Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2008 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Ulica 1 Maja na 5 sposobów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

Dziś prezydent i jego urzędnicy pojadą na ul. 1 Maja, żeby na miejscu pomyśleć, jak ułatwić dojazd do zamkniętego rok temu odcinka ulicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jego udrożnienia domagają się przedsiębiorcy, mający tam swoje sklepy.

Wizję lokalną zarządził prezydent po niedawnym spotkaniu z grupą protestujących przedsiębiorców. Handlowcy twierdzą, że odkąd zamknięto jezdnię, ich obroty spadły o jedną trzecią. Urzędnicy mają już wstępne propozycje zmian w organizacji ruchu.

Pomysł pierwszy

Otwarcie wyjazdu z ul. 1 Maja do ronda na Klinie. W tej wersji kierowcy mogliby poruszać się tylko od strony ul. Kunickiego w kierunku ronda, a jezdnia byłaby dostępna wyłącznie dla samochodów osobowych.

Przedsiębiorcy proponujący to rozwiązanie sugerują, żeby zdjąć z jezdni blokujące wyjazd krawężniki i plastikowe bariery, a przed wlotem w Trasę Zieloną postawić znak "stop”.

Szanse na takie rozwiązanie nie są duże. Inżynierowie ruchu podkreślają, że w ten sposób powstałoby niebezpieczne skrzyżowanie. Kierowcy wyjeżdżający z ul. 1 Maja i zamierzający skręcić na rondzie w lewo mieliby bardzo mało miejsca na zmianę pasa.

Pomysł drugi

Wjazd w ul. 1 Maja ułatwiłby dodatkowy skręt w prawo z ul. Wolskiej. Nowy pas ruchu biegłby w miejscu, w którym teraz stoi narożna kamienica. Plac będzie wolny jeszcze tego lata, bo Zarząd Nieruchomości Komunalnych zamierza w najbliższych tygodniach wyburzyć opuszczony budynek zagrożony zawaleniem. Wystarczyłoby dołożenie zielonej strzałki dla skręcających w prawo z Wolskiej w odcięty odcinek ul. 1 Maja.

Pomysł trzeci, czwarty, piąty

Miasto rozważa jeszcze jedną zmianę organizacji ruchu: z ul. 1 Maja można by wyjechać jednym pasem ruchu na wprost w ul. Kunickiego, a drugi prowadziłby w prawo, na plac Bychawski.

Ostatnia z proponowanych zmian zakłada ułatwienie skrętu z pl. Bychawskiego w ślepy odcinek jezdni. Teraz skrajny lewy pas wyjazdowy z pl. Bychawskiego służy zarówno do jazdy na wprost, jak też do skrętu w lewo w ul. 1 Maja. Miasto zastanawia się, czy nie przeznaczyć tego pasa wyłącznie do jazdy w lewo.

Najbardziej odległym w czasie wariantem jest budowa tzw. drogi serwisowej, czyli dodatkowej jezdni równoległej do Trasy Zielonej.

Przystanek zniknie

Żaden z wariantów nie zakłada przywrócenia ruchu komunikacji miejskiej na ul. 1 Maja. Pasażerowie nadal będą chodzić na przystanek na Trasę Zieloną koło dawnej ul. Żabiej. W przyszłości ten przystanek ma być przeniesiony na al. Unii Lubelskiej, pod Galę.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
molly / 11 czerwca 2008 o 17:25
0
Jako mieszkańcy jesteśmy zadowoleni z wariantów, gdzie nie bierze się pod uwagę przywrócenia ruchu. Kilkadziesiąt lat mieszkania w huku, kurzu, brudzie zdecydowanie nam wystarcza. Pomijamy już niebezpieczeństwo w ruchu ulicznym. Ciekawy jest fakt, że wczoraj był 1 przedstawiciel Pana Prezydenta, który nie chciał z mieszkańcami w ogóle rozmawiac, ba, nawet ich wysłuchać. Popatrzeć wystarczy na częśc Maja przy targu, która zamknieta jest od kilkudziesięciu lat i wszyscy sobie radzą. No, ale, złej baletnicy rąbek u spódnicy....
Avatar
ela / 11 czerwca 2008 o 16:17
0
Nie mogę wyjśc z podziwu, kiedy widzę jaką zadymę zorganizowali sklepikarze i tzw. handlowcy z ulicy 1-go Maja. Zastanawiam się skąd mają pewność że:
1. ich racje są nadrzędne, ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa tych co tam mieszkają i tamtędy chodzą. Przebudowa ulicy była planowana dziesiątki lat temu właśnie z powodów bezpieczeństwa. Odkąd zamknięto ulicę nie zdarzył się żaden wypadek, a wcześniej było ich kilka w ciągu tygodnia. Czy ci pseudo uzdrowiciele wezmą na siebie odpowiedzialność za zwiększenie liczby wypadków po otwarciu ulicy???

2. zamknięcie ulicy to jedyny powód spadku ich dochodów? O ile wiem, obroty maleją w wielu sklepach innych dzielnic i to nie od dziś. Czy zatem otwarcie ulicy 1-go Maja spowoduje natychmiastową poprawę sytuacji sklepikarzy? Bardzo wątpię!!! To nie te czasy, że czeka się bezczynnie na klienta.

A jak ktoś narzeka na utrudnienia w ruchu teraz, to ma krótką pamięć lub nie znał tej ulicy w latach minionych. Korki od ronda do pl. Bychawskiego to był standard. Sklepikarze - odczepcie się od NASZEJ ulicy. Teraz tu jesteście a za parę miesięcy może was nie być - Mieszkańcy z problemem zostaną!!!
Nie mogę wyjśc z podziwu, kiedy widzę jaką zadymę zorganizowali sklepikarze i tzw. handlowcy z ulicy 1-go Maja. Zastanawiam się skąd mają pewność że:
1. ich racje są nadrzędne, ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa tych co tam mieszkają i tamtędy chodzą. Przebudowa ulicy była planowana dziesiątki lat temu właśnie z powodów bezpieczeństwa. Odkąd zamknięto ulicę nie zdarzył się żaden wypadek, a wcześniej było ich kilka w ciągu tygodnia. Czy ci pseudo uzdrowiciele wezmą na siebie odpowiedzialność za zwiększenie liczby wypadków po otwarci... rozwiń
Avatar
Andre / 11 czerwca 2008 o 15:09
0
Ten pomysł sklepikarzy to paranoja. Dziesiątki lat mieszkańcy czekali na to aby ta ulica stała się cicha i w miarę bezpieczna a teraz 1-go Maja znowu ma być trasą tranzytową. Sklepikarze po 17 -tej wracają do swoich domów w innych dzielnicach a my tu zostajemy. Dziwne w tym wszystkim jest to, ze podpisy pod petycją o przywróceniu ruchu zbierał Dzielnicowy. Co ma do tego Policja??? Ponadto, podobno zebrał ich ponad 600 a jak to mozliwe skoro ten odcinek ul. 1-go Maja liczy nieco ponad 350 osób??? Skąd ten naddatek??? Stałych mieszkańców nikt nie pytał o opinię w tej sprawie. W związku z powyższym, mieszkańcy tez będą się bronić i zaniosą SWOJĄ petycję do Pana Prezydenta.
Ten pomysł sklepikarzy to paranoja. Dziesiątki lat mieszkańcy czekali na to aby ta ulica stała się cicha i w miarę bezpieczna a teraz 1-go Maja znowu ma być trasą tranzytową. Sklepikarze po 17 -tej wracają do swoich domów w innych dzielnicach a my tu zostajemy. Dziwne w tym wszystkim jest to, ze podpisy pod petycją o przywróceniu ruchu zbierał Dzielnicowy. Co ma do tego Policja??? Ponadto, podobno zebrał ich ponad 600 a jak to mozliwe skoro ten odcinek ul. 1-go Maja liczy nieco ponad 350 osób??? Skąd ten naddatek??? Stałych mieszkańców nikt ... rozwiń
Avatar
henio / 10 czerwca 2008 o 09:31
0
co do miejsc parkingowych zakupy w tym miejscu tez chetniej robie zakupy (chociaz prawda jest ze oferta i jakosc sklepow troche podupadla zwlaszacza na obecne czas z drugiej strony brakuje tam 1) tak mi sie wydaje czegos przyciagajacego zeby ludzie zaczeli chetniej odwiedzac to miejsce 2) wczesniej nalezy zwrocic na to takze uwage ze bardzo duzy ruch generowala GALA ktora w tej chwili nie wie co z soba zrobic bo ludzi tam teraz tez jest jak na lekarswo 3) ogromna konkurencja ze strony Galerii) bo jest gdzie zaparkowac i mozna to o wiele spokojniej zrobic a rozwiazania bardzo mi sie podoba wariant drugi tzn zrobienie odzielnego pasa dla skrecajacych w prawo oraz wariant bodajze 4 tzn przerobienie wyjazdu z 1 - maja tzn przerobienie pasa ktory teraz tylko pozwala na jazde w prawo na jazde w prawo i na wprost a doposcic jedynie jazde z pasa prawego tzn(na wprost i w prawo) na jazde w prawo a swoja droga tam jest tylko problem z wyjazdem w godzina ok 17 a w pozostalych porach jest dobrze swoja droga jak jest duzo samochodow to jasna sprawa ze bedzie korek i trzeba troche postac dla odstresowania sie polecam pojechac do stolicy postac troche w tamtych korkach i przyjechac do lublina gwarantowana poprawa humoru
pozdrawiam
co do miejsc parkingowych zakupy w tym miejscu tez chetniej robie zakupy (chociaz prawda jest ze oferta i jakosc sklepow troche podupadla zwlaszacza na obecne czas z drugiej strony brakuje tam 1) tak mi sie wydaje czegos przyciagajacego zeby ludzie zaczeli chetniej odwiedzac to miejsce 2) wczesniej nalezy zwrocic na to takze uwage ze bardzo duzy ruch generowala GALA ktora w tej chwili nie wie co z soba zrobic bo ludzi tam teraz tez jest jak na lekarswo 3) ogromna konkurencja ze strony Galerii) bo jest gdzie zaparkowac i mozna to o wiele spok... rozwiń
Avatar
ZygZag / 10 czerwca 2008 o 08:55
0
Co im spadło? Ja tam teraz chętniej jadę samochodem, bo wreszcie mam gdzie zaparkować i zrobić zakupy!
Avatar
Spoznialski / 10 czerwca 2008 o 07:53
0
Lepisj pozno niz wcale.
A jakie to sankcje naklada sie za spoznienia-rok to swojego rodzaju rekord.
Avatar
mieszkaniec / 10 czerwca 2008 o 07:32
0
Uważam, że wariant II jest najbardziej rozsądny i optymalny, zarówno dla psudo handlowców jak i mieszkańców. I jeszcze jedno, nie ma co kombinować, bo ponowne otwarcie ulicy nie spowoduje nagłego wzrostu obrotów. A my jako mieszkańcy tej ulicy chcemy mieć spokój i ciszę a nie ruch i hałas non stop.
Avatar
100 g. / 10 czerwca 2008 o 07:25
0
jest dobrze, wreszcie cicho i spokojnie i nie ma co tu kombinować.
Lepiej wyprostujcie wreszcie tą trasę zieloną
Avatar
Janek z działek / 10 czerwca 2008 o 07:02
0
Moim zdaniem pomysł pierwszy jest najlepszy i nie wymaga wielkich nakładów finansowych
Avatar
molly / 11 czerwca 2008 o 17:25
0
Jako mieszkańcy jesteśmy zadowoleni z wariantów, gdzie nie bierze się pod uwagę przywrócenia ruchu. Kilkadziesiąt lat mieszkania w huku, kurzu, brudzie zdecydowanie nam wystarcza. Pomijamy już niebezpieczeństwo w ruchu ulicznym. Ciekawy jest fakt, że wczoraj był 1 przedstawiciel Pana Prezydenta, który nie chciał z mieszkańcami w ogóle rozmawiac, ba, nawet ich wysłuchać. Popatrzeć wystarczy na częśc Maja przy targu, która zamknieta jest od kilkudziesięciu lat i wszyscy sobie radzą. No, ale, złej baletnicy rąbek u spódnicy....
Avatar
ela / 11 czerwca 2008 o 16:17
0
Nie mogę wyjśc z podziwu, kiedy widzę jaką zadymę zorganizowali sklepikarze i tzw. handlowcy z ulicy 1-go Maja. Zastanawiam się skąd mają pewność że:
1. ich racje są nadrzędne, ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa tych co tam mieszkają i tamtędy chodzą. Przebudowa ulicy była planowana dziesiątki lat temu właśnie z powodów bezpieczeństwa. Odkąd zamknięto ulicę nie zdarzył się żaden wypadek, a wcześniej było ich kilka w ciągu tygodnia. Czy ci pseudo uzdrowiciele wezmą na siebie odpowiedzialność za zwiększenie liczby wypadków po otwarciu ulicy???

2. zamknięcie ulicy to jedyny powód spadku ich dochodów? O ile wiem, obroty maleją w wielu sklepach innych dzielnic i to nie od dziś. Czy zatem otwarcie ulicy 1-go Maja spowoduje natychmiastową poprawę sytuacji sklepikarzy? Bardzo wątpię!!! To nie te czasy, że czeka się bezczynnie na klienta.

A jak ktoś narzeka na utrudnienia w ruchu teraz, to ma krótką pamięć lub nie znał tej ulicy w latach minionych. Korki od ronda do pl. Bychawskiego to był standard. Sklepikarze - odczepcie się od NASZEJ ulicy. Teraz tu jesteście a za parę miesięcy może was nie być - Mieszkańcy z problemem zostaną!!!
Nie mogę wyjśc z podziwu, kiedy widzę jaką zadymę zorganizowali sklepikarze i tzw. handlowcy z ulicy 1-go Maja. Zastanawiam się skąd mają pewność że:
1. ich racje są nadrzędne, ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa tych co tam mieszkają i tamtędy chodzą. Przebudowa ulicy była planowana dziesiątki lat temu właśnie z powodów bezpieczeństwa. Odkąd zamknięto ulicę nie zdarzył się żaden wypadek, a wcześniej było ich kilka w ciągu tygodnia. Czy ci pseudo uzdrowiciele wezmą na siebie odpowiedzialność za zwiększenie liczby wypadków po otwarci... rozwiń
Avatar
Andre / 11 czerwca 2008 o 15:09
0
Ten pomysł sklepikarzy to paranoja. Dziesiątki lat mieszkańcy czekali na to aby ta ulica stała się cicha i w miarę bezpieczna a teraz 1-go Maja znowu ma być trasą tranzytową. Sklepikarze po 17 -tej wracają do swoich domów w innych dzielnicach a my tu zostajemy. Dziwne w tym wszystkim jest to, ze podpisy pod petycją o przywróceniu ruchu zbierał Dzielnicowy. Co ma do tego Policja??? Ponadto, podobno zebrał ich ponad 600 a jak to mozliwe skoro ten odcinek ul. 1-go Maja liczy nieco ponad 350 osób??? Skąd ten naddatek??? Stałych mieszkańców nikt nie pytał o opinię w tej sprawie. W związku z powyższym, mieszkańcy tez będą się bronić i zaniosą SWOJĄ petycję do Pana Prezydenta.
Ten pomysł sklepikarzy to paranoja. Dziesiątki lat mieszkańcy czekali na to aby ta ulica stała się cicha i w miarę bezpieczna a teraz 1-go Maja znowu ma być trasą tranzytową. Sklepikarze po 17 -tej wracają do swoich domów w innych dzielnicach a my tu zostajemy. Dziwne w tym wszystkim jest to, ze podpisy pod petycją o przywróceniu ruchu zbierał Dzielnicowy. Co ma do tego Policja??? Ponadto, podobno zebrał ich ponad 600 a jak to mozliwe skoro ten odcinek ul. 1-go Maja liczy nieco ponad 350 osób??? Skąd ten naddatek??? Stałych mieszkańców nikt ... rozwiń
Avatar
henio / 10 czerwca 2008 o 09:31
0
co do miejsc parkingowych zakupy w tym miejscu tez chetniej robie zakupy (chociaz prawda jest ze oferta i jakosc sklepow troche podupadla zwlaszacza na obecne czas z drugiej strony brakuje tam 1) tak mi sie wydaje czegos przyciagajacego zeby ludzie zaczeli chetniej odwiedzac to miejsce 2) wczesniej nalezy zwrocic na to takze uwage ze bardzo duzy ruch generowala GALA ktora w tej chwili nie wie co z soba zrobic bo ludzi tam teraz tez jest jak na lekarswo 3) ogromna konkurencja ze strony Galerii) bo jest gdzie zaparkowac i mozna to o wiele spokojniej zrobic a rozwiazania bardzo mi sie podoba wariant drugi tzn zrobienie odzielnego pasa dla skrecajacych w prawo oraz wariant bodajze 4 tzn przerobienie wyjazdu z 1 - maja tzn przerobienie pasa ktory teraz tylko pozwala na jazde w prawo na jazde w prawo i na wprost a doposcic jedynie jazde z pasa prawego tzn(na wprost i w prawo) na jazde w prawo a swoja droga tam jest tylko problem z wyjazdem w godzina ok 17 a w pozostalych porach jest dobrze swoja droga jak jest duzo samochodow to jasna sprawa ze bedzie korek i trzeba troche postac dla odstresowania sie polecam pojechac do stolicy postac troche w tamtych korkach i przyjechac do lublina gwarantowana poprawa humoru
pozdrawiam
co do miejsc parkingowych zakupy w tym miejscu tez chetniej robie zakupy (chociaz prawda jest ze oferta i jakosc sklepow troche podupadla zwlaszacza na obecne czas z drugiej strony brakuje tam 1) tak mi sie wydaje czegos przyciagajacego zeby ludzie zaczeli chetniej odwiedzac to miejsce 2) wczesniej nalezy zwrocic na to takze uwage ze bardzo duzy ruch generowala GALA ktora w tej chwili nie wie co z soba zrobic bo ludzi tam teraz tez jest jak na lekarswo 3) ogromna konkurencja ze strony Galerii) bo jest gdzie zaparkowac i mozna to o wiele spok... rozwiń
Avatar
ZygZag / 10 czerwca 2008 o 08:55
0
Co im spadło? Ja tam teraz chętniej jadę samochodem, bo wreszcie mam gdzie zaparkować i zrobić zakupy!
Avatar
Spoznialski / 10 czerwca 2008 o 07:53
0
Lepisj pozno niz wcale.
A jakie to sankcje naklada sie za spoznienia-rok to swojego rodzaju rekord.
Avatar
mieszkaniec / 10 czerwca 2008 o 07:32
0
Uważam, że wariant II jest najbardziej rozsądny i optymalny, zarówno dla psudo handlowców jak i mieszkańców. I jeszcze jedno, nie ma co kombinować, bo ponowne otwarcie ulicy nie spowoduje nagłego wzrostu obrotów. A my jako mieszkańcy tej ulicy chcemy mieć spokój i ciszę a nie ruch i hałas non stop.
Avatar
100 g. / 10 czerwca 2008 o 07:25
0
jest dobrze, wreszcie cicho i spokojnie i nie ma co tu kombinować.
Lepiej wyprostujcie wreszcie tą trasę zieloną
Avatar
Janek z działek / 10 czerwca 2008 o 07:02
0
Moim zdaniem pomysł pierwszy jest najlepszy i nie wymaga wielkich nakładów finansowych
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin. Ma obsłużyć milion pasażerów rocznie [zdjęcia]
galeria

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin. Ma obsłużyć milion pasażerów rocznie [zdjęcia] 3 0

Nowa poczekalnia, dodatkowe linie bezpieczeństwa i pięć bramek, które będą w stanie obsłużyć cztery samoloty na godzinę. Na budowie nowej części terminala Portu Lotniczego Lublin widać już szkielet powiększonej hali odlotów. Ma być gotowa za rok.

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje?

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje? 0 0

471,2 tys. osób skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z urlopów dla rodziców: rodzicielskiego, macierzyńskiego i ojcowskiego – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 10 4

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 2 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 2

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 6 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010