Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2011 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Pokochaj korki, albo omijaj S17 na odcinku Lublin–Piaski

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 37 A A
Kto nie musi jechać trasą S17 na odcinku Lublin–Piaski, powinien wybierać inną drogę (Jacek Świerczy
Kto nie musi jechać trasą S17 na odcinku Lublin–Piaski, powinien wybierać inną drogę (Jacek Świerczy

Na remontowanym odcinku trasy Lublin–Świdnik od poniedziałku kolejne utrudnienie. Kierowcy jadący do Świdnika mają do dyspozycji tylko jeden pas od stacji Orlen do powstającej kładki dla pieszych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nic dziwnego, że w godzinach szczytu tworzą się potężne korki. – Gdy wracam z pracy do Świdnika czasem czekam na skręt w al. Lotników Polskich ponad pół godziny – mówi Jerzy Kulikowski ze Świdnika.

Nie lepiej mają zmotoryzowani podążający w przeciwnym kierunku. – Są sami sobie winni. Przy wyjeździe ze Świdnika ustawiają się tylko na prawym pasie i tworzy się gigantyczny korek. Gdy ktoś próbuje jechać lewym, zgodnie z zasadą "zamka błyskawicznego”, jest automatycznie blokowany. Tymczasem w takich sytuacjach powinno się zajmować oba pasy do końca i z zamkniętego pasa przejeżdżać na działający dopiero w ostatniej chwili – napisał do nas kierowca Piotr Chowicki. – Do informowania kierowców o konieczności wybrania takiego sposobu jazdy służą specjalne znaki "jazda na zamek błyskawiczny" stosowane chociażby w Krakowie. Szkoda, ze u nas takich nie ma.
Rozważaliśmy wprowadzenie oznakowania "jazda na zamek”, ale lada dzień na tym odcinku radykalnie zmieni się organizacja ruchu – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA.

Kierowcy muszą się pomęczyć co najmniej do jesieni. Wtedy wykonawca odda do użytku obie jezdnię w kierunku Piask i weźmie się za remont tych w stronę Lublina. Budowa całego odcinka o długości 13,1 km ma się zakończyć 11 listopada 2012 roku.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2011 o 18:04
0
[quote name='Anonim2' timestamp='1309353708' post='494996']
Z wyobraźnią to coś u Ciebie kiepsko, bo skoro wykorzystamy kończący się pas, to wjedzie na tą samą długość drogi większa ilość samochodów(niz przy wykorzystaniu jednego pasa) i korek będzie mniejszy (nie zablokuje się np. skrzyżowanie poprzedzające zwężenie i następne itd...) Samochody nie będą musiały zwalniać,wystarczy o ile każdy będzie pamiętał żeby zastosować odległość umożliwiającą wjazd z pasa ze zwężeniem (tak tak,da się to zrobić płynnie ale przy współpracy wszystkich. Co do zachodu masz podany wyżej filmik z Berlina.

Ps. Wieśniak to stan umysłu: ograniczonego,zamkniętego,zacietrzewionego,bojącego się zmian- taki pies ogrodnika. "Po co innym ułatwić życie jak ja mam prze*bane.

Na koniec pytanie: Czy nigdy nie przepuściłeś nikogo np. przy wyjeździe z I Armii WP w 3go Maja?Też uważasz takie przepuszczenie za wieśniactwo,cwaniactwo i powiększanie korków? Pewnie tak ale do momentu aż sam nie staniesz na tej przykładowej I Armii WP i wymachując łapskami nie zaczniesz krzyczeć,że nikt Cię nie przepuszcza i nie możesz wyjechać w 3go Maja...
[/quote]
Co to za autorytet ta Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego skoro na drogach jest jak jest? Jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji za kasę podatników?

Ale do rzeczy, wytłumaczę ci to jak chłop krowie na miedzy, bo widze że nie czaisz.

Zamieściłeś filmik i nawet go dobrze nie obejrzałeś. Konsul niemiecki wyraźnie powiedział, że ten na prawym pasie zwalnia . I tu jest pies pogrzebany, bo każdy kolejny zwalnia coraz bardziej aż do calkowitego zatrzymania się. Prędkosc podróżną przy takiej jeździe masz w granicach 10-20 km/h. Dla porównania: z jaką szybkościa jedziesz na odcinku Piaski - światła? 70 i więcej km/h? A też jest jeden pas ruchu, tak jak przy zwężce, i z taką samą szybkością cała kolumna samochodów przejechały koło zwężki, pod warunkiem, że wszyscy jechaliby prawym pasem i nie musieli zwalniać by przepuścić tego z lewej.
A czym większa prędkość, tym więcej pojazdów przejedzie w jednostce czasu.
Zresztą Niemcy znani są w całej Europie z robienia korków, byle deszcz i wszystkie autostrady stoją w wielokilometrowych korkach - zupełnie bez powodu. Twój przykład nie był więc zbyt trafny.

Dalej: jeśli na tą samą długość drogi wjedzie większa ilość samochodów, to korek nie zmniejszy się tak jak myślisz, ale zrobi się dodatkowy w kolejnym miejscu.
Można by tu użyć porównania: jeśli wepchasz do gęby na raz kilo kiełbasy to przełkniesz to szybciej niż gdybyś ją zjadł normalnie?

I to właśnie mamy: jeden korek na światłach, drugi przed zwężką. Gdyby nie "suwaki" na lewym pasie pakujące się na chama przed maskę i zmuszające do hamowania, od świateł do zwężki nie byloby żadnego korka, bo każdy przejechałby sobie 70-tką czy setką tak jak jedzie od Piask do świateł.

Suwak tak, ale tylko w mieście gdzie prędkości jazdy są małe.

Dlatego: blokować wieśniaków, niech nabierają ogłady
[quote name='Anonim2' timestamp='1309353708' post='494996']
Z wyobraźnią to coś u Ciebie kiepsko, bo skoro wykorzystamy kończący się pas, to wjedzie na tą samą długość drogi większa ilość samochodów(niz przy wykorzystaniu jednego pasa) i korek będzie mniejszy (nie zablokuje się np. skrzyżowanie poprzedzające zwężenie i następne itd...) Samochody nie będą musiały zwalniać,wystarczy o ile każdy będzie pamiętał żeby zastosować odległość umożliwiającą wjazd z pasa ze zwężeniem (tak tak,da się to zrobić płynnie ale ... rozwiń
Avatar
Anonim2 / 29 czerwca 2011 o 15:21
0
[quote name='Gość' timestamp='1309282974' post='494710']
Jeśli samochody na prawym będa zostawiać odstęp taki aby zmieścił się ten z lewej to tym samym zajmą dwa razy większą długość pasa, a więc korek się nie zminiejszy, a wręcz zwiększy, bo trzeba dodać też tych na lewym. Zabrakło ci wyobraźni.
Poza tym samochód wpuszczający musi zwolnić, a każdy kolejny coraz bardziej, któryś z kolei musi się zatrzymać - i tak właśnie powstają korki. Nie wpuszczając wszyscy mogą jechać z dużą prędkością, pomijając matołkoów którzy zwalniają by obejrzeć powstająca kładkę.
Bredzeniem o suwakach zajmują się głównie ci, którzy są nie są frajerami by stać w korku i zajeżdżają drogę.
Możecie sobie pisac o Krakowie, a na zachodzie rozwiązane jest to tak, że pas zjazdowy zamykany na długo przed przeszkodą tak, aby każdy zdążył zjechać nie zajeżdżając innym drogi, nie zmuszając go do hamowania i tak aby jazda była jak najbardziej płynna.

Blokować wieśniaków!
[/quote]
Z wyobraźnią to coś u Ciebie kiepsko, bo skoro wykorzystamy kończący się pas, to wjedzie na tą samą długość drogi większa ilość samochodów(niz przy wykorzystaniu jednego pasa) i korek będzie mniejszy (nie zablokuje się np. skrzyżowanie poprzedzające zwężenie i następne itd...) Samochody nie będą musiały zwalniać,wystarczy o ile każdy będzie pamiętał żeby zastosować odległość umożliwiającą wjazd z pasa ze zwężeniem (tak tak,da się to zrobić płynnie ale przy współpracy wszystkich. Co do zachodu masz podany wyżej filmik z Berlina.

Ps. Wieśniak to stan umysłu: ograniczonego,zamkniętego,zacietrzewionego,bojącego się zmian- taki pies ogrodnika. "Po co innym ułatwić życie jak ja mam prze*bane.

Na koniec pytanie: Czy nigdy nie przepuściłeś nikogo np. przy wyjeździe z I Armii WP w 3go Maja?Też uważasz takie przepuszczenie za wieśniactwo,cwaniactwo i powiększanie korków? Pewnie tak ale do momentu aż sam nie staniesz na tej przykładowej I Armii WP i wymachując łapskami nie zaczniesz krzyczeć,że nikt Cię nie przepuszcza i nie możesz wyjechać w 3go Maja...
[quote name='Gość' timestamp='1309282974' post='494710']
Jeśli samochody na prawym będa zostawiać odstęp taki aby zmieścił się ten z lewej to tym samym zajmą dwa razy większą długość pasa, a więc korek się nie zminiejszy, a wręcz zwiększy, bo trzeba dodać też tych na lewym. Zabrakło ci wyobraźni.
Poza tym samochód wpuszczający musi zwolnić, a każdy kolejny coraz bardziej, któryś z kolei musi się zatrzymać - i tak właśnie powstają korki. Nie wpuszczając wszyscy mogą jechać z dużą prędkością, pomijając mato... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2011 o 07:58
0
[quote name='guit' timestamp='1309285117' post='494734']
Ech chłopaczki
Możecie się zacietrzewiać i nawet zawiązać stowarzyszenie przeciwsuwakowe Na szczęście mentalność wśród kierowców zmienia się na lepszą. Szczególnie u młodych. Starzy wyjadacze, panowie kierownicy niech się stresują, wkurzają. Bo i tak nie przemawiają do nich żadne argumenty. Ale to taka tutejsza przywara.
Powodzenia i szerokości (skądś się wzięło to powiedzenie, nie?)
[/quote]
I właśnie wśród młodych kierowców jest najwięcej ofiar wypadków bo zabraklo im szerokości.
[quote name='guit' timestamp='1309285117' post='494734']
Ech chłopaczki
Możecie się zacietrzewiać i nawet zawiązać stowarzyszenie przeciwsuwakowe Na szczęście mentalność wśród kierowców zmienia się na lepszą. Szczególnie u młodych. Starzy wyjadacze, panowie kierownicy niech się stresują, wkurzają. Bo i tak nie przemawiają do nich żadne argumenty. Ale to taka tutejsza przywara.
Powodzenia i szerokości (skądś się wzięło to powiedzenie, nie?)
[/quote]
I właśnie wśród młodych kierowców jest... rozwiń
Avatar
guit / 28 czerwca 2011 o 20:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1309284567' post='494725']
No jest prawostronny, jest. To co ty robisz na lewym pasie co?
[/quote]

Ech chłopaczki
Możecie się zacietrzewiać i nawet zawiązać stowarzyszenie przeciwsuwakowe Na szczęście mentalność wśród kierowców zmienia się na lepszą. Szczególnie u młodych. Starzy wyjadacze, panowie kierownicy niech się stresują, wkurzają. Bo i tak nie przemawiają do nich żadne argumenty. Ale to taka tutejsza przywara.
Powodzenia i szerokości (skądś się wzięło to powiedzenie, nie?)
[quote name='Gość' timestamp='1309284567' post='494725']
No jest prawostronny, jest. To co ty robisz na lewym pasie co?
[/quote]

Ech chłopaczki
Możecie się zacietrzewiać i nawet zawiązać stowarzyszenie przeciwsuwakowe Na szczęście mentalność wśród kierowców zmienia się na lepszą. Szczególnie u młodych. Starzy wyjadacze, panowie kierownicy niech się stresują, wkurzają. Bo i tak nie przemawiają do nich żadne argumenty. Ale to taka tutejsza przywara.
Powodzenia i szerokości (skądś s... rozwiń
Avatar
Edek z krainy kredek / 28 czerwca 2011 o 20:16
0
widzę po wypowiedziach że same miszcze kierownicy i miszcze prostej sie tu wypowiadają. jeździjta jak chceta tylko mnie nie blokujta bo rozjade traktorem
Avatar
Gość / 28 czerwca 2011 o 20:09
0
[quote name='guit' timestamp='1309283893' post='494716']
Czy nie widzisz, że pisząc to sam zachowujesz się jak wieśniak?
Zrozum, że takie blokowanie to wykroczenie drogowe i życzę Ci - jeśli tak robisz - żeby ktoś to nagrał komórką i zgłosił Policji.
Będzie jak na dłoni - nr rejestracyjny i fakt blokowania lewego pasa - w Polsce ruch jest prawostronny.
[/quote]
No jest prawostronny, jest. To co ty robisz na lewym pasie co?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2011 o 20:07
0
[quote name='guit' timestamp='1309283893' post='494716']
Czy nie widzisz, że pisząc to sam zachowujesz się jak wieśniak?
Zrozum, że takie blokowanie to wykroczenie drogowe i życzę Ci - jeśli tak robisz - żeby ktoś to nagrał komórką i zgłosił Policji.
Będzie jak na dłoni - nr rejestracyjny i fakt blokowania lewego pasa - w Polsce ruch jest prawostronny.
[/quote]
Koleś ja blokuję z włączonym prawym kierunkowskazem Co poradzę że nikt mnie nie chce wpuścić i musze jechać lewym?
Posługiwanie się telefonem komórkowym podczas jazdy jest zabronione
Kapuś jak nic, i jeszcze wszystkich nagrywa Ty się w Polskiej Kronice Filmowej zatrudnij
[quote name='guit' timestamp='1309283893' post='494716']
Czy nie widzisz, że pisząc to sam zachowujesz się jak wieśniak?
Zrozum, że takie blokowanie to wykroczenie drogowe i życzę Ci - jeśli tak robisz - żeby ktoś to nagrał komórką i zgłosił Policji.
Będzie jak na dłoni - nr rejestracyjny i fakt blokowania lewego pasa - w Polsce ruch jest prawostronny.
[/quote]
Koleś ja blokuję z włączonym prawym kierunkowskazem Co poradzę że nikt mnie nie chce wpuścić i musze jechać lewym?
Posł... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2011 o 20:02
0
Pamiętajcie też o regule prawej ręki, będąc na prawym macie pierwszeństwo, więc jeśli cwany miłośnik suwaków wpycha się wam po chamsku przed maskę nie musicie panikować, walić w heble i wpadac do rowu. Cwaniak nauczy się dobrych manier, a wy będziecie mieli kilka nowych części - to się nazywa upiec 2 pieczenie przy jednym ogniu.

Pozdrawiam pustego łba ze Świdnika w czarnym mondeo na blachach KR.
Avatar
guit / 28 czerwca 2011 o 19:58
0
[quote name='Gość' timestamp='1309282974' post='494710']

Blokować wieśniaków!
[/quote]

Czy nie widzisz, że pisząc to sam zachowujesz się jak wieśniak?
Zrozum, że takie blokowanie to wykroczenie drogowe i życzę Ci - jeśli tak robisz - żeby ktoś to nagrał komórką i zgłosił Policji.
Będzie jak na dłoni - nr rejestracyjny i fakt blokowania lewego pasa - w Polsce ruch jest prawostronny.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2011 o 19:42
0
[quote name='Anonim2' timestamp='1309267801' post='494620']
Droga lelu,nie cały prawy musi stanąć, wystarczy,że samochody będą zostawiać odstęp pozwalający na wjechanie samochodu z kończącego się pasa i wtedy płynnie ruch będzie się odbywał.Poza tym zaprzeczasz sama sobie twierdząc ,że "To że korek będzie dłuższy to będzie ale szybciej pojedzie." Jeśli korek będzie dłuższy to wcale szybciej nie pojedzie. Jako Matka z dwójką dzieci tym bardziej powinnaś być wpuszczona jeśli pojedziesz lewym,tak samo jak powinno się Ciebie przepuszczać w sklepie w kolejce. Wykorzystanie obu pasów i naprzemiennie wpuszczanie samochodów z kończącego się pasa to racjonalne wykorzystanie tego co jest,upłynnienie ruchu i zmniejszenie korka. W Krakowie też tak było początkowo:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=hQWF1olNfCw&feature=grec_index[/media]

Na szczęście myślenie się zmieniło i większość już wie jak duże korzyści to przynosi.

Ja wiem,że chłop żywemu nie przepuści ale to się zmieni wcześniej czy później,wasza/Twoja lelu mentalność też. Tak jak kiedyś było przyzwolenie na picie w pracy tak już dziś w poważnych firmach nie toleruje się tego. Tak samo będzie z jazdą na zamek/suwak. Mam nadzieję,że wkrótce na tych zwężeniach pojawią się odpowiednie znaki i Policja będzie częstować mandatami wszystkich samozwańczych instruktorów drogowych.

Polecam obejrzenie załączonych filmów- może zaczniecie racjonalnie myśleć.
[/quote]
Jeśli samochody na prawym będa zostawiać odstęp taki aby zmieścił się ten z lewej to tym samym zajmą dwa razy większą długość pasa, a więc korek się nie zminiejszy, a wręcz zwiększy, bo trzeba dodać też tych na lewym. Zabrakło ci wyobraźni.
Poza tym samochód wpuszczający musi zwolnić, a każdy kolejny coraz bardziej, któryś z kolei musi się zatrzymać - i tak właśnie powstają korki. Nie wpuszczając wszyscy mogą jechać z dużą prędkością, pomijając matołkoów którzy zwalniają by obejrzeć powstająca kładkę.
Bredzeniem o suwakach zajmują się głównie ci, którzy są nie są frajerami by stać w korku i zajeżdżają drogę.
Możecie sobie pisac o Krakowie, a na zachodzie rozwiązane jest to tak, że pas zjazdowy zamykany na długo przed przeszkodą tak, aby każdy zdążył zjechać nie zajeżdżając innym drogi, nie zmuszając go do hamowania i tak aby jazda była jak najbardziej płynna.

Blokować wieśniaków!
[quote name='Anonim2' timestamp='1309267801' post='494620']
Droga lelu,nie cały prawy musi stanąć, wystarczy,że samochody będą zostawiać odstęp pozwalający na wjechanie samochodu z kończącego się pasa i wtedy płynnie ruch będzie się odbywał.Poza tym zaprzeczasz sama sobie twierdząc ,że "To że korek będzie dłuższy to będzie ale szybciej pojedzie." Jeśli korek będzie dłuższy to wcale szybciej nie pojedzie. Jako Matka z dwójką dzieci tym bardziej powinnaś być wpuszczona jeśli pojedziesz lewym,tak samo jak... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2011 o 18:04
0
[quote name='Anonim2' timestamp='1309353708' post='494996']
Z wyobraźnią to coś u Ciebie kiepsko, bo skoro wykorzystamy kończący się pas, to wjedzie na tą samą długość drogi większa ilość samochodów(niz przy wykorzystaniu jednego pasa) i korek będzie mniejszy (nie zablokuje się np. skrzyżowanie poprzedzające zwężenie i następne itd...) Samochody nie będą musiały zwalniać,wystarczy o ile każdy będzie pamiętał żeby zastosować odległość umożliwiającą wjazd z pasa ze zwężeniem (tak tak,da się to zrobić płynnie ale przy współpracy wszystkich. Co do zachodu masz podany wyżej filmik z Berlina.

Ps. Wieśniak to stan umysłu: ograniczonego,zamkniętego,zacietrzewionego,bojącego się zmian- taki pies ogrodnika. "Po co innym ułatwić życie jak ja mam prze*bane.

Na koniec pytanie: Czy nigdy nie przepuściłeś nikogo np. przy wyjeździe z I Armii WP w 3go Maja?Też uważasz takie przepuszczenie za wieśniactwo,cwaniactwo i powiększanie korków? Pewnie tak ale do momentu aż sam nie staniesz na tej przykładowej I Armii WP i wymachując łapskami nie zaczniesz krzyczeć,że nikt Cię nie przepuszcza i nie możesz wyjechać w 3go Maja...
[/quote]
Co to za autorytet ta Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego skoro na drogach jest jak jest? Jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji za kasę podatników?

Ale do rzeczy, wytłumaczę ci to jak chłop krowie na miedzy, bo widze że nie czaisz.

Zamieściłeś filmik i nawet go dobrze nie obejrzałeś. Konsul niemiecki wyraźnie powiedział, że ten na prawym pasie zwalnia . I tu jest pies pogrzebany, bo każdy kolejny zwalnia coraz bardziej aż do calkowitego zatrzymania się. Prędkosc podróżną przy takiej jeździe masz w granicach 10-20 km/h. Dla porównania: z jaką szybkościa jedziesz na odcinku Piaski - światła? 70 i więcej km/h? A też jest jeden pas ruchu, tak jak przy zwężce, i z taką samą szybkością cała kolumna samochodów przejechały koło zwężki, pod warunkiem, że wszyscy jechaliby prawym pasem i nie musieli zwalniać by przepuścić tego z lewej.
A czym większa prędkość, tym więcej pojazdów przejedzie w jednostce czasu.
Zresztą Niemcy znani są w całej Europie z robienia korków, byle deszcz i wszystkie autostrady stoją w wielokilometrowych korkach - zupełnie bez powodu. Twój przykład nie był więc zbyt trafny.

Dalej: jeśli na tą samą długość drogi wjedzie większa ilość samochodów, to korek nie zmniejszy się tak jak myślisz, ale zrobi się dodatkowy w kolejnym miejscu.
Można by tu użyć porównania: jeśli wepchasz do gęby na raz kilo kiełbasy to przełkniesz to szybciej niż gdybyś ją zjadł normalnie?

I to właśnie mamy: jeden korek na światłach, drugi przed zwężką. Gdyby nie "suwaki" na lewym pasie pakujące się na chama przed maskę i zmuszające do hamowania, od świateł do zwężki nie byloby żadnego korka, bo każdy przejechałby sobie 70-tką czy setką tak jak jedzie od Piask do świateł.

Suwak tak, ale tylko w mieście gdzie prędkości jazdy są małe.

Dlatego: blokować wieśniaków, niech nabierają ogłady
[quote name='Anonim2' timestamp='1309353708' post='494996']
Z wyobraźnią to coś u Ciebie kiepsko, bo skoro wykorzystamy kończący się pas, to wjedzie na tą samą długość drogi większa ilość samochodów(niz przy wykorzystaniu jednego pasa) i korek będzie mniejszy (nie zablokuje się np. skrzyżowanie poprzedzające zwężenie i następne itd...) Samochody nie będą musiały zwalniać,wystarczy o ile każdy będzie pamiętał żeby zastosować odległość umożliwiającą wjazd z pasa ze zwężeniem (tak tak,da się to zrobić płynnie ale ... rozwiń
Avatar
Anonim2 / 29 czerwca 2011 o 15:21
0
[quote name='Gość' timestamp='1309282974' post='494710']
Jeśli samochody na prawym będa zostawiać odstęp taki aby zmieścił się ten z lewej to tym samym zajmą dwa razy większą długość pasa, a więc korek się nie zminiejszy, a wręcz zwiększy, bo trzeba dodać też tych na lewym. Zabrakło ci wyobraźni.
Poza tym samochód wpuszczający musi zwolnić, a każdy kolejny coraz bardziej, któryś z kolei musi się zatrzymać - i tak właśnie powstają korki. Nie wpuszczając wszyscy mogą jechać z dużą prędkością, pomijając matołkoów którzy zwalniają by obejrzeć powstająca kładkę.
Bredzeniem o suwakach zajmują się głównie ci, którzy są nie są frajerami by stać w korku i zajeżdżają drogę.
Możecie sobie pisac o Krakowie, a na zachodzie rozwiązane jest to tak, że pas zjazdowy zamykany na długo przed przeszkodą tak, aby każdy zdążył zjechać nie zajeżdżając innym drogi, nie zmuszając go do hamowania i tak aby jazda była jak najbardziej płynna.

Blokować wieśniaków!
[/quote]
Z wyobraźnią to coś u Ciebie kiepsko, bo skoro wykorzystamy kończący się pas, to wjedzie na tą samą długość drogi większa ilość samochodów(niz przy wykorzystaniu jednego pasa) i korek będzie mniejszy (nie zablokuje się np. skrzyżowanie poprzedzające zwężenie i następne itd...) Samochody nie będą musiały zwalniać,wystarczy o ile każdy będzie pamiętał żeby zastosować odległość umożliwiającą wjazd z pasa ze zwężeniem (tak tak,da się to zrobić płynnie ale przy współpracy wszystkich. Co do zachodu masz podany wyżej filmik z Berlina.

Ps. Wieśniak to stan umysłu: ograniczonego,zamkniętego,zacietrzewionego,bojącego się zmian- taki pies ogrodnika. "Po co innym ułatwić życie jak ja mam prze*bane.

Na koniec pytanie: Czy nigdy nie przepuściłeś nikogo np. przy wyjeździe z I Armii WP w 3go Maja?Też uważasz takie przepuszczenie za wieśniactwo,cwaniactwo i powiększanie korków? Pewnie tak ale do momentu aż sam nie staniesz na tej przykładowej I Armii WP i wymachując łapskami nie zaczniesz krzyczeć,że nikt Cię nie przepuszcza i nie możesz wyjechać w 3go Maja...
[quote name='Gość' timestamp='1309282974' post='494710']
Jeśli samochody na prawym będa zostawiać odstęp taki aby zmieścił się ten z lewej to tym samym zajmą dwa razy większą długość pasa, a więc korek się nie zminiejszy, a wręcz zwiększy, bo trzeba dodać też tych na lewym. Zabrakło ci wyobraźni.
Poza tym samochód wpuszczający musi zwolnić, a każdy kolejny coraz bardziej, któryś z kolei musi się zatrzymać - i tak właśnie powstają korki. Nie wpuszczając wszyscy mogą jechać z dużą prędkością, pomijając mato... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2011 o 07:58
0
[quote name='guit' timestamp='1309285117' post='494734']
Ech chłopaczki
Możecie się zacietrzewiać i nawet zawiązać stowarzyszenie przeciwsuwakowe Na szczęście mentalność wśród kierowców zmienia się na lepszą. Szczególnie u młodych. Starzy wyjadacze, panowie kierownicy niech się stresują, wkurzają. Bo i tak nie przemawiają do nich żadne argumenty. Ale to taka tutejsza przywara.
Powodzenia i szerokości (skądś się wzięło to powiedzenie, nie?)
[/quote]
I właśnie wśród młodych kierowców jest najwięcej ofiar wypadków bo zabraklo im szerokości.
[quote name='guit' timestamp='1309285117' post='494734']
Ech chłopaczki
Możecie się zacietrzewiać i nawet zawiązać stowarzyszenie przeciwsuwakowe Na szczęście mentalność wśród kierowców zmienia się na lepszą. Szczególnie u młodych. Starzy wyjadacze, panowie kierownicy niech się stresują, wkurzają. Bo i tak nie przemawiają do nich żadne argumenty. Ale to taka tutejsza przywara.
Powodzenia i szerokości (skądś się wzięło to powiedzenie, nie?)
[/quote]
I właśnie wśród młodych kierowców jest... rozwiń
Avatar
guit / 28 czerwca 2011 o 20:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1309284567' post='494725']
No jest prawostronny, jest. To co ty robisz na lewym pasie co?
[/quote]

Ech chłopaczki
Możecie się zacietrzewiać i nawet zawiązać stowarzyszenie przeciwsuwakowe Na szczęście mentalność wśród kierowców zmienia się na lepszą. Szczególnie u młodych. Starzy wyjadacze, panowie kierownicy niech się stresują, wkurzają. Bo i tak nie przemawiają do nich żadne argumenty. Ale to taka tutejsza przywara.
Powodzenia i szerokości (skądś się wzięło to powiedzenie, nie?)
[quote name='Gość' timestamp='1309284567' post='494725']
No jest prawostronny, jest. To co ty robisz na lewym pasie co?
[/quote]

Ech chłopaczki
Możecie się zacietrzewiać i nawet zawiązać stowarzyszenie przeciwsuwakowe Na szczęście mentalność wśród kierowców zmienia się na lepszą. Szczególnie u młodych. Starzy wyjadacze, panowie kierownicy niech się stresują, wkurzają. Bo i tak nie przemawiają do nich żadne argumenty. Ale to taka tutejsza przywara.
Powodzenia i szerokości (skądś s... rozwiń
Avatar
Edek z krainy kredek / 28 czerwca 2011 o 20:16
0
widzę po wypowiedziach że same miszcze kierownicy i miszcze prostej sie tu wypowiadają. jeździjta jak chceta tylko mnie nie blokujta bo rozjade traktorem
Avatar
Gość / 28 czerwca 2011 o 20:09
0
[quote name='guit' timestamp='1309283893' post='494716']
Czy nie widzisz, że pisząc to sam zachowujesz się jak wieśniak?
Zrozum, że takie blokowanie to wykroczenie drogowe i życzę Ci - jeśli tak robisz - żeby ktoś to nagrał komórką i zgłosił Policji.
Będzie jak na dłoni - nr rejestracyjny i fakt blokowania lewego pasa - w Polsce ruch jest prawostronny.
[/quote]
No jest prawostronny, jest. To co ty robisz na lewym pasie co?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2011 o 20:07
0
[quote name='guit' timestamp='1309283893' post='494716']
Czy nie widzisz, że pisząc to sam zachowujesz się jak wieśniak?
Zrozum, że takie blokowanie to wykroczenie drogowe i życzę Ci - jeśli tak robisz - żeby ktoś to nagrał komórką i zgłosił Policji.
Będzie jak na dłoni - nr rejestracyjny i fakt blokowania lewego pasa - w Polsce ruch jest prawostronny.
[/quote]
Koleś ja blokuję z włączonym prawym kierunkowskazem Co poradzę że nikt mnie nie chce wpuścić i musze jechać lewym?
Posługiwanie się telefonem komórkowym podczas jazdy jest zabronione
Kapuś jak nic, i jeszcze wszystkich nagrywa Ty się w Polskiej Kronice Filmowej zatrudnij
[quote name='guit' timestamp='1309283893' post='494716']
Czy nie widzisz, że pisząc to sam zachowujesz się jak wieśniak?
Zrozum, że takie blokowanie to wykroczenie drogowe i życzę Ci - jeśli tak robisz - żeby ktoś to nagrał komórką i zgłosił Policji.
Będzie jak na dłoni - nr rejestracyjny i fakt blokowania lewego pasa - w Polsce ruch jest prawostronny.
[/quote]
Koleś ja blokuję z włączonym prawym kierunkowskazem Co poradzę że nikt mnie nie chce wpuścić i musze jechać lewym?
Posł... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2011 o 20:02
0
Pamiętajcie też o regule prawej ręki, będąc na prawym macie pierwszeństwo, więc jeśli cwany miłośnik suwaków wpycha się wam po chamsku przed maskę nie musicie panikować, walić w heble i wpadac do rowu. Cwaniak nauczy się dobrych manier, a wy będziecie mieli kilka nowych części - to się nazywa upiec 2 pieczenie przy jednym ogniu.

Pozdrawiam pustego łba ze Świdnika w czarnym mondeo na blachach KR.
Avatar
guit / 28 czerwca 2011 o 19:58
0
[quote name='Gość' timestamp='1309282974' post='494710']

Blokować wieśniaków!
[/quote]

Czy nie widzisz, że pisząc to sam zachowujesz się jak wieśniak?
Zrozum, że takie blokowanie to wykroczenie drogowe i życzę Ci - jeśli tak robisz - żeby ktoś to nagrał komórką i zgłosił Policji.
Będzie jak na dłoni - nr rejestracyjny i fakt blokowania lewego pasa - w Polsce ruch jest prawostronny.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2011 o 19:42
0
[quote name='Anonim2' timestamp='1309267801' post='494620']
Droga lelu,nie cały prawy musi stanąć, wystarczy,że samochody będą zostawiać odstęp pozwalający na wjechanie samochodu z kończącego się pasa i wtedy płynnie ruch będzie się odbywał.Poza tym zaprzeczasz sama sobie twierdząc ,że "To że korek będzie dłuższy to będzie ale szybciej pojedzie." Jeśli korek będzie dłuższy to wcale szybciej nie pojedzie. Jako Matka z dwójką dzieci tym bardziej powinnaś być wpuszczona jeśli pojedziesz lewym,tak samo jak powinno się Ciebie przepuszczać w sklepie w kolejce. Wykorzystanie obu pasów i naprzemiennie wpuszczanie samochodów z kończącego się pasa to racjonalne wykorzystanie tego co jest,upłynnienie ruchu i zmniejszenie korka. W Krakowie też tak było początkowo:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=hQWF1olNfCw&feature=grec_index[/media]

Na szczęście myślenie się zmieniło i większość już wie jak duże korzyści to przynosi.

Ja wiem,że chłop żywemu nie przepuści ale to się zmieni wcześniej czy później,wasza/Twoja lelu mentalność też. Tak jak kiedyś było przyzwolenie na picie w pracy tak już dziś w poważnych firmach nie toleruje się tego. Tak samo będzie z jazdą na zamek/suwak. Mam nadzieję,że wkrótce na tych zwężeniach pojawią się odpowiednie znaki i Policja będzie częstować mandatami wszystkich samozwańczych instruktorów drogowych.

Polecam obejrzenie załączonych filmów- może zaczniecie racjonalnie myśleć.
[/quote]
Jeśli samochody na prawym będa zostawiać odstęp taki aby zmieścił się ten z lewej to tym samym zajmą dwa razy większą długość pasa, a więc korek się nie zminiejszy, a wręcz zwiększy, bo trzeba dodać też tych na lewym. Zabrakło ci wyobraźni.
Poza tym samochód wpuszczający musi zwolnić, a każdy kolejny coraz bardziej, któryś z kolei musi się zatrzymać - i tak właśnie powstają korki. Nie wpuszczając wszyscy mogą jechać z dużą prędkością, pomijając matołkoów którzy zwalniają by obejrzeć powstająca kładkę.
Bredzeniem o suwakach zajmują się głównie ci, którzy są nie są frajerami by stać w korku i zajeżdżają drogę.
Możecie sobie pisac o Krakowie, a na zachodzie rozwiązane jest to tak, że pas zjazdowy zamykany na długo przed przeszkodą tak, aby każdy zdążył zjechać nie zajeżdżając innym drogi, nie zmuszając go do hamowania i tak aby jazda była jak najbardziej płynna.

Blokować wieśniaków!
[quote name='Anonim2' timestamp='1309267801' post='494620']
Droga lelu,nie cały prawy musi stanąć, wystarczy,że samochody będą zostawiać odstęp pozwalający na wjechanie samochodu z kończącego się pasa i wtedy płynnie ruch będzie się odbywał.Poza tym zaprzeczasz sama sobie twierdząc ,że "To że korek będzie dłuższy to będzie ale szybciej pojedzie." Jeśli korek będzie dłuższy to wcale szybciej nie pojedzie. Jako Matka z dwójką dzieci tym bardziej powinnaś być wpuszczona jeśli pojedziesz lewym,tak samo jak... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 17 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 475 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!