Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 czerwca 2019 r.
14:30

Lublin: Sprzątali rzekę, usłyszeli od tego mężczyzny stek wyzwisk i obelg. A potem do wody poleciały butelki

142 24 A A
(fot. Sprzątajmy Lublin)

Sprzątali śmieci, które zalegały na dnie Czerniejówki w Lublinie, ale zamiast słów wsparcia usłyszeli stek wyzwisk i obelg pod swoim adresem. W sobotę członkowie grupy Posprzątajmy Lublin po raz pierwszy spotkali się z sytuacją, w której stali się obiektem niewybrednych docinków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tomasz Futyma z facebookowej grupy Posprzątajmy Lublin razem z kilkoma ochotnikami wyciągał w sobotę śmieci z Czerniejówki w okolicach mostku przy ul. Garbarskiej. Około godz. 10 podszedł do nich mężczyzna, który nie zamierzał dołączyć się do akcji.

– Stoję pod mostem i nagle słyszę „chlup”, butelka wpadła do wody i rozpadła się jeszcze na cztery kawałki. Wyszedłem i zacząłem z nim rozmawiać – relacjonuje Tomasz Futyma.

Mężczyzna nie szczędził gorzkich słów panu Tomaszowi i innym osobom z grupy. Stwierdził, między innymi, że on sam lepiej by wysprzątał cała rzekę i że ich praca jest nic nie warta. Używał przy tym wielu niecenzuralnych słów, których nie należy cytować.

Futyma zrobił zdjęcie przybyszowi i nagrywał filmik z całego zajścia. Kiedy skończył, usłyszał: „Skończyłeś nagrywać? To chodź cię za***ię”. Do rękoczynów na szczęście nie doszło, a mężczyzna oddalił się.

Na tym się jednak nie skończyło, bo po około godzinie agresor ponownie pojawił się w miejscu, w którym pracowali członkowie grupy Posprzątajmy Lublin. Wyciągnął z plecaka dwie butelki po piwie, wrzucił je do rzeki i ponownie uciekł.

– To była pierwsza tego typu sytuacja. Wszystkich nas zamurowało – przyznaje Futyma, który chwilę po całym zajściu zadzwonił na Straż Miejską i na numer alarmowy 112. – Na straż w ogóle się nie dodzwoniłem, bo najpierw trzeba wysłuchać formułki o RODO, a potem nikt nie odebrał. Pod numerem 112 pan dyspozytor zapytał się, czy widzę jeszcze tego mężczyznę. Odpowiedziałem, że dopiero co sobie poszedł. Usłyszałem tylko, że nie ma podstaw do wzywania patrolu policji – dodaje.

Futyma zgłosił sprawę policji. – Złożyłem zawiadomienie o przestępstwie w postaci śmiecenia, grożenia oraz używania wulgarnych słów i spożywania alkoholu w miejscu publicznym – mówi Futyma. - Nie wiem czy takiemu osobnikowi można coś zrobić. Mam nadzieję, że zostanie ukarany. Nie więzieniem, ale pracami społecznymi – dodaje.

e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Borubar / 4 czerwca 2019 o 15:08
+33
Bardzo przykra to sprawa ale jakoś wcale nie jestem zdziwiony. Tego rodzaju zjawiska są prostą konsekwencją wszechobecnej promocji hołoty, niekiedy określanej mianem suwerena.
Avatar
M / 4 czerwca 2019 o 15:58
+32
Takie osoby powinny być eliminowane ze społeczeństwa. To taka patologia powinna sprzątać te śmieci w kajdanach na nogach, a nie okradać dziecki z 500+ i chlać. Łapy ma wielkie i brudne takie się pewnie zrobiły od grzebania po śmietnikach i wybierania puszek-butelek. Na Kunickiego żebra koło targu, a potem za nasze pieniądze chlor chleje i rozbija butelki. Jak wbije Ci się szkło w podeszwę, przedziurawisz oponę, pies skaleczy się lub zje szkoło. Przypomnij sobie tego uśmiechniętego chlora na socjalu! On chyba ze Wspólnej jest.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 18:03
+29
Nie ma podstaw do wzywania patrolu policji. Okey, czyli następnym razem jak ktoś się awanturuje, zaśmieca, wyzywa i grozi to co? W morde dać jak nie ma podstaw do wzywania policji to będzie okey ?
Avatar
zorro / 4 czerwca 2019 o 16:35
+26
dziś w ogóle nie ma sensu dzwonić do Policji po pomoc. Nie dość że nie pomogą to jeszcze cię zdenerwują i nic nie doradzą. Nie mam pojęcia dlaczego ta formacja stała się taka nieskuteczna i bez chęci pomocy. W piątek ok północy dyżurny Komisariatu IV Policji z ul. Zana wysłał na moją prośbę patrol z interwencją do Szkoły Podstawowej na ul.Zuchów gdzie trwała balanga uczniów i oczywiście trzeba było dosłownie pół godziny aby ci dzielni myśliciele dojechali te 2 kilometry. Ani za dnia ani nocą mundurowego w Lublinie nie zobaczysz. Siedzą i śpią w radiowozach gdzieś w krzakach?
dziś w ogóle nie ma sensu dzwonić do Policji po pomoc. Nie dość że nie pomogą to jeszcze cię zdenerwują i nic nie doradzą. Nie mam pojęcia dlaczego ta formacja stała się taka nieskuteczna i bez chęci pomocy. W piątek ok północy dyżurny Komisariatu IV Policji z ul. Zana wysłał na moją prośbę patrol z interwencją do Szkoły Podstawowej na ul.Zuchów gdzie trwała balanga uczniów i oczywiście trzeba było dosłownie pół godziny aby ci dzielni myśliciele dojechali te 2 kilometry. Ani za dnia ani nocą mundurowego w Lublinie nie zobaczysz. Siedzą i śpi... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 18:10
+21
Oczywiście twarz w/w zasłonięta.Ludzie pracowici i uczciwi są u nas bez szans.
Avatar
pyjok v nie pyjok / 4 czerwca 2019 o 15:02
+20
Nie dość że ż.ul ,to yidyot.
Avatar
Zibi / 5 czerwca 2019 o 11:44
+15
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce się o tym mówić bo ręce opadają. Wiecie co mnie najbardziej (pardon) wku**ia ? kiedy pokazujecie zdjęcia jaki to i ile policja, straż miejska otrzymała nowoczesnego sprzętu . Bo komu to służy - wożą rozpasłe du*y w klimatyzowanych furach o pojemnościach powyżej 2.5 litra i taka jest prawda.
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce s... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 14:41
+14
Bez wątpienia to ogarnięty szałem 500+ Najprawdziwszy Polak.
Avatar
Ada / 5 czerwca 2019 o 08:18
+10
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Niech śmieć zbiera teraz inne śmieci.
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Ni... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 16:07
+10
Elektorat pisowski
Avatar
;) / 6 czerwca 2019 o 08:31
0
a może to był przedstawiciel WÓD POLSKICH ? ;)
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 08:30
0
A ja sie zapytowywuję gdzie som te WODY POLSKIE co to som właścicielem rzeki?! Piniondze brać to potrafiom, ale pilnować dobytku to sie im nie chce! Do gaci im srajom a one NIC!!!
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 20:04
-4
Ja też znam tego KODeratę
Avatar
Kononowicz / 5 czerwca 2019 o 12:04
-1
Bo od tego oni są. Od tego są oni.
Avatar
Zibi / 5 czerwca 2019 o 11:44
+15
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce się o tym mówić bo ręce opadają. Wiecie co mnie najbardziej (pardon) wku**ia ? kiedy pokazujecie zdjęcia jaki to i ile policja, straż miejska otrzymała nowoczesnego sprzętu . Bo komu to służy - wożą rozpasłe du*y w klimatyzowanych furach o pojemnościach powyżej 2.5 litra i taka jest prawda.
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce s... rozwiń
Avatar
Ada / 5 czerwca 2019 o 08:18
+10
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Niech śmieć zbiera teraz inne śmieci.
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Ni... rozwiń
Avatar
bolek donosiciel / 5 czerwca 2019 o 07:25
+1
Straż miejska woli samochody przeganiać z ul. Spokojnej. Komendant straży z milicji na emeryturze to co będzie działał dla PIS-u. A w Urzędzie rządzi PO Żuczek to co go obchodzą butelki w wodzie.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 21:40
-8
czas wreszcie na sensowna zmianę tras. 17 do głuska - do mętowa wariant 151 w ten sposób oszczedzamy 8-10 wozów do dąbrowicy przedłużyć coś z okolicy al. kraśnickich np. 10 lub 26 pomysłów jest wiele wystarczy chęci pokombinował bym z 15 i 40 29 i 160 puszczając 29 przez kruczkowskigo i budowlaną i dalej na widok to tracimy tylko odcinek zemborzyckiej od kruczkowskiego do budowlanej pewnie da sie zaoszczedzić ok 5 pojazdów pokombinował bym z 153 i 158 14 i 161 tez by sie coś wymysliło
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 20:23
-15
To KODziarz! Znam go!
Avatar
Lubelski Patriota... / 4 czerwca 2019 o 18:24
-23
...nie mają co robić, to sobie wymusili zajecie na pokaz, co to by ludzie uwierzyli w intencje dzialan bez zasilkow i innych danin od społeczeństwa placacego podatki. Na ludzi w potrzebie nie znajda ale u Żuka można zarobić na wygodne zycie tylko zrobić takie cos żeby lewactwo zaraz okrzyknęło ich wyjątkowymi. Jeszcze tylko LGBT do tego dodać i mamy Lublin w malej pigułce bo większość już się na nich poznała i to ostatnia już kadencja liberałów i lewaków! Dzisiaj mamy swieto upadku narodowej szansy na wyjście do wolności ale wybory tez z komunistami uzgodnili!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

ME U-21. Sensacja w Bolonii! Polacy pokonali Włochów!

ME U-21. Sensacja w Bolonii! Polacy pokonali Włochów! 0 0

W drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21 Polska pokonała w Bolonii reprezentację Włoch 1:0, a bohaterem spotkania został Krystian Bielik

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia]
galeria

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia] 0 3

Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny 2018. To już XXIII edycja rankingu Złota Setka. Po raz pierwszy doceniliśmy też wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami przekonanie, że warto działać ekologicznie i w rodzinie.

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok 0 6

Córka Żołnierzy Wyklętych wywalczyła zadośćuczynienie za narodziny i dzieciństwo spędzone w więzieniu. Sąd przyznał jej milion złotych. Magdalena Zarzycka - Redwan nie wyklucza apelacji.

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków
Zdjęcia z drona
galeria

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków 188 16

Wierzchowiska Pierwsze i Drugie (pow. janowski) zostały zalane po ogromnej ulewie jaka przeszła nad tym terenem. Na miejscu pracuje ponad 120 strażaków.

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium
PILNE
galeria

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium 71 103

Decydujący dla przyszłości górek czechowskich projekt studium przestrzennego został dziś złożony do Rady Miasta przez prezydenta Lublina. Już 27 czerwca radni mają głosować nad dokumentem

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat 0 5

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło 4 3

Sezon jeszcze się nie zaczął, a w województwie lubelskim utonęło w tym roku już sześć osób. Część kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli zacznie działać pod koniec czerwca

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin 0 8

Scania zasilana gazem LNG jest testowana przez Pocztę Polską na trasie Lublin-Warszawa-Lublin. To kolejny krok w kierunku ekologicznych pojazdów.

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna 0 3

Mateusz Cetnarski i Kacper Jodłowski nie będą w kolejnym sezonie występować w „zielono-czarnych” barwach. Dwaj pomocnicy rozwiązali swoje umowy z klubem z Łęcznej za porozumieniem stron. Z kolei do Gryfa Wejherowo przenosi się Filip Szewczyk

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie
22 czerwca 2019, 0:00

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie 0 0

To będzie święto trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. 4. edycja Festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" zawita do Nałęczowa. W dniach 22-23 czerwca na placu przed Urzędem Miejskim zorganizowane zostaną kiermasz i moc kulinarnych atrakcji.

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia]
galeria

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia] 17 39

13-kilometrów nowego odcinka S17 od Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z serii odcinków Lublina-Warszawa, które będą oddane w tym roku. Za dwa lata kierowcy pojadą ekspresówką od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – zapewnił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje
galeria

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje 0 5

Po porannych mszach świętych uczniowie puławskich szkół udali się do sal gimnastycznych, gdzie najlepsi z nich odebrali dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem. - Bezpiecznych, beztroskich wakacji, pełnych miłych niespodzianek - życzyła podczas szkolnej uroczystości, dyrektor ZSO nr 1, Marta Gładysz.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. 0 0

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń 0 0

Przed Górnikiem Łęczna ciekawa przerwa wakacyjna. Kilka zawodniczek zdecydowało się opuścić drużynę

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci 0 10

Już trzeci raz władze miasta ogłaszają przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Wcześniej ceny proponowane przez dostawców przekraczały kwotę do wydania. Teraz miasto złagodziło o połowę swoje wymagania co do gwarancji na baterie. Nawet jeśli ceny od tego spadną, na dostawę i tak poczekamy długo

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!