Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 stycznia 2012 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Wielkie długi Zakładów Tytoniowych w Lublinie: Komornik zablokował konto?

0 19 A A
W lubelskim zakładzie przy ul. Wrotkowskiej pracuje obecnie ok. 150 osób. Kolejnych 250 zatrudnia fe
W lubelskim zakładzie przy ul. Wrotkowskiej pracuje obecnie ok. 150 osób. Kolejnych 250 zatrudnia fe

Zamiast milionowych inwestycji – milionowe długi. Tak wygląda sytuacja Zakładów Tytoniowych w Lublinie. Pracownicy obawiają się, że firma może zbankrutować. Zarząd spółki konsekwentnie odmawia wyjaśnień: "Proszę o nas nie pisać, już wystarczy”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z księgi wieczystej ZTL wynika, że zaciągnęły one dług wobec firmy MS Global Funding z Nowego Jorku. W dokumentach widnieją trzy wpisy, dotyczące weksli wartości 2 mln dolarów amerykańskich każdy (6,7 mln zł). Pierwszy z nich miał być wykupiony do końca sierpnia ub. roku. – Nie udało się, więc komornik zablokował firmowe rachunki – usłyszeliśmy od pracowników firmy.

Zarząd ZTL odmówił udzielenia informacji na ten temat. Wiadomo jednak, że z początkiem stycznia spółka założyła nowy rachunek bankowy. W specjalnym piśmie informuje o tym swoich kontrahentów i prosi o wpłacanie należności na nowe konto. Jako odbiorcę podaje jednak nie ZTL, a Fermentownię Tytoniu Krasnystaw, czyli spółkę-córkę. Czy to dlatego – jak twierdzą osoby związane z lubelską firmą – że firmowe konto zajął komornik?

– W takiej sytuacji byłaby to czynność z pokrzywdzeniem wierzycieli. To działanie nielegalne, ale trudne do wychwycenia. – mówi Iwona Wójcik- Nikitiuk, radca prawny

12 stycznia ZTL poinformowały swoich partnerów o kolejnej zmianie rachunku. Tym razem nie wskazują innego odbiorcy. – Obawiamy się, że zamiast na inwestycjach, skończy się na nagłej finansowej katastrofie – dodają zaniepokojeni pracownicy.

Dwa tygodnie temu napisaliśmy, że Biosyntec, nowy francuski właściciel Zakładów Tytoniowych w Lublinie, chce na terenach należących do zakładów budować akademiki. Tymczasem, kupując zakład od Skarbu Państwa Biosyntec obiecywał, że w lubelskiej fabryce uruchomi pierwszą na świecie linię do produkcji filtrów zmniejszających ryzyko zachorowania na raka.

Francuzi mieli zainwestować w Lublinie 100 mln zł i dać pracę ok. 1000 osobom. Z tych obietnic jak dotąd nic nie wyszło.
Członkowie zarządu, o spotkanie z którymi zabiegaliśmy od kilkunastu dni, w końcu przyjechali do naszej redakcji, ale… odmówili odpowiedzi na pytania.

– Dwa teksty w jednym miesiącu wystarczą – argumentował Roman Kosiński, członek zarządu ZTL. – Bardzo prosimy o odłożenie tej rozmowy.

Pytania wysłaliśmy więc e-mailem. Pytamy zarząd firmy m.in. o to, czy konta bankowe ZTL zostały zablokowane i z jakiego powodu spółka podaje swoim partnerom nowy rachunek do regulowania bieżących należności. Pytamy także o bieżącą sytuację finansową ZTL (wartość zobowiązań oraz wynik finansowy za 2011 rok).

Odpowiedź zarządu brzmi: "W nawiązaniu do naszego wczorajszego spotkania oraz poniższego e-maila, chcielibyśmy uprzejmie podtrzymać naszą prośbę o spotkanie w terminie późniejszym. Z góry dziękujemy i wyrażamy naszą wdzięczność”.

Biosyntec w Lublinie

Zakłady Tytoniowe w Lublinie istnieją od 1934 r. W lutym ubiegłego roku francuska spółka Biosyntec kupiła od Skarbu Państwa 70 proc. akcji firmy. Zapłaciła ok. 32 mln zł. Prezesem spółki został Dariusz Witkowski, który w 2005 roku był wiceministrem Skarbu Państwa (zajmował się m. in. prywatyzacją RUCH).

Ministerstwo Skarbu Państwa ma jeszcze 7,68 proc. udziałów w ZTL. – Skarb Państwa posiada jednego przedstawiciela w siedmioosobowej Radzie Nadzorczej. Ma on możliwość zgłaszania na posiedzeniach wniosków o przeprowadzenie kontroli spółki w określonym zakresie – mówi Magdalena Kobos, rzecznik MSP.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ktos / 23 stycznia 2012 o 22:11
0
Prawda jest taka niestety ze Biosyntec niczego niema i jedyne co robi z Zakładami to wyciaga kase. Naobiecywał świetlaną przyszłość i w ztlu i na umcesie. Tylko że nie wspomniał czyja to będzie kasa. Biosyntec ma ponoć patent na filtr do papierosów zmniejszający ryzyko raka. Ktoś widział jakieś kliniczne wyniki testów potwierdzające tą teze, czy może rozmaryn ma jakieś niesamowite właściwości w tym względzie. Zakłady tytoniowe i Krasnystaw zostały zmuszone kupić od biosyntecu duże ilości ekstraktu z rozmarynu za ogromne sumy - nikt nie wiem po co. Ale takiego filtra nie ma i nie będzie, bo nikt go nie zrobi, no chyba że znajdą amatorów na papierosy o smaku rozmarynu haha. Ta prywatyzacja to było jedno wielkie oszustwo. Kolega Imama był wtedy w ministerstwie to wszystkiego dopilnował, teraz jest prezesem i dopilnuje też reszty. Jak nie wiadomo o co chodzi to znaczy że chodzi o kase - pobliska jednostka wojskowa jest w likwidacji i niedługo w tej okolicy będzie mieszkało mnóstwo ludzi. Domy stawiają jeden po drugim można powiedzieć. Grunty zakładów będą warte kilkakrotnie więcej niż w momencie prywatyzacji.
Prawda jest taka niestety ze Biosyntec niczego niema i jedyne co robi z Zakładami to wyciaga kase. Naobiecywał świetlaną przyszłość i w ztlu i na umcesie. Tylko że nie wspomniał czyja to będzie kasa. Biosyntec ma ponoć patent na filtr do papierosów zmniejszający ryzyko raka. Ktoś widział jakieś kliniczne wyniki testów potwierdzające tą teze, czy może rozmaryn ma jakieś niesamowite właściwości w tym względzie. Zakłady tytoniowe i Krasnystaw zostały zmuszone kupić od biosyntecu duże ilości ekstraktu z rozmarynu za ogromne sumy - nikt nie wiem ... rozwiń
Avatar
maniek / 23 stycznia 2012 o 16:04
0
[quote name='Gość' timestamp='1327329582' post='587157']
Najlepiej zapytać byłych prezesów jak wekslowali dług, Panie DZIAŁACZU związkowy. DO połowy lipca 2011 zarządzali, a potem zostali zawieszeni, przez Radę Nadzorczą. Powody pewnie były ważne!
[/quote]A Ty pewnie jesteś z nowego zarzadu Kosiński ,tak? W PSL nie poszło? to tu zagrzewasz fotel?Chwilowoooooo. Powody były takie ze byli niewygodni dla Immama bo za dużo rozumieli co tu sie dzieje
Avatar
anka / 23 stycznia 2012 o 15:59
0
To taki przdstawicel Skarbu Państwa albo zwiazkowcy chyba powinni z urzędu zawiadomić prokurature o popełnieniu przestepstwa .Wszyscy tyko gadaja a niech ktoś sie zato weźmie i posadzi kogos z zarzadu do paki za dziąłanie na szkode spółki .A gdzie byli przedstawicele zwiazków zawodowych w Radzie Nadzorczej jak podejmowane były te durne decyzje???????
Avatar
Gość / 23 stycznia 2012 o 15:39
0
Najlepiej zapytać byłych prezesów jak wekslowali dług, Panie DZIAŁACZU związkowy. DO połowy lipca 2011 zarządzali, a potem zostali zawieszeni, przez Radę Nadzorczą. Powody pewnie były ważne!
Avatar
53 / 23 stycznia 2012 o 15:34
0
Skarb Państwa posiada jednego przedstawiciela w siedmioosobowej Radzie Nadzorczej. Ma on możliwość zgłaszania na posiedzeniach wniosków o przeprowadzenie kontroli spółki w określonym zakresie.To dlaczego nie zgłasza? W tym kraju trzeba rewolucji ale takiej żeby się krew polała.Należy rozliczyć tych którzy doprowadzili do tragedii.Tak do tragedii,katastrofy narodowej gdzie dorobek naszego narodu został sprzedany za grosze. Obudż się Narodzie.
Avatar
anka / 23 stycznia 2012 o 14:54
0
a ciekaw co na to Skarb Państwa ? Zadnego komentarza? to sa przecież publiczne pieniadze .nikt o nie dba?
Avatar
JAKIŚ TAKI / 23 stycznia 2012 o 14:15
0
[quote name='as' timestamp='1327323384' post='587116']
Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć....
[/quote]
Sprzedać piasek z Pustyni Błędowskiej.
Avatar
as / 23 stycznia 2012 o 13:56
0
Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć....
Avatar
andrzej / 23 stycznia 2012 o 13:39
0
Tego można było się spodziewać. Są ludzie którzy do czego się nie dotkną już leży na łopatkach. Dziennik pisze "Prezesem spółki został Dariusz Witkowski, który w 2005 roku był wiceministrem Skarbu Państwa (zajmował się m. in. prywatyzacją RUCH)." Proszę się popatrzeć jak ten Pan sprywatyzował Ruch, firma była w całkiem niezłej kondycji finansowej - dzisiaj praktycznie już nie istnieje. Wszystko rozgrabiono i sprzedano. Chodziło tylko o przyjęcie nieruchomości - a trzeba wiedzieć że Ruch w wielu miastach posiadał bardzo cenne działki i zabudowania. Nawet u nas w Lublinie na Zamojskiej,Farbiarskiej i Stefczyka. Nie wiem na co liczono w Zakładach Tytoniowych skoro na czele spółki stanął ten wybitny uzdrowiciel polskiej gospodarki.
Tego można było się spodziewać. Są ludzie którzy do czego się nie dotkną już leży na łopatkach. Dziennik pisze "Prezesem spółki został Dariusz Witkowski, który w 2005 roku był wiceministrem Skarbu Państwa (zajmował się m. in. prywatyzacją RUCH)." Proszę się popatrzeć jak ten Pan sprywatyzował Ruch, firma była w całkiem niezłej kondycji finansowej - dzisiaj praktycznie już nie istnieje. Wszystko rozgrabiono i sprzedano. Chodziło tylko o przyjęcie nieruchomości - a trzeba wiedzieć że Ruch w wielu miastach posiadał bardzo cenne działk... rozwiń
Avatar
jery / 23 stycznia 2012 o 12:30
0
dla czego komentarze nie wyswietlaja sie pod artykulem folkata co to ma byc?
Avatar
Ktos / 23 stycznia 2012 o 22:11
0
Prawda jest taka niestety ze Biosyntec niczego niema i jedyne co robi z Zakładami to wyciaga kase. Naobiecywał świetlaną przyszłość i w ztlu i na umcesie. Tylko że nie wspomniał czyja to będzie kasa. Biosyntec ma ponoć patent na filtr do papierosów zmniejszający ryzyko raka. Ktoś widział jakieś kliniczne wyniki testów potwierdzające tą teze, czy może rozmaryn ma jakieś niesamowite właściwości w tym względzie. Zakłady tytoniowe i Krasnystaw zostały zmuszone kupić od biosyntecu duże ilości ekstraktu z rozmarynu za ogromne sumy - nikt nie wiem po co. Ale takiego filtra nie ma i nie będzie, bo nikt go nie zrobi, no chyba że znajdą amatorów na papierosy o smaku rozmarynu haha. Ta prywatyzacja to było jedno wielkie oszustwo. Kolega Imama był wtedy w ministerstwie to wszystkiego dopilnował, teraz jest prezesem i dopilnuje też reszty. Jak nie wiadomo o co chodzi to znaczy że chodzi o kase - pobliska jednostka wojskowa jest w likwidacji i niedługo w tej okolicy będzie mieszkało mnóstwo ludzi. Domy stawiają jeden po drugim można powiedzieć. Grunty zakładów będą warte kilkakrotnie więcej niż w momencie prywatyzacji.
Prawda jest taka niestety ze Biosyntec niczego niema i jedyne co robi z Zakładami to wyciaga kase. Naobiecywał świetlaną przyszłość i w ztlu i na umcesie. Tylko że nie wspomniał czyja to będzie kasa. Biosyntec ma ponoć patent na filtr do papierosów zmniejszający ryzyko raka. Ktoś widział jakieś kliniczne wyniki testów potwierdzające tą teze, czy może rozmaryn ma jakieś niesamowite właściwości w tym względzie. Zakłady tytoniowe i Krasnystaw zostały zmuszone kupić od biosyntecu duże ilości ekstraktu z rozmarynu za ogromne sumy - nikt nie wiem ... rozwiń
Avatar
maniek / 23 stycznia 2012 o 16:04
0
[quote name='Gość' timestamp='1327329582' post='587157']
Najlepiej zapytać byłych prezesów jak wekslowali dług, Panie DZIAŁACZU związkowy. DO połowy lipca 2011 zarządzali, a potem zostali zawieszeni, przez Radę Nadzorczą. Powody pewnie były ważne!
[/quote]A Ty pewnie jesteś z nowego zarzadu Kosiński ,tak? W PSL nie poszło? to tu zagrzewasz fotel?Chwilowoooooo. Powody były takie ze byli niewygodni dla Immama bo za dużo rozumieli co tu sie dzieje
Avatar
anka / 23 stycznia 2012 o 15:59
0
To taki przdstawicel Skarbu Państwa albo zwiazkowcy chyba powinni z urzędu zawiadomić prokurature o popełnieniu przestepstwa .Wszyscy tyko gadaja a niech ktoś sie zato weźmie i posadzi kogos z zarzadu do paki za dziąłanie na szkode spółki .A gdzie byli przedstawicele zwiazków zawodowych w Radzie Nadzorczej jak podejmowane były te durne decyzje???????
Avatar
Gość / 23 stycznia 2012 o 15:39
0
Najlepiej zapytać byłych prezesów jak wekslowali dług, Panie DZIAŁACZU związkowy. DO połowy lipca 2011 zarządzali, a potem zostali zawieszeni, przez Radę Nadzorczą. Powody pewnie były ważne!
Avatar
53 / 23 stycznia 2012 o 15:34
0
Skarb Państwa posiada jednego przedstawiciela w siedmioosobowej Radzie Nadzorczej. Ma on możliwość zgłaszania na posiedzeniach wniosków o przeprowadzenie kontroli spółki w określonym zakresie.To dlaczego nie zgłasza? W tym kraju trzeba rewolucji ale takiej żeby się krew polała.Należy rozliczyć tych którzy doprowadzili do tragedii.Tak do tragedii,katastrofy narodowej gdzie dorobek naszego narodu został sprzedany za grosze. Obudż się Narodzie.
Avatar
anka / 23 stycznia 2012 o 14:54
0
a ciekaw co na to Skarb Państwa ? Zadnego komentarza? to sa przecież publiczne pieniadze .nikt o nie dba?
Avatar
JAKIŚ TAKI / 23 stycznia 2012 o 14:15
0
[quote name='as' timestamp='1327323384' post='587116']
Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć....
[/quote]
Sprzedać piasek z Pustyni Błędowskiej.
Avatar
as / 23 stycznia 2012 o 13:56
0
Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć....
Avatar
andrzej / 23 stycznia 2012 o 13:39
0
Tego można było się spodziewać. Są ludzie którzy do czego się nie dotkną już leży na łopatkach. Dziennik pisze "Prezesem spółki został Dariusz Witkowski, który w 2005 roku był wiceministrem Skarbu Państwa (zajmował się m. in. prywatyzacją RUCH)." Proszę się popatrzeć jak ten Pan sprywatyzował Ruch, firma była w całkiem niezłej kondycji finansowej - dzisiaj praktycznie już nie istnieje. Wszystko rozgrabiono i sprzedano. Chodziło tylko o przyjęcie nieruchomości - a trzeba wiedzieć że Ruch w wielu miastach posiadał bardzo cenne działki i zabudowania. Nawet u nas w Lublinie na Zamojskiej,Farbiarskiej i Stefczyka. Nie wiem na co liczono w Zakładach Tytoniowych skoro na czele spółki stanął ten wybitny uzdrowiciel polskiej gospodarki.
Tego można było się spodziewać. Są ludzie którzy do czego się nie dotkną już leży na łopatkach. Dziennik pisze "Prezesem spółki został Dariusz Witkowski, który w 2005 roku był wiceministrem Skarbu Państwa (zajmował się m. in. prywatyzacją RUCH)." Proszę się popatrzeć jak ten Pan sprywatyzował Ruch, firma była w całkiem niezłej kondycji finansowej - dzisiaj praktycznie już nie istnieje. Wszystko rozgrabiono i sprzedano. Chodziło tylko o przyjęcie nieruchomości - a trzeba wiedzieć że Ruch w wielu miastach posiadał bardzo cenne działk... rozwiń
Avatar
jery / 23 stycznia 2012 o 12:30
0
dla czego komentarze nie wyswietlaja sie pod artykulem folkata co to ma byc?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 0 0

To będzie deszczowy i burzowy poniedziałek. IMGW ostrzega

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 0

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 3 3

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 22 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 520 51

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.