Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2008 r.
15:30
Edytuj ten wpis

Policja: Musimy przypilnować pieszych (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 6 A A

Statystyki są przerażające. W naszym województwie ginie najwięcej pieszych na 100 wypadków. Policja mówi "dość” i rusza z nową akcją "Odblaski życia”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysia / 5 grudnia 2008 r. o 07:15
Jeżeli ma być równouprawnienie, to piesi na drogach publicznych powinni poruszać się na światłach mijania i bez wyjątków, czy to poseł czy nie.
Avatar
~kierowca~ / 4 grudnia 2008 r. o 22:28
Lepsze skutki przyniosłoby wręczenie 5000 mandatów wiejskiej pieszej ciemnocie.
Avatar
gall Anonim / 4 grudnia 2008 r. o 22:18
Tam, gdzie nie ma chodnika tylko pobocze, kamizelka po zmroku powinna być obowiązkowa!! ! O rowerzystach bez świateł nie wspomnę, dzisiaj bym jednego rozjechał na nałęczowskiej...
Avatar
Lech / 4 grudnia 2008 r. o 21:27
"Każdy patrol, który zatrzyma pieszego, wręczy mu odblaskową opaskę oraz przeprowadzi krótką rozmowę prewencyjną"
To co, nie wolno się poruszać pieszo?
I który to paragraf nakazuje się poruszać pieszemu z oświetleniem - nie wiem które światła włączać jak idę.
Może by tak w XXI wieku zbudować choćby najwęższe chodniki przy ruchliwych drogach!
Avatar
baba za kierownicą / 4 grudnia 2008 r. o 17:38
Może by tak w końcu panowie policjanci wybrali się na boczne drogi i zaczęli karać nieoświetlonych ,kompletnie niewidocznych i często poruszających się nieprawidłową strona drogi pieszych.A przy okazji także nieźle by zarobili na mandatach dla równie niewidocznych jadących bez żadnego oświetlenia pojazdu rowerzystach (często będących w stanie co najmniej wskazującym).Obawiam się ,że ta akcja to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto.Bo na pewno u wielu tych pieszych i rowerzystów odblaskowe opaski rozdawane w poprzednich takich akcjach zdobią obórki i kurniki.
Avatar
~mmm~ / 4 grudnia 2008 r. o 17:12
Na początek proponuję popatrzeć na przejście przez Krakowskie Przedmieście przy sądzie rejonowym, codziennie rano idąc do pracy widzę tam co najmniej dwóch kierowców przejeżdżających z niemałą prędkością na czerwonym świetle w chwili kiedy zapala się zielone dla pieszych i pierwsze osoby wchodzą już na przejście. Jadąc rozpędzeni od strony strony al. Racławickich chcą koniecznie zdążyć przejechać obydwa światła i z premedytacją na pełnym gazie przejeżdżają na czerwonym, aż się prosi o kamerę na to przejście.
Avatar
Marysia / 5 grudnia 2008 r. o 07:15
Jeżeli ma być równouprawnienie, to piesi na drogach publicznych powinni poruszać się na światłach mijania i bez wyjątków, czy to poseł czy nie.
Avatar
~kierowca~ / 4 grudnia 2008 r. o 22:28
Lepsze skutki przyniosłoby wręczenie 5000 mandatów wiejskiej pieszej ciemnocie.
Avatar
gall Anonim / 4 grudnia 2008 r. o 22:18
Tam, gdzie nie ma chodnika tylko pobocze, kamizelka po zmroku powinna być obowiązkowa!! ! O rowerzystach bez świateł nie wspomnę, dzisiaj bym jednego rozjechał na nałęczowskiej...
Avatar
Lech / 4 grudnia 2008 r. o 21:27
"Każdy patrol, który zatrzyma pieszego, wręczy mu odblaskową opaskę oraz przeprowadzi krótką rozmowę prewencyjną"
To co, nie wolno się poruszać pieszo?
I który to paragraf nakazuje się poruszać pieszemu z oświetleniem - nie wiem które światła włączać jak idę.
Może by tak w XXI wieku zbudować choćby najwęższe chodniki przy ruchliwych drogach!
Avatar
baba za kierownicą / 4 grudnia 2008 r. o 17:38
Może by tak w końcu panowie policjanci wybrali się na boczne drogi i zaczęli karać nieoświetlonych ,kompletnie niewidocznych i często poruszających się nieprawidłową strona drogi pieszych.A przy okazji także nieźle by zarobili na mandatach dla równie niewidocznych jadących bez żadnego oświetlenia pojazdu rowerzystach (często będących w stanie co najmniej wskazującym).Obawiam się ,że ta akcja to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto.Bo na pewno u wielu tych pieszych i rowerzystów odblaskowe opaski rozdawane w poprzednich takich akcjach zdobią obórki i kurniki.
Avatar
~mmm~ / 4 grudnia 2008 r. o 17:12
Na początek proponuję popatrzeć na przejście przez Krakowskie Przedmieście przy sądzie rejonowym, codziennie rano idąc do pracy widzę tam co najmniej dwóch kierowców przejeżdżających z niemałą prędkością na czerwonym świetle w chwili kiedy zapala się zielone dla pieszych i pierwsze osoby wchodzą już na przejście. Jadąc rozpędzeni od strony strony al. Racławickich chcą koniecznie zdążyć przejechać obydwa światła i z premedytacją na pełnym gazie przejeżdżają na czerwonym, aż się prosi o kamerę na to przejście.