Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

10 lipca 2002 r.
20:35
Edytuj ten wpis

Prezydent pogoni parkingowych

0 0 A A
Bo ci wpie...! Co za zdjęcia tu robisz?! - usłyszał nasz fotoreporter <br />
od jednego z mężczyzn, który
Bo ci wpie...! Co za zdjęcia tu robisz?! - usłyszał nasz fotoreporter
od jednego z mężczyzn, który

Zakrojoną na szeroką skalę akcję przeciwko pseudoparkingowym, którzy grasują na lubelskich parkingach w centrum miasta, rozpoczyna Straż Miejska. Pierwsze uderzenie spodziewane jest w piątek. To wynik publikacji Dziennika na ten temat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Polecenie w tej sprawie wydałem już w poniedziałek - poinformował Zbigniew Wojciechowski, wiceprezydent Lublina.
Ale jeszcze wczoraj w centrum miasta nasi reporterzy widzieli mężczyzn wyłudzających pieniądze od parkujących. "Pracowali” przez nikogo nie niepokojeni.
- Bo ci wpie...! Co za zdjęcia tu robisz?! Nie wolno bez mojej zgody! - usłyszał nasz fotoreporter od jednego z mężczyzn, który wraz ze znajomymi obstawiał parking przy ul. Peowiaków.
Na czym będzie polegać zapowiadana przez wiceprezydenta akcja? Pseudoparkingowych mają wziąć pod lupę strażnicy miejscy. - Będą przeganiać osoby, które wymuszają drobne kwoty i karać ich mandatami. I będą to robić do skutku - zapowiada Wojciechowski.
Ta akcja to efekt naszych publikacji na ten temat. 20 czerwca opisaliśmy proceder wymuszania opłat, który od wielu miesięcy trwa na lubelskich parkingach należących do miasta. Czytelnicy pomstowali na władze miasta, Straż Miejską i policję, zarzucając im opieszałość i bezradność.
- Co my możemy? Nasze kompetencje są za małe - tłumaczą się strażnicy. Ich zdaniem problem może rozwiązać wyłącznie policja. Ta z kolei twierdzi, że robi co może, ale sama przyznaje, że z marnym skutkiem.
- Najlepszym rozwiązaniem tego problemu byłoby uporządkowanie kwestii parkingowych przez Zarząd Miasta. Na przykład przez oddanie parkingów w ajencję - uważa podinspektor Ryszard Kolbus, zastępca komendanta miejskiego policji w Lublinie.
Pomysł ten popiera także Wojciechowski, któremu podlega Straż Miejska. Obiecał nam, że w połowie lipca projekt w tej sprawie przedstawi na Zarządzie Miasta.
Tymczasem w ubiegłym tygodniu Janusz Mazurek, drugi wiceprezydent Lublina, oświadczył, że ze względu na pseudoparkingowych samorząd nie będzie zmieniać całego systemu w ściąganiu opłat parkingowych.
- To nie tak. Sprawa jest cały czas dyskutowana - uspokaja wiceprezydent Wojciechowski. Na dowód przywołuje poniedziałkowe posiedzenie Zarządu Miasta, na którym przedstawił swój projekt. - Chodzi o oddanie parkingów w ajencję. Ale pojawiły się głosy, że to stary pomysł, który już był testowany w Lublinie i się nie sprawdził. Mimo tego dalej jestem jego zwolennikiem. Obecnie nad znalezieniem najlepszego rozwiązania pracować będzie Wydział Gospodarki Komunalnej.

Niech odpowie gmina - Prof. Zbigniew Hołda Wydział Prawa UMCS i UJ

Kierowcy mogą wystąpić przeciwko gminie w tej sprawie na drodze cywilnej. Ale pozew może złożyć wyłącznie osoba indywidualna. Cała sprawa też będzie rozpatrywana indywidualnie. Dlatego nawet jeśli obywatel wygrałby z gminą i ta zmuszona byłaby oddać mu te „wymuszone” dwa złote, to problem dalej dotyczyć będzie konkretnego przypadku. To oznacza, że w ten sposób sprawa nie zostanie załatwiona całościowo.

\"Parkingowi” mają się dobrze

Wcześniej chcieliśmy tu zaparkować. Od razu pojawił się człowiek, który chciał nam sprzedać bilet parkingowy. I sugerował, że warto byłoby jeszcze dorzucić coś za pilnowanie. Bo tu niebezpieczna ulica...

Mam bilet i popilnuję...

Tuż obok, w cieniu pod drzewem, widzieliśmy jeszcze dwóch "parkingowych”. Na wypadek, gdyby w jednej chwili pojawiło się więcej samochodów. - Pan tu na długo? Mam bilet parkingowy i mogę popilnować auta - to typowe odzywki.
Postanowiliśmy sprawdzić inne parkingi w centrum miasta. Na tym obok Ratusza nie było wyłudzaczy. - Jeszcze niedawno kręciły się tu różne nygusy - opowiada jeden z kierowców, którego pytaliśmy o problemy z parkowaniem. - Mieli jakieś bilety, które wywabiali czy podrabiali. I jednoznacznie sugerowali potrzebę dodatkowej opłaty. "Coś lakier u pana słaby, a tu dużo dzieciaków się kręci. Mogą porysować...” Płaciłem, bo co miałem robić? Złotówka czy dwie to przecież nie majątek. Ale teraz ich nie ma. Może dlatego, że ostatnio więcej tu policji i Straży Miejskiej?
Wyłudzacze pojawili się za to na ul. Obrońców Pokoju. - Podeszły takie trzy porozbijane mordy i powiedziały, że auta popilnują za 3 zł. Jak nie, to będzie porysowane - opowiada jeden z kierowców parkujących teraz na pl. Zamkowym. - Zapłaciłem i tyle. Na policję nie poszedłem, bo co to da?

Zbiórka na wino

Tu, wzdłuż ulicy, rozciągają się dwa place parkingowe. Ludzie idą stąd na cmentarz lub do pracy. To przecież centrum miasta. "Parkingowi”są tutaj ciekawie zorganizowani: w dwie grupy. Ich twarze, poryte bliznami i o kolorze ceraty stołowej wyraźnie wskazują na zamiłowanie do wyskokowych napojów. Niekoniecznie dobrej jakości. Zbierają kasę, idą na wino, wracają, zbierają, idą na wino... i tak od rana do późnych godzin popołudniowych.
Nasi reporterzy na parkingu pojawili kilkanaście minut po godz. 14. "Parkingowi” nie podchodzili do nas, bo byli zajęci innym klientem. Kierowca czerwonego forda wręczył im kilka złotych. Potem byliśmy świadkami kłótni. Wyłudzacze stali na obu parkingach: od strony cmentarza dwóch mężczyzn i kobieta, obok o jednego mężczyznę więcej. Grupy, choć wcześniej ze sobą współpracowały, teraz spierały się o strefy wpływów. Czyli kto ma prawo do jakich samochodów. Przynajmniej tyle zrozumieliśmy, ponieważ większość słów rozpoczynała się na "k” i "j”. W sumie w czasie 20 minut podeszli do trzech parkujących aut. W dwóch przypadkach otrzymali pieniądze.
Ul. Karłowicza, miejsce obok siedziby Wojewódzkiego Zarządu Urządzeń Wodnych i Melioracji. Wjeżdżamy na parking. Od razu pojawia się ok. 45-letni mężczyzna. Ogorzały od słońca, w rozchełstanej koszuli i czapeczce z daszkiem. Trzeźwy i miły. Pomaga zaparkować, wskazuje najlepsze miejsce. Kiedy wysiadamy z samochodu nic nie mówi, ale stoi dostatecznie blisko by odebrać ewentualne monety. Kierowcy są przyzwyczajeni do takiego płacenia.
W siedzibie WZUWiM kilkanaście minut obserwujemy mężczyznę. Pomaga wszystkim parkującym (i wyjeżdżającym - widać dba o swoją dobrą opinię). Dwie osoby mu płacą.
Ostatni na naszej trasie parking mieści się na Krakowskim Przedmieściu, wzdłuż kościoła oo. Kapucynów. Na chodniku kilka osób handluje kwiatami lub rękodziełem. Dwie zbierają pieniądze na życie. Trzy obserwują samochody. Kiedy tylko jakiś parkuje, od razu pojawiają się przy nim. Kiedy kierowca opuści szybę, do środka zagląda niezbyt sympatyczna twarz oferująca pilnowanie. Mało kto odmawia. My trafiliśmy chyba na przerwę obiadową, bo część grupy udała się właśnie do najbliższego sklepu spożywczego.

Niska szkodliwość czynu

Wyłudzanie pieniędzy i groźby: zniszczenia auta i pobicia. To wystarczająco dużo, by udać się do komisariatu nr 1 przy ul. Okopowej. Policjanci pytają o miejsce zdarzenia i o to, czy odczułem, że grożono mi porysowaniem, czy uszkodzeniem auta. - Może pan złożyć zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia.
Chodzi o artykuł 60, paragraf 1. To prowadzenie działalności gospodarczej bez zezwolenia. Co dalej? - Pojedziemy na parking, pan wskaże tego człowieka.
Zostałby wylegitymowany, a sprawa trafiłaby do Sądu Grodzkiego. - A ten stwierdzi niską szkodliwość czynu i na tym się zakończy.
Policjanci wiedzą, że pseudoparkingowi to plaga. - Ludzie mówią, że policja nic nie robi. Po pierwsze, kierowca musi złożyć zawiadomienie, a to niezwykle rzadkie. Po drugie, sądy grodzkie, tak jak wcześniej kolegia, praktycznie nie karzą tych ludzi.
Jeden z policjantów, z którymi rozmawialiśmy, zajmował się kiedyś taką sprawą. - Do kolegium trafiły trzy wnioski. Kolegium stwierdziło znikomą szkodliwość społeczną i nie było żadnej kary. - Potem śmiali się do nas... Z sądami grodzkimi jest identycznie.
Funkcjonariusze dodali jeszcze, że kierowcy bardzo rzadko zgłaszają do nich takie sprawy. - Jednym się nie chce, inni trochę się boją. Zresztą, "parkingowcy” jak tylko widzą radiowóz, od razu chowają się w bramach.
Jak można ukrócić ten proceder? Zdaniem policjantów, jest tylko jedna metoda: Miasto powinno wydawać zezwolenia na działalność gospodarczą na takich parkingach. Tak jest np. przed dworcem PKP. Prowadzi go legalna firma i nie ma żadnych kłopotów. Oni sami wszystkiego pilnują.
Radomir Wiśniewski

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 0 0

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 0 0

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 0 0

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 0 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 2 0

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 2

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 12 3

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 7 23

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent!

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent! 107 20

Zdrożało masło, pieczywo, niektóre warzywa. Drastyczne wzrosty cen jednak dopiero przed nami. Niektórzy przedsiębiorcy w przyszłym roku mogą dostawać rachunki za energię elektryczną nawet o 60 proc. wyższe. Odczujemy to wszyscy w swoich portfelach.

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi?

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi? 18 5

Na tablice informujące o zgnilcu amerykańskim pszczół i tzw. obszarze zapowietrzonym można się natknąć w Lublinie, Niemcach, Wólce i Jastkowie. Ognisko tej groźnej choroby odnotowano w podlubelskim Dysie.

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie?
film

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie? 8 11

Adrianna wracała z dyskoteki. Podwózkę do domu zaproponowało jej pięciu ochroniarzy. W mieszkaniu, jak twierdzi dziewczyna, została wykorzystana seksualnie. Dlaczego policja nie chciała przyjąć zawiadomienia o gwałcie?

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady 0 0

26-latek z Łukowa bez prawa jazdy, ubezpieczenia i po alkoholu spowodował we wtorek kolizję. Okazało się, że kilka dni wcześniej włamał się do sklepu spożywczego.

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje 0 1

Chcesz przewieźć jakiś gabarytowy ładunek na terenie Lublina? Przeprowadzasz się, przenosisz firmę albo sprzedajesz nieużywany sprzęt AGD? Transport możesz załatwić naprawdę bardzo szybko, bezpiecznie i tanio. Tak, jak jeszcze nigdy wcześniej. Wystarczy jeden przemyślany krok.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.