Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2010 r.
11:37
Edytuj ten wpis

Parking Media Markt będzie płatny: Gratis tylko pierwsza godzina

Autor: Zdjęcie autora PAWEŁ PUZIO
0 7 A A

Od kilku tygodni płatny parking działa w CHR Lublin Plaza. Przed najbliższymi świętami szlabany pojawią się w Media Markt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Media Markt będzie drugim dużym sklepem w Lublinie, który wprowadzi płatne parkowanie.

– Mamy bardzo dużo skarg od klientów, którzy mają spore kłopoty z parkowaniem przed naszym sklepem. Szczególnie w dni powszednie, w godzinach pracy urzędów. Na naszym parkingu stoją samochody urzędników zatrudnionych w pobliskich instytucjach – powody tej decyzji tłumaczy Wioletta Batuk, rzecznik prasowy sieci Media Markt. Media Markt zamontuje szlabany jeszcze przed najbliższymi świętami.

– Płatne parkowanie nie powinno być w ogóle dolegliwe dla kierowców podjeżdżających pod nasz sklep. Pierwsza godzina jest gratis, a mniej więcej tyle czasu zajmuje wizyta w naszym sklepie. To wynika z badań przeprowadzonych w lubelskim sklepie – dodaje Batuk. Druga godzina postoju na parkingu przy Media ma kosztować 2 złote, trzecia – 3 złote, kolejne po pięć złotych.

– Pierwsza godzina ma być gratis? To jest uczciwa propozycja. Mnie to nie przeszkadza – mówi Antoni Grodnowski, kierowca z Lublina. Czasami faktycznie na tym parkingu jest „full”, a w środku ludzi można policzyć na palcach obu rąk – dodaje kierowca.

Kilka tygodni temu CH Plaza wprowadziło płatne parkowanie.

– Ten pomysł sprawdza się w praktyce. Przed zamontowaniem szlabanów, w dni powszednie, w godzinach pracy, klienci mieli spore kłopoty ze znalezieniem miejsca do parkowania. Korzystali z nich urzędnicy z pobliskich instytucji. Teraz liczba parkujących aut zmniejszyła się o 30, 40 proc. Nie ma już problemów z parkowaniem – mówi Artur Pleskot, dyrektor CH Plaza.

Plaza także stara się, aby parkowanie nie było uciążliwe dla kierowców. Pierwsza i druga godziny są wycenione po 50 groszy. – Gdyby nie notoryczne awarie systemu, to nie byłoby żadnych powodów do narzekania – dodaje Andrzej Jarecki z Lublina.

Tymczasem urzędnicy pracujący przy Zana będą musieli trochę więcej czasu poświęcić na parkowanie. Najbliższy duży i bezpłatny parking znajduje się w Lublindisie, czyli w podziemiach E.Leclerc. – Nie planujemy żadnych zmian w zasadach parkowania przy naszym sklepie – poinformowała Agnieszka Barczuk, asystentka dyrektora Lublindis.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek_ / 9 grudnia 2010 o 13:09
0
A dlaczego się pozwala by ci urzędnicy zajmowali całe osiedla? U mnie pod blokiem jest mały parking i po 20 jest tam może 4-5 samochodów. Natomiast w godzinach 6-18 zajęte są wszystkie miejsca parkingowe, pobocza i chodniki. Niech miasto zbuduje parkingi dla mieszkańców, i niech przypilnuje instytucje i biura by posiadały tyle miejsc parkingowych ile faktycznie używają. Taki biurowiec na przeciwko ZUS-u(żagiel chyba) ma dwu poziomowy parking z ponad 100 miejsc dla pracowników. Ale ponieważ trzeba za niego płacić, to firmy każą pracownikom parkować na osiedlach, a parking stoi pusty.
A dlaczego się pozwala by ci urzędnicy zajmowali całe osiedla? U mnie pod blokiem jest mały parking i po 20 jest tam może 4-5 samochodów. Natomiast w godzinach 6-18 zajęte są wszystkie miejsca parkingowe, pobocza i chodniki. Niech miasto zbuduje parkingi dla mieszkańców, i niech przypilnuje instytucje i biura by posiadały tyle miejsc parkingowych ile faktycznie używają. Taki biurowiec na przeciwko ZUS-u(żagiel chyba) ma dwu poziomowy parking z ponad 100 miejsc dla pracowników. Ale ponieważ trzeba za niego płacić, to firmy każą pracownikom pa... rozwiń
Avatar
rg / 27 listopada 2010 o 21:05
0
Problem bylby z glowy, gdyby centra handlowe i hipermarkety byly usytuowane poza miastem - tak jak na zachodzie.
Avatar
ll / 27 listopada 2010 o 14:19
0
Problem rozwiaze tylko kolej miejska i sprawny dojazd z przystanków do centrum.
Avatar
Czytelnik / 27 listopada 2010 o 14:16
0
To że się płaci za parkowanie to rzecz normalna.Na tzw zachodzie płaci się za parkingi co zmusza do korzystania z komunikacji publicznej.
Avatar
lubman / 27 listopada 2010 o 14:09
0
Dlaczego przy ul. Karłowicza nie wybudowano parkingu podziemengo, tylko przebudowano skwer (nawierzchnia z kostki granitowej - bardzo droga) za grube miliony ??? Odpowiedź: bo urzędnicy z "zielonego wieżowca" nie wyrazili na to zgody. Dlaczego w ulicy wewnętrznej, przy DOKP - zjazd od strony ul. Okopowej, (na przeciw budynku prokuratury i policji) w jezdni (!!!!!!!!!!!!!) wstawiono budę obsługującą szlaban ???????? Odpowiedź: żeby jeździć "pod prąd", bo ma dojść do wypadku !!!!!!!!!!! Dlaczego przy wyjeździe z parkingu przy Media Markt jest tak niebezpiecznie i ciągle są tam wypadki ??? CZEKAMY, AŻ KTOŚ SIĘ ZABIJE !!!!!!!!!!! O parkingach w mieście decydują ludzie nie mający pojęcia o infrastrukturze drogowej !!!
Dlaczego przy ul. Karłowicza nie wybudowano parkingu podziemengo, tylko przebudowano skwer (nawierzchnia z kostki granitowej - bardzo droga) za grube miliony ??? Odpowiedź: bo urzędnicy z "zielonego wieżowca" nie wyrazili na to zgody. Dlaczego w ulicy wewnętrznej, przy DOKP - zjazd od strony ul. Okopowej, (na przeciw budynku prokuratury i policji) w jezdni (!!!!!!!!!!!!!) wstawiono budę obsługującą szlaban ???????? Odpowiedź: żeby jeździć "pod prąd", bo ma dojść do wypad... rozwiń
Avatar
Hatori / 27 listopada 2010 o 13:47
0
Z kazdym dniem utwierdzam sie w przekonaniu ze Lublin, w którym mieszkam to totalna wies i to tyle odnosnie płatnego parkowania i tego art.
Avatar
macc / 27 listopada 2010 o 13:00
0
Może skończy się pasożytnictwo parkingowe uprawiane przez lubelskie urzędy. Powstają nowe budynki, w których zatrudniane są setki ludzi i do których przyjeżdżają tysiące klientów, a miejsc parkingowych powstaje np 100-200, jak w przypadku Sądu Rejonowego przy ulicy Zana lub Izby Skarbowej na Czechowie. Inny przykład - ulokowanie BOK Wydziału Komunikacyjnego przy ul. Spokojnej, gdzie nie udostępniono ani jednego nowego miejsca parkingowego, a urzędnicy i klienci stają na pobliskich prywatnych podwórkach, trawnikach lub po prostu na środku jezdni, blokując ruch.
Avatar
Marek_ / 9 grudnia 2010 o 13:09
0
A dlaczego się pozwala by ci urzędnicy zajmowali całe osiedla? U mnie pod blokiem jest mały parking i po 20 jest tam może 4-5 samochodów. Natomiast w godzinach 6-18 zajęte są wszystkie miejsca parkingowe, pobocza i chodniki. Niech miasto zbuduje parkingi dla mieszkańców, i niech przypilnuje instytucje i biura by posiadały tyle miejsc parkingowych ile faktycznie używają. Taki biurowiec na przeciwko ZUS-u(żagiel chyba) ma dwu poziomowy parking z ponad 100 miejsc dla pracowników. Ale ponieważ trzeba za niego płacić, to firmy każą pracownikom parkować na osiedlach, a parking stoi pusty.
A dlaczego się pozwala by ci urzędnicy zajmowali całe osiedla? U mnie pod blokiem jest mały parking i po 20 jest tam może 4-5 samochodów. Natomiast w godzinach 6-18 zajęte są wszystkie miejsca parkingowe, pobocza i chodniki. Niech miasto zbuduje parkingi dla mieszkańców, i niech przypilnuje instytucje i biura by posiadały tyle miejsc parkingowych ile faktycznie używają. Taki biurowiec na przeciwko ZUS-u(żagiel chyba) ma dwu poziomowy parking z ponad 100 miejsc dla pracowników. Ale ponieważ trzeba za niego płacić, to firmy każą pracownikom pa... rozwiń
Avatar
rg / 27 listopada 2010 o 21:05
0
Problem bylby z glowy, gdyby centra handlowe i hipermarkety byly usytuowane poza miastem - tak jak na zachodzie.
Avatar
ll / 27 listopada 2010 o 14:19
0
Problem rozwiaze tylko kolej miejska i sprawny dojazd z przystanków do centrum.
Avatar
Czytelnik / 27 listopada 2010 o 14:16
0
To że się płaci za parkowanie to rzecz normalna.Na tzw zachodzie płaci się za parkingi co zmusza do korzystania z komunikacji publicznej.
Avatar
lubman / 27 listopada 2010 o 14:09
0
Dlaczego przy ul. Karłowicza nie wybudowano parkingu podziemengo, tylko przebudowano skwer (nawierzchnia z kostki granitowej - bardzo droga) za grube miliony ??? Odpowiedź: bo urzędnicy z "zielonego wieżowca" nie wyrazili na to zgody. Dlaczego w ulicy wewnętrznej, przy DOKP - zjazd od strony ul. Okopowej, (na przeciw budynku prokuratury i policji) w jezdni (!!!!!!!!!!!!!) wstawiono budę obsługującą szlaban ???????? Odpowiedź: żeby jeździć "pod prąd", bo ma dojść do wypadku !!!!!!!!!!! Dlaczego przy wyjeździe z parkingu przy Media Markt jest tak niebezpiecznie i ciągle są tam wypadki ??? CZEKAMY, AŻ KTOŚ SIĘ ZABIJE !!!!!!!!!!! O parkingach w mieście decydują ludzie nie mający pojęcia o infrastrukturze drogowej !!!
Dlaczego przy ul. Karłowicza nie wybudowano parkingu podziemengo, tylko przebudowano skwer (nawierzchnia z kostki granitowej - bardzo droga) za grube miliony ??? Odpowiedź: bo urzędnicy z "zielonego wieżowca" nie wyrazili na to zgody. Dlaczego w ulicy wewnętrznej, przy DOKP - zjazd od strony ul. Okopowej, (na przeciw budynku prokuratury i policji) w jezdni (!!!!!!!!!!!!!) wstawiono budę obsługującą szlaban ???????? Odpowiedź: żeby jeździć "pod prąd", bo ma dojść do wypad... rozwiń
Avatar
Hatori / 27 listopada 2010 o 13:47
0
Z kazdym dniem utwierdzam sie w przekonaniu ze Lublin, w którym mieszkam to totalna wies i to tyle odnosnie płatnego parkowania i tego art.
Avatar
macc / 27 listopada 2010 o 13:00
0
Może skończy się pasożytnictwo parkingowe uprawiane przez lubelskie urzędy. Powstają nowe budynki, w których zatrudniane są setki ludzi i do których przyjeżdżają tysiące klientów, a miejsc parkingowych powstaje np 100-200, jak w przypadku Sądu Rejonowego przy ulicy Zana lub Izby Skarbowej na Czechowie. Inny przykład - ulokowanie BOK Wydziału Komunikacyjnego przy ul. Spokojnej, gdzie nie udostępniono ani jednego nowego miejsca parkingowego, a urzędnicy i klienci stają na pobliskich prywatnych podwórkach, trawnikach lub po prostu na środku jezdni, blokując ruch.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!