Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lipca 2008 r.
10:09
Edytuj ten wpis

Sanepid zamknął część Leclerca (wideo)

0 21 A A

Sanepid zamknął część hipermarketu E.Leclerc przy ul. Turystycznej. Powód? Przeterminowana żywność i owady w niektórych produktach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Masa przeterminowanych produktów na półkach jednego z działów, najróżniejsze owady w produktach sypkich - wylicza Paweł Policzkiewicz, dyrektor lubelskiego sanepidu. - Dzisiaj odbędzie się ponowna kontrola. Jeśli uchybienia zostaną naprawione, pozwolimy na otwarcie.

Policzkiewicz mówi, że to co zastali inspektorzy w hipermarkecie przy ul. Turystycznej "woła o pomstę do nieba". Leclerca skontrolowali wczoraj po południu.

- Takie rzeczy już się nie zdarzają nawet w wiejskich sklepikach, a co dopiero w dużych hipermarketach w mieście - dodaje.

Sanepid zainteresował się produktami w hipermarkecie po zgłoszeniu klienka, który w kupionej tam kaszy jęczmiennej znalazł owady.



- To nasze przeoczenie - mówi Jerzy Wawerek, prezes hipermarketu. - Pradopodobnie nasz pracownik nie zauważył na półce przeterminowanych produktów. Przy takiej ilości towarów to się może zdarzyć, choć nie powinno.

Dziś market pracuje normalnie. Zamknięta jest tylko alejka z kaszami, mąką i makaronami. Przy półkach obciągnietych folią można znaleźć informację, że dział został zamkniety "z powodu inwentaryzacji".

- Dostaliśmy odpowiedź od kierownictwa sklepu - mówi Policzkiewicz. - Według niego dezynfekcja została przeprowadzona, ale nie było w niej wzmianki o przeterminowanych produktach.

- To właśnie w tych przeterminowanych znaleziono robaki - odpowiada prezes. - Wypełniliśmy wszelkie zalecenia sanepidu jeszcze zanim dostaliśmy je na piśmie. Przeprowadziliśmy dezynfekcję, usunęliśmy z półek towary zainfekowane i te sąsiadujące z nimi. W południe mija 12 godzin kwarantanny. Liczymy na to, że inspektorzy pozwolą nam na otworzenie stoiska - dodaje.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaca / 16 listopada 2008 o 00:11
0
ludzie ,przecież L-ecośtam wzbogaciło kasze ,czyli poniosło koszt ,dlatego z całą stanowczością te francowate ścierwa powinni zażądać więcej forsy za tę parszywą kaszę ,ciekawe czy też mają napój firmowy z wody z własnego sedesu ,nawet by mnie to nie zdziwiło
Avatar
GREJZI / 15 listopada 2008 o 23:15
0
odnośnie leclerc to parokrotnie zauważyłam w tym sklepie pewnego bezszczelnego pana co okazało się że jest to pan kierownik ochrony z chęcią bym wolała aby został pan z bazaru lss jest to kulturalny pan pszeszkolony a nie taki co na sam widok psuje zdrowie nie tędy droga każdy by chciał zarobić ale nie każdy ma predyspozycję wszelkie nerwy i słowa należałoby ukryć trzeba poprostu być stanowczym ale i wysłuchać klienta a potem stanąc w obronie lub wyjaśnić sprawę a nie wypychać klienta obrzucając wulgarnymi słowami wychódż ze sklepu takie niestety zachowanie spotkało mnie ze strony pana kierownika leclerc przy turystycznej
odnośnie leclerc to parokrotnie zauważyłam w tym sklepie pewnego bezszczelnego pana co okazało się że jest to pan kierownik ochrony z chęcią bym wolała aby został pan z bazaru lss jest to kulturalny pan pszeszkolony a nie taki co na sam widok psuje zdrowie nie tędy droga każdy by chciał zarobić ale nie każdy ma predyspozycję wszelkie nerwy i słowa należałoby ukryć trzeba poprostu być stanowczym ale i wysłuchać klienta a potem stanąc w obronie lub wyjaśnić sprawę a nie wypychać klienta obrzucając wulgarnymi słowami wychódż ze sklepu takie nie... rozwiń
Avatar
Były pracownik / 27 lipca 2008 o 03:37
0
To co się dzieje w Leclercu to tylko pracownicy wiedzą i nigdy nie wyjdzie na światło dzienne! panuje tam mobbing totalny przez pana Barwińskiego a tą sprawą powinna się zająć inspekcja pracy choć wątpię żeby to pomogło. Te przeterminowane kasze zamawiał sam dyrektor z tego co wiem (jakieś tam jego układy) i powinni go za to wywalić choć wątpię żeby się tak stało. Wszystko to odbiło się na pracownikach bo musieli po godzinach sprzątać ten cały bajzel i nikt im za to nawet złamanego grosza nie zapłaci tak jak w dawnej "Biedronce". Moim zdaniem powinni zamknąć to w cholerę!!!
To co się dzieje w Leclercu to tylko pracownicy wiedzą i nigdy nie wyjdzie na światło dzienne! panuje tam mobbing totalny przez pana Barwińskiego a tą sprawą powinna się zająć inspekcja pracy choć wątpię żeby to pomogło. Te przeterminowane kasze zamawiał sam dyrektor z tego co wiem (jakieś tam jego układy) i powinni go za to wywalić choć wątpię żeby się tak stało. Wszystko to odbiło się na pracownikach bo musieli po godzinach sprzątać ten cały bajzel i nikt im za to nawet złamanego grosza nie zapłaci tak jak w dawnej "Biedronce"... rozwiń
Avatar
khsd / 26 lipca 2008 o 09:43
0
to nie jest wina pracowników tylko kierownictwa gdyż z tego co mi wiadomo juz jakis czas temu jeden z kierowników dostarczyl pani prezes informacje o podobnych sytuacjach a ona w "nagrodę" czyniła go zwykłym pracownikiem, pracownicy rozkładający towar nie sa niczemu winni gdyż nieo szukujmy sie oni robia to co maja nakazane z góry szkoda ze i tak wszystko najbardziej odbije sie na tych ludziach ktorzy zarabiaja tam 800-900 zł za dźwiganie i rozładowywanie czasem nawet kilkuset kilogramowych palet z towarem
Avatar
motyl / 26 lipca 2008 o 00:06
0
kk napisał:

tak jest syf bo nie ma ludzi do pracy i za byle co nie daje sie upomnien czy nagan,jak3 lata temuwtedy prawie kazdy bal sie wlasnego cienia,a do tej pory pracownikow uwaza sie za zlodziei i ich sie pilnuje.A mozeby tak podwyzki dla wytrwalych,mowie o szarych pracownikach,?co?ale po rowno,bo oni nie maja drugich dochodow kilkakrotnie wyzszych od swoich pensji jak kierownictwo,to by zmobilizowalo ich do pilnowania porzadku i czystosci na dzialach,a wystarczylo tylko 2 razy w miesiacu polki powycierac na spozywce.A mysz to i do domu wejdzie,wiec nie ma sie co dziwic,ze i tam sa
rozwiń
Avatar
norma / 25 lipca 2008 o 22:34
0
Jak może być normalnie jak prezes ma dożywotnią funkcje , a dyrektor nie do ruszenia ,tylko żony przerzucają z jednego do drugiego marketu !
I tylko wykorzystać pracowników i dostawców ! Ja zakupów tam nie robie i nie polecam ! !
Avatar
ho / 25 lipca 2008 o 21:38
0
A czemu akurat grafiką komputerową?
Avatar
xxx gal anonim / 25 lipca 2008 o 19:40
0
Ta tylko cierpią pracownicy na tym bo muszą siedzieć po drugiej zmianie i sprzątać cały sklep a i tak nie mają tam dobrze z tym "prezesem" sadystą i kanciarz !!!sprzątać powinni WAWEREK i ska.a nie pracownicy jak se nie umie poradzić ze sklepem to niech se wraca skąd przyszedł i niech sie zajmie może "grafiką komputerową"
Avatar
konsumentka / 25 lipca 2008 o 18:55
0
Bardzo dobrze wreszcie ktoś wykonuje należycie swoją pracę i dba o interes klienta
Avatar
kierowca bombowca / 25 lipca 2008 o 16:05
0
Brawo Policzkiewicz. Wreszcie ktoś w tym mieście robi porządek z syfem. Ciekawy jestem ile Panu starczy sił. Aby jak najwięcej. Byłem wczoraj w knajpie. Restauratorzy już sie boją.
Pozdrawiam
Avatar
jaca / 16 listopada 2008 o 00:11
0
ludzie ,przecież L-ecośtam wzbogaciło kasze ,czyli poniosło koszt ,dlatego z całą stanowczością te francowate ścierwa powinni zażądać więcej forsy za tę parszywą kaszę ,ciekawe czy też mają napój firmowy z wody z własnego sedesu ,nawet by mnie to nie zdziwiło
Avatar
GREJZI / 15 listopada 2008 o 23:15
0
odnośnie leclerc to parokrotnie zauważyłam w tym sklepie pewnego bezszczelnego pana co okazało się że jest to pan kierownik ochrony z chęcią bym wolała aby został pan z bazaru lss jest to kulturalny pan pszeszkolony a nie taki co na sam widok psuje zdrowie nie tędy droga każdy by chciał zarobić ale nie każdy ma predyspozycję wszelkie nerwy i słowa należałoby ukryć trzeba poprostu być stanowczym ale i wysłuchać klienta a potem stanąc w obronie lub wyjaśnić sprawę a nie wypychać klienta obrzucając wulgarnymi słowami wychódż ze sklepu takie niestety zachowanie spotkało mnie ze strony pana kierownika leclerc przy turystycznej
odnośnie leclerc to parokrotnie zauważyłam w tym sklepie pewnego bezszczelnego pana co okazało się że jest to pan kierownik ochrony z chęcią bym wolała aby został pan z bazaru lss jest to kulturalny pan pszeszkolony a nie taki co na sam widok psuje zdrowie nie tędy droga każdy by chciał zarobić ale nie każdy ma predyspozycję wszelkie nerwy i słowa należałoby ukryć trzeba poprostu być stanowczym ale i wysłuchać klienta a potem stanąc w obronie lub wyjaśnić sprawę a nie wypychać klienta obrzucając wulgarnymi słowami wychódż ze sklepu takie nie... rozwiń
Avatar
Były pracownik / 27 lipca 2008 o 03:37
0
To co się dzieje w Leclercu to tylko pracownicy wiedzą i nigdy nie wyjdzie na światło dzienne! panuje tam mobbing totalny przez pana Barwińskiego a tą sprawą powinna się zająć inspekcja pracy choć wątpię żeby to pomogło. Te przeterminowane kasze zamawiał sam dyrektor z tego co wiem (jakieś tam jego układy) i powinni go za to wywalić choć wątpię żeby się tak stało. Wszystko to odbiło się na pracownikach bo musieli po godzinach sprzątać ten cały bajzel i nikt im za to nawet złamanego grosza nie zapłaci tak jak w dawnej "Biedronce". Moim zdaniem powinni zamknąć to w cholerę!!!
To co się dzieje w Leclercu to tylko pracownicy wiedzą i nigdy nie wyjdzie na światło dzienne! panuje tam mobbing totalny przez pana Barwińskiego a tą sprawą powinna się zająć inspekcja pracy choć wątpię żeby to pomogło. Te przeterminowane kasze zamawiał sam dyrektor z tego co wiem (jakieś tam jego układy) i powinni go za to wywalić choć wątpię żeby się tak stało. Wszystko to odbiło się na pracownikach bo musieli po godzinach sprzątać ten cały bajzel i nikt im za to nawet złamanego grosza nie zapłaci tak jak w dawnej "Biedronce"... rozwiń
Avatar
khsd / 26 lipca 2008 o 09:43
0
to nie jest wina pracowników tylko kierownictwa gdyż z tego co mi wiadomo juz jakis czas temu jeden z kierowników dostarczyl pani prezes informacje o podobnych sytuacjach a ona w "nagrodę" czyniła go zwykłym pracownikiem, pracownicy rozkładający towar nie sa niczemu winni gdyż nieo szukujmy sie oni robia to co maja nakazane z góry szkoda ze i tak wszystko najbardziej odbije sie na tych ludziach ktorzy zarabiaja tam 800-900 zł za dźwiganie i rozładowywanie czasem nawet kilkuset kilogramowych palet z towarem
Avatar
motyl / 26 lipca 2008 o 00:06
0
kk napisał:

tak jest syf bo nie ma ludzi do pracy i za byle co nie daje sie upomnien czy nagan,jak3 lata temuwtedy prawie kazdy bal sie wlasnego cienia,a do tej pory pracownikow uwaza sie za zlodziei i ich sie pilnuje.A mozeby tak podwyzki dla wytrwalych,mowie o szarych pracownikach,?co?ale po rowno,bo oni nie maja drugich dochodow kilkakrotnie wyzszych od swoich pensji jak kierownictwo,to by zmobilizowalo ich do pilnowania porzadku i czystosci na dzialach,a wystarczylo tylko 2 razy w miesiacu polki powycierac na spozywce.A mysz to i do domu wejdzie,wiec nie ma sie co dziwic,ze i tam sa
rozwiń
Avatar
norma / 25 lipca 2008 o 22:34
0
Jak może być normalnie jak prezes ma dożywotnią funkcje , a dyrektor nie do ruszenia ,tylko żony przerzucają z jednego do drugiego marketu !
I tylko wykorzystać pracowników i dostawców ! Ja zakupów tam nie robie i nie polecam ! !
Avatar
ho / 25 lipca 2008 o 21:38
0
A czemu akurat grafiką komputerową?
Avatar
xxx gal anonim / 25 lipca 2008 o 19:40
0
Ta tylko cierpią pracownicy na tym bo muszą siedzieć po drugiej zmianie i sprzątać cały sklep a i tak nie mają tam dobrze z tym "prezesem" sadystą i kanciarz !!!sprzątać powinni WAWEREK i ska.a nie pracownicy jak se nie umie poradzić ze sklepem to niech se wraca skąd przyszedł i niech sie zajmie może "grafiką komputerową"
Avatar
konsumentka / 25 lipca 2008 o 18:55
0
Bardzo dobrze wreszcie ktoś wykonuje należycie swoją pracę i dba o interes klienta
Avatar
kierowca bombowca / 25 lipca 2008 o 16:05
0
Brawo Policzkiewicz. Wreszcie ktoś w tym mieście robi porządek z syfem. Ciekawy jestem ile Panu starczy sił. Aby jak najwięcej. Byłem wczoraj w knajpie. Restauratorzy już sie boją.
Pozdrawiam
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 3 3

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 9

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 313 40

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 14 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 29 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!