Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2021 r.
20:31

Protest w Lublinie w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Umierają w ciszy" [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora pab jsz kyku
73 20 A A

„Stan wyjątkowej podłości” – pod takim hasłem odbywała się dzisiejsza manifestacja w Lublinie. Przy ulicy Podwale, w sąsiedztwie siedziby Straży Granicznej, pojawiło się kilkanaście osób, które protestowały przeciwko sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Chciały też upamiętnić zmarłych kilka dni temu na granicy migrantów. „Umierają w ciszy” – brzmiał napis na jednym z transparentów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Bezpieczna granica to taka, na której nikt nie umiera. My obywatele i obywatelki nie chcemy przepraszać za Polskę. Za Polskę, która sama doświadczyła tragedii wojny i migracji, która doskonale powinna wiedzieć co oznacza ucieczka ze swojego domu – mówiła jedna z uczestniczek protestu.

Inna osoba zwróciła uwagę na to, że każda osoba, która przekroczy granicę i poprosi o ochronę powinna zostać wpuszczona, nieważne czy znajduje się na przejściu granicznym czy w lesie. Tymczasem aktywiści przebywający w okolicach terenu objętego stanem wyjątkowym mówią o licznych przypadkach zawracania imigrantów na stronę białoruską przez Straż Graniczną.

Na manifestacji pojawili się również przedstawiciele lubelskiej Młodzieży Wszechpolskiej. Przynieśli ze sobą deklaracje "Przyjęcia nielegalnych imigrantów pod swój dach". Chcieli je wręczyć protestującym, ale ich propozycja nie spotkała się z aprobatą, a pod ich adresem posypały się niecenzuralne słowa, które nie nadają się do cytowania.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hist / 21 września 2021 r. o 20:43
+54
Młodzież Wszechpolska to nie moja bajka, ale tym razem obnażyła obłudę lewaków i lewaczek po mistrzowsku. Chcą pomagać tym migrantom, ale u siebie w domu to już nie. Szczytem głupoty jest żądanie przepuszczania każdego przez zieloną granicę, bo w ten sposób przepuścimy zielone ludziki. Cała ta żałosna akcja pokazuje, że w Lublinie są ludzie, którzy oddaliby ruskim niepodległość na tacy. Dobrze to wiedzieć. Szkoda, że mówcy na kilkunastoosobowym spędzie miłośników Putina I Łukaszenki nie są wymienieni z nazwiska. Wtedy mielibyśmy listę agentów rosyjskiej V kolumny lub kandydatów na takowych gotową.
Młodzież Wszechpolska to nie moja bajka, ale tym razem obnażyła obłudę lewaków i lewaczek po mistrzowsku. Chcą pomagać tym migrantom, ale u siebie w domu to już nie. Szczytem głupoty jest żądanie przepuszczania każdego przez zieloną granicę, bo w ten sposób przepuścimy zielone ludziki. Cała ta żałosna akcja pokazuje, że w Lublinie są ludzie, którzy oddaliby ruskim niepodległość na tacy. Dobrze to wiedzieć. Szkoda, że mówcy na kilkunastoosobowym spędzie miłośników Putina I Łukaszenki nie są wymienieni z nazwiska. Wtedy mielibyśmy listę agentó... rozwiń
Avatar
aka12 / 21 września 2021 r. o 20:36
+53
A sponsorem tej akcji jest ŁUKASZENKA, PUTIN i SOROS :)
Avatar
inter56 / 21 września 2021 r. o 22:00
+50
POMOŻECIE ???? znacie to zawołanie ??? przygotujcie pokoik,łazienkę,sniadanie,obiad,kolację---zaproście rodzinkę z granicy i .......cieszcie się objawieniem Samarytanina....ale przedtem zapytajcie znajomego Francuza czy tak warto....
Avatar
hist / 22 września 2021 r. o 00:43
+31
Zakładam że każdy minus przy moim poście to przyznanie się do winy i grzechu. Ale dzisiaj jets promocja - odpuszczam wam winy i wcale nie musicie "iść i nie grzeszyć więcej" bo i tak wiem że grzech to wasza druga natura a ewangelia to wkurzające ględzenie nie przystające do strachu który czujecie. Amen.
Największym grzechem w tym przypadku jest pozbawianie bezpieczeństwa naszych matek, żon, córek, sióstr a to właśnie postulujesz. 
Avatar
9euro-_-dance6. / 22 września 2021 r. o 11:08
+21
Ci protestujący to są ludzie, których krótkowzroczność jest porażająca( nie wiem albo mają w tym interes finansowy albo są pożytecznymi idiotami służącymi niechlubnej idei ale obstawiałbym tą pierwszą opcję, tak kompletnie za darmo czegoś takiego nie robiliby) - toż oni nie widzą tego( bo zapewne nie chcą a nawet nie próbują) jak kraje Europy, które naściągały uchodźców kilka lat temu źle na tym wyszły, ile więcej odnotowywały rokrocznie gwałtów, pobić, zabójstw, kradzieży, rozbojów etc. Nie, to są tacy ludzie, którzy muszą dostatecznie mocno zaszkodzić innym i sobie także aby oprzytomnieć i może wówczas się obudzić. Na zdjęciach do artykułu widać, że tzw. Antifa się w Lublinie rozwija, choć nieliczna ale jednak jest, z pewnością żadnej chluby to miastu nie przynosi, szczęśliwie w Lublinie są olbrzymie rzesze narodowców oraz wolnościowców, Antifa nawet jeśli istnieje stanowi margines, znikome, wręcz niewidoczne jest zainteresowanie młodych ludzi przynależnością do takiej organizacji.
Ci protestujący to są ludzie, których krótkowzroczność jest porażająca( nie wiem albo mają w tym interes finansowy albo są pożytecznymi idiotami służącymi niechlubnej idei ale obstawiałbym tą pierwszą opcję, tak kompletnie za darmo czegoś takiego nie robiliby) - toż oni nie widzą tego( bo zapewne nie chcą a nawet nie próbują) jak kraje Europy, które naściągały uchodźców kilka lat temu źle na tym wyszły, ile więcej odnotowywały rokrocznie gwałtów, pobić, zabójstw, kradzieży, rozbojów etc. Nie, to są tacy ludzie, którzy muszą dostatecznie mocn... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 22 września 2021 r. o 07:47
+18
TOWARZYSZE!!!! S0R0S & darth pootin mit lukshenko są z was dumni!
Avatar
jozekad2020 / 22 września 2021 r. o 09:35
+11
Czerwona holota.
Avatar
Sir_Fred / 22 września 2021 r. o 00:38
+10
Abstra***ąc od tej żałosnej hucpy istota problemu tkwi gdzie indziej! Po kiego grzyba było nam się wtrącać w sprawy białoruskie i wywyższać pod niebiosa "prezydentkę" Cichoustną ? Nie dość że dostała za free willę w Warszawie, to teraz babsztyl siedzi cicho względem najazdu nachodźców. Przecież było jasne jak słońce, że Baćka tego nie podaruje Polsce bo by stracił twarz u siebie. Obstawiam, że to dopiero początek najazdu beżowych i kwestia szybkiego czasu jak będzie u nas jak we Francji. Małe piwo, że dużo meczetów ale będzie strach wyjść na ulicę. Co gorsza Niemcy  dołożą swoje - będą ich dziesiątkami tysięcy cofać do nas. 
Abstra***ąc od tej żałosnej hucpy istota problemu tkwi gdzie indziej! Po kiego grzyba było nam się wtrącać w sprawy białoruskie i wywyższać pod niebiosa "prezydentkę" Cichoustną ? Nie dość że dostała za free willę w Warszawie, to teraz babsztyl siedzi cicho względem najazdu nachodźców. Przecież było jasne jak słońce, że Baćka tego nie podaruje Polsce bo by stracił twarz u siebie. Obstawiam, że to dopiero początek najazdu beżowych i kwestia szybkiego czasu jak będzie u nas jak we Francji. Małe piwo, że dużo meczetów ale będz... rozwiń
Avatar
AaronSzechter / 22 września 2021 r. o 18:24
+7
Swoją drogą nasunęło mi się takie skojarzenie - co Polacy zrobiliby, gdyby cofnięt nam w 1939 roku rząd podczas ucieczki do Rumunii? Gdyby faktycznie wyrzucano nas z Niemiec i USA pod koniec socjalizmu i na początku przemian? Gdyby Wielka Brytania nie pozwoliła działać panu Kaczorowskiemu i innym będącym podobno jakimś rządem na uchodźstwie? Gdyby Europa Zachodnia zamiast wspierać nas w walce z socjalizmem kazała po prostu spadać do Polski? A tu sytuacja jest znaczine gorsza - ci ludzie, jak wcześniej zresztą np. Syryjczycy, uciekają przed groźbą śmierci. I możemy się zżymać na Łukaszenkę, ale gdybyśmy się nie wpieprzali w wewnętrzne sprawy Białorusi, to pewnie teraz nie byłoby tego kryzysu. A Łukaszenka zapewne powiedział coś w stylu "nie będą nam w obcych języzkach mówić, jak mamy żyć" i mamy efekty PiSowskiej krótkowzrocznej polityki i megalomanii.
 Zle ci sie skojarzylo. W 1939 europejczycy szukali bezpieczenstwa i pomocy u europejczykow. To nie to samo co najazd muzulmanow na chrzescijanski kraj.
 Zle ci sie skojarzylo. W 1939 europejczycy szukali bezpieczenstwa i pomocy u europejczykow. To nie to samo co najazd muzulmanow na chrzescijanski kraj. rozwiń
Avatar
_XD_ / 22 września 2021 r. o 22:51
-1
Ci protestujący to są ludzie, których krótkowzroczność jest porażająca( nie wiem albo mają w tym interes finansowy albo są pożytecznymi idiotami służącymi niechlubnej idei ale obstawiałbym tą pierwszą opcję, tak kompletnie za darmo czegoś takiego nie robiliby) - toż oni nie widzą tego( bo zapewne nie chcą a nawet nie próbują) jak kraje Europy, które naściągały uchodźców kilka lat temu źle na tym wyszły, ile więcej odnotowywały rokrocznie gwałtów, pobić, zabójstw, kradzieży, rozbojów etc. Nie, to są tacy ludzie, którzy muszą dostatecznie mocno zaszkodzić innym i sobie także aby oprzytomnieć i może wówczas się obudzić. Na zdjęciach do artykułu widać, że tzw. Antifa się w Lublinie rozwija, choć nieliczna ale jednak jest, z pewnością żadnej chluby to miastu nie przynosi, szczęśliwie w Lublinie są olbrzymie rzesze narodowców oraz wolnościowców, Antifa nawet jeśli istnieje stanowi margines, znikome, wręcz niewidoczne jest zainteresowanie młodych ludzi przynależnością do takiej organizacji.
 Kolejny wysryw gębosraja
 Kolejny wysryw gębosraja rozwiń
Avatar
___K___ / 23 września 2021 r. o 13:09
-8
Swoją drogą nasunęło mi się takie skojarzenie - co Polacy zrobiliby, gdyby cofnięt nam w 1939 roku rząd podczas ucieczki do Rumunii? Gdyby faktycznie wyrzucano nas z Niemiec i USA pod koniec socjalizmu i na początku przemian? Gdyby Wielka Brytania nie pozwoliła działać panu Kaczorowskiemu i innym będącym podobno jakimś rządem na uchodźstwie? Gdyby Europa Zachodnia zamiast wspierać nas w walce z socjalizmem kazała po prostu spadać do Polski? A tu sytuacja jest znaczine gorsza - ci ludzie, jak wcześniej zresztą np. Syryjczycy, uciekają przed groźbą śmierci. I możemy się zżymać na Łukaszenkę, ale gdybyśmy się nie wpieprzali w wewnętrzne sprawy Białorusi, to pewnie teraz nie byłoby tego kryzysu. A Łukaszenka zapewne powiedział coś w stylu "nie będą nam w obcych języzkach mówić, jak mamy żyć" i mamy efekty PiSowskiej krótkowzrocznej polityki i megalomanii.
Zle ci sie skojarzylo. W 1939 europejczycy szukali bezpieczenstwa i pomocy u europejczykow. To nie to samo co najazd muzulmanow na chrzescijanski kraj.
Wiesz, co? Mnie wali, jaką kto religię wyznaje. Dla mnie to jest po prostu człowiek. I tym się różnimy. Ty się boisz wszelkiej odmienności, a wartościujesz ludzi poprzez wyznawaną przez nich religię. Ja wartościuję ludzi po tym, co sobą reprezentują, jak pracują, na jakim polu działają, jak traktują innych ludzi.
Wiesz, co? Mnie wali, jaką kto religię wyznaje. Dla mnie to jest po prostu człowiek. I tym się różnimy. Ty się boisz wszelkiej odmienności, a wartościujesz ludzi poprzez wyznawaną przez nich religię. Ja wartościuję ludzi po tym, co sobą reprezentują, jak pracują, na jakim polu działają, jak traktują innych ludzi. rozwiń
Avatar
_XD_ / 22 września 2021 r. o 22:51
-1
Ci protestujący to są ludzie, których krótkowzroczność jest porażająca( nie wiem albo mają w tym interes finansowy albo są pożytecznymi idiotami służącymi niechlubnej idei ale obstawiałbym tą pierwszą opcję, tak kompletnie za darmo czegoś takiego nie robiliby) - toż oni nie widzą tego( bo zapewne nie chcą a nawet nie próbują) jak kraje Europy, które naściągały uchodźców kilka lat temu źle na tym wyszły, ile więcej odnotowywały rokrocznie gwałtów, pobić, zabójstw, kradzieży, rozbojów etc. Nie, to są tacy ludzie, którzy muszą dostatecznie mocno zaszkodzić innym i sobie także aby oprzytomnieć i może wówczas się obudzić. Na zdjęciach do artykułu widać, że tzw. Antifa się w Lublinie rozwija, choć nieliczna ale jednak jest, z pewnością żadnej chluby to miastu nie przynosi, szczęśliwie w Lublinie są olbrzymie rzesze narodowców oraz wolnościowców, Antifa nawet jeśli istnieje stanowi margines, znikome, wręcz niewidoczne jest zainteresowanie młodych ludzi przynależnością do takiej organizacji.
 Kolejny wysryw gębosraja
 Kolejny wysryw gębosraja rozwiń
Avatar
AaronSzechter / 22 września 2021 r. o 18:24
+7
Swoją drogą nasunęło mi się takie skojarzenie - co Polacy zrobiliby, gdyby cofnięt nam w 1939 roku rząd podczas ucieczki do Rumunii? Gdyby faktycznie wyrzucano nas z Niemiec i USA pod koniec socjalizmu i na początku przemian? Gdyby Wielka Brytania nie pozwoliła działać panu Kaczorowskiemu i innym będącym podobno jakimś rządem na uchodźstwie? Gdyby Europa Zachodnia zamiast wspierać nas w walce z socjalizmem kazała po prostu spadać do Polski? A tu sytuacja jest znaczine gorsza - ci ludzie, jak wcześniej zresztą np. Syryjczycy, uciekają przed groźbą śmierci. I możemy się zżymać na Łukaszenkę, ale gdybyśmy się nie wpieprzali w wewnętrzne sprawy Białorusi, to pewnie teraz nie byłoby tego kryzysu. A Łukaszenka zapewne powiedział coś w stylu "nie będą nam w obcych języzkach mówić, jak mamy żyć" i mamy efekty PiSowskiej krótkowzrocznej polityki i megalomanii.
 Zle ci sie skojarzylo. W 1939 europejczycy szukali bezpieczenstwa i pomocy u europejczykow. To nie to samo co najazd muzulmanow na chrzescijanski kraj.
 Zle ci sie skojarzylo. W 1939 europejczycy szukali bezpieczenstwa i pomocy u europejczykow. To nie to samo co najazd muzulmanow na chrzescijanski kraj. rozwiń
Avatar
___K___ / 22 września 2021 r. o 13:37
-12
Ci protestujący to są ludzie, których krótkowzroczność jest porażająca( nie wiem albo mają w tym interes finansowy albo są pożytecznymi idiotami służącymi niechlubnej idei ale obstawiałbym tą pierwszą opcję, tak kompletnie za darmo czegoś takiego nie robiliby) - toż oni nie widzą tego( bo zapewne nie chcą a nawet nie próbują) jak kraje Europy, które naściągały uchodźców kilka lat temu źle na tym wyszły, ile więcej odnotowywały rokrocznie gwałtów, pobić, zabójstw, kradzieży, rozbojów etc. Nie, to są tacy ludzie, którzy muszą dostatecznie mocno zaszkodzić innym i sobie także aby oprzytomnieć i może wówczas się obudzić. Na zdjęciach do artykułu widać, że tzw. Antifa się w Lublinie rozwija, choć nieliczna ale jednak jest, z pewnością żadnej chluby to miastu nie przynosi, szczęśliwie w Lublinie są olbrzymie rzesze narodowców oraz wolnościowców, Antifa nawet jeśli istnieje stanowi margines, znikome, wręcz niewidoczne jest zainteresowanie młodych ludzi przynależnością do takiej organizacji.
Taki z ciebie katolik, Filipku, a tak bardzo ludzi nienawidzisz...
Taki z ciebie katolik, Filipku, a tak bardzo ludzi nienawidzisz... rozwiń
Avatar
9euro-_-dance6. / 22 września 2021 r. o 11:08
+21
Ci protestujący to są ludzie, których krótkowzroczność jest porażająca( nie wiem albo mają w tym interes finansowy albo są pożytecznymi idiotami służącymi niechlubnej idei ale obstawiałbym tą pierwszą opcję, tak kompletnie za darmo czegoś takiego nie robiliby) - toż oni nie widzą tego( bo zapewne nie chcą a nawet nie próbują) jak kraje Europy, które naściągały uchodźców kilka lat temu źle na tym wyszły, ile więcej odnotowywały rokrocznie gwałtów, pobić, zabójstw, kradzieży, rozbojów etc. Nie, to są tacy ludzie, którzy muszą dostatecznie mocno zaszkodzić innym i sobie także aby oprzytomnieć i może wówczas się obudzić. Na zdjęciach do artykułu widać, że tzw. Antifa się w Lublinie rozwija, choć nieliczna ale jednak jest, z pewnością żadnej chluby to miastu nie przynosi, szczęśliwie w Lublinie są olbrzymie rzesze narodowców oraz wolnościowców, Antifa nawet jeśli istnieje stanowi margines, znikome, wręcz niewidoczne jest zainteresowanie młodych ludzi przynależnością do takiej organizacji.
Ci protestujący to są ludzie, których krótkowzroczność jest porażająca( nie wiem albo mają w tym interes finansowy albo są pożytecznymi idiotami służącymi niechlubnej idei ale obstawiałbym tą pierwszą opcję, tak kompletnie za darmo czegoś takiego nie robiliby) - toż oni nie widzą tego( bo zapewne nie chcą a nawet nie próbują) jak kraje Europy, które naściągały uchodźców kilka lat temu źle na tym wyszły, ile więcej odnotowywały rokrocznie gwałtów, pobić, zabójstw, kradzieży, rozbojów etc. Nie, to są tacy ludzie, którzy muszą dostatecznie mocn... rozwiń
Avatar
_XD_ / 22 września 2021 r. o 10:29
-16
Czerwona holota.
 Taki sobie rząd wybraliście.
Avatar
jozekad2020 / 22 września 2021 r. o 09:35
+11
Czerwona holota.
Avatar
___K___ / 22 września 2021 r. o 07:58
-39
Swoją drogą nasunęło mi się takie skojarzenie - co Polacy zrobiliby, gdyby cofnięt nam w 1939 roku rząd podczas ucieczki do Rumunii? Gdyby faktycznie wyrzucano nas z Niemiec i USA pod koniec socjalizmu i na początku przemian? Gdyby Wielka Brytania nie pozwoliła działać panu Kaczorowskiemu i innym będącym podobno jakimś rządem na uchodźstwie? Gdyby Europa Zachodnia zamiast wspierać nas w walce z socjalizmem kazała po prostu spadać do Polski? A tu sytuacja jest znaczine gorsza - ci ludzie, jak wcześniej zresztą np. Syryjczycy, uciekają przed groźbą śmierci. I możemy się zżymać na Łukaszenkę, ale gdybyśmy się nie wpieprzali w wewnętrzne sprawy Białorusi, to pewnie teraz nie byłoby tego kryzysu. A Łukaszenka zapewne powiedział coś w stylu "nie będą nam w obcych języzkach mówić, jak mamy żyć" i mamy efekty PiSowskiej krótkowzrocznej polityki i megalomanii.
Swoją drogą nasunęło mi się takie skojarzenie - co Polacy zrobiliby, gdyby cofnięt nam w 1939 roku rząd podczas ucieczki do Rumunii? Gdyby faktycznie wyrzucano nas z Niemiec i USA pod koniec socjalizmu i na początku przemian? Gdyby Wielka Brytania nie pozwoliła działać panu Kaczorowskiemu i innym będącym podobno jakimś rządem na uchodźstwie? Gdyby Europa Zachodnia zamiast wspierać nas w walce z socjalizmem kazała po prostu spadać do Polski? A tu sytuacja jest znaczine gorsza - ci ludzie, jak wcześniej zresztą np. Syryjczycy, uciekają przed g... rozwiń
Avatar
___K___ / 22 września 2021 r. o 07:53
-35
Cała ta sytuacja pokazała tylko indolencję polskiego rządu, a w szczególności Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Łukaszenka i Putin rozgrywają Polaczków po mistrzowsku, a Polaczki po mistrzowsku dali się wmanewrować. Wprowadzenie tego śmiesznego stanu wyjątkowego i niedopuszczanie mediów tylko pogarsza sytuację. A można było wykorzystać media nas Polską korzyść. No cóż. Nasz obecnie panujący rząd kursy tylko dobry w rozdawaniu nie swoich pieniędzy i nasylaniu uzbrojonych po zęby bydlaków na bezbronnych.
Bo PiSmatołki znają tylko jeden sposób wykorzystywania mediów: tępą propagandę, jakiej obraz mamy w TVPiS.
Bo PiSmatołki znają tylko jeden sposób wykorzystywania mediów: tępą propagandę, jakiej obraz mamy w TVPiS. rozwiń
Avatar
___K___ / 22 września 2021 r. o 07:51
-9
Zakładam że każdy minus przy moim poście to przyznanie się do winy i grzechu. Ale dzisiaj jets promocja - odpuszczam wam winy i wcale nie musicie "iść i nie grzeszyć więcej" bo i tak wiem że grzech to wasza druga natura a ewangelia to wkurzające ględzenie nie przystające do strachu który czujecie. Amen.
Największym grzechem w tym przypadku jest pozbawianie bezpieczeństwa naszych matek, żon, córek, sióstr a to właśnie postulujesz.
A ściągając całkiem sporo samolotów z takimi samymi uchodźcami rząd gwarantuje bezpieczeństwo naszym matkom, żonom, córkom i siostrom?
A ściągając całkiem sporo samolotów z takimi samymi uchodźcami rząd gwarantuje bezpieczeństwo naszym matkom, żonom, córkom i siostrom? rozwiń