Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2021 r.
7:40

Postawią szlabany przy stadionie Arena Lublin. Bo parking się zużywa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
328 22 A A
– Co chwila mamy zniszczone znaki, krawężniki, sama nawierzchnia też się niszczy, latem jest niszczona przez opony driftujących samochodów. Mamy też dużo śmieci, co również generuje dodatkowe koszty – narzeka MOSiR. Tak wyglądał teren przy stadionie w piątkowe popołudnie
– Co chwila mamy zniszczone znaki, krawężniki, sama nawierzchnia też się niszczy, latem jest niszczona przez opony driftujących samochodów. Mamy też dużo śmieci, co również generuje dodatkowe koszty – narzeka MOSiR. Tak wyglądał teren przy stadionie w piątkowe popołudnie (fot. Maciej Kaczanowski)

Popularny parking przy stadionie Arena Lublin nie będzie już ogólnodostępny – zapowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza tym terenem. Wyjaśnia, że plac jest intensywnie wykorzystywany przez kierowców, co oznacza dla spółki dodatkowe koszty. Dlatego mają tutaj stanąć szlabany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chodzi nam o uporządkowanie tego, co dzieje się na parkingach Areny Lublin, kiedy nie ma tam wydarzeń i teren jest otwarty dla wszystkich – tłumaczy Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – W tym czasie, wbrew pozorom, na parkingu panuje cały czas duży ruch.

Parking zbudowany wraz ze stadionem ma wyznaczonych aż 1040 miejsc postojowych. Kierowcy, rzeczywiście, zajeżdżają tu nawet wtedy, gdy na stadionie nie ma żadnych wydarzeń. Nie jest to jednak zabronione. Jak powszechne jest to zjawisko? W piątkowe popołudnie na parkingu stały nieliczne pojazdy, widać było ślady po kierowcach, którzy przyjechali wcześniej „kręcić bączki”.

– Z tego parkingu regularnie i bezpłatnie korzystają przeróżne firmy. Dla niektórych jest to wręcz park flotowy, robią tu swoje zbiórki i odprawy. Regularnie parkują tu również tiry – podkreśla Bednarczyk. – Powszechnym zjawiskiem na naszym parkingu są różne próby driftu, które zimą są wręcz nagminne, ale także w innych porach roku kierowcy przyjeżdżają tutaj dritfować, bo parking jest duży i bezpłatny.

Co jest złego w tym, że kierowcy korzystają z miejsca, za które nie muszą płacić? – Dla nas to oznacza sporo kłopotów i kosztów – odpowiada rzecznik miejskiej spółki. – Efektem są m.in. zniszczenia. Co chwila mamy zniszczone znaki, krawężniki, sama nawierzchnia też się niszczy, latem jest niszczona przez opony driftujących samochodów. Mamy też dużo śmieci, co również generuje dodatkowe koszty. Stąd wynika konieczność wprowadzenia tu szlabanów, które uregulują ruch na parkingu.

Na zakup „systemu szlabanów” spółka rezerwuje wstępnie 50 tys. zł. Urządzenia raczej nie pojawią się prędko, zamówienie planowane jest wstępnie na jesień. MOSiR zapowiada, że miejsca postojowe „z całą pewnością” będą udostępniane wszystkim osobom i firmom korzystającym ze stadionu, w tym kibicom i widzom oraz przyjeżdżającym tutaj interesantom. Czy w innych sytuacjach będzie tu można parkować, ale odpłatnie? – W kwestii odpłatności jeszcze nie ma decyzji – odpowiada rzecznik. – Ale jest to rozważane.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hobbit / 25 stycznia 2021 r. o 09:47
+41
Parking się zużywa czy raczej jest niszczony?
Avatar
Belzebu / 25 stycznia 2021 r. o 09:51
+31
Kolejna decyzja pokazująca że zwykli mieszkańcy to dla ratusza zwykły plebs , którym się zwykle brzydzą a potrzebny im jest tylko do wyborów.  I co z tego ze tam są jakieś zbiórki , czy inne sprawy nie związane ze stadionem. Przecież to są sprawy mieszkańców !! Wokół tego stadionu powinny stanąć miejskie biurowce a parking  powinien służyć petentom w dni robocze. Ale nie , lepiej wynająć na wydział komunikacji budynek od dewelocwaniaka ale bez parkingu tak żeby kolega z wypchanym portfelem mógł od plebsu pobierać dodatkową opłatę.  Na kogo wy głosujecie?
Bla bla bla populizm goni populizm. Jakie sprawy? Jak się chce driftować to się jedzie na tor a nie lata bokiem na parkingu pod stadionem miejskim.
Bla bla bla populizm goni populizm. Jakie sprawy? Jak się chce driftować to się jedzie na tor a nie lata bokiem na parkingu pod stadionem miejskim. rozwiń
Avatar
ploter / 25 stycznia 2021 r. o 10:36
+30
Drogi redaktorze parkowanie TIRów i popisy drifterskie młodych poszukiwaczy adrenaliny to nie jest żadne "zużywanie się" a bardziej korzystanie niezgodnie z przeznaczeniem. Chyba, że o czymś nie wiem i przy projektowaniu parkingu dla kibiców, założono że będą oni na mecze przyjeżdżać kilkunastotonowymi ciężarówkami.
Avatar
zorro532 / 25 stycznia 2021 r. o 10:20
+26
Słusznie !! Najlepiej jeszcze ogrodzić !! Skoro ludzie korzystają, to jest taka potrzeba i powstało to za nasze pieniądze więc mamy prawo korzystać !!
 Parking jak sama nazwa wskazuje służy do parkowania. Gdyby ludzie faktycznie tylko korzystali, pewnie nie byłoby problemu. Jakoś specjalnie nie dziwi mnie, że MOSiR chce stawiać szlabany skoro wieczorami parking pod Areną zamienia się w wielki tor do driftowania, ścigania i palenia gumy.
Avatar
-bez-owijania- / 25 stycznia 2021 r. o 10:09
+25
Kolejna decyzja pokazująca że zwykli mieszkańcy to dla ratusza zwykły plebs , którym się zwykle brzydzą a potrzebny im jest tylko do wyborów.  I co z tego ze tam są jakieś zbiórki , czy inne sprawy nie związane ze stadionem. Przecież to są sprawy mieszkańców !! Wokół tego stadionu powinny stanąć miejskie biurowce a parking  powinien służyć petentom w dni robocze. Ale nie , lepiej wynająć na wydział komunikacji budynek od dewelocwaniaka ale bez parkingu tak żeby kolega z wypchanym portfelem mógł od plebsu pobierać dodatkową opłatę.  Na kogo wy głosujecie?
 Jak zwykle się uśmiałem - każdy twój komentarz to prymitywna propaganda i tani populizm dla ciemnego ludu. A co jeśli się okaże, że to właśnie ludzie z wypchanymi portfelami niszczą parking? Będziesz dalej bronił ogólnodostępnego parkingu czy raczej zmienisz narrację i koniecznie będziesz postulował zamontowanie szlabanów?
 Jak zwykle się uśmiałem - każdy twój komentarz to prymitywna propaganda i tani populizm dla ciemnego ludu. A co jeśli się okaże, że to właśnie ludzie z wypchanymi portfelami niszczą parking? Będziesz dalej bronił ogólnodostępnego parkingu czy raczej zmienisz narrację i koniecznie będziesz postulował zamontowanie szlabanów? rozwiń
Avatar
lub-lin / 25 stycznia 2021 r. o 11:15
+17
Słusznie !! Najlepiej jeszcze ogrodzić !! Skoro ludzie korzystają, to jest taka potrzeba i powstało to za nasze pieniądze więc mamy prawo korzystać !!
 Tu nie chodzi o to czy ludzie korzystają tylko o to jak korzystają. Nie jestem taki pewien czy większość mieszkańców ma ochotę sponsorować co roku remont parkingu z publicznych pieniędzy. Parkingi same z siebie się tak często nie zużywają, to nie skarpetki. 
Avatar
_lupa___________ / 25 stycznia 2021 r. o 10:30
+17
Skoro coś generuje koszty to może zastanowić się jak z tego czegoś wyciągnąć zyski ? Może poprostu wprowadzić opłatę za postój 3 zł/h a nie trzaskać drzwiami lublinianom przed nosem ? przecież obok jest park za wiele milonów pln , są Targi Lublin - gdzie mieszkańcy mają wtedy parkować ? Rozumiem, że we władzach tej spółki nie ma geniuszy ekonomicznych ale czasem trzeba trochę pomyśleć aby jakiś sensowny kompromis wypracować
 Przecież jest wyraźnie napisane na końcu tekstu, że rozważają wprowadzenie odpłatnego korzystania.
Avatar
Ciski / 25 stycznia 2021 r. o 10:38
+12
Szczególnie wdzięczni będą goście Parku ludowego którzy , jak mam nadzieję po usunięciu niedoróbek, licznie będą go zwiedzać. Pomyślcie .
Avatar
DrewnianyChomik / 25 stycznia 2021 r. o 09:22
+10
Skoro coś generuje koszty to może zastanowić się jak z tego czegoś wyciągnąć zyski ? Może poprostu wprowadzić opłatę za postój 3 zł/h a nie trzaskać drzwiami lublinianom przed nosem ? przecież obok jest park za wiele milonów pln , są Targi Lublin - gdzie mieszkańcy mają wtedy parkować ? Rozumiem, że we władzach tej spółki nie ma geniuszy ekonomicznych ale czasem trzeba trochę pomyśleć aby jakiś sensowny kompromis wypracować
Avatar
Aaaartek / 25 stycznia 2021 r. o 21:20
+9
Pretensje możecie mieć wyłącznie do tych co sobie z parkingu zrobili tor. Mieszkam jakieś 2km od stadionu i drifty oraz upalanie opon słychać co chwilę więc co tu się dziwić, że zarządca tego terenu ma dość?
Avatar
siwy5u2 / 28 stycznia 2021 r. o 07:36
-7
Słusznie !! Najlepiej jeszcze ogrodzić !! Skoro ludzie korzystają, to jest taka potrzeba i powstało to za nasze pieniądze więc mamy prawo korzystać !!
Tu nie chodzi o to czy ludzie korzystają tylko o to jak korzystają. Nie jestem taki pewien czy większość mieszkańców ma ochotę sponsorować co roku remont parkingu z publicznych pieniędzy. Parkingi same z siebie się tak często nie zużywają, to nie skarpetki.
 No to administrator terenu powinien to zgłaszać na policję. Nie ma żadnej ochrony na takim obiekcie?
Avatar
siwy5u2 / 28 stycznia 2021 r. o 07:35
-7
Pretensje możecie mieć wyłącznie do tych co sobie z parkingu zrobili tor. Mieszkam jakieś 2km od stadionu i drifty oraz upalanie opon słychać co chwilę więc co tu się dziwić, że zarządca tego terenu ma dość?
  No to administrator terenu powinien to zgłaszać na policję. Nie ma żadnej ochrony na takim obiekcie?
Avatar
siwy5u2 / 28 stycznia 2021 r. o 07:34
-8
Słusznie. Parking tylko dla wybranych czyli dla lubelskich oligarchów i deweloperów.
Avatar
Aaaartek / 25 stycznia 2021 r. o 21:20
+9
Pretensje możecie mieć wyłącznie do tych co sobie z parkingu zrobili tor. Mieszkam jakieś 2km od stadionu i drifty oraz upalanie opon słychać co chwilę więc co tu się dziwić, że zarządca tego terenu ma dość?
Avatar
Loookas / 25 stycznia 2021 r. o 18:56
-3
Zamknijcie obiekty sportowe którymi "zarządzanie" też się zużywają. Patologia urzędnicza Mosiru i dj MilosZ, tylko absurdów można się po nich spodziewać. Dziś że Krzysiek nie grzmi
Avatar
LoganBig / 25 stycznia 2021 r. o 15:31
+9
Bla bla bla populizm goni populizm. Jakie sprawy? Jak się chce driftować to się jedzie na tor a nie lata bokiem na parkingu pod stadionem miejskim. cytując samego żukotrola: "Bla bla bla populizm goni populizm" - tor w lublinie został rozebrany pod osiedle...
 Dziwny tok myślenia przyznam szczerze. W Lublinie nie ma też skoczni narciarskiej, ale to nie oznacza, że ludzie powinni zacząć skakać na nartach z dachu Globusu.
Avatar
oi. / 25 stycznia 2021 r. o 14:37
-8
Ciekawe rozwiązanie - parking ten zamykany jest "dla celów bezpieczeństwa" przy każdej imprezie na stadionie. przy braku imprez też go zamkną...  po co było wydawać na niego pieniądze?
Avatar
oi. / 25 stycznia 2021 r. o 14:35
-14
Bla bla bla populizm goni populizm. Jakie sprawy? Jak się chce driftować to się jedzie na tor a nie lata bokiem na parkingu pod stadionem miejskim.  cytując samego żukotrola: "Bla bla bla populizm goni populizm" - tor w lublinie został rozebrany pod osiedle...
Avatar
lub-lin / 25 stycznia 2021 r. o 11:15
+17
Słusznie !! Najlepiej jeszcze ogrodzić !! Skoro ludzie korzystają, to jest taka potrzeba i powstało to za nasze pieniądze więc mamy prawo korzystać !!
 Tu nie chodzi o to czy ludzie korzystają tylko o to jak korzystają. Nie jestem taki pewien czy większość mieszkańców ma ochotę sponsorować co roku remont parkingu z publicznych pieniędzy. Parkingi same z siebie się tak często nie zużywają, to nie skarpetki. 
Avatar
Ciski / 25 stycznia 2021 r. o 10:38
+12
Szczególnie wdzięczni będą goście Parku ludowego którzy , jak mam nadzieję po usunięciu niedoróbek, licznie będą go zwiedzać. Pomyślcie .
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Volkswagen wjechał w opla na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Lubelskie: Volkswagen wjechał w opla na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Do niebezpiecznego wypadku doszło na krajowej "dwunastce" na wysokości Wólki Okopskiej w powiecie chełmskim. Na zjeździe w kierunku Świerż na tył skręcającego opla najechał volkswagenem 63-latek. Poszkodowany kierowca opla został przewieziony do szpitala z obrażeniami twarzy. Ruch pojazdów w stronę granicy został na czas pracy policjantów nieznacznie spowolniony.

Lekarz skazany za seks z nastolatką nie trafił za kratki. Znalazł za to pracę w przychodni

Lekarz skazany za seks z nastolatką nie trafił za kratki. Znalazł za to pracę w przychodni

Skazany za seks z 14-latką Maciej T., lekarz z Białej Podlaskiej, nie tylko nie poszedł za kratki, ale znalazł pracę w przychodni w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytanie Szewczenki w tym roku online
9 marca 2021, 16:00

Czytanie Szewczenki w tym roku online

Jak co roku Towarzystwo Ukraińskie zaprosi 9 marca do wspólnego czytania Tarasa Szewczenki, tym razem jednak akcja zorganizowana zostanie w formie online.

Mieszkańcy Lubartowa chcą komunikacji miejskiej. Jakimi trasami pojedzie?

Mieszkańcy Lubartowa chcą komunikacji miejskiej. Jakimi trasami pojedzie?

Blisko 90 proc. ankietowanych poparło pomysł utworzenia komunikacji zbiorowej w Lubartowie. Mieszkańcy zgłosili sporo uwag, m.in. dotyczących przebiegu proponowanych tras.

Chełm. Spod asfaltu wyjrzał gomułkowski bruk
galeria

Chełm. Spod asfaltu wyjrzał gomułkowski bruk

– Rozlazła nam się ulica – mówi pani Kasia, mieszkanka ul. Słowackiego i przesyła zdjęcia, na których widać wodę stojącą w dziurach wielkich jak kratery. – Zgłosiłam to miastu - alert #88366. I teraz czekam na reakcję. Póki co, nic się nie wydarzyło. A my z nią badamy, jak sobie radzi miejska aplikacja naprawmyto.pl

Będą zmiany w teleporadach. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Będą zmiany w teleporadach. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Bardziej restrykcyjne obostrzenia zostały wprowadzone w kolejnym województwie - pomorskim. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej także o planowanych zmianach w funkcjonowaniu teleporad.

Spotkania z wybitnymi radiowcami - Agata Kasprolewicz
9 marca 2021, 18:00

Spotkania z wybitnymi radiowcami - Agata Kasprolewicz

Radio Lublin zaprasza na zupełnie nowy cykl "Radio MasterClass", czyli spotkania z wybitnymi radiowcami. Już 9 marca o godz. 18 będzie można posłuchać dziennikarki, Agaty Kasprolewicz.

Marek Saganowski (Motor): W Pruszkowie spodziewamy się zupełnie innego meczu niż w Grudziądzu

Marek Saganowski (Motor): W Pruszkowie spodziewamy się zupełnie innego meczu niż w Grudziądzu

Na konferencji prasowej przed meczem ze Zniczem Pruszków na pytania dziennikarzy odpowiadał Marek Saganowski.

Kolejne województwo z ostrymi obostrzeniami

Kolejne województwo z ostrymi obostrzeniami

Minister zdrowia ogłosił zaostrzenie zasad w województwie pomorskim.

Budowa obwodnicy Kraśnika i trasy na Podkarpacie. Festiwal wahadeł
ZDJĘCIA
galeria

Budowa obwodnicy Kraśnika i trasy na Podkarpacie. Festiwal wahadeł

Drogowcy uczulają, że podczas prowadzonych prac, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Chodzi o dwie trasy wojewódzkie.

Lublin. W centrum wytną część drzew, ułożą tu kostkę

Lublin. W centrum wytną część drzew, ułożą tu kostkę

27 drzew ma być usuniętych podczas planowanej przez miasto przebudowy skweru abp. Józefa Życińskiego tuż obok Al. Racławickich. Projekt przewiduje też 35 nowych drzew. Miasto stara się już o pozwolenie na wykonanie prac budowlanych.

„Dziupla” a w niej 52 silniki. Głównie włoskie

„Dziupla” a w niej 52 silniki. Głównie włoskie

Pogranicznicy z Hrebennem razem z policją namierzyli samochodową „dziuplę”. Specjalizowała się w silnikach.

Mateusz Kompanicki (Avia Świdnik): Mam nadzieję, że to nie było moje ostatnie słowo w wyższej lidze

Mateusz Kompanicki (Avia Świdnik): Mam nadzieję, że to nie było moje ostatnie słowo w wyższej lidze

Rozmowa z Mateuszem Kompanickim, zawodnikiem Avii Świdnik

Tragedia w środku nocy. Koło Świdnika pieszy zginął pod kołami ciężarówki

Tragedia w środku nocy. Koło Świdnika pieszy zginął pod kołami ciężarówki

Mężczyzna szedł po zmroku, a nie miał żadnych elementów odblaskowych.

Na granicy w Dorohusku pokazał wynik testu. Cały autokar wraca na Ukrainę

Na granicy w Dorohusku pokazał wynik testu. Cały autokar wraca na Ukrainę

– Do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski stawił się bowiem podróżny, który podczas kontroli granicznej przedstawił pozytywny test badania na Covid-19 – informuje straż graniczna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!