Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lipca 2021 r.
12:45

Żona posła, była posłanka… Lista „tłustych kotów” PiS

Autor: Zdjęcie autora sko
0 23 A A
Małgorzata Sadurska
Małgorzata Sadurska (fot. Archiwum)

357 pozycji liczy przedstawiona przez PSL lista „tłustych kotów” PiS. To politycy tej partii, ich rodziny i sympatycy na wysokich stanowiskach w państwowych firmach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ta lista na pewno nie jest kompletna, bo dostajemy sygnały, że wielu prominentnych polityków PiS, niebędących fachowcami, jest tam z politycznego nadania – zaznaczył rzecznik PSL, Miłosz Motyka. Miał na myśli listę „tłustych kotów” PiS, jaką przygotowała jego partia. Jest to zestawienie blisko 360 nazwisk osób, które zasiadają we władzach Spółek Skarbu Państwa. Wszystkie te osoby są związane z partią Jarosława Kaczyńskiego.

– To, co dziś mówi uchwała PiS o zwalczaniu nepotyzmu to mydlenie oczu. Pieniądze i spółki to ich prawdziwa nazwa. Bohatersko walczą z problemem, który stworzyli. Nie dadzą rady. Idziemy z pomocą i przekazujemy listę „tłustych kotów” w spółkach Skarbu Państwa – dodał Motyka.

Kogo można odnaleźć na liście? To np. żona Zbigniewa Ziobro, Patrycja Kotecka czy Daniel Obajtek. Są też lubelskie nazwiska: Renata Stefaniuk (żona posła z Białej Podlaskiej, Dariusza Stefaniuka), Małgorzata Sadurska (była poseł z Końskowoli) czy Krzysztof Podkański, były miejski radny Lublina i syn radnego sejmiku województwa albo Grzegorz Muszyński, były radny sejmiku i były kandydat PiS na prezydenta Lublina.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aniawol / 20 lipca 2021 r. o 14:25
+44
Tłuste kociaki są też nie tylko w wielkich spółkach. Są tez cwaniaczki niżej w szkołach, urzędach, szpitalach, placówkach opiekuńczych gdzie konkursy były proforma. Biedna Lubelszczyzna.
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 lipca 2021 r. o 15:02
+35
PiSS miał 6 lat aby rozliczyć POprzedników. Jedyne co zrobił w tej sprawie, to wymienił ich na ,,swoich''. POlska w ruinie.
Avatar
___K___ / 20 lipca 2021 r. o 14:45
+31
... 35 nowych podatków po kadencji PO/PSL, to kto wprowadził? Wiek emerytalny 67 lat ???  Kosiniak i Tusk!!!
No to wymień te nowe podatki wprowadzona za PO/PSL.
Avatar
roberto_f / 20 lipca 2021 r. o 12:48
+29
a za PO blablablabla zaraz się zacznie, mnie interesuje co jest teraz nie co było, i teraz jest nepotyzm + , ale to celowa akcja, bo pełna kontrola, bo jak nie posłuchasz to zwolnią ci całą rodzinę i będzie musiał pracować jak zwykły kowalski, a szlachta nie pracuje
Avatar
pilny_obserwator / 20 lipca 2021 r. o 13:57
+28
Brakuje mi w tym zestawieniu "tłustego i leniwego kota" Darka Dumkiewicza - vice prezesa Bogdanki. Przecież to bardzo bliska rodzina Pana Wojewody z PIS Sprawki. Haloooo, kiedy tego Pana wymienicie?
Avatar
LAS / 20 lipca 2021 r. o 14:24
+18
Teraz czekamy na listę subskrybentów systemu inwigilacji PEGASUS wpisanych tam bez ich wiedzy i zgody.
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 lipca 2021 r. o 13:19
+18
Jakie koty? Zwykłe hieny, szabrownicy!!
Avatar
Harpagan / 20 lipca 2021 r. o 12:57
+15
Przecież od dawna wiadomo, że to złodziej najgłośniej krzyczy: "łapać złodzieja". Darli mordy przed wyborami w 2015r o złodziejstwie i ruinie tylko po to, by odwrócić uwagę od siebie. Nawet za prywatyzację lasów się wzięli chociaż to platformersi niby mieli wyprzedawać. Tylko dziwi, że im poparcie nie spada. Jak widać suweren gotowy sprzedać własną ojczyznę za srebrniki (w nadziei, że jemu też coś spadnie z pańskiego stołu?)
Avatar
Gutek / 20 lipca 2021 r. o 19:40
+11
... 35 nowych podatków po kadencji PO/PSL, to kto wprowadził? Wiek emerytalny 67 lat ???  Kosiniak i Tusk!!!
 Nienawiść padła ci na oczy , że nie wiesz co piszesz . Po kadencji PO/ PSL mogła  35 podatków wprowadzić prawica wprawdzie nie tyle ale kilka tak . Co do emerytury , w całej Europie jest trend opóźnienia przejścia na emeryturę że względu na demografię np UK dochodzi od kilku lat etapami do 67 lat dla kobiet i mężczyzn .
Avatar
___K___ / 21 lipca 2021 r. o 12:32
+6
ZSL w ARiMR za rządów P0-ZSL: "....ż 28% kierownictwa ARiMR w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji swą rodzinę. Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada powtarzające się nazwiska, a  206 mieszka bądź jest zameldowanych pod tymi samymi adresami."
Ty jednak głupi jesteś.
Avatar
_XD_ / 23 lipca 2021 r. o 19:22
+3
Już nawet sami członkowie PiSd potwierdzają, że jednak pod względem względem nepotyzmu są gorsi niż wszyscy poprzedni. XD
Avatar
_XD_ / 21 lipca 2021 r. o 16:24
+5
... 35 nowych podatków po kadencji PO/PSL, to kto wprowadził? Wiek emerytalny 67 lat ???  Kosiniak i Tusk!!!
Nienawiść padła ci na oczy , że nie wiesz co piszesz . Po kadencji PO/ PSL mogła  35 podatków wprowadzić prawica wprawdzie nie tyle ale kilka tak . Co do emerytury , w całej Europie jest trend opóźnienia przejścia na emeryturę że względu na demografię np UK dochodzi od kilku lat etapami do 67 lat dla kobiet i mężczyzn .
w samym tylko 2012 P0-PSL wyrwało dodatkowo nowymi daninami od podatnika  "12 mld 670 mln zł....." - a tusk obiecywał obniżenie podatków ...
 Yhy. To samo obiecywał morawiecki. Z takim samym, jeśli nie gorszym skutkiem. Tylko w ciągu pierwszych dwóch lat wprowadzili 34 nowe podatki, a tylko w tym roku, 2021, podatnicy zapłacą w sumie o 8 mld więcej niż rok wcześniej. Czy ktoś jeszcze wierzy w te głupoty wypisywane przez tego tęczowego durnia? XD
 Yhy. To samo obiecywał morawiecki. Z takim samym, jeśli nie gorszym skutkiem. Tylko w ciągu pierwszych dwóch lat wprowadzili 34 nowe podatki, a tylko w tym roku, 2021, podatnicy zapłacą w sumie o 8 mld więcej niż rok wcześniej. Czy ktoś jeszcze wierzy w te głupoty wypisywane przez tego tęczowego durnia? XD rozwiń
Avatar
___K___ / 21 lipca 2021 r. o 12:35
+3
... 35 nowych podatków po kadencji PO/PSL, to kto wprowadził? Wiek emerytalny 67 lat ???  Kosiniak i Tusk!!!
Nienawiść padła ci na oczy , że nie wiesz co piszesz . Po kadencji PO/ PSL mogła  35 podatków wprowadzić prawica wprawdzie nie tyle ale kilka tak . Co do emerytury , w całej Europie jest trend opóźnienia przejścia na emeryturę że względu na demografię np UK dochodzi od kilku lat etapami do 67 lat dla kobiet i mężczyzn .
w samym tylko 2012 P0-PSL wyrwało dodatkowo nowymi daninami od podatnika  "12 mld 670 mln zł....." - a tusk obiecywał obniżenie podatków ...
Matołku - pojawił się światowy kryzys gospodarczy, więc siłą rzeczy nie dało się utrzymać tego, co zapowiadano. PiS w takiej sytuacji rozpieprzyłby kompletnie wszystko, skoro przy zwykłym koronawirusie zgłupieli do reszty i zafundowali nam niemałą inflację i szereg nowych podatków, za to kolesie PiSowskich działaczy i sami działacze nachapali się niewąsko.
Matołku - pojawił się światowy kryzys gospodarczy, więc siłą rzeczy nie dało się utrzymać tego, co zapowiadano. PiS w takiej sytuacji rozpieprzyłby kompletnie wszystko, skoro przy zwykłym koronawirusie zgłupieli do reszty i zafundowali nam niemałą inflację i szereg nowych podatków, za to kolesie PiSowskich działaczy i sami działacze nachapali się niewąsko. rozwiń
Avatar
___K___ / 21 lipca 2021 r. o 12:32
+2
... 35 nowych podatków po kadencji PO/PSL, to kto wprowadził? Wiek emerytalny 67 lat ???  Kosiniak i Tusk!!!
Nienawiść padła ci na oczy , że nie wiesz co piszesz . Po kadencji PO/ PSL mogła  35 podatków wprowadzić prawica wprawdzie nie tyle ale kilka tak . Co do emerytury , w całej Europie jest trend opóźnienia przejścia na emeryturę że względu na demografię np UK dochodzi od kilku lat etapami do 67 lat dla kobiet i mężczyzn .
Dokładnie tak samo miało się dochodzić do tych 67 lat według projektu PO. Ale się prawa strona zesrała na rzadko. XD
Rzecznik rządu PO-PSL Paweł Graś przyznał, że „Władysław Kosiniak-Kamysz PSL przeprowadził dwie najgorsze reformy w wolnej Polsce, tj. podniesienie wieku emerytalnego (do 67lat)  i (grabież miliardów z) OFE”.
"Najgorsze" w sensie "najtrudniejsze do przeprowadzenia", bo dotykające wszystkich nas, ale potrzebne.
"Najgorsze" w sensie "najtrudniejsze do przeprowadzenia", bo dotykające wszystkich nas, ale potrzebne. rozwiń
Avatar
___K___ / 21 lipca 2021 r. o 12:32
+6
ZSL w ARiMR za rządów P0-ZSL: "....ż 28% kierownictwa ARiMR w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji swą rodzinę. Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada powtarzające się nazwiska, a  206 mieszka bądź jest zameldowanych pod tymi samymi adresami."
Ty jednak głupi jesteś.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 lipca 2021 r. o 09:13
+2
... 35 nowych podatków po kadencji PO/PSL, to kto wprowadził? Wiek emerytalny 67 lat ???  Kosiniak i Tusk!!!
Nienawiść padła ci na oczy , że nie wiesz co piszesz . Po kadencji PO/ PSL mogła  35 podatków wprowadzić prawica wprawdzie nie tyle ale kilka tak . Co do emerytury , w całej Europie jest trend opóźnienia przejścia na emeryturę że względu na demografię np UK dochodzi od kilku lat etapami do 67 lat dla kobiet i mężczyzn .
Dokładnie tak samo miało się dochodzić do tych 67 lat według projektu PO. Ale się prawa strona zesrała na rzadko. XD
 Rzecznik rządu PO-PSL Paweł Graś przyznał, że „Władysław Kosiniak-Kamysz PSL przeprowadził dwie najgorsze reformy w wolnej Polsce, tj. podniesienie wieku emerytalnego (do 67lat)  i (grabież miliardów z) OFE”.
 Rzecznik rządu PO-PSL Paweł Graś przyznał, że „Władysław Kosiniak-Kamysz PSL przeprowadził dwie najgorsze reformy w wolnej Polsce, tj. podniesienie wieku emerytalnego (do 67lat)  i (grabież miliardów z) OFE”. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 lipca 2021 r. o 09:11
0
... 35 nowych podatków po kadencji PO/PSL, to kto wprowadził? Wiek emerytalny 67 lat ???  Kosiniak i Tusk!!!
Nienawiść padła ci na oczy , że nie wiesz co piszesz . Po kadencji PO/ PSL mogła  35 podatków wprowadzić prawica wprawdzie nie tyle ale kilka tak . Co do emerytury , w całej Europie jest trend opóźnienia przejścia na emeryturę że względu na demografię np UK dochodzi od kilku lat etapami do 67 lat dla kobiet i mężczyzn .
 w samym tylko 2012 P0-PSL wyrwało dodatkowo nowymi daninami od podatnika  "12 mld 670 mln zł....." - a tusk obiecywał obniżenie podatków ...
 w samym tylko 2012 P0-PSL wyrwało dodatkowo nowymi daninami od podatnika  "12 mld 670 mln zł....." - a tusk obiecywał obniżenie podatków ... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 lipca 2021 r. o 09:02
+5
ZSL w ARiMR za rządów P0-ZSL: "....ż 28% kierownictwa ARiMR w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji swą rodzinę. Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada powtarzające się nazwiska, a  206 mieszka bądź jest zameldowanych pod tymi samymi adresami."
Avatar
_XD_ / 20 lipca 2021 r. o 20:45
+2
... 35 nowych podatków po kadencji PO/PSL, to kto wprowadził? Wiek emerytalny 67 lat ???  Kosiniak i Tusk!!!
Nienawiść padła ci na oczy , że nie wiesz co piszesz . Po kadencji PO/ PSL mogła  35 podatków wprowadzić prawica wprawdzie nie tyle ale kilka tak . Co do emerytury , w całej Europie jest trend opóźnienia przejścia na emeryturę że względu na demografię np UK dochodzi od kilku lat etapami do 67 lat dla kobiet i mężczyzn .
 Dokładnie tak samo miało się dochodzić do tych 67 lat według projektu PO. Ale się prawa strona zesrała na rzadko. XD
 Dokładnie tak samo miało się dochodzić do tych 67 lat według projektu PO. Ale się prawa strona zesrała na rzadko. XD rozwiń
Avatar
Gutek / 20 lipca 2021 r. o 19:40
+11
... 35 nowych podatków po kadencji PO/PSL, to kto wprowadził? Wiek emerytalny 67 lat ???  Kosiniak i Tusk!!!
 Nienawiść padła ci na oczy , że nie wiesz co piszesz . Po kadencji PO/ PSL mogła  35 podatków wprowadzić prawica wprawdzie nie tyle ale kilka tak . Co do emerytury , w całej Europie jest trend opóźnienia przejścia na emeryturę że względu na demografię np UK dochodzi od kilku lat etapami do 67 lat dla kobiet i mężczyzn .
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złota Setka. Teraz jest czas dla firm na to, żeby się zmienić
Złota Setka 2020

Złota Setka. Teraz jest czas dla firm na to, żeby się zmienić

Rozmowa z Tomaszem Starzykiem z firmy Dun & Bradstreet, największej w Polsce wywiadowni gospodarczej, która była partnerem naszego rankingu Złota Setka 2020.

Kancelaria adwokacka - wszystko, co musisz wiedzieć przed pierwszą wizytą!

Kancelaria adwokacka - wszystko, co musisz wiedzieć przed pierwszą wizytą!

Teoretycznie rzecz ujmując, spotkanie z adwokatem nie jest przecież egzaminem, więc nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Czy aby na pewno? Zależy Ci przecież na tym, aby osoba siedząca po drugiej stronie stołu, jak najlepiej zrozumiała Twój problem.

Międzyrzec Podlaski. Kiermasz książki przeczytanej

Międzyrzec Podlaski. Kiermasz książki przeczytanej

Ten kiermasz ucieszy moli książkowych. Międzyrzecka biblioteka wspólnie ze stowarzyszeniem Elementum organizują kiermasz książki przeczytanej.

Nabór na kurs edukatorski w Galerii Labirynt

Nabór na kurs edukatorski w Galerii Labirynt

W dniach 16-17 października w godz. 12-17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się kurs edukatorski dla osób, które interesują się edukacją na polu kultury i sztuki. Trwają zapisy.

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Koncert hip-hopowy, autobus miejski i mobilna scena – to część projektów budżetu obywatelskiego w Lubartowie na rok 2022. Głosowanie 26 i 27 września.

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

2200 zł na rękę i „trzynastka” – takie warunki pracy oferuje Straż Miejska, która chce zatrudnić osiem osób na stanowiskach strażników. Na zgłoszenia chętnych będzie czekać do 1 października

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Co najmniej do połowy października potrwa ankieta dla osób niepełnosprawnych, która ma pokazać ich problemy związane z uczestniczeniem w wydarzeniach kulturalnych. Internetowe badanie (linkd.pl/paupr) prowadzi Stowarzyszenie Otwieracz i samorząd Lublina.

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

Producent placów zabaw. Dostosuj zestaw do swojego dziecka!

Producent placów zabaw. Dostosuj zestaw do swojego dziecka!

Plac zabaw dla dzieci to miejsce niezbędne do rozwoju już od najmłodszych lat. Dzięki zastosowaniu specjalnych urządzeń, dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieciaków w każdym wieku, jest to miejsce służące nie tylko do zabawy, ale również do rozwoju zdolności manualnych, socjalnych, fizycznych oraz emocjonalnych.

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera eksport niezależnie od jego kierunku. Nasze instrumenty są uniwersalne i stosowane na całym świecie

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!