Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2020 r.
11:25

Kładki nad Bystrzycą, drewniane podesty i amfiteatr w ruinach. Taki ma być park Nadrzeczny w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
57 116 A A

Ponad 90 mln zł może kosztować nowy park Nadrzeczny, który miałby ma powstać wzdłuż Bystrzycy między ul. Żeglarską a mostem kolejowym przy Jankowskiej. Ratusz ogłosił wczoraj szczegółową koncepcję zagospodarowania terenu. Prace mogłyby się zacząć w roku 2021, o ile miasto znajdzie na ten cel pieniądze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dolina rzeczna, w której ma być urządzony park Nadrzeczny ma 3 km długości. Park miałby zająć powierzchnię prawie 72 ha, nie tylko przy samej rzece, ale też na podmokłych terenach przy stacji pomp po stronie ul. Koło oraz obszar na skraju osiedla przy Medalionów.

Ratusz wstępnie policzył koszty urządzenia tego terenu. – To jest szacunkowy wydatek około 90 mln zł – mówi prezydent Krzysztof Żuk. Skąd chce wziąć na to pieniądze? Miasto ma się starać o zewnętrzne dofinansowanie.

Siedem kładek

Przedstawiona wczoraj wizja przewiduje przerzucenie nad Bystrzycą siedmiu różnych kładek, służących nie tylko do komunikacji pieszej i rowerowej. – Każda kładka ma swój odrębny charakter – mówi architekt Michał Fronk, autor koncepcji zleconej przez Ratusz, która kosztowała 125 tys. zł.

Pierwsza nich, planowana najbliżej ul. Żeglarskiej, byłaby dwupoziomowa. Umożliwiałaby dojście do lustra rzeki, jak też na wysokość koron drzew. Druga kładka nawiązywałaby kształtem do gałęzi i miałaby ślepe odnogi będące tarasami widokowymi. Kolejna ma być podobna kształtem do liścia. – Stanie się placem nadrzecznym, platformą do obserwacji przyrody.

Spacer pomostami

W koncepcji mowa jest także o liczącej 7,5 km sieci podestów nad podmokłymi terenami na lewym brzegu rzeki, bliżej ul. Janowskiej (stacji pomp) oraz ul. Koło. Przewidywane są też punkty widokowe (po przeciwnej stronie rzeki) w formie drewnianych podestów wijących się spiralne na sporą wysokość. W planie są też punkty obserwacji przyrody, dwa punkty gastronomiczne z ogólnodostępnymi toaletami, pięć parkingów, cztery ścieżki edukacyjne.

Plaża niedaleko ruin

Architekt proponuje również wykorzystanie ruin dawnego młyna wodnego (po stronie osiedli) na miejsce występów artystycznych. – Zaproponowaliśmy amfiteatr, który rozmawia z krajobrazem: wykorzystuje ukształtowanie terenu, a głównym aktorem stają się ruiny – opowiada Fronk.

Niedaleko ruin młyna, po stronie os. „Łąkowa” miałaby się znaleźć większa z dwóch trawiastych plaż. Istniejące tu boisko miałoby pozostać, a znajdujący się obok betonowy zbiornik mógłby być wykorzystywany latem jako ogród wodny, natomiast zimą jako lodowisko.

Urządzanie na raty

Nowy park Nadrzeczny miałby być tworzony po kawałku. Sam projektant zaproponował podzielenie inwestycji na 24 etapy. – Pierwszy możliwy termin rozpoczęcia prac to rok 2021 – zastrzega prezydent Żuk. Zapowiada, że jeszcze w tym roku powinna być gotowa pełna dokumentacja projektowa. Ile mogłoby trwać wykonanie wszystkich atrakcji? – Co najmniej trzy lata – szacuje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta.

Architekt proponuje, by w pierwszym etapie zająć się przepełnioną trasą pieszo-rowerową wzdłuż rzeki. Miałaby tu być wydzielona trasa szybkiego ruchu. Prezydent zastrzega, że najpierw miasto musiałoby się dogadać z instytucją Wody Polskie odpowiedzialną za rzeki. – Ścieżka rowerowa jest infrastrukturą miejską na gruntach Wód Polskich – wyjaśnia Żuk.

Rośnie stos planów

Park Nadrzeczny jest już trzecim zapowiadanym przez władze miasta. Wcześniej była mowa o urządzeniu nowego parku na Błoniach (miasto ma już kompletną dokumentację) i odnowieniu parku Bronowickiego.

Kiedy można się spodziewać tych inwestycji? – Jak będą pieniądze. Budżet miasta nie jest z gumy – odpowiada prezydent Żuk. W jakiej kolejności zamierza urządzać obiecywane parki? – Błonia w pierwszej kolejności, w drugiej Nadrzeczny i Bronowicki.

 

e-Wydanie

Komentarze 116

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_K_ / 6 dni temu o 11:50
+50
I bardzo dobrze! Realizować, nie patrzeć na ciućków, którzy nic nie potrafią, a skrytykują wszystko, co nie śmierdzi PiSem!!!
Avatar
Gość / 6 dni temu o 11:49
+47
fajnee!
Avatar
ja / 6 dni temu o 11:39
+47
Brawo za park. W Lublinie jest ich bardzo mało . Wszyscy przeciwnicy powstania parku na górkach czechowskich powinni zobaczyć parki i inne zielone tereny np. w Wielkiej Brytanii , Irlandii , Francji.... Tam nie ma bezużytecznych miejsc tak jak górki czechowskie bo tam są miejsca do odpoczynku , biegania , spacerowania, odpoczynku na trawie lub pogrania w piłkę itp. U nas przeciwnicy zagospodarowania tego terenu zasłaniają się przewietrzaniem, ochroną susłów itp. To wszystko można pogodzić i spacerować po pięknym i zagospodarowanym miejscu a NIE po wysypisku śmieci.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 12:06
+44
He he widzę, że etatowi krytykanci wszystkiego co tylko da się skrytykować, już się rzucili do komentowania. Znowu coś nie pasuje i wiecznie ten sam lament - a to zbyt efekciarsko, a to zbyt kiczowato. No nie dogodzisz im, choćbyś wyciągnął projekt pod którym podpisała się setka najlepszych na świecie projektantów i architektów. Oni muszą skrytykować i tyle.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 11:59
+43
Mi się ta koncepcja bardzo podoba
Avatar
Gość / 6 dni temu o 11:58
+42
to może się głąbie zastanów i pomyśl jaka jest przyczyna, że nikt do ludowego nie przychodzi? bo to nie jest tak, że wokół nie mieszkają ludzie tylko ten park jest tak zaniedbany, że nie ma po co tam przychodzić, ale to się zmieni po remoncie jestem o tym przekonany
Avatar
Gość / 6 dni temu o 12:20
+40
super oby tylko udało się zrealizować a stanie się ten park miejscem licznie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów
Avatar
Gość / 6 dni temu o 11:34
+40
hejterzy do klawiatur!
Avatar
bum / 6 dni temu o 12:31
+37
pisowska trollerka zatrudniona w ministerstwie hejtu już ujada... za sekundę seria wpisów o dewelo-rozwoju i dewelo-prezydencie
Avatar
klebo / 6 dni temu o 12:32
+32
Kiedy podwyżki płac pracownikom samorządowym?
 W tym roku. Piszą o tym nonstop, widocznie przeoczyłeś
Avatar
Gość / 2 dni temu o 13:02
+1
'' ... a mostem kolejowym przy Jankowskiej. '' ŻENUA
Avatar
Japolan / 5 dni temu o 13:11
+3
Japolan paranoiku z obsesją na punkcie Żuka, bardzo się spociłeś dodając te wszystkie komentarze jeden po drugim?
nie ma co się pastwić nad tym małym zaplutym hejterem spędzającym każdą wolną chwilę na forum dw
Jak tu takich odwiedzać - np.  w miejscu przez nich wielokrotnie wskazywanym - skoro przez sieć okazują diabelską podłość (podczas "trzepania klawiatury")???
Avatar
ginekolog dłubie w oku, a powinien... okulista / 5 dni temu o 12:09
+3
Japolan paranoiku z obsesją na punkcie Żuka, bardzo się spociłeś dodając te wszystkie komentarze jeden po drugim?
Każdy ma prawo do osądu ocennego, w którym nie mieści się jednak wchodzenie w kompetencje i używanie określeń zarezerwowanych dla konsylium lekarzy psychiatrów. Jeżeli nawet jesteś dyrektorem jakiejś placówki o specjalizacji psychiatrycznej, to tym bardziej nie masz prawa wychodzić ze swoimi nieuzasadnionymi opiniami poza gabinet lekarski.
Avatar
Pełzająca kontrewolucja / 5 dni temu o 12:02
+1
Japolan paranoiku z obsesją na punkcie Żuka, bardzo się spociłeś dodając te wszystkie komentarze jeden po drugim?
nie ma co się pastwić nad tym małym zaplutym hejterem spędzającym każdą wolną chwilę na forum dw
Po tacie, czy mamie, a może dziadku lub babci przejąłeś pejoratywne przymiotniki, do których należał między innymi "zapluty karzeł reakcji"?
Avatar
oj pomału, ojojojoj powoli, bo nieprawomocne... / 5 dni temu o 11:59
+3
Pomalutku, etapami, na pewno da radę
 Kolejnym etapem będzie 30 "hoteli studenckich", czy tylko 69 punktowców? Tam też podzielini na etapy: ***s://tiny.pl/t882q
Avatar
Niekoniecznie / 5 dni temu o 11:42
+2
Koniecznie trzeba to zrealizować
Koniecznie trzeba zrealizować tak jak to: ***s://tiny.pl/t88nt Przy planowanej zmianie studium też pokazywali tylko kładki,,,
Avatar
ciekawy projekt / 5 dni temu o 11:06
-8
Koniecznie trzeba to zrealizować
Avatar
Gość / 5 dni temu o 10:59
-9
Pomalutku, etapami, na pewno da radę
Avatar
Gość / 5 dni temu o 10:56
-8
jeśli takowy powstanie to z pewnością będzie najładniejszym parkiem miejskim
Avatar
gr / 5 dni temu o 10:54
-5
Japolan paranoiku z obsesją na punkcie Żuka, bardzo się spociłeś dodając te wszystkie komentarze jeden po drugim?
 nie ma co się pastwić nad tym małym zaplutym hejterem spędzającym każdą wolną chwilę na forum dw
Zobacz wszystkie komentarze 116

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szykują stadion żużlowy w Lublinie na kolejny sezon

Szykują stadion żużlowy w Lublinie na kolejny sezon 0 2

Nie później niż w marcu powinny się zakończyć prace remontowe na stadionie żużlowym przy Al. Zygmuntowskich. Zamawia je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który ogłosił już przetarg na wykonanie robót.

Spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem w Księgarni Dosłownej
24 stycznia 2020, 18:00

Spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem w Księgarni Dosłownej 0 0

24 stycznia o godz. 18 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zorganizowane zostanie spotkanie autorskiej z Piotrem Sommerem.

Ordynator kardiologii szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie nie chciał zwalniać lekarzy? Dlatego miał zrezygnować z funkcji

Ordynator kardiologii szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie nie chciał zwalniać lekarzy? Dlatego miał zrezygnować z funkcji 12 5

Ordynator kardiologii szpitala wojewódzkiego przy Kraśnickiej w Lublinie miał zrezygnować z funkcji – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Chodzi o planowane przez dyrekcję zmiany kadrowe w związku z programem naprawczym – zakładają one m.in. redukcję etatów.

W Wierzbie odbył się XII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość

W Wierzbie odbył się XII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość 0 0

W niedzielnych zawodach, które odbyły się w hali szkoły podstawowej w Wierzbie wzięło udział trzynaście drużyn

Przyszedł z urną na otwarcie odcinka drogi ekspresowej. "Wysłaliście ludzi na śmierć"
film

Przyszedł z urną na otwarcie odcinka drogi ekspresowej. "Wysłaliście ludzi na śmierć" 5 2

Uroczyste otwarcie odcinka drogi S5 łączącej Poznań z Bydgoszczą zostało nieoczekiwanie przerwane przez rodzinę 37-latka, który w listopadzie zginął w wypadku na udostępnionym wcześniej do ruchu fragmencie tej trasy. - Wysłaliście ludzi na śmierć – mówił podczas uroczystości brat ofiary.

Od lutego zmiany w „małym ZUS”. Więcej firm ma skorzystać z niższych składek na ubezpieczenia społeczne

Od lutego zmiany w „małym ZUS”. Więcej firm ma skorzystać z niższych składek na ubezpieczenia społeczne 0 2

Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 1 lutego wchodzą w życie zmiany w „małym ZUS” dla przedsiębiorców, czyli tzw. mały ZUS plus.

Opłaty za odholowanie źle zaparkowanych aut w Lublinie były za wysokie. Kierowcy mogą starać się o zwrot pieniędzy

Opłaty za odholowanie źle zaparkowanych aut w Lublinie były za wysokie. Kierowcy mogą starać się o zwrot pieniędzy 1 10

Przez cały rok kierowcy byli karani zawyżonymi opłatami za odholowanie źle zaparkowanych aut i ich przechowanie na płatnym parkingu. Prawomocny wyrok w tej sprawie wydał Naczelny Sąd Administracyjny. Kilkuset ukaranym kierowcom otwiera to drogę do starań o zwrot pieniędzy pobranych przez samorząd Lublina

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2020 r. 0 0

Podkarpacki Bank Spółdzielczy ma kłopoty finansowe. Zlikwidowany zostanie jego lubelski oddział

Podkarpacki Bank Spółdzielczy ma kłopoty finansowe. Zlikwidowany zostanie jego lubelski oddział 4 5

Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego po jego przymusowej restrukturyzacji szturmują jego oddziały na południu Polski. Ludzie boją się, że mogą przepaść ich oszczędności. Panika wybuchła, gdy dowiedzieli się z mediów, że samorządy straciły ulokowane w PBS 82 miliony złotych. Pod lubelską siedzibą agencji banku kolejek jednak nie ma.

COZL wciąż walczy o fundusze na sprzęt medyczny i wyposażenie

COZL wciąż walczy o fundusze na sprzęt medyczny i wyposażenie 0 13

Pod koniec lutego ma się zakończyć rozbudowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Szpitalowi brakuje jednak 120 mln zł na sprzęt medyczny i wyposażenie.

Mała suczka znaleziona w Chełmie straciła łapę. Została skatowana przez nieznanego sprawcę

Mała suczka znaleziona w Chełmie straciła łapę. Została skatowana przez nieznanego sprawcę 194 24

Nie udało się uratować przedniej łapy suczce znalezionej w worku na tyłach Castoramy w Chełmie. Obrażenia były zbyt duże - łapa była w kilku miejscach złamana i oskalpowana ze skóry.

Lubelska młodzież nagrała teledysk do utworu o starej części Bronowic. Rapuje w nim o życiu w tym miejscu [wideo]
film

Lubelska młodzież nagrała teledysk do utworu o starej części Bronowic. Rapuje w nim o życiu w tym miejscu [wideo] 0 7

- Spójrz, to nasze szare kamienice. Każdy z nas to nowy kolor – stare Bronowice – to pierwsze słowa, jakie usłyszymy w teledysku do utworu „Szare kamienice”. Nagrał go Brono Skład, czyli młodzież mieszkająca w starej części Bronowic

Kobiety proponowały mu wróżenie z kart. Zamiast przyszłości, zobaczył, że ma pusty portfel

Kobiety proponowały mu wróżenie z kart. Zamiast przyszłości, zobaczył, że ma pusty portfel 5 2

Lubelscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które okradły mężczyznę, proponując mu wróżenie z kart. Mężczyzna stracił ponad 1400 USD i 300 złotych. Złodziejkom grozi do 5 lat więzienia.

Motor złożył wniosek do PZPN w sprawie transferu Krzysztofa Ropskiego

Motor złożył wniosek do PZPN w sprawie transferu Krzysztofa Ropskiego 0 5

Nowe wieści w sprawie telenoweli transferowej w III lidze. Krzysztof Ropski jest zawodnikiem Motoru, czy Siarki Tarnobrzeg? Kluby nie doszły do porozumienia w sprawie przenosin napastnika do Lublina. W efekcie, na to pytanie odpowie Polski Związek Piłki Nożnej.

Strażacy z Lublina walczyli z pożarem w jednej z hal przemysłowych. Zobacz akcję gaśniczą [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Strażacy z Lublina walczyli z pożarem w jednej z hal przemysłowych. Zobacz akcję gaśniczą [zdjęcia, wideo] 3 4

Około 40 strażaków walczyło dzisiaj z ogniem w jednej z hal przemysłowych na terenie dawnej fabryki samochodów, gdzie niewiele wcześniej zakończył się demontaż linii produkcyjnej. W pożarze nikt nie ucierpiał

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.