Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2021 r.
18:24

Posłanka prawicy wkracza na górki czechowskie. Jest za zabudową, czy przeciw?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 76 A A
Monika Pawłowska
Monika Pawłowska (fot. PeeM)

Forsowany przez TBV pomysł na górki czechowskie poparła posłanka Monika Pawłowska, która chce włączyć w to resztę lubelskich parlamentarzystów. – Zachowuje się pani, jakby była na etacie u dewelopera – wyrzuciła jej jedna z aktywistek przeciwnych zabudowie górek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Posłanka Monika Pawłowska (do niedawna Lewica, teraz Porozumienie) jasno opowiedziała się w poniedziałek za scenariuszem, do którego spełnienia dąży prezydent Lublina oraz deweloperska spółka TBV Investment. Ten scenariusz zakłada, że miasto umożliwi spółce zabudowę, głównie mieszkaniową, na 30 ha górek, a TBV wykona w zamian park na pozostałych 75 ha i odda go miastu. Zdaniem posłanki urządzone tak górki przestaną być „miejscem, gdzie w zasadzie nic się nie dzieje”.

– Jestem po wielu spotkaniach z samorządowcami, prezydentami miast i wiem, jak bardzo potrzebne są mieszkania. Nie tylko te mieszkania budowane przez samorządy, ale również te z rynku pierwotnego, wtórnego, których jest bardzo, bardzo mało. Rynek jest nienasycony – mówiła Pawłowska na konferencji prasowej na pl. Litewskim.

Już po raz drugi w ciągu tygodnia posłanka stwierdziła, że wokół górek czechowskich trwa populistyczny spór, który „jest trampoliną” dla niektórych polityków. Odmówiła jednak podania nazwisk osób, które ma na myśli.

– Chciałabym zaapelować do wszystkich środowisk politycznych o to, żebyśmy nie robili na złość mieszkańcom – mówiła posłanka, zapowiadając, że „w najbliższych dniach” ogłosi swoje kolejne kroki w sprawie górek. – Na początek chciałabym moim stanowiskiem zarazić lubelski zespół parlamentarny. Są dwa lubelskie zespoły, postaram się zarazić i jeden, i drugi, i wypracować wspólne stanowisko. Mam nadzieję, że takie, które ma na sercu przede wszystkim dobro mieszkańców, a nie populistyczne, polityczne spory.

Na konferencji Pawłowska informowała, że w sprawie górek czechowskich dostaje „dużo maili” i że spotkała się z „przedstawicielami, można powiedzieć, takiego nieformalnego stowarzyszenia”. Te słowa oburzyły jedną z działaczek ruchu przeciwników zabudowy górek, Magdalenę Nosek, która przyszła na konferencję jako „redaktor internetowy”.

– Nie ma takiej osoby, która z panią rozmawiała – mówiła wzburzona Nosek, zarzucając posłance, że kłamie w sprawie rozmów z „nieformalnym stowarzyszeniem” oraz że „chce się lansować politycznie na górkach czechowskich”.

 – Nie rozmawiałam z państwa stowarzyszeniem – odpowiedziała jej Monika Pawłowska. – Daleko mi do lansu, tylko chodzi mi o zdrowy rozsądek.

– Zachowuje się pani, jakby była pani na etacie u dewelopera. To co pani powiedziała, wpisuje się w to, co mówi od pięciu lat TBV – zarzucała Nosek posłance. – W swoje etaty nie wchodźmy, bo to nieeleganckie – odpowiedziała parlamentarzystka i zaproponowała aktywistom spotkanie. Na rozmowy raczej się nie zanosi, aktywiści nie garną się do spotkania z TBV. – Z tamtą stroną już rozmawialiśmy, my chcemy wywłaszczenia – skwitowała Magdalena Nosek.

Przypomnijmy, że sprawa przyszłości górek czechowskich pozostaje nierozstrzygnięta. Przed sądem administracyjnym wciąż się toczy – i nieprędko się skończy – spór o legalność uchwały Rady Miasta wyznaczającej na górkach strefy pod zabudowę. Od wyniku sądowego sporu będzie zależeć to, czy władze miasta będą mogły zmienić obowiązujący tutaj plan zagospodarowania terenu, umożliwiając tym samym budowę bloków mieszkalnych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ege_szege / 12 lipca 2021 r. o 18:36
a ja proponuję wywłaszczyć panią Nosek, zdaje się że mieszka na osiedlu TOR czyli de facto na górkach
Avatar
BVNHD / 12 lipca 2021 r. o 18:49
Problem polega na tym, że ci "aktywiści" nie garną się do spotkania z kimkolwiek. Ma być tak jak oni chcą i zero dyskusji. Gdy tylko coś nie pójdzie po ich myśli, stają się agresywni i zaczynają atakować czy to ratusz, czy to sąd, czy to poszczególnych polityków. Nikt nie ma prawa do odmiennych opinii, ich racja jest jedyna słuszna.
Avatar
Gutek / 12 lipca 2021 r. o 18:49
Do wieśniak : masz na myśli panią Nosek , która nie chce mieć nowych sąsiadów ? A jeżeli chodzi o polityków którzy lansują się na górkach czechowskich to wszyscy zainteresowani wiedzą , że chodzi o tych co lubią znajdować kości zwierząt i lansują się w w TVP3 .
Avatar
JarekW / 12 lipca 2021 r. o 18:40
W końcu ktoś myśli rozsądnie! Mam nadzieję, że inni też pomyślą o tym, co jest dobre dla mieszkańców, a nie jak się wybić na podrzuconych kościach.
Avatar
adamk / 12 lipca 2021 r. o 18:43
Ale DW ładnie realizuje plan swoim sugestywnym tytułem. Już dawno przestaliście być dziennikiem mieszkańców… brak slow!
Avatar
adamk / 12 lipca 2021 r. o 18:32
Dziękuje Pani Poseł za interwencje. Czas skończyć z hucpa w tej sprawie, która godzi w interes mieszkańców! Brawo
Avatar
aniani / 12 lipca 2021 r. o 18:49
W końcu jakiś głos rozsądku! Mieszkańcy korzystają ze ścieżki i chcą parku!
Avatar
Ewa_Ewela1 / 12 lipca 2021 r. o 18:58
No w końcu ktoś zauważył, czego potrzebują mieszkańcy Lublina! Współczuję tej Pani, bo znając aktywistów i ich agresywne zachowania, co między innymi widać w komentarzach pod każdym artykułem o górkach na DW (a to tylko namiastka tego co potrafią) nie będzie jej łatwo.
Avatar
friko / 12 lipca 2021 r. o 18:56
Bardzo dobrze Pani Poseł! Odważny i dobry krok dla mieszkańców Lublina.
Avatar
szymon.popec / 12 lipca 2021 r. o 19:07
Mieszkańcy muszą wiedzieć, że zagospodarowanie tego terenu w porozumieniu z UM jest w interesie wszystkich. Blokowany przez pseudo obrońców projekt parku oddany za darmo UM wróci do dewelopera pod koniec 2022 i z 75ha parku zostanie zagroda na butelki i pijaństwo. Kobieta wie co mówi i brawo za odwagę, ale wybory się zbliżają i łatwiej być przeciwko niż za w trudnych decyzjach.
Avatar
Bleee / 15 lipca 2021 r. o 01:13
Ja na miejscu tej pani nie wypowiadalabym się już na żaden temat, bo nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...
 Jak czytam wynaturzenia Monisi to i na płacz jest juz tu za pozno.
Avatar
Katka / 14 lipca 2021 r. o 17:18
Ja na miejscu tej pani nie wypowiadalabym się już na żaden temat, bo nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...
Avatar
Komentator / 14 lipca 2021 r. o 07:31
srome_K_, ścierK0 deweloratuszowa, P0zwól, że przyP0mnę forumowiczom część fejK0wych loginów, którymi się P0sługujesz, żeby wazelinować dewelo-dewastację GCz: _K_,   -bez-owijania-,  _lupa_________,  _XD_ ,  1223445,  12geryt,  6yhn,  Aaaartek,  adamk,  Agent_Tomek,  akerski,  Alekshalina,  andrzej05,  aniani,  annamazurek99,  anne,  annonim,  Bakuulaa,  Barcka,  batxman,  Belzebu,  Benny102,  BillyWhite,  Bobas1987,  Brutus,  BVNHD,  cabrio_obatela_Ryska,  carlos,  Chico,  Coffe_Taste,  Cotusie,  Ddreporter,  Dewiz,  Doboszzz,  DP90,  drwstrzas,  Dwkomentator,  dziennikarzsledczy,  dzini,  Efflate,  ege_szege,  ekoreper,  ELUSIA1232,  Endrju_Golara,  Ewa_Ewela1,  ewa_p,  Ferenc,  fordens,  friko,  gargamel2,  Gatusso,  Gelon,  general,  Giuseppe_Italiano,  Gonul,  Gutek,  Hector,  Hubertus,  Irena_i,  Jacenty44,  Jacob_Loui,  janekalek,  janusz sulima,  JarekW,  K.D.,  kichu,  kinka,  Klepacki,  Klu,  Komentator,  Kosmitulo,  Krioo,  kronikiekoszurii,  kronikiniedorozwoju,  Kryska_J,  KusKus,  kwasna,  latif,  Lelek,  lerek,  LoganBig,  Login1,  lube102, lubelski_szaman, -Lublin- lub-lin,  Lublin_, luigi, luthrienne,  majormmm,  Malwina_Sz,  Maly_Glod,  marcelinarogowicz,  Marek84,  Mariolubelski,  Marko19,  mateo,  Max…,  Mcbolo,  mefisto_lubelak,  Melody,  Memory5,  MichalPolak,  miszczu,  mlody123, monika_m73,  mundrolek,  na_haju,  Nadiova,  Natala,  NemezisTeam,  Nie_jestem_robotem,  Niemamloginu,  nigdyniemialemloginu,  Ogr99,  Olllo,  Pan_Pawel,  Patyra,  pepeszownik,  Peruwiana,  petrux,  Pietrychowska,  pigmej,  ping_pong_peng,  PioPio,  piotrekzlublina,  Piter79,  po_co_komu_login,  popoprawiana,  Qba,  qwertyqaz,  Qzaq,  rafko9,  rejestracjaLU,  Robek39,  Robotus_Pisulus,  ron,  Rsokol,  Rukevitsa,  RyanGlo,  Sad_90,  saviano,  sawka_p01,  scooby,  sighter,  Sir_Fred,  siwy,  Smeagol,  smerfik1989,  Speedy,  stop_ekoterrorystom_,  szymon.popec,  Turas,  turkaj,  uwaga_na_trole_z_pis,  Waco,  wielkifanCysiaW,  wncl32nfei66y,  Wojtasss,  Wojtaszko,  WschodPolski,  Zbychu,  zLublina,  zmoranocna,  zorro532 ...
 Już wiem... to chyba nie snickers, tylko schizofrenia paranoidalna.
 Już wiem... to chyba nie snickers, tylko schizofrenia paranoidalna. rozwiń
Avatar
METATRON / 13 lipca 2021 r. o 23:54
Ta kobieta ma potencjał by stać się koszmarą. 
Avatar
zLublina / 13 lipca 2021 r. o 17:37
Ciągle mnie zastanawia, z kim ta Pani tak rozmawia? Wszyscy ignorują, nikt nie odpisuje. Może pora, by te prywatne konwersacje przeniosła w inne miejsce i nie zalewała Internetu bełkotem w nieznanym nikomu języku.
To nie jest żadna Pani, tylko najzwyklejszy w świecie troll pisowy opłacany z twoich i moich podatków celem szerzenia propagandy jedynej słusznej partii.
 no raczej :) ale jego wycie wywołuje jedynie śmiech ewentualnie współczucie :) siedzi to coś i codziennie przez kilkanaście godzin przekleja w kółko te same wypociny naiwnie sądząc że kogoś nimi zarazi :) niezły cyrk :)
 no raczej :) ale jego wycie wywołuje jedynie śmiech ewentualnie współczucie :) siedzi to coś i codziennie przez kilkanaście godzin przekleja w kółko te same wypociny naiwnie sądząc że kogoś nimi zarazi :) niezły cyrk :) rozwiń
Avatar
1223445 / 13 lipca 2021 r. o 15:03
Ciągle mnie zastanawia, z kim ta Pani tak rozmawia? Wszyscy ignorują, nikt nie odpisuje. Może pora, by te prywatne konwersacje przeniosła w inne miejsce i nie zalewała Internetu bełkotem w nieznanym nikomu języku.
 To nie jest żadna Pani, tylko najzwyklejszy w świecie troll pisowy opłacany z twoich i moich podatków celem szerzenia propagandy jedynej słusznej partii.
Avatar
Ewa_Ewela1 / 13 lipca 2021 r. o 14:11
Ciągle mnie zastanawia, z kim ta Pani tak rozmawia? Wszyscy ignorują, nikt nie odpisuje. Może pora, by te prywatne konwersacje przeniosła w inne miejsce i nie zalewała Internetu bełkotem w nieznanym nikomu języku.
Avatar
Monisia / 13 lipca 2021 r. o 14:10
Pseudo-ścieżka to otoczona obiektami burackiej tandety i  resztkami zdewastowanej roślinności patelnia, na której w dniach takich jak ten bachor może dostać udaru słonecznego/termicznego w ciągu 15 minut. Ale ty, srome_K_, i tak nie chodzisz na spacery, bo musisz cały dzień siedzieć w kanciapie deweloprzydoopA.S.a i minusiK0wać moje komentarze.
Avatar
Ewa_Ewela1 / 13 lipca 2021 r. o 13:58
Dobrze, że ścieżka podoba się mieszkańcom i chętnie z niej korzystają. Spam pewnej Pani nic nie zmieni, no może dostanie pochwałę i premię z DW.
Avatar
Memory5 / 13 lipca 2021 r. o 13:51
Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi.
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy. Policja ściągnęła śmigłowiec na poszukiwania. Kobietę znalazł przypadkowy przechodzień

Puławy. Policja ściągnęła śmigłowiec na poszukiwania. Kobietę znalazł przypadkowy przechodzień

W poniedziałek puławianka wyszła z domu i nie wróciła na noc. Jej syn zawiadomił policję. W poszukiwaniach kobiety brali udział policjanci z Puław i Lublina.

Akwarele Wiesława Stefańskiego w Galerii Krańcowej
3 lutego 2023, 19:00

Akwarele Wiesława Stefańskiego w Galerii Krańcowej

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice (ul. Krańcowa 106) zaprasza do swojej galerii na otwarcie wystawy prac Wiesława Stefańskiego. Wernisaż ekspozycji zaplanowano na 3 lutego o godz. 18.

Lublin. Nowe klasy, nowa kuchnia. Kiedy otwarcie nowej części szkoły na Felinie?

Lublin. Nowe klasy, nowa kuchnia. Kiedy otwarcie nowej części szkoły na Felinie?

Nowy segment do zajęć dydaktycznych ma już gotową elewację, a w bloku żywieniowym trwają prace wewnątrz – rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Władysława Jagiełły weszła w fazę prac wykończeniowych.

Lutnia Piszczac wróci do treningów 8 lutego

Lutnia Piszczac wróci do treningów 8 lutego

Lutnia Piszczac rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej 8 lutego. Trener Mateusz Kacik: wiosną drużyna będzie mocniejsza i takich wpadek, jak jesienią, będzie mniej.

Lubelski marszałek chce usunąć dyrektora szpitala. Co teraz zrobią radni?

Lubelski marszałek chce usunąć dyrektora szpitala. Co teraz zrobią radni?

Sprawa odwołania dyrektora bialskiego szpitala Adama Chodzińskiego trafi do ponownego procedowania na sesji, o ile ktoś z radnych wniesie taki projekt uchwały. Przewodniczący rady daje im czas do końca tego tygodnia.

Bon Turystyczny. Ważny tylko do… Coraz mniej czasu na wykorzystanie tych pieniędzy

Bon Turystyczny. Ważny tylko do… Coraz mniej czasu na wykorzystanie tych pieniędzy

Mieszkańcy województwa lubelskiego mogą wykorzystać jeszcze ponad 47 milionów złotych. Jeżeli ktoś jeszcze nie skorzystał z Bonu Turystycznego, to musi się pośpieszyć.

Spotkanie wokół książki "Moja znikająca połowa" w Bibliotece Azyl
7 lutego 2023, 17:00

Spotkanie wokół książki "Moja znikająca połowa" w Bibliotece Azyl

Biblioteka Azyl (Galeria Labirynt Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Q-booxs". 7 lutego o godz. 17 uczestnicy porozmawiają o książce "Moja znikająca połowa" Brit Bennett.

Łuków. Będzie więcej linii autobusowych? To zależy od śmieci

Łuków. Będzie więcej linii autobusowych? To zależy od śmieci

W Łukowie działa bezpłatna komunikacja. Teraz mieszkańcy dopytują jednak, czy planowane są nowe linie autobusowe.

Zainspiruj się Avril Lavigne i na nowo odkryj bojówki damskie! Jak nosimy je w 2023 roku?

Zainspiruj się Avril Lavigne i na nowo odkryj bojówki damskie! Jak nosimy je w 2023 roku?

Bojówki damskie – czy pamiętasz ten przebojowy trend z początku XXI wieku? Każda dziewczyna miała parę takich spodni w szafie. Skąd wziął się ten fason wtedy i jak wygląda teraz? Sprawdź!

Przyczepy gastronomiczne - oryginalne i przemyślane rozwiązania dla gastronomii

Przyczepy gastronomiczne - oryginalne i przemyślane rozwiązania dla gastronomii

Gastronomia w ostatnim czasie przechodzi wiele nowych rewolucji, a właściciele restauracji, cukierni i innych lokali gastronomicznych stają przed różnymi wyzwaniami. Wielu z nich musi na nowo zdefiniować swój biznes i obmyślić nowy plan działania. Przyczepy gastronomiczne dają restauratorom nowe możliwości.

Szymon Ładniak został zawodnikiem prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe

Szymon Ładniak został zawodnikiem prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe

Zaproszenie do startów w serii Ferrari Challenge Europe pokazuje tylko, jak wielkie sukcesy w poprzednim sezonie osiągnął Szymon Ładniak. Przypomnijmy, że w serii ADAC TCR Germany był najlepszy w kategorii juniorów, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

The Crew Motorfest: Hawaje i Lamborghini dla każdego (wideo)
film

The Crew Motorfest: Hawaje i Lamborghini dla każdego (wideo)

Wyścigi uliczne w Honolulu i piękne plaże za oknem sportowych samochodów. W The Crew Motorfest zagramy jeszcze w tym roku.

Idealna bluza damska

Idealna bluza damska

Jaka powinna być idealna bluza damska? W zależności od gustu: rozpinana lub bez zamka, długa lub krótsza, ocieplana lub bez polaru. Wszystko zależy od pory roku i naszych wymagań oraz zainteresowań. Także od mody. Warto bowiem tego lata i wiosny celować w pastelowe kolory, gdyż będą one modne. Nadchodzące lato będzie kolorowe i energiczne, zatem celujmy w takie bluzy. A które są lepsze: rozpinane czy wciągane? Sprawdźmy zalety wymienionych.