Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2008 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Policjanci wyprowadzili ludzi z pożaru

0 15 A A

Posterunkowi Łukasz Kwiatkowski i Piotr Ziętek uratowali ponad 50 mieszkańców lubelskiej kamienicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dzięki ich odwadze nikt poważnie nie ucierpiał. Jedynie kilka osób miało objawy lekkiego zaczadzenia.

Wczoraj o trzeciej nad ranem policyjny radiowóz przejeżdżał ulicą Zamojską w Lublinie. - Poczuliśmy dym - mówi starszy posterunkowy Łukasz Kwiatkowski. - Zatrzymaliśmy samochód. Spojrzałem na dachy, bo myślałem, że to z komina.
Wtedy do radiowozu podbiegł przechodzień. Wskazał na dach kamienicy nr 12, z którego wydobywał się dym. Policjanci zawiadomili straż pożarną. Potem wbiegli na klatkę schodową.
- Była już zadymiona, robiło się coraz bardziej gorąco - opowiada starszy posterunkowy Piotr Ziętek. - Im wyżej, tym dymu było więcej.
Policjanci zaczęli budzić mieszkańców. Stukali do drzwi. Ludzie wyrwani ze snu nie wiedzieli, co się dzieje. Bali się nocą otwierać.
- Obudziły mnie jakieś hałasy, bieganina i krzyki na klatce schodowej. Myślałam, że to chuligani, którzy często piją na poddaszu - wzdycha Józefa Filanowska z pierwszego piętra. - Nawet nie zwracałam uwagi na te krzyki, aż usłyszałam: "Policja, pali się!”.
Mieszkańcy zrywali się łóżek i uciekali z zagrożonych mieszkań. - Kiedy wyszliśmy na klatkę schodową, góra kamienicy paliła się żywym ogniem - opowiada Iwona Siennicka. - Zanim przyjechali strażacy, dwaj policjanci sprowadzili już część ludzi na dół.
Potem, już z pomocą strażaków, budzili kolejnych, dobijając się do ich drzwi. Pomagał im mężczyzna, który na samym początku pokazał dym. Potem powiedział, że jest strażakiem ochotnikiem.
Na najwyższej kondygnacji dym wdzierał się już do mieszkań. Ostatnich mieszkańców ewakuowano, gdy strażacy lali wodę na dach.
Mimo wielkiego niebezpieczeństwa nikt poważnie nie ucierpiał. Lekkie objawy podtrucia czadem miało siedem osób. Trzy z nich pojechały na obserwację do szpitala. Wśród nich pięciomiesięczna dziewczynka. - Na szczęście, nie było to nic poważnego - mówi Agnieszka Osińska, rzecznik Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Wszyscy zostali zwolnieni przez lekarzy do domów.
Mieszkańcy kamienicy podkreślają, że zdrowie i życie zawdzięczają bohaterskim policjantom. - Gdyby nie wszczęli alarmu, to byśmy się nie obudzili. Bo u nas w ogóle nie było czuć dymu - mówi Paweł Bielak vel Bielecki.
Ogień strawił 100 metrów kwadratowych dachu, ale nadzór budowlany orzekł, że kamienica nadaje się do użytku. Lokatorom pozwolono wrócić do swoich mieszkań. Wiele z nich zalała woda użyta w akcji gaśniczej.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lila / 1 kwietnia 2008 o 12:56
0
Brawa dla wszystkich!!!Bardzo się cieszę,że nic się nie stało i że policja nie spała tylko działała!!!Wizerunek policji powoli się zmienia i bardzo dobrze:)
Avatar
bech / 16 stycznia 2008 o 16:27
0
Gość napisał:
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.


Odp. Jeśli chodzi o pożar to najwięcej szczegółów moga powiedziec mieszkańcy budynku w tym ja. Po pierwsze bardzo dużo zawdzięczamy dwóm przechodzacym mężczyznom to oni jako pierwsi zobaczyli unoszacy się dym nad zagrożona kamienica i zatrzymali przejeżdzajacy radiowóz, który mógł by niezauważyc dymu. To oni zaczeli wszczynac hałas, który obudził większośc mieszkańców Zamojskiej 12. Sprostowac chciałbym również fakt że to nie strażacy zorganizowali autobus, w którym mogli ogrzac się ewakuowani mieszkańcy tylko sasiad, który jest pracownikiem mpk. Warto było by dodac, że w tym momencie nic nie jest zrobione;dach nadal nie jest zabiezpieczony i nie osłoniony (gdy by zaczał padac deszcz to po klatce schodowej lała by się woda). Jesteśmy bardzo wdzięczni pomocy dwóm mężczyznom jak i straży pożarnej, policij, pogotowiu i mpk. A zarazem ubolewamy, że administracja budynku nie interesuje się nami.


Odp. Jeśli chodzi o pożar to najwięcej szczegółów moga powiedziec mieszkańcy budynku w tym ja. Po pierwsze bardzo dużo zawdzięczamy dwóm przechodzacym mężczyznom to oni jako pierwsi zobaczyli unoszacy się dym nad zagrożona kamienica i zatrzymali przejeżdzajacy radiowóz, który mógł by niezauważyc dymu. To oni zaczeli wszczynac hałas, który obudził większośc mieszkańców Zamojskiej 12. Sprostowac chciałbym również fakt że to nie strażacy zorganizowali autobus, w którym mogli ogrzac się ewakuowani mieszkańcy tylko sasi... rozwiń
Avatar
Strażak / 16 stycznia 2008 o 15:51
0
A również do ciebie adam taki sprzęt jak agregaty wysokociśnieniowe może i mają strażacy w USA lub japonii natomiast w Polsce nadal sie stosuje zwykłe pompy i liniie gaśnicze wodne, ponieważ wysokociśnieniowe nie zdaja egzaminu woda za szybko odparowuje i ratownicy zostają poparzeni a agregaty oddymiające służą do przewietrzania pomieszczeń po pożarze a nie w trakcje bo wdmuchując powietrze rozniecają barzdiej pożar a jeśli chodzi o gaszenie pianą mieszkań to tworzysz nowe pożarnictwo. A że straty popożarowe przewyrzszają straty pożarowe to efekt uboczny ( na wojnie zawsze przy najlepszej taktyce zawsze ktoś zginie).
A również do ciebie adam taki sprzęt jak agregaty wysokociśnieniowe może i mają strażacy w USA lub japonii natomiast w Polsce nadal sie stosuje zwykłe pompy i liniie gaśnicze wodne, ponieważ wysokociśnieniowe nie zdaja egzaminu woda za szybko odparowuje i ratownicy zostają poparzeni a agregaty oddymiające służą do przewietrzania pomieszczeń po pożarze a nie w trakcje bo wdmuchując powietrze rozniecają barzdiej pożar a jeśli chodzi o gaszenie pianą mieszkań to tworzysz nowe pożarnictwo. A że straty popożarowe przewyrzszają straty pożarowe to... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2008 o 15:44
0
GUT nie masz do końca racji jasne że strażacy mają sprzęt do takich działań typu pożar ale policja ma również uprawnienia do łapania kierowców skręcających w prawo na strzałce z lewego pasa, łapania piratów drogowych, przyjeżdzania od razu, po zgłoszeniu włamania do mieszkania , a nie po 5 godzinach, przyjeżdzaniu szybko do wypadku a nie tak jak np. ostatnio w Tomaszowicach dopiero po 2 godzinach gdzie karetka zabrała trzy osoby z czego jedną wycięli strazacy z auta. Wracając do tematu straży oni dostają wezwanie i wyjeżdzają w ciągu minuty nie czekają bo każda sekunda jest cenna, więc bierz wszystko pod uwagę a że policja była w pobliżu pożaru to był tylko przypadek równie dobrze mogli być na krakowskim lub lubartowskiej i nic na pewno by nie zauważyli a wtedy mogło być gorzej.
GUT nie masz do końca racji jasne że strażacy mają sprzęt do takich działań typu pożar ale policja ma również uprawnienia do łapania kierowców skręcających w prawo na strzałce z lewego pasa, łapania piratów drogowych, przyjeżdzania od razu, po zgłoszeniu włamania do mieszkania , a nie po 5 godzinach, przyjeżdzaniu szybko do wypadku a nie tak jak np. ostatnio w Tomaszowicach dopiero po 2 godzinach gdzie karetka zabrała trzy osoby z czego jedną wycięli strazacy z auta. Wracając do tematu straży oni dostają wezwanie i wyjeżdzają w ciągu minuty ... rozwiń
Avatar
adam / 16 stycznia 2008 o 12:44
0
Troche niepokoja mnie zalania woda mieszkan jeżeli tak dobrze prowadzono akcje ratowniczą. Gdzie wasz sprzęt, samochody z pompami wysokociśnieniowymi , sprzęt oddymiający , czy użycie piany by ograniczyć straty a nie zalać mieszkań. Pochwała dla policji. Wiem że prowadzic akcje w tych warunkach jest trudno ale to wasz obowiązek jak lekarza robienie operacji, pielęgniarki podmycie zarobionego pacjenta. tak więc nie uzalajcie sie nad sobą . popieram całkowicie opinie Guta.
Avatar
gut / 16 stycznia 2008 o 12:38
0
gut napisał:
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który włączył sie do akcji ratowniczej narazając swoje życie.Strazacy nie obrazajcie sie ale taka jest prawda, sami wywołujecie niprzyjazdne dla siebie opinie wypisując o sobie brednie oczerniając swego komendanta mie czekając na dochodzenie czy wyrok sądu. Człowieka mozna łatwo zniszczyć.

zapomniałem dopisać że nic nie łączy mnie z Gregorkiem, chyba tyle że wiem jak wygląda i jestem z miejscowośc i odległej od was ponad 50 km.
Moge takze powiedziec wiele róznych opinii na temat działań(podac przykłady) rozrzutności w sprzęcie, bibach, budynkach itp. ale przeciz nie o to chyba chodzi by dodatkowo " srać" w wasze gniazdo jak wy to robicie

zapomniałem dopisać że nic nie łączy mnie z Gregorkiem, chyba tyle że wiem jak wygląda i jestem z miejscowośc i odległej od was ponad 50 km.
Moge takze powiedziec wiele róznych opinii na temat działań(podac przykłady) rozrzutności w sprzęcie, bibach, budynkach itp. ale przeciz nie o to chyba chodzi by dodatkowo " srać" w wasze gniazdo jak wy to robicie rozwiń
Avatar
gut / 16 stycznia 2008 o 12:32
0
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który włączył sie do akcji ratowniczej narazając swoje życie.Strazacy nie obrazajcie sie ale taka jest prawda, sami wywołujecie niprzyjazdne dla siebie opinie wypisując o sobie brednie oczerniając swego komendanta mie czekając na dochodzenie czy wyrok sądu. Człowieka mozna łatwo zniszczyć.
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który ... rozwiń
Avatar
Kubuś / 16 stycznia 2008 o 11:20
0
Gość napisał:
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.


A w artykule jest o bohaterach policjantach. Może rzecznik straży pożarnej daje ciała, który nie chwali się działaniami strażaków.
Czytałem kilka miesięcy temu, że w Rosji zdarzył się pożar szpitala z dużą ilością ofiar śmiertelnych. Kilka dni później w gazetach w Lublinie była informacja, że lubelscy strażacy gasili pożar w Abramowicach (albo w podobnym obiekcie). I co? I nic. A mogli się pochwalić.
Możliwe, że policja ma lepszego rzecznika.


A w artykule jest o bohaterach policjantach. Może rzecznik straży pożarnej daje ciała, który nie chwali się działaniami strażaków.
Czytałem kilka miesięcy temu, że w Rosji zdarzył się pożar szpitala z dużą ilością ofiar śmiertelnych. Kilka dni później w gazetach w Lublinie była informacja, że lubelscy strażacy gasili pożar w Abramowicach (albo w podobnym obiekcie). I co? I nic. A mogli się pochwalić.
Możliwe, że policja ma lepszego rzecznika. rozwiń
Avatar
Kubuś / 16 stycznia 2008 o 11:15
0
P. napisał:
...a także o tym przechodniu, który powiadomił policjantów i im później pomagał.
A przy okazji: ile osób uratował ten przechodzień? A ile strażacy? A może te 50 uratowanych osób, to wszyscy mieszkańcy i zasługi w ich uratowaniu mają nie tylko policjanci? Chyba, że uratowali przez to, że wezwali strażaków. Jeśli tak, to proszę o artykuł o każdym, który wezwał strażaków do pożaru budynków mieszkalnych. Autor artykułu chyba nieco przesadził wyróżniając tylko policjantów; pozostałe osoby biorące udział w akcji rtunlowej zlekceważył.
Niezależnie od tego, co napisałem powyżej uważam, że policjantom i przechodniowi należą się podziękowania.


Lepiej ode mnie ubrałeś w słowa, to co chciałem wyrazić.


Obecnie co większy pożar, to czytam o tym, jak to policjanci wezwali, ewakuowali, wynieśli, uratowali, etc. I chwała im!
Ale... zastanawiam się, czy to aby nie PR, który wciska nam rzecznik policji przez gazety.


Lepiej ode mnie ubrałeś w słowa, to co chciałem wyrazić.


Obecnie co większy pożar, to czytam o tym, jak to policjanci wezwali, ewakuowali, wynieśli, uratowali, etc. I chwała im!
Ale... zastanawiam się, czy to aby nie PR, który wciska nam rzecznik policji przez gazety. rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2008 o 11:12
0
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba... rozwiń
Avatar
Lila / 1 kwietnia 2008 o 12:56
0
Brawa dla wszystkich!!!Bardzo się cieszę,że nic się nie stało i że policja nie spała tylko działała!!!Wizerunek policji powoli się zmienia i bardzo dobrze:)
Avatar
bech / 16 stycznia 2008 o 16:27
0
Gość napisał:
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.


Odp. Jeśli chodzi o pożar to najwięcej szczegółów moga powiedziec mieszkańcy budynku w tym ja. Po pierwsze bardzo dużo zawdzięczamy dwóm przechodzacym mężczyznom to oni jako pierwsi zobaczyli unoszacy się dym nad zagrożona kamienica i zatrzymali przejeżdzajacy radiowóz, który mógł by niezauważyc dymu. To oni zaczeli wszczynac hałas, który obudził większośc mieszkańców Zamojskiej 12. Sprostowac chciałbym również fakt że to nie strażacy zorganizowali autobus, w którym mogli ogrzac się ewakuowani mieszkańcy tylko sasiad, który jest pracownikiem mpk. Warto było by dodac, że w tym momencie nic nie jest zrobione;dach nadal nie jest zabiezpieczony i nie osłoniony (gdy by zaczał padac deszcz to po klatce schodowej lała by się woda). Jesteśmy bardzo wdzięczni pomocy dwóm mężczyznom jak i straży pożarnej, policij, pogotowiu i mpk. A zarazem ubolewamy, że administracja budynku nie interesuje się nami.


Odp. Jeśli chodzi o pożar to najwięcej szczegółów moga powiedziec mieszkańcy budynku w tym ja. Po pierwsze bardzo dużo zawdzięczamy dwóm przechodzacym mężczyznom to oni jako pierwsi zobaczyli unoszacy się dym nad zagrożona kamienica i zatrzymali przejeżdzajacy radiowóz, który mógł by niezauważyc dymu. To oni zaczeli wszczynac hałas, który obudził większośc mieszkańców Zamojskiej 12. Sprostowac chciałbym również fakt że to nie strażacy zorganizowali autobus, w którym mogli ogrzac się ewakuowani mieszkańcy tylko sasi... rozwiń
Avatar
Strażak / 16 stycznia 2008 o 15:51
0
A również do ciebie adam taki sprzęt jak agregaty wysokociśnieniowe może i mają strażacy w USA lub japonii natomiast w Polsce nadal sie stosuje zwykłe pompy i liniie gaśnicze wodne, ponieważ wysokociśnieniowe nie zdaja egzaminu woda za szybko odparowuje i ratownicy zostają poparzeni a agregaty oddymiające służą do przewietrzania pomieszczeń po pożarze a nie w trakcje bo wdmuchując powietrze rozniecają barzdiej pożar a jeśli chodzi o gaszenie pianą mieszkań to tworzysz nowe pożarnictwo. A że straty popożarowe przewyrzszają straty pożarowe to efekt uboczny ( na wojnie zawsze przy najlepszej taktyce zawsze ktoś zginie).
A również do ciebie adam taki sprzęt jak agregaty wysokociśnieniowe może i mają strażacy w USA lub japonii natomiast w Polsce nadal sie stosuje zwykłe pompy i liniie gaśnicze wodne, ponieważ wysokociśnieniowe nie zdaja egzaminu woda za szybko odparowuje i ratownicy zostają poparzeni a agregaty oddymiające służą do przewietrzania pomieszczeń po pożarze a nie w trakcje bo wdmuchując powietrze rozniecają barzdiej pożar a jeśli chodzi o gaszenie pianą mieszkań to tworzysz nowe pożarnictwo. A że straty popożarowe przewyrzszają straty pożarowe to... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2008 o 15:44
0
GUT nie masz do końca racji jasne że strażacy mają sprzęt do takich działań typu pożar ale policja ma również uprawnienia do łapania kierowców skręcających w prawo na strzałce z lewego pasa, łapania piratów drogowych, przyjeżdzania od razu, po zgłoszeniu włamania do mieszkania , a nie po 5 godzinach, przyjeżdzaniu szybko do wypadku a nie tak jak np. ostatnio w Tomaszowicach dopiero po 2 godzinach gdzie karetka zabrała trzy osoby z czego jedną wycięli strazacy z auta. Wracając do tematu straży oni dostają wezwanie i wyjeżdzają w ciągu minuty nie czekają bo każda sekunda jest cenna, więc bierz wszystko pod uwagę a że policja była w pobliżu pożaru to był tylko przypadek równie dobrze mogli być na krakowskim lub lubartowskiej i nic na pewno by nie zauważyli a wtedy mogło być gorzej.
GUT nie masz do końca racji jasne że strażacy mają sprzęt do takich działań typu pożar ale policja ma również uprawnienia do łapania kierowców skręcających w prawo na strzałce z lewego pasa, łapania piratów drogowych, przyjeżdzania od razu, po zgłoszeniu włamania do mieszkania , a nie po 5 godzinach, przyjeżdzaniu szybko do wypadku a nie tak jak np. ostatnio w Tomaszowicach dopiero po 2 godzinach gdzie karetka zabrała trzy osoby z czego jedną wycięli strazacy z auta. Wracając do tematu straży oni dostają wezwanie i wyjeżdzają w ciągu minuty ... rozwiń
Avatar
adam / 16 stycznia 2008 o 12:44
0
Troche niepokoja mnie zalania woda mieszkan jeżeli tak dobrze prowadzono akcje ratowniczą. Gdzie wasz sprzęt, samochody z pompami wysokociśnieniowymi , sprzęt oddymiający , czy użycie piany by ograniczyć straty a nie zalać mieszkań. Pochwała dla policji. Wiem że prowadzic akcje w tych warunkach jest trudno ale to wasz obowiązek jak lekarza robienie operacji, pielęgniarki podmycie zarobionego pacjenta. tak więc nie uzalajcie sie nad sobą . popieram całkowicie opinie Guta.
Avatar
gut / 16 stycznia 2008 o 12:38
0
gut napisał:
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który włączył sie do akcji ratowniczej narazając swoje życie.Strazacy nie obrazajcie sie ale taka jest prawda, sami wywołujecie niprzyjazdne dla siebie opinie wypisując o sobie brednie oczerniając swego komendanta mie czekając na dochodzenie czy wyrok sądu. Człowieka mozna łatwo zniszczyć.

zapomniałem dopisać że nic nie łączy mnie z Gregorkiem, chyba tyle że wiem jak wygląda i jestem z miejscowośc i odległej od was ponad 50 km.
Moge takze powiedziec wiele róznych opinii na temat działań(podac przykłady) rozrzutności w sprzęcie, bibach, budynkach itp. ale przeciz nie o to chyba chodzi by dodatkowo " srać" w wasze gniazdo jak wy to robicie

zapomniałem dopisać że nic nie łączy mnie z Gregorkiem, chyba tyle że wiem jak wygląda i jestem z miejscowośc i odległej od was ponad 50 km.
Moge takze powiedziec wiele róznych opinii na temat działań(podac przykłady) rozrzutności w sprzęcie, bibach, budynkach itp. ale przeciz nie o to chyba chodzi by dodatkowo " srać" w wasze gniazdo jak wy to robicie rozwiń
Avatar
gut / 16 stycznia 2008 o 12:32
0
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który włączył sie do akcji ratowniczej narazając swoje życie.Strazacy nie obrazajcie sie ale taka jest prawda, sami wywołujecie niprzyjazdne dla siebie opinie wypisując o sobie brednie oczerniając swego komendanta mie czekając na dochodzenie czy wyrok sądu. Człowieka mozna łatwo zniszczyć.
Tak ale strażacy mają obowiązek ratować i powinni umieć , maja sprzęt itp. Policja natomiast nie. Do ich obowiązków nalezało zawiadomienie PSP. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie innych sił ratowniczych, pomoc dowódcy akcji itp. Bardzo dobrze że nie mając sprzętu próbowali ratowac ludzi choćby budząc ich i za to nalezy ich pochwalic. Myślę ze chłopcy z policji zasługują na pochwałę, nie ujmując nic strazakom, Trudno żeby policjanci rozstawili swoje pałki i ewkukowali ludzi z wyższych kondygnacji. Wielkie dzięki dla przechodnia który ... rozwiń
Avatar
Kubuś / 16 stycznia 2008 o 11:20
0
Gość napisał:
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.


A w artykule jest o bohaterach policjantach. Może rzecznik straży pożarnej daje ciała, który nie chwali się działaniami strażaków.
Czytałem kilka miesięcy temu, że w Rosji zdarzył się pożar szpitala z dużą ilością ofiar śmiertelnych. Kilka dni później w gazetach w Lublinie była informacja, że lubelscy strażacy gasili pożar w Abramowicach (albo w podobnym obiekcie). I co? I nic. A mogli się pochwalić.
Możliwe, że policja ma lepszego rzecznika.


A w artykule jest o bohaterach policjantach. Może rzecznik straży pożarnej daje ciała, który nie chwali się działaniami strażaków.
Czytałem kilka miesięcy temu, że w Rosji zdarzył się pożar szpitala z dużą ilością ofiar śmiertelnych. Kilka dni później w gazetach w Lublinie była informacja, że lubelscy strażacy gasili pożar w Abramowicach (albo w podobnym obiekcie). I co? I nic. A mogli się pochwalić.
Możliwe, że policja ma lepszego rzecznika. rozwiń
Avatar
Kubuś / 16 stycznia 2008 o 11:15
0
P. napisał:
...a także o tym przechodniu, który powiadomił policjantów i im później pomagał.
A przy okazji: ile osób uratował ten przechodzień? A ile strażacy? A może te 50 uratowanych osób, to wszyscy mieszkańcy i zasługi w ich uratowaniu mają nie tylko policjanci? Chyba, że uratowali przez to, że wezwali strażaków. Jeśli tak, to proszę o artykuł o każdym, który wezwał strażaków do pożaru budynków mieszkalnych. Autor artykułu chyba nieco przesadził wyróżniając tylko policjantów; pozostałe osoby biorące udział w akcji rtunlowej zlekceważył.
Niezależnie od tego, co napisałem powyżej uważam, że policjantom i przechodniowi należą się podziękowania.


Lepiej ode mnie ubrałeś w słowa, to co chciałem wyrazić.


Obecnie co większy pożar, to czytam o tym, jak to policjanci wezwali, ewakuowali, wynieśli, uratowali, etc. I chwała im!
Ale... zastanawiam się, czy to aby nie PR, który wciska nam rzecznik policji przez gazety.


Lepiej ode mnie ubrałeś w słowa, to co chciałem wyrazić.


Obecnie co większy pożar, to czytam o tym, jak to policjanci wezwali, ewakuowali, wynieśli, uratowali, etc. I chwała im!
Ale... zastanawiam się, czy to aby nie PR, który wciska nam rzecznik policji przez gazety. rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2008 o 11:12
0
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba cztery gwiazdki hełmie który przyjechał w połowie gaszenia a drugi w czerwonym jakis chorąży który pokierował strazakami i ludzmi na dole i organizował gaszenie z placu firmy Ruch, wypytywał się równiez mieszkańców czy nic im nie jest oraz sprawdzał czy wszyscy wyszli, brawa dla tych dwóch panów oraz dla tych ognistych na górze budynku , również policjanci pomagali ludziom no i oczywiście pogotowie ratunkowe. Wielkie podziekowania.
Strażacy również zadziałali bardzo sprawnie ewakuowali 10 osób rozkładając drabinę od frontu ul. Zamojskiej po której sprowadzili 4 osoby w tym kilkumiesięczne dziecko, zorganizowali autobus dla ewakuowanych mieszkańców, działali od przodu wprowadzając linie gaśnicze po jednej klatce od Zamojskiej oraz działali od tyłu budynku z placy firmy Ruch podając wodę na płonący dach z podnośnika czym ograniczyli pożar, weszli również druga klatką z węzami aby gasić z drugiej strony. Podziwaiam w szczególności dwóch chyba dowódców jeden w żółtym chyba... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 0

Aplikacja poszukiwana. Chodzi o takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 8 1

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 127 16

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 0

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 13 5

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 5

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 12

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 29 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 14 8

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 55 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 161 11

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską