Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

3 grudnia 2010 r.
17:41
Edytuj ten wpis

Rozmowa z Krzysztofem Żukiem, kandydatem na prezydenta Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A

O swojej wizji rozwoju Lublina opowiedział nam Krzysztof Żuk, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Główny hamulec rozwoju Lublina?

– Dostępność komunikacyjna, zarówno zewnętrzna, czyli brak obwodnicy, jak i wewnętrzna, czyli drogi do obwodnicy i połączenia między dzielnicami.

• Najważniejsze plany inwestycji drogowych?

– Poszerzenie Sowińskiego z estakadą nad Głęboką i rondem na dole, przedłużenie Solidarności przez Bohaterów Monte Cassino do Kraśnickiej, w przyszłym roku chcę zacząć przedłużanie Krańcowej do Wrotkowskiej. Trzeba wyprostować sprawy Trasy Zielonej, która przeniesie ruch od al. Unii Lubelskiej do ul. Jana Pawła II. To też połączenia między dzielnicami odciążające główne trasy, m.in. np. ul. Zelwerowicza od Poligonowej do Koncertowej, jej projekty już są, w przyszłym roku ją zbuduję. Skrzyżowanie Ducha-Sikorskiego będzie dwupoziomowe, przebuduję je w 2012 r., do tego czasu odciąży je Zelwerowicza.

• Co zrobić z górkami czechowskimi?

– Szybko zamknąć negocjacje z inwestorem. Jestem współautorem porozumienia sprzed trzech lat, które zakładało finansowanie budowy skrzyżowania przez Echo. Taka oferta się nie powtórzy, bo rynek się zmienił i negocjacje muszą być realne. W lutym 2011 mogę przedłożyć Radzie Miasta nowe porozumienie.

• Jak organizacyjnie usprawnić ruch w śródmieściu?

– Trzeba odważnych decyzji: ruch jednokierunkowy na części ulic centrum i ograniczenie wjazdu aut do śródmieścia, które wolę w większym zakresie udostępniać pieszym i rowerzystom. Ograniczając wjazd aut proponuję parkingi w pobliżu śródmieścia

• Jest szansa na powrót do koncepcji parkingów centralnych wzdłuż Czechówki?

– Będzie to bardzo trudne nie tylko ze względu na nieuregulowane stany gruntów i trudne podłoże, ale i estetykę przestrzeni. Betonowe parkingi tam nie pasują. Po pierwsze znaleźliśmy miejsce na 200 aut przy Dolnej Panny Marii, byłby to bezpłatny parking strzeżony. Wrócimy do rozmów z inwestorem parkingu na 900 aut przy Świętoduskiej. To powinno załatwić problem śródmieścia.

• Jak organizacyjnie usprawnić komunikację miejską?

– Odnowa taboru poprawi jej komfort, są już przetargi na 80 autobusów i 30 trolejbusów. Trzeba by zdecydować się na buspasy tam, gdzie nie będzie to wyraźną kolizją z innymi uczestnikami ruchu. Podejmę z radami dzielnic dyskusję o lokalizacji przystanków i pętli. W ciągu paru miesięcy zechcę przyjrzeć się z nimi, co można poprawić. Być może ze względu na warunki zimowe trzeba też korygować niektóre trasy autobusów eliminując ryzyko blokowania podjazdów. W trzy lata powstaną też 32 km nowych trakcji trolejbusowych.

• Kolej chce wracać do pomysłu budowy dworca zachodniego, ale uzależnia go od budowy przez miasto dróg dojazdowych. Powstaną?

– Jestem tego zwolennikiem, rozmawiałem już z wicemarszałkiem województwa, będziemy to zadanie realizować. Dworzec potrzebny jest Lublinowi, który musi być traktowany jak stolica metropolii, a szybka kolej obsługiwałaby też miasta satelickie. To będzie jedna z kluczowych inwestycji, bo część lublinian zostawi samochody i pojedzie koleją miejską. Koncepcja już jest zlecona, teraz trzeba podpisać porozumienie. I jeśli kolej się zobowiąże do budowy dworca, marszałek znajdzie część funduszy, to ja jestem w stanie zbudować drogi.

• Ile trwałaby budowa?

– Jeśli będzie gotowa dokumentacja można to zrobić w rok.

• Stać nas na tunel pod Racławickimi?

– Teraz nas nie stać, stąd propozycja, by skoncentrować się na budowie estakady nad Głęboką. Tunel musimy odłożyć na nowy okres programowania, czyli po 2015 r., bo nikt nie wie, ile on będzie kosztował.

• Kiedy ucywilizuje się Podzamcze?

– Niedługo. Jest przygotowana dokumentacja konkursowa, mamy porozumienie z SARP-em, który ten konkurs nam przeprowadzi. W pół roku konkurs się rozstrzygnie. Wynik włączymy do gotowego w 80 proc. planu zagospodarowania tego rejonu. Określenie funkcji obszaru i uchwalenie planu to pierwszy krok. Drugi to równoległa budowa centrum komunikacyjnego przy Dworcu Głównym PKP, gdzie trafi duży dworzec autobusowy, a na Podzamczu zostanie tylko punkt przesiadkowy. W 2012 r. możemy mówić realnie o rozpoczęciu procedury wyłaniania inwestora lub inwestorów, którzy zechcą na Podzamczu budować to, co wyniknie z planu zagospodarowania

• Jak usprawnić tworzenie planów zagospodarowania?

– Zwiększyć zatrudnienie w Wydziale Planowania. Nie jestem zwolennikiem zlecania planów firmom zewnętrznym, bo i tak ich obróbką zajmuje się później Ratusz. A przykład Rudnika pokazał, że wydziałowa wnikliwość analiz jest bardziej pożądana niż szybkie zlecenie dokumentu. Poza tym trzeba plan uchwalać mniejszymi fragmentami.

• Kiedy cały Lublin może być objęty planem?

– Rok 2013 to realny termin.

• Mamy jeszcze szansę na aquapark?

– Tak, ale w innej formule. Na samym aquaparku inwestor nie zarobi, ale na towarzyszących usługach. We Wrocławiu z parku korzysta mniej ludzi, niż zakładano i jest tam spór o dopłaty między miastem a inwestorem. Lepsza jest taka formuła: wyłaniamy w przetargu inwestora, który wykłada kapitał, a miasto wnosi grunt do przedsięwzięcia. Jeśli będzie trzeba dzielimy się kosztami eksploatacji w czasie, gdy inwestycja jest spłacana. W pierwszym kwartale 2011 ogłoszę przetarg na wyłonienie takiego partnera. Druga możliwość to budowanie aquaparku przez MOSiR, który chcę przekształcić w spółkę, by mógł zyskać zdolność kredytową i sam inwestować w infrastrukturę.

• Lublin ma wiele kulturalnych imprez niszowych, a czy ma pan pomysł na duże wydarzenie kultury masowej ściągające widzów z kraju jak np. Open'er do Gdyni?

– Musimy stworzyć do tego infrastrukturę. Pomysły są dwa. Pierwszy prosty i szybki: przebudowa błoni pod zamkiem, które mogą pomieścić 30 tys. osób lub więcej. Dzisiaj warunki urągają tam oczekiwaniom, pokazał to dożynkowy koncert Budki Suflera. Aura nie sprzyjała i część ludzi stała w błocie. Trzeba utwardzić plac. Możemy szybko to zrobić wraz z przyłączem energii do zasilania estrad. Druga możliwość to wykorzystywanie nowego stadionu na 15,5 tys. miejsc. Jeśli chodzi o pomysł – ja bym to oparł na przedsięwzięciu, które realizował śp. Mirek Olszówka – festiwalu Inne Brzmienia. Jego śmierć to wielka strata dla Lublina. I być może byłoby pewnym pomnikiem dla Olszówki kontynuowanie tego festiwalu.

• Pięć głównych zmian, które wprowadzi pan do projektu budżetu autorstwa Adama Wasilewskiego?

– Zwiększenie środków na zieleń, oczyszczanie i odśnieżanie. Większa kwota na inwestycje w dzielnicach. Podwyżka wynagrodzeń w oświacie i w urzędzie, dokapitalizowanie spółek sportowych, dodatkowe 8 mln dla TBS. Zmian będzie o wiele więcej.

• Nasza największa szansa na rozwój?

– Rzesza dobrze wykształconych absolwentów i pracowników. Jeżeli dziś powstaje w Polmocie koncepcja budowy ośrodka badawczego pracującego nad nowym modelem autobusu zasilanego energią elektryczną, to na jeden telefon można skrzyknąć kilkudziesięciu doskonałych konstruktorów z dawnej FS, którzy będą nad tym modelem pracować. Dostępność kadry powinna stanowić główną siłę dynamiki rozwoju, to będzie kusić inwestorów, zwłaszcza centra usług, 100 dodatkowych etatów tworzy już tu PKO BP.

Rozmawiał Dominik Smaga
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kst / 3 grudnia 2010 r. o 23:41
Jeśli nie chcesz, to nie wybieraj, a nie wybieraj niczego. To nie Twój obowiązek, wybierać złe ze złego...
Avatar
polonista / 3 grudnia 2010 r. o 22:58
[quote name='pro Lublin' timestamp='1291410294' post='398883']
Ludzie, dlaczego chcecie glosowac na tego Sprawke? Krotki przeglad jego kampanijnych pomyslow: 1) pielgrzymka B16 do Lublina, 2) muzeum 'lubelskie drogi do wolnosci', 3) cyt :'ostry interwecjonizm samorzadu', jako sposob na ozywienie gosp.
Przeciez ten czlowiek juz zanim zdazyl cos zrobic slowami gwarantuje mega marazm i stoczenie sie do ligi Radomia i tym podobnych! Zywa kontynuacja 'miasta wsamrasnego'. Poza tym: jest aktualnie poslem: czy ktos slyszal o jakichkolwiek jego dokonaniach? Typowa szara mycha co siedzi cicho, boi sie odezwac i glosuje jak kaze Jarek.
Narzekacie na ostatnie 4 lata - czesciowo slusznie, ale zauwazcie ze przez ten czas miano przynajmniej wizje siegnac wyzej niz poziom powiatu: starania o ESK, strefa ekonomiczna (to co ze na razie slabo dziala, minie kryzys to przynajmniej miasto bedzie mialo konkretna oferte dla inwestorow), lotnisko.
Narzekacie na Zuka a to on stoi za wiekszoscia (poza ESK2016) pozytywnych zdarzen w ostatnich 4 latach. Ma rozsadne pomysly (vide ten lekko 'sponsorowany' artykul) i co najwazniejsze dobre kontakty w W-wie. A przeciez wyrwanie jak najwiekszej ilosci funduszy centralnych dla miasta to podstawa.
Juz i tak z pisuarami w RM jestesmy polskim ewenementem, jak (nie daj Boze) zostaniemy totalnym skansenem, to zgadnijcie, gdzie na pewno nie poplynie zadna kasa ?
Jak powiedzial przedmowca: MEGAISTOTNA jest mobilizacja w niedziele. Wykopmy mocher i dajmy naszemu miastu szanse!

P.S. Maly stadion tez mi sie nie podoba: nawet w Bialymstoku bedzie wiekszy - ale lepszy taki niz nic. W dodatku ma byc w przyszslosci mozliwosc rozbudowy
[/quote]


ja pitole człowieku przez małe "C"-zy weż idż po rozum do głowy a potem się wypowiadaj, totalny skansen to funduje Pan Żuk, bo już do tego się przyczynił rządząc już od dawna, stadion nie jest najważniejszy dla miasta a tylko to Pan Żuk jest w stanie zagwarantować, aha + 3000 miejsc pracy- przypominam że tym samym nas mamił Pan Wasilewski jak ubiegał się o urząd- i co zrobił jeden wielki sit- poszukaj w słowniku co to ozacza
[quote name='pro Lublin' timestamp='1291410294' post='398883']
Ludzie, dlaczego chcecie glosowac na tego Sprawke? Krotki przeglad jego kampanijnych pomyslow: 1) pielgrzymka B16 do Lublina, 2) muzeum 'lubelskie drogi do wolnosci', 3) cyt :'ostry interwecjonizm samorzadu', jako sposob na ozywienie gosp.
Przeciez ten czlowiek juz zanim zdazyl cos zrobic slowami gwarantuje mega marazm i stoczenie sie do ligi Radomia i tym podobnych! Zywa kontynuacja 'miasta wsamrasnego'. Poza tym: ... rozwiń
Avatar
zz / 3 grudnia 2010 r. o 22:34
Kiedy z UM zostanie wreszcie usunięty Pan Tadeusz D. Dyrektor z Departamentu Rozwoju, przez którego nieudolność nie wybudowano placów zabaw, na które były zagwarantowane pieniądze. To niestety kolejna wpadka byłego pracownika PolLub z Wyżynnej przez, którą tracimy inwestycje
Avatar
? / 3 grudnia 2010 r. o 22:14
Jeżeli Pan wygra Panie Żuk to jakie stanowiska zajmą:
- Pani Kołodziej - Wnuk vel Poróżniczka za państwowe pieniądze
- Pan Fic vel Największy Inwestor w Hiacyntową za budżetowe pieniądze
- Pan Łątka vel Wielbiciel 100metrowych gaginetów za budżetowe pieniądze
- Pani Świniarska vel Załatwię catering
?
Avatar
pro Lublin / 3 grudnia 2010 r. o 22:04
Ludzie, dlaczego chcecie glosowac na tego Sprawke? Krotki przeglad jego kampanijnych pomyslow: 1) pielgrzymka B16 do Lublina, 2) muzeum 'lubelskie drogi do wolnosci', 3) cyt :'ostry interwecjonizm samorzadu', jako sposob na ozywienie gosp.
Przeciez ten czlowiek juz zanim zdazyl cos zrobic slowami gwarantuje mega marazm i stoczenie sie do ligi Radomia i tym podobnych! Zywa kontynuacja 'miasta wsamrasnego'. Poza tym: jest aktualnie poslem: czy ktos slyszal o jakichkolwiek jego dokonaniach? Typowa szara mycha co siedzi cicho, boi sie odezwac i glosuje jak kaze Jarek.
Narzekacie na ostatnie 4 lata - czesciowo slusznie, ale zauwazcie ze przez ten czas miano przynajmniej wizje siegnac wyzej niz poziom powiatu: starania o ESK, strefa ekonomiczna (to co ze na razie slabo dziala, minie kryzys to przynajmniej miasto bedzie mialo konkretna oferte dla inwestorow), lotnisko.
Narzekacie na Zuka a to on stoi za wiekszoscia (poza ESK2016) pozytywnych zdarzen w ostatnich 4 latach. Ma rozsadne pomysly (vide ten lekko 'sponsorowany' artykul) i co najwazniejsze dobre kontakty w W-wie. A przeciez wyrwanie jak najwiekszej ilosci funduszy centralnych dla miasta to podstawa.
Juz i tak z pisuarami w RM jestesmy polskim ewenementem, jak (nie daj Boze) zostaniemy totalnym skansenem, to zgadnijcie, gdzie na pewno nie poplynie zadna kasa ?
Jak powiedzial przedmowca: MEGAISTOTNA jest mobilizacja w niedziele. Wykopmy mocher i dajmy naszemu miastu szanse!

P.S. Maly stadion tez mi sie nie podoba: nawet w Bialymstoku bedzie wiekszy - ale lepszy taki niz nic. W dodatku ma byc w przyszslosci mozliwosc rozbudowy
Ludzie, dlaczego chcecie glosowac na tego Sprawke? Krotki przeglad jego kampanijnych pomyslow: 1) pielgrzymka B16 do Lublina, 2) muzeum 'lubelskie drogi do wolnosci', 3) cyt :'ostry interwecjonizm samorzadu', jako sposob na ozywienie gosp.
Przeciez ten czlowiek juz zanim zdazyl cos zrobic slowami gwarantuje mega marazm i stoczenie sie do ligi Radomia i tym podobnych! Zywa kontynuacja 'miasta wsamrasnego'. Poza tym: jest aktualnie poslem: czy ktos slyszal o jakichkolwiek jego dokonaniach? Typowa szara mycha ... rozwiń
Avatar
Czytelnik / 3 grudnia 2010 r. o 22:01
Kurier Lubelski z 23 listopada Radni 'pełnomocnikami" prezydenta
- Chcę, aby radni włączyli się jako "pełnomocnicy" prezydenta we współrządzenie Lublinem - zapowiedział Krzysztof Żuk, kandydat PO na prezydenta Lublina. Przed chwilą podziękował za poparcie jakie udzielili mu mieszkańcy w wyborach (przeszedł do drugiej tury z poparciem 31,15 proc.) i zaprezentował miejskich radnych Platformy. Ugrupowanie zdobyło 14 mandatów w 31 osobowej Radzie Miasta Lublin. 16 radnych ma w tej kadencji PiS, jeden przypadł SLD.

Cytat jednego z komentarzy:
23.11.10, 23:27:26
Pan Żuk, okazuje się, że nie zna struktury władzy miejskiej, bowiem proponuje pomieszanie z poplątanym. Radny nie może być "pełnomocnikiem" prezydenta (nawet w cudzysłowie). gdyż reprezentuje władzę uchwałodawczą i kontrolną w stosunku do prezydenta, nie może go reprezentować. Radny natomiast może, a nawet musi kontrolować prezydenta. To co proponuje pan Żuk prowadzi do pomieszania kompetencji między Radą Miasta i prezydentem Miasta, a w rezultacie do rozmycia odpowiedzialności za sprawy miasta. Prezydent zawsze mógłby powiedzieć "to nie ja zawiniłem, bowiem tak chcieli (wymyślili) radni". Gratuluję jednak panu Żukowi chytrości, bo jego propozycja to dobry sposób na to, żeby nic nie robić, za nic nie odpowiadać. Zdaje się, że tę metodę stosował dotychczasowy przełożony pana Żuka prezydent Wasilewski, a teraz chodzi o jej udoskonalenie.
Kurier Lubelski z 23 listopada Radni 'pełnomocnikami" prezydenta
- Chcę, aby radni włączyli się jako "pełnomocnicy" prezydenta we współrządzenie Lublinem - zapowiedział Krzysztof Żuk, kandydat PO na prezydenta Lublina. Przed chwilą podziękował za poparcie jakie udzielili mu mieszkańcy w wyborach (przeszedł do drugiej tury z poparciem 31,15 proc.) i zaprezentował miejskich radnych Platformy. Ugrupowanie zdobyło 14 mandatów w 31 osobowej Radzie Miasta Lublin. 16 radnych ma w tej kadencji Pi... rozwiń
Avatar
kamil / 3 grudnia 2010 r. o 21:45
http://www.youtube.com/watch?v=bhl3o5zGr_s !!! jestem zszokowany glupotą żuka, sprawka to "swój chłop"
Avatar
piter / 3 grudnia 2010 r. o 21:35
głosujcie na Żuka będziecie mieli cukierki i odsnieżony deptak.Już drugi dzień dwie spycharko ładowarki, samochody ciężarowe i około 10-ciu ludzi wywozi śnieg z deptaka jakby nie było pilniejszych zadań dla tego sprzętu i ludzi.Chociażby wywiezienie śniegu z przystanków żeby wygodniej było korzystać z MPK.
Avatar
LBN / 3 grudnia 2010 r. o 21:28
Marszałek zE wsi Chełm, wojewoda ze wsi Biszcza i jeszcze prezydenT Lublina ze wsi Świdnik!!! STOP DLA WIEŚNIAKÓW, AFERZYSTÓW I DOROBKIEWICZÓW "OD PŁUGA ODERWANYCH" W LUBLINIE!!!
Avatar
taj pei / 3 grudnia 2010 r. o 21:25
[quote name='gość' timestamp='1291404250' post='398676']
Do wszystkich, którzy czytają a są gotowi głosować na Żuka: ludzie idźcie na te wybory. Wiem, że śnieg, zimno, że już na nartach można pojeździć. Ale to nieważne. W I turze była różnica 800 głosów! A to oznacza, że każdy głos się liczy, wasz, waszej żony/męża/brata/cioci/mamy itd. Jeśli pomyślicie: "nie pójdę bo zimno" to będzie wielki błąd. Pamiętajcie: cały maryjno-świętojebliwy elektorat zaraz po wyjściu ze mszy popędzi na wybory i wiadomo na kogo zagłosuje. Jeśli nie chcecie klęski Lublina i zapaści na kolejne lata idźcie. To jest czas próby dla wszystkich racjonalnie myślących, wszystkich którzy potrafią odróżnić dobro od zła i którzy mają wyobraźnię sięgającą na kilka-kilkanaście lat naprzód i wierzą, że Lublin nie jest skazany na tę niemoc,która ciągnie się od czasu poprzedniego prezydenta-Pruszkowskiego. Nie pozwólmy wybrać na prezydenta szatana-Sprawki sterowanego przez arcyszatana-Kaczyńskiego.
[/quote]
Popieram w 100%!
Ci, którzy się przyczepili do tego, że Żuk jest ze Świdnika - otóż pan Sprawka jest z Motycza. I co? Nie będziecie głosować na żadnego z nich?
Łatwo się teraz czepiac zastepcy prezydenta bo mozna na niego wszystko zwalić. I wydaje wam się że będzie dobrze jak wybierzecie tego "drugiego" bo ten was wkurza? A jaką macie gwarancję, że ten "drugi" będzie lepszy? Nie patrzcie na to co kandydaci obiecują bo to populizm, wiadomo. Zastanówcie się na spokojnie co będzie lepsze dla Lublina...
[quote name='gość' timestamp='1291404250' post='398676']
Do wszystkich, którzy czytają a są gotowi głosować na Żuka: ludzie idźcie na te wybory. Wiem, że śnieg, zimno, że już na nartach można pojeździć. Ale to nieważne. W I turze była różnica 800 głosów! A to oznacza, że każdy głos się liczy, wasz, waszej żony/męża/brata/cioci/mamy itd. Jeśli pomyślicie: "nie pójdę bo zimno" to będzie wielki błąd. Pamiętajcie: cały maryjno-świętojebliwy elektorat zaraz po wyjściu ze mszy popędzi na wybory i wiadomo... rozwiń
Avatar
kst / 3 grudnia 2010 r. o 23:41
Jeśli nie chcesz, to nie wybieraj, a nie wybieraj niczego. To nie Twój obowiązek, wybierać złe ze złego...
Avatar
polonista / 3 grudnia 2010 r. o 22:58
[quote name='pro Lublin' timestamp='1291410294' post='398883']
Ludzie, dlaczego chcecie glosowac na tego Sprawke? Krotki przeglad jego kampanijnych pomyslow: 1) pielgrzymka B16 do Lublina, 2) muzeum 'lubelskie drogi do wolnosci', 3) cyt :'ostry interwecjonizm samorzadu', jako sposob na ozywienie gosp.
Przeciez ten czlowiek juz zanim zdazyl cos zrobic slowami gwarantuje mega marazm i stoczenie sie do ligi Radomia i tym podobnych! Zywa kontynuacja 'miasta wsamrasnego'. Poza tym: jest aktualnie poslem: czy ktos slyszal o jakichkolwiek jego dokonaniach? Typowa szara mycha co siedzi cicho, boi sie odezwac i glosuje jak kaze Jarek.
Narzekacie na ostatnie 4 lata - czesciowo slusznie, ale zauwazcie ze przez ten czas miano przynajmniej wizje siegnac wyzej niz poziom powiatu: starania o ESK, strefa ekonomiczna (to co ze na razie slabo dziala, minie kryzys to przynajmniej miasto bedzie mialo konkretna oferte dla inwestorow), lotnisko.
Narzekacie na Zuka a to on stoi za wiekszoscia (poza ESK2016) pozytywnych zdarzen w ostatnich 4 latach. Ma rozsadne pomysly (vide ten lekko 'sponsorowany' artykul) i co najwazniejsze dobre kontakty w W-wie. A przeciez wyrwanie jak najwiekszej ilosci funduszy centralnych dla miasta to podstawa.
Juz i tak z pisuarami w RM jestesmy polskim ewenementem, jak (nie daj Boze) zostaniemy totalnym skansenem, to zgadnijcie, gdzie na pewno nie poplynie zadna kasa ?
Jak powiedzial przedmowca: MEGAISTOTNA jest mobilizacja w niedziele. Wykopmy mocher i dajmy naszemu miastu szanse!

P.S. Maly stadion tez mi sie nie podoba: nawet w Bialymstoku bedzie wiekszy - ale lepszy taki niz nic. W dodatku ma byc w przyszslosci mozliwosc rozbudowy
[/quote]


ja pitole człowieku przez małe "C"-zy weż idż po rozum do głowy a potem się wypowiadaj, totalny skansen to funduje Pan Żuk, bo już do tego się przyczynił rządząc już od dawna, stadion nie jest najważniejszy dla miasta a tylko to Pan Żuk jest w stanie zagwarantować, aha + 3000 miejsc pracy- przypominam że tym samym nas mamił Pan Wasilewski jak ubiegał się o urząd- i co zrobił jeden wielki sit- poszukaj w słowniku co to ozacza
[quote name='pro Lublin' timestamp='1291410294' post='398883']
Ludzie, dlaczego chcecie glosowac na tego Sprawke? Krotki przeglad jego kampanijnych pomyslow: 1) pielgrzymka B16 do Lublina, 2) muzeum 'lubelskie drogi do wolnosci', 3) cyt :'ostry interwecjonizm samorzadu', jako sposob na ozywienie gosp.
Przeciez ten czlowiek juz zanim zdazyl cos zrobic slowami gwarantuje mega marazm i stoczenie sie do ligi Radomia i tym podobnych! Zywa kontynuacja 'miasta wsamrasnego'. Poza tym: ... rozwiń
Avatar
zz / 3 grudnia 2010 r. o 22:34
Kiedy z UM zostanie wreszcie usunięty Pan Tadeusz D. Dyrektor z Departamentu Rozwoju, przez którego nieudolność nie wybudowano placów zabaw, na które były zagwarantowane pieniądze. To niestety kolejna wpadka byłego pracownika PolLub z Wyżynnej przez, którą tracimy inwestycje
Avatar
? / 3 grudnia 2010 r. o 22:14
Jeżeli Pan wygra Panie Żuk to jakie stanowiska zajmą:
- Pani Kołodziej - Wnuk vel Poróżniczka za państwowe pieniądze
- Pan Fic vel Największy Inwestor w Hiacyntową za budżetowe pieniądze
- Pan Łątka vel Wielbiciel 100metrowych gaginetów za budżetowe pieniądze
- Pani Świniarska vel Załatwię catering
?
Avatar
pro Lublin / 3 grudnia 2010 r. o 22:04
Ludzie, dlaczego chcecie glosowac na tego Sprawke? Krotki przeglad jego kampanijnych pomyslow: 1) pielgrzymka B16 do Lublina, 2) muzeum 'lubelskie drogi do wolnosci', 3) cyt :'ostry interwecjonizm samorzadu', jako sposob na ozywienie gosp.
Przeciez ten czlowiek juz zanim zdazyl cos zrobic slowami gwarantuje mega marazm i stoczenie sie do ligi Radomia i tym podobnych! Zywa kontynuacja 'miasta wsamrasnego'. Poza tym: jest aktualnie poslem: czy ktos slyszal o jakichkolwiek jego dokonaniach? Typowa szara mycha co siedzi cicho, boi sie odezwac i glosuje jak kaze Jarek.
Narzekacie na ostatnie 4 lata - czesciowo slusznie, ale zauwazcie ze przez ten czas miano przynajmniej wizje siegnac wyzej niz poziom powiatu: starania o ESK, strefa ekonomiczna (to co ze na razie slabo dziala, minie kryzys to przynajmniej miasto bedzie mialo konkretna oferte dla inwestorow), lotnisko.
Narzekacie na Zuka a to on stoi za wiekszoscia (poza ESK2016) pozytywnych zdarzen w ostatnich 4 latach. Ma rozsadne pomysly (vide ten lekko 'sponsorowany' artykul) i co najwazniejsze dobre kontakty w W-wie. A przeciez wyrwanie jak najwiekszej ilosci funduszy centralnych dla miasta to podstawa.
Juz i tak z pisuarami w RM jestesmy polskim ewenementem, jak (nie daj Boze) zostaniemy totalnym skansenem, to zgadnijcie, gdzie na pewno nie poplynie zadna kasa ?
Jak powiedzial przedmowca: MEGAISTOTNA jest mobilizacja w niedziele. Wykopmy mocher i dajmy naszemu miastu szanse!

P.S. Maly stadion tez mi sie nie podoba: nawet w Bialymstoku bedzie wiekszy - ale lepszy taki niz nic. W dodatku ma byc w przyszslosci mozliwosc rozbudowy
Ludzie, dlaczego chcecie glosowac na tego Sprawke? Krotki przeglad jego kampanijnych pomyslow: 1) pielgrzymka B16 do Lublina, 2) muzeum 'lubelskie drogi do wolnosci', 3) cyt :'ostry interwecjonizm samorzadu', jako sposob na ozywienie gosp.
Przeciez ten czlowiek juz zanim zdazyl cos zrobic slowami gwarantuje mega marazm i stoczenie sie do ligi Radomia i tym podobnych! Zywa kontynuacja 'miasta wsamrasnego'. Poza tym: jest aktualnie poslem: czy ktos slyszal o jakichkolwiek jego dokonaniach? Typowa szara mycha ... rozwiń
Avatar
Czytelnik / 3 grudnia 2010 r. o 22:01
Kurier Lubelski z 23 listopada Radni 'pełnomocnikami" prezydenta
- Chcę, aby radni włączyli się jako "pełnomocnicy" prezydenta we współrządzenie Lublinem - zapowiedział Krzysztof Żuk, kandydat PO na prezydenta Lublina. Przed chwilą podziękował za poparcie jakie udzielili mu mieszkańcy w wyborach (przeszedł do drugiej tury z poparciem 31,15 proc.) i zaprezentował miejskich radnych Platformy. Ugrupowanie zdobyło 14 mandatów w 31 osobowej Radzie Miasta Lublin. 16 radnych ma w tej kadencji PiS, jeden przypadł SLD.

Cytat jednego z komentarzy:
23.11.10, 23:27:26
Pan Żuk, okazuje się, że nie zna struktury władzy miejskiej, bowiem proponuje pomieszanie z poplątanym. Radny nie może być "pełnomocnikiem" prezydenta (nawet w cudzysłowie). gdyż reprezentuje władzę uchwałodawczą i kontrolną w stosunku do prezydenta, nie może go reprezentować. Radny natomiast może, a nawet musi kontrolować prezydenta. To co proponuje pan Żuk prowadzi do pomieszania kompetencji między Radą Miasta i prezydentem Miasta, a w rezultacie do rozmycia odpowiedzialności za sprawy miasta. Prezydent zawsze mógłby powiedzieć "to nie ja zawiniłem, bowiem tak chcieli (wymyślili) radni". Gratuluję jednak panu Żukowi chytrości, bo jego propozycja to dobry sposób na to, żeby nic nie robić, za nic nie odpowiadać. Zdaje się, że tę metodę stosował dotychczasowy przełożony pana Żuka prezydent Wasilewski, a teraz chodzi o jej udoskonalenie.
Kurier Lubelski z 23 listopada Radni 'pełnomocnikami" prezydenta
- Chcę, aby radni włączyli się jako "pełnomocnicy" prezydenta we współrządzenie Lublinem - zapowiedział Krzysztof Żuk, kandydat PO na prezydenta Lublina. Przed chwilą podziękował za poparcie jakie udzielili mu mieszkańcy w wyborach (przeszedł do drugiej tury z poparciem 31,15 proc.) i zaprezentował miejskich radnych Platformy. Ugrupowanie zdobyło 14 mandatów w 31 osobowej Radzie Miasta Lublin. 16 radnych ma w tej kadencji Pi... rozwiń
Avatar
kamil / 3 grudnia 2010 r. o 21:45
http://www.youtube.com/watch?v=bhl3o5zGr_s !!! jestem zszokowany glupotą żuka, sprawka to "swój chłop"
Avatar
piter / 3 grudnia 2010 r. o 21:35
głosujcie na Żuka będziecie mieli cukierki i odsnieżony deptak.Już drugi dzień dwie spycharko ładowarki, samochody ciężarowe i około 10-ciu ludzi wywozi śnieg z deptaka jakby nie było pilniejszych zadań dla tego sprzętu i ludzi.Chociażby wywiezienie śniegu z przystanków żeby wygodniej było korzystać z MPK.
Avatar
LBN / 3 grudnia 2010 r. o 21:28
Marszałek zE wsi Chełm, wojewoda ze wsi Biszcza i jeszcze prezydenT Lublina ze wsi Świdnik!!! STOP DLA WIEŚNIAKÓW, AFERZYSTÓW I DOROBKIEWICZÓW "OD PŁUGA ODERWANYCH" W LUBLINIE!!!
Avatar
taj pei / 3 grudnia 2010 r. o 21:25
[quote name='gość' timestamp='1291404250' post='398676']
Do wszystkich, którzy czytają a są gotowi głosować na Żuka: ludzie idźcie na te wybory. Wiem, że śnieg, zimno, że już na nartach można pojeździć. Ale to nieważne. W I turze była różnica 800 głosów! A to oznacza, że każdy głos się liczy, wasz, waszej żony/męża/brata/cioci/mamy itd. Jeśli pomyślicie: "nie pójdę bo zimno" to będzie wielki błąd. Pamiętajcie: cały maryjno-świętojebliwy elektorat zaraz po wyjściu ze mszy popędzi na wybory i wiadomo na kogo zagłosuje. Jeśli nie chcecie klęski Lublina i zapaści na kolejne lata idźcie. To jest czas próby dla wszystkich racjonalnie myślących, wszystkich którzy potrafią odróżnić dobro od zła i którzy mają wyobraźnię sięgającą na kilka-kilkanaście lat naprzód i wierzą, że Lublin nie jest skazany na tę niemoc,która ciągnie się od czasu poprzedniego prezydenta-Pruszkowskiego. Nie pozwólmy wybrać na prezydenta szatana-Sprawki sterowanego przez arcyszatana-Kaczyńskiego.
[/quote]
Popieram w 100%!
Ci, którzy się przyczepili do tego, że Żuk jest ze Świdnika - otóż pan Sprawka jest z Motycza. I co? Nie będziecie głosować na żadnego z nich?
Łatwo się teraz czepiac zastepcy prezydenta bo mozna na niego wszystko zwalić. I wydaje wam się że będzie dobrze jak wybierzecie tego "drugiego" bo ten was wkurza? A jaką macie gwarancję, że ten "drugi" będzie lepszy? Nie patrzcie na to co kandydaci obiecują bo to populizm, wiadomo. Zastanówcie się na spokojnie co będzie lepsze dla Lublina...
[quote name='gość' timestamp='1291404250' post='398676']
Do wszystkich, którzy czytają a są gotowi głosować na Żuka: ludzie idźcie na te wybory. Wiem, że śnieg, zimno, że już na nartach można pojeździć. Ale to nieważne. W I turze była różnica 800 głosów! A to oznacza, że każdy głos się liczy, wasz, waszej żony/męża/brata/cioci/mamy itd. Jeśli pomyślicie: "nie pójdę bo zimno" to będzie wielki błąd. Pamiętajcie: cały maryjno-świętojebliwy elektorat zaraz po wyjściu ze mszy popędzi na wybory i wiadomo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe twarze w Keeza lubelskiej klasie okręgowej

Nowe twarze w Keeza lubelskiej klasie okręgowej

KS Góra Puławska, Tur Milejów i Stok Zakrzówek to nowi beniaminkowie rozgrywek

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"
Magazyn

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"

W Polsce rośnie ponad 3000 roślin, z tego około 1000 jest jadalnych. Nie ma atlasu ani książki, gdzie wszystkie te rośliny jadalne były zebrane - rozmowa z Justyną Pargiełą, zielarzem fitoterapeutą, dyplomowanym ziołoznawcą, uczennicą Łukasza Łuczaja, wegetarianką, pasjonatką dzikich roślin jadalnych

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?
galeria

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?

Prokuratura Rejonowa w Zamościu wyjaśnia, jak doszło do tragicznej śmierci 17-letniego mieszkańca gminy Tyszowce, którego zwłoki wyłowiono w weekend z zalewu w Zamościu. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Albert Krukow utrzelił hat-tricka dla ŁKS Łazy w spotkaniu z Tytanem Wisznice. Bramki gości bronił 59-letni prezes Zenon Stawecki. Bizon Jeleniec pokonał Orła Czemierniki 1:0 po ładnym golu Arkadiusza Osiaka

Lublin. Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy

Lublin. Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy

Od 1 lipca obywatele Ukrainy nie będą już zwolnieni z opłat za przejazdy lubelskimi autobusami i trolejbusami. Władze miasta postanowiły nie przedłużać ulgi wprowadzonej po napaści Rosji na naszego wschodniego sąsiada.

Sukienki z odkrytymi plecami – jak je nosić? 5 zasad, o których warto pamiętać

Sukienki z odkrytymi plecami – jak je nosić? 5 zasad, o których warto pamiętać

Sukienki bez pleców – czy istnieje fason, który sprawia, że czujemy się bardziej kobieco? To także jeden z najlepszych elementów garderoby na lato. Pozwala przetrwać największy upał, a do tego przykuwa uwagę. Warto poświęcić chwilę na to, by wybrać odpowiednią sukienkę – wbrew pozorom seksowne wycięcia da się dopasować do każdej figury. Żeby ci to ułatwić, zebraliśmy kilka zasad co do tego, jak nosić odkryte plecy w sukience.

Gdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Pełna lista

Gdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Pełna lista

Nowi proboszczowie w – Lublinie – parafie – archikatedralna i pw. św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Roztocze), w Kumowie, Żmudzi, Fajsławicach i Chełmie – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela (ul. ks. Księdza Marcelego Mrozka). Zmiany są też w lubelskiej Kurii Metropolitalnej. Dotyczą też 50 wikariuszy, który zmianą miejsce swojej posługi. Niektórzy idą na roczny urlop.

Dyplomy, książki, świadectwa. Koniec roku w SP nr 23 w Lublinie
galeria

Dyplomy, książki, świadectwa. Koniec roku w SP nr 23 w Lublinie

Wręczeniem dyplomów absolwenta i nagród książkowych rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie.

Miał być program in vitro w Lublinie. Ale miasto ma problemy finansowe

Miał być program in vitro w Lublinie. Ale miasto ma problemy finansowe

Władze Lublina nie uruchomią w tym roku zapowiadanego programu dopłat do zabiegów sztucznego zapłodnienia in vitro. Za wprowadzeniem takich dopłat niemal trzy lata temu opowiedziała się Rada Miasta. Dotychczas niewiele z tego wynikło.

Pogoń 96 Łaszczówka – Błękitni Obsza 0:3. Pozostałe wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń 96 Łaszczówka – Błękitni Obsza 0:3. Pozostałe wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń 96 Łaszczówka nie zdołała wykorzystać atutu własnego boiska i przegrała z Błękitnymi Obsza aż 0:3 w ostatniej kolejce rozgrywek. Zespół Jerzego Bojko może jednak mieć powody do zadowolenia, bo zaliczył świetną rundę wiosenną. Z kolei Błękitni wciąż wierzą, że to oni znajdą się na koniec sezonu na pierwszym miejscu.

Zamość. Elvis dla pań. Kobiecy wieczór w kinie
30 czerwca 2022, 19:30

Zamość. Elvis dla pań. Kobiecy wieczór w kinie

Zaplanowano seans filmowy, a przed nim konkursy z nagrodami dla pań, które zasiądą na widowni. W czwartek Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na „Kobiecy wieczór”.

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online?

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online?

Pożyczka dostępna online to aktualnie jeden z najszybszych sposobów, aby otrzymać dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu. Zdecydowanym liderem takich rozwiązań są firmy pożyczkowe, których głównym celem jest to, aby środki z pożyczki trafiły, jak najszybciej na konto klienta. Uproszczony sposób wnioskowania sprawia, że klienci coraz częściej decydują się właśnie na korzystanie z usług sektora pozabankowego. Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online.

Styl marokański w kuchni, sypialni i salonie – co potrzebujesz?

Styl marokański w kuchni, sypialni i salonie – co potrzebujesz?

Ciepłe kolory, dekoracyjny przepych, orientalne wzory z koniczyną w roli głównej, niecodzienne faktury – styl rodem z Maroka jest niezwykle żywiołowy i energetyczny. Chcesz wprowadzić go do swojego wnętrza? Skorzystaj z naszych podpowiedzi. Poniżej wyjaśniamy, jakie są główne założenia marokańskiego stylu i jakie elementy warto wprowadzić do swojej kuchni, sypialni i salonu, by wszystko ze sobą współgrało.

Wymiana ekranu w iPhone – czy to się jeszcze opłaca?

Wymiana ekranu w iPhone – czy to się jeszcze opłaca?

Wymiana ekranu w iPhone dla niejednego właściciela słuchawki z nadgryzionym jabłkiem może brzmieć jak fatalny pomysł. Po uszkodzeniu matrycy kilkuletni, wciąż dobry smartfon osoby takie wolą spisać na straty, a w jego miejsce nabyć inne – w przypadku ograniczonego budżetu często gorsze – urządzenie. Nie musi minąć sporo czasu, by rzeczywistość spędzona z zastępczym telefonem w ręku zweryfikowała możliwości takiego sprzętu. Za iPhone’ami stoi nie tylko gigantyczna marka. Na swoją pozycję w pełni zasłużyły sobie płynnym i wygodnym działaniem, na którym po prostu można polegać. To jakość, której nie odrzuca się z powodu jednej usuwalnej usterki.

"Chcieliśmy by dzieci wiedziały, co działo się w naszej małej ojczyźnie". Widowisko w Sobieszczanach
Zdjęcia
galeria

"Chcieliśmy by dzieci wiedziały, co działo się w naszej małej ojczyźnie". Widowisko w Sobieszczanach

W niedzielne popołudnie w Sobieszczanach na łące nad Nędznicą odbyło się wyjątkowe widowisko historyczne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium