Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2021 r.
20:29

Szukają tego, który groził prezydentowi Lublina

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 28 A A
Krzysztof Żuk
Krzysztof Żuk (fot. Maciej Kaczanowski)

Prokuratura zajęła się sprawą wiadomości z pogróżkami, które trafiły do prezydentów kilkunastu miast. Wśród adresatów był również prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Autor e-maila groził mu śmiercią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wiadomość z groźbami trafiła do prezydenckiej skrzynki w lipcu.

– Zadźgam cię jak Adamowicza… Poderżnę ci ten głupi łeb… Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia - piał autor e-maila.

Podobne wiadomości trafiły do prezydentów 17 innych polskich miast. Zaczęło się od Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia i dlatego sprawą zajmuje się teraz tamtejsza prokuratura.

– Prowadzimy postępowanie dotyczące gróźb karalnych – mówi prokurator Radosław Żarkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. – Początkowo sprawa dotyczyła jedynie prezydenta Jacka Sutryka. Do postępowania włączono jednak 17 kolejnych spraw, w tym dotyczącą prezydenta Lublina. Postępowanie prowadzone jest w kierunku Art. 190 Kodeksu Karnego, który mówi o kierowaniu gróźb karalnych. Grozi za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzone jest „w sprawie”, co oznacza, że nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów. Prokuratura nie ujawnia szczegółów sprawy.

Wśród adresatów wiadomości z pogróżkami byli m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Nadawca korzystał z różnych, powiązanych ze sobą adresów. Wiadomość do Krzysztofa Żuka została wysłana z adresu „oczyścić.lublin.z.zydow@onet.pl”. Z kolei groźby do Jacka Sutryka wysłano z adresu "smierc.zydom.wbreslau@onet.pl".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Palec_jenej_posel / 12 września 2021 r. o 21:46
+42
Ja z kolei, będąc w skórze licznych trolli, wylewających ochoczo kaskady ordynarnego,  niewybrednego, chamskiego hejtu pod adresem Prezydenta (na czele z Monisią) też bym drżał, czy pewnego pięknego poranka załoga G nie zapuka do drzwi...Nikt nie jest w sieci anonimowy....
 "monisia" ma wiele twarzy / czytaj wiele kont/
Avatar
Jasin / 12 września 2021 r. o 21:02
+32
Ja z kolei, będąc w skórze licznych trolli, wylewających ochoczo kaskady ordynarnego, niewybrednego, chamskiego hejtu pod adresem Prezydenta (na czele z Monisią) też bym drżał, czy pewnego pięknego poranka załoga G nie zapuka do drzwi...Nikt nie jest w sieci anonimowy....
Avatar
Janusz_Paliwas / 12 września 2021 r. o 21:59
+30
Ja z kolei, będąc w skórze licznych trolli, wylewających ochoczo kaskady ordynarnego,  niewybrednego, chamskiego hejtu pod adresem Prezydenta (na czele z Monisią) też bym drżał, czy pewnego pięknego poranka załoga G nie zapuka do drzwi...Nikt nie jest w sieci anonimowy....
"monisia" ma wiele twarzy / czytaj wiele kont/
 Zrozum że inaczej ten sztandar ludu padnie i to jest jedyne co trzyma przy życiu... no może poza tekstami drs o zmianie rodzaju pokrycia dachu na 1 L.O. w trakcie budowy.
Avatar
Jasin / 12 września 2021 r. o 21:52
+25
"monisia" ma wiele twarzy / czytaj wiele kont/
Ja tylko rzuciłem hasłowo, wcale nie muszę tego rozwijać, wymieniać wszystkie nicki - każdy i tak wie o co, ( o kogo) chodzi. Tak zupełnie niezobowiązująco dodam tylko, że od mowy nienawiści, do czynów - tylko malutki kroczek.
Avatar
mundrolek / 13 września 2021 r. o 08:29
+22
 Dlaczego próbujesz łączyć sprawę odpowiedzialności za groźby karalne z prawem do krytyki i osądu     ocennego     osób za przeproszeniem publicznych?! Co napiszesz, jak się okaże, że sprawa gróźb karalnych to nic innego, jak     casus Juliusza Cezara?
Problem w tym, że Dewelo-Sułtan na każdy głos jakiejkolwiek krytyki reaguje furią i aż się trzęsie, żeby w jakiś sposób zamknąć usta krytykantom. Założę się, że jednym z zadań dewelo-trola z forum DW jest raP0rtowanie krytycznych wypowidzi, które mogą stanowić pretekst do P0szczucia Policją.
 Kronikiniedorozwoju Monisi, o trollach z DW to ty mógłbyś książkę napisać i to nawet autobiograficzną.
 Kronikiniedorozwoju Monisi, o trollach z DW to ty mógłbyś książkę napisać i to nawet autobiograficzną. rozwiń
Avatar
Jasin / 12 września 2021 r. o 21:57
+17
Dlaczego próbujesz łączyć sprawę odpowiedzialności za groźby karalne z prawem do krytyki i osądu ocennego osób za przeproszeniem publicznych?! Co napiszesz, jak się okaże, że sprawa gróźb karalnych to nic innego, jak casus Juliusza Cezara?
Uderz w stół.?.. Ale to już nie mój problem, i nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie fobie i zbączenia podobnych Tobie.
Avatar
_XD_ / 13 września 2021 r. o 10:41
+16
Nazwij debila debilem, następnego dnia będziesz miał wizytę smutnych panów o 6 rano. Wyślij mailem groźby śmierci do 17 osób, policja bezradna. Trzeba mieć w życiu priorytety. XD
Avatar
Janusz_Paliwas / 12 września 2021 r. o 20:50
+14
A jak idą poszukiwania podpalacza punktu szczepień z Zamościa ?
Avatar
Jasin / 12 września 2021 r. o 22:31
+12
Bądź zdrów, bo tobie nie pomoże nawet solidny baranek, w solidny mur. Ciesz się, że bliźni różnią się od ciebie, jak niebo od ziemi, bo inaczej " załogę G " miałbyś u siebie 24h na dobę
Uderz w stół.?.. Ale to już nie mój problem, i nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Jesteś mniej niż nikim, mniej niż zerem, nikt Cię nie zaczepiał (przynajmniej w tym temacie) a skaczesz jak gnida, jak wsza na kołnierzu.
Uderz w stół.?.. Ale to już nie mój problem, i nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Jesteś mniej niż nikim, mniej niż zerem, nikt Cię nie zaczepiał (przynajmniej w tym temacie) a skaczesz jak gnida, jak wsza na kołnierzu. rozwiń
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 08:48
+11
Teraz (po raz kolejny!) mamy do czynienia z powoływaniem się na los byłego Prezydenta Gdańska - co można traktować jako powielanie propagandowego szablonu lub element wojny propagandowej wobec Polaków.
   Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. No i coś na alergię. Bo inaczej jak reakcja alergiczna na fakt, że samemu bryluje się w fali hejtu, oszczerstw i szkalowania, nazwać tego nie można. Klasyczne odwrócenie uwagi od siebie, w celu zmylenia przeciwnika? Na koniec. Nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady, czciniegodni...I, cytując złote usteczka samego mistrza Japo: proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi
   Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. No i coś na alergię. Bo inaczej jak reakcja alergiczna na fakt, że samemu bryluje się w fali hejtu, oszczerstw i szkalowania, nazwać tego nie można. Klasyczne odwrócenie uwagi od siebie, w celu zmylenia przeciwnika? Na koniec. Nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady, czciniegodni...I, cytując złote usteczka samego mistrza Japo: proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego p... rozwiń
Avatar
_XD_ / 13 września 2021 r. o 23:05
-1
Nazwij debila debilem, następnego dnia będziesz miał wizytę smutnych panów o 6 rano. Wyślij mailem groźby śmierci do 17 osób, policja bezradna. Trzeba mieć w życiu priorytety. XD
twórca ANTYKOMOR.PL o 6ej rano został skuty.... zgadza się.... masz rację, tak było za P0-PSL
 No, no. A PiSdy wtedy darły ryja, że "wolność słowa" tymczasem w 2012 roku, kiedy akcja miała miejsce, Polska była na 24 miejscu w rankingu wolności słowa na świecie. Kiedy PiSdy przejmowały władzę w 2015, Polska w tym rankingu zajmowała 18 miejsce. Obecnie jest na 64 miejscu. Nawet taki Madagaskar, czy Burkina Faso są wyżej. 
 No, no. A PiSdy wtedy darły ryja, że "wolność słowa" tymczasem w 2012 roku, kiedy akcja miała miejsce, Polska była na 24 miejscu w rankingu wolności słowa na świecie. Kiedy PiSdy przejmowały władzę w 2015, Polska w tym rankingu zajmowała 18 miejsce. Obecnie jest na 64 miejscu. Nawet taki Madagaskar, czy Burkina Faso są wyżej.  rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 września 2021 r. o 22:48
+3
Nazwij debila debilem, następnego dnia będziesz miał wizytę smutnych panów o 6 rano. Wyślij mailem groźby śmierci do 17 osób, policja bezradna. Trzeba mieć w życiu priorytety. XD
  twórca ANTYKOMOR.PL o 6ej rano został skuty.... zgadza się.... masz rację, tak było za P0-PSL
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 września 2021 r. o 22:45
+2
LOL... prewencyjne zastraszanie P0tencjalnych krytyków?
Avatar
tadek68 / 13 września 2021 r. o 20:25
0
Ale drań, no ten zamachofiec, wyszczepić go 7 razy fajzerbuzerem, a dla pewności do gazu i w wapno, zabetonować potem, tak jak Mister kudłaty w miasto leje beton. Nie ma litości dla takich ,,gości" jak można grozikować namaszczonym przez Rudego? Nie godzi się, to taki uczciwy i lubiany Bohater telenoweli: ,,Panie Zenku beton lać? Lać byle dużo i wszendzie, lej Pan prosto z gruchy" Z tym wapnem i gazem to trochę nielegalne, ale można to dopisać do deweloustawy i bez reasumpcyji wsadzić w niepraworzondność, a trochę antypisiorów i antyPOrzondnych wariatusów, inaczej mówiąc przeciwników rozmontowania RP zwanej Polin, ubędzie i dyskoteka pojedzie dalej.. Geszefty, kredyty, betonowanie gojów zwanych Lachy, niechaj trwa po wieki!! Rebe trwaj i dużoo kredytów bierz, a mało oddaj! Szalom!
Ale drań, no ten zamachofiec, wyszczepić go 7 razy fajzerbuzerem, a dla pewności do gazu i w wapno, zabetonować potem, tak jak Mister kudłaty w miasto leje beton. Nie ma litości dla takich ,,gości" jak można grozikować namaszczonym przez Rudego? Nie godzi się, to taki uczciwy i lubiany Bohater telenoweli: ,,Panie Zenku beton lać? Lać byle dużo i wszendzie, lej Pan prosto z gruchy" Z tym wapnem i gazem to trochę nielegalne, ale można to dopisać do deweloustawy i bez reasumpcyji wsadzić w niepraworzondność, a trochę antypisiorów i a... rozwiń
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 19:27
+3
Problem w tym, że Dewelo-Sułtan na każdy głos jakiejkolwiek krytyki reaguje furią i aż się trzęsie, żeby w jakiś sposób zamknąć usta krytykantom. Założę się, że jednym z zadań dewelo-trola z forum DW jest raP0rtowanie krytycznych wypowidzi, które mogą stanowić pretekst do P0szczucia Policją.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 13 września 2021 r. o 19:23
-11
  Dlaczego próbujesz łączyć sprawę odpowiedzialności za groźby karalne z prawem do krytyki i osądu     ocennego     osób za przeproszeniem publicznych?! Co napiszesz, jak się okaże, że sprawa gróźb karalnych to nic innego, jak     casus Juliusza Cezara?
 Problem w tym, że Dewelo-Narcyz na każdy głos jakiejkolwiek krytyki reaguje furią i aż się trzęsie, żeby w jakiś sposób zamknąć usta krytykantom. Założę się, że jednym z zadań dewelo-trola z forum DW jest raP0rtowanie krytycznych wypowiedzi, które mogą stanowić pretekst do P0szczucia P0licją.
 Problem w tym, że Dewelo-Narcyz na każdy głos jakiejkolwiek krytyki reaguje furią i aż się trzęsie, żeby w jakiś sposób zamknąć usta krytykantom. Założę się, że jednym z zadań dewelo-trola z forum DW jest raP0rtowanie krytycznych wypowiedzi, które mogą stanowić pretekst do P0szczucia P0licją. rozwiń
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 17:50
+5
Problem w tym, że Dewelo-Sułtan na każdy głos jakiejkolwiek krytyki reaguje furią i aż się trzęsie, żeby w jakiś sposób zamknąć usta krytykantom. Założę się, że jednym z zadań dewelo-trola z forum DW jest raP0rtowanie krytycznych wypowidzi, które mogą stanowić pretekst do P0szczucia Policją.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. rozwiń
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 11:19
+8
Panie Prezydencie dlaczego za jednym z lubelskich sklepów w dalszym ciągu funkcjonuje nielegalny sklad butli gazowych
No niesłychane zaniedbanie Przezydenta. Skandal. Proponuję napisać mu  jeszcze, że z drzew liście spadają i powinien natychmiast się tym zająć.
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 11:02
+10
Problem w tym, że Dewelo-Sułtan na każdy głos jakiejkolwiek krytyki reaguje furią i aż się trzęsie, żeby w jakiś sposób zamknąć usta krytykantom. Założę się, że jednym z zadań dewelo-trola z forum DW jest raP0rtowanie krytycznych wypowidzi, które mogą stanowić pretekst do P0szczucia Policją.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. rozwiń
Avatar
Ja9 / 13 września 2021 r. o 10:44
-9
Panie Prezydencie dlaczego za jednym z lubelskich sklepów w dalszym ciągu funkcjonuje nielegalny sklad butli gazowych. Skład nie posiada ani dokumentacji przeciwpożarowej ani dokumentacji budynku. Przechowywany jest w ogromnej ilości. Rok temu był tam wyciek w sąsiedztwie są domy.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Koncert hip-hopowy, autobus miejski i mobilna scena – to część projektów budżetu obywatelskiego w Lubartowie na rok 2022. Głosowanie 26 i 27 września.

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

2200 zł na rękę i „trzynastka” – takie warunki pracy oferuje Straż Miejska, która chce zatrudnić osiem osób na stanowiskach strażników. Na zgłoszenia chętnych będzie czekać do 1 października

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Co najmniej do połowy października potrwa ankieta dla osób niepełnosprawnych, która ma pokazać ich problemy związane z uczestniczeniem w wydarzeniach kulturalnych. Internetowe badanie (linkd.pl/paupr) prowadzi Stowarzyszenie Otwieracz i samorząd Lublina.

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera eksport niezależnie od jego kierunku. Nasze instrumenty są uniwersalne i stosowane na całym świecie

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

26 września to w tym roku szczególna data dla niemieckiego społeczeństwa, ponieważ tego dnia odbędą się za naszą zachodnią granicą wybory do Bundestagu. Co więcej, po 16 latach ze stanowiska kanclerza Niemiec ustępuje Angela Merkel. Czy Niemcy zdecydują się na kontynuację dotychczasowej polityki wybierając jej protegowanego, czyli Armina Lascheta z unii CDU/CSU? Czy większe szanse na zwycięstwo posiada SPD lub Zieloni? Jak wyglądają ostatnie sondaże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

Czas na dziewiątą serię gier. Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Podlasia. Białczanie zagrają na wyjeździe z wiceliderem – rezerwami Cracovii. Teoretycznie łatwiejszą przeprawę powinni mieć piłkarze: Orląt Spomlek i Avii Świdnik, bo zmierzą się z rywalami z dołu tabeli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!