Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2007 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Radny za sterami

0 5 A A

Krzysztof Siczek został dyrektorem projektu budowy portu lotniczego w Świdniku. A jako miejski radny decyduje o przyszłości spółki,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
w której pracuje. To dwuznaczne i niemoralne - krytykują politycy.

Krzysztof Siczek jest radnym PiS w lubelskiej Radzie Miejskiej. Miesiąc temu zarząd Portu Lotniczego Lublin zatrudnił go na dyrektorskim etacie. - Będzie załatwiał dla nas sprawy przekształceniowe. Zna się na tym - tłumaczy Grzegorz Muszyński, prezes spółki PLL.
Problem w tym, że Siczek - jako miejski radny - bierze udział w głosowaniach, decydujących m.in. o finansowaniu spółki, w której pracuje. Ostatnie dotyczyło przekazania firmie 5 mln zł w ramach podwyższenia kapitału akcyjnego. - Jeśli głosuje się w swojej sprawie, to co najmniej niemoralna sytuacja. Widzę tu konflikt interesów - uważa Jacek Czerniak, wojewódzki radny LiD.
- Należy unikać takich dwuznacznych sytuacji. Bo może powstać podejrzenie o lobbowanie na rzecz swojego pracodawcy - dodaje Marcin Nowak, miejski radny PO.
Zaskoczony jest nawet Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika - miasta, które jest jednym z udziałowców spółki PLL. - Pierwsze słyszę o pracy pana Siczka w spółce. Budzi moje wątpliwości ta podwójna rola, nawet jeśli to zgodne z prawem.
- Ustawodawca przewidział wyjście z takiej sytuacji. Radny, który widzi potencjalną sprzeczność interesów, powinien wyłączyć się z głosowania - podpowiada Artur Soboń, sekretarz miasta Świdnik.
Szkopuł w tym, że Krzysztof Siczek sprzeczności nie widzi. - Brałem udział w ostatnim głosowaniu o podniesieniu kapitału spółki, bo to leży w interesie naszego miasta - tłumaczy Siczek.
W obronę bierze go Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa z PO. - Spółka ma kilku udziałowców i pieniądze z różnych źródeł, nie tylko z miasta. Decyzji personalnych nie będę komentował, ale Krzysztof Siczek to dobry fachowiec - uważa Sobczak.
Radny Siczek w swoich oświadczeniach majątkowych nie wykazuje żadnych dochodów (poza dietą radnego), nie prowadzi też działalności gospodarczej. Ale w środowisku lubelskich przedsiębiorców nie jest postacią anonimową. - Szył dla mnie pokrowce na garnitury, spotkaliśmy się w mojej firmie - przyznaje Muszyński, który równocześnie szefuje budowlanej spółce Karya.
- Nie szyłem, tylko dostarczałem - prostuje Siczek. - A działalności faktycznie nie prowadzę. Natomiast doświadczenie mam szerokie, w różnym zakresie.
Ale dyrektor Siczek nie chciał nam powiedzieć, czym zajmuje się w spółce PLL i jak jest za to wynagradzany. Odesłał nas do zarządu. - Proszę wystąpić z formalnym wnioskiem. Jeśli pan dyrektor wyrazi zgodę, to ujawnimy wysokość jego pensji - mówi Muszyński.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kain / 13 grudnia 2007 r. o 14:39
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agencją reklamową! Czy przypadkiem za sprawę nie powinien się wziąć prokurator? Bo przecież poświadczanie nieprawdy jest przestępstwem. Za każdego zwykłego człowieka prokuratura już dawno by się wzięła...
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agen... rozwiń
Avatar
świd. / 11 grudnia 2007 r. o 15:32
Czegoś tu nie rozumiem. Jak to jest, że w przedsięwzięciu na terenie podległym jurysdykcji starostwa Świdnik kierownicze stanowiska pełnią faceci z rady miasta Lublina. Starosto i burmistrzu Ś! Obudzta się chłopy bo was wyrolują i nawet jak coś się zacznie dziać to się obudzita z ręcami w nocniku i gówno do powiedzenia będzieta mieli.
Avatar
ppp / 10 grudnia 2007 r. o 21:07
Byłem niedawno na posiedzeniu komisji, bodajże rozwoju, której przewodniczył Pan Siczek. Pomimo, że moja sprawa była od strony proceduralnej dość zawiła, Pan Siczek radził sobie bardzo sprawnie i - w mojej ocenie - udału mu się poprowadzić posiedzenie komisji bardzo profesjonalnie i bez wpadki. Przez tyle lat nabrał doświadczenia w Radzie i będzie dobym dyrektorem!!!
Avatar
Fang / 10 grudnia 2007 r. o 10:08
Hasło PiS.Zasady zobowiązują ale tylko innych.A swoja drogą to dziwi postawa Pana dr.Jacka Sobczaka.Czyżby inna moralność gdy są wspólne interesy?I jeszcze jedno.W budowę lotniska są angażowane środki publiczne, dlatego finanse powinny być jawne dla każdego obywatela,wynagrodzenie dla pracowników spółki również.
Avatar
Zaz / 10 grudnia 2007 r. o 07:53
Panowie prokuratorzy PIS już wami nie trzęsie więc weżcie się za to lotnisko póki nie jest za póżno!
Avatar
Kain / 13 grudnia 2007 r. o 14:39
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agencją reklamową! Czy przypadkiem za sprawę nie powinien się wziąć prokurator? Bo przecież poświadczanie nieprawdy jest przestępstwem. Za każdego zwykłego człowieka prokuratura już dawno by się wzięła...
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agen... rozwiń
Avatar
świd. / 11 grudnia 2007 r. o 15:32
Czegoś tu nie rozumiem. Jak to jest, że w przedsięwzięciu na terenie podległym jurysdykcji starostwa Świdnik kierownicze stanowiska pełnią faceci z rady miasta Lublina. Starosto i burmistrzu Ś! Obudzta się chłopy bo was wyrolują i nawet jak coś się zacznie dziać to się obudzita z ręcami w nocniku i gówno do powiedzenia będzieta mieli.
Avatar
ppp / 10 grudnia 2007 r. o 21:07
Byłem niedawno na posiedzeniu komisji, bodajże rozwoju, której przewodniczył Pan Siczek. Pomimo, że moja sprawa była od strony proceduralnej dość zawiła, Pan Siczek radził sobie bardzo sprawnie i - w mojej ocenie - udału mu się poprowadzić posiedzenie komisji bardzo profesjonalnie i bez wpadki. Przez tyle lat nabrał doświadczenia w Radzie i będzie dobym dyrektorem!!!
Avatar
Fang / 10 grudnia 2007 r. o 10:08
Hasło PiS.Zasady zobowiązują ale tylko innych.A swoja drogą to dziwi postawa Pana dr.Jacka Sobczaka.Czyżby inna moralność gdy są wspólne interesy?I jeszcze jedno.W budowę lotniska są angażowane środki publiczne, dlatego finanse powinny być jawne dla każdego obywatela,wynagrodzenie dla pracowników spółki również.
Avatar
Zaz / 10 grudnia 2007 r. o 07:53
Panowie prokuratorzy PIS już wami nie trzęsie więc weżcie się za to lotnisko póki nie jest za póżno!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. W tym miejscu parkomaty rosną znienacka i równie nagle znikają
Po naszym artykule

Lublin. W tym miejscu parkomaty rosną znienacka i równie nagle znikają

Nie ma już parkomatów, które z dnia na dzień ustawiono między blokami i biurami przy ul. Nałęczowskiej 18 w Lublinie. Ale ich usunięcie nie kończy sprawy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Nie było kolejnej sensacji w starciu 1/8 finału katarskich mistrzostw świata. Reprezentacja Portugalii nie dała najmniejszych szans Szwajcarii ogrywają ją 5:1 i pewnie awansując do ćwierćfinału, gdzie jej rywalem dość niespodziewanie będzie Maroko

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"
8 grudnia 2022, 9:00

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"

– Nie znam lepszego sposobu na poczucie świątecznego klimatu z początkiem grudnia niż Mikołajki Folkowe w Chatce Żaka – podkreśla dyrektora instytucji, Izabela Pastuszko, i zaprasza na festiwal który wystartuje już 8 grudnia.

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

Wielkie kurniki stają się zmorą powiatu bialskiego. W nadbużańskiej gminie Kodeń planowane są aż trzy takie inwestycje, a największa z nich ma pomieścić milion kur. Mieszkańcy obawiają się, że straci na tym turystyka.

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Przygotowywali się do tego półtora miesiąca, a w ostatni piątek uczniowie Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu pojechali do Warszawy i w Pałacu Prezydenckim wspólnie z Pierwszą Damą ubrali choinkę w wykonane przez siebie ozdoby.

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Senator Jacek Bury został przewodniczącym lokalnych struktur Polski 2050. Wiceprzewodniczącymi będą radna wojewódzka Ewa Jaszczuk i posłanka Joanna Mucha. Ta ostatnia funkcję w zarządzie regionu łączy z zasiadaniem w krajowych władzach ugrupowania, co nie jest zgodne z partyjnym statutem.

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Podają się za policjantów, pracowników banków, szwagrów. Mówią, żeby z nikim na ten temat nie rozmawiać i jak najszybciej przekazać pieniądze. Ofiarą oszustów padają już nie tylko seniorzy.

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

500 zł mandatu zapłacił mężczyzna, który wyrzucił swoje domowe śmieci na ulicę. Miał pecha, bo wśród odpadów strażnicy miejscy znaleźli jego dane.

Lublin już wystrojony na święta
Zdjęcia
galeria

Lublin już wystrojony na święta

Do 2 lutego w centrum Lublina ma działać świąteczna iluminacja, którą w całości włączono dzisiaj po godzinie 16 podczas spotkania przed Ratuszem.

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny