Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

4 września 2008 r.
14:34
Edytuj ten wpis

Moja misja

Rozmowa z Dariuszem Michalczewskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Jak przebiega dzień walki Dariusza Michalczewskiego?

- To jest standard dla mnie, ale boks to sport indywidualny, więc każdy inaczej działa w takim dniu. Ja wstawałem rano i jadłem śniadanie. Później był spacer z trenerem; o 17 rytualny obiad. Następnie chwilę siedziałem sam w hotelu i w towarzystwie ochrony, trenera, masażysty i... jechałem na walkę.

• Pierwsza zawodowa porażka na zawodowym ringu 18 października
2003 r. z Meksykaninem Julio Cesarem Gonzalezem była szokiem?


- Tak, ale przegrałem, bo byłem słabszy i o tym wiedziałem. Zadecydowało gorsze przygotowanie.

• Skąd wziął się przydomek "Tiger”?

- W 1991 r. podpisaliśmy razem z Rumunem Michaelem Loewe, który był juniorskim mistrzem świata amatorów, zawodowe kontrakty. Po dwóch czy trzech walkach któryś z promotorów spytał się mojego promotora: Co z twoim lwem i... tygrysem? I tak zostało.

• Kto jest dla pana sportowym wzorem?

- Muhammad Ali, ponieważ był wielkim człowiekiem. Gdyby nie był chory, to zostałby prezydentem USA.

• Ulubiony zespół muzyczny?

- Scorpions. Członkowie tej grupy są moimi dobrymi kolegami.

• Najbardziej radosna chwila?

- Były to urodziny moich dzieciaczków.

• Największy zawód w karierze?

- Nie miałem... To wszystko jest życiowe. Porażki, moje rozwody były z własnej winy. Ja wiedziałem, że sam sobie jestem winien, więc nikt mnie nie rozczarował.

• Czego nauczył pana boks?

- Boks nauczył mnie respektu przed innymi ludźmi. Dawniej, kiedy starsza babcia szła ulicą i spotkała grupę młodych ludzi palących papierosy, to zwróciła im uwagę, aby nie palili. Ci pokornie gasili fajki. Teraz w takiej sytuacji zostałaby ona skopana. Ja swoich przyjaciół nauczyłem respektu przed wszystkimi. Tych młodych chłopców chcę nauczyć tego samego. To jest cel mojej misji. Pamiętajmy, że starych drzew już nie wygniemy, ale te młode jeszcze możemy. Jeżeli tego nie zrobimy, to za kilka lat będziemy mieli problem, aby wybrać spokojnie kasę z bankomatu.

• Co, oprócz boksu, jeszcze pociąga pana w życiu?

- Moja fundacja. To jej oddaję całe życie.

• Jakie są jej główne cele?

- Głównym założeniem programu "Szukamy nowego Tigera”, który realizujemy wspólnie z Fundacją Fortuna, jest propagowanie sportu wśród dzieci i pokazanie młodzieży, że boks to nie tylko walka, ale również ogólnorozwojowy trening sportowy, a także zagospodarowanie czasu wolnego młodym ludziom pełnym energii. Boks to sport, który wychowuje i sprzyja rozwojowi fizycznemu. Chcemy pomóc tym młodym chłopcom, bo boks przede wszystkim uczy samodyscypliny. Ja sam byłem złym chłopcem i gdyby nie trener Ryszard Broniś, to może pozostałbym nim. Chcemy dać im motywację i możliwość rozwoju w boksie. Naszym celem jest pomoc tym, którzy już coś zrobili, a nie tym, co nic nie robią. Nie chcemy dać pieniędzy takim trenerom, bo je wydadzą na nowe automaty do kawy czy inne zbędne rzeczy. Moją misją jest odbudowa polskiego boksu. Ten sport wzniósł mnie na wyżyny, dzięki niemu jestem niezależny finansowo i dlatego to jest moja misja.

• Fundacja wspiera młodych bokserów. A pan komu najwięcej zawdzięcza?

- Sobie. W 1980 r. zaczynałem boksować. Życie szybko zabrało mi tatę, więc to mama posłała mnie na treningi. Moim pierwszym trenerem był Ryszard Broniś, który od początku wspierał mnie finansowo. Teraz moją misją jest zostanie dla tych chłopców takim Ryszardem Bronisiem.

• Młodzi bokserzy marzą o pójściu w ślady "Tigera”. Jakieś rady na dobry początek?

- Boks to bardzo trudna profesja. To ciężka praca i mnóstwo wyrzeczeń. Prawdziwi mistrzowie podporządkowują większą część swojego życia długim treningom. Ja na swój sukces pracowałem latami, bo w boksie nic nie dzieje się szybko i bez przyczyny.

• Największy grzech, jaki popełniają młodzi bokserzy?

- Brak solidności. Trzeba się określić czy chce się boksować czy nie i wtedy dopiero dążyć do wyznaczonego celu.

Pozostałe informacje

Filip Put

Filip Put: Lublin długo czekał na fazę play-off

PGE Start Lublin dzięki pokonaniu Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski awansował do fazy play-off. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami koszykarzy "czerwono-czarnych"

Maturzyści z III LO im. F. D. Kniaźnina w Puławach w dobrych nastrojach po dwóch pierwszych egzaminach
matura 2025

Matematyka z matematyki: zero zaskoczeń. Licealiści pewni swego

Dzisiaj maturzyści w całym kraju mierzyli się z królową nauk. Jak egzamin z matematyki oceniają abiturienci z puławskich szkół średnich? Zdecydowana większość jest dobrej myśli. Przeważają opinie mówiące o tym, że było łatwo.

Piotr Adamczyk jako Olgierd Paderewski "Paberborn" w serialu Langer
film

Langer: serial na podstawie powieści Remigiusza Mroza ma zwiastun i datę premiery (wideo)

W roli głównej – czyli Piotra Langera wystąpił Jakub Gierszał. Partnerują mu: Julia Pietrucha, Piotr Adamczyk i Magdalena Boczarska. A wszystkich zobaczymy już maju.

Matura 2025: Arkusze maturalne z matematyki i odpowiedzi
galeria

Matura 2025: Arkusze maturalne z matematyki i odpowiedzi

Maturzyści piszący we wtorek obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym musieli wykazać się m.in. umiejętnością wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, znajomością funkcji i ich własności oraz ciągów liczbowych.

Pył na stanowisku pracy – sprawdź, jakie niesie ze sobą zagrożenia!

Pył na stanowisku pracy – sprawdź, jakie niesie ze sobą zagrożenia!

Rozwój technologii przemysłowych sprawia, że dziś coraz większą wagę przywiązuje się także do bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wiele mówi się o szkodliwości działania pyłów przemysłowych – stanowiących jeden z nadrzędnych skutków wielu procesów przemysłowych, których długotrwała obecność w powietrzu może przyczynić się nie tylko do zmniejszenia efektywności całej produkcji czy trwałości maszyn, lecz także znacznego pogorszenia się zdrowia pracowników.

Najpopularniejsze błędy przy używaniu złącza Camlock. Sprawdź naszą listę!

Najpopularniejsze błędy przy używaniu złącza Camlock. Sprawdź naszą listę!

Co do zasady, Camlocki powstały do tego, aby znacząco usprawniać przesył substancji płynnych oraz gazów pomiędzy zbiornikami. Ich rola w wielu zakładach specjalistycznych jest nieoceniona, ale tylko w momencie, kiedy Kamloki używane są zgodnie ze sztuką.

Prezydent Andrzej Duda

Obniżenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Jest decyzja prezydenta

Ustawa została uchwalona bez jakichkolwiek konsultacji społecznych. W demokratycznym państwie prawnym to kwestia absolutnie niedopuszczalna – tak Małgorzata Paprocka, szefowa kancelarii prezydenta, tłumaczy decyzję Andrzeja Dudę w sprawie ustawy obniżającej składkę zdrowotną dla przedsiębiorców.

Karol Nawrocki podczas poniedziałkowego (5 maja) spotkania wyborczego na rynku w Węgrowie

Mieszkanie Karola Nawrockiego: Tłumaczenia, oświadczenia i oskarżenia

Karol Nawrocki w 2017 r. odkupił mieszkanie od Jerzego Ż., nie ma pomiędzy nimi żadnej umowy o przejęciu opieki nad mężczyzną – tak poseł PiS Przemysław Czarnek odniósł się do zarzutów dotyczących drugiego mieszkania popieranego przez PiS kandydata na prezydenta.

Maturzyści oceniają egzamin z matematyki: Bułka z masłem
ZDJĘCIA I WIDEO
galeria
film

Maturzyści oceniają egzamin z matematyki: Bułka z masłem

Matura 2025: matematyka już za nimi. Wszyscy zgodnie mówią, że była prosta i będzie maksymalna liczba punktów.

Ostatnia droga Leszka Pasiecznego. Tłumy żegnały zasłużonego kraśniczanina
galeria

Ostatnia droga Leszka Pasiecznego. Tłumy żegnały zasłużonego kraśniczanina

Tydzień temu zmarł Leszek Pasieczny. Kraśniczanin. Miał 88 lat. Dzisiaj rodzina, znajomi i cała bliska mu społeczność uczestniczyła w jego ostatniej drodze.

4 kroki do idealnych zaręczyn!

4 kroki do idealnych zaręczyn!

Każda historia miłosna zasługuje na wyjątkowe zaręczyny. Ale co zrobić, żeby ten moment naprawdę zapadł w pamięć? Czasem wystarczy chwila refleksji, cztery konkretne decyzje i odrobina odwagi. Sprawdź, jakie kroki poprowadzą Cię do perfekcyjnego „tak”.

Grzegorz Braun bez immunitetu europosła

Grzegorz Braun bez immunitetu europosła

Parlament Europejski uchylił dzisiaj immunitet europosła Grzegorza Brauna, kandydata na prezydenta Polski.

Święto sztuki po raz 6. Coś dla miłośników literatury, muzyki i sztuk wizualnych

Święto sztuki po raz 6. Coś dla miłośników literatury, muzyki i sztuk wizualnych

Trzy dni wypełnione najróżniejszymi zdarzeniami. Szansa na spotkanie twórców i odbiorców. W Krasnymstawie odbędzie się szósta edycja Festiwalu Sztuk Krasnych im. Stanisława Bojarczuka.

Wtorek na dzielni. Inwestycje na Czubach
WTOREK NA DZIELNI
film

Wtorek na dzielni. Inwestycje na Czubach

Dzielnica Czuby w Lublinie dynamicznie się rozwija. Mimo że administracyjnie podzielona na północną i południową część, mieszkańcy obu rejonów mogą liczyć na inwestycje w infrastrukturę drogową, miejsca postojowe oraz ścieżki rowerowe.

Incydent z flagą Ukrainy na wiecu Grzegorza Brauna. Jest śledztwo

Incydent z flagą Ukrainy na wiecu Grzegorza Brauna. Jest śledztwo

Jest śledztwo w sprawie incydentu podczas wiecu wyborczego Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej. Z budynku ratusza zdjęto wówczas flagę Ukrainy.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium