Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 stycznia 2021 r.
19:10

Spacer po Starym Gaju przeciwko wycince drzew. Policja też przyszła

Autor: Zdjęcie autora drs
47 36 A A

Przeciwnicy wycinek w Starym Gaju zorganizowali w niedzielę spacer z przewodnikiem po lesie do miejsc, gdzie ostatnio usuwano drzewa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na to wydarzenie, które miało też charakter protestu, skrzyknęli się przez internet.

Koło przejścia podziemnego pod peronem przystanku kolejowego Lublin Zachodni, a właśnie tam wyznaczono miejsce zbiórki, na spacerowiczów czekała już policja. Obyło się bez legitymowania, funkcjonariusze poprzestali na przypomnieniu uczestnikom o obostrzeniach związanych z epidemią.

Sympatycy Starego Gaju mieli ze sobą transparenty z napisami „Stop wycinkom w Starym Gaju”, „Las dla ludzi, nie dla zysku”, czy też „Ratujmy „Lipową Dolinę”. Wspomniana przez nich dolina to odległy, południowo-zachodni skrawek lasu, który według lubelskich ekologów powinien zostać uznany za zespół przyrodniczo-krajobrazowy. Jest to również jednym z postulatów internetowej petycji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 stycznia 2021 r. o 19:52
+37
ale protest... 8 spacerowiczów, 6 milicjantów... co tam las, ważne prywatne górki !! Bo się plebs za miedzę wprowadzi i będzie psuł widok !!
Avatar
Adam_z_Lublina / 24 stycznia 2021 r. o 21:55
+29
No chyba, że policja była po to, żeby, jak to powiedział prezydent, nikt nie zginął... w lesie.
Avatar
Adam_z_Lublina / 24 stycznia 2021 r. o 21:39
+29
Drogówka też protestowała w obronie lasu? No chyba tak, bo nawet szczekaczkę mieli ze sobą! To bardzo dobrze bo las piękny i trzeba go chronić.
Avatar
Zgredek Edek / 25 stycznia 2021 r. o 04:12
+16
Zapewniam cię, że to, co trzeba zrobić w sprawie lasu Stary Gaj — już zostało zrobione przez obrońców Górek Czechowskich!
Do ostatniej kropli piany z pyska...Już Einstein przewidział, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota. Zmień lekarza. Ten Cię okłamuje. Lecz się na nogi.
Avatar
Nie_jestem_robotem / 25 stycznia 2021 r. o 11:51
+15
Co do minusów przy komentarzach o wycinkach i zaniedbaniach w Parku (Stary Gaj) to pojawiły się dzisiaj jak rozpoczął się dla niektórych dzień pracy. Jak widać minusy wychodzą im tak sprytnie jak niszczenie Parku Krajobrazowego Stasin.
Ratuszowy dewelotroll minusuje. Wystarczy krytyczny (ale prawdziwy) komentarz w stosunku do lubelskiego ukladu dewelopersko-urzędniczo-ratuszowego i zaraz sypią się minusy. Troll zwykle zaczyna pracę ok. 8:00-9:00 i zdarza się, że nawet minusuje w dni wolne i święta.
  Monisia trollu, przestań się kompromitować. Co 10 minut dodajesz wpis z innego konta i piszesz coś o trollach, litości. 
  Monisia trollu, przestań się kompromitować. Co 10 minut dodajesz wpis z innego konta i piszesz coś o trollach, litości.  rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 25 stycznia 2021 r. o 10:23
+12
Od dłuższego czasu udowadniasz to własną osobą. Znamienne, że nie ma w tym niczego innego niż  kopiuj-wkle  i to wobec tych, którzy coś zmieniają! Ciekawe, czy starczyłoby ci odwagi, by pod własnym imieniem i nazwiskiem wysłać taki tekst do tych, którzy pustoszą takie miejsca jak lasy zarządzane przez   PGL  LP?!
Buhahahahahahahaha,  nadęty do granic śmieszności pyszałku, megalomanie! Nie wobec wszystkich, tylko wobec elitarnej grupy NFI - Największych Forumowych Idiotów. A o ekologii (jak zresztą i o wszystkim) - masz pojęcie jak świnia o balecie. Już Einstein dowiódł, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Buhahahahahahahaha,  nadęty do granic śmieszności pyszałku, megalomanie! Nie wobec wszystkich, tylko wobec elitarnej grupy NFI - Największych Forumowych Idiotów. A o ekologii (jak zresztą i o wszystkim) - masz pojęcie jak świnia o balecie. Już Einstein dowiódł, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. rozwiń
Avatar
ELUSIA1232 / 25 stycznia 2021 r. o 12:44
+11
ale protest... 8 spacerowiczów, 6 milicjantów...  co tam las, ważne prywatne górki !! Bo się plebs za miedzę wprowadzi i będzie psuł widok !!
 Nie bardzo widzę związek-poza oczywiście paradygmatem     "    garstki obrońców Górek Czechowskich    "     i próbą różnicowania własności w aspekcie ochrony środowiska naturalnego. Nie kto inny jak kandydat do przejęcia lasu Stary Gaj wielokrotnie podkreślał, że prawo własności podlega szeregu ustawowym ograniczeń, a w tym ustawy o ochronie przyrody, czy planowania i zagospodarowania przestrzennego. Obrońcy Górek Czechowskich wielokrotnie wyrażali werbalną dezaprobatę wobec tego, co dzieje się wokół lasu Stary Gaj, co nie oznacza, że będą się w sposób bezpośredni angażować we wszystkie akcje bezpośrednie w innych częściach miasta, bo jak każdy inny mają swoje sprawy i problemy i tylko 24 godziny na dobę. Zapewniam cię, że to, co trzeba zrobić w sprawie lasu Stary     Gaj — już zostało zrobione przez obrońców Górek Czechowskich!
To dziwne, bo sądząc po częstotliwości i przede wszystkim - ilości oraz porach, o których publikowane są komentarze - szczególnie tutaj, dotyczące Górek Czechowskich, mam wrażenie że ich obrońcy działają jak automaty. O każdej porze, bezwzględnie forsując swoją linię komunikacji, bez czytania argumentów. To aż dziwne, że piszesz, że ci ludzie mają swoje życie i swoje problemy. A może jednak przyroda nie jest na tyle ważna, żeby ją chronić, szczególnie że w przypadku Starego Gaju nie ma osobistej "kosy" redaktora naczelnego, który daje Wam przyzwolenie na zwyczajne spamowanie. Jeden pan tutaj pisał o tym, że mu ktoś minusuje komentarze. A o tym, że te komentarze były kilkukrotnie usuwane i dodawane to już nie wspomni. I teraz pytanie - jakie trzeba mieć uprawnienia na tym portalu, żeby usunąć swój wpis, bo ja na przykład tego zrobić nie mogę :)
To dziwne, bo sądząc po częstotliwości i przede wszystkim - ilości oraz porach, o których publikowane są komentarze - szczególnie tutaj, dotyczące Górek Czechowskich, mam wrażenie że ich obrońcy działają jak automaty. O każdej porze, bezwzględnie forsując swoją linię komunikacji, bez czytania argumentów. To aż dziwne, że piszesz, że ci ludzie mają swoje życie i swoje problemy. A może jednak przyroda nie jest na tyle ważna, żeby ją chronić, szczególnie że w przypadku Starego Gaju nie ma osobistej "kosy" redakto... rozwiń
Avatar
mlody123 / 25 stycznia 2021 r. o 14:16
+10
Dziwna ta ekologia naszej wierchuszki. Z jednej strony blokuje wycinkę drzewostanu w Starym Gaju co jest godne pochwały, ale teren na, którym jest las nie należy do miasta wiec prawnie miasto nie ma tam żadnej jurysdykcji.  Z drugiej strony pozwala na dewastacje Górek Czechowskich, czyli na terenie prywatnym ale będącym legislacyjnie pod zarządzaniem miasta.
 Żeby jeszcze było co na Górkach Czechowskich dewastować... To zdegradowany nieużytek od lat odstraszający okolicznych mieszkańców...
Avatar
Nie_jestem_robotem / 25 stycznia 2021 r. o 12:08
+10
Co do minusów przy komentarzach o wycinkach i zaniedbaniach w Parku (Stary Gaj) to pojawiły się dzisiaj jak rozpoczął się dla niektórych dzień pracy. Jak widać minusy wychodzą im tak sprytnie jak niszczenie Parku Krajobrazowego Stasin.
Ratuszowy dewelotroll minusuje. Wystarczy krytyczny (ale prawdziwy) komentarz w stosunku do lubelskiego ukladu dewelopersko-urzędniczo-ratuszowego i zaraz sypią się minusy. Troll zwykle zaczyna pracę ok. 8:00-9:00 i zdarza się, że nawet minusuje w dni wolne i święta.
  Monisia trollu, przestań się kompromitować. Co 10 minut dodajesz wpis z innego konta i piszesz coś o trollach, litości.
A kto to jest ta Monisia?
 No i z kogo próbujesz robić idiotę? Chyba tylko z siebie. Monisia to twoje drugie konto, trzecie to kronikidewelorozwoju a czwarte sex po dewelopersku. Piątego i kolejnych wymieniać mi się nawet nie chce bo nie ma sensu. W końcu codziennie zakładasz kilkanaście kolejnych a potem przez kilka godzin się tylko przelogowujesz między nimi dodając z nich na przemian hejterskie komentarze.
 No i z kogo próbujesz robić idiotę? Chyba tylko z siebie. Monisia to twoje drugie konto, trzecie to kronikidewelorozwoju a czwarte sex po dewelopersku. Piątego i kolejnych wymieniać mi się nawet nie chce bo nie ma sensu. W końcu codziennie zakładasz kilkanaście kolejnych a potem przez kilka godzin się tylko przelogowujesz między nimi dodając z nich na przemian hejterskie komentarze. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 25 stycznia 2021 r. o 11:33
+10
Troll zwykle zaczyna pracę ok. 8:00-9:00 i zdarza się, że nawet minusuje w dni wolne i święta
Jakbym Ciebie widział.....Już Einstein udowodnił, że dwie rzeczy są nieskonczone: Wszechświat i Twoja głupota. Zmień lekarza. Ten Cię okłamuje.Lecz się na nogi
Avatar
ELUSIA1232 / 27 stycznia 2021 r. o 10:18
+4
Obowiązującą dzisiaj  narracja prących do zabudowy Górek Czechowskich jest taka: Górki Czechowskie to teren idealny pod blokowiska TBV, nie ma historii naturalistycznego parku, który od kilka dekad IIIRP, jest projektem wymarzonego rezerwatu Wyżyny Lubelskiej i jej parkiem krajobrazowym, udokumentowanego przez uniwersyteckich przyrodników, którzy swoje opracowania wykonywali na zlecenia UM, za pieniądze lubelskiego społeczeństwa, łącznie z ostatnim raportem, który stanął ością w gardle włodarza miasta, a mimo to odwołał się od wyroku WSA, w którym sędziowie orzekali, że Górki Czechowskie są w Planie Miasta Parkiem, a nie terenem blokowisk i tego nie można zmieniać - dłużej Lublina niż prezydenta Żuka, miasto może poczekać na pokolenie ludzi, którzy zrealizują Naturalistyczny Park Górki Czechowskie.
Zapomniałeś o jednym "drobnym" szczególe - Górki Czechowskie to teren prywatny. I póki nie przestanie nim być, utopijne wizje o 105 ha parku można wsadzić między bajki.
TBV kupiło Górki, który w PM był w tym czasie - i jest do dzisiaj, terenem naturalistycznego parku. I to jest fakt!!!
I jesteś pewien, że w planie oprócz zieleni nie ma żadnych innych funkcji? A co jeśli udowodnię ci, że się mylisz i to bardzo?
Masz rację, jeśli dobrze pamiętam, to w planie zagospodarowania są jeszcze obiekty sportowe i zabudowa handlowa. Więc jak zabronią budowy parku, to będziemy mieli "CH CHOMIK" i tyle będzie z obrony przyrody, hahaha 
Masz rację, jeśli dobrze pamiętam, to w planie zagospodarowania są jeszcze obiekty sportowe i zabudowa handlowa. Więc jak zabronią budowy parku, to będziemy mieli "CH CHOMIK" i tyle będzie z obrony przyrody, hahaha  rozwiń
Avatar
Belzebu / 27 stycznia 2021 r. o 09:19
+5
Obowiązującą dzisiaj  narracja prących do zabudowy Górek Czechowskich jest taka: Górki Czechowskie to teren idealny pod blokowiska TBV, nie ma historii naturalistycznego parku, który od kilka dekad IIIRP, jest projektem wymarzonego rezerwatu Wyżyny Lubelskiej i jej parkiem krajobrazowym, udokumentowanego przez uniwersyteckich przyrodników, którzy swoje opracowania wykonywali na zlecenia UM, za pieniądze lubelskiego społeczeństwa, łącznie z ostatnim raportem, który stanął ością w gardle włodarza miasta, a mimo to odwołał się od wyroku WSA, w którym sędziowie orzekali, że Górki Czechowskie są w Planie Miasta Parkiem, a nie terenem blokowisk i tego nie można zmieniać - dłużej Lublina niż prezydenta Żuka, miasto może poczekać na pokolenie ludzi, którzy zrealizują Naturalistyczny Park Górki Czechowskie.
Zapomniałeś o jednym "drobnym" szczególe - Górki Czechowskie to teren prywatny. I póki nie przestanie nim być, utopijne wizje o 105 ha parku można wsadzić między bajki.
TBV kupiło Górki, który w PM był w tym czasie - i jest do dzisiaj, terenem naturalistycznego parku. I to jest fakt!!!
 I jesteś pewien, że w planie oprócz zieleni nie ma żadnych innych funkcji? A co jeśli udowodnię ci, że się mylisz i to bardzo?
 I jesteś pewien, że w planie oprócz zieleni nie ma żadnych innych funkcji? A co jeśli udowodnię ci, że się mylisz i to bardzo? rozwiń
Avatar
Ksawyer / 26 stycznia 2021 r. o 19:09
-5
Obowiązującą dzisiaj  narracja prących do zabudowy Górek Czechowskich jest taka: Górki Czechowskie to teren idealny pod blokowiska TBV, nie ma historii naturalistycznego parku, który od kilka dekad IIIRP, jest projektem wymarzonego rezerwatu Wyżyny Lubelskiej i jej parkiem krajobrazowym, udokumentowanego przez uniwersyteckich przyrodników, którzy swoje opracowania wykonywali na zlecenia UM, za pieniądze lubelskiego społeczeństwa, łącznie z ostatnim raportem, który stanął ością w gardle włodarza miasta, a mimo to odwołał się od wyroku WSA, w którym sędziowie orzekali, że Górki Czechowskie są w Planie Miasta Parkiem, a nie terenem blokowisk i tego nie można zmieniać - dłużej Lublina niż prezydenta Żuka, miasto może poczekać na pokolenie ludzi, którzy zrealizują Naturalistyczny Park Górki Czechowskie.
Zapomniałeś o jednym "drobnym" szczególe - Górki Czechowskie to teren prywatny. I póki nie przestanie nim być, utopijne wizje o 105 ha parku można wsadzić między bajki.
 TBV kupiło Górki, który w PM był w tym czasie - i jest do dzisiaj, terenem naturalistycznego parku. I to jest fakt!!! 
 TBV kupiło Górki, który w PM był w tym czasie - i jest do dzisiaj, terenem naturalistycznego parku. I to jest fakt!!!  rozwiń
Avatar
Belzebu / 25 stycznia 2021 r. o 21:13
+7
Obowiązującą dzisiaj  narracja prących do zabudowy Górek Czechowskich jest taka: Górki Czechowskie to teren idealny pod blokowiska TBV, nie ma historii naturalistycznego parku, który od kilka dekad IIIRP, jest projektem wymarzonego rezerwatu Wyżyny Lubelskiej i jej parkiem krajobrazowym, udokumentowanego przez uniwersyteckich przyrodników, którzy swoje opracowania wykonywali na zlecenia UM, za pieniądze lubelskiego społeczeństwa, łącznie z ostatnim raportem, który stanął ością w gardle włodarza miasta, a mimo to odwołał się od wyroku WSA, w którym sędziowie orzekali, że Górki Czechowskie są w Planie Miasta Parkiem, a nie terenem blokowisk i tego nie można zmieniać - dłużej Lublina niż prezydenta Żuka, miasto może poczekać na pokolenie ludzi, którzy zrealizują Naturalistyczny Park Górki Czechowskie.
 Zapomniałeś o jednym "drobnym" szczególe - Górki Czechowskie to teren prywatny. I póki nie przestanie nim być, utopijne wizje o 105 ha parku można wsadzić między bajki. 
 Zapomniałeś o jednym "drobnym" szczególe - Górki Czechowskie to teren prywatny. I póki nie przestanie nim być, utopijne wizje o 105 ha parku można wsadzić między bajki.  rozwiń
Avatar
Ksawyer / 25 stycznia 2021 r. o 17:18
-8
Obowiązującą dzisiaj  narracja prących do zabudowy Górek Czechowskich jest taka: Górki Czechowskie to teren idealny pod blokowiska TBV, nie ma historii naturalistycznego parku, który od kilka dekad IIIRP, jest projektem wymarzonego rezerwatu Wyżyny Lubelskiej i jej parkiem krajobrazowym, udokumentowanego przez uniwersyteckich przyrodników, którzy swoje opracowania wykonywali na zlecenia UM, za pieniądze lubelskiego społeczeństwa, łącznie z ostatnim raportem, który stanął ością w gardle włodarza miasta, a mimo to odwołał się od wyroku WSA, w którym sędziowie orzekali, że Górki Czechowskie są w Planie Miasta Parkiem, a nie terenem blokowisk i tego nie można zmieniać - dłużej Lublina niż prezydenta Żuka, miasto może poczekać na pokolenie ludzi, którzy zrealizują Naturalistyczny Park Górki Czechowskie. 
Obowiązującą dzisiaj  narracja prących do zabudowy Górek Czechowskich jest taka: Górki Czechowskie to teren idealny pod blokowiska TBV, nie ma historii naturalistycznego parku, który od kilka dekad IIIRP, jest projektem wymarzonego rezerwatu Wyżyny Lubelskiej i jej parkiem krajobrazowym, udokumentowanego przez uniwersyteckich przyrodników, którzy swoje opracowania wykonywali na zlecenia UM, za pieniądze lubelskiego społeczeństwa, łącznie z ostatnim raportem, który stanął ością w gardle włodarza miasta, a mimo to odwołał się od wyroku WSA, w ... rozwiń
Avatar
mlody123 / 25 stycznia 2021 r. o 14:16
+10
Dziwna ta ekologia naszej wierchuszki. Z jednej strony blokuje wycinkę drzewostanu w Starym Gaju co jest godne pochwały, ale teren na, którym jest las nie należy do miasta wiec prawnie miasto nie ma tam żadnej jurysdykcji.  Z drugiej strony pozwala na dewastacje Górek Czechowskich, czyli na terenie prywatnym ale będącym legislacyjnie pod zarządzaniem miasta.
 Żeby jeszcze było co na Górkach Czechowskich dewastować... To zdegradowany nieużytek od lat odstraszający okolicznych mieszkańców...
Avatar
ELUSIA1232 / 25 stycznia 2021 r. o 12:44
+11
ale protest... 8 spacerowiczów, 6 milicjantów...  co tam las, ważne prywatne górki !! Bo się plebs za miedzę wprowadzi i będzie psuł widok !!
 Nie bardzo widzę związek-poza oczywiście paradygmatem     "    garstki obrońców Górek Czechowskich    "     i próbą różnicowania własności w aspekcie ochrony środowiska naturalnego. Nie kto inny jak kandydat do przejęcia lasu Stary Gaj wielokrotnie podkreślał, że prawo własności podlega szeregu ustawowym ograniczeń, a w tym ustawy o ochronie przyrody, czy planowania i zagospodarowania przestrzennego. Obrońcy Górek Czechowskich wielokrotnie wyrażali werbalną dezaprobatę wobec tego, co dzieje się wokół lasu Stary Gaj, co nie oznacza, że będą się w sposób bezpośredni angażować we wszystkie akcje bezpośrednie w innych częściach miasta, bo jak każdy inny mają swoje sprawy i problemy i tylko 24 godziny na dobę. Zapewniam cię, że to, co trzeba zrobić w sprawie lasu Stary     Gaj — już zostało zrobione przez obrońców Górek Czechowskich!
To dziwne, bo sądząc po częstotliwości i przede wszystkim - ilości oraz porach, o których publikowane są komentarze - szczególnie tutaj, dotyczące Górek Czechowskich, mam wrażenie że ich obrońcy działają jak automaty. O każdej porze, bezwzględnie forsując swoją linię komunikacji, bez czytania argumentów. To aż dziwne, że piszesz, że ci ludzie mają swoje życie i swoje problemy. A może jednak przyroda nie jest na tyle ważna, żeby ją chronić, szczególnie że w przypadku Starego Gaju nie ma osobistej "kosy" redaktora naczelnego, który daje Wam przyzwolenie na zwyczajne spamowanie. Jeden pan tutaj pisał o tym, że mu ktoś minusuje komentarze. A o tym, że te komentarze były kilkukrotnie usuwane i dodawane to już nie wspomni. I teraz pytanie - jakie trzeba mieć uprawnienia na tym portalu, żeby usunąć swój wpis, bo ja na przykład tego zrobić nie mogę :)
To dziwne, bo sądząc po częstotliwości i przede wszystkim - ilości oraz porach, o których publikowane są komentarze - szczególnie tutaj, dotyczące Górek Czechowskich, mam wrażenie że ich obrońcy działają jak automaty. O każdej porze, bezwzględnie forsując swoją linię komunikacji, bez czytania argumentów. To aż dziwne, że piszesz, że ci ludzie mają swoje życie i swoje problemy. A może jednak przyroda nie jest na tyle ważna, żeby ją chronić, szczególnie że w przypadku Starego Gaju nie ma osobistej "kosy" redakto... rozwiń
Avatar
siwy5u2 / 25 stycznia 2021 r. o 12:39
-13
Pogonic tych darmozjadów! Stary Gaj od wielu lat przypomina ruinę i cmentarzysko a nie las. Jeśli da sie go uratować to trzeba to zrobić nawet kosztem wycinki!
  Przypomina ruinę dlatego, że leśnicy nie dbają o niego. Nie są usuwane powalone drzewa, które zalegaja latami. Zamiast usuwać uschnięte drzewa to się wycina zdrowe. Ten las jest traktowany jak hodowla drzew a nie jak las.
Avatar
siwy5u2 / 25 stycznia 2021 r. o 12:38
-12
Co do minusów przy komentarzach o wycinkach i zaniedbaniach w Parku (Stary Gaj) to pojawiły się dzisiaj jak rozpoczął się dla niektórych dzień pracy. Jak widać minusy wychodzą im tak sprytnie jak niszczenie Parku Krajobrazowego Stasin.
  Ratuszowy dewelotroll minusuje. Wystarczy krytyczny (ale prawdziwy) komentarz w stosunku do lubelskiego ukladu dewelopersko-urzędniczo-ratuszowego i zaraz sypią się minusy. Troll zwykle zaczyna pracę ok. 8:00-9:00 i zdarza się, że nawet minusuje w dni wolne i święta.
Avatar
siwy5u2 / 25 stycznia 2021 r. o 12:38
-14
A po co była tam milicja? Przecież spacery po lesie nie są zabronione i w lasach oraz parkach nie ma obowiązku zakładania maseczek. Co oni tam kontrolowali?
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Poziom wód w rzekach podnosi się przez roztopy? Strażacy monitorują sytuację [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Poziom wód w rzekach podnosi się przez roztopy? Strażacy monitorują sytuację [zdjęcia]

Duży wzrost temperatury spowodował gwałtowne roztopy w rejonie rzek w woj. lubelskim. Strażacy cały czas monitorują sytuację, a dzisiaj sprawdzali stan wody na Krznie i Bugu.

Charakterystyczne dekoracje, sklepowe szyldy oraz koziołek. Projekt "Wzory Lublina"
Magazyn
galeria

Charakterystyczne dekoracje, sklepowe szyldy oraz koziołek. Projekt "Wzory Lublina"

Charakterystyczne rozmieszczenie okien, dekoracje fasad, kształty dachów, sklepowe szyldy, wzory posadzek i kostki brukowej, kogucik, toporek i koziołek: powstała niezwykła kolekcja monochromatycznych wzorów inspirowanych Lublinem – Rozmowa z Tomaszem Smutkiem, lubelskim grafikiem, autorem projektu „Wzory Lublina”

Przedwiośnie w pełni. Dużo słońca w najbliższych dniach, także na wschodzie Polski
Prognoza pogody
film

Przedwiośnie w pełni. Dużo słońca w najbliższych dniach, także na wschodzie Polski

Polska. W ciągu pierwszych dni marca temperatura maksymalna miejscami dojdzie do kilkunastu stopni powyżej zera, ale znajdą się i takie regiony, gdzie nie przekroczy 3 stopni Celsjusza. Będzie pogodne, a nawet słoneczne. W drugiej połowie tygodnia pojawią się opady.

Jako pierwsza stanęła do walki z COVID-19. Kim jest „Jadzia z Sanepidu”?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Jako pierwsza stanęła do walki z COVID-19. Kim jest „Jadzia z Sanepidu”?

Jadwiga Caban-Korbas od 30 lat pełniła funkcję dyrektora słubickiego Sanepidu. Zrobiło się o niej głośno, gdy do sieci trafił film z zebrania sztabu zarządzania kryzysowego, gdzie pani Jadwiga mówiła o pierwszym przypadku COVID-19 w Polsce. - Następnego dnia dostałem z samego rana co najmniej kilkanaście telefonów o tym, że mam panią dyrektor natychmiast wyrzucić z pracy – mówi Leszek Bajon, starosta słubicki.

Chełm: Drogowcy łatali, kierowcy przeszkadzali. Interweniowała Straż Miejska

Chełm: Drogowcy łatali, kierowcy przeszkadzali. Interweniowała Straż Miejska

Kilkanaście mandatów nałożonych na najbardziej agresywnych kierowców, jeden zatrzymany pijany kierowca, inny staranował zaporę drogową i uciekł, a kolejny omal nie potrącił lepiącego dziury drogowca. Remont ul. Metalowej w Chełmie zamienił się w koszmar dla pracowników MPRD. Trzeba było wezwać strażników miejskich, żeby poskromili awanturujących się kierowców.

Śmiertelny wypadek w Lublinie. Zginęło dwóch mężczyzn

Śmiertelny wypadek w Lublinie. Zginęło dwóch mężczyzn

Dwóch mężczyzn, obywateli Ukrainy zginęło w wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Lublinie.

Błąd defensywy spowodował, że nie zdobyliśmy punktu. Opinie po meczu Olimpia - Motor

Błąd defensywy spowodował, że nie zdobyliśmy punktu. Opinie po meczu Olimpia - Motor

Nieudany, pierwszy mecz ligowy w 2021 roku w wykonaniu piłkarzy Motoru. Ekipa z Lublina przegrała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 0:1. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu drużyn?

Wirusowe hybrydy i szczepionka mozaikowa. "Na pewno groźny jest wariant brytyjski"
Magazyn

Wirusowe hybrydy i szczepionka mozaikowa. "Na pewno groźny jest wariant brytyjski"

U każdej zakażonej osoby podczas namnażania wirusa w komórkach mogą tworzyć się jego odmienne wersje, a konsekwencje tych zmian mogą być różne – Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Chełm. Ukradła kilka butelek whisky. Nie było to jedyne przewinienie 27-latki

Chełm. Ukradła kilka butelek whisky. Nie było to jedyne przewinienie 27-latki

Drogi gust miała 27-latka z Chełma przyłapana na kradzieży przez pracowników supermarketu. Chciała wynieść 4 butelki drogiego alkoholu. Policjanci odebrali jej whisky za 600 zł, ale jak się okazało, nie był to pierwszy raz, gdy kobieta kradła w sklepie.

Piotr Żyła ze złotym medalem mistrzostw świata. "Miałem dzisiaj dobry dzień"
film

Piotr Żyła ze złotym medalem mistrzostw świata. "Miałem dzisiaj dobry dzień"

W sobotę Piotr Żyła po skokach na odległość 105 m i 102,5 m został mistrzem świata na normalnej skoczni (HS106) w Oberstdorfie.

Hetman Zamość – KS Wiązownica 0:3. Fatalny początek meczu

Hetman Zamość – KS Wiązownica 0:3. Fatalny początek meczu

Piłkarze z Zamościa nową rundę rozpoczęli z nowymi nadziejami. Na inaugurację wiosny dostali jednak lekcję od KS Wiązownica. Beniaminek już po 20 minutach prowadził 2:0, a ostatecznie wygrał z Hetmanem 3:0.

Uratowali życie niedoszłej samobójczyni. Jej słowa zaskoczyły policjantów

Uratowali życie niedoszłej samobójczyni. Jej słowa zaskoczyły policjantów

– Policjanci każdego dnia w swojej służbie mają do czynienia z różnymi tragediami ludzkimi. Często są to sytuacje, kiedy życie ludzkie jest zagrożone – przyznaje sierż. szt. Elwira Tadyniewicz z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Podhale Nowy Targ – Lewart Lubartów 0:0. Centymetry od zwycięstwa

Podhale Nowy Targ – Lewart Lubartów 0:0. Centymetry od zwycięstwa

W meczu Podhala z Lewartem nie padła żadna bramka. To nie znaczy jednak, że nic nie działo się na boisku w Nowym Targu. Goście od 25 minuty grali w dziesiątkę, ale tuż po przerwie siły się wyrównały. A w samej końcówce piłkarze Tomasza Bednaruka mogli zgarnąć pełną pulę. Zamiast do siatki zaliczyli jednak strzał w poprzeczkę.

GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:2. Dublet Wojciechowskiego na inaugurację rundy wiosennej

GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:2. Dublet Wojciechowskiego na inaugurację rundy wiosennej

Udana inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu Górnika Łęczna. Zespół trenera Kamila Kieresia wygrał w Bełchatowie z tamtejszym GKS, a bohaterem spotkania został Paweł Wojciechowski

MŚ w narciarstwie klasycznym. Piotr Żyła złotym medalistą na skoczni normalnej!
film

MŚ w narciarstwie klasycznym. Piotr Żyła złotym medalistą na skoczni normalnej!

Piotr Żyła po skokach na odległość 105 m i 102,5 m został mistrzem świata na normalnej skoczni (HS106) w Oberstdorfie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.