Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2008 r.
15:51
Edytuj ten wpis

Tour de Pologne w Lublinie (wideo)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 10 A A

17 września centrum zostanie zamknięte dla samochodów, a piesi będą mieli problem z przejściem na drugą stronę jezdni. Lublin będzie stolicą kolarzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W wielu szkołach nie będzie też lekcji. To cena za udział w największym polskim kolarskim peletonie.

Od bladego świtu zamknięte będzie całe Krakowskie Przemieście, a od godz. 10 nie będzie można wjechać na ulice, którymi ma biec pętla wyścigu: Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście, Kapucyńska, Narutowicza, Głęboka i Sowińskiego.

Z zamkniętej strefy będzie można wyjechać tylko czterema "wentylami” przecinającymi trasę wyścigu: z Ewangelickiej w Chopina, z Okopowej w Mościckiego, z Lipowej w Piłsudskiego i przez dwukierunkową tego dnia ul. Weteranów.

Największe problemy wystąpią między godz. 15.40 a 17.30, gdy ulicami przejedzie główny wyścig. Wcześniej odbędzie się szereg mniejszych imprez.

- Organizacja ruchu jest przygotowana co do metra - zapewnia Mariusz Szmit, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Policjanci odsuwający metalowe płotki mają przepuszczać kierowców tylko wtedy, gdy ulicą nie będą jechać kolarze. - Do zabezpieczenia IV etapu Tour de Pologne planujemy zaangażować około trzystu funkcjonariuszy - informuje Marek Toporowski, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego w Komendzie Miejskiej Policji.
Ponadto na ulice wyjdzie też Straż Miejska i Żandarmeria Wojskowa.

- Apeluję do mieszkańców, żeby tego dnia ograniczyli ruch samochodów. Jeśli chcemy uczestniczyć w takim wydarzeniu, to musimy liczyć się z utrudnieniami - mówi Adam Wasilewski, prezydent Lublina.




- Nawet piesi będą mieli problemy z opuszczeniem zamkniętej strefy. Wzdłuż jezdni staną płotki, większość przejść zostanie zamknięta. Zostanie ich tylko 13, a każde będzie strzeżone przez policję.

Wielkie zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Na przykład autobus linii 9, który jeździł z Czubów przez pl. Wolności pojedzie przez... Dworzec Główny PKP. Większość linii trolejbusowych zostanie zawieszona, zamiast nich wyjadą zastępcze linie oznaczone rzymskimi cyframi.

W większości szkół nie będzie lekcji, bo wielu uczniów będzie miało problemy z dotarciem na zajęcia. - Wysłaliśmy już do szkół informację i chcemy zorganizować akcję kibicowania na trasie wyścigu - zapowiada Szmit.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
niunio / 16 września 2008 o 20:25
0
no dobra ...a co z tymi którzy muszą wykonać swoją pracę,np.dostarczyć chleb i mleko do sklepu ...mają czekać do 17 ... no i co z ich rodzinami ,które na nich czekają?mają tyrać przez jakiś tam wyścig do 20?
Avatar
mario / 2 września 2008 o 12:16
0
Bardzo dobrze się stało, że wyścig kolarski, tak znakomity, będzie w naszym mieście. Trudności w ruchu kołowym z pewnością przeklną wszyscy ci, którzy bez samochodu nie potrafią się poruszać. W wyścigu Tour de Pologne startują zawodowcy (mężczyźni) fotka przy artykule przedstawia ścigające się kobiety w Nałęczowie. Można było zamieścić jakieś zdjęcie z wyścigu 3 Majowego, byłoby znacznie lepiej. Myślę, że to drobny szczegół, na który nikt nie zwróci uwagi! Z kolarskim pozdrowieniem Marian Grudziński
Avatar
Czesiio / 29 sierpnia 2008 o 12:59
0
Tych co narzekaja proponuje w trybie przyspieszonym na przymusowa kapiel do zalewu,moze troche otrzezwieja.
Avatar
A Nia / 29 sierpnia 2008 o 10:21
0
alek napisał:
A ja się zastanawiam, jakim prawem prywatna firma organizująca prywatny wyścig ma prawo zablokować całe miasto.
Jakim prawem publiczne drogi i ulice są wyłączane z użytku? A przecież prywatna firma zysk z wyścigu bierze sobie do swojej prywatnej kieszeni a za wszystko płaci miasto czyli pośrednio ja.



jakiś ty beznadziejny typ!!!
Avatar
JancioWodnik / 29 sierpnia 2008 o 07:38
0
LangTeam finansuje organiację kolejnych etapów więc jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Będzie super impreza rangi europejskiej i trzeba się z tego cieszyć na nie marudzić że nic się w mieście nie dzieje - to wielka promocja miasta, transmisję przeprowadza oprócz TVP również Canal+. To jest tylko jeden dzień wiec cieszmy się, że tym razem nas nie omineli a raczyli nas odwiedzić. Z tego co wiem to jedynie w Lublinie będzie odbywały się wyścigi młodzików Mini Tour De Pologne. Dlatego ulice będą zamknięte od 10.
Avatar
alek / 28 sierpnia 2008 o 22:19
0
A ja się zastanawiam, jakim prawem prywatna firma organizująca prywatny wyścig ma prawo zablokować całe miasto.
Jakim prawem publiczne drogi i ulice są wyłączane z użytku? A przecież prywatna firma zysk z wyścigu bierze sobie do swojej prywatnej kieszeni a za wszystko płaci miasto czyli pośrednio ja.
Avatar
bolo / 28 sierpnia 2008 o 21:58
0
q rwa nie rozumiem ludzi, jak organizują powazną imprezę w mieście i są utrudnienia to ŹLE , jak jakaś impreza nas ominie to q rwa jescze gorzej, PARANOJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
gg / 28 sierpnia 2008 o 21:47
0
Największe marudy to ludność napływowa spod lubelskich wsi. Zapomnieli że wprowadzili się do miasta i nie przywykli do okresowych niedogodności.
Avatar
PAVEL / 28 sierpnia 2008 o 20:13
0
ronaldo napisał:
Tylko - Pogratulować Pomysłu Władzy Miasta
Proponuję całkowicie zamknąć Lublin, otoczyć murem
i przez 10 lat nikogo nie wypuszczać.

Jak będą jeździć Karetki Pogotowia, Straż Pożarna, Policja czy inne służby ?

Rozumiem - mają śmigłowce.


Nie martw się na Twoją wieś dojadą. Jak nie chcesz niczego organizować to na niej zostań, nie potrzebujemy tu takich malkontentów.
Avatar
ronaldo / 28 sierpnia 2008 o 17:21
0
Tylko - Pogratulować Pomysłu Władzy Miasta
Proponuję całkowicie zamknąć Lublin, otoczyć murem
i przez 10 lat nikogo nie wypuszczać.

Jak będą jeździć Karetki Pogotowia, Straż Pożarna, Policja czy inne służby ?

Rozumiem - mają śmigłowce.
Avatar
niunio / 16 września 2008 o 20:25
0
no dobra ...a co z tymi którzy muszą wykonać swoją pracę,np.dostarczyć chleb i mleko do sklepu ...mają czekać do 17 ... no i co z ich rodzinami ,które na nich czekają?mają tyrać przez jakiś tam wyścig do 20?
Avatar
mario / 2 września 2008 o 12:16
0
Bardzo dobrze się stało, że wyścig kolarski, tak znakomity, będzie w naszym mieście. Trudności w ruchu kołowym z pewnością przeklną wszyscy ci, którzy bez samochodu nie potrafią się poruszać. W wyścigu Tour de Pologne startują zawodowcy (mężczyźni) fotka przy artykule przedstawia ścigające się kobiety w Nałęczowie. Można było zamieścić jakieś zdjęcie z wyścigu 3 Majowego, byłoby znacznie lepiej. Myślę, że to drobny szczegół, na który nikt nie zwróci uwagi! Z kolarskim pozdrowieniem Marian Grudziński
Avatar
Czesiio / 29 sierpnia 2008 o 12:59
0
Tych co narzekaja proponuje w trybie przyspieszonym na przymusowa kapiel do zalewu,moze troche otrzezwieja.
Avatar
A Nia / 29 sierpnia 2008 o 10:21
0
alek napisał:
A ja się zastanawiam, jakim prawem prywatna firma organizująca prywatny wyścig ma prawo zablokować całe miasto.
Jakim prawem publiczne drogi i ulice są wyłączane z użytku? A przecież prywatna firma zysk z wyścigu bierze sobie do swojej prywatnej kieszeni a za wszystko płaci miasto czyli pośrednio ja.



jakiś ty beznadziejny typ!!!
Avatar
JancioWodnik / 29 sierpnia 2008 o 07:38
0
LangTeam finansuje organiację kolejnych etapów więc jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Będzie super impreza rangi europejskiej i trzeba się z tego cieszyć na nie marudzić że nic się w mieście nie dzieje - to wielka promocja miasta, transmisję przeprowadza oprócz TVP również Canal+. To jest tylko jeden dzień wiec cieszmy się, że tym razem nas nie omineli a raczyli nas odwiedzić. Z tego co wiem to jedynie w Lublinie będzie odbywały się wyścigi młodzików Mini Tour De Pologne. Dlatego ulice będą zamknięte od 10.
Avatar
alek / 28 sierpnia 2008 o 22:19
0
A ja się zastanawiam, jakim prawem prywatna firma organizująca prywatny wyścig ma prawo zablokować całe miasto.
Jakim prawem publiczne drogi i ulice są wyłączane z użytku? A przecież prywatna firma zysk z wyścigu bierze sobie do swojej prywatnej kieszeni a za wszystko płaci miasto czyli pośrednio ja.
Avatar
bolo / 28 sierpnia 2008 o 21:58
0
q rwa nie rozumiem ludzi, jak organizują powazną imprezę w mieście i są utrudnienia to ŹLE , jak jakaś impreza nas ominie to q rwa jescze gorzej, PARANOJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
gg / 28 sierpnia 2008 o 21:47
0
Największe marudy to ludność napływowa spod lubelskich wsi. Zapomnieli że wprowadzili się do miasta i nie przywykli do okresowych niedogodności.
Avatar
PAVEL / 28 sierpnia 2008 o 20:13
0
ronaldo napisał:
Tylko - Pogratulować Pomysłu Władzy Miasta
Proponuję całkowicie zamknąć Lublin, otoczyć murem
i przez 10 lat nikogo nie wypuszczać.

Jak będą jeździć Karetki Pogotowia, Straż Pożarna, Policja czy inne służby ?

Rozumiem - mają śmigłowce.


Nie martw się na Twoją wieś dojadą. Jak nie chcesz niczego organizować to na niej zostań, nie potrzebujemy tu takich malkontentów.
Avatar
ronaldo / 28 sierpnia 2008 o 17:21
0
Tylko - Pogratulować Pomysłu Władzy Miasta
Proponuję całkowicie zamknąć Lublin, otoczyć murem
i przez 10 lat nikogo nie wypuszczać.

Jak będą jeździć Karetki Pogotowia, Straż Pożarna, Policja czy inne służby ?

Rozumiem - mają śmigłowce.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 2

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 20

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 51 29

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 187 69

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 20 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 74 18

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 25 6

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 96 40

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 122 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!