Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

24 maja 2007 r.
17:11
Edytuj ten wpis

Oni przejmą władzę!

0 0 A A

Mają po kilkanaście lat i chcą być tacy jak Roman Giertych, Lech Kaczyński czy Kazimierz Marcinkiewicz. Już za tydzień stanie się to możliwe

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Panna posłanka Zuzanna Sitarz

Stan przed objęciem mandatu poselskiego: Uczennica pierwszej klasy Gimnazjum nr 18 w Lublinie.
Kto ją popiera: mama, tata i siostra. Ale osobą, która ją wylansowała była szkolna wychowawczyni. Powiedziała jej o konkursie, w którym wygraną jest wyjazd na XIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wystarczyło napisać dobrą pracę na temat ochrony wartości narodowych i kulturalnych w dobie globalizacji. Zuza napisała.
Program wyborczy: Globalizm przeciwstawić patriotyzmowi. - Oczywiście, trzeba zapoznawać się z innymi kulturami. Ale nie można zapominać o tym co polskie, o naszych wartościach narodowych - wymawia jednym tchem. - Chciałabym, żebyśmy mówili o nich na co dzień. Wydaje ni się, że teraz jest tego mało w naszych rozmowach, w szkołach.
Aspiracje polityczne: zostanie ministrem edukacji albo prezydentem. Jak osoba szefująca w resorcie edukacji niewiele by zmieniła, bo... Roman Giertych jest fajnym politykiem i jego pomysły też mi odpowiadają. Z mundurków na pewno bym nie zrezygnowała, ale gimnazja są moim zdaniem do likwidacji. Nauka w ośmioletnich podstawówkach i później w szkołach średnich musiała być lepsza.
Jeśli nie ministrem edukacji, zostałaby prezydentem. - Pierwsza myśl, jaka przyszłaby do głowy, gdybym siadła na fotelu prezydenta, to to że jestem szczęśliwa - zamyśla się. - A później zaczęłabym pomagać innym. Bo chyba od tego także jest prezydent?
Działania polityczne: konsultacje. - Wzięłabym lekarzy i nauczycieli i wszystkich innych, którzy strajkują i z nimi porozmawiała. Uświadomiłabym, że nie tylko pieniądze się liczą. Chciałabym, żeby bardziej doceniali to, że swoją pracą można np. człowiekowi uratować życie, albo wykształcić go, wychować. Jeśli tylko miałabym możliwość, to dawałabym podwyżki. Ale przecież wiadomo, że pieniędzy nie ma w nadmiarze.
Stosunek do mediów: ostrożny. - Od dziennikarzy wiele zależy. Niektórzy mogą pisać dobrze i zgodnie z prawdą, a inni specjalnie pokazują niektórych polityków w sposób ośmieszający. I tak wytwarza się w społeczeństwie zły obraz jakieś posła, mimo że jest on dobrym politykiem.
Stan po oddaniu mandatu poselskiego: nadal uczennica gimnazjum. - Ale już może ze zdjęciem z Lechem Kaczyńskim albo Romanem Giertychem - rozmarza się. - Baaardzo bym chciała...

Panna posłanka Ania Bandzarewicz

Stan przed objęciem mandatu: uczennica pierwszej klasy I LO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.
Staż poselski: to już jej druga kadencja. Do Sejmu została "wybrana” w ubiegłym roku. - Za pierwszym razem czułam się niepewnie. Ale wtedy wszystko dopiero poznawałam. Nie wiedziałam jak wygląda Sejm, jak to wszystko będzie się odbywało - wspomina. - Teraz będzie inaczej. Postanowiłam, że w tym roku zabiorę głos na mównicy.
Przygotowania do obrad: w toku. - Zapoznam się z publikacjami na temat globalizacji. Chciałabym wiedzieć jak najwięcej, by wziąć udział w dyskusji. Zbiorę też opinie od swoich kolegów ze szkoły. Na pewno coś mi jeszcze doradzą.
Przeobrażenia polityczne: koniecznie potrzebne. - Zmieniłabym sporo. Obecnie jest wielki chaos. I tak naprawdę, czasami tracę orientację w tym wszystkim. Chciałabym, żeby było inaczej. Ale mam poglądy dość liberalne, więc chyba nie byłyby one teraz zbyt popularne.
Autorytet polityczny: chwilowo brak. - Kiedyś był nim Kazimierz Marcinkiewicz. Podobała mi się jego otwartość i komunikatywność. Może nie koniecznie się zgadzałam z jego poglądami, ale mi imponował.
Kariera polityczna: w planach. - Fajnie by było. Pasjonuje mnie ten sejmowy świat. Chciałabym coś zrobić, żeby w przyszłości zostać politykiem. Marzy mi się też, by przełamać stereotyp mężczyzny-prezydenta. Może kiedyś będzie jakaś prezydentka? Musze przyznać, że jestem feministką i nie chciałabym, żeby o tym kto jakie stanowisko zajmuje, decydowała płeć.
Stan po oddaniu mandatu poselskiego: ciągle licealistka.

Pan poseł Piotr Kaliszewski

Stan przed objęciem mandatu: uczeń drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie
Wybory: wygrał w sposób tradycyjny. Napisał dobrą prace o globalizacji.
Tradycje polityczne: są. Tata był radnym przez jedną kadencję. - W kolejnych wyborach już nie startował. Zrozumiał, że w pojedynkę nie da się za wiele zrobić.
O rządzących: ma dobre zdanie. - Uważam, że odkąd PiS doszedł do władzy, w kraju dzieje się dobrze. Kiedyś było więcej afer politycznych, gospodarczych. Teraz idzie ku lepszemu.
Chętnie porozmawiałby z Romanem Giertcyhem, jego ulubionym politykiem.
O lustracji: wie, bo się nią interesuje. Rozmawia o niej z tatą i kolegą. - Trzeba ją było zrobić raz, a porządnie. I to dawno temu. Teraz to więcej przy tym zamieszania, niż pożytku.
Aspiracje polityczne: duże. Ma apetyt na zdobywanie i wygrywanie. W ubiegłym roku zajął czwarte miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym. Teraz chce być pierwszy. Może kiedyś jako polityk. Np. minister transportu. - Bo wtedy efekty będą widoczne. Polska jest w okresie rozwoju, więc pewnie powstanie sporo nowych dróg. Chociażby w kontekście Euro 2012.
Stan po oddaniu mandatu poselskiego: uczeń drugiej klasy liceum bogatszy o nowe doświadczenia. I planuje zdawać na ekonomię.


Pozostałe informacje

Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże. W czwartek wyjazdowy mecz w Katowicach

Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże. W czwartek wyjazdowy mecz w Katowicach

Po domowej porażce z Lechią Gdańsk Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże o PKO BP Ekstraklasę. W czwartek (godz. 20.30) zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice w ramach ostatniego meczu 29. kolejki Fortuna I Ligi

Bomby na placu budowy. Mieszkańcy ewakuowani: "Nie wiedziałam jak mam się zachować"
aktualizacja
galeria

Bomby na placu budowy. Mieszkańcy ewakuowani: "Nie wiedziałam jak mam się zachować"

Wielka ewakuacja w Białej Podlaskiej. Saperzy przewiozą i zdetonują bomby lotnicze odnalezione podczas prac budowlanych przy ulicy Sidorskiej.

Jeżyny z robakami nie wjechały do Polski

Jeżyny z robakami nie wjechały do Polski

Kolejne produkty z zagranicy nie wjadą do Polski. IJHARS zatrzymał transport mrożonych jeżyn z powodu wystąpienia larw robaków.

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Najnowsze technologie trafią w ręce około 200 uczniów lubelskich szkół podstawowych i średnich. Będzie druk 3D, modelowanie 3D, zajęcia z robotyki i sztucznej inteligencji

2 w 1 czyli samochód, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

2 w 1 czyli samochód, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny samochód. Tym razem zabezpieczono mercedesa, który miał przerobiony numer identyfikacyjny VIN. W kontrolowanym pojeździe ujawniono również zamontowane części, które pochodziły z poszukiwanego we Włoszech auta.

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Zakup odpowiedniego sprzętu do treningu siłowego może być kluczowy dla efektywności ćwiczeń, a także bezpieczeństwa użytkownika. Half rack, czyli półotwarta klatka do ćwiczeń, stanowi popularny wybór wśród entuzjastów treningu domowego. Zaprojektowany z myślą o maksymalizacji funkcjonalności przy jednoczesnym ograniczeniu zajmowanego miejsca, half rack może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią. W niniejszym przewodniku wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej klatki half rack do swojego domowego gymu.

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Rolnictwo stoi na progu rewolucji technologicznej, która obiecuje przekształcić sposób, w jaki produkujemy żywność, czyniąc go bardziej zrównoważonym, efektywnym i przyjaznym dla środowiska. W dzisiejszych czasach, kiedy świat zmaga się z wyzwaniami takimi jak zmiany klimatyczne, wzrost populacji i ograniczone zasoby naturalne, innowacje technologiczne w rolnictwie mogą odegrać kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego dla przyszłych pokoleń.

Kancelaria adwokacka w Tczewie – jak znaleźć skuteczną pomoc prawną?

Kancelaria adwokacka w Tczewie – jak znaleźć skuteczną pomoc prawną?

Reprezentacja procesowa w wielu rodzajach spraw w tym: sprawy karne, sprawy gospodarcze, spadki, rozwody, podział majątku po rozwodzie, zasiedzenie, zachowki, sprawy rodzinne i wiele innych spraw cywilnych – wszystkie tego typu sprawy wymagają profesjonalnej pomocy prawnej. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią kancelarię adwokacką?

Znaleziono cztery 100-kilogramowe bomby. Trwa ewakuacja mieszkańców w rejonie ulic Sidorskiej i Kąpielowej w Białej Podlaskiej
WIDEO/GALERIA ZDJĘĆ
galeria

Znaleziono cztery 100-kilogramowe bomby. Trwa ewakuacja mieszkańców w rejonie ulic Sidorskiej i Kąpielowej w Białej Podlaskiej

Podczas prac budowlanych prowadzonych przy ul. Sidorskiej 61 w Białej Podlaskiej zostały ujawnione niewybuchy. Są to cztery bomby lotnicze. Każda o masie blisko 100 kilogramów, długości od 80 do 100 cm i obwodzie ok. 50 cm. Obecnie saperzy usuwają niewybuchy.

Rozlicz PIT w Lublinie i zgarnij nagrody

Rozlicz PIT w Lublinie i zgarnij nagrody

Lubelski ratusz przypomina, że każdy kto rozliczy swój PIT w Lublinie może wygrać nagrody. Do wygrania między innymi samochód toyota yaris.

Wiedza nie clickbait – obalmy mity o szczepieniach - Diana Matejek z WSSE w Lublinie
Dzień Wschodzi
film

Wiedza nie clickbait – obalmy mity o szczepieniach - Diana Matejek z WSSE w Lublinie

Dopiero kwiecień, a już mamy więcej zachorowań na odrę, niż w całym zeszłym roku – alarmują specjaliści. Wiele chorób, które od kilku pokoleń nie były rozpoznawane przez lekarzy, znów dają o sobie znać. To efekt tego, że coraz więcej dzieci nie jest szczepionych w ramach obowiązkowego kalendarza szczepień ochronnych.

Lublin. Zmiany w kursach komunikacji miejskiej

Lublin. Zmiany w kursach komunikacji miejskiej

W związku z nadchodzącym długim weekendem majowym i sezonem wiosenno-letnim Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej.

Daria Zawiałow gwiazdą lotniczej imprezy w Świdniku

Daria Zawiałow gwiazdą lotniczej imprezy w Świdniku

Już w połowie czerwca przed nami kolejna edycja Świdnik Air Festival. Organizatorzy powoli odsłaniają karty, pokazują kto wystąpi podczas tej dwudniowej imprezy.

"Załoga poczuła szarpnięcie". Incydent podczas lotu szkoleniowego

"Załoga poczuła szarpnięcie". Incydent podczas lotu szkoleniowego

Na terenie województwa lubelskiego doszło do incydentu podczas lotu szkoleniowego. Śmigłowiec zaczepił o linię energetyczną.

Doktorat honoris causa dla Viktora Korzuna. To on stworzył mapę pszenicy zwyczajnej
galeria

Doktorat honoris causa dla Viktora Korzuna. To on stworzył mapę pszenicy zwyczajnej

Pochodzący z Białorusi profesor Viktor Korzun, twórca pierwszej mapy genetycznej pszenicy zwyczajnej, otrzymał doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium