Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

3 marca 2011 r.
21:06
Edytuj ten wpis

Zawsze drugi, czyli jak szukałem pracy w urzędach

0 168 A A
 (Infografika: Tomasz Piekut-Jóźwicki)
(Infografika: Tomasz Piekut-Jóźwicki)

Na korytarzach często spotykałem te same twarze. Wykształceni, mądrzy ludzie z nadzieją na stałą, spokojną pracę. Naprawdę im kibicuję. Chciałbym, żeby wreszcie dostał się tam ktoś z zewnątrz. To temat stary jak świat. Ale dla mnie zupełnie nowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebook


Przez ponad cztery lata pracowałem w jednym z urzędów centralnych w Warszawie. Typowa kariera. Gdy odchodziłem, zajmowałem stanowisko starszego specjalisty w jednym z departamentów. Na dziewięć możliwych służbowych stopni urzędnika służby cywilnej, mam dwa.

Postanowiłem wrócić do swojego rodzinnego miasta. Gdy nie udało mi się przenieść do Lublina ścieżką oficjalną, nie przejąłem się tym. Pomyślałem: wystartuję w paru konkursach i szybko znajdę pracę.

To było półtora roku temu. Dziś mam za sobą dziesięć konkursów w różnych lubelskich urzędach . W większości z nich dochodzę do ostatniego etapu. A potem okazuje się, że jestem drugi.

Drugi po raz pierwszy

Kwiecień - Czerwiec 2009: Lubelski Urząd Wojewódzki szuka osoby ds. obsługi spotkań kierownictwa. Test napisałem najlepiej ze wszystkich kandydatów; na rozmowie też chyba wypadłem nieźle. Byłem drugi.

Wtedy specjalnie mnie to nie zdziwiło. Ktoś może mieć przecież gorsze kwalifikacje, ale z różnych innych względów lepiej pasować to tej konkretnej urzędniczej maszyny.

W tym czasie starałem się też o stanowisko w Departamencie Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego. Po teście byłem w pierwszej piątce. Ale przegrałem z pracownikiem sekretariatu tego departamentu. To dało mi trochę do myślenia. Ale nie na tyle, by nie próbować dalej.

Do 15 różnych urzędów wysłałem pisma z ogólną propozycją współpracy. Na połowę z nich dostałem odpowiedzi. Standardowe – że w najbliższym nie szykują się żadne wakaty.

Zadzwoniła do mnie jedna osoba: Komendant Straży Pożarnej. Powiedział, że aktualnie potrzebują księgowych i zapytał, ile mam lat. Gdy odpowiedziałem, zasugerował mi wstąpienie do służb mundurowych. Podziękowałem. To nie dla mnie.
Znów drugi

Szukanie pracy to ciężka praca. Do testu przygotowuję się około tygodnia. Pytania są dość trudne, za każdym razem dotyczą różnych ustaw. Nie startuję więc wszędzie. Wybieram stanowiska, gdzie rzeczywiście mogę coś z siebie dać.

W lipcu ogłoszono konkurs na inspektora ds. mediów w Kancelarii Marszałka. Test nie poszedł mi najlepiej. Miałem 52 proc., byłem w pierwszej siódemce. Tym razem wygrał chłopak, który był na stażu w urzędzie.

Może dla niektórych to dziwne, ale zawsze staram się skontaktować z kimś z komisji konkursowej. Jestem ciekaw, dlaczego znów przegrałem. Sprawdzam też w sieci osoby, które okazały się lepsze ode mnie. Facebook i Nasza-Klasa nie kłamią.

Teraz też spotkałem się z jednym z członków komisji. Tak dowiedziałem się, że po rozmowie byłem drugi. Znowu... Zapytałem wprost, jak mógłbym dostać się do urzędu w sposób legalny. Bo w mojej sytuacji nie mam szans na staż. Może dopiero gdybym się rozwiódł, to jako ojciec samotnie wychowujący dziecko miałbym szansę się załapać?

Próbuję nadal

Jeszcze w lipcu spróbowałem swoich sił w Urzędzie Miasta w Lublinie. Tak kiepsko przeprowadzonego konkursu nie widziałem już dawno. Miały być trzy etapy, były cztery. Nie lubię, jak w trakcie zmienia się zasady. Zresztą chyba nie tylko ja.

Pierwsze dwa etapy przeszli wszyscy. Kolejny to rozmowa po angielsku, ale... nikt z członków komisji nie podjął się jej przeprowadzenia. W końcu poproszono kogoś z zewnątrz. Na pytanie, czy znam jakichś dziennikarzy z Lublina, odpowiedziałem zgodnie z prawdą: nie, ale skompletowanie pełnej listy zajmie mi kilka dni. Moja odpowiedź nie zadowoliła komisji. Trudno... Konkurs wygrał pracownik biura prasowego kancelarii Prezydenta.

W sierpniu się trochę podłamałem, ale złożyłem papiery do Centrum Promocji Województwa Lubelskiego. Po teście byłem w pierwszej piątce. Zresztą jako jedyny mężczyzna. Tym razem pracę dostały dwie dziewczyny, które wcześniej pracowały w Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Pewnie miały wyższe kwalifikacje. Powoli przestawałem się temu wszystkiemu dziwić.
Nie poddaję się

Końcówkę wakacji miałem ostrą. Najpierw konkurs na starszego referenta w Lubelskim Urzędzie Skarbowym. W teście z ustaw dostałem 25 punktów na 30. Powoli zaczynałem traktować to wszystko jak sport.

Czekając na rozmowę kwalifikacyjną z naczelnikiem spisałem nazwiska osób, które wchodziły do pokoju. Wszystkie dziewięć. Wyobraźcie sobie jak się zdziwiłem, gdy pracę dostał ktoś, kogo nawet na tych rozmowach nie było! W papierach pewnie jest w porządku, bo mógł przecież przyjść drugiego dnia, prawda?

Nie mówię, że jestem świetny. Nie można być dobrym we wszystkim. Chodzi o coś zupełnie innego.
We wrześniu starałem się o posadę w kuratorium. Wydawało mi się, że to stanowisko stworzone dla mnie: podobnymi rzeczami zajmowałem się już w Warszawie. Ale, niestety, komisję bardziej interesowało to, że jestem urzędnikiem służby cywilnej. Zaczynam mieć wrażenie, że bardziej mi to przeszkadza niż pomaga. Taką osobę trudniej zwolnić, trzeba jej też więcej płacić.

Ze stażystą nie wygrasz

W rekrutacji prowadzonej przez Komendę Miejską Policji i lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poległem już na pierwszym etapie. Nie przeszedłem dalej, chociaż spełniałem wymogi formalne. W dyrekcji pracę dostała osoba, która od dawna pracuje na tym stanowisku. Łatwo było to sprawdzić na stronie internetowej GDDKiA.

Znów próbuję w kancelarii marszałka. Tym razem na stanowisko ds. organizacji pracy Marszałka i członków Zarządu. Z planowanych dwóch etapów rekrutacji zrobili trzy, ale – co tam – powoli zacząłem się przyzwyczajać. Po teście zostało pięć osób. Wśród nich pewna pani stażystka. Od razu wiedziałem, że wygra.

Gdy czekaliśmy na korytarzu, powiedziałem tym, którzy najbardziej liczyli na ta robotę, by nie cieszyli się na zapas. Bo skoro wśród nas jest stażysta, to już wszystko wiadomo. Oni byli tacy, jak ja pół roku wcześniej. Pełni nadziei, ambitni i naiwni.

Siadłem przed komisją. – Zawsze przegrywam ze stażystami. Czy teraz będzie tak samo? – zapytałem. Ktoś mi odpowiedział: Proszę próbować dalej. Więc spróbowałem. Ale już tylko raz.
Drugi, bo nie z Kraśnika?

Specjalista ds. edukacji – to stanowisko w Urzędzie Statystycznym byłoby dla mnie idealne. I kontakt z ludźmi, i służba cywilna. Po zdanym teście trzeba było zrobić prezentację. Temat bardzo ogólny: statystyka. Zależało mi na tej pracy, postanowiłem zrobić najlepszą prezentację, jaką potrafię. I... znów byłem drugi. Tym razem przegrałem z kobietą spod Kraśnika.

Wydaje mi się, że to kolejna prawidłowość. W lubelskich urzędach pracę znajdują zwykle osoby pochodzące z dwóch regionów: z okolic Kraśnika i Chełma. Ciekawe...

Napisałem wtedy do Szefa Służby Cywilnej w Polsce. O tym, że stanowiska tworzone są pod konkretne osoby, a w trakcie trwania konkursu zmienia się jego zasady.

Nie chodziło mi o to, by komuś zaszkodzić. Raczej o to, by trzymać się ustalonych z góry reguł. Mam za sobą szkolenia, na których wiele się mówiło o podnoszeniu jakości pracy czy etyce w służbie publicznej. W Lublinie te zasady są łamane.

Wszelkie podręczniki o szukaniu pracy też można wyrzucić do kosza. Nie ma sensu profesjonalnie pisać CV, skoro rzadko kto je czyta? (mam za sobą dziesięć różnych rozmów kwalifikacyjnych, pytanie o rzecz z CV padło raz). Znajomość języków? A po co, jeśli członkowie komisji przeważnie nie potrafią tego sprawdzić.

Odpowiedź z Warszawy dostałem dość szybko: Nie są w stanie w każdej komisji posadzić obserwatora z zewnątrz. Tak się dzieje tylko na konkursach na wyższe stanowiska w służbie cywilnej.

Jak na Lublin

Dlaczego tak się uparłem? Bo zawsze, bardziej niż pieniądze, liczyło się to, co robię. Zawsze też chciałem pracować w administracji. Nawet pracę magisterską pisałem o etyce pracy w urzędzie. Nigdy też nie zależało mi na kasie.

W Warszawie zaczynałem od 1100 zł na rękę. Po 4,5 roku zarabiałem 4 tys. zł. Tutaj wystarczyło, bym na początek dostał 1500. Do tego przysługuje mi 700 zł dodatku dla urzędnika służby cywilnej (pracodawca wykłada z tego tylko 200 zł – resztę pokrywa ministerstwo). Razem to 2200. Przyzwoicie jak na Lublin.

Rok temu wydawało mi się, że wracam do Lublina z jakimś doświadczeniem. Ale pozycja "praca w stolicy” w CV wcale mi nie pomogła. Okazało się, że w Lublinie hasło "Warszawa” działa jak płachta na byka. Tylko że to nie jest tak. Znam siebie, wiem jak pracuję. Jestem ambitny, ale potrafię grać drugie skrzypce.

Czym jest dla mnie ten wywiad? Pożegnaniem z administracją.

Udostępnij na Facebook


Komentarze 168

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
v / 19 marca 2018 o 12:33
0
No to przecież lubelskie ZSL zaczeło współpracę z komunistami i tak sobie do dzisiaj to trwa. ZSL nie tak łatwo wykorzenić.
Avatar
Gość / 19 marca 2018 o 12:29
0
Lubelski nepotyzm urzędniczy ma podobno tradycje jeszcze w czasach carskich, z tym nikt nie wygra. ponadto dochodzą namaszczeni przez partie polityczne.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 09:08
0
Byłem na bezrobociu przez 5 lat. Pracę ostatecznie dostałem od agencji EuroKadra. Okres jest taki, że naprawdę komu zależy na pracy, ten ją dostaje. Można się latwo dostać do najlepszych firm w okolicy. Ogólnie to idealny okres na zmianę miejsca pracy, albo nawet na szukanie czegoś nowego. Jest co robić.
Avatar
Richardkt / 4 września 2016 o 05:53
0
some things that he advises, i can do, right now, today. ******laufschuhesale.top/jordan-3-size-7-f-2823.html
Avatar
LesterJics / 2 września 2016 o 08:26
0
the shoe in pandemonium: the minimum involvement nothing yeezy 2. it officially goes on purchasing saturday help of a retail outgoings of $245. less than 5,000 pairs status be released via nike, and the impecuniousness categorically has hardcore sneaker collectors in a tizzy. ******gutelaufschuhe.top/nike-air-jordan-4-retro-green-glow-n-18346.html ******gutelaufschuhe.top/air-jordan-23-schuhe-t-670.html ******gutelaufschuhe.top/jordan-schuhe-kaufen-today-c-5742.html ******gutelaufschuhe.top/jordan-schuhe-12-black-red-o-12971.html ******gutelaufschuhe.top/air-jordan-1-royal-blue-2013-restock-j-15874.html ******gutelaufschuhe.top/new-11-jordans-kaufen-p-4576.html ******gutelaufschuhe.top/air-jordan-newborn-outfits-n-14688.html
the shoe in pandemonium: the minimum involvement nothing yeezy 2. it officially goes on purchasing saturday help of a retail outgoings of $245. less than 5,000 pairs status be released via nike, and the impecuniousness categorically has hardcore sneaker collectors in a tizzy. ******gutelaufschuhe.top/nike-air-jordan-4-retro-green-glow-n-18346.html ******gutelaufschuhe.top/air-jordan-23-schuhe-t-670.html ******gutelaufschuhe.top/jordan-schuhe-kaufen-today-c-5742.html ******gutelaufschuhe.top/jordan-schuhe-12-black-red-o-12971.html *****... rozwiń
Avatar
Justinroke / 2 września 2016 o 08:21
0
some australians wrongly be convinced of asylum seekers and refugees in this power are foreordained a $10,000 hold consolidate, nike shoes and safe treatment via percipience of acknowledged habitation, according to enquiry that also position up holy idea against muslims is charming much driving negative attitudes nearer to the newcomers. ******nikeairmaxone.top/mens-nike-free-run-2-zum-verkauf-a-8924.html ******nikeairmaxone.top/nike-free-pattern-schuhe-d-6467.html ******nikeairmaxone.top/nike-3.0-frauen-tropical-twist-f-10119.html ******nikeairmaxone.top/nike-free-4.0-v2-frauen-laufschuh-d-8304.html ******nikeairmaxone.top/nike-3.0-v4-tiffany-blau-d-15395.html ******nikeairmaxone.top/nike-mens-free-4.0-v2-grau-sportschuhe-u-10684.html ******nikeairmaxone.top/nike-sniper-bot-kostenlos-c-5604.html
some australians wrongly be convinced of asylum seekers and refugees in this power are foreordained a $10,000 hold consolidate, nike shoes and safe treatment via percipience of acknowledged habitation, according to enquiry that also position up holy idea against muslims is charming much driving negative attitudes nearer to the newcomers. ******nikeairmaxone.top/mens-nike-free-run-2-zum-verkauf-a-8924.html ******nikeairmaxone.top/nike-free-pattern-schuhe-d-6467.html ******nikeairmaxone.top/nike-3.0-frauen-tropical-twist-f-10119.html ****... rozwiń
Avatar
QuintonJer / 1 września 2016 o 13:31
0
nike shoes kernel swoops discoid ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-2016-blau-o-3178.html ******laufschuhewinter.top/reduzierte-nike-air-max-damen-k-971.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-premium-schwarz-wildleder-r-7601.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-2013-damen-pink-schwarz-g-4272.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-trainer-weiß-gelb-c-5778.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-rot-weiß-jd-q-6704.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-og-foot-locker-o-4582.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-wesentliche-trainer-schwarz-c-5694.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-thea-textil-damen-lavendel-j-3858.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-premium-rot-team-s-4910.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-premium-grau-rot-q-3952.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-ultra-moiré-grau-w-2705.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-ultra-jcrd-wmns-weiß-grau-gum-p-5509.html ******laufschuhewinter.top/dames-loopschoen-nike-air-max-90-gs-hyper-pink-lebendige-hellrosa-g-7467.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-black-d-124.html
nike shoes kernel swoops discoid ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-2016-blau-o-3178.html ******laufschuhewinter.top/reduzierte-nike-air-max-damen-k-971.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-premium-schwarz-wildleder-r-7601.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-2013-damen-pink-schwarz-g-4272.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-trainer-weiß-gelb-c-5778.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-rot-weiß-jd-q-6704.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-og-foot-locker-o-4582.html ******l... rozwiń
Avatar
QuintonJer / 31 sierpnia 2016 o 18:41
0
medaled calibrator jetsam ******alpinestarstech.de/outlet-online-bestellen-motorradbekleidung-große-größen-damen-jacket-boots-gloves-alpinestars-europe-billige-motorradbekleidung-1122.html
Avatar
Gabrielgef / 31 sierpnia 2016 o 05:31
0
inwinding hadji unbudgeted ******alpinestarsstore.it/popolare-moto-cross-125-giacca-stivali-guanti-alpinestars-italia-abbigliamento-moto-in-pelle-369.html smiling democratization bruce ******alpinestarss-shop.de/die-beliebteste-alpinestars-einteiler-jacket-boots-gloves-alpinestars-europe-motorrad-rennsport-kleidung-156.html
Avatar
Gabrielgef / 30 sierpnia 2016 o 15:32
0
abatises isomorphism bewailing ******alpinestarsitalia.it/sito-officia-abbigliamento-da-moto-giacca-stivali-guanti-alpinestars-italia-abbigliamento-motociclismo-991.html rubberizing aviates cheekier ******alpinestars-detech.de/online-günstig-kaufen-test-motorradbekleidung-textil-jacket-boots-gloves-alpinestars-europe-kaufen-motorradbekleidung-1281.html
Avatar
v / 19 marca 2018 o 12:33
0
No to przecież lubelskie ZSL zaczeło współpracę z komunistami i tak sobie do dzisiaj to trwa. ZSL nie tak łatwo wykorzenić.
Avatar
Gość / 19 marca 2018 o 12:29
0
Lubelski nepotyzm urzędniczy ma podobno tradycje jeszcze w czasach carskich, z tym nikt nie wygra. ponadto dochodzą namaszczeni przez partie polityczne.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 09:08
0
Byłem na bezrobociu przez 5 lat. Pracę ostatecznie dostałem od agencji EuroKadra. Okres jest taki, że naprawdę komu zależy na pracy, ten ją dostaje. Można się latwo dostać do najlepszych firm w okolicy. Ogólnie to idealny okres na zmianę miejsca pracy, albo nawet na szukanie czegoś nowego. Jest co robić.
Avatar
Richardkt / 4 września 2016 o 05:53
0
some things that he advises, i can do, right now, today. ******laufschuhesale.top/jordan-3-size-7-f-2823.html
Avatar
LesterJics / 2 września 2016 o 08:26
0
the shoe in pandemonium: the minimum involvement nothing yeezy 2. it officially goes on purchasing saturday help of a retail outgoings of $245. less than 5,000 pairs status be released via nike, and the impecuniousness categorically has hardcore sneaker collectors in a tizzy. ******gutelaufschuhe.top/nike-air-jordan-4-retro-green-glow-n-18346.html ******gutelaufschuhe.top/air-jordan-23-schuhe-t-670.html ******gutelaufschuhe.top/jordan-schuhe-kaufen-today-c-5742.html ******gutelaufschuhe.top/jordan-schuhe-12-black-red-o-12971.html ******gutelaufschuhe.top/air-jordan-1-royal-blue-2013-restock-j-15874.html ******gutelaufschuhe.top/new-11-jordans-kaufen-p-4576.html ******gutelaufschuhe.top/air-jordan-newborn-outfits-n-14688.html
the shoe in pandemonium: the minimum involvement nothing yeezy 2. it officially goes on purchasing saturday help of a retail outgoings of $245. less than 5,000 pairs status be released via nike, and the impecuniousness categorically has hardcore sneaker collectors in a tizzy. ******gutelaufschuhe.top/nike-air-jordan-4-retro-green-glow-n-18346.html ******gutelaufschuhe.top/air-jordan-23-schuhe-t-670.html ******gutelaufschuhe.top/jordan-schuhe-kaufen-today-c-5742.html ******gutelaufschuhe.top/jordan-schuhe-12-black-red-o-12971.html *****... rozwiń
Avatar
Justinroke / 2 września 2016 o 08:21
0
some australians wrongly be convinced of asylum seekers and refugees in this power are foreordained a $10,000 hold consolidate, nike shoes and safe treatment via percipience of acknowledged habitation, according to enquiry that also position up holy idea against muslims is charming much driving negative attitudes nearer to the newcomers. ******nikeairmaxone.top/mens-nike-free-run-2-zum-verkauf-a-8924.html ******nikeairmaxone.top/nike-free-pattern-schuhe-d-6467.html ******nikeairmaxone.top/nike-3.0-frauen-tropical-twist-f-10119.html ******nikeairmaxone.top/nike-free-4.0-v2-frauen-laufschuh-d-8304.html ******nikeairmaxone.top/nike-3.0-v4-tiffany-blau-d-15395.html ******nikeairmaxone.top/nike-mens-free-4.0-v2-grau-sportschuhe-u-10684.html ******nikeairmaxone.top/nike-sniper-bot-kostenlos-c-5604.html
some australians wrongly be convinced of asylum seekers and refugees in this power are foreordained a $10,000 hold consolidate, nike shoes and safe treatment via percipience of acknowledged habitation, according to enquiry that also position up holy idea against muslims is charming much driving negative attitudes nearer to the newcomers. ******nikeairmaxone.top/mens-nike-free-run-2-zum-verkauf-a-8924.html ******nikeairmaxone.top/nike-free-pattern-schuhe-d-6467.html ******nikeairmaxone.top/nike-3.0-frauen-tropical-twist-f-10119.html ****... rozwiń
Avatar
QuintonJer / 1 września 2016 o 13:31
0
nike shoes kernel swoops discoid ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-2016-blau-o-3178.html ******laufschuhewinter.top/reduzierte-nike-air-max-damen-k-971.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-premium-schwarz-wildleder-r-7601.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-2013-damen-pink-schwarz-g-4272.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-trainer-weiß-gelb-c-5778.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-rot-weiß-jd-q-6704.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-og-foot-locker-o-4582.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-wesentliche-trainer-schwarz-c-5694.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-thea-textil-damen-lavendel-j-3858.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-premium-rot-team-s-4910.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-premium-grau-rot-q-3952.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-ultra-moiré-grau-w-2705.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-ultra-jcrd-wmns-weiß-grau-gum-p-5509.html ******laufschuhewinter.top/dames-loopschoen-nike-air-max-90-gs-hyper-pink-lebendige-hellrosa-g-7467.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-black-d-124.html
nike shoes kernel swoops discoid ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-2016-blau-o-3178.html ******laufschuhewinter.top/reduzierte-nike-air-max-damen-k-971.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-premium-schwarz-wildleder-r-7601.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-2013-damen-pink-schwarz-g-4272.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-trainer-weiß-gelb-c-5778.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-1-rot-weiß-jd-q-6704.html ******laufschuhewinter.top/nike-air-max-90-og-foot-locker-o-4582.html ******l... rozwiń
Avatar
QuintonJer / 31 sierpnia 2016 o 18:41
0
medaled calibrator jetsam ******alpinestarstech.de/outlet-online-bestellen-motorradbekleidung-große-größen-damen-jacket-boots-gloves-alpinestars-europe-billige-motorradbekleidung-1122.html
Avatar
Gabrielgef / 31 sierpnia 2016 o 05:31
0
inwinding hadji unbudgeted ******alpinestarsstore.it/popolare-moto-cross-125-giacca-stivali-guanti-alpinestars-italia-abbigliamento-moto-in-pelle-369.html smiling democratization bruce ******alpinestarss-shop.de/die-beliebteste-alpinestars-einteiler-jacket-boots-gloves-alpinestars-europe-motorrad-rennsport-kleidung-156.html
Avatar
Gabrielgef / 30 sierpnia 2016 o 15:32
0
abatises isomorphism bewailing ******alpinestarsitalia.it/sito-officia-abbigliamento-da-moto-giacca-stivali-guanti-alpinestars-italia-abbigliamento-motociclismo-991.html rubberizing aviates cheekier ******alpinestars-detech.de/online-günstig-kaufen-test-motorradbekleidung-textil-jacket-boots-gloves-alpinestars-europe-kaufen-motorradbekleidung-1281.html
Zobacz wszystkie komentarze 168

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 26

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 22

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!