Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2008 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Ulica 1 Maja na 5 sposobów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

Dziś prezydent i jego urzędnicy pojadą na ul. 1 Maja, żeby na miejscu pomyśleć, jak ułatwić dojazd do zamkniętego rok temu odcinka ulicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jego udrożnienia domagają się przedsiębiorcy, mający tam swoje sklepy.

Wizję lokalną zarządził prezydent po niedawnym spotkaniu z grupą protestujących przedsiębiorców. Handlowcy twierdzą, że odkąd zamknięto jezdnię, ich obroty spadły o jedną trzecią. Urzędnicy mają już wstępne propozycje zmian w organizacji ruchu.

Pomysł pierwszy

Otwarcie wyjazdu z ul. 1 Maja do ronda na Klinie. W tej wersji kierowcy mogliby poruszać się tylko od strony ul. Kunickiego w kierunku ronda, a jezdnia byłaby dostępna wyłącznie dla samochodów osobowych.

Przedsiębiorcy proponujący to rozwiązanie sugerują, żeby zdjąć z jezdni blokujące wyjazd krawężniki i plastikowe bariery, a przed wlotem w Trasę Zieloną postawić znak "stop”.

Szanse na takie rozwiązanie nie są duże. Inżynierowie ruchu podkreślają, że w ten sposób powstałoby niebezpieczne skrzyżowanie. Kierowcy wyjeżdżający z ul. 1 Maja i zamierzający skręcić na rondzie w lewo mieliby bardzo mało miejsca na zmianę pasa.

Pomysł drugi

Wjazd w ul. 1 Maja ułatwiłby dodatkowy skręt w prawo z ul. Wolskiej. Nowy pas ruchu biegłby w miejscu, w którym teraz stoi narożna kamienica. Plac będzie wolny jeszcze tego lata, bo Zarząd Nieruchomości Komunalnych zamierza w najbliższych tygodniach wyburzyć opuszczony budynek zagrożony zawaleniem. Wystarczyłoby dołożenie zielonej strzałki dla skręcających w prawo z Wolskiej w odcięty odcinek ul. 1 Maja.

Pomysł trzeci, czwarty, piąty

Miasto rozważa jeszcze jedną zmianę organizacji ruchu: z ul. 1 Maja można by wyjechać jednym pasem ruchu na wprost w ul. Kunickiego, a drugi prowadziłby w prawo, na plac Bychawski.

Ostatnia z proponowanych zmian zakłada ułatwienie skrętu z pl. Bychawskiego w ślepy odcinek jezdni. Teraz skrajny lewy pas wyjazdowy z pl. Bychawskiego służy zarówno do jazdy na wprost, jak też do skrętu w lewo w ul. 1 Maja. Miasto zastanawia się, czy nie przeznaczyć tego pasa wyłącznie do jazdy w lewo.

Najbardziej odległym w czasie wariantem jest budowa tzw. drogi serwisowej, czyli dodatkowej jezdni równoległej do Trasy Zielonej.

Przystanek zniknie

Żaden z wariantów nie zakłada przywrócenia ruchu komunikacji miejskiej na ul. 1 Maja. Pasażerowie nadal będą chodzić na przystanek na Trasę Zieloną koło dawnej ul. Żabiej. W przyszłości ten przystanek ma być przeniesiony na al. Unii Lubelskiej, pod Galę.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
molly / 11 czerwca 2008 o 17:25
0
Jako mieszkańcy jesteśmy zadowoleni z wariantów, gdzie nie bierze się pod uwagę przywrócenia ruchu. Kilkadziesiąt lat mieszkania w huku, kurzu, brudzie zdecydowanie nam wystarcza. Pomijamy już niebezpieczeństwo w ruchu ulicznym. Ciekawy jest fakt, że wczoraj był 1 przedstawiciel Pana Prezydenta, który nie chciał z mieszkańcami w ogóle rozmawiac, ba, nawet ich wysłuchać. Popatrzeć wystarczy na częśc Maja przy targu, która zamknieta jest od kilkudziesięciu lat i wszyscy sobie radzą. No, ale, złej baletnicy rąbek u spódnicy....
Avatar
ela / 11 czerwca 2008 o 16:17
0
Nie mogę wyjśc z podziwu, kiedy widzę jaką zadymę zorganizowali sklepikarze i tzw. handlowcy z ulicy 1-go Maja. Zastanawiam się skąd mają pewność że:
1. ich racje są nadrzędne, ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa tych co tam mieszkają i tamtędy chodzą. Przebudowa ulicy była planowana dziesiątki lat temu właśnie z powodów bezpieczeństwa. Odkąd zamknięto ulicę nie zdarzył się żaden wypadek, a wcześniej było ich kilka w ciągu tygodnia. Czy ci pseudo uzdrowiciele wezmą na siebie odpowiedzialność za zwiększenie liczby wypadków po otwarciu ulicy???

2. zamknięcie ulicy to jedyny powód spadku ich dochodów? O ile wiem, obroty maleją w wielu sklepach innych dzielnic i to nie od dziś. Czy zatem otwarcie ulicy 1-go Maja spowoduje natychmiastową poprawę sytuacji sklepikarzy? Bardzo wątpię!!! To nie te czasy, że czeka się bezczynnie na klienta.

A jak ktoś narzeka na utrudnienia w ruchu teraz, to ma krótką pamięć lub nie znał tej ulicy w latach minionych. Korki od ronda do pl. Bychawskiego to był standard. Sklepikarze - odczepcie się od NASZEJ ulicy. Teraz tu jesteście a za parę miesięcy może was nie być - Mieszkańcy z problemem zostaną!!!
Nie mogę wyjśc z podziwu, kiedy widzę jaką zadymę zorganizowali sklepikarze i tzw. handlowcy z ulicy 1-go Maja. Zastanawiam się skąd mają pewność że:
1. ich racje są nadrzędne, ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa tych co tam mieszkają i tamtędy chodzą. Przebudowa ulicy była planowana dziesiątki lat temu właśnie z powodów bezpieczeństwa. Odkąd zamknięto ulicę nie zdarzył się żaden wypadek, a wcześniej było ich kilka w ciągu tygodnia. Czy ci pseudo uzdrowiciele wezmą na siebie odpowiedzialność za zwiększenie liczby wypadków po otwarci... rozwiń
Avatar
Andre / 11 czerwca 2008 o 15:09
0
Ten pomysł sklepikarzy to paranoja. Dziesiątki lat mieszkańcy czekali na to aby ta ulica stała się cicha i w miarę bezpieczna a teraz 1-go Maja znowu ma być trasą tranzytową. Sklepikarze po 17 -tej wracają do swoich domów w innych dzielnicach a my tu zostajemy. Dziwne w tym wszystkim jest to, ze podpisy pod petycją o przywróceniu ruchu zbierał Dzielnicowy. Co ma do tego Policja??? Ponadto, podobno zebrał ich ponad 600 a jak to mozliwe skoro ten odcinek ul. 1-go Maja liczy nieco ponad 350 osób??? Skąd ten naddatek??? Stałych mieszkańców nikt nie pytał o opinię w tej sprawie. W związku z powyższym, mieszkańcy tez będą się bronić i zaniosą SWOJĄ petycję do Pana Prezydenta.
Ten pomysł sklepikarzy to paranoja. Dziesiątki lat mieszkańcy czekali na to aby ta ulica stała się cicha i w miarę bezpieczna a teraz 1-go Maja znowu ma być trasą tranzytową. Sklepikarze po 17 -tej wracają do swoich domów w innych dzielnicach a my tu zostajemy. Dziwne w tym wszystkim jest to, ze podpisy pod petycją o przywróceniu ruchu zbierał Dzielnicowy. Co ma do tego Policja??? Ponadto, podobno zebrał ich ponad 600 a jak to mozliwe skoro ten odcinek ul. 1-go Maja liczy nieco ponad 350 osób??? Skąd ten naddatek??? Stałych mieszkańców nikt ... rozwiń
Avatar
henio / 10 czerwca 2008 o 09:31
0
co do miejsc parkingowych zakupy w tym miejscu tez chetniej robie zakupy (chociaz prawda jest ze oferta i jakosc sklepow troche podupadla zwlaszacza na obecne czas z drugiej strony brakuje tam 1) tak mi sie wydaje czegos przyciagajacego zeby ludzie zaczeli chetniej odwiedzac to miejsce 2) wczesniej nalezy zwrocic na to takze uwage ze bardzo duzy ruch generowala GALA ktora w tej chwili nie wie co z soba zrobic bo ludzi tam teraz tez jest jak na lekarswo 3) ogromna konkurencja ze strony Galerii) bo jest gdzie zaparkowac i mozna to o wiele spokojniej zrobic a rozwiazania bardzo mi sie podoba wariant drugi tzn zrobienie odzielnego pasa dla skrecajacych w prawo oraz wariant bodajze 4 tzn przerobienie wyjazdu z 1 - maja tzn przerobienie pasa ktory teraz tylko pozwala na jazde w prawo na jazde w prawo i na wprost a doposcic jedynie jazde z pasa prawego tzn(na wprost i w prawo) na jazde w prawo a swoja droga tam jest tylko problem z wyjazdem w godzina ok 17 a w pozostalych porach jest dobrze swoja droga jak jest duzo samochodow to jasna sprawa ze bedzie korek i trzeba troche postac dla odstresowania sie polecam pojechac do stolicy postac troche w tamtych korkach i przyjechac do lublina gwarantowana poprawa humoru
pozdrawiam
co do miejsc parkingowych zakupy w tym miejscu tez chetniej robie zakupy (chociaz prawda jest ze oferta i jakosc sklepow troche podupadla zwlaszacza na obecne czas z drugiej strony brakuje tam 1) tak mi sie wydaje czegos przyciagajacego zeby ludzie zaczeli chetniej odwiedzac to miejsce 2) wczesniej nalezy zwrocic na to takze uwage ze bardzo duzy ruch generowala GALA ktora w tej chwili nie wie co z soba zrobic bo ludzi tam teraz tez jest jak na lekarswo 3) ogromna konkurencja ze strony Galerii) bo jest gdzie zaparkowac i mozna to o wiele spok... rozwiń
Avatar
ZygZag / 10 czerwca 2008 o 08:55
0
Co im spadło? Ja tam teraz chętniej jadę samochodem, bo wreszcie mam gdzie zaparkować i zrobić zakupy!
Avatar
Spoznialski / 10 czerwca 2008 o 07:53
0
Lepisj pozno niz wcale.
A jakie to sankcje naklada sie za spoznienia-rok to swojego rodzaju rekord.
Avatar
mieszkaniec / 10 czerwca 2008 o 07:32
0
Uważam, że wariant II jest najbardziej rozsądny i optymalny, zarówno dla psudo handlowców jak i mieszkańców. I jeszcze jedno, nie ma co kombinować, bo ponowne otwarcie ulicy nie spowoduje nagłego wzrostu obrotów. A my jako mieszkańcy tej ulicy chcemy mieć spokój i ciszę a nie ruch i hałas non stop.
Avatar
100 g. / 10 czerwca 2008 o 07:25
0
jest dobrze, wreszcie cicho i spokojnie i nie ma co tu kombinować.
Lepiej wyprostujcie wreszcie tą trasę zieloną
Avatar
Janek z działek / 10 czerwca 2008 o 07:02
0
Moim zdaniem pomysł pierwszy jest najlepszy i nie wymaga wielkich nakładów finansowych
Avatar
molly / 11 czerwca 2008 o 17:25
0
Jako mieszkańcy jesteśmy zadowoleni z wariantów, gdzie nie bierze się pod uwagę przywrócenia ruchu. Kilkadziesiąt lat mieszkania w huku, kurzu, brudzie zdecydowanie nam wystarcza. Pomijamy już niebezpieczeństwo w ruchu ulicznym. Ciekawy jest fakt, że wczoraj był 1 przedstawiciel Pana Prezydenta, który nie chciał z mieszkańcami w ogóle rozmawiac, ba, nawet ich wysłuchać. Popatrzeć wystarczy na częśc Maja przy targu, która zamknieta jest od kilkudziesięciu lat i wszyscy sobie radzą. No, ale, złej baletnicy rąbek u spódnicy....
Avatar
ela / 11 czerwca 2008 o 16:17
0
Nie mogę wyjśc z podziwu, kiedy widzę jaką zadymę zorganizowali sklepikarze i tzw. handlowcy z ulicy 1-go Maja. Zastanawiam się skąd mają pewność że:
1. ich racje są nadrzędne, ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa tych co tam mieszkają i tamtędy chodzą. Przebudowa ulicy była planowana dziesiątki lat temu właśnie z powodów bezpieczeństwa. Odkąd zamknięto ulicę nie zdarzył się żaden wypadek, a wcześniej było ich kilka w ciągu tygodnia. Czy ci pseudo uzdrowiciele wezmą na siebie odpowiedzialność za zwiększenie liczby wypadków po otwarciu ulicy???

2. zamknięcie ulicy to jedyny powód spadku ich dochodów? O ile wiem, obroty maleją w wielu sklepach innych dzielnic i to nie od dziś. Czy zatem otwarcie ulicy 1-go Maja spowoduje natychmiastową poprawę sytuacji sklepikarzy? Bardzo wątpię!!! To nie te czasy, że czeka się bezczynnie na klienta.

A jak ktoś narzeka na utrudnienia w ruchu teraz, to ma krótką pamięć lub nie znał tej ulicy w latach minionych. Korki od ronda do pl. Bychawskiego to był standard. Sklepikarze - odczepcie się od NASZEJ ulicy. Teraz tu jesteście a za parę miesięcy może was nie być - Mieszkańcy z problemem zostaną!!!
Nie mogę wyjśc z podziwu, kiedy widzę jaką zadymę zorganizowali sklepikarze i tzw. handlowcy z ulicy 1-go Maja. Zastanawiam się skąd mają pewność że:
1. ich racje są nadrzędne, ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa tych co tam mieszkają i tamtędy chodzą. Przebudowa ulicy była planowana dziesiątki lat temu właśnie z powodów bezpieczeństwa. Odkąd zamknięto ulicę nie zdarzył się żaden wypadek, a wcześniej było ich kilka w ciągu tygodnia. Czy ci pseudo uzdrowiciele wezmą na siebie odpowiedzialność za zwiększenie liczby wypadków po otwarci... rozwiń
Avatar
Andre / 11 czerwca 2008 o 15:09
0
Ten pomysł sklepikarzy to paranoja. Dziesiątki lat mieszkańcy czekali na to aby ta ulica stała się cicha i w miarę bezpieczna a teraz 1-go Maja znowu ma być trasą tranzytową. Sklepikarze po 17 -tej wracają do swoich domów w innych dzielnicach a my tu zostajemy. Dziwne w tym wszystkim jest to, ze podpisy pod petycją o przywróceniu ruchu zbierał Dzielnicowy. Co ma do tego Policja??? Ponadto, podobno zebrał ich ponad 600 a jak to mozliwe skoro ten odcinek ul. 1-go Maja liczy nieco ponad 350 osób??? Skąd ten naddatek??? Stałych mieszkańców nikt nie pytał o opinię w tej sprawie. W związku z powyższym, mieszkańcy tez będą się bronić i zaniosą SWOJĄ petycję do Pana Prezydenta.
Ten pomysł sklepikarzy to paranoja. Dziesiątki lat mieszkańcy czekali na to aby ta ulica stała się cicha i w miarę bezpieczna a teraz 1-go Maja znowu ma być trasą tranzytową. Sklepikarze po 17 -tej wracają do swoich domów w innych dzielnicach a my tu zostajemy. Dziwne w tym wszystkim jest to, ze podpisy pod petycją o przywróceniu ruchu zbierał Dzielnicowy. Co ma do tego Policja??? Ponadto, podobno zebrał ich ponad 600 a jak to mozliwe skoro ten odcinek ul. 1-go Maja liczy nieco ponad 350 osób??? Skąd ten naddatek??? Stałych mieszkańców nikt ... rozwiń
Avatar
henio / 10 czerwca 2008 o 09:31
0
co do miejsc parkingowych zakupy w tym miejscu tez chetniej robie zakupy (chociaz prawda jest ze oferta i jakosc sklepow troche podupadla zwlaszacza na obecne czas z drugiej strony brakuje tam 1) tak mi sie wydaje czegos przyciagajacego zeby ludzie zaczeli chetniej odwiedzac to miejsce 2) wczesniej nalezy zwrocic na to takze uwage ze bardzo duzy ruch generowala GALA ktora w tej chwili nie wie co z soba zrobic bo ludzi tam teraz tez jest jak na lekarswo 3) ogromna konkurencja ze strony Galerii) bo jest gdzie zaparkowac i mozna to o wiele spokojniej zrobic a rozwiazania bardzo mi sie podoba wariant drugi tzn zrobienie odzielnego pasa dla skrecajacych w prawo oraz wariant bodajze 4 tzn przerobienie wyjazdu z 1 - maja tzn przerobienie pasa ktory teraz tylko pozwala na jazde w prawo na jazde w prawo i na wprost a doposcic jedynie jazde z pasa prawego tzn(na wprost i w prawo) na jazde w prawo a swoja droga tam jest tylko problem z wyjazdem w godzina ok 17 a w pozostalych porach jest dobrze swoja droga jak jest duzo samochodow to jasna sprawa ze bedzie korek i trzeba troche postac dla odstresowania sie polecam pojechac do stolicy postac troche w tamtych korkach i przyjechac do lublina gwarantowana poprawa humoru
pozdrawiam
co do miejsc parkingowych zakupy w tym miejscu tez chetniej robie zakupy (chociaz prawda jest ze oferta i jakosc sklepow troche podupadla zwlaszacza na obecne czas z drugiej strony brakuje tam 1) tak mi sie wydaje czegos przyciagajacego zeby ludzie zaczeli chetniej odwiedzac to miejsce 2) wczesniej nalezy zwrocic na to takze uwage ze bardzo duzy ruch generowala GALA ktora w tej chwili nie wie co z soba zrobic bo ludzi tam teraz tez jest jak na lekarswo 3) ogromna konkurencja ze strony Galerii) bo jest gdzie zaparkowac i mozna to o wiele spok... rozwiń
Avatar
ZygZag / 10 czerwca 2008 o 08:55
0
Co im spadło? Ja tam teraz chętniej jadę samochodem, bo wreszcie mam gdzie zaparkować i zrobić zakupy!
Avatar
Spoznialski / 10 czerwca 2008 o 07:53
0
Lepisj pozno niz wcale.
A jakie to sankcje naklada sie za spoznienia-rok to swojego rodzaju rekord.
Avatar
mieszkaniec / 10 czerwca 2008 o 07:32
0
Uważam, że wariant II jest najbardziej rozsądny i optymalny, zarówno dla psudo handlowców jak i mieszkańców. I jeszcze jedno, nie ma co kombinować, bo ponowne otwarcie ulicy nie spowoduje nagłego wzrostu obrotów. A my jako mieszkańcy tej ulicy chcemy mieć spokój i ciszę a nie ruch i hałas non stop.
Avatar
100 g. / 10 czerwca 2008 o 07:25
0
jest dobrze, wreszcie cicho i spokojnie i nie ma co tu kombinować.
Lepiej wyprostujcie wreszcie tą trasę zieloną
Avatar
Janek z działek / 10 czerwca 2008 o 07:02
0
Moim zdaniem pomysł pierwszy jest najlepszy i nie wymaga wielkich nakładów finansowych
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 0 0

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 0

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 126 5

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 41 2

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 8 11

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 5 2

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 215 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 4

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 10 6

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 10

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 12 5

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!