Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2021 r.
14:03

Lublin: Zanosi się na nowe osiedla. Deweloperzy chcą budować kolejne bloki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
31 47 A A
Blisko 500 mieszkań ma powstać przy skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Wojciechowską, na półtorahektarowej działce zajętej dziś przez warsztaty samochodowe ze stacją diagnostyczną pojazdów.
Blisko 500 mieszkań ma powstać przy skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Wojciechowską, na półtorahektarowej działce zajętej dziś przez warsztaty samochodowe ze stacją diagnostyczną pojazdów. (fot. Maciej Kaczanowski)

Nowe bloki mieszkalne mogą powstać w rejonie ul. Wojciechowskiej oraz Nałęczowskiej. O zgodę na takie inwestycje starają się w Urzędzie Miasta dwie lubelskie firmy deweloperskie. Jedna z nich ma już pozytywną decyzję środowiskową, druga właśnie o nią zawnioskowała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prawie 500 mieszkań ma powstać przy skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Wojciechowską, na półtorahektarowej działce zajętej dziś przez warsztaty samochodowe ze stacją diagnostyczną pojazdów. Do inwestycji w tym miejscu przymierza się lubelska spółka Żagiel Dom, która ma na koncie bloki przy ul. Gęsiej na Węglinie Południowym oraz przy Wolińskiego na Wrotkowie, a obecnie stawia blok między ul. Orkana a Hetmańską.

Firma dostała już od Urzędu Miasta decyzję środowiskową w sprawie budowy nowego obiektu w miejscu warsztatu. – Będzie to budynek o wysokości od ośmiu do dziewięciu kondygnacji, z dwoma poziomami garaży podziemnych, w których zlokalizowanych będzie łącznie 572 miejsc parkingowych – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. Kolejnych 27 miejsc postojowych ma powstać obok budynku.

– Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach – dodaje Głazik. W pierwszym etapie ma powstać 145 mieszkań, w drugim 158, zaś w ostatnim kolejne 174 mieszkania. – W budynku od strony obu ulic, projektuje się na parterze powierzchnię dla lokali usługowych o funkcji handlowej. Pozostałe kondygnacje będą posiadać wyłącznie funkcję mieszkalną wielorodzinną.

Deszczówka z utwardzonych terenów wokół budynku ma przechodzić przez specjalne separatory wyłapujące substancje ropopochodne. Woda ma spływać do zbiornika retencyjnego o pojemności 200 m sześc. planowanego od strony ul. Wojciechowskiej.

Kolejne bloki mieszkalne mogą powstać przy Nałęczowskiej w rejonie Grabowej. Tu o decyzję środowiskową stara się lubelska spółka Galadom. Co znalazło się w jej wniosku?

– Planowane są trzy budynki mieszkalne wielorodzinne B1-B3 z ośmioma kondygnacjami nadziemnymi oraz dwoma kondygnacjami podziemnymi. W parterach budynków B1 i B2 przewidziano część pod usługi typu sklep spożywczy, apteka, punkty gastronomiczne, drobne usługi medyczne, czy inne sklepy – informuje Głazik. Inwestor przewiduje też place zabaw, drogi wewnętrzne oraz parkingi. – Łączna liczba miejsc postojowych wyniesie ok. 456, w tym 94 miejsca na terenie oraz 362 w garażach podziemnych.

Dodajmy, że budowę bloków mieszkalnych przy Wojciechowskiej oraz Nałęczowskiej umożliwiła Rada Miasta, zatwierdzając nowy plan zagospodarowania tych obszarów. Dokument opracowany przez planistów Ratusza przeznaczył te nieruchomości pod zabudowę wielorodzinną i usługową.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pablito189 / 5 dni temu o 14:19
+65
Troll alert. Bendom budować kolejne bloki. Gdzie Monisia, gdzie reszta pisowskich trolli.
Avatar
KasztankaMarszalka / 5 dni temu o 14:22
+58
Troll alert. Bendom budować kolejne bloki. Gdzie Monisia, gdzie reszta pisowskich trolli.
 Monisia już zameldowany pod artykułem, tylko tym razem jako "kronikidewelorozwoju". Ale spokojnie, troll odbębni swoje na tym koncie, to zaraz się przeloguje na Monisię.
Avatar
Komentator / 5 dni temu o 15:02
+55
Agencja deweloprzydoopASa wprowadziła zasadę "metodycznego minusikowania", czyli srome_K_ nie klepie w czerwone/zielone łapki, jak leci, ale zaczyna metodycznie od komentarzy najstarszych. Dopiero gdzieś za ok. godzinę liczba minusików przy tym komentarzu przekroczy 20 (po czym wrzucę go od nowa, żeby ścier_K_a deweloperska zapracowała na swoje dewelo-srebrniki).
 Nie dorabiaj sobie teorii spiskowych. Usuwasz i dodajesz od nowa te same wpisy, żeby ci płacili. Za zminusowane komentarze pewnie nie dostajesz wypłaty.
Avatar
stop_ekoterrorystom_ / 5 dni temu o 14:40
+53
Szalenie ważne jest, żebyście napisali co na to wszystko koncesjonowani przez Dziennik Wschodni aktywiści z Lubelskiego Ruchu Miejskiego. Po drugie brak informacji ile drzew może zostać usuniętych. Tak poza tym moglibyście zwyczajnie wziąć w obronę te "piękne" blaszaki i betonowe "nowoczesne" klocki, które wpisały się już dość mocno w krajobraz okolicy i odkupić teren w całości od tych wstrętnych krwiożerczych deweloperów którymi gardzicie do tego stopnia, że pół waszej głównej strony zapchanej jest codziennie ich reklamami.
Avatar
Komentator / 5 dni temu o 14:45
+49
Byle nie wyszło jak na Gęsiej, gdzie budowwane przez Żagiel Dom budynki nijak mają się do planów, wyglądają jak wielkie baraki i nikt nie chciał odkupić mieszkań od pierwotnych nabywców przez gigantyczne zadłużenie.
Avatar
___K___ / 5 dni temu o 14:54
+41
I kolejna gównoburza, bo w mieście bloki będą budować. Żałobę ogłoście.
Avatar
___K___ / 5 dni temu o 14:57
+38
Bardzo dobrze. Im bardziej pazerność przesłania dewelocwaniakom fakty (pęknięcie bani "pewnego" zarabiania na wynajmie apartamĘtów studenciakom i Ukraińcom, których ni ma), tym prędzej skończą się im możliwości rozwijania struktur sojuszu władzy i pieniądza.
Nawet dewelo-sztukmistrz nie zdoła wykupić/nająć wszystkich pustostanów, które w swojej pazerności stawia cwaniactwo. Moja rada: niech przeŻucą się na cebulki tulipanów - z cebulek mogą przynajmniej wyrosnąć kwiatki, znacznie bardziej estetyczne, niż rozgrzebane budowy i betonowe szkieletory niesprzedawalnych akademików, które zrujnują krajobraz na dekady.
Widzę, choć mnie to nie dziwi, że na cebuli, to ty się znasz doskonale.
Widzę, choć mnie to nie dziwi, że na cebuli, to ty się znasz doskonale. rozwiń
Avatar
___K___ / 5 dni temu o 14:56
+36
Bardzo dobrze. Im bardziej pazerność przesłania dewelocwaniakom fakty (pęknięcie bani "pewnego" zarabiania na wynajmie apartamĘtów studenciakom i Ukraińcom, których ni ma), tym prędzej skończą się im możliwości rozwijania struktur sojuszu władzy i pieniądza. Plus - szanse najbardziej pazernego dewelocwaniaka na zrealizowanie planu zniszczenia Górek, który wymaga znalezienia kilku tysięcy jelonków, będą spadać w tempie jeszcze szybszym, niż przez ostatni rok.
Ty, to jednak potężny matoł jesteś.
Avatar
___K___ / 5 dni temu o 15:06
+33
srome_K_, ile jeszcze czasu będziesz musiał lizac buty cwaniakom, żeby odłożyc na wkład własny i zacząć "zarabiać" na kawalerce pod wynajem? Sorki za bezpośredniośc, ale jest duże prawdopodobieństwo, że realizację twoich mokrych snów uniemożliwi rynek przesycony tysiącami takich jelonków jak ty.
Ty za to nigdy do niczego nie dojdziesz, bo z ochłapów z PiSowskiej farmy trolli musisz się utrzymać. A ja nie.
Avatar
___K___ / 5 dni temu o 15:09
+30
Bardzo dobrze. Im bardziej pazerność przesłania dewelocwaniakom fakty (pęknięcie bani "pewnego" zarabiania na wynajmie apartamĘtów studenciakom i Ukraińcom, których ni ma), tym prędzej skończą się im możliwości rozwijania struktur sojuszu władzy i pieniądza.
Nawet dewelo-sztukmistrz nie zdoła wykupić/nająć wszystkich pustostanów, które w swojej pazerności stawia cwaniactwo. Moja rada: niech przeŻucą się na cebulki tulipanów - z cebulek mogą przynajmniej wyrosnąć kwiatki, znacznie bardziej estetyczne, niż rozgrzebane budowy i betonowe szkieletory niesprzedawalnych akademików, które zrujnują krajobraz na dekady.
 Ty, to jednak potężny matoł jesteś.
 Ty, to jednak potężny matoł jesteś. rozwiń
Avatar
lubelski_szaman / 4 dni temu o 16:51
+6
Zarządzanie Lublinem, podobna jest do zarządzania domem wariatów przez pacjentów pozostawionych samych sobie przez personel.
 Pisowski tłuczek co wszystko pokolei krytykuje. Może sam wystartuj na prezydenta, wtedy zabronisz deweloperom budować w całym mieście a ludzie będą mieszkać w blokach, póki te się nie zawalą.
Avatar
Ksawyer / 4 dni temu o 12:39
-12
Zarządzanie Lublinem, podobna jest do zarządzania domem wariatów przez pacjentów pozostawionych samych sobie przez personel.
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 12:32
+10
Hej_K_a srome_K_! Sprawdzę, czy dalej warujesz przy temacie, dewelo_pies_K_u :-DDD
Ty, jak łatwo się domyślić, wciąż na posterunku, żeby trochę ochłapów z PiSowskiego stołu złapać.
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 12:27
+11
Podsumowując: zanosi się na to, że pazerne dewelocwaniaki sami kopią dołki pod swoimi cwaniackimi geszeftami. Czyżby Don P. vel Szklarz, P0rzucił marzenia o wielkim żniwie jelonków na P0ligonie?
  Żal mi cię. Tak po ludzku. Jak trzeba się zeszmacić, żeby zrobić z siebie coś takiego, jak ty.
Avatar
Komentator / 4 dni temu o 10:29
+13
To ostatnie P0dmuchy w żagle dewelo-titanica - nadpodaż wyleje się wkrótce na rynek, jak szambo, które zbiera forumowe wybroczyny płynące z anusa zy38ka.
 Titanic był parowcem a nie żaglowcem... także ten tego... nawet porównania masz  z dudy
Avatar
Monisia / 4 dni temu o 09:42
-15
To ostatnie P0dmuchy w żagle dewelo-titanica - nadpodaż wyleje się wkrótce na rynek, jak szambo, które zbiera forumowe wybroczyny płynące z anusa zy38ka.
Avatar
Monisia / 4 dni temu o 09:39
-17
Bardzo dobrze. Im bardziej pazerność przesłania dewelocwaniakom fakty (pęknięcie bani "pewnego" zarabiania na wynajmie apartamĘtów studenciakom i Ukraińcom, których ni ma), tym prędzej skończą się im możliwości rozwijania struktur sojuszu władzy i pieniądza.
 Nawet dewelo-sztukmistrz nie zdoła wykupić/nająć wszystkich pustostanów, które w swojej pazerności stawia cwaniactwo. Moja rada: niech przeŻucą się na cebulki tulipanów - z cebulek mogą przynajmniej wyrosnąć kwiatki, znacznie bardziej estetyczne, niż rozgrzebane budowy i betonowe szkieletory niesprzedawalnych akademików, które zrujnują krajobraz na dekady.
 Nawet dewelo-sztukmistrz nie zdoła wykupić/nająć wszystkich pustostanów, które w swojej pazerności stawia cwaniactwo. Moja rada: niech przeŻucą się na cebulki tulipanów - z cebulek mogą przynajmniej wyrosnąć kwiatki, znacznie bardziej estetyczne, niż rozgrzebane budowy i betonowe szkieletory niesprzedawalnych akademików, które zrujnują krajobraz na dekady. rozwiń
Avatar
Monisia / 4 dni temu o 09:38
-15
Podsumowując: zanosi się na to, że pazerne dewelocwaniaki sami kopią dołki pod swoimi cwaniackimi geszeftami. Czyżby Don P. vel Szklarz, P0rzucił marzenia o wielkim żniwie jelonków na P0ligonie?
Avatar
Monisia / 4 dni temu o 09:37
-15
A jaka to różnica? Połowa Lublina to jedno wielkie getto deweloperskie bez żadnego ładu i składu.
 Ale trzeba przyznać, że przepastne kieszenie cwaniaków wydatnie napuchły P0dczas ostatniej dekady. Ale - łatwo przyszło, łatwo pójdzie, kiedy okaże sie, że trzeba spłacać kredyty zaciągnięte pod nierokujące perspektyw złupienia jelonków banki ziemi i ziejące pustkami hotele, którymi swego czasu tak fajnie było sie chwalić na zebraniach Loży.
Avatar
Monisia / 4 dni temu o 09:35
-15
"Niech budują. Tylko niech pamiętają o rentach planistycznych, opłatach     adiacenckich    , obowiązkach inwestorów inwestycji niedrogowych oraz infrastrukturze społecznej i minimalnej powierzchni biologicznie czynnej." Wiemy dobrze, Panie LAS, że doPÓki folwarkiem zarządza dewelo-kamerdyner, te zasady zawsze będą ignorowane. Dlatego póki co jedyną nadzieją, żeby miasto-wydmuszka nie zostało w całości obrócone w żerowisko dla cwaniaków, jest załamanie się podaży na rynku jelonków.
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły cenne zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę pewnie pokonały DGT AZS Politechniką Gdańską 77:70

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

Nepalscy wspinacze zdobyli K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi. K2 jako jedyny ośmiotysięcznik nie został dotąd zdobyty zimą.

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rozmowa z Rafałem Królem, kapitanem Motoru Lublin

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"
galeria

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Zwołanie „okrągłego stołu” w sprawie Starego Gaju proponują lubelscy ekolodzy. To odpowiedź na ogłoszony przez Ratusz zamiar uznania części lasu za zespół przyrodniczo-krajobrazowy. O taką decyzję apelują sami ekolodzy, ale przyznają, że potrzeba jeszcze mocniejszej ochrony lasu, więc proponują rozmowy

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Lublinie, 24 – w powiecie lubelskim i 23 – w powiecie włodawskim. W sumie w ciągu ostatniej doby u 358 mieszkańców województwa lubelskiego zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

7 412 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 369 osób.

Zabójstwo 13-letniej Patrycji. Ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy
film

Zabójstwo 13-letniej Patrycji. Ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy

Piekary Śląskie (woj. śląskie). Wieczorem ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy, aby uczcić pamięć 13-letniej Patrycji, która została zamordowana przez byłego chłopaka - 15-letniego Kacpra. Dziewczynę pożegnała najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi ze szkoły, a także mieszkańcy miasta.

Sąd nakazał śpiewakowi oddać pieniądze. Artysta tego nie zrobił, więc wkroczył komornik

Sąd nakazał śpiewakowi oddać pieniądze. Artysta tego nie zrobił, więc wkroczył komornik

W lipcu Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił apelację śpiewaka Marka Torzewskiego. Tenor, zgodnie z wyrokiem, powinien oddać pieniądze Bialskiemu Centrum Kultury. Ale w związku z tym, że się do tego nie kwapił, wkroczył komornik.

Lublin. Takich trolejbusów jeszcze nie mieliśmy. Wkrótce wyjadą [ZDJĘCIA]
galeria

Lublin. Takich trolejbusów jeszcze nie mieliśmy. Wkrótce wyjadą [ZDJĘCIA]

W przyszłym tygodniu na ulice mogą wyjechać nowe przegubowe trolejbusy kupione przez miasto. Od już używanych różnią się m.in. tym, że kupując bilet w automacie nie zapłacimy już monetami

Ostrzeżenie IMGW: Spodziewane zawieje i zamiecie śnieżne
film

Ostrzeżenie IMGW: Spodziewane zawieje i zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Mają wystąpić na północy województwa lubelskiego.

Chełm: Strażacy podsumowali ubiegły rok. Było więcej interwencji

Chełm: Strażacy podsumowali ubiegły rok. Było więcej interwencji

Krótkie podsumowanie swej służby w mijającym roku zestawili chełmscy strażacy. W mieście i powiecie gaszono 647 pożarów i likwidowano skutki 1351 miejscowych zagrożeń, m.in. wypadków drogowych, awarii itp. Niestety w wyniku tych zdarzeń śmierć poniosło 7 osób, a 175 zostało rannych.

Lublin: Nowe centrum handlowe na Węglinie. W sąsiedztwie sklepu Agata Meble

Lublin: Nowe centrum handlowe na Węglinie. W sąsiedztwie sklepu Agata Meble

Na lipiec lub sierpień planowane jest rozpoczęcie budowy nowego centrum handlowego na Węglinie. Spółka przymierzająca się do budowy stara się w Urzędzie Miasta o decyzję środowiskową. Obok sklepów ma powstać kolejny punkt gastronomiczny .

Komendant Miejski Policji w Lublinie przeszedł na emeryturę

Komendant Miejski Policji w Lublinie przeszedł na emeryturę

W piątek z policyjnym mundurem rozstał się Komendant Miejski Policji w Lublinie podinspektor Sławomir Włada.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.