Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

28 lutego 2003 r.
10:59
Edytuj ten wpis

Sen o wielkim mieście

0 0 A A

Samolot z Frankfurtu ląduje na lubelskim (ale położonym w Świdniku) lotnisku. Obwodnicą wokół Lublina podróżni szybko przejeżdżają na drugi koniec miasta, gdzie odbywają się wielkie targi. Część kieruje się do „krzemowej doliny” – lubelskiego kompleksu laboratoriów i firm specjalizujących się w rozwoju najnowocześniejszych technologii. Nie, to nie sen. Taka może być lubelska rzeczywistość połowy drugiej dekady obecnego wieku. ..
Setki milionów złotych, a jeśli uwzględnić obwodnicę wokółmiejską, to nawet miliardy, mają kosztować zapowiadane lub już realizowane inwestycje w Lublinie. Co z tych planów ma szanse stać się faktem za 10-15 lat?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Targowy Lublin
Od jesieni ub. roku trwają race w Parku Ludowym przy budowie Regionalnego Centrum Targowo – Wystawienniczego.
– Najtrudniejszy etap mamy już za sobą – podkreśla Jakub Mikołajczyk, dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.
Chodzi o palowanie podmokłego gruntu parku. Na blisko 700 betonowych palach ma być wylana płyta, na której będzie się utrzymywać konstrukcja hali wystawienniczej. Sama hala, o powierzchni ponad 3 tys. mkw, będzie mieć antresolę, zaplecze socjalno-techniczne oraz parking dla wystawców na 250 aut.
– Roboty mają się zakończyć jesienią. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku w nowym obiekcie odbędzie się pierwsza impreza targowa – zakłada Mikołajczyk.
Koszt pierwszego etapu budowy jest szacowany na 20 mln zł.
– To pieniądze z budżetu państwa i województwa, później obiekt przejmie spółka Międzynarodowe Targi Lubelskie – uzupełnia Mikołajczyk. – Będzie to pierwsze tego typu centrum wystawiennicze w Lublinie. Może nie na skalę Poznania, ale o przyzwoitym standardzie.
Lubelska „Dolina Krzemowa”
Wizja parku naukowo – technologicznego na lubelskim Felinie, przez inicjatorów zwanego lubelską doliną krzemową, powstaje od kilku lat wraz ze strategią rozwoju województwa.
– Plany się skonkretyzowały, mamy w tegorocznym budżecie województwa 12,5 mln zł na realizacje projektu, na Felinie czeka na zagospodarowanie 20 ha ziemi – mówi Jerzy Jankowski z Wydziału Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.
W pierwszym etapie ma być zagospodarowanych 4-5 ha.
– Powstanie obiekt biurowo-laboratoryjny, w którym będą też sale konferencyjne. Prace przy jego budowie mają ruszyć w połowie roku – informuje Jankowski. – Około pięciu lat potrwa realizacja drugiego etapu, którego koszt szacujemy na 40-50 mln zł. Liczymy, że zagospodarowanie całego terenu potrwa ok. 10 lat, a nakłady inwestycyjne sięgną setek milionów złotych.
City centre
Taką nazwę ma nosić centrum kongresowo-hotelowe, multikino, kilkupiętrowy pasaż handlowo-usługowy oraz parking podziemny na kilkaset samochodów przy ul. Lipowej. Inwestycje ma realizować Movement Poland, firma o kapitale polsko-izraelskim.
Przymiarki do wielkiej inwestycji przy Lipowej trwały od końca lat 90., ale dopiero w maju 2001 firma otrzymała pozwolenie na budowę.
Roboty mają ruszyć wiosną. W pierwszym etapie inwestor chce wybudować część usługowo-handlową, parking i multikina.
Realizacja projektu może potrwać ok. 6 lat. Nie wiadomo, jakie sumy pochłonie budowa kompleksu, początkowo inwestor deklarował nakłady rzędu 40–50 mln USD. Ale prawdopodobnie będą one zmniejszone.
Norweski desant na Wieniawie
W ciągu 8-10 lat radykalnie ma się zmienić otoczenia wokół stadionu Lublinianki. W maju ub. roku, po ponad dwóch latach negocjacji, działkę o powierzchni ok. 7 ha wydzierżawili przedsiębiorcy występujący pod szyldem Norweska Grupa Inwestycyjna. Chcą, aby na Wieniawie powstało centrum konferencyjno- sportowe, w którego skład wejdą m.in. galerie handlowe, hotel, stacja paliw, nowoczesny, częściowo kryty stadion na 14 tys. miejsc i dwukondygnacyjna hala sportowa.
Od początku Norwegowie zapowiadali, że skala inwestycji, jak na Lublin, będzie ogromna. Budowa kompleksu miała kosztować 80–100 mln USD. Teraz wiadomo, że nakłady będą mniejsze.
– Do zagospodarowani mamy o hektar mniej gruntu niż na początku (chodzi o teren dawnego cmentarza żydowskiego – red.) dlatego nakłady spadną o ok. 20 proc. – mówi mecenas Tomasza Drozd, reprezentujący Norwegów.
Norwegowie szukają partnerów, którzy będą chcieli zainwestować w Lublinie.
– Jeśli negocjacje się szybko zakończą, a jest taka szansa, bo rozmowy m.in.. z inwestorami z Wielkiej Brytanii są bardzo zaawansowane, to prace mogłyby ruszyć jeszcze w tym roku – twierdzi Drozd.
Pocztowe centrum Wschód – Zachód
Ma to być terminal ekspedycyjno – rozdzielczy, który przejmie cały ruch pocztowy ze wschodu na zachód Europy. Wiąże się to m.in. z rozbudową dwóch bardzo ważnych przejść granicznych – w Dorohusku i Terespolu.
– Budowa terminalu będzie jedną z największych inwestycji w regionie – zapewnia Czesław Kowalski, z-ca dyrektora generalnego Poczty Polskiej ds. marketingu i sprzedaży. – Koszt budowy jest szacowany na kilkadziesiąt milionów złotych.
Obiekty zajmą teren o powierzchni 10 ha, a budynki będą miały 20 tysięcy metrów kwadratowych. Nie wiadomo jeszcze gdzie powstanie terminal. – Mamy trzy wskazania działek, na razie nie mogę jednak zdradzić, o jakie miejsca chodzi. Są to parcele w obrębie granic administracyjnych Lublina – dodaje Kowalski.
Terminal na powstać w ciągu trzech lat. W tym roku Poczta Polska ma kupić teren oraz zakończyć etap projektowy.
– Budowa ruszy w roku przyszłym. Liczymy, że uda się ją zakończyć w ciągu dwóch lat – zdradza Kowalski.
Tunelem przez al. Racławickie
Budowa tunelu i kaskady ma być najbardziej spektakularną inwestycją drogową w Lublinie. Jej koszt jest szacowany na ponad 100 mln zł. Przebudowa połączenia między ul. Poniatowskiego a rondem na Zana- Filaretów to jeden z etapów realizacji szybkiej trasy łączącej północne i południowe dzielnice Lublina. Sam tunel pod al. Racławickimi ma mieć 510 m długości, kolejne 110 m ma liczyć wiadukt nad ul. Głęboką.
Inwestycja ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego tzn. inwestor sfinansuje budowę z własnych pieniędzy, a później miasto zwróci je w ratach. Ofertę budowy złożyło pięć konsorcjów finansowo-wykonawczych.
Na rozstrzygnięcie przetargu i wybór wykonawcy trzeba będzie poczekać co najmniej do czerwca. Kolejnych kilka miesięcy zajmą prace dokumentacyjne i projektowe. Same roboty przy tunelu mogą ruszyć wiosną 2004 roku. Ile potrwają?
– Liczę, że ok. dwóch lat – mówi Henryk Korczewski, dyrektor Wydzziału Strategii i Rozwoju.
Port Lotniczy Lublin
Przygotowania do rozbudowy lotniska w Świdniku trwają od pięciu lat. W powołanej w celu budowy spółce Port Lotniczy Lublin w Świdniku znalazły się m.in. władze samorządowe Lublina i Świdnika oraz firmy państwowe.
Lotnisko ma obsługiwać małe samoloty pasażerskie, z miejscami dla 50 osób. Koszt budowy jest szacowny na 55 mln zł. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to prace ruszą pod koniec tego roku.
– Realizacja projektu zajmie dwa. To nie jest ogromna inwestycja – mówi Stanisław Wysok, członek Rady Nadzorczej Port lotniczy Lublin SA w Świdniku.
Lotnisko mogłoby przyjąć pierwszych pasażerów już w 2005 roku.
– Z naszych symulacji wynika, że do 2021 roku liczba pasażerów powinna w ciągu roku sięgnąć 400-450 tysięcy – dodaje Wysok.
Obwodnica
– To inwestycja niezbędna dla miasta, arteria o podstawowym znaczeniu dla ruchu tranzytowego – zapewnia Wiesław Persdeus, z-ca prezydenta Lublina. –Niestety, nasz bezpośredni wpływ na jej powstanie jest minimalny.
Budowa obwodnicy pozostaje w gestii generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
– Liczymy, że odcinek północny może być zrealizowany w latach 2008-2010 – mówi Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA. – Obwodnica nie będzie przebiegała dookoła Lublina, ma powstać po zachodniej i północnej stronie miasta. W sumie ma liczyć – od węzła w Konopnicy przez Dąbrowicę, Elizówkę do Świdnika – 33 km długości.
Obwodnica ma kosztować ok.1,5 miliarda złotych.Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 4 24

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 41 6

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 25 25

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 56 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.