Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

14 grudnia 2012 r.
13:10
Edytuj ten wpis

Telewizja cyfrowa w Lublinie i woj. lubelskim. Jak odbierać?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Już teraz w Lubelskiem można korzystać z dobrodziejstw naziemnej telewizji cyfrowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Warto odpowiednio wcześnie zapewnić sobie możliwość jej odbioru. Sygnał z nadajników analogowych zostanie wyłączony 17 czerwca przyszłego roku. Jak się do tego przygotować?

W województwie lubelskim można odbierać sygnał cyfrowy z ośmiu nadajników, choć niektóre z nich znajdują się już poza granicami naszego regionu. Mowa o tych samych masztach, które służą do rozsiewania sygnału analogowego.

– Najsilniejszy jest nadajnik w Piaskach, który zapewnia odbiór na bardzo dużym obszarze województwa – mówi Andrzej Kaczor z lubelskiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Kolejne nadajniki znajdują się w Tarnawatce koło Zamościa, w Rykach koło Dęblina, Łosicach koło Siedlec, na Świętym Krzyżu koło Kielc, a niektórzy mieszkańcy okolic Biłgoraja i Janowa Lubelskiego mogą też odbierać w swych domach sygnał z nadajnika zlokalizowanego w Leżajsku.

Co płynie z nadajnika?

Wszystkie wspomniane nadajniki zapewniają odbiór pierwszego i drugiego multipleksu (MUX-1, MUX-2). Jedynie sygnał docierający do nas z Tarnobrzega umożliwia odbiór tylko pierwszego multipleksu.

Jest też multipleks trzeci (MUX-3), ale na razie możliwości jego odbioru są w naszym regionie bardzo ograniczone. – Dostępny jest na terenie samego Lublina i to od strony Biłgoraja, Piask i Zamościa. Od strony warszawskiej troszeczkę mniej – mówi Kaczor. Zasięg MUX-3 ma się zwiększyć dopiero po wyłączeniu tradycyjnego analogowego sygnału. Eksperci tłumaczą, że spowoduje to uwolnienie częstotliwości, które znajdują się zbyt blisko tych potrzebnych MUX-3, by jego zasięg zwiększyć już teraz.

Multipleks, czyli co?

To nic innego, jak cyfrowy pakiet kilku programów telewizyjnych. Ci, którzy mają dostęp do MUX-1 i MUX-2, mogą odbierać wszystkie programy, które teraz znajdują się w ofercie ogólnodostępnej i bezpłatnej analogowej telewizji naziemnej. Ale nie tylko, bo zyskamy dostęp do kanału TVP1 HD nadawanego w większej rozdzielczości, czy np. muzycznej stacji ESKA TV.

Jakie programy znajdziemy w multipleksach

w MUX-1: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, TTV
w MUX-2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6
w MUX-3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia

Poza programami telewizyjnymi dostępny będzie też elektroniczny przewodnik po programach. Używając pilota, będzie można sprawdzić na ekranie, jakie audycje oferują w tym samym czasie inne stacje, do których mamy dostęp. Telewizja cyfrowa daje też nadawcom możliwość świadczenia usługi VOD, czyli wideo na życzenie.

Jaki to ma zasięg?

Urząd Komunikacji Elektronicznej nie przewiduje występowania w naszym województwiebiałych plam w zasięgu telewizji cyfrowej. – Białych plam, jako takich nie ma. Mogą być obszary o wyższym lub niższym poziomie sygnału.

Tam, gdzie sygnał jest słabszy wystarczy zastosowanie nieco wyższych lub mocniejszych anten odbiorczych – stwierdza Władysław Zwierzchowski, dyrektor lubelskiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Taka konieczność może wystąpić na obszarach znajdujących się dalej od nadajników, m.in. na wschodnich krańcach województwa.

O tym, że nie będzie obszarów pozbawionych odbioru telewizji zapewnia spółka TP Emitel, która zajmuje się rozsyłaniem sygnału z nadajników. Urzędnicy sprawdzają teraz te zapewnienia, krążąc po regionie ze specjalistycznym sprzętem. Do tej pory sprawdzili ponad 20 proc. powierzchni województwa. – Okazało się, że dobry odbiór jest możliwy nawet przy nieco niższym poziomie sygnału od tego, który był przyjmowany do obliczeń – dodaje Zwierzchowski.

Pełne rozeznanie w terenie inspektorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej powinni mieć do kwietnia przyszłego roku.

Kiedy zniknie stary sygnał

W województwie lubelskim analogowe nadajniki telewizji naziemnej mają być wyłączone 17 czerwca 2013 r. – Z jednym małym wyjątkiem. Ci, którzy odbierają sygnał z nadajnika w Leżajsku będą go mieć jeszcze do 23 lipca przyszłego roku – dodaje Andrzej Kaczor.

Do tego czasu trzeba zapewnić sobie możliwość odbioru telewizji cyfrowej.

Jak odbierać nową telewizję

Potrzebujemy anteny i ekranu, na który będziemy patrzeć. Jeśli już teraz mamy sprawną antenę, to nowa nie będzie nam potrzebna. – Używamy tej samej, co teraz – mówi Zwierzchowski. Nie potrzeba żadnego talerza do odbioru satelitarnego. Wystarczy zwykła antena z drutu. Niektórzy będą mogli zadowolić się nawet anteną pokojową, stawianą np. na regale, ale tego eksperci nie polecają. – Taka antena jest bardzo podatna na wszelkie zakłócenia, np. od suszarki. Przez kilka dni odbiór może być dobry, a później okaże się, że widzimy kwadraty. Zalecamy raczej stosowanie anten zewnętrznych, skierowanych w stronę nadajnika – radzi Zwierzchowski.

Antena może być też wyposażona dodatkowo we wzmacniacz. – Ale zalecamy używanie tych bez wzmacniacza, bo takie urządzenie zwiększa podatność na zakłócenia, podobnie jak zbyt długi kabel. Przewód powinien być dobrej jakości. Odbiór może być też realizowany za pomocą komputera wyposażonego w tzw. kartę telewizyjną lub ze specjalną przystawką. W tuner telewizyjny wyposażone są też niektóre monitory komputerowe – mówi szef lubelskiej delegatury UKE.

Urzędnicy podpowiadają też, by w sklepie nie ekscytować się napisami na opakowaniach anten, na których producenci kuszą, że jest to urządzenie umożliwiające odbiór telewizji cyfrowej. Napis można traktować tylko jako ozdobę, bo tak samo sygnał odbiera antena, która nie jest w ten sposób reklamowana, a może okazać się, że jest też tańsza.

Co z telewizorem?

Nieważne, czy używamy starej anteny, czy kupiliśmy nową, bo liczy się to, czy telewizor "zrozumie” sygnał, który będzie od niej dostawał. Jeśli odbiornik ma tuner DBVT- MPEG4, wtedy możemy być spokojni, że nic nas nie zaskoczy. Do telewizora, który takiego oznaczenia nie ma powinniśmy dokupić dekoder. Takie urządzenia kosztują kilkadziesiąt złotych i można je bez problemu kupić w każdym sklepie ze sprzętem RTV. Można kupić, ale nie wiadomo jak długo, bo… trzeba uważać na zagrożenia

Im bliżej do wyłączenia sygnału analogowego, tym więcej będzie chętnych na dekodery i może się tu odezwać klasyczny polski syndrom odwlekania wszystkiego na ostatnią chwilę. Tak, jak w ostatnim dniu kwietnia tuż przed północą na poczcie głównej ustawiają się kolejki tych, którzy chcą zdążyć ze złożeniem zeznania podatkowego, tak samo możemy stać w sklepach ze sprzętem RTV. A wtedy dekoderów może zwyczajnie zabraknąć. Takie problemy mieli już mieszkańcy woj. lubuskiego, które jako pierwsze pożegnało się z analogowym sygnałem telewizyjnym.

Drugie zagrożenie to oszuści, którzy w Lubuskiem okazali się plagą. Policja zanotowała już pierwszy przypadek w Lublinie. 26-letni mężczyzna krążył po domach na Kalinowszczyźnie, tłumacząc, że od 2013 r. mieszkańcy stracą dostęp do telewizji, o ile nie podpiszą umowy na montaż telewizji satelitarnej. Oczywiście, było to nieprawdą. Dzięki trzeźwości umysłu jednej z mieszkanek oszust wpadł w ręce policji. Usłyszał dwa zarzuty.
Naciągacze mogą też proponować wadliwy sprzęt lub sprzedawać go po zawyżonych cenach, mówiąc, że to promocja i roztaczając wizje korzyści.

Tu szukaj pomocy

Masz jakiekolwiek wątpliwości co do "superoferty”, którą ktoś Ci przedstawia? Czujesz, że ktoś próbuje tobą manipulować? Nie wiesz, jaki sprzęt kupić, by móc oglądać telewizję? W dni robocze w godz. 8.15–16.15 możesz zadzwonić do ekspertów Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numer 81 743 40 43.

Z jakich nadajników odbieramy sygnał

Piaski: MUX-1 – kanał 33, MUX-2 – kanał 21
Tarnawatka: MUX-1 – kanał 50, MUX-2 – kanał 52
Ryki: MUX-1– kanał 22, MUX-2 – kanał 24
Łosice: MUX-1– kanał 36, MUX-2 – kanał 24
Święty Krzyż: MUX-1– kanał 62, MUX-2 – kanał 36
Leżajsk: MUX-1– kanał 37, MUX-2 – kanał 67
Tarnobrzeg: MUX-1– kanał 37

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jan / 16 czerwca 2019 o 09:40
+1
Kilka wpisów i żaden nie na temat. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia w tym temacie to po co się produkujesz. Temat jest prosty, jak odbierać. Więc napisz jaka antena z jakimi parametrami, jaki kierunek ustawienia, itp.
Avatar
ssssss / 16 grudnia 2012 o 10:03
0
http://kinolive.pl/pp/szperacz
Avatar
AX / 15 marca 2013 o 21:15
-1
No tak ale w UPC mają w głębokim poważaniu cyfryzację. Dostają kasę od każdego mieszkania kradnąc sygnał.
Sygnał cyfrowy dostarczany jest od dawna, ale UPC która dostaje pieniądze za dostarczanie sygnału telewizyjnego - narzucone opłatą w czynszu przez spółdzielnie na lokatorów, zamiast dostarczać ogólnie dostępny sygnał cyfrowy i 19 kanałów cyfrowo i kilka dostępnych za darmo analogowych, przesyła tylko tvp1, tvp2, tvp3, polsat, tvn, tv puls i TYLE.
Chcesz więcej to wykup pełny pakiet... a gdzie reszta kanałów cyfrowych??? Czyż to nie kradzież sygnału? Za którą dostaje się zapłatę.
Jeżeliby utrzymać anteny na dachach budynków/bloków każdy już dawno miałby w domu sygnał cyfrowy, ale nie. Lepiej było dogadać spółdzielnia-UPC i brać po 6-7 zł od mieszkania za nic ( blok ok 100 mieszkań to już ok 700 zl, osiedle tylko 10 bloków to juz 7 tyś zł - za nic, czyli pakiet podstawowy UPC. )
Dodatkowo UPC zapowiedziało iż po wyłączeniu sygnału analogowego i całkowitym przejściu na sygnał cyfrowy oni dalej będą dostarczać tylko sygnał analogowy!!!! Cyfrowy za dodatkową opłatą!
A co z wykluczeniem cyfrowym mieszkańców?? Czy to jest zgodne z prawem?? Pomijam kradzież/niedostarczanie obecnego sygnału. Gdzie jest UOKIK?? Przecież to ewidentne praktyki monopolistyczne i wykorzystywanie swojej dominującej pozycji na dostarczanie sygnału do bloków.
No tak ale w UPC mają w głębokim poważaniu cyfryzację. Dostają kasę od każdego mieszkania kradnąc sygnał.
Sygnał cyfrowy dostarczany jest od dawna, ale UPC która dostaje pieniądze za dostarczanie sygnału telewizyjnego - narzucone opłatą w czynszu przez spółdzielnie na lokatorów, zamiast dostarczać ogólnie dostępny sygnał cyfrowy i 19 kanałów cyfrowo i kilka dostępnych za darmo analogowych, przesyła tylko tvp1, tvp2, tvp3, polsat, tvn, tv puls i TYLE.
Chcesz więcej to wykup pełny pakiet... a gdzie reszta kanałów cyfrowych??? Czyż ... rozwiń
Avatar
:) / 16 grudnia 2012 o 21:08
-1
[quote name='mar67' timestamp='1355679706' post='710208']
Ludzie nie dajcie sobie wciskać kitu !
Ta cała cyfryzacja zmienia tylko formę sygnału.
Treść i zawartość programowa się nie zmieniała a powiedziałbym nawet że pogorszyła.
Co z tego że jest 15 cyfrowych kanałów jak oglądać nie ma co.
To za PRL na dwóch programach było więcej ciekawych audycji i filmów.

Już jest blisko szczególnie na komercyjnych kanałach oraz TVPinfo że to program będzie przerywnikiem reklam anie odwrotnie.
A o podbijaniu poziomu dźwięku na reklamach nie wspomnę.
[/quote]

Jeśli chodzi o treści programowe - święta racja. Trudno jednak mieć pretensje do nowinek technicznych o to, że są . . .
[quote name='mar67' timestamp='1355679706' post='710208']
Ludzie nie dajcie sobie wciskać kitu !
Ta cała cyfryzacja zmienia tylko formę sygnału.
Treść i zawartość programowa się nie zmieniała a powiedziałbym nawet że pogorszyła.
Co z tego że jest 15 cyfrowych kanałów jak oglądać nie ma co.
To za PRL na dwóch programach było więcej ciekawych audycji i filmów.

Już jest blisko szczególnie na komercyjnych kanałach oraz TVPinfo że to program będzie przerywnikiem reklam anie od... rozwiń
Avatar
mar67 / 16 grudnia 2012 o 18:41
-1
Ludzie nie dajcie sobie wciskać kitu !
Ta cała cyfryzacja zmienia tylko formę sygnału.
Treść i zawartość programowa się nie zmieniała a powiedziałbym nawet że pogorszyła.
Co z tego że jest 15 cyfrowych kanałów jak oglądać nie ma co.
To za PRL na dwóch programach było więcej ciekawych audycji i filmów.

Już jest blisko szczególnie na komercyjnych kanałach oraz TVPinfo że to program będzie przerywnikiem reklam anie odwrotnie.
A o podbijaniu poziomu dźwięku na reklamach nie wspomnę.
Avatar
hm / 16 grudnia 2012 o 16:07
-1
Telewizja? -NIE, DZIĘKUJĘ!
Dzisiaj TV to prawie w całości tuba propagandowa rządzących, służąca tzw. "urabianiu mas", ponieważ zamiast informować, dezinformuje.
Zamiast uczyć dobrych wzorców, deprawuje promując patologie.
Zamiast dbać o kulturę narodu, wzoruje się na zaimportowanych zachodnich standardach przeczących wartościom, które powinniśmy pielęgnować i które warto krzewić w następnych pokoleniach.
Zamiast wspierać rozwój duchowy odbiorców, pilnuje by w głowach widzów rządził konsumpcjonizm.
Zastanawiające czemu to wszystko ma służyć?
Telewizja? -NIE, DZIĘKUJĘ!
Dzisiaj TV to prawie w całości tuba propagandowa rządzących, służąca tzw. "urabianiu mas", ponieważ zamiast informować, dezinformuje.
Zamiast uczyć dobrych wzorców, deprawuje promując patologie.
Zamiast dbać o kulturę narodu, wzoruje się na zaimportowanych zachodnich standardach przeczących wartościom, które powinniśmy pielęgnować i które warto krzewić w następnych pokoleniach.
Zamiast wspierać rozwój duchowy odbiorców, pilnuje by w głowach widzów rządził konsumpcjonizm.
... rozwiń
Avatar
panifrau / 16 grudnia 2012 o 13:51
-1
telewizja [size=6]opium dla ludu[/size] [font=lucida sans unicode,lucida grande,sans-serif]tvn polsat[/font]
[size=6][size=3][size=4][size=5]propaganda żydów[/size][/size][/size][/size]
Avatar
eh / 16 grudnia 2012 o 12:40
-1
Po co komu telewizja, samestarocie puszczają jako mega hity, pełno reklam. Masz internet oglądasz co chcesz.
Avatar
Jan / 16 czerwca 2019 o 09:40
+1
Kilka wpisów i żaden nie na temat. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia w tym temacie to po co się produkujesz. Temat jest prosty, jak odbierać. Więc napisz jaka antena z jakimi parametrami, jaki kierunek ustawienia, itp.
Avatar
AX / 15 marca 2013 o 21:15
-1
No tak ale w UPC mają w głębokim poważaniu cyfryzację. Dostają kasę od każdego mieszkania kradnąc sygnał.
Sygnał cyfrowy dostarczany jest od dawna, ale UPC która dostaje pieniądze za dostarczanie sygnału telewizyjnego - narzucone opłatą w czynszu przez spółdzielnie na lokatorów, zamiast dostarczać ogólnie dostępny sygnał cyfrowy i 19 kanałów cyfrowo i kilka dostępnych za darmo analogowych, przesyła tylko tvp1, tvp2, tvp3, polsat, tvn, tv puls i TYLE.
Chcesz więcej to wykup pełny pakiet... a gdzie reszta kanałów cyfrowych??? Czyż to nie kradzież sygnału? Za którą dostaje się zapłatę.
Jeżeliby utrzymać anteny na dachach budynków/bloków każdy już dawno miałby w domu sygnał cyfrowy, ale nie. Lepiej było dogadać spółdzielnia-UPC i brać po 6-7 zł od mieszkania za nic ( blok ok 100 mieszkań to już ok 700 zl, osiedle tylko 10 bloków to juz 7 tyś zł - za nic, czyli pakiet podstawowy UPC. )
Dodatkowo UPC zapowiedziało iż po wyłączeniu sygnału analogowego i całkowitym przejściu na sygnał cyfrowy oni dalej będą dostarczać tylko sygnał analogowy!!!! Cyfrowy za dodatkową opłatą!
A co z wykluczeniem cyfrowym mieszkańców?? Czy to jest zgodne z prawem?? Pomijam kradzież/niedostarczanie obecnego sygnału. Gdzie jest UOKIK?? Przecież to ewidentne praktyki monopolistyczne i wykorzystywanie swojej dominującej pozycji na dostarczanie sygnału do bloków.
No tak ale w UPC mają w głębokim poważaniu cyfryzację. Dostają kasę od każdego mieszkania kradnąc sygnał.
Sygnał cyfrowy dostarczany jest od dawna, ale UPC która dostaje pieniądze za dostarczanie sygnału telewizyjnego - narzucone opłatą w czynszu przez spółdzielnie na lokatorów, zamiast dostarczać ogólnie dostępny sygnał cyfrowy i 19 kanałów cyfrowo i kilka dostępnych za darmo analogowych, przesyła tylko tvp1, tvp2, tvp3, polsat, tvn, tv puls i TYLE.
Chcesz więcej to wykup pełny pakiet... a gdzie reszta kanałów cyfrowych??? Czyż ... rozwiń
Avatar
:) / 16 grudnia 2012 o 21:08
-1
[quote name='mar67' timestamp='1355679706' post='710208']
Ludzie nie dajcie sobie wciskać kitu !
Ta cała cyfryzacja zmienia tylko formę sygnału.
Treść i zawartość programowa się nie zmieniała a powiedziałbym nawet że pogorszyła.
Co z tego że jest 15 cyfrowych kanałów jak oglądać nie ma co.
To za PRL na dwóch programach było więcej ciekawych audycji i filmów.

Już jest blisko szczególnie na komercyjnych kanałach oraz TVPinfo że to program będzie przerywnikiem reklam anie odwrotnie.
A o podbijaniu poziomu dźwięku na reklamach nie wspomnę.
[/quote]

Jeśli chodzi o treści programowe - święta racja. Trudno jednak mieć pretensje do nowinek technicznych o to, że są . . .
[quote name='mar67' timestamp='1355679706' post='710208']
Ludzie nie dajcie sobie wciskać kitu !
Ta cała cyfryzacja zmienia tylko formę sygnału.
Treść i zawartość programowa się nie zmieniała a powiedziałbym nawet że pogorszyła.
Co z tego że jest 15 cyfrowych kanałów jak oglądać nie ma co.
To za PRL na dwóch programach było więcej ciekawych audycji i filmów.

Już jest blisko szczególnie na komercyjnych kanałach oraz TVPinfo że to program będzie przerywnikiem reklam anie od... rozwiń
Avatar
mar67 / 16 grudnia 2012 o 18:41
-1
Ludzie nie dajcie sobie wciskać kitu !
Ta cała cyfryzacja zmienia tylko formę sygnału.
Treść i zawartość programowa się nie zmieniała a powiedziałbym nawet że pogorszyła.
Co z tego że jest 15 cyfrowych kanałów jak oglądać nie ma co.
To za PRL na dwóch programach było więcej ciekawych audycji i filmów.

Już jest blisko szczególnie na komercyjnych kanałach oraz TVPinfo że to program będzie przerywnikiem reklam anie odwrotnie.
A o podbijaniu poziomu dźwięku na reklamach nie wspomnę.
Avatar
hm / 16 grudnia 2012 o 16:07
-1
Telewizja? -NIE, DZIĘKUJĘ!
Dzisiaj TV to prawie w całości tuba propagandowa rządzących, służąca tzw. "urabianiu mas", ponieważ zamiast informować, dezinformuje.
Zamiast uczyć dobrych wzorców, deprawuje promując patologie.
Zamiast dbać o kulturę narodu, wzoruje się na zaimportowanych zachodnich standardach przeczących wartościom, które powinniśmy pielęgnować i które warto krzewić w następnych pokoleniach.
Zamiast wspierać rozwój duchowy odbiorców, pilnuje by w głowach widzów rządził konsumpcjonizm.
Zastanawiające czemu to wszystko ma służyć?
Telewizja? -NIE, DZIĘKUJĘ!
Dzisiaj TV to prawie w całości tuba propagandowa rządzących, służąca tzw. "urabianiu mas", ponieważ zamiast informować, dezinformuje.
Zamiast uczyć dobrych wzorców, deprawuje promując patologie.
Zamiast dbać o kulturę narodu, wzoruje się na zaimportowanych zachodnich standardach przeczących wartościom, które powinniśmy pielęgnować i które warto krzewić w następnych pokoleniach.
Zamiast wspierać rozwój duchowy odbiorców, pilnuje by w głowach widzów rządził konsumpcjonizm.
... rozwiń
Avatar
panifrau / 16 grudnia 2012 o 13:51
-1
telewizja [size=6]opium dla ludu[/size] [font=lucida sans unicode,lucida grande,sans-serif]tvn polsat[/font]
[size=6][size=3][size=4][size=5]propaganda żydów[/size][/size][/size][/size]
Avatar
eh / 16 grudnia 2012 o 12:40
-1
Po co komu telewizja, samestarocie puszczają jako mega hity, pełno reklam. Masz internet oglądasz co chcesz.
Avatar
ssssss / 16 grudnia 2012 o 10:03
0
http://kinolive.pl/pp/szperacz
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Mamy 30 dzieci po terminie do zaszczepienia". W Lublinie brakuje szczepionek

"Mamy 30 dzieci po terminie do zaszczepienia". W Lublinie brakuje szczepionek 0 0

– Kolejna wizyta w sanepidzie w Lublinie w tym miesiącu, i znów brakuje szczepionek. Mamy 30 dzieci po terminie do zaszczepienia, a dostałem tylko 10 sztuk – irytuje się Tomasz Zieliński, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców

Kto pomylił basen z toaletą! Pływalnia w Zamościu zamknięta po „incydencie higienicznym”

Kto pomylił basen z toaletą! Pływalnia w Zamościu zamknięta po „incydencie higienicznym” 0 0

Trzeba było poddać dezynfekcji miejską krytą pływalnię w Zamościu. Baseny są zamknięte po „incydencie higienicznym”. Na ponowne otwarcie pływacy poczekają przynajmniej do poniedziałku.

Z Muzeum Sienkiewicza do urzędu gminy. Maciej Cybulski znalazł nową pracę

Z Muzeum Sienkiewicza do urzędu gminy. Maciej Cybulski znalazł nową pracę 0 0

Maciej Cybulski dotychczasowy dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej otrzymał już nową propozycję pracy. Zostanie zastępcą wójta gminy Krzywda.

Koncert Olgi Polikowskiej w Kazimierzu Dolnym
14 grudnia 2019, 20:00

Koncert Olgi Polikowskiej w Kazimierzu Dolnym 0 0

Bistro Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym zaprasza na koncert Olgi Polikowskiej, który odbędzie się 14 grudnia o godz. 20.

Zboczeniec z Lublina już wcześniej napastował pasażerkę w autobusie

Zboczeniec z Lublina już wcześniej napastował pasażerkę w autobusie 0 10

Ocierał się o nastolatkę, a później onanizował na placu Litewskim w Lublinie. 58-letni Mirosław L. usłyszał właśnie prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna ma już na koncie podobne zdarzenie.

Większa część kompleksu Aqua Lublin zamknięta
film

Większa część kompleksu Aqua Lublin zamknięta 24 5

W najbliższych dniach zamknięta będzie większa część rekreacyjna Aqua Lublin. Wszystko przez awarię większej części kompleksu.

Wypadek na trasie Kraśnik – Annopol. Bus zderzył się z samochodem dostawczym

Wypadek na trasie Kraśnik – Annopol. Bus zderzył się z samochodem dostawczym 0 0

Dziś około godz. 17. w Kowalinie (gm. Kraśnik) doszło do wypadku. Bus zderzył się z samochodem dostawczym. Trzy osoby trafiły do szpitala. Policja prowadzi objazdy.

Wojewoda może wstrzymać budowę boisk na górkach czechowskich

Wojewoda może wstrzymać budowę boisk na górkach czechowskich 3 54

Wojewoda lubelski prowadzi postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę boisk na górkach czechowskich w Lublinie. Zostało ono wszczęte na wniosek jednego z mieszkańców miasta.

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [13-15.12]
13 grudnia 2019, 0:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [13-15.12] 0 0

Nietypowe, świąteczne kino grozy "Czarne święta" to najgłośniejsza filmowa premiera weekendu. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Granit Bychawa wiosną spróbuje poprawić wynik z jesieni

Granit Bychawa wiosną spróbuje poprawić wynik z jesieni 0 0

Duże powody do radości mają piłkarze Granitu. Beniaminek zakończył rok na piątym miejscu w tabeli. A byłoby jeszcze lepiej gdyby nie seria remisów w końcówce rundy.

Na rower albo spacer w dolinie Krzny. To będzie możliwe już niedługo

Na rower albo spacer w dolinie Krzny. To będzie możliwe już niedługo 56 0

Dolina rzeki Krzny w Białej Podlaskiej zyska nowe oblicze. Na początek powstanie ścieżka pieszo – rowerowa m.in. przy ulicy Zamkowej.

Krasnystaw: Nastolatek włamał się do domu własnego dziadka i go okradł

Krasnystaw: Nastolatek włamał się do domu własnego dziadka i go okradł 0 4

19–latek z gminy Łopiennik Górny (pow. krasnostawski) włamał się do domu swojego dziadka i ukradł mu 3 tys. zł. Niedługo po tym został zatrzymany. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

"Ta pogoń, ten lęk, blokuje coś najbardziej cennego u człowieka". Czy czerwony pasek zniknie ze świadectw?

"Ta pogoń, ten lęk, blokuje coś najbardziej cennego u człowieka". Czy czerwony pasek zniknie ze świadectw? 26 10

Trwa zbiórka podpisów pod petycją o zlikwidowanie świadectw z tzw. czerwonym paskiem. Jej pomysłodawca uważa, że pogoń za byciem doskonałym ze wszystkich przedmiotów zabija w uczniach ciekawość.

Puławy: Mieszkańcy jednego z osiedli czekają na czystą wodę

Puławy: Mieszkańcy jednego z osiedli czekają na czystą wodę 4 1

Firma BioWet oraz blisko setka mieszkańców osiedla zakładowego przy ul. Arciucha od 5 grudnia nie może korzystać z wody pochodzącej z wodociągu. Wykryto w niej groźne dla zdrowia bakterie. Trwa chlorowanie i oczekiwanie na pozytywny komunikat sanepidu.

Pijany kierowca busa. Wiózł pasażerów do Lublina

Pijany kierowca busa. Wiózł pasażerów do Lublina 14 4

Dziś rano w Majdanie Kawęczyńskim (gm. Piaski) policjanci zatrzymali pijanego kierowcę busa. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!