Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2021 r.
11:07

Zniszczone drzewa przy ul. Zana. Ratusz: powiadomimy o tym policję

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
71 61 A A

Sześć drzew zostało zniszczonych przy ul. Zana. Ktoś pozbawił je wszystkich gałęzi. Urząd Miasta zapewnia, że nie wydawał zgody na takie prace

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szpaler uszkodzonych drzew znajduje się przy ul. Zana w rejonie biurowca firmy Hanesco, po przeciwnej stronie ulicy niż Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Drzewa rosnące na miejskim terenie, na trawniku oddzielającym chodnik od parkingu biurowca, zostały przycięte tak, że straciły wszystkie gałęzie. Pozostało sześć kikutów.

 – Działania przy drzewach wykonano bez wiedzy i zgody miasta – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. – Miasto nie zlecało wykonywania żadnych prac pielęgnacyjnych w zakresie zieleni znajdującej się w pasie drogowym ul. Zana. Priorytetem dla nas jest ochrona i pielęgnacja zieleni. Jesteśmy oburzeni, że korony zostały przycięte bez elementarnych zasad stosowanych w sztuce ogrodniczej, co spowodowało zniszczenie drzew.

Także przepisy nie pozwalają na dowolne przycinanie koron drzew. Obowiązująca wciąż Ustawa o ochronie przyrody mówi, że usunięcie więcej niż połowy korony „stanowi zniszczenie drzewa”. Tak duże cięcia dozwolone są tylko w trzech przypadkach: gdy chodzi o usunięcie gałęzi obumarłych bądź nadłamanych, gdy cięcie jest prowadzone w celu przywrócenia stabilności drzewa lub gdy służy utrzymaniu uformowanego już kształtu korony.

– Zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie przyrody, zniszczenie drzewa lub jego uszkodzenie spowodowane wykonywaniem prac w obrębie korony, może skutkować nałożeniem administracyjnej kary pieniężnej – przyznaje Głazik.

Nie wiadomo jednak, kto miałby zostać ukarany, bo sprawca pozostaje nieznany. – W celu ustalenia okoliczności i sprawców tego czynu, sprawę zgłosimy na policję – zapowiada Ratusz.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 stycznia 2021 r. o 11:44
+61
cyt. ,,Skandaliczna wycinka drzew w Starym Gaju, jednym z nielicznych prawdziwych terenów zielonych w Lublinie.''
Avatar
zbyszko007 / 7 stycznia 2021 r. o 11:46
+54
To są skutki powierzania pielęgnacji zieleni firmom których pracownicy nie mają pojęcia o cięciu drzew.
Avatar
WschodPolski / 7 stycznia 2021 r. o 12:03
+51
Śledztwo radzę zacząć od wizyty w Hanesco i dopytania czy przypadkiem nie zlecali ostatnio jakiejś firmie prac pielęgnacyjnych przy drzewach znajdujących się nieopodal ich budynku.
Avatar
Agent_Tomek / 7 stycznia 2021 r. o 11:44
+45
Czy aby na pewno nie było zgody miasta? A może było tak jak na Lipowej: dziennikwschodni.pl/lublin/przy-lipowej-trzy-lipy-juz-poszly-pod-topor-a-nastepne-czekaja-w-kolejce,n,1000281445.html
 Na pewno to  zabrakło dopiska: "To napisałem ja, pisowski troll Monisia aka kronikidewelorozwoju, z kolejnego świeżo założonego fake konta."
Avatar
Nie_jestem_robotem / 7 stycznia 2021 r. o 13:00
+34
Troll Monisia wpadł w szał przelogowywania się i dodawania komentarzy z różnych kont. Brawo brawo Monisia, będzie jak nic premia na koniec miesiąca od centrali.
Avatar
dziennikarzsledczy / 7 stycznia 2021 r. o 13:06
+32
Klasyczny przykład gdzie daje ciała firma od zieleni. Ktoś kazał przyciąć ale w sensie lekkiego przycięcia gałęzi a ktoś inny zrozumiał, że chodzi o to, żeby zostały gołe kikuty. Takie sytuacje ciągle się zdarzają praktycznie na terenie całego kraju, nie jest to nic nadzwyczajnego.
Avatar
lube102 / 7 stycznia 2021 r. o 12:27
+30
Jeśli to przy biurowcu Hansco to pierszym podejrzanym powinien być właściciel biurowca czyli były radny z PO  Dariusz.P, jeden z 3 królów D+W+P i mędrców wschodu . Tylko pytanie czy można ukarać kogoś kto należy do lokalnego klubu Tęcza kierowanego przez Krzysia Ochódzkiego ?  Sprawa zostanie umorzona  z powodu niewykrycia sprawcy.
  No ta, najważniejsze to natrętnie wklejać propagandowe formułki o radnych PO i lokalnym układzie. A skąd pewność, że to np nie ZUS zasypuje dziurę w budżecie poprzez pozyskiwanie i sprzedaż drewna pochodzącego z drzew rosnących w okolicy ich siedziby? A może to dziennikarz z TVP kręci kolejny materiał do Panoramy Lubelskiej? Skoro potrafili rozsypywać śmieci na placu Kaczyńskiego, to i spokojnie stać ich na to, żeby przyciąć sześć małych drzew do materiału o stanie zieleni w Lublinie.
  No ta, najważniejsze to natrętnie wklejać propagandowe formułki o radnych PO i lokalnym układzie. A skąd pewność, że to np nie ZUS zasypuje dziurę w budżecie poprzez pozyskiwanie i sprzedaż drewna pochodzącego z drzew rosnących w okolicy ich siedziby? A może to dziennikarz z TVP kręci kolejny materiał do Panoramy Lubelskiej? Skoro potrafili rozsypywać śmieci na placu Kaczyńskiego, to i spokojnie stać ich na to, żeby przyciąć sześć małych drzew do materiału o stanie zieleni w Lublinie. rozwiń
Avatar
goral / 7 stycznia 2021 r. o 15:33
+21
Patrząc na ilość minusów przy komentarzach p-ko wycince drzew w mieście widać, że urzędnicy, którzy nic już nie robią, bo przyjmują kilku interesantów dziennie, usiedli przed komp. i minusują. Dadzą wam premię za to, a może awansujecie? Tego akurat nikt nie wie, ale gnidami zostaniecie.
Kobieto, piszesz nieprawdę i się dziwisz, że ci ludzie minusy stawiają? Przykład pierwszy dotyczący kamer - Żeby mieć dostęp do nagrań chyba najpierw należy zawiadomić policję czyż nie? Kolejno piszesz o betonowym mieście. Czy ty widziałaś kiedyś betonowe miasto? Skoro tak nazywasz Lublin, obawiam się że nie. Następnay plan 10 -letni - Ale jaki plan i czyj plan? Żuka? W Starym Gaju drzewa wycina obecnie nadleśnictwo a nie miasto. I na koniec zostawiłem najlepsze, że przez ostatnie lata wycięto tyle drzew - Tyle to znaczy ile? Masz jakieś konkretne dane? Wiesz ile wycięto i ile posadzono? Pytam dlatego, że z tego co mi wiadomo, rok w rok ilość drzew nasadzonych przewyższa dość znacznie liczbę drzew wyciętych. Trochę się to kłóci z tym o czym piszesz.
Kobieto, piszesz nieprawdę i się dziwisz, że ci ludzie minusy stawiają? Przykład pierwszy dotyczący kamer - Żeby mieć dostęp do nagrań chyba najpierw należy zawiadomić policję czyż nie? Kolejno piszesz o betonowym mieście. Czy ty widziałaś kiedyś betonowe miasto? Skoro tak nazywasz Lublin, obawiam się że nie. Następnay plan 10 -letni - Ale jaki plan i czyj plan? Żuka? W Starym Gaju drzewa wycina obecnie nadleśnictwo a nie miasto. I na koniec zostawiłem najlepsze, że przez ostatnie lata wycięto tyle drzew - Tyle to znaczy ile? ... rozwiń
Avatar
na_haju / 7 stycznia 2021 r. o 15:13
+21
Trollu skończ romawiać sam ze sobą pod każdym wątkiem. To jest strasznie błazeńskie i widoczne o wiele bardziej nić ci się wydaje. Poza zakładaniem kolejnych kont, przelogowywaniem się, dyskutowaniem z samym sobą, oczernianiem Żuka i wymyślaniem kolejnych historii o agencjach PR, to ty coś w życiu w ogóle robisz? I naprawdę sądzisz, że jak się przelogujesz z Monisia albo kronikidewelorozwoju na itsd to nikt się nie połapie? Co za debil.
Avatar
ELUSIA1232 / 7 stycznia 2021 r. o 14:36
+21
Deweloto, dewelotamto, czy komentarze na Dzienniku Wshodnim o wszystko muszą obwiniać deweloperów? Przecież to już się nudne robi. Firma zarządzająca zielenią mogła się zwyczajnie pomylić (za co powinna odpowiedzieć, jeśli tak było), albo ktoś szukał taniego opału do swojego kopciucha. W tym mieście wszystko jest możliwe
Avatar
___K___ / 8 stycznia 2021 r. o 11:29
+2
Tam niedaleko jest komisariat policji. Musieli nie raz przejeżdżać obok. Pytanie dlaczego nie zareagowali?
A to cięcie gałęzi nosi znamiona czynu zabronionego, że oczekujesz reakcji policji?
Avatar
Alan-o / 8 stycznia 2021 r. o 07:48
0
Tam niedaleko jest komisariat policji. Musieli nie raz przejeżdżać obok. Pytanie dlaczego nie zareagowali?
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 8 stycznia 2021 r. o 07:11
-7
Gałęzie przesłaniały bannery z ogłoszeniami o lokalach do wynajęcia i sprzedaży obiektu, które wiszą tam już od wielu miesięcy?
 No właśnie. Odpowiedź na pytanie "qui bono?" daje często wskazówkę do rozwiązania zagadek kryminalnych.
Avatar
Zgredek Edek / 8 stycznia 2021 r. o 02:23
+3
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Ni... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 8 stycznia 2021 r. o 02:21
-8
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobre, poza tym w dalszym ciągu do rozważenia jest możliwość zniesienia możliwości oceniania komentarzy( nie byłoby plusów i minusów by nie dokarmiać trolli zatrudnionych do propagandowego stawiania plusów i minusów, by siać manipulację). Jak Dziennik Wschodni ucywilizuje i okiełzna komentarzowy chaos jaki się dzieje w bardziej zapalnych tematach to chwała będzie mu za to - wszystko po to by zniechęcić trolli( nie ważne kto z jakiej strony atakuje) lubujących się często w komentarzach złośliwych, aroganckich i cyfrowych bojówkarzy( w zależności jaki front polityczny powieje lecą łapki w górę albo łapki w dół). Dzienniku Wschodni apeluję - nowy rok się zaczął, zmienicie trochę reguły możliwości dodawania komentarzy. Dałoby się zrobić tak, że i wilk byłby syty i owca cała, hejterzy, trolle, cyfrowi bojówkarze mieliby utrudnione zadanie i zostali trochę zniechęceni do (nad)aktywności a normalni użytkownicy nie byliby dzięki temu dłużej nękani - słowem nikt nikomu nie wchodziłby w paradę. Także sugestie są takie: 1. Administratorzy/moderatorzy - częściej korzystajcie z opcji "TEMAT ZAMKNIĘTY" kiedy dyskusje odbiegają rażąco od tematu i niekiedy nie są z nim absolutnie związane, a powodują poirytowanie użytkowników. 2. Zniesienie możliwości stawiania zarówno plusów jak i minusów - to uniemożliwi cyfrowym bojówkarzom sianie propagandy i manipulacji poprzez łapki w dół albo w górę ALBO( to lepsze, mniej krzywdzące rozwiązanie) - umożliwić stawianie plusów i minusów jedynie użytkownikom zarejestrowanym, obcy nie będą mieć wstępu, by dokonywać manipulacji ocenianiem. 3. Nie da się walczyć z trollami i hejterami ale jest na nich sposób - Dziennik Wschodni powinien wysyłać alerty użytkownikom( choćby na ich skrzynki pocztowe), w kwestii łamania regulaminu - 2 ostrzeżenia( dwie żółte kartki) - jak ktoś przeciągnie strunę to zostanie czasowo wyłączony z możliwości dodawania komentarzy - tylko w ten sposób wyeliminować będzie można wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych. Dzięki temu możliwość komentowania stanie się dla każdego przyjemna bez względu na poglądy polityczne - nikt nie będzie atakowany( a przynajmniej nie za bardzo i nie często), a opinie w komentarzach będą ucywilizowane.
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobr... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 8 stycznia 2021 r. o 02:13
+4
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 8 stycznia 2021 r. o 01:58
-5
@ Zgredek Edek: "Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie." - Poczytaj wszystkie swoje wpisy i się zastanów nad samym sobą, nic mi nie mów o trollowaniu bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówieniach, wyzwiskach, obelgach, chamstwie - to wszystko wręcz promieniuje z twoich wypowiedzi, nie masz żadnych zasad jako człowiek( zapewne, żeś anarchista), w gruncie rzeczy jesteś osobą małą, zawistną, zakompleksioną i zwyczajnie podłą, ty nie umiesz nawet przepraszać bo tego słowa nie znasz i nie chcesz znać, hipokryzję i zakłamanie masz na poziomie eksperckim opanowaną. Tobie nawet pouczenia nie pomogą, bo nie będziesz chciał nawet ich słuchać. Nie mam pojęcia czy ty jesteś wół czy ciele, ale obstawiałbym to drugie raczej, bo ta "dojrzałość" wypowiedzi doskonale oddaje twój charakter, a w zasadzie charakterek. Posiadasz niebywałe predyspozycje ku temu by wprawiać użytkowników o słabych nerwach i psychice w myśli depresyjne i samobójcze, jesteś kawał szubrawca, bydlaka, chama i prostaka, zwyczajnie łotra. Jesteś złośliwy tylko dlatego, że prawdopodobnie nic w życiu nie osiągnąłeś i żeby się "dowartościować" i "odegrać" używasz sieci, bo nie wyszło ci pewnie i w karierze i w życiu uczuciowym i pewnie jesteś porażką po całości ale za żadne skarby tego nie przyznasz bo cię na to nie stać. Dzielisz, zatruwasz i wyniszczasz innych i doskonale wiesz co robisz i czerpiesz siłę z energii zła, zawiści, nienawiści i podłości, cwaniactwa i wyrachowania. Pozostałe fragmenty zdań można by wykorzystać dokładnie przeciwko tobie, na twoją niekorzyść ale znaj moją łaskę - nie zrobię tego. Jeżeli tacy ludzie-wyborcy jak ty są na Lewicy na porządku dziennym( a przepraszam ___K___ i Komentator, byli dojrzali bardziej, reprezentowali inny styl - ty nawet stylu nie masz, tamci są starszyzną lewicową, z nimi jest trochę inaczej, mają dystans i potrafią odpuszczać) to nic dziwnego, że ona nigdy nie dojdzie do władzy, bo nie ma prawa zwyczajnie, z takimi wyborcami jak ty, to strach pomyśleć co by ten kraj spotkało. Z czystym sumieniem takich użytkowników jak ty można nazwać mentalnymi terrorystami, im się wydaje, że dużo znaczą i dzielnie walczą, a słoma z butów wystaje, to że jesteś antifiarzem i anarchistą to wiem, ciekawe tylko czy ty z Wiosny czy z Razem? Bo SLD nie ma takiej palikociarni w swoich szeregach, spadkobierców Twojego Ruchu Palikota, myślę, że wnioski z 2015 roku wyciągnęło, a jak nie, to cóż... będzie powtórka z rozrywki.
@ Zgredek Edek: "Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie." - Poczytaj wszystkie swoje wpisy i się zastanów nad samym sobą, nic mi nie mów o trollowaniu bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówieniach, wyzwiskach, obelgach, chamstwie - to wszystko wręcz promieniuje z twoich wypowiedzi, nie masz żadnych zasad jako c... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 8 stycznia 2021 r. o 01:28
+5
Powiem tak. Marny redaktorzyna pisze marne gnioty z d...(wierszówka się liczy, kasa!!!) na polityczne zamówienie, bredzi od rzeczy. A trollownia podnieca się niezdrowo, orgazmu dostaje, wyje i szczeka wniebogłosy! Jeździłem trochę i jeżdżę po Polsce - i uwaga, płatne trolle, trzymajcie się, nie pospadajcie z krzeseł!!!!! wszędzie drzewa przycina się tak samo. A te, na złość ekoidiotom rodem z Dziennika - odradzają się, odrastają!
Avatar
beast / 8 stycznia 2021 r. o 00:55
+5
Pewnie jakiemus krezusowi z spoldzielni potrzebne bylo drzewo.
Avatar
Zgredek Edek / 8 stycznia 2021 r. o 00:49
+8
w kwestii łamania regulaminu - 2 ostrzeżenia( dwie żółte kartki) - jak ktoś przeciągnie strunę to zostanie czasowo wyłączony z możliwości dodawania komentarzy - tylko w ten sposób wyeliminować będzie można wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak j... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Zamiast remontować, systematycznie okradał plebanię

Lubelskie: Zamiast remontować, systematycznie okradał plebanię

7 tys. zł skradziono z plebanii kościoła pw. Św. Trójcy w Wólce pod Lublinem. Sprawcą okazał się 29-latek z Chełma, który był zatrudniony w firmie prowadzącej remont. Gdy inni pracowali, złodziejaszek podciągał proboszczowi pieniądze.

Spawał tłumik w samochodzie. Doprowadził do pożaru dwóch garaży i 90 tys. zł strat

Spawał tłumik w samochodzie. Doprowadził do pożaru dwóch garaży i 90 tys. zł strat

Na 90 tys. zł oszacowano straty po niedzielnym pożarze w miejscowości Zalesie (pow. łukowski). Kombajn zbożowy, samochód, dwa motocykle, przyczepka samochodowa i inny sprzęt - to wszystko strawiły płomienie. 24-latek zaprószył ogień podczas spawania tłumika w oplu

Tomasovia – Poprad Stary Sącz 3:0. Powiększają przewagę

Tomasovia – Poprad Stary Sącz 3:0. Powiększają przewagę

Miało być ciężko, ale poszło całkiem gładko. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego pokonały w sobotę Poprad Stary Sącz 3:0. Jeżeli Tomasovia miała jakieś problemy, to tylko w drugim secie. W pozostałych gospodynie kontrolowały sytuację na parkiecie.

Studenci w większości uczą się zdalnie. Co z zimową sesją egzaminacyjną?

Studenci w większości uczą się zdalnie. Co z zimową sesją egzaminacyjną?

Lubelscy studenci szykują się do zimowej sesji. W związku z trwającą pandemią większość egzaminów i zaliczeń odbędzie się w formie zdalnej. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku zajęć.

Szef WHO: Świat stoi na progu "moralnej katastrofy" w związku z dystrybucją szczepionek

Szef WHO: Świat stoi na progu "moralnej katastrofy" w związku z dystrybucją szczepionek

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus skrytykował w poniedziałek egoizm najbogatszych państw, wzywając je do bardziej sprawiedliwej dystrybucji w świecie szczepionek przeciw Covid-19. Dodał że, samolubne podejście może doprowadzić do "moralnej katastrofy".

Stacja Kazimierz znalazła sposób na otwarcie. Będzie prowadzić edukacyjne zajęcia sportowe

Stacja Kazimierz znalazła sposób na otwarcie. Będzie prowadzić edukacyjne zajęcia sportowe

Mimo tego, że trwa "narodowa kwarantanna" i związany z nią zakaz obsługi stoków narciarskich, ich właściciele zaczynają je otwierać. Jako pierwszy w regionie ruszył NartRaj w Chrzanowie, a w ślad za nim idą już kolejne. We wtorek rozpoczynają się lekcje jazdy na nartach i snowboardzie w Stacji Kazimierz.

Biała Podlaska: Współpraca z MON opłaca się Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II

Biała Podlaska: Współpraca z MON opłaca się Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II

Ministerstwo Obrony Narodowej wspiera finansowo akademickie licea Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II. Dzięki dotacji, uczelnia zakupiła sprzęt i mundury.

Wysokie loty Orła Srebrzyszcze

Wysokie loty Orła Srebrzyszcze

Drużyna ze Srebrzyszcza ma za sobą bardzo udaną pierwszą rundę. Po 13 kolejkach zajmuje wysokie czwarte miejsce. Aż trudno uwierzyć, że rok temu Orzeł był pierwszy do spadku do klasy A. Mimo wysokiej lokaty dotychczasowy trener Waldemar Kogut nie poprowadzi zespołu w rundzie rewanżowej

"Lokator" Hitchcocka w DKF Benshi
26 stycznia 2021, 18:00

"Lokator" Hitchcocka w DKF Benshi

We wtorek 26 stycznia o godz. 18 Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi zaprosi na wspólne oglądanie online filmu "Lokator" Alfreda Hitchcocka oraz dyskusję o zobaczonej produkcji.

Właściciel hotelu i restauracji: Zupę potrzebującym rozdajemy codziennie

Właściciel hotelu i restauracji: Zupę potrzebującym rozdajemy codziennie

Talerz gorącej zupy dla potrzebującego. Od poniedziałku Grzegorz Howorus, przedsiębiorca z Parczewa chce w ten sposób pomóc innym. Zupę można dostać na wynos w restauracji przy Ghotelu, należącym do pana Grzegorza. Dziś w menu barszcz ukraiński

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk z tytułem Samorządowca Roku 2020

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk z tytułem Samorządowca Roku 2020

Tytuł „Samorządowca Roku” jest przyznawany przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W tym roku pismo doceniło w ten sposób prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka. – Należy do ekskluzywnego grona najlepszych włodarzy miast w Polsce – czytamy w uzasadnieniu

Najmodniejsze półbuty damskie na każdą okazję

Najmodniejsze półbuty damskie na każdą okazję

Półbuty możesz nosić przez zdecydowaną większość roku. Na spotkanie z przyjaciółkami, zebranie w szkole, do biura, na spektakl teatralny i na spacer ‒ półbuty są idealne na każdą okazję!

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!
film

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!

O zakończeniu współpracy z Brzęczkiem poinformował Polski Związek Piłki Nożnej na swoim portalu

Lublin: Fundacja Wolności apeluje, by zdalne posiedzenia komisji Rady Miasta były dostępne dla mieszkańców

Lublin: Fundacja Wolności apeluje, by zdalne posiedzenia komisji Rady Miasta były dostępne dla mieszkańców

O zapewnienie mieszkańcom łatwego dostępu do zdalnych posiedzeń komisji Rady Miasta apeluje lubelska Fundacja Wolności, która przypomina, że zgodnie z prawem takie obrady muszą być jawne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Najmłodsze dzieci wróciły dzisiaj do szkolnych ławek. "Dla mnie to jest bzdura" [zdjęcia]
galeria

Najmłodsze dzieci wróciły dzisiaj do szkolnych ławek. "Dla mnie to jest bzdura" [zdjęcia]

– Do godziny 11 nie mieliśmy informacji, by w którejś ze szkół zdarzył się jakiś problem z powrotem dzieci do szkół – mówi Teresa Misiuk, lubelska kurator oświaty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!