Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2007 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Radny za sterami

0 5 A A

Krzysztof Siczek został dyrektorem projektu budowy portu lotniczego w Świdniku. A jako miejski radny decyduje o przyszłości spółki,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
w której pracuje. To dwuznaczne i niemoralne - krytykują politycy.

Krzysztof Siczek jest radnym PiS w lubelskiej Radzie Miejskiej. Miesiąc temu zarząd Portu Lotniczego Lublin zatrudnił go na dyrektorskim etacie. - Będzie załatwiał dla nas sprawy przekształceniowe. Zna się na tym - tłumaczy Grzegorz Muszyński, prezes spółki PLL.
Problem w tym, że Siczek - jako miejski radny - bierze udział w głosowaniach, decydujących m.in. o finansowaniu spółki, w której pracuje. Ostatnie dotyczyło przekazania firmie 5 mln zł w ramach podwyższenia kapitału akcyjnego. - Jeśli głosuje się w swojej sprawie, to co najmniej niemoralna sytuacja. Widzę tu konflikt interesów - uważa Jacek Czerniak, wojewódzki radny LiD.
- Należy unikać takich dwuznacznych sytuacji. Bo może powstać podejrzenie o lobbowanie na rzecz swojego pracodawcy - dodaje Marcin Nowak, miejski radny PO.
Zaskoczony jest nawet Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika - miasta, które jest jednym z udziałowców spółki PLL. - Pierwsze słyszę o pracy pana Siczka w spółce. Budzi moje wątpliwości ta podwójna rola, nawet jeśli to zgodne z prawem.
- Ustawodawca przewidział wyjście z takiej sytuacji. Radny, który widzi potencjalną sprzeczność interesów, powinien wyłączyć się z głosowania - podpowiada Artur Soboń, sekretarz miasta Świdnik.
Szkopuł w tym, że Krzysztof Siczek sprzeczności nie widzi. - Brałem udział w ostatnim głosowaniu o podniesieniu kapitału spółki, bo to leży w interesie naszego miasta - tłumaczy Siczek.
W obronę bierze go Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa z PO. - Spółka ma kilku udziałowców i pieniądze z różnych źródeł, nie tylko z miasta. Decyzji personalnych nie będę komentował, ale Krzysztof Siczek to dobry fachowiec - uważa Sobczak.
Radny Siczek w swoich oświadczeniach majątkowych nie wykazuje żadnych dochodów (poza dietą radnego), nie prowadzi też działalności gospodarczej. Ale w środowisku lubelskich przedsiębiorców nie jest postacią anonimową. - Szył dla mnie pokrowce na garnitury, spotkaliśmy się w mojej firmie - przyznaje Muszyński, który równocześnie szefuje budowlanej spółce Karya.
- Nie szyłem, tylko dostarczałem - prostuje Siczek. - A działalności faktycznie nie prowadzę. Natomiast doświadczenie mam szerokie, w różnym zakresie.
Ale dyrektor Siczek nie chciał nam powiedzieć, czym zajmuje się w spółce PLL i jak jest za to wynagradzany. Odesłał nas do zarządu. - Proszę wystąpić z formalnym wnioskiem. Jeśli pan dyrektor wyrazi zgodę, to ujawnimy wysokość jego pensji - mówi Muszyński.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kain / 13 grudnia 2007 r. o 14:39
0
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agencją reklamową! Czy przypadkiem za sprawę nie powinien się wziąć prokurator? Bo przecież poświadczanie nieprawdy jest przestępstwem. Za każdego zwykłego człowieka prokuratura już dawno by się wzięła...
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agen... rozwiń
Avatar
świd. / 11 grudnia 2007 r. o 15:32
0
Czegoś tu nie rozumiem. Jak to jest, że w przedsięwzięciu na terenie podległym jurysdykcji starostwa Świdnik kierownicze stanowiska pełnią faceci z rady miasta Lublina. Starosto i burmistrzu Ś! Obudzta się chłopy bo was wyrolują i nawet jak coś się zacznie dziać to się obudzita z ręcami w nocniku i gówno do powiedzenia będzieta mieli.
Avatar
ppp / 10 grudnia 2007 r. o 21:07
0
Byłem niedawno na posiedzeniu komisji, bodajże rozwoju, której przewodniczył Pan Siczek. Pomimo, że moja sprawa była od strony proceduralnej dość zawiła, Pan Siczek radził sobie bardzo sprawnie i - w mojej ocenie - udału mu się poprowadzić posiedzenie komisji bardzo profesjonalnie i bez wpadki. Przez tyle lat nabrał doświadczenia w Radzie i będzie dobym dyrektorem!!!
Avatar
Fang / 10 grudnia 2007 r. o 10:08
0
Hasło PiS.Zasady zobowiązują ale tylko innych.A swoja drogą to dziwi postawa Pana dr.Jacka Sobczaka.Czyżby inna moralność gdy są wspólne interesy?I jeszcze jedno.W budowę lotniska są angażowane środki publiczne, dlatego finanse powinny być jawne dla każdego obywatela,wynagrodzenie dla pracowników spółki również.
Avatar
Zaz / 10 grudnia 2007 r. o 07:53
0
Panowie prokuratorzy PIS już wami nie trzęsie więc weżcie się za to lotnisko póki nie jest za póżno!
Avatar
Kain / 13 grudnia 2007 r. o 14:39
0
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agencją reklamową! Czy przypadkiem za sprawę nie powinien się wziąć prokurator? Bo przecież poświadczanie nieprawdy jest przestępstwem. Za każdego zwykłego człowieka prokuratura już dawno by się wzięła...
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agen... rozwiń
Avatar
świd. / 11 grudnia 2007 r. o 15:32
0
Czegoś tu nie rozumiem. Jak to jest, że w przedsięwzięciu na terenie podległym jurysdykcji starostwa Świdnik kierownicze stanowiska pełnią faceci z rady miasta Lublina. Starosto i burmistrzu Ś! Obudzta się chłopy bo was wyrolują i nawet jak coś się zacznie dziać to się obudzita z ręcami w nocniku i gówno do powiedzenia będzieta mieli.
Avatar
ppp / 10 grudnia 2007 r. o 21:07
0
Byłem niedawno na posiedzeniu komisji, bodajże rozwoju, której przewodniczył Pan Siczek. Pomimo, że moja sprawa była od strony proceduralnej dość zawiła, Pan Siczek radził sobie bardzo sprawnie i - w mojej ocenie - udału mu się poprowadzić posiedzenie komisji bardzo profesjonalnie i bez wpadki. Przez tyle lat nabrał doświadczenia w Radzie i będzie dobym dyrektorem!!!
Avatar
Fang / 10 grudnia 2007 r. o 10:08
0
Hasło PiS.Zasady zobowiązują ale tylko innych.A swoja drogą to dziwi postawa Pana dr.Jacka Sobczaka.Czyżby inna moralność gdy są wspólne interesy?I jeszcze jedno.W budowę lotniska są angażowane środki publiczne, dlatego finanse powinny być jawne dla każdego obywatela,wynagrodzenie dla pracowników spółki również.
Avatar
Zaz / 10 grudnia 2007 r. o 07:53
0
Panowie prokuratorzy PIS już wami nie trzęsie więc weżcie się za to lotnisko póki nie jest za póżno!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela
Drastyczne zdjęcia
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

Lublin. Zabiorą kontenery na śmieci, postawią nowe

Lublin. Zabiorą kontenery na śmieci, postawią nowe

Do końca roku w wielu dzielnicach wymienione będą pojemniki na odpady. Stare odjadą, a przyjadą nowe. Ratusz zapewnia, że nie powinno się zdarzyć tak, że nie będzie gdzie wyrzucić śmieci. Gorzej może być ze znalezieniem miejsca na pojemniki.

Mikołaj w Filharmonii. Niedzielny Poranek Muzyczny
5 grudnia 2021, 11:00

Mikołaj w Filharmonii. Niedzielny Poranek Muzyczny

W najbliższą niedzielę w Filharmonii Lubelskiej dla najmłodszych melomanów zagra tamtejsza wielka Orkiestra Symfoniczna. Start o godz. 11.

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Katarzynę Łukasiewicz
zdjęcia
galeria

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Katarzynę Łukasiewicz

Na cmentarzu przy ul. Lipowej pożegnano Katarzyna Łukasiewicz, prezeskę Fundacji Oswoić Los.

Puławy. Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

Puławy. Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

12-latka została zabrana do szpitala w Lublinie. Za kierownicą samochodu siedziała 43-letnia kobieta. Mówiła policjantom, że nie zauważyła dziewczynki.

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Bez presji jest łatwiej

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Bez presji jest łatwiej

W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego nie brakowało emocji. Najwięcej ich dość nieoczekiwanie było w starciu jednych z najsłabszych ekip – Venty i Lipa Team

Awaria w elektrociepłowni, chłodniejsze kaloryfery w części Lublina

Awaria w elektrociepłowni, chłodniejsze kaloryfery w części Lublina

O awarii poinformowało dzisiaj Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które zajmuje się dystrybucją energii kupowanej od elektrociepłowni.

Praca za granicą za pośrednictwem agencji – informacje praktyczne

Praca za granicą za pośrednictwem agencji – informacje praktyczne

Jedną z możliwości wyjazdu za granicę w celach zarobkowych jest skorzystanie z oferty agencji zatrudnienia

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Władze Lublina ogłosiły konkurs na dyrektora Galerii Labirynt, miejskiej instytucji kultury, mieszczącej się na rogu ul. Poniatowskiego i Popiełuszki. Nowy szef ma kierować jednostką od 1 marca przez trzy lata.

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, aplikuj już dziś!

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, aplikuj już dziś!

2700 zł stypendium dla Twojego dziecka? Dowiedz się więcej i aplikuj.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach realizuje projekt

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach realizuje projekt

„Modernizacja Bloku Operacyjnego i komórek pomocniczych dla Oddziałów Położniczo – Ginekologicznego, Neonatologicznego, Chirurgicznego, Chorób Wewnętrznych oraz Pracowni Endoskopii Szpitala Powiatowego im. Dr Wojciecha Oczki w Bełżycach”