Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 czerwca 2019 r.
14:30

Lublin: Sprzątali rzekę, usłyszeli od tego mężczyzny stek wyzwisk i obelg. A potem do wody poleciały butelki

142 24 A A
(fot. Sprzątajmy Lublin)

Sprzątali śmieci, które zalegały na dnie Czerniejówki w Lublinie, ale zamiast słów wsparcia usłyszeli stek wyzwisk i obelg pod swoim adresem. W sobotę członkowie grupy Posprzątajmy Lublin po raz pierwszy spotkali się z sytuacją, w której stali się obiektem niewybrednych docinków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tomasz Futyma z facebookowej grupy Posprzątajmy Lublin razem z kilkoma ochotnikami wyciągał w sobotę śmieci z Czerniejówki w okolicach mostku przy ul. Garbarskiej. Około godz. 10 podszedł do nich mężczyzna, który nie zamierzał dołączyć się do akcji.

– Stoję pod mostem i nagle słyszę „chlup”, butelka wpadła do wody i rozpadła się jeszcze na cztery kawałki. Wyszedłem i zacząłem z nim rozmawiać – relacjonuje Tomasz Futyma.

Mężczyzna nie szczędził gorzkich słów panu Tomaszowi i innym osobom z grupy. Stwierdził, między innymi, że on sam lepiej by wysprzątał cała rzekę i że ich praca jest nic nie warta. Używał przy tym wielu niecenzuralnych słów, których nie należy cytować.

Futyma zrobił zdjęcie przybyszowi i nagrywał filmik z całego zajścia. Kiedy skończył, usłyszał: „Skończyłeś nagrywać? To chodź cię za***ię”. Do rękoczynów na szczęście nie doszło, a mężczyzna oddalił się.

Na tym się jednak nie skończyło, bo po około godzinie agresor ponownie pojawił się w miejscu, w którym pracowali członkowie grupy Posprzątajmy Lublin. Wyciągnął z plecaka dwie butelki po piwie, wrzucił je do rzeki i ponownie uciekł.

– To była pierwsza tego typu sytuacja. Wszystkich nas zamurowało – przyznaje Futyma, który chwilę po całym zajściu zadzwonił na Straż Miejską i na numer alarmowy 112. – Na straż w ogóle się nie dodzwoniłem, bo najpierw trzeba wysłuchać formułki o RODO, a potem nikt nie odebrał. Pod numerem 112 pan dyspozytor zapytał się, czy widzę jeszcze tego mężczyznę. Odpowiedziałem, że dopiero co sobie poszedł. Usłyszałem tylko, że nie ma podstaw do wzywania patrolu policji – dodaje.

Futyma zgłosił sprawę policji. – Złożyłem zawiadomienie o przestępstwie w postaci śmiecenia, grożenia oraz używania wulgarnych słów i spożywania alkoholu w miejscu publicznym – mówi Futyma. - Nie wiem czy takiemu osobnikowi można coś zrobić. Mam nadzieję, że zostanie ukarany. Nie więzieniem, ale pracami społecznymi – dodaje.

e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Borubar / 4 czerwca 2019 o 15:08
+34
Bardzo przykra to sprawa ale jakoś wcale nie jestem zdziwiony. Tego rodzaju zjawiska są prostą konsekwencją wszechobecnej promocji hołoty, niekiedy określanej mianem suwerena.
Avatar
M / 4 czerwca 2019 o 15:58
+32
Takie osoby powinny być eliminowane ze społeczeństwa. To taka patologia powinna sprzątać te śmieci w kajdanach na nogach, a nie okradać dziecki z 500+ i chlać. Łapy ma wielkie i brudne takie się pewnie zrobiły od grzebania po śmietnikach i wybierania puszek-butelek. Na Kunickiego żebra koło targu, a potem za nasze pieniądze chlor chleje i rozbija butelki. Jak wbije Ci się szkło w podeszwę, przedziurawisz oponę, pies skaleczy się lub zje szkoło. Przypomnij sobie tego uśmiechniętego chlora na socjalu! On chyba ze Wspólnej jest.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 18:03
+29
Nie ma podstaw do wzywania patrolu policji. Okey, czyli następnym razem jak ktoś się awanturuje, zaśmieca, wyzywa i grozi to co? W morde dać jak nie ma podstaw do wzywania policji to będzie okey ?
Avatar
zorro / 4 czerwca 2019 o 16:35
+26
dziś w ogóle nie ma sensu dzwonić do Policji po pomoc. Nie dość że nie pomogą to jeszcze cię zdenerwują i nic nie doradzą. Nie mam pojęcia dlaczego ta formacja stała się taka nieskuteczna i bez chęci pomocy. W piątek ok północy dyżurny Komisariatu IV Policji z ul. Zana wysłał na moją prośbę patrol z interwencją do Szkoły Podstawowej na ul.Zuchów gdzie trwała balanga uczniów i oczywiście trzeba było dosłownie pół godziny aby ci dzielni myśliciele dojechali te 2 kilometry. Ani za dnia ani nocą mundurowego w Lublinie nie zobaczysz. Siedzą i śpią w radiowozach gdzieś w krzakach?
dziś w ogóle nie ma sensu dzwonić do Policji po pomoc. Nie dość że nie pomogą to jeszcze cię zdenerwują i nic nie doradzą. Nie mam pojęcia dlaczego ta formacja stała się taka nieskuteczna i bez chęci pomocy. W piątek ok północy dyżurny Komisariatu IV Policji z ul. Zana wysłał na moją prośbę patrol z interwencją do Szkoły Podstawowej na ul.Zuchów gdzie trwała balanga uczniów i oczywiście trzeba było dosłownie pół godziny aby ci dzielni myśliciele dojechali te 2 kilometry. Ani za dnia ani nocą mundurowego w Lublinie nie zobaczysz. Siedzą i śpi... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 18:10
+21
Oczywiście twarz w/w zasłonięta.Ludzie pracowici i uczciwi są u nas bez szans.
Avatar
pyjok v nie pyjok / 4 czerwca 2019 o 15:02
+21
Nie dość że ż.ul ,to yidyot.
Avatar
Zibi / 5 czerwca 2019 o 11:44
+15
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce się o tym mówić bo ręce opadają. Wiecie co mnie najbardziej (pardon) wku**ia ? kiedy pokazujecie zdjęcia jaki to i ile policja, straż miejska otrzymała nowoczesnego sprzętu . Bo komu to służy - wożą rozpasłe du*y w klimatyzowanych furach o pojemnościach powyżej 2.5 litra i taka jest prawda.
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce s... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 14:41
+15
Bez wątpienia to ogarnięty szałem 500+ Najprawdziwszy Polak.
Avatar
Ada / 5 czerwca 2019 o 08:18
+11
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Niech śmieć zbiera teraz inne śmieci.
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Ni... rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 16:07
+10
Elektorat pisowski
Avatar
;) / 6 czerwca 2019 o 08:31
+2
a może to był przedstawiciel WÓD POLSKICH ? ;)
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 08:30
+1
A ja sie zapytowywuję gdzie som te WODY POLSKIE co to som właścicielem rzeki?! Piniondze brać to potrafiom, ale pilnować dobytku to sie im nie chce! Do gaci im srajom a one NIC!!!
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 20:04
-4
Ja też znam tego KODeratę
Avatar
Kononowicz / 5 czerwca 2019 o 12:04
0
Bo od tego oni są. Od tego są oni.
Avatar
Zibi / 5 czerwca 2019 o 11:44
+15
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce się o tym mówić bo ręce opadają. Wiecie co mnie najbardziej (pardon) wku**ia ? kiedy pokazujecie zdjęcia jaki to i ile policja, straż miejska otrzymała nowoczesnego sprzętu . Bo komu to służy - wożą rozpasłe du*y w klimatyzowanych furach o pojemnościach powyżej 2.5 litra i taka jest prawda.
To jest "najlepszy" obraz jak działają lubelskie struktury służb odpowiedzialnych za prawo i porządek w naszym Mieście. Co tu dodać ? Kilka lat temu około godz 23 -ciej zgłosiłem że jakiś niewyżyty idiota rozbił szybę przystankową po czym spokojnym krokiem odszedł w kierunku Centrum . Widziałem go z okna mieszkania przez jakieś 10 minut. Wszystko to działo się około 1.5 km od Komendy Miejskiej Policji ......... po tym jak zadzwoniłem na policję , radiowóz przejechał koło tego miejsca dokładnie 35 minut po zajściu - NIE ! nie chce s... rozwiń
Avatar
Ada / 5 czerwca 2019 o 08:18
+11
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Niech śmieć zbiera teraz inne śmieci.
Brudasa wpakować w pudło i wysłąć do Indii tam z innymi brudasami swojego szczebla będzie walczył z plagą szczurów. Będzie polował po śmietniskach na szczuty i zjadał jak nic nie złowi to nic nie je. Za dużo mamy takich patoli żerujących na uczciwych ludziach. Przez to biedni (na prawdę potrzebujacy) są źle traktowani. Sam pozbierałby wiecej śmieci niż ta grupa? Niech zbiera, a przynajmniej to co ten żul sam pod siebie robi leżąc na chodniku i te szkła, które rozrzuca. Nie umarzać sprawy chlorowii! Niech nauczy się na starość co to praca! Ni... rozwiń
Avatar
bolek donosiciel / 5 czerwca 2019 o 07:25
+3
Straż miejska woli samochody przeganiać z ul. Spokojnej. Komendant straży z milicji na emeryturze to co będzie działał dla PIS-u. A w Urzędzie rządzi PO Żuczek to co go obchodzą butelki w wodzie.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 21:40
-10
czas wreszcie na sensowna zmianę tras. 17 do głuska - do mętowa wariant 151 w ten sposób oszczedzamy 8-10 wozów do dąbrowicy przedłużyć coś z okolicy al. kraśnickich np. 10 lub 26 pomysłów jest wiele wystarczy chęci pokombinował bym z 15 i 40 29 i 160 puszczając 29 przez kruczkowskigo i budowlaną i dalej na widok to tracimy tylko odcinek zemborzyckiej od kruczkowskiego do budowlanej pewnie da sie zaoszczedzić ok 5 pojazdów pokombinował bym z 153 i 158 14 i 161 tez by sie coś wymysliło
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 20:23
-16
To KODziarz! Znam go!
Avatar
Lubelski Patriota... / 4 czerwca 2019 o 18:24
-23
...nie mają co robić, to sobie wymusili zajecie na pokaz, co to by ludzie uwierzyli w intencje dzialan bez zasilkow i innych danin od społeczeństwa placacego podatki. Na ludzi w potrzebie nie znajda ale u Żuka można zarobić na wygodne zycie tylko zrobić takie cos żeby lewactwo zaraz okrzyknęło ich wyjątkowymi. Jeszcze tylko LGBT do tego dodać i mamy Lublin w malej pigułce bo większość już się na nich poznała i to ostatnia już kadencja liberałów i lewaków! Dzisiaj mamy swieto upadku narodowej szansy na wyjście do wolności ale wybory tez z komunistami uzgodnili!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 0 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

Informatyczny geniusz. Rozmowa z Markiem Skibą, medalistą Olimpiady Informatycznej w Baku

Informatyczny geniusz. Rozmowa z Markiem Skibą, medalistą Olimpiady Informatycznej w Baku 0 1

Rozmowa z Markiem Skibą, absolwentem I LO im. Stanisława Staszica, który wywalczył brązowy medal na XXXI Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Baku.

Puławskie Dożynki w Kurowie
25 sierpnia 2019, 12:00

Puławskie Dożynki w Kurowie 0 1

W tym roku tradycyjne święto powiatu puławskiego zorganizowane zostanie w Kurowie. Dożynki 2019 będą miały miejsce w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 12. W programie moc atrakcji.

W jakich samochodach najlepiej sprawdzają się opony wielosezonowe?

W jakich samochodach najlepiej sprawdzają się opony wielosezonowe? 0 0

Do zwiększenia popularności ogumienia całorocznego przyczyniło się kilka kwestii. Pierwszą z niż są ograniczone koszty eksploatacji, które odnoszą się nie tylko do zakupu jednego kompletu zamiast dwóch, ale również braku konieczności wymiany opon między sezonami. Szczególnie w dużych miastach, kolejki do wulkanizacji mogą sięgać nawet dwóch tygodni. Kolejną kwestią są nowe technologie stosowane w tego typu oponach, które poprawiają zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo. Do którego segmentu aut najbardziej polecane są opony wielosezonowe?

Zwycięstwo było blisko, czyli opinie po meczu Widzew - Górnik Łęczna

Zwycięstwo było blisko, czyli opinie po meczu Widzew - Górnik Łęczna 0 0

W środę Górnik Łęczna zremisował na wyjeździe z Widzewem Łódź 2:2. Wynik całkiem niezły. Biorąc jednak pod uwagę przebieg spotkania i fakt, że goście jeszcze w 78 minucie prowadzili 2:0 na pewno zielono-czarnym nie jest łatwo pogodzić się z podziałem punktów. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Lublin: Radni PiS bronią abp. Jędraszewskiego. Chcą głosowania w Radzie Miasta

Lublin: Radni PiS bronią abp. Jędraszewskiego. Chcą głosowania w Radzie Miasta 2 8

Nad „potępieniem wypowiedzi i zachowań nawołujących do przemocy wobec abp. Marka Jędraszewskiego” głosować ma lubelska Rada Miasta na swoim posiedzeniu 5 września. Nad zajęciem podobnego stanowiska już w najbliższy poniedziałek mają głosować radni w Zamościu

Angielski za granicą łączy pokolenia!

Angielski za granicą łączy pokolenia! 0 0

Kursy językowe to temat dobrze znany. Co, jednak gdyby zamiast wysyłać dziecko na obóz… wyruszyć na niego wspólnie? Angielski za granicą to świetny pomysł dla osób w każdym wieku, a dodatkowo świetna okazja dla rodzin na spędzenie razem czasu.

Dbamy o najmłodszych, czyli pierwszy krok do zmiany stylu życia

Dbamy o najmłodszych, czyli pierwszy krok do zmiany stylu życia 0 0

Zdrowe nawyki żywieniowe kształtują się już w dzieciństwie. A otyłość, która rozwinęła się u dziecka wtedy, kiedy to miało zaledwie kilka lat, może trwać przez całą jego młodość, a także wiek dojrzały. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej dbać o to, by kształtować u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe. A także zakorzeniać u niego przekonanie, że odpowiednio zaplanowana aktywność fizyczna ma wpływ na kondycję całego organizmu. Jak zatem kształtować młodego człowieka?