Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 czerwca 2019 r.
14:30

Lublin: Sprzątali rzekę, usłyszeli od tego mężczyzny stek wyzwisk i obelg. A potem do wody poleciały butelki

142 24 A A
(fot. Sprzątajmy Lublin)

Sprzątali śmieci, które zalegały na dnie Czerniejówki w Lublinie, ale zamiast słów wsparcia usłyszeli stek wyzwisk i obelg pod swoim adresem. W sobotę członkowie grupy Posprzątajmy Lublin po raz pierwszy spotkali się z sytuacją, w której stali się obiektem niewybrednych docinków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tomasz Futyma z facebookowej grupy Posprzątajmy Lublin razem z kilkoma ochotnikami wyciągał w sobotę śmieci z Czerniejówki w okolicach mostku przy ul. Garbarskiej. Około godz. 10 podszedł do nich mężczyzna, który nie zamierzał dołączyć się do akcji.

– Stoję pod mostem i nagle słyszę „chlup”, butelka wpadła do wody i rozpadła się jeszcze na cztery kawałki. Wyszedłem i zacząłem z nim rozmawiać – relacjonuje Tomasz Futyma.

Mężczyzna nie szczędził gorzkich słów panu Tomaszowi i innym osobom z grupy. Stwierdził, między innymi, że on sam lepiej by wysprzątał cała rzekę i że ich praca jest nic nie warta. Używał przy tym wielu niecenzuralnych słów, których nie należy cytować.

Futyma zrobił zdjęcie przybyszowi i nagrywał filmik z całego zajścia. Kiedy skończył, usłyszał: „Skończyłeś nagrywać? To chodź cię za***ię”. Do rękoczynów na szczęście nie doszło, a mężczyzna oddalił się.

Na tym się jednak nie skończyło, bo po około godzinie agresor ponownie pojawił się w miejscu, w którym pracowali członkowie grupy Posprzątajmy Lublin. Wyciągnął z plecaka dwie butelki po piwie, wrzucił je do rzeki i ponownie uciekł.

– To była pierwsza tego typu sytuacja. Wszystkich nas zamurowało – przyznaje Futyma, który chwilę po całym zajściu zadzwonił na Straż Miejską i na numer alarmowy 112. – Na straż w ogóle się nie dodzwoniłem, bo najpierw trzeba wysłuchać formułki o RODO, a potem nikt nie odebrał. Pod numerem 112 pan dyspozytor zapytał się, czy widzę jeszcze tego mężczyznę. Odpowiedziałem, że dopiero co sobie poszedł. Usłyszałem tylko, że nie ma podstaw do wzywania patrolu policji – dodaje.

Futyma zgłosił sprawę policji. – Złożyłem zawiadomienie o przestępstwie w postaci śmiecenia, grożenia oraz używania wulgarnych słów i spożywania alkoholu w miejscu publicznym – mówi Futyma. - Nie wiem czy takiemu osobnikowi można coś zrobić. Mam nadzieję, że zostanie ukarany. Nie więzieniem, ale pracami społecznymi – dodaje.

e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Borubar / 4 czerwca 2019 o 15:08
+34
Bardzo przykra to sprawa ale jakoś wcale nie jestem zdziwiony. Tego rodzaju zjawiska są prostą konsekwencją wszechobecnej promocji hołoty, niekiedy określanej mianem suwerena.
Avatar
M / 4 czerwca 2019 o 15:58
+32
Takie osoby powinny być eliminowane ze społeczeństwa. To taka patologia powinna sprzątać te śmieci w kajdanach na nogach, a nie okradać dziecki z 500+ i chlać. Łapy ma wielkie i brudne takie się pewnie zrobiły od grzebania po śmietnikach i wybierania puszek-butelek. Na Kunickiego żebra koło targu, a potem za nasze pieniądze chlor chleje i rozbija butelki. Jak wbije Ci się szkło w podeszwę, przedziurawisz oponę, pies skaleczy się lub zje szkoło. Przypomnij sobie tego uśmiechniętego chlora na socjalu! On chyba ze Wspólnej jest.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 18:03
+29
Nie ma podstaw do wzywania patrolu policji. Okey, czyli następnym razem jak ktoś się awanturuje, zaśmieca, wyzywa i grozi to co? W morde dać jak nie ma podstaw do wzywania policji to będzie okey ?
Avatar
zorro / 4 czerwca 2019 o 16:35
+26
dziś w ogóle nie ma sensu dzwonić do Policji po pomoc. Nie dość że nie pomogą to jeszcze cię zdenerwują i nic nie doradzą. Nie mam pojęcia dlaczego ta formacja stała się taka nieskuteczna i bez chęci pomocy. W piątek ok północy dyżurny Komisariatu IV Policji z ul. Zana wysłał na moją prośbę patrol z interwencją do Szkoły Podstawowej na ul.Zuchów gdzie trwała balanga uczniów i oczywiście trzeba było dosłownie pół godziny aby ci dzielni myśliciele dojechali te 2 kilometry. Ani za dnia ani nocą mundurowego w Lublinie nie zobaczysz. Siedzą i śpią w radiowozach gdzieś w krzakach?
dziś w ogóle nie ma sensu dzwonić do Policji po pomoc. Nie dość że nie pomogą to jeszcze cię zdenerwują i nic nie doradzą. Nie mam pojęcia dlaczego ta formacja stała się taka nieskuteczna i bez chęci pomocy. W piątek ok północy dyżurny Komisariatu IV Policji z ul. Zana wysłał na moją prośbę patrol z interwencją do Szkoły Podstawowej na ul.Zuchów gdzie trwała balanga uczniów i oczywiście trzeba było dosłownie pół godziny aby ci dzielni myśliciele dojechali te 2 kilometry. Ani za dnia ani nocą mundurowego w Lublinie nie zobaczysz. Siedzą i śpi... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 18:10
+21
Oczywiście twarz w/w zasłonięta.Ludzie pracowici i uczciwi są u nas bez szans.
Avatar
pyjok v nie pyjok / 4 czerwca 2019 o 15:02
+21
Nie dość że ż.ul ,to yidyot.
Avatar
Zibi / 5 czerwca 2019 o 11:44
+15
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce się o tym mówić bo ręce opadają. Wiecie co mnie najbardziej (pardon) wku**ia ? kiedy pokazujecie zdjęcia jaki to i ile policja, straż miejska otrzymała nowoczesnego sprzętu . Bo komu to służy - wożą rozpasłe du*y w klimatyzowanych furach o pojemnościach powyżej 2.5 litra i taka jest prawda.
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce s... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 14:41
+15
Bez wątpienia to ogarnięty szałem 500+ Najprawdziwszy Polak.
Avatar
Ada / 5 czerwca 2019 o 08:18
+11
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Niech śmieć zbiera teraz inne śmieci.
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Ni... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 16:07
+10
Elektorat pisowski
Avatar
;) / 6 czerwca 2019 o 08:31
+2
a może to był przedstawiciel WÓD POLSKICH ? ;)
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 08:30
+1
A ja sie zapytowywuję gdzie som te WODY POLSKIE co to som właścicielem rzeki?! Piniondze brać to potrafiom, ale pilnować dobytku to sie im nie chce! Do gaci im srajom a one NIC!!!
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 20:04
-4
Ja też znam tego KODeratę
Avatar
Kononowicz / 5 czerwca 2019 o 12:04
0
Bo od tego oni są. Od tego są oni.
Avatar
Zibi / 5 czerwca 2019 o 11:44
+15
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce się o tym mówić bo ręce opadają. Wiecie co mnie najbardziej (pardon) wku**ia ? kiedy pokazujecie zdjęcia jaki to i ile policja, straż miejska otrzymała nowoczesnego sprzętu . Bo komu to służy - wożą rozpasłe du*y w klimatyzowanych furach o pojemnościach powyżej 2.5 litra i taka jest prawda.
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce s... rozwiń
Avatar
Ada / 5 czerwca 2019 o 08:18
+11
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Niech śmieć zbiera teraz inne śmieci.
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Ni... rozwiń
Avatar
bolek donosiciel / 5 czerwca 2019 o 07:25
+3
Straż miejska woli samochody przeganiać z ul. Spokojnej. Komendant straży z milicji na emeryturze to co będzie działał dla PIS-u. A w Urzędzie rządzi PO Żuczek to co go obchodzą butelki w wodzie.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 21:40
-10
czas wreszcie na sensowna zmianę tras. 17 do głuska - do mętowa wariant 151 w ten sposób oszczedzamy 8-10 wozów do dąbrowicy przedłużyć coś z okolicy al. kraśnickich np. 10 lub 26 pomysłów jest wiele wystarczy chęci pokombinował bym z 15 i 40 29 i 160 puszczając 29 przez kruczkowskigo i budowlaną i dalej na widok to tracimy tylko odcinek zemborzyckiej od kruczkowskiego do budowlanej pewnie da sie zaoszczedzić ok 5 pojazdów pokombinował bym z 153 i 158 14 i 161 tez by sie coś wymysliło
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 20:23
-16
To KODziarz! Znam go!
Avatar
Lubelski Patriota... / 4 czerwca 2019 o 18:24
-23
...nie mają co robić, to sobie wymusili zajecie na pokaz, co to by ludzie uwierzyli w intencje dzialan bez zasilkow i innych danin od społeczeństwa placacego podatki. Na ludzi w potrzebie nie znajda ale u Żuka można zarobić na wygodne zycie tylko zrobić takie cos żeby lewactwo zaraz okrzyknęło ich wyjątkowymi. Jeszcze tylko LGBT do tego dodać i mamy Lublin w malej pigułce bo większość już się na nich poznała i to ostatnia już kadencja liberałów i lewaków! Dzisiaj mamy swieto upadku narodowej szansy na wyjście do wolności ale wybory tez z komunistami uzgodnili!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 0 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

Informatyczny geniusz. Rozmowa z Markiem Skibą, medalistą Olimpiady Informatycznej w Baku

Informatyczny geniusz. Rozmowa z Markiem Skibą, medalistą Olimpiady Informatycznej w Baku 0 1

Rozmowa z Markiem Skibą, absolwentem I LO im. Stanisława Staszica, który wywalczył brązowy medal na XXXI Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Baku.

Puławskie Dożynki w Kurowie
25 sierpnia 2019, 12:00

Puławskie Dożynki w Kurowie 0 1

W tym roku tradycyjne święto powiatu puławskiego zorganizowane zostanie w Kurowie. Dożynki 2019 będą miały miejsce w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 12. W programie moc atrakcji.

W jakich samochodach najlepiej sprawdzają się opony wielosezonowe?

W jakich samochodach najlepiej sprawdzają się opony wielosezonowe? 0 0

Do zwiększenia popularności ogumienia całorocznego przyczyniło się kilka kwestii. Pierwszą z niż są ograniczone koszty eksploatacji, które odnoszą się nie tylko do zakupu jednego kompletu zamiast dwóch, ale również braku konieczności wymiany opon między sezonami. Szczególnie w dużych miastach, kolejki do wulkanizacji mogą sięgać nawet dwóch tygodni. Kolejną kwestią są nowe technologie stosowane w tego typu oponach, które poprawiają zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo. Do którego segmentu aut najbardziej polecane są opony wielosezonowe?

Zwycięstwo było blisko, czyli opinie po meczu Widzew - Górnik Łęczna

Zwycięstwo było blisko, czyli opinie po meczu Widzew - Górnik Łęczna 0 0

W środę Górnik Łęczna zremisował na wyjeździe z Widzewem Łódź 2:2. Wynik całkiem niezły. Biorąc jednak pod uwagę przebieg spotkania i fakt, że goście jeszcze w 78 minucie prowadzili 2:0 na pewno zielono-czarnym nie jest łatwo pogodzić się z podziałem punktów. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Lublin: Radni PiS bronią abp. Jędraszewskiego. Chcą głosowania w Radzie Miasta

Lublin: Radni PiS bronią abp. Jędraszewskiego. Chcą głosowania w Radzie Miasta 2 8

Nad „potępieniem wypowiedzi i zachowań nawołujących do przemocy wobec abp. Marka Jędraszewskiego” głosować ma lubelska Rada Miasta na swoim posiedzeniu 5 września. Nad zajęciem podobnego stanowiska już w najbliższy poniedziałek mają głosować radni w Zamościu

Angielski za granicą łączy pokolenia!

Angielski za granicą łączy pokolenia! 0 0

Kursy językowe to temat dobrze znany. Co, jednak gdyby zamiast wysyłać dziecko na obóz… wyruszyć na niego wspólnie? Angielski za granicą to świetny pomysł dla osób w każdym wieku, a dodatkowo świetna okazja dla rodzin na spędzenie razem czasu.

Dbamy o najmłodszych, czyli pierwszy krok do zmiany stylu życia

Dbamy o najmłodszych, czyli pierwszy krok do zmiany stylu życia 0 0

Zdrowe nawyki żywieniowe kształtują się już w dzieciństwie. A otyłość, która rozwinęła się u dziecka wtedy, kiedy to miało zaledwie kilka lat, może trwać przez całą jego młodość, a także wiek dojrzały. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej dbać o to, by kształtować u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe. A także zakorzeniać u niego przekonanie, że odpowiednio zaplanowana aktywność fizyczna ma wpływ na kondycję całego organizmu. Jak zatem kształtować młodego człowieka?

Sianokosy w centrum Lublina. Na dachu Centrum Spotkania Kultur [zdjęcia]
galeria

Sianokosy w centrum Lublina. Na dachu Centrum Spotkania Kultur [zdjęcia] 0 5

W czwartek w centrum można było się poczuć jak na dawnej wsi, dzięki dźwiękom koszenia trawy i ostrzenia kos. Na dachu Centrum Spotkania Kultur pracowali kosiarze z Muzeum Wsi Lubelskiej

Giewont: Piorun uderzył w turystów. TOPR: Kilka osób nie żyje [wideo]
film

Giewont: Piorun uderzył w turystów. TOPR: Kilka osób nie żyje [wideo] 74 7

Piorun uderzył w grupę turystów, którzy przebywali w okolicy Giewontu w Tatrach. Jak podaje TOPR, nie żyje kilka osób.

4-letniego chłopca idącego ze starszą siostrą i babcią zaatakował pies

4-letniego chłopca idącego ze starszą siostrą i babcią zaatakował pies 2 3

18-latka i 4-letni chłopiec zostali pogryzieni przez psy. Chłopiec trafił pod opiekę lekarza, dziewczynie udało się obronić. Psy nie miały kagańców i nie były prowadzone na smyczy.

Michał Skórski (Azoty Puławy): Każdy piłkarz będzie potrzebny

Michał Skórski (Azoty Puławy): Każdy piłkarz będzie potrzebny 0 0

Rozmowa z Michałem Skórskim, trenerem piłkarzy ręcznych Azotów Puławy

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończyła karierę. Dwukrotna mistrzyni Europy na parkiecie spędziła 24 lata
film

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończyła karierę. Dwukrotna mistrzyni Europy na parkiecie spędziła 24 lata 0 0

Smutna wiadomość dla kibiców polskiej reprezentacji siatkarek. Katarzyna Skowrońska-Dolata w rozmowie dla „Przeglądu Sportowego”, tuż przed startem mistrzostw Europy w siatkówce, poinformowała, że kończy karierę.

Wrzuciła córkę do pieca. Chciała wyjść na wolność przed zakończeniem procesu

Wrzuciła córkę do pieca. Chciała wyjść na wolność przed zakończeniem procesu 0 6

Agata F. – oskarżona o zabójstwo swojego dziecka pozostanie w areszcie. Sąd nie zgodził się, by wyszła z celi przed zakończeniem procesu.

Lubelskie agencje odmówiły, ale billboardy "Ściana wstydu" zawisną. Od 1 września

Lubelskie agencje odmówiły, ale billboardy "Ściana wstydu" zawisną. Od 1 września 44 60

1 września na ulicach Lublina mają zawisnąć billboardy z nazwiskami radnych, którzy głosowali za zgodą na zabudowę części górek czechowskich. Tablice opłaca Lubelski Ruch Miejski przeciwny budowie na górkach. Zlecenia ma się podjąć dopiero ogólnopolska agencja reklamowa, lubelskie odmawiały

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.