Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 sierpnia 2014 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Ratusz odmawia przekazania dokumentów o delegacjach urzędników. "To nie informacja publiczna"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
92 27 A A

Ratusz nie wyspowiada się z delegacji z ostatnich 4 lat. Urzędnicy już raz odmówili takiej informacji uznając, że przetworzenie danych trwałoby ponad rok. Teraz, choć wniosek nie dotyczy przetwarzania danych, ale kopii dokumentów, to powód do odmowy i tak się znalazł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszy taki wniosek wpłynął kilka miesięcy temu. Jego autor żądał szczegółowego opisania każdego z wyjazdów. Chciał informacji o tym, kto jechał w delegację i jaką sprawował wtedy funkcję. Oczekiwał danych o terminie wyjazdu, dacie powrotu i rozgraniczeniu, ile trwała podróż, a ile pobyt na miejscu. Prosił też o podanie kosztów podróży i doprecyzowanie, kto te koszty pokrył, kto dany wyjazd inicjował i jaki był powód podróży służbowej.

Ratusz najpierw wezwał autora wniosku do wykazania interesu publicznego przemawiającego za sporządzeniem takiego zestawienia. A później odmówił udzielenia informacji.- Wnioskodawca tego interesu nie wykazał - mówiła Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta miasta.

Urzędnicy stwierdzili, że nie chodzi o proste udostępnienie dokumentów, ale o sporządzenie tzw. informacji przetworzonej, a jej przygotowanie zajęłoby bardzo dużo czasu, bo wymagałoby zbierania rozproszonych danych. Magistrat wyliczył, że chodzi aż o 8 tysięcy poleceń wyjazdu służbowego, opisanie każdego zajęłoby 20 minut, co daje łącznie 2700 godzi.

To w przeliczeniu na 40-godzinny tydzień pracy dałoby 67 tygodni - czyli rok i kwartał - pracy jednego urzędnika, który przez ten czas nie zajmowałby się niczym innym. Takie wyliczenia dostał autor wniosku wraz z odmowną decyzją.

Inny mieszkaniec miał już znacznie mniejsze wymagania. Nie chciał opisywania dokumentów przez urzędników, chciał samych dokumentów. Wniosek o informację o wyjazdach służbowych w latach 2010-14 wpłynął do Urzędu Miasta we wtorek. A jego autor oczekiwał papierowych lub elektronicznych kopii poleceń wyjazdów służbowych. Ale nie dostanie tego, o co prosił.

- Radcy prawni stoją na stanowisku, że nie jest to informacja publiczna - wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta. - Polecenie wyjazdu służbowego interpretowane jest jako narzędzie pracodawcy przy wykonywaniu pracy przez podwładnego i wynikają z zasady podporządkowania pracownika - dodaje. W skrócie: - Odmawiamy udzielenia tej informacji.

Odmowną decyzję można zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który ocenia, czy dane, o które prosi autor wniosku są informacją publiczną.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 2 września 2014 o 00:05
0

Michał Dąbski rulez ;-)
ale mam coś znacznie ciekawszego i świeższego
https://www.youtube.com/watch?v=2q8IxJ9-Px4&list=UUrVn_QhQKQEHq9cbxr0uFqg

 

 

Avatar
Przemysław Leniak / 1 września 2014 o 23:14
0

potraficie mnie ubawić do łez
zostałem jak widzę sympatykiem koalicji PO-PSL ;-)
tymczasem zwracałem uwagę dzielnego walcownika że jego anonimowość ta XXX YYYY
psu na budę się zdała skoro nie wyciął swego nazwiska z tekstu

to jest rozpacz w kratkę

ale skoro już napisałem po raz drug to napiszę że moim zdaniem zacytowana korespondencja wskazuje że to jedynie zabawa i to podjęta z nudów

co to niby jest za uzasadnienie? pisał je ktoś chory psychicznie?
czy może nie chcący nic uzasadnić?

to można było napisać dobrze ale spartolono to niestety
co do wniosku to znów jak u Filipowicza jest on bezsensowny poprzez to że za szeroki
takie rzeczy wypada robić dobrze a nie byle jak
bo tylko się ośmieszacie wychodząc na rozgorączkowanych pieniaczy a przy okazji szkodzicie ideii jawności i informacji publicznej

Rękasa i Widomskiego oglądnę - Widomski właśnie zrejterował z kandydowania więc jako epitafium ten wywiad swoiste

potraficie mnie ubawić do łez
zostałem jak widzę sympatykiem koalicji PO-PSL ;-)
tymczasem zwracałem uwagę dzielnego walcownika że jego anonimowość ta XXX YYYY
psu na budę się zdała skoro nie wyciął swego nazwiska z tekstu

to jest rozpacz w kratkę

ale skoro już napisałem po raz drug to napiszę że moim zdaniem zacytowana korespondencja wskazuje że to jedynie zabawa i to podjęta z nudów

co to niby jest za uzasadnienie? pisał je ktoś chory psychicznie?
czy może nie chcący nic uzasadnić?

to możn... rozwiń

Avatar
BudŻet / 30 sierpnia 2014 o 10:22
0

Dlaczego kłamiesz kolego z PIS???
Wszystkie delegacje prezydenta i jego zastępców są podawane w odrębnym wykazie co miesiąc na sesji rady. To jest przykład "czarnej propagandy" PIS i kłamstw PIS-u!!!

Gdyby było jak piszesz kolego z PO, to organ wskazały w odpowiedzi gdzie są opublikowane stosowne informacje.

Sprawozdania, o których piszesz kolego z PO dotyczą tylko wyjazdów zagranicznych, a zapytanie dotyczyło również wyjazdów krajowych.

Niewskazanie miejsca publikacji informacji dostępnych w domenie publicznej jest naruszeniem ustawy o dostępie do informacji publicznej, a sam fakt ich publikacji w ograniczonym co prawda zakresie do delegacji zagranicznych świadczy o tym, iż są to informacje publiczne.

Zaczynacie się już gubić towarzysze z PO, a za tę odmowę powinien być wilczy bilet dla prezydenta, który podjął tę decyzję i to  w sytuacji gdzie ma do dyspozycji 22 etatowych radców prawnych zatrudnionych

w Urzędzie Miasta Lublin.

Macie kolego z PO kolejny problem i kto wie czy nie większy niż z wysyłką SMS Premium z telefonów służbowych Gminy Lublin. Przypomnę ci tylko kolego z PO, że te wiadomości tekstowe o podwyższonej wartości wysyłane były w prywatnym celu polegającym na udziale w głosowaniach na "Człowiek Roku Lublina", w których to plebiscytach wygrywali kolejno aktualny przewodniczący rady i dwa razy z rzędu aktualny jeszcze prezydent naszego miasta.

Boicie się kolego z PO, że mieszkańcy Lublina dowiedzą się z wykazu wyjazdów służbowych kto, gdzie i jakim kosztem robił partyjne deale?

Czego się boisz kolego z PO, że próbujesz wprowadzać innych w błąd?

Gdyby było jak piszesz kolego z PO, to organ wskazały w odpowiedzi gdzie są opublikowane stosowne informacje.

Sprawozdania, o których piszesz kolego z PO dotyczą tylko wyjazdów zagranicznych, a zapytanie dotyczyło również wyjazdów krajowych.

Niewskazanie miejsca publikacji informacji dostępnych w domenie publicznej jest naruszeniem ustawy o dostępie do informacji publicznej, a sam fakt ich publikacji w ograniczonym co prawda zakresie do delegacji zagranicznych świadczy o tym, iż są to informacje publiczne.rozwiń

Avatar
Gość / 30 sierpnia 2014 o 09:23
0

Dziennikarze opłacani są od dawna,to nie żadna nowość,muszą w du pę  włazić i być przychylni, nie ma  już rzetelnego i bezstronnego dziennikarstwa,umarło razem z wolną POLSKĄ.

Avatar
antyowad / 29 sierpnia 2014 o 22:43
0

Problem nie polega ze cos jest ukrywane, tylko na tym, ze druki delegacji pracownikow nie są ewidencjonowane w odrębnym zbiorze dokumentów ale są rozproszone w dokumentacji księgowej. Ich wydanie wymaga dużej pracochlonnosci tej pracy przy świadomości jej bezsensu. Wszystkie delegacje zagraniczne i delegacje kierownictwa są natomiast wykazywane na każdej sesji i można sie z nimi zapoznać na BIP


Po to ustawodawca dal prawo do kierowania takich zapytan zeby z pokora na nie odpowiadac a nie szukac kruczkow, i naginac prawo do wlasnych potrzeb. Mam wrazenie,obawiam sie ze nie tylko ja, ze w tym miescie wszystko odbywa sie na zasadzie znajomosci, a nie zgodnie z litera prawa. To sie przemilczy, tamto sie zatuszuje...nikt nam nic nie zrobi, to my tu jestesmy wladza....ot taki tam maly Lublin jakich wiele w tym kraju.

Po to ustawodawca dal prawo do kierowania takich zapytan zeby z pokora na nie odpowiadac a nie szukac kruczkow, i naginac prawo do wlasnych potrzeb. Mam wrazenie,obawiam sie ze nie tylko ja, ze w tym miescie wszystko odbywa sie na zasadzie znajomosci, a nie zgodnie z litera prawa. To sie przemilczy, tamto sie zatuszuje...nikt nam nic nie zrobi, to my tu jestesmy wladza....ot taki tam maly Lublin jakich wiele w tym kraju. rozwiń
Avatar
. / 29 sierpnia 2014 o 22:33
0

Po prostu Żuk nie chce pokazac mieszkańcom gdzie i kiedy latał i jeździł z Mieczkowską-Czerniak swoją "zastępczynią". I to chodzi o "te" sprawy


Dlaczego kłamiesz kolego z PIS???
Wszystkie delegacje prezydenta i jego zastępców są podawane w odrębnym wykazie co miesiąc na sesji rady. To jest przykład "czarnej propagandy" PIS i kłamstw PIS-u!!!
Avatar
Andrzej Wroniewicz / 29 sierpnia 2014 o 22:32
0

Leniak symaptyku koalcji PO-PSL

do twojej PPSowskiej łepryny nie dociera prosty fakt, ze w Lublinie zainstalował sie istny uklad zamknięty w którym dziennikarzyny sa opłacani z Ratusza. Polecam obejzec wywiad Rękasa z Widomski, który ukazuje patologie jaka panuje w naszym mieście

https://www.youtube.com/watch?v=EEV6ARYvQD8

Avatar
. / 29 sierpnia 2014 o 22:24
0

Jedza za nasze, spia za nasze, jezdza za nasze....ale wara nam do tego.
Urzednicy z ratusza zapominaja chyba ze bycie urzednikiem to nie sa tylko przywileje ale moze przede wszystkim obowiazki w obec spoleczenstwa.
Ale w Lublinie wszystko mozliwe, jaki Pan taki kram.
"Nie mamy Pana plaszcze i co nam Pan zrobi" ....tak nam mi sie skojarzylo.



Problem nie polega ze cos jest ukrywane, tylko na tym, ze druki delegacji pracownikow nie są ewidencjonowane w odrębnym zbiorze dokumentów ale są rozproszone w dokumentacji księgowej. Ich wydanie wymaga dużej pracochlonnosci tej pracy przy świadomości jej bezsensu. Wszystkie delegacje zagraniczne i delegacje kierownictwa są natomiast wykazywane na każdej sesji i można sie z nimi zapoznać na BIP


Problem nie polega ze cos jest ukrywane, tylko na tym, ze druki delegacji pracownikow nie są ewidencjonowane w odrębnym zbiorze dokumentów ale są rozproszone w dokumentacji księgowej. Ich wydanie wymaga dużej pracochlonnosci tej pracy przy świadomości jej bezsensu. Wszystkie delegacje zagraniczne i delegacje kierownictwa są natomiast wykazywane na każdej sesji i można sie z nimi zapoznać na BIP rozwiń
Avatar
antyPSL / 29 sierpnia 2014 o 22:20
0

dobry człowieku Stanisławie Ziemnicki ;-)
to jest rozpacz w kratkę

Leniak znany jako symaptyk POsady Swoim Ludziom boi sie ze Piotruś K. w grudniu 2014 zostanie na lodzie

Avatar
. / 29 sierpnia 2014 o 22:17
0

Po prostu Żuk nie chce pokazac mieszkańcom gdzie i kiedy latał i jeździł z Mieczkowską-Czerniak swoją "zastępczynią". I to chodzi o "te" sprawy

Avatar
Przemysław Leniak / 2 września 2014 o 00:05
0

Michał Dąbski rulez ;-)
ale mam coś znacznie ciekawszego i świeższego
https://www.youtube.com/watch?v=2q8IxJ9-Px4&list=UUrVn_QhQKQEHq9cbxr0uFqg

 

 

Avatar
Przemysław Leniak / 1 września 2014 o 23:14
0

potraficie mnie ubawić do łez
zostałem jak widzę sympatykiem koalicji PO-PSL ;-)
tymczasem zwracałem uwagę dzielnego walcownika że jego anonimowość ta XXX YYYY
psu na budę się zdała skoro nie wyciął swego nazwiska z tekstu

to jest rozpacz w kratkę

ale skoro już napisałem po raz drug to napiszę że moim zdaniem zacytowana korespondencja wskazuje że to jedynie zabawa i to podjęta z nudów

co to niby jest za uzasadnienie? pisał je ktoś chory psychicznie?
czy może nie chcący nic uzasadnić?

to można było napisać dobrze ale spartolono to niestety
co do wniosku to znów jak u Filipowicza jest on bezsensowny poprzez to że za szeroki
takie rzeczy wypada robić dobrze a nie byle jak
bo tylko się ośmieszacie wychodząc na rozgorączkowanych pieniaczy a przy okazji szkodzicie ideii jawności i informacji publicznej

Rękasa i Widomskiego oglądnę - Widomski właśnie zrejterował z kandydowania więc jako epitafium ten wywiad swoiste

potraficie mnie ubawić do łez
zostałem jak widzę sympatykiem koalicji PO-PSL ;-)
tymczasem zwracałem uwagę dzielnego walcownika że jego anonimowość ta XXX YYYY
psu na budę się zdała skoro nie wyciął swego nazwiska z tekstu

to jest rozpacz w kratkę

ale skoro już napisałem po raz drug to napiszę że moim zdaniem zacytowana korespondencja wskazuje że to jedynie zabawa i to podjęta z nudów

co to niby jest za uzasadnienie? pisał je ktoś chory psychicznie?
czy może nie chcący nic uzasadnić?

to możn... rozwiń

Avatar
BudŻet / 30 sierpnia 2014 o 10:22
0

Dlaczego kłamiesz kolego z PIS???
Wszystkie delegacje prezydenta i jego zastępców są podawane w odrębnym wykazie co miesiąc na sesji rady. To jest przykład "czarnej propagandy" PIS i kłamstw PIS-u!!!

Gdyby było jak piszesz kolego z PO, to organ wskazały w odpowiedzi gdzie są opublikowane stosowne informacje.

Sprawozdania, o których piszesz kolego z PO dotyczą tylko wyjazdów zagranicznych, a zapytanie dotyczyło również wyjazdów krajowych.

Niewskazanie miejsca publikacji informacji dostępnych w domenie publicznej jest naruszeniem ustawy o dostępie do informacji publicznej, a sam fakt ich publikacji w ograniczonym co prawda zakresie do delegacji zagranicznych świadczy o tym, iż są to informacje publiczne.

Zaczynacie się już gubić towarzysze z PO, a za tę odmowę powinien być wilczy bilet dla prezydenta, który podjął tę decyzję i to  w sytuacji gdzie ma do dyspozycji 22 etatowych radców prawnych zatrudnionych

w Urzędzie Miasta Lublin.

Macie kolego z PO kolejny problem i kto wie czy nie większy niż z wysyłką SMS Premium z telefonów służbowych Gminy Lublin. Przypomnę ci tylko kolego z PO, że te wiadomości tekstowe o podwyższonej wartości wysyłane były w prywatnym celu polegającym na udziale w głosowaniach na "Człowiek Roku Lublina", w których to plebiscytach wygrywali kolejno aktualny przewodniczący rady i dwa razy z rzędu aktualny jeszcze prezydent naszego miasta.

Boicie się kolego z PO, że mieszkańcy Lublina dowiedzą się z wykazu wyjazdów służbowych kto, gdzie i jakim kosztem robił partyjne deale?

Czego się boisz kolego z PO, że próbujesz wprowadzać innych w błąd?

Gdyby było jak piszesz kolego z PO, to organ wskazały w odpowiedzi gdzie są opublikowane stosowne informacje.

Sprawozdania, o których piszesz kolego z PO dotyczą tylko wyjazdów zagranicznych, a zapytanie dotyczyło również wyjazdów krajowych.

Niewskazanie miejsca publikacji informacji dostępnych w domenie publicznej jest naruszeniem ustawy o dostępie do informacji publicznej, a sam fakt ich publikacji w ograniczonym co prawda zakresie do delegacji zagranicznych świadczy o tym, iż są to informacje publiczne.rozwiń

Avatar
Gość / 30 sierpnia 2014 o 09:23
0

Dziennikarze opłacani są od dawna,to nie żadna nowość,muszą w du pę  włazić i być przychylni, nie ma  już rzetelnego i bezstronnego dziennikarstwa,umarło razem z wolną POLSKĄ.

Avatar
antyowad / 29 sierpnia 2014 o 22:43
0

Problem nie polega ze cos jest ukrywane, tylko na tym, ze druki delegacji pracownikow nie są ewidencjonowane w odrębnym zbiorze dokumentów ale są rozproszone w dokumentacji księgowej. Ich wydanie wymaga dużej pracochlonnosci tej pracy przy świadomości jej bezsensu. Wszystkie delegacje zagraniczne i delegacje kierownictwa są natomiast wykazywane na każdej sesji i można sie z nimi zapoznać na BIP


Po to ustawodawca dal prawo do kierowania takich zapytan zeby z pokora na nie odpowiadac a nie szukac kruczkow, i naginac prawo do wlasnych potrzeb. Mam wrazenie,obawiam sie ze nie tylko ja, ze w tym miescie wszystko odbywa sie na zasadzie znajomosci, a nie zgodnie z litera prawa. To sie przemilczy, tamto sie zatuszuje...nikt nam nic nie zrobi, to my tu jestesmy wladza....ot taki tam maly Lublin jakich wiele w tym kraju.

Po to ustawodawca dal prawo do kierowania takich zapytan zeby z pokora na nie odpowiadac a nie szukac kruczkow, i naginac prawo do wlasnych potrzeb. Mam wrazenie,obawiam sie ze nie tylko ja, ze w tym miescie wszystko odbywa sie na zasadzie znajomosci, a nie zgodnie z litera prawa. To sie przemilczy, tamto sie zatuszuje...nikt nam nic nie zrobi, to my tu jestesmy wladza....ot taki tam maly Lublin jakich wiele w tym kraju. rozwiń
Avatar
. / 29 sierpnia 2014 o 22:33
0

Po prostu Żuk nie chce pokazac mieszkańcom gdzie i kiedy latał i jeździł z Mieczkowską-Czerniak swoją "zastępczynią". I to chodzi o "te" sprawy


Dlaczego kłamiesz kolego z PIS???
Wszystkie delegacje prezydenta i jego zastępców są podawane w odrębnym wykazie co miesiąc na sesji rady. To jest przykład "czarnej propagandy" PIS i kłamstw PIS-u!!!
Avatar
Andrzej Wroniewicz / 29 sierpnia 2014 o 22:32
0

Leniak symaptyku koalcji PO-PSL

do twojej PPSowskiej łepryny nie dociera prosty fakt, ze w Lublinie zainstalował sie istny uklad zamknięty w którym dziennikarzyny sa opłacani z Ratusza. Polecam obejzec wywiad Rękasa z Widomski, który ukazuje patologie jaka panuje w naszym mieście

https://www.youtube.com/watch?v=EEV6ARYvQD8

Avatar
. / 29 sierpnia 2014 o 22:24
0

Jedza za nasze, spia za nasze, jezdza za nasze....ale wara nam do tego.
Urzednicy z ratusza zapominaja chyba ze bycie urzednikiem to nie sa tylko przywileje ale moze przede wszystkim obowiazki w obec spoleczenstwa.
Ale w Lublinie wszystko mozliwe, jaki Pan taki kram.
"Nie mamy Pana plaszcze i co nam Pan zrobi" ....tak nam mi sie skojarzylo.



Problem nie polega ze cos jest ukrywane, tylko na tym, ze druki delegacji pracownikow nie są ewidencjonowane w odrębnym zbiorze dokumentów ale są rozproszone w dokumentacji księgowej. Ich wydanie wymaga dużej pracochlonnosci tej pracy przy świadomości jej bezsensu. Wszystkie delegacje zagraniczne i delegacje kierownictwa są natomiast wykazywane na każdej sesji i można sie z nimi zapoznać na BIP


Problem nie polega ze cos jest ukrywane, tylko na tym, ze druki delegacji pracownikow nie są ewidencjonowane w odrębnym zbiorze dokumentów ale są rozproszone w dokumentacji księgowej. Ich wydanie wymaga dużej pracochlonnosci tej pracy przy świadomości jej bezsensu. Wszystkie delegacje zagraniczne i delegacje kierownictwa są natomiast wykazywane na każdej sesji i można sie z nimi zapoznać na BIP rozwiń
Avatar
antyPSL / 29 sierpnia 2014 o 22:20
0

dobry człowieku Stanisławie Ziemnicki ;-)
to jest rozpacz w kratkę

Leniak znany jako symaptyk POsady Swoim Ludziom boi sie ze Piotruś K. w grudniu 2014 zostanie na lodzie

Avatar
. / 29 sierpnia 2014 o 22:17
0

Po prostu Żuk nie chce pokazac mieszkańcom gdzie i kiedy latał i jeździł z Mieczkowską-Czerniak swoją "zastępczynią". I to chodzi o "te" sprawy

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 0 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 14

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 4

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.