Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 maja 2008 r.
17:19
Edytuj ten wpis

Policja szuka złodziei krat ulicznych studzienek

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

W dwie noce z lubelskich jezdni zginęło blisko 40 żeliwnych krat studzienek burzowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To cud, że żaden pieszy nie wpadł do kanału, a żaden kierowca nie urwał koła. Złodziei szuka policja.

- Do tej pory nie mieliśmy tak zmasowanych kradzieży - przyznaje Tadeusz Fijałka, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - To musi być dobrze zorganizowana grupa z samochodem, która jedzie od studzienki do studzienki i zdejmuje z nich kraty.

Po raz pierwszy złodzieje dali o sobie znać w nocy z wtorku na środę. Żeliwne wpusty zginęły z ruchliwej al. Spółdzielczości Pracy, która znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 19 Białystok-Lublin-Rzeszów. Brak krat zgłosili też kierowcy. - Tamtej nocy złodzieje ukradli w sumie 20 wpustów - informuje Jerzy Dziedzic, dyspozytor pogotowia wodno-kanalizacyjnego.

Sytuacja powtórzyła się następnej nocy. W czwartkowy ranek w wodociągach rozdzwoniły się telefony. - Dzwonił do nas kierowca MPK jadący przez ul. Koncertową. Brak krat zgłaszał nam też proboszcz parafii na Czechowie, który obok swojego kościoła organizował dużą imprezę dla dzieci. Alarmowali nas także przechodnie - mówi Dziedzic. Wczoraj wodociągowcy doliczyli się 17 skradzionych wpustów przy ul. Koncertowej, Harnasie, Paderewskiego i Szpinalskiego.

Z samego rana ekipy MPWiK zabezpieczały odsłonięte studzienki biało-czerwonymi płotkami. Żeby we wszystkich tych miejscach zamontować nowe kraty trzeba było ściągać pracowników, którzy mieli wczoraj mieć wolne.

- Listę skradzionych krat przekazujemy policji - informuje prezes Fijałka.
Wszystko wskazuje na to, że złodzieje zamierzają sprzedać swoje łupy w punkcie skupu złomu. Każda z żeliwnych krat waży 20 kilogramów.

- Dlatego będziemy odwiedzać punkty skupu i szukać w nich krat - zapowiada Witold Laskowski z Komendy Miejskiej Policji. - Jeżeli złapiemy złodzieja, będzie odpowiadać nie tylko za kradzież, ale za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla kierowców i pieszych. Brak kraty na studzience może być przyczyną kolizji drogowej, a do odsłoniętego kanału może wpaść dziecko - dodaje Laskowski.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 maja 2008 o 08:35
0
Ojejku czepiacie się. Nie znacie tych ludzi, to są na pewno porządne chłopaki tylko na chwilę zbłądzili. Każdemu trzeba dać szansę.
Avatar
asaa / 3 maja 2008 o 13:25
0
No własnie były 100 zł brutto przynajmniej ja szary inzynier z przypadku bez znajomości 6 lat stażu i 2400 brutto
Avatar
Janek z działek / 3 maja 2008 o 07:02
0
do asaa, to w MPWIK - u były podwyżki ? , ja słyszałem że żucili im jakieś ochłapy bo prezio ma wziąć 45.000 jakiejś nagrody i dla pracowników zbraknie , buahahaha
Avatar
asaa / 2 maja 2008 o 14:37
0
To zdesperowani pracownicy MPWiK po podwyżkach chca dorobić
Avatar
Gość / 1 maja 2008 o 21:53
0
Tadek Kanalarz napisał:
....Brak krat zgłaszał nam też proboszcz parafii na Czechowie, który obok swojego kościoła organizował dużą imprezę dla dzieci.....
Co ma wspólnego proboszcz z Czechowa i organizowana impreza - z brakiem krat?Czy to może uczestniczy imprezy buchnęli kraty?
Coś mi się wydaje,że T.Fijałka podniesie ceny "za ścieki"



a to ma wspólnego że brak kraty zagrażał zdrowiu i życiu dzieci .... matko i córko co za brak wyobraxni bije z Twojej wypowiedzi



a to ma wspólnego że brak kraty zagrażał zdrowiu i życiu dzieci .... matko i córko co za brak wyobraxni bije z Twojej wypowiedzi rozwiń
Avatar
Tadek Kanalarz / 1 maja 2008 o 20:32
0
Tych Sszubrawców należy jaknajszybciej bardzo surowo ukarać!!!!Co by się stało,gdyby do takiej dziury wjechał rowerzysta albo motocyklista?Nieszczęście gotowe.Gdyby w taką dziurę wjechał samochód-też na pewno nie obyło by się bez ofiar.
Z tekstu artykułu dowiadujemy się:....Brak krat zgłaszał nam też proboszcz parafii na Czechowie, który obok swojego kościoła organizował dużą imprezę dla dzieci.....
Co ma wspólnego proboszcz z Czechowa i organizowana impreza - z brakiem krat?Czy to może uczestniczy imprezy buchnęli kraty?
Coś mi się wydaje,że T.Fijałka podniesie ceny "za ścieki"
Tych Sszubrawców należy jaknajszybciej bardzo surowo ukarać!!!!Co by się stało,gdyby do takiej dziury wjechał rowerzysta albo motocyklista?Nieszczęście gotowe.Gdyby w taką dziurę wjechał samochód-też na pewno nie obyło by się bez ofiar.
Z tekstu artykułu dowiadujemy się:....Brak krat zgłaszał nam też proboszcz parafii na Czechowie, który obok swojego kościoła organizował dużą imprezę dla dzieci.....
Co ma wspólnego proboszcz z Czechowa i organizowana impreza - z brakiem krat?Czy to może uczestniczy imprezy buchn... rozwiń
Avatar
motor lublin / 1 maja 2008 o 20:12
0
jakby w Polsce byl taki system monitoringu jak w SAnglii to by tych zlodzieju namiezyli jak je kradna ale jak sa 2 kamery na krzez to nie ma sie co dziwic
Avatar
anty-bydło / 1 maja 2008 o 19:07
0
bydło, zwyczajnie bydło, do kamieniołów zsyłać
Avatar
fiona1 / 1 maja 2008 o 19:00
0
Dlaczego za kradzieże wpustów ulicznych karani mają być ich złodzieje?. Przede wszystkim powinni być srogo karani paserzy, którymi są właściciele punktów skupu złomu!!!.
Avatar
Gość / 5 maja 2008 o 08:35
0
Ojejku czepiacie się. Nie znacie tych ludzi, to są na pewno porządne chłopaki tylko na chwilę zbłądzili. Każdemu trzeba dać szansę.
Avatar
asaa / 3 maja 2008 o 13:25
0
No własnie były 100 zł brutto przynajmniej ja szary inzynier z przypadku bez znajomości 6 lat stażu i 2400 brutto
Avatar
Janek z działek / 3 maja 2008 o 07:02
0
do asaa, to w MPWIK - u były podwyżki ? , ja słyszałem że żucili im jakieś ochłapy bo prezio ma wziąć 45.000 jakiejś nagrody i dla pracowników zbraknie , buahahaha
Avatar
asaa / 2 maja 2008 o 14:37
0
To zdesperowani pracownicy MPWiK po podwyżkach chca dorobić
Avatar
Gość / 1 maja 2008 o 21:53
0
Tadek Kanalarz napisał:
....Brak krat zgłaszał nam też proboszcz parafii na Czechowie, który obok swojego kościoła organizował dużą imprezę dla dzieci.....
Co ma wspólnego proboszcz z Czechowa i organizowana impreza - z brakiem krat?Czy to może uczestniczy imprezy buchnęli kraty?
Coś mi się wydaje,że T.Fijałka podniesie ceny "za ścieki"



a to ma wspólnego że brak kraty zagrażał zdrowiu i życiu dzieci .... matko i córko co za brak wyobraxni bije z Twojej wypowiedzi



a to ma wspólnego że brak kraty zagrażał zdrowiu i życiu dzieci .... matko i córko co za brak wyobraxni bije z Twojej wypowiedzi rozwiń
Avatar
Tadek Kanalarz / 1 maja 2008 o 20:32
0
Tych Sszubrawców należy jaknajszybciej bardzo surowo ukarać!!!!Co by się stało,gdyby do takiej dziury wjechał rowerzysta albo motocyklista?Nieszczęście gotowe.Gdyby w taką dziurę wjechał samochód-też na pewno nie obyło by się bez ofiar.
Z tekstu artykułu dowiadujemy się:....Brak krat zgłaszał nam też proboszcz parafii na Czechowie, który obok swojego kościoła organizował dużą imprezę dla dzieci.....
Co ma wspólnego proboszcz z Czechowa i organizowana impreza - z brakiem krat?Czy to może uczestniczy imprezy buchnęli kraty?
Coś mi się wydaje,że T.Fijałka podniesie ceny "za ścieki"
Tych Sszubrawców należy jaknajszybciej bardzo surowo ukarać!!!!Co by się stało,gdyby do takiej dziury wjechał rowerzysta albo motocyklista?Nieszczęście gotowe.Gdyby w taką dziurę wjechał samochód-też na pewno nie obyło by się bez ofiar.
Z tekstu artykułu dowiadujemy się:....Brak krat zgłaszał nam też proboszcz parafii na Czechowie, który obok swojego kościoła organizował dużą imprezę dla dzieci.....
Co ma wspólnego proboszcz z Czechowa i organizowana impreza - z brakiem krat?Czy to może uczestniczy imprezy buchn... rozwiń
Avatar
motor lublin / 1 maja 2008 o 20:12
0
jakby w Polsce byl taki system monitoringu jak w SAnglii to by tych zlodzieju namiezyli jak je kradna ale jak sa 2 kamery na krzez to nie ma sie co dziwic
Avatar
anty-bydło / 1 maja 2008 o 19:07
0
bydło, zwyczajnie bydło, do kamieniołów zsyłać
Avatar
fiona1 / 1 maja 2008 o 19:00
0
Dlaczego za kradzieże wpustów ulicznych karani mają być ich złodzieje?. Przede wszystkim powinni być srogo karani paserzy, którymi są właściciele punktów skupu złomu!!!.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 62 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!