Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2008 r.
22:57
Edytuj ten wpis

Prezydent płaci za przychylność w Radzie Miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A

PiS sięga po stanowiska w spółkach komunalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od 1 czerwca będzie miał swojego człowieka w zarządzie Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Nieoficjalnie wiadomo, że przymierza się już do stanowiska w zarządzie MPK.

Nowym członkiem zarządu LPEC ma być od 1 czerwca Zbigniew Załoga, który zasiada w Zarządzie Regionu Prawa i Sprawiedliwości. Za prezydentury Andrzeja Pruszkowskiego (PiS) był dyrektorem Zarządu Nieruchomości Komunalnych, teraz pracuje w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Nie chce mówić, czym będzie się zajmował w LPEC, ani jak dostał fotel w zarządzie spółki. - Wstrzymam się od odpowiedzi - mówi Zbigniew Załoga.

Nieoficjalnie mówi się, że PiS chce też wejść do władz MPK. - Będziemy rozmawiać z prezydentem o poszerzeniu zarządu tej spółki, bo ten jednoosobowy jest niewydolny - mówi Piotr Kowalczyk, szef klubu PiS w Radzie Miasta.

• Będziecie rekomendować prezydentowi kogoś z działaczy PiS?

- Mamy dużo fachowców z doświadczeniem w transporcie i zapewne jeden z nich w zarządzie MPK się znajdzie. Tej spółce przydałaby się choć jedna osoba z takim doświadczeniem - dodaje Kowalczyk.

Układ "stanowiska w zamian za poparcie” PiS zasugerował prezydentowi Lublina w lutym, gdy partia ta doprowadziła do przesilenia w Radzie Miasta. PiS postanowiło odegrać się w Ratuszu na Platformie Obywatelskiej, która złamała umowę koalicyjną między obiema partiami, pozbawiając partię Kaczyńskiego stanowisk we władzach województwa. Lubelska PO musiała "rozwieść się” z PiS, by dać stołki Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, z którym Tusk zawarł koalicję w parlamencie.

Lubelscy działacze PiS nie byli dłużni. W lutym do klubu PiS przeszedł Piotr Więckowski (wcześniej PO) oraz dwoje radnych lewicy: Zdzisław Drozd i Elżbieta Dados. Po tych przetasowaniach Prawo i Sprawiedliwość ma w radzie większość głosów. A wywodzący się z Platformy Obywatelskiej prezydent nie może przeforsować w radzie niczego, na co PiS by się nie zgadzało.

Już po tym przesileniu PiS oświadczyło, że zarządy spółek komunalnych powinny zostać poszerzone do trzyosobowych. W nieoficjalnych rozmowach politycy przyznawali, że za ich poparcie prezydent Wasilewski musi zapłacić stołkami. Oficjalnie temu zaprzeczali, zarówno w lutym, jak i teraz.

- To nie jest płacenie stołkami. Po prostu wspieramy prezydenta w ramach quasi-koalicji i w jej ramach nasi członkowie zasiadają w zarządach miejskich spółek - mówi Kowalczyk.

Co na to Ratusz?

- Prezydent nie stosuje rozdawnictwa stanowisk w zamian za poparcie - stwierdza Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
katarzyna / 31 maja 2008 o 18:52
0
Ciekawe jak zostało podsumowane ZNK za "panowania" Pana Załogi.
To człowiek "orkiestra" gdzie nie pójdzie tam fałszuje. Może sam by
stworzył własne przedsiębiorstwo skoro taki "super" i wykazał się
swoimi umiejętnościami a nie siedzieć między biurkami i brać kasę
za nieróbstwo? Każdy dyrektor powinien mieć "kartę" z punktami
jak spełnia się w tej roli, gdy czytam przypominają mi się czasy
komuny "bierny ale wierny" i co się zmieniło? ilość partii i roszady
brak spójności przepisów, brak perspektyw, wszystko na opak,
koterie, znajomości, opluwanie itp.
Ciekawe jak zostało podsumowane ZNK za "panowania" Pana Załogi.
To człowiek "orkiestra" gdzie nie pójdzie tam fałszuje. Może sam by
stworzył własne przedsiębiorstwo skoro taki "super" i wykazał się
swoimi umiejętnościami a nie siedzieć między biurkami i brać kasę
za nieróbstwo? Każdy dyrektor powinien mieć "kartę" z punktami
jak spełnia się w tej roli, gdy czytam przypominają mi się czasy
komuny "bierny ale wierny" i co się zmieniło? ilość partii i roszady<... rozwiń
Avatar
kacpi / 30 maja 2008 o 11:15
0
Zbigniew Załoga jest świetny we wszystkim po LPEC zostanie p. Zbigniewowi do zarządzania mleczarstwo, oczyszczanie miasta i melioracja, ponieważ tam jeszcze nie zarządzał. Człowiek doskonały we wsztkim co robi. Zawód dyrektor, lub prezes według uznania. Zazdroszczę temu panu optymizmu i braku samokrytyki. Wszystko jedno gdzie byle zarządzać i brać kasiorę. Pozdrawiam geniusza. Czy w tym mieście nie ma innych ludzi?
Avatar
adam / 29 maja 2008 o 11:00
0
Kolejny szok przygotowany przez PO.Pan Tusk pięknie mówi jak być powinno-a jak jest okazuje się w praniu..Jeżeli to prawda, to obłuda ekipy PO w Lublinie osiągnęła dna.Nic dziwnego,że sondaże idą w dół. Nie liczy się wiedza lecz polityczna przynależność. A nasze zdanie-tylko ważne przy wyborach. I komu tu ufać jak obsadza się stanowiska z klucza i układów. To naprawdę paranoja. Może media będą pilotować posunięcia władzy, która może się wreszcie opamięta! To jest właśnie lubelska metropolia!!!
Avatar
lublinianin / 29 maja 2008 o 10:39
0
Czy dołączenie nowych prezesów do zarządów spółek komunalnych nie zwiększy przypadkiem ilości wydanych pieniędzy na ta dogorywające spółki? Patrz: MPK. Ale kogo to obchodzi? najważniejsze żeby się ustawić i nachapać podczas swojej kadencji.
Avatar
E4444 / 29 maja 2008 o 08:11
0
LUBLIN BYŁ I JEST MIASTEM GDZIE W STRUKTURACH DECYZYJNYCH PANUJE SITWA, KUNKTATORSTWO I LIZUSOTWO, NIE MA TO NIC WPÓLNEGO Z SAMORZADEM I PRAWORZĄDNOŚCIĄ...PAN WASILEWSKI JEST SŁABY, BO ZROBIONY ZOSTAŁ W KONIA PRZEZ BARANÓW Z JEGO FIRMACJI PO, WIĘC PISIORY WYKORZYSTUJA TO PODWÓJNIE, OKAZUJE SIĘ,ŻE JEST BARDZIEJ UWIĄZANY I ZDANY NA ŁASKĘ NIŻ PRUSZKOWSKI, FORMACJI BĘDĄCEJ PRZY KORYCIE W RADZIE MIASTA!!PiS WIE KAŻDY KTO MA JAKIEŚ POGLĄSY,ŻE TO BANDA CYNCZNYCH CHAMÓW, KTÓRA GRAJĄC NA FOBIACH I STRASZENIU LUDZI ( NIESETETY POLACY TO W 80 % MAŁO ROZUMIEJĄCA MASA) MA SZANSĘ PONOWNIE WRÓCIC NA TRON WŁADZY I W CENTRUM I W WIĘKSZOŚCI RAD MIAST,GDZIE JEST PO.PLATFORMA PO PROSTU DAŁA CIAŁA!!
LUBLIN BYŁ I JEST MIASTEM GDZIE W STRUKTURACH DECYZYJNYCH PANUJE SITWA, KUNKTATORSTWO I LIZUSOTWO, NIE MA TO NIC WPÓLNEGO Z SAMORZADEM I PRAWORZĄDNOŚCIĄ...PAN WASILEWSKI JEST SŁABY, BO ZROBIONY ZOSTAŁ W KONIA PRZEZ BARANÓW Z JEGO FIRMACJI PO, WIĘC PISIORY WYKORZYSTUJA TO PODWÓJNIE, OKAZUJE SIĘ,ŻE JEST BARDZIEJ UWIĄZANY I ZDANY NA ŁASKĘ NIŻ PRUSZKOWSKI, FORMACJI BĘDĄCEJ PRZY KORYCIE W RADZIE MIASTA!!PiS WIE KAŻDY KTO MA JAKIEŚ POGLĄSY,ŻE TO BANDA CYNCZNYCH CHAMÓW, KTÓRA GRAJĄC NA FOBIACH I STRASZENIU LUDZI ( NIESETETY POLACY TO W 80 %... rozwiń
Avatar
katarzyna / 31 maja 2008 o 18:52
0
Ciekawe jak zostało podsumowane ZNK za "panowania" Pana Załogi.
To człowiek "orkiestra" gdzie nie pójdzie tam fałszuje. Może sam by
stworzył własne przedsiębiorstwo skoro taki "super" i wykazał się
swoimi umiejętnościami a nie siedzieć między biurkami i brać kasę
za nieróbstwo? Każdy dyrektor powinien mieć "kartę" z punktami
jak spełnia się w tej roli, gdy czytam przypominają mi się czasy
komuny "bierny ale wierny" i co się zmieniło? ilość partii i roszady
brak spójności przepisów, brak perspektyw, wszystko na opak,
koterie, znajomości, opluwanie itp.
Ciekawe jak zostało podsumowane ZNK za "panowania" Pana Załogi.
To człowiek "orkiestra" gdzie nie pójdzie tam fałszuje. Może sam by
stworzył własne przedsiębiorstwo skoro taki "super" i wykazał się
swoimi umiejętnościami a nie siedzieć między biurkami i brać kasę
za nieróbstwo? Każdy dyrektor powinien mieć "kartę" z punktami
jak spełnia się w tej roli, gdy czytam przypominają mi się czasy
komuny "bierny ale wierny" i co się zmieniło? ilość partii i roszady<... rozwiń
Avatar
kacpi / 30 maja 2008 o 11:15
0
Zbigniew Załoga jest świetny we wszystkim po LPEC zostanie p. Zbigniewowi do zarządzania mleczarstwo, oczyszczanie miasta i melioracja, ponieważ tam jeszcze nie zarządzał. Człowiek doskonały we wsztkim co robi. Zawód dyrektor, lub prezes według uznania. Zazdroszczę temu panu optymizmu i braku samokrytyki. Wszystko jedno gdzie byle zarządzać i brać kasiorę. Pozdrawiam geniusza. Czy w tym mieście nie ma innych ludzi?
Avatar
adam / 29 maja 2008 o 11:00
0
Kolejny szok przygotowany przez PO.Pan Tusk pięknie mówi jak być powinno-a jak jest okazuje się w praniu..Jeżeli to prawda, to obłuda ekipy PO w Lublinie osiągnęła dna.Nic dziwnego,że sondaże idą w dół. Nie liczy się wiedza lecz polityczna przynależność. A nasze zdanie-tylko ważne przy wyborach. I komu tu ufać jak obsadza się stanowiska z klucza i układów. To naprawdę paranoja. Może media będą pilotować posunięcia władzy, która może się wreszcie opamięta! To jest właśnie lubelska metropolia!!!
Avatar
lublinianin / 29 maja 2008 o 10:39
0
Czy dołączenie nowych prezesów do zarządów spółek komunalnych nie zwiększy przypadkiem ilości wydanych pieniędzy na ta dogorywające spółki? Patrz: MPK. Ale kogo to obchodzi? najważniejsze żeby się ustawić i nachapać podczas swojej kadencji.
Avatar
E4444 / 29 maja 2008 o 08:11
0
LUBLIN BYŁ I JEST MIASTEM GDZIE W STRUKTURACH DECYZYJNYCH PANUJE SITWA, KUNKTATORSTWO I LIZUSOTWO, NIE MA TO NIC WPÓLNEGO Z SAMORZADEM I PRAWORZĄDNOŚCIĄ...PAN WASILEWSKI JEST SŁABY, BO ZROBIONY ZOSTAŁ W KONIA PRZEZ BARANÓW Z JEGO FIRMACJI PO, WIĘC PISIORY WYKORZYSTUJA TO PODWÓJNIE, OKAZUJE SIĘ,ŻE JEST BARDZIEJ UWIĄZANY I ZDANY NA ŁASKĘ NIŻ PRUSZKOWSKI, FORMACJI BĘDĄCEJ PRZY KORYCIE W RADZIE MIASTA!!PiS WIE KAŻDY KTO MA JAKIEŚ POGLĄSY,ŻE TO BANDA CYNCZNYCH CHAMÓW, KTÓRA GRAJĄC NA FOBIACH I STRASZENIU LUDZI ( NIESETETY POLACY TO W 80 % MAŁO ROZUMIEJĄCA MASA) MA SZANSĘ PONOWNIE WRÓCIC NA TRON WŁADZY I W CENTRUM I W WIĘKSZOŚCI RAD MIAST,GDZIE JEST PO.PLATFORMA PO PROSTU DAŁA CIAŁA!!
LUBLIN BYŁ I JEST MIASTEM GDZIE W STRUKTURACH DECYZYJNYCH PANUJE SITWA, KUNKTATORSTWO I LIZUSOTWO, NIE MA TO NIC WPÓLNEGO Z SAMORZADEM I PRAWORZĄDNOŚCIĄ...PAN WASILEWSKI JEST SŁABY, BO ZROBIONY ZOSTAŁ W KONIA PRZEZ BARANÓW Z JEGO FIRMACJI PO, WIĘC PISIORY WYKORZYSTUJA TO PODWÓJNIE, OKAZUJE SIĘ,ŻE JEST BARDZIEJ UWIĄZANY I ZDANY NA ŁASKĘ NIŻ PRUSZKOWSKI, FORMACJI BĘDĄCEJ PRZY KORYCIE W RADZIE MIASTA!!PiS WIE KAŻDY KTO MA JAKIEŚ POGLĄSY,ŻE TO BANDA CYNCZNYCH CHAMÓW, KTÓRA GRAJĄC NA FOBIACH I STRASZENIU LUDZI ( NIESETETY POLACY TO W 80 %... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 3

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 0 3

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 2 11

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 7 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 20 8

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 31 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!