Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

16 września 2017 r.
11:42

Grzybiarze zgubili się w lesie. Postawili na nogi służby ratunkowe

Autor: Zdjęcie autora łm
0 18 A A
Piątkowe poszukiwania grzybiarzy
Piątkowe poszukiwania grzybiarzy

Sezon grzybowy spowodował, że grzybiarze tłumnie zaczęli odwiedzać lasy. Nie dla wszystkich grzybobranie kończy się przyjemnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek ok. godz. 9:20 syn zawiadomił policję, że jego ojciec zaginął podczas grzybobrania w miejscowości Suchawa. 

Mężczyzna odłączył się od grupy, bo był zmęczony i chciał iść do auta. Nie dotarł tam. Zadzwonił do syna i powiedział, że się zgubił. Po bezskutecznych poszukiwaniach na własną rękę, powiadomiono służby ratunkowe.

Policjanci zorganizowali  akcję poszukiwawczą. Uczestniczyli w niej również strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Włodawy, Wyryk i Zahajek oraz pracownicy lasów państwowych - łącznie ponad 30 osób.

Kilka godzin później policjanci zauważyli na skraju lasu zaginionego mężczyznę w obecności innego grzybiarza, który wcześniej został powiadomiony o poszukiwaniach. Zaginiony był w dobrym stanie, nie potrzebował pomocy medycznej.

Ale to nie koniec.

Ok. godz. 17 włodawscy policjanci odebrali kolejne zgłoszenie ,dotyczące zaginięcia dwójki mieszkańców Chełma w lesie w pobliżu miejscowości Adamki.

Okazało się, że znajdują się w pobliżu drogi pożarowej. Grzybiarze szybko zostali odnalezieni i przewiezieni do miejscowości, z której wyruszyli na wyprawę.

 

Wysyp grzybów w lasach. Wasze zdjęcia

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 20:38
0
***youtube.com/watch?v=q88akn1hnym
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 23:41
0
@podgrzybek... właśnie potwierdziłeś prawidłową reakcję Policji... "dziwne, że jak zglasza się zaginięcie, to zazwyczaj czekają 24h". No i tutaj nie czekali. Czego chcieć więcej? Cieszę się, że zawsze można liczyć na odpowiednie służby. Po to ludzie w Polsce płacą podatki. To lemingowskie świry wszystko chcieliby sprywatywować i policzyć, by ludzie placili podwójnie. Usunięto dentystów ze szkół. To teraz ponad 90% dzieci ma zepsute zęby. A przecież płacimy na NFZ. A do dentysty lecimy prywatnie. Nadal uważasz, że poszukiwanie zaginionej osoby to robota dla Rutkowskiego, a nie policji? To twój problem chłopcze.
@podgrzybek... właśnie potwierdziłeś prawidłową reakcję Policji... "dziwne, że jak zglasza się zaginięcie, to zazwyczaj czekają 24h". No i tutaj nie czekali. Czego chcieć więcej? Cieszę się, że zawsze można liczyć na odpowiednie służby. Po to ludzie w Polsce płacą podatki. To lemingowskie świry wszystko chcieliby sprywatywować i policzyć, by ludzie placili podwójnie. Usunięto dentystów ze szkół. To teraz ponad 90% dzieci ma zepsute zęby. A przecież płacimy na NFZ. A do dentysty lecimy prywatnie. Nadal uważasz, że poszukiwanie zagin... rozwiń
Avatar
Gucio / 17 września 2017 o 12:24
0
11 napisał:
Gucio napisał:
undefined napisał:
 No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy. wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen!
 genialne !
 genialne ! rozwiń
Avatar
11 / 17 września 2017 o 09:33
0
Gucio napisał:
undefined napisał:
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy. wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
 To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen!
 To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen! rozwiń
Avatar
Gucio / 17 września 2017 o 09:11
0
undefined napisał:
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
 utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy.  wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
 utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy.  wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ? rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 02:02
0
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
Avatar
podgrzybek... / 16 września 2017 o 23:21
0
undefined napisał:
I prawidłowa reakcja. Zaginęła osoba,,podjęto czynności i wszystko zakończyło się szczęśliwie. I po to właśnie idą nasze pieniądze z podatków, by policja nie siedziała bezczynnie... i byśmy mogli na nią zawsze liczyć. Szczere podziękowania dla aktywnych Policjantów. Tak trzymać.
 chyba sobie jaja robisz... Ta osoba nie zaginęła tylko zabłądziła a w dodatku na własną prośbę,bo jak sie nie chce łazić za grzybami to sie siedzi na kopie w domu a nie marudzi o zmęczeniu, a po grzyby i dzie sie do sklepu. druga sprawa to nie był dzieciak zeby od razu robić wielkie ,,poszukiwania starego grzybiarza". Dziwne,że jak sie zgłasza zaginięcie to zazwyczaj każą czekać 24h,bo może wróci z ,,gigantu"
 chyba sobie jaja robisz... Ta osoba nie zaginęła tylko zabłądziła a w dodatku na własną prośbę,bo jak sie nie chce łazić za grzybami to sie siedzi na kopie w domu a nie marudzi o zmęczeniu, a po grzyby i dzie sie do sklepu. druga sprawa to nie był dzieciak zeby od razu robić wielkie ,,poszukiwania starego grzybiarza". Dziwne,że jak sie zgłasza zaginięcie to zazwyczaj każą czekać 24h,bo może wróci z ,,gigantu" rozwiń
Avatar
gucio / 16 września 2017 o 20:50
0
undefined napisał:
Trzeba być debiilem albo nie wiem kim żeby sie zgubić w polskich lasach.
 mozna ! jak las ma 5 km x 25 ? w mniejszym też
Avatar
Gość / 16 września 2017 o 20:49
0
Super reakcja od tego są służby. Rozumiem tych ludzi bo sam mam słabą orientację w terenie, po prostu albo to masz albo nie. Trochę można się wyuczyć ale niektórzy mają tak, że obrócą się dwa razy i nie wiedzą, z której strony przyszli. Ja tak mam dlatego kupiłem lokalizator GPS i nie mam większych problemów.
Avatar
mn / 16 września 2017 o 18:20
0
Powstało społeczeństwo nieudaczników.Oduczono ludzi odpowiedzialności za siebie i innych.Wieczne pretensje do wszystkich o wszystko.Wszystko ma załatwic Państwo.Za granicą nie oczekują niczego od nikogo i radzą sobie.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 20:38
0
***youtube.com/watch?v=q88akn1hnym
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 23:41
0
@podgrzybek... właśnie potwierdziłeś prawidłową reakcję Policji... "dziwne, że jak zglasza się zaginięcie, to zazwyczaj czekają 24h". No i tutaj nie czekali. Czego chcieć więcej? Cieszę się, że zawsze można liczyć na odpowiednie służby. Po to ludzie w Polsce płacą podatki. To lemingowskie świry wszystko chcieliby sprywatywować i policzyć, by ludzie placili podwójnie. Usunięto dentystów ze szkół. To teraz ponad 90% dzieci ma zepsute zęby. A przecież płacimy na NFZ. A do dentysty lecimy prywatnie. Nadal uważasz, że poszukiwanie zaginionej osoby to robota dla Rutkowskiego, a nie policji? To twój problem chłopcze.
@podgrzybek... właśnie potwierdziłeś prawidłową reakcję Policji... "dziwne, że jak zglasza się zaginięcie, to zazwyczaj czekają 24h". No i tutaj nie czekali. Czego chcieć więcej? Cieszę się, że zawsze można liczyć na odpowiednie służby. Po to ludzie w Polsce płacą podatki. To lemingowskie świry wszystko chcieliby sprywatywować i policzyć, by ludzie placili podwójnie. Usunięto dentystów ze szkół. To teraz ponad 90% dzieci ma zepsute zęby. A przecież płacimy na NFZ. A do dentysty lecimy prywatnie. Nadal uważasz, że poszukiwanie zagin... rozwiń
Avatar
Gucio / 17 września 2017 o 12:24
0
11 napisał:
Gucio napisał:
undefined napisał:
 No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy. wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen!
 genialne !
 genialne ! rozwiń
Avatar
11 / 17 września 2017 o 09:33
0
Gucio napisał:
undefined napisał:
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy. wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
 To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen!
 To jak wyjdziesz z lasu to się pytasz!!!!Małego dziecka uczysz a sam robisz jak błazen! rozwiń
Avatar
Gucio / 17 września 2017 o 09:11
0
undefined napisał:
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
 utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy.  wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ?
 utrata orientacji to nie zgubienie się ? to się jedno z drugim łączy.  wiadomo, że Polska to nie Syberia i zawsze wyjdziesz gdzieś po 5 km ( lub po 15 np. w Puszczy Solskiej ) ale co z tego , jak nie wiesz gdzie jesteś ? rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 02:02
0
No dobrze, można stracić orientację, szukając grzybów, ale naprawdę rzadko można się zgubić. Trzeba iść, podążać, a nie siadać pod drzewem i płakać. W końcu wyjdzie się z lasu na jakąś drogę. I zostawcie te komórki w domu, żeby pochopnie nie dzwonić po pomoc. Trochę honoru!
Avatar
podgrzybek... / 16 września 2017 o 23:21
0
undefined napisał:
I prawidłowa reakcja. Zaginęła osoba,,podjęto czynności i wszystko zakończyło się szczęśliwie. I po to właśnie idą nasze pieniądze z podatków, by policja nie siedziała bezczynnie... i byśmy mogli na nią zawsze liczyć. Szczere podziękowania dla aktywnych Policjantów. Tak trzymać.
 chyba sobie jaja robisz... Ta osoba nie zaginęła tylko zabłądziła a w dodatku na własną prośbę,bo jak sie nie chce łazić za grzybami to sie siedzi na kopie w domu a nie marudzi o zmęczeniu, a po grzyby i dzie sie do sklepu. druga sprawa to nie był dzieciak zeby od razu robić wielkie ,,poszukiwania starego grzybiarza". Dziwne,że jak sie zgłasza zaginięcie to zazwyczaj każą czekać 24h,bo może wróci z ,,gigantu"
 chyba sobie jaja robisz... Ta osoba nie zaginęła tylko zabłądziła a w dodatku na własną prośbę,bo jak sie nie chce łazić za grzybami to sie siedzi na kopie w domu a nie marudzi o zmęczeniu, a po grzyby i dzie sie do sklepu. druga sprawa to nie był dzieciak zeby od razu robić wielkie ,,poszukiwania starego grzybiarza". Dziwne,że jak sie zgłasza zaginięcie to zazwyczaj każą czekać 24h,bo może wróci z ,,gigantu" rozwiń
Avatar
gucio / 16 września 2017 o 20:50
0
undefined napisał:
Trzeba być debiilem albo nie wiem kim żeby sie zgubić w polskich lasach.
 mozna ! jak las ma 5 km x 25 ? w mniejszym też
Avatar
Gość / 16 września 2017 o 20:49
0
Super reakcja od tego są służby. Rozumiem tych ludzi bo sam mam słabą orientację w terenie, po prostu albo to masz albo nie. Trochę można się wyuczyć ale niektórzy mają tak, że obrócą się dwa razy i nie wiedzą, z której strony przyszli. Ja tak mam dlatego kupiłem lokalizator GPS i nie mam większych problemów.
Avatar
mn / 16 września 2017 o 18:20
0
Powstało społeczeństwo nieudaczników.Oduczono ludzi odpowiedzialności za siebie i innych.Wieczne pretensje do wszystkich o wszystko.Wszystko ma załatwic Państwo.Za granicą nie oczekują niczego od nikogo i radzą sobie.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konkurs Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE w Centrum Spotkania Kultur
7 września 2018, 0:00

Konkurs Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 7-9 września w centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) przeprowadzony zostanie wielki finał Wschodnioeuropejskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE. - Niezwykła energia, niesamowite umiejętności, hipnotyzujące obrazy! - tak imprezę zapowiadają jej organizatorzy.

Lublin: Koncert organowy Marcina Armańskiego
19 sierpnia 2018, 19:30

Lublin: Koncert organowy Marcina Armańskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 19 sierpnia o godz. 19.30 w Kościele pw. Świętego Krzyża, przy ul. Pogodnej 7 wystąpi znakomity organista ze Świdnicy - Marcin Armański.

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw 2 9

Unieważniona została wydana przez Ratusz zgoda na utworzenie stacji paliw przy ul. Jana Pawła II obok osiedla Skarpa. Jej budowie sprzeciwia się wielu mieszkańców osiedla, a właścicielka sąsiedniej działki skutecznie zaskarżyła decyzję miejskich urzędników, którzy ponownie muszą przemyśleć wniosek inwestora

"Diuna" Davida Lyncha w Warsztatach Kultury
22 sierpnia 2018, 21:00

"Diuna" Davida Lyncha w Warsztatach Kultury 4 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach kolejnej odsłony Miasto movie, w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zobaczymy film Davida Lyncha Diuna. Projekcja odbędzie się 22 sierpnia o godz. 21.

Wielącza: 24-latek zginął w wypadku motocyklowym. Nie miał prawa jazdy [zdjęcia]

Wielącza: 24-latek zginął w wypadku motocyklowym. Nie miał prawa jazdy [zdjęcia] 10 8

24-letni mieszklaniec gminy Nielisz zginął w wypadku w miejscowości Wielącza na drodze krajowej nr 74

S12: Nadzór dopuszcza do ruchu obwodnicę Puław. Otwarcie coraz bliżej
galeria
film

S12: Nadzór dopuszcza do ruchu obwodnicę Puław. Otwarcie coraz bliżej 74 6

Wojewódzka Inspekcja Nadzoru Budowlanego w zdecydowała w czwartek o warunkowym pozwoleniu na eksploatację trasy głównej nowego odcinka drogi krajowej S12. O tym, kiedy 12-kilometrowy fragment zostanie otwarty dla ruchu wkrótce zdecyduje GDDKiA.

Martyna Cebulska zostaje w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Martyna Cebulska zostaje w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin 0 4

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia – klub oficjalnie poinformował, że rozgrywająca podpisała nowy kontrakt. To będzie jej drugi sezon w barwach Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Jarmark Jagielloński 2018 w Lublinie. Co będzie się działo? [program]
17 sierpnia 2018, 13:00

Jarmark Jagielloński 2018 w Lublinie. Co będzie się działo? [program] 4 2

Tańce, hulanki i zakupy będą czekać w ten weekend na gości Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Natalia Kukulska, Paulina Przybysz, Barbara Wrońska i Wojtek Mazolewski wystąpią na specjalnym koncercie, na Starym Mieście swe stragany ustawią rękodzielnicy z wielu krajów, będą też potańcówki pod gołym niebem

Lubelska grupa biegów OCR – WWTeam szykuje się na mistrzostwa Polski

Lubelska grupa biegów OCR – WWTeam szykuje się na mistrzostwa Polski 3 0

Trenują razem od trzech lat, a zaczynali od przedzierania się przez zarośla czy wchodzenia do rzeki. Obecnie, lubelska grupa biegów OCR – WWTeam – ma do dyspozycji odpowiedni sprzęt do treningów. Teraz przygotowuje się do wrześniowych Mistrzostw Polski w Gdyni

Rusza chełmska klasa okręgowa - trzech kandydatów do awansu

Rusza chełmska klasa okręgowa - trzech kandydatów do awansu 0 0

Już w sobotę swoim kibicom zaprezentują się drużyny z czołówki minionych rozgrywek: Brat Siennica Nadolna, Unia Białopole i Sparta Rejowiec Fabryczny. I to ta trójka powinna nadawać ton rywalizacji także z zaczynającym się w weekend sezonie 2018/2019.

Konrad Gaca nie żyje, miał 42 lata. Prokuratura wszczęła śledztwo
galeria

Konrad Gaca nie żyje, miał 42 lata. Prokuratura wszczęła śledztwo 589 20

Konrad Gaca nie żyje. Zmarł w swoim domu. Ciało znaleziono w czwartek nad ranem w jego domu koło Lublina. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Konrad Gaca miał 42 lata

Matka i córka skakały po worku. Z wewnątrz dobiegał skowyt psa

Matka i córka skakały po worku. Z wewnątrz dobiegał skowyt psa 137 15

W środę przed południem kobieta spacerująca przy jednym ze stawów znajdujących się na terenie gminy Góra Kalwaria (woj. mazowieckie) zauważyła, jak dwie kobiety nad stawem kopią w worek i próbują zanurzyć go w wodzie. Z worka na śmieci wydobywał się skowyt zwierzęcia.

Puławy: Zostawił saszetkę, a w niej 4 tys. zł. Kronika policyjna

Puławy: Zostawił saszetkę, a w niej 4 tys. zł. Kronika policyjna 11 1

W mijającym tygodniu puławscy policjanci interweniowali m.in w sklepie odzieżowym. Zgłoszenie dotyczyło znalezionej saszetki, w której ktoś zostawił biżuterię i 4 tys. zł.

Serwis komputerów oraz naprawa drukarek – Regulservis.pl

Serwis komputerów oraz naprawa drukarek – Regulservis.pl 0 0

W dobie współczesności spotykamy się z dynamicznym rozwojem e-biznesu opartego o działanie sprzętów elektronicznych takich jak komputer stacjonarny, laptop, czy wielofunkcyjne drukarki. Obecnie na próżno szukać przedsiębiorstw nie wyposażonych w tego typu urządzenia. Bez względu na formę działalności oraz jej branże – sprawnie działające zaplecze technologiczne to podstawa, która pozwala nieustannie się rozwijać. Właśnie dlatego warto zadbać o dobrą kondycję wyżej wymienionych urządzeń. W jaki sposób to uczynić? Jedynym rozsądnym i skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej marki Regulservis - https://regulservis.pl/.