowca" nie wyrazili na to zgody. Dlaczego w ulicy wewnętrznej, przy DOKP - zjazd od strony ul. Okopowej, (na przeciw budynku prokuratury i policji) w jezdni (!!!!!!!!!!!!!) wstawiono budę obsługującą szlaban ???????? Odpowiedź: żeby jeździć "pod prąd", bo ma dojść do wypad... rozwiń
Avatar
Hatori / 27 listopada 2010 r. o 13:47
Z kazdym dniem utwierdzam sie w przekonaniu ze Lublin, w którym mieszkam to totalna wies i to tyle odnosnie płatnego parkowania i tego art.
Avatar
macc / 27 listopada 2010 r. o 13:00
Może skończy się pasożytnictwo parkingowe uprawiane przez lubelskie urzędy. Powstają nowe budynki, w których zatrudniane są setki ludzi i do których przyjeżdżają tysiące klientów, a miejsc parkingowych powstaje np 100-200, jak w przypadku Sądu Rejonowego przy ulicy Zana lub Izby Skarbowej na Czechowie. Inny przykład - ulokowanie BOK Wydziału Komunikacyjnego przy ul. Spokojnej, gdzie nie udostępniono ani jednego nowego miejsca parkingowego, a urzędnicy i klienci stają na pobliskich prywatnych podwórkach, trawnikach lub po prostu na środku jezdni, blokując ruch.