Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2008 r.
15:42
Edytuj ten wpis

Pracownicy pogotowia grożą strajkiem (wideo)

0 41 A A

"Za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę żądamy godnych zarobków” - z takimi hasłami protestowali dziś pracownicy pogotowia ratunkowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spór o podwyżki toczy się od ponad dwóch miesięcy. Pracownicy pogotowia domagają się pensji na poziomie 3 tys. netto. Obecnie ratownik medyczny z 10-letnim stażem zarabia na rękę 1350 zł.

Personel pogotowia argumentuje, że ma coraz więcej obowiązków, natomiast pensje nie zmieniają się od lat.

- Coraz więcej karetek jeździ bez lekarzy, ciąży na nas coraz większa odpowiedzialność - mówi Piotr Jabłoński, kierowca i ratownik medyczny z Łęcznej.

- Od 23 lat jestem kierowca w pogotowiu. Mając 48 lat skończyłem studium medyczne, podnoszę swoje kwalifikacje i nic z tego nie mam - narzeka Marian Góra, kierowca karetki z Lublina.

Protestujący dziś przedstawiciele etatowego personelu pogotowia tłumaczyli, że czują się dyskryminowani, bo zarabiają gorzej niż pracownicy kontraktowi. Do tego rośnie przepaść pomiędzy zarobkami w pogotowiu a pensjami, jakie dostaje personel medyczny w szpitalach.

- Dlatego coraz więcej pielęgniarek jest przymierza się do odejścia z pogotowia, bo mogą znaleźć lepiej płatną prace w szpitalu - mówili pikietujący.

Zdzisław Kulesza, dyrektor lubelskiego pogotowia tłumaczył, że nie ma pieniędzy na podwyżki:

- My jesteśmy finansowani z budżetu państwa, więc wszyscy pracownicy powinni się zmobilizować i walczyć o zmianę zasad finansowania ratownictwa medycznego.
Dyrektor dodał, że innym wyjściem z sytuacji jest po prostu redukcja zatrudnienia.

Na najbliższy piątek zaplanowano ponowne spotkanie związków zawodowych i dyrekcji. Tym razem w rozmowach będzie pośredniczył negocjator. Jeśli nie będzie porozumienia, pracownicy pogotowia prawdopodobnie zaostrzą protest.

- Po wykorzystaniu wszystkich innych możliwości rozpoczniemy strajk - zapowiedział Marian Zepchła z NSZZ "Solidarność” przy Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym.

Lubelscy ratownicy medyczni, pielęgniarki i kierowcy nie są jedynymi protestującymi pracownikami pogotowia w kraju. O podwyżki walczy m.in. personel pogotowia w Gdyni.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oni / 30 kwietnia 2008 o 12:12
0
[size=7][size=6][[size=5]size="4"][color="#000080"] A co na to Wielce szanowne Dyrektorstwo Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Osobie Płocicy i Keniga przecież to wina leży po ich stronie czy nikt tego nie zauwazył do nich petycje i lamenty ty[b]lko napewno nadarmo[/col[size=5][/size]or][/b][/size][/size][/size][/size]
Avatar
hm hm / 27 marca 2008 o 09:16
0
Impreza skończona, czar podwyżek minął. Związkowcy ugrali z dyrektorem lody i batony(nie dla wszystkich) tydzien temu w poniedzialek podzielili się jajeczkiem(strzelili baranka pokoju) w obecności znamienitych gości (przeważali strażacy) .
Avatar
niezadowolony sanitariusz / 16 marca 2008 o 14:20
0
kierowco-ratowacz napisał:
a ja ... takie ochłapy zwalniam sie mam kat. C prawa jazdy a kierowców szuka teraz wiele firm nawet śmieciarzy się docenia lepiej tam kierowca dostanie odrazu na ręke 1800 zł

I masz racje ja tez niedługo odchodze po 15 latach bo mam bosyc tej firmy i sprzedawczyków za 1 zł do godz i powalomych naiwnych małolatów którzy myslą ze wszystko juz widzieli i sie na wszystkim znają
godz i powalomych naiwnych małolatów którzy myslą ze wszystko juz widzieli i sie na wszystkim znają rozwiń
Avatar
kierowco-ratowacz / 15 marca 2008 o 21:44
0
a ja ... takie ochłapy zwalniam sie mam kat. C prawa jazdy a kierowców szuka teraz wiele firm nawet śmieciarzy się docenia lepiej tam kierowca dostanie odrazu na ręke 1800 zł
Avatar
niezadowolony sanitariusz / 13 marca 2008 o 23:52
0
No i macie po strajku i innych opcjach "zdzisio "żucił ochłap 300 zł na głowe przynajmniej tak zapewnia a ja nadal mówie niech umieraja a co mi tam za nie moge robic za grosze .Przykład :Elektryk za podłączenie gniazdka woła 50 zł czas pracy ok 25-30 minut z drapaniem sie po ... i przerwą na fajke .Ratowacze wszelkiej maści (średnio ok 1000-1300 na miesiąc ok 7.5-8zł/h )reanimacja 1.5 godz 10-12 zł .OCENCIE SAMI ILE JEST WARTE WASZE ZYCIE I ZDROWIE a potem jeszcze raz powiedzcie ze te ... z pogotowia tylko piją i dają pawulon oraz leza .Ja bym stanoł na 1 dzien
Avatar
Alibaba / 12 marca 2008 o 23:31
0
Koledzy i koleżanki Ten Przewodniczący Solidarnoiści Marian Z. jest ... z dyr Kuleszą, jesli chcecie zmian to obaj kolesie powinni wyjechac na taczkach. Marian Z. inicjator biwaków i śmierdzacych paczek (Fundusz socjalny) gra na zwłokę, zapomnicje o podwyżkach. Oszukuje na socjalu, więc czego można się po nim spodziewać odnośnie podwyżek to on przyciągnął administrację z kolumny. Przyjrzyjmy się pracy związków zawodowych po kazdym zebraniu z dyr. powinni zdawać sprawozdanie pracownikom. Proponuję aby pracownicy oczekiwali pod drzwiami dyr na efekty negocjacji jeśli nie po myśli załogi to podziękować takim związkowcom. Koledzy i Koleżanki więcej aktywności nie oczekujmy od innych, sami musimy wziąć sprawy w nasze ręce.
Koledzy i koleżanki Ten Przewodniczący Solidarnoiści Marian Z. jest ... z dyr Kuleszą, jesli chcecie zmian to obaj kolesie powinni wyjechac na taczkach. Marian Z. inicjator biwaków i śmierdzacych paczek (Fundusz socjalny) gra na zwłokę, zapomnicje o podwyżkach. Oszukuje na socjalu, więc czego można się po nim spodziewać odnośnie podwyżek to on przyciągnął administrację z kolumny. Przyjrzyjmy się pracy związków zawodowych po kazdym zebraniu z dyr. powinni zdawać sprawozdanie pracownikom. Proponuję aby pracownicy oczekiwali pod drzwiami dyr na... rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2008 o 15:15
0
zamość napisał:
Pikiet czemu nie ale najpierw trzeba wykorzysać wszystkie mozliwe drogi prawne moim skromnym zdaniem.Powinniśmy robić jak największy szum jeśli chodzi o sytuacjie w naszych pogotowiach (medialny) jest to jedna z metod nacisku na nich nie wydaje mi sie że oni są nie zastąpieńi przydałoby sie porzadne kontrole z zewnątrz nie z województwa to koleśie.W zamościu dopiero śię zaczyna awantura , styl zarządzania oraz metody naszego pseudo menadzera pozostawiają wiele do życzenia(bajzel ) TRZYMAJCIE SIĘ RAZEM NIE DAJCIE SIE PODZIELIĆ LUBELAKI ŻYCZLIWY Z ZAMOŚCIA

Dzięki nie dajcie się a w tym co piszesz masz całkowitą racje JAK COŚ TO RAZEM POD URZĘDY TO MOŻE WTEDY DOTRZE DO NICH TRZYMAJCIE SIĘ TEŻ MOCNO RAZEM

Dzięki nie dajcie się a w tym co piszesz masz całkowitą racje JAK COŚ TO RAZEM POD URZĘDY TO MOŻE WTEDY DOTRZE DO NICH TRZYMAJCIE SIĘ TEŻ MOCNO RAZEM rozwiń
Avatar
zamość / 10 marca 2008 o 12:11
0
Pikiet czemu nie ale najpierw trzeba wykorzysać wszystkie mozliwe drogi prawne moim skromnym zdaniem.Powinniśmy robić jak największy szum jeśli chodzi o sytuacjie w naszych pogotowiach (medialny) jest to jedna z metod nacisku na nich nie wydaje mi sie że oni są nie zastąpieńi przydałoby sie porzadne kontrole z zewnątrz nie z województwa to koleśie.W zamościu dopiero śię zaczyna awantura , styl zarządzania oraz metody naszego pseudo menadzera pozostawiają wiele do życzenia(bajzel ) TRZYMAJCIE SIĘ RAZEM NIE DAJCIE SIE PODZIELIĆ LUBELAKI ŻYCZLIWY Z ZAMOŚCIA
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 16:46
0
Pesymista napisał:
Co będzie jak Pracownicy Pogotowia pójdą w ślady Policjantów zaczną brać zwolnienia lekarskie.
może tak musi być aby ktoś zrozumiał i aby do nie ktotych dotarło jak sądzicie?????
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 16:41
0
zamość napisał:
W nawiązaniu do moich zacnych przedmówców zgadzam się z wami co do układu między dyrektorami stacji pogotowia województwa lubelskiego a także co do układów w administracji. W Zamościu istnieje podobna sytuacja co do zatrudnienia w tym dziale (rodziny lub osoby z polecienia). Nie wiem jak w Lublinie ale z wyliczeń średnie wynagrodzenie w dziale administracji wynosi 3500zł brutto plus premie uznaniowe. Co do płac średnie personelu jest to samo co u was (zmowa dyrektorów). Gdybym był świadomy jaką pensję zasadniczą ma pracownik ( gospodarczy, konserator oraz mechanik po zawodówce -nie obrażając ich ) nie podnosiłbym kwalifikacji w swoim zawodzie poprosiłbym o przeniesiene na te stanowisko lepiej płatne o kwotę 300 zł brutto. Nie wiem jak u was ale u nas niedziela i święta nie są płatne. Na zakończenie także myślimy oo taczce z żelaznym kołem.
Proszę o odpowiedzi na Forum Zamościa.a może połączymy siły i razem pod urzędy teraz pójdziemy???
rozwiń
Avatar
oni / 30 kwietnia 2008 o 12:12
0
[size=7][size=6][[size=5]size="4"][color="#000080"] A co na to Wielce szanowne Dyrektorstwo Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Osobie Płocicy i Keniga przecież to wina leży po ich stronie czy nikt tego nie zauwazył do nich petycje i lamenty ty[b]lko napewno nadarmo[/col[size=5][/size]or][/b][/size][/size][/size][/size]
Avatar
hm hm / 27 marca 2008 o 09:16
0
Impreza skończona, czar podwyżek minął. Związkowcy ugrali z dyrektorem lody i batony(nie dla wszystkich) tydzien temu w poniedzialek podzielili się jajeczkiem(strzelili baranka pokoju) w obecności znamienitych gości (przeważali strażacy) .
Avatar
niezadowolony sanitariusz / 16 marca 2008 o 14:20
0
kierowco-ratowacz napisał:
a ja ... takie ochłapy zwalniam sie mam kat. C prawa jazdy a kierowców szuka teraz wiele firm nawet śmieciarzy się docenia lepiej tam kierowca dostanie odrazu na ręke 1800 zł

I masz racje ja tez niedługo odchodze po 15 latach bo mam bosyc tej firmy i sprzedawczyków za 1 zł do godz i powalomych naiwnych małolatów którzy myslą ze wszystko juz widzieli i sie na wszystkim znają
godz i powalomych naiwnych małolatów którzy myslą ze wszystko juz widzieli i sie na wszystkim znają rozwiń
Avatar
kierowco-ratowacz / 15 marca 2008 o 21:44
0
a ja ... takie ochłapy zwalniam sie mam kat. C prawa jazdy a kierowców szuka teraz wiele firm nawet śmieciarzy się docenia lepiej tam kierowca dostanie odrazu na ręke 1800 zł
Avatar
niezadowolony sanitariusz / 13 marca 2008 o 23:52
0
No i macie po strajku i innych opcjach "zdzisio "żucił ochłap 300 zł na głowe przynajmniej tak zapewnia a ja nadal mówie niech umieraja a co mi tam za nie moge robic za grosze .Przykład :Elektryk za podłączenie gniazdka woła 50 zł czas pracy ok 25-30 minut z drapaniem sie po ... i przerwą na fajke .Ratowacze wszelkiej maści (średnio ok 1000-1300 na miesiąc ok 7.5-8zł/h )reanimacja 1.5 godz 10-12 zł .OCENCIE SAMI ILE JEST WARTE WASZE ZYCIE I ZDROWIE a potem jeszcze raz powiedzcie ze te ... z pogotowia tylko piją i dają pawulon oraz leza .Ja bym stanoł na 1 dzien
Avatar
Alibaba / 12 marca 2008 o 23:31
0
Koledzy i koleżanki Ten Przewodniczący Solidarnoiści Marian Z. jest ... z dyr Kuleszą, jesli chcecie zmian to obaj kolesie powinni wyjechac na taczkach. Marian Z. inicjator biwaków i śmierdzacych paczek (Fundusz socjalny) gra na zwłokę, zapomnicje o podwyżkach. Oszukuje na socjalu, więc czego można się po nim spodziewać odnośnie podwyżek to on przyciągnął administrację z kolumny. Przyjrzyjmy się pracy związków zawodowych po kazdym zebraniu z dyr. powinni zdawać sprawozdanie pracownikom. Proponuję aby pracownicy oczekiwali pod drzwiami dyr na efekty negocjacji jeśli nie po myśli załogi to podziękować takim związkowcom. Koledzy i Koleżanki więcej aktywności nie oczekujmy od innych, sami musimy wziąć sprawy w nasze ręce.
Koledzy i koleżanki Ten Przewodniczący Solidarnoiści Marian Z. jest ... z dyr Kuleszą, jesli chcecie zmian to obaj kolesie powinni wyjechac na taczkach. Marian Z. inicjator biwaków i śmierdzacych paczek (Fundusz socjalny) gra na zwłokę, zapomnicje o podwyżkach. Oszukuje na socjalu, więc czego można się po nim spodziewać odnośnie podwyżek to on przyciągnął administrację z kolumny. Przyjrzyjmy się pracy związków zawodowych po kazdym zebraniu z dyr. powinni zdawać sprawozdanie pracownikom. Proponuję aby pracownicy oczekiwali pod drzwiami dyr na... rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2008 o 15:15
0
zamość napisał:
Pikiet czemu nie ale najpierw trzeba wykorzysać wszystkie mozliwe drogi prawne moim skromnym zdaniem.Powinniśmy robić jak największy szum jeśli chodzi o sytuacjie w naszych pogotowiach (medialny) jest to jedna z metod nacisku na nich nie wydaje mi sie że oni są nie zastąpieńi przydałoby sie porzadne kontrole z zewnątrz nie z województwa to koleśie.W zamościu dopiero śię zaczyna awantura , styl zarządzania oraz metody naszego pseudo menadzera pozostawiają wiele do życzenia(bajzel ) TRZYMAJCIE SIĘ RAZEM NIE DAJCIE SIE PODZIELIĆ LUBELAKI ŻYCZLIWY Z ZAMOŚCIA

Dzięki nie dajcie się a w tym co piszesz masz całkowitą racje JAK COŚ TO RAZEM POD URZĘDY TO MOŻE WTEDY DOTRZE DO NICH TRZYMAJCIE SIĘ TEŻ MOCNO RAZEM

Dzięki nie dajcie się a w tym co piszesz masz całkowitą racje JAK COŚ TO RAZEM POD URZĘDY TO MOŻE WTEDY DOTRZE DO NICH TRZYMAJCIE SIĘ TEŻ MOCNO RAZEM rozwiń
Avatar
zamość / 10 marca 2008 o 12:11
0
Pikiet czemu nie ale najpierw trzeba wykorzysać wszystkie mozliwe drogi prawne moim skromnym zdaniem.Powinniśmy robić jak największy szum jeśli chodzi o sytuacjie w naszych pogotowiach (medialny) jest to jedna z metod nacisku na nich nie wydaje mi sie że oni są nie zastąpieńi przydałoby sie porzadne kontrole z zewnątrz nie z województwa to koleśie.W zamościu dopiero śię zaczyna awantura , styl zarządzania oraz metody naszego pseudo menadzera pozostawiają wiele do życzenia(bajzel ) TRZYMAJCIE SIĘ RAZEM NIE DAJCIE SIE PODZIELIĆ LUBELAKI ŻYCZLIWY Z ZAMOŚCIA
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 16:46
0
Pesymista napisał:
Co będzie jak Pracownicy Pogotowia pójdą w ślady Policjantów zaczną brać zwolnienia lekarskie.
może tak musi być aby ktoś zrozumiał i aby do nie ktotych dotarło jak sądzicie?????
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 16:41
0
zamość napisał:
W nawiązaniu do moich zacnych przedmówców zgadzam się z wami co do układu między dyrektorami stacji pogotowia województwa lubelskiego a także co do układów w administracji. W Zamościu istnieje podobna sytuacja co do zatrudnienia w tym dziale (rodziny lub osoby z polecienia). Nie wiem jak w Lublinie ale z wyliczeń średnie wynagrodzenie w dziale administracji wynosi 3500zł brutto plus premie uznaniowe. Co do płac średnie personelu jest to samo co u was (zmowa dyrektorów). Gdybym był świadomy jaką pensję zasadniczą ma pracownik ( gospodarczy, konserator oraz mechanik po zawodówce -nie obrażając ich ) nie podnosiłbym kwalifikacji w swoim zawodzie poprosiłbym o przeniesiene na te stanowisko lepiej płatne o kwotę 300 zł brutto. Nie wiem jak u was ale u nas niedziela i święta nie są płatne. Na zakończenie także myślimy oo taczce z żelaznym kołem.
Proszę o odpowiedzi na Forum Zamościa.a może połączymy siły i razem pod urzędy teraz pójdziemy???
rozwiń