Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

17 czerwca 2017 r.
14:14

Policjanci z Lublina porazili paralizatorem turystę? Aresztowani

0 113 A A

Mundurowi z Lublina, którzy mieli porazić zatrzymanego paralizatorem zostali tymczasowo aresztowani i usłyszeli zarzuty. Jak ustaliliśmy – u jednego z nich znaleziono „prywatny” paralizator, którego nie powinien używać. Sprawą zajmuje się prokuratura. W sobotę policja wydała oświadczenie w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O sprawie pisaliśmy w piątek.

Jak doświadczony policjant, z kilkunastoletnim stażem, mógł zrobić coś takiego! I to w chwili, kiedy cała Polska jest w szoku po ujawnieniu przez TVN kulis śmierci Igora Stachowiaka we wrocławskiej komendzie. Co on i jego koledzy z patrolu mieli w głowach? – mówi nam anonimowo oficer z lubelskiej komendy wojewódzkiej.

Chodzi o policjantów z III Komisariatu w Lublinie. W nocy z 3 na 4 czerwca zatrzymywali oni 30-letniego Francuza – Igora C., o czym napisaliśmy jako pierwsi. Kiedy w ubiegłym tygodniu pytaliśmy o szczegóły tej interwencji, przedstawiciele policji zwracali uwagę, że mundurowi z “trójki” nie mają na wyposażeniu paralizatorów.

W piątek okazało się jednak, że 41-letni Marcin G. i jego dwaj koledzy z patrolu zostali zawieszeni. Jak wówczas ustaliliśmy, 41-latek miał prywatny paralizator, imitujący latarkę. Marcin G. nie miał prawa używać takiego sprzętu na służbie. Z naszych ustaleń wynikało jednak, że właśnie tym urządzeniem mógł potraktować 30-latka. W piątek przez cały dzień śledczy z Prokuratury Okręgowej w Lublinie przesłuchiwali zamieszanych w sprawę mundurowych.

Ze szczególnym okrucieństwem

W sobotę, niedługo po naszej publikacji w internecie, prokuratura oficjalnie poinformowała o postawieniu zarzutów policjantom. Marcin G. odpowie za przekroczenie uprawnień. Zdaniem śledczych bezprawnie interweniował wobec Igora C. i jego kolegi.

– Używał wobec nich przyrządu do generowania impulsów elektrycznych, a nadto działając ze szczególnym okrucieństwem znęcał się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzonymi pozbawionymi wolności – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Zarzuty usłyszeli również policjanci, którzy byli w jednym z patrolu z Marcinem G. To 38-letni Łukasz U. oraz 35-letni Piotr D. – Nie dopełnili swoich obowiązków. Dopuścili do popełnienia czynu przez Marcina G. wobec pokrzywdzonego obywatela Francji – dodaje prokurator Kępka.

Policjantom grozi nawet do 10 lat więzienia. Mając to na uwadze oraz by zapobiec matactwom, śledczy złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie policjantów na trzy miesiące. Sąd przychylił się do argumentów prokuratury.

Igor C., główny pokrzywdzony w sprawie, przyjechał do Lublina na „Noc Kultury”. Kiedy po imprezie wracał ze znajomym taksówką do hotelu, doszło do sprzeczki z kierowcą. Z relacji taksówkarza wynika, że Francuz nie chciał zapłacić za kurs. Kierowca podjechał więc do patrolu policji.

Według Igora C., jeden z mundurowych raził go później paralizatorem w jądra. Miało do tego dojść w radiowozie i przed budynkiem komendy miejskiej. Później Igor C. trafił do izby wytrzeźwień – miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia 30-latek powiadomił o sprawie policję.

Areszt i wyrzucenie ze służby

– Zaraz po zgłoszeniu telefonicznym wszczęte zostały czynności wyjaśniające. Ustalono funkcjonariuszy biorących udział w interwencji oraz jej przebieg – mówi nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy lubelskiej policji. – Materiały mimo braku zawiadomienia przez pokrzywdzonego przekazane zostały do prokuratury oraz do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

Pierwsze materiały zebrane w sprawie – nagrania z kamer monitoringu i zeznania świadków – nie wskazywały, by doszło do przestępstwa. 13 czerwca Igor C. zgłosił się jednak do prokuratury z zaświadczeniami lekarskimi, które mają potwierdzać jego wersję wydarzeń. W specjalnym oświadczeniu, opublikowanym w sobotę, policja wyjaśnia, że dopiero oficjalne zgłoszenie „dało funkcjonariuszom BSW możliwość podjęcia dalszej weryfikacji, sprawdzeń i ustaleń”.

Skończyły się one aresztowaniem policjantów i wyrzuceniem ich ze służby. Konsekwencji nie unikną również przełożeni policjantów z „trójki”. Wszczęto już cztery postępowania dyscyplinarne, m. in. wobec zastępcy komendanta komisariatu nadzorującego pion prewencji oraz naczelnika wydziału prewencji komisariatu. Osoby te nadzorowały służbę policjantów z patrolu.

Oświadczenie policji:

Decyzją przełożonych podjęte zostały natychmiastowe kroki dotyczące wszczęcia postępowań dyscyplinarnych, zawieszenia w czynnościach służbowych, a w konsekwencji wydania postanowień o wszczęciu z urzędu także postępowań administracyjnych w sprawie zwolnienia ze służby trzech lubelskich funkcjonariuszy.

Zdecydowane i natychmiastowe decyzje dyscyplinarne to odpowiedź na ustalenia Wydziału w Lublinie BSW KGP w Warszawie, ich ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Lublinie, w ramach wszczętego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego III Komisariatu Policji w Lublinie.

Śledztwo dotyczy interwencji przeprowadzonej 2 tygodnie temu, tj. dniu 4 czerwca 2017 r. przez wymienionych funkcjonariuszy wobec ob. Francji osadzonego w Centrum Interwencji Kryzysowej do wytrzeźwienia. Prokuratura Okręgowa w Lublinie w ramach czynności procesowych przeprowadzonych z funkcjonariuszami w dniach 15 i 16 czerwca przedstawiła im zarzuty, a sąd wczoraj zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów.

Pierwszy sygnał o niewłaściwym zachowaniu funkcjonariuszy otrzymaliśmy 5 czerwca br. Z dyżurnym KMP w Lublinie skontaktował się obywatel Francji informując, że zamierza powiadomić prokuraturę o nadużyciach, których dopuścili się funkcjonariusze. Zaraz po zgłoszeniu telefonicznym wszczęte zostały czynności wyjaśniające. Ustalono funkcjonariuszy biorących udział w interwencji oraz jej przebieg.

Materiały mimo braku zawiadomienia przez pokrzywdzonego przekazane zostały do prokuratury oraz do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

W trakcie czynności wyjaśniających, w których mogliśmy się odnieść tylko i wyłącznie do telefonicznego zgłoszenia, wykonanych zostało szereg czynności m.in.: rozpytano kierowcę taksówki na prośbę, którego policjanci podjęli interwencję wobec ob. Francji, rozpytano pracowników Centrum Interwencji Kryzysowej, zabezpieczono także zapis monitoringu z kamery, która obejmuje swym zasięgiem parking wewnętrzny znajdujący się pomiędzy budynkami KMP w Lublinie, dokonano zabezpieczenia i przeglądu nagrań monitoringu miejskiego z kamer umieszczonych w miejscu przeprowadzenia interwencji przez patrol oraz na trasie jego przejazdu.

Oficjalne zawiadomienie zostało złożone w prokuraturze w tym tygodniu. To dało funkcjonariuszom BSW KGP możliwość podjęcia dalszej weryfikacji, sprawdzeń i ustaleń oczywiście w uzgodnieniu i w porozumieniu z prokuraturą.

Nasza formacja zawsze poddaje się ocenie. To nam zależy na wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości, które świadczyć mogą o naruszeniu prawa czy dyscypliny służbowej przez funkcjonariuszy. Każdy policjant musi mieć świadomość, że dla osób, które naruszają prawo nie ma i nie może być miejsca w naszych szeregach. Decyzje o wszczęciu postępowań dyscyplinarnych, a także decyzje Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie o wydaniu postanowień o wszczęciu z urzędu postępowań administracyjnych w sprawie zwolnienia ze służby tych funkcjonariuszy zostały podjęte jeszcze przed przedstawieniem zarzutów przez prokuratora. Także wobec osób odpowiedzialnych za właściwy nadzór i sposób realizowania zadań i poleceń służbowych wszczęte zostały cztery postępowania dyscyplinarne m. in. wobec Zastępcy Komendanta Komisariatu nadzorującego pion prewencji, Naczelnika Wydziału Prewencji tego komisariatu.

To bardzo jasny sygnał i przekaz, że każdy z funkcjonariuszy, który zakłada mundur ma obowiązek przestrzegania prawa i obowiązujących procedur.

nadkom. Renata Laszczka –Rusek

Rzecznik Prasowy

Komendanta Wojewódzkiego Policji

w Lublinie

Komentarze 113

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 5 grudnia 2017 o 19:52
0
undefined napisał:
No to teraz ten durny pies niech porazi się w jaj i swój pusty łeb!!! I swoją matkę i ojca niech porazi, za to , że taki głupi jest!
  jego ojciec nie żyje a matka dobra suka.
Avatar
v / 19 czerwca 2017 o 23:41
0
undefined napisał:
A tak z ciekawości, może ktoś wie. A jaki kolor skóry posiadał ów Francuz?
 niebieski
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 22:57
0
w tym całym zdarzeniu jest aresztowanych dwóch wieźniow politycznych.Tyle w temacie.
Avatar
felek / 19 czerwca 2017 o 21:55
0
czy ktoś wie co to za sklep  w Lubartowie przy ul. Lubelskiej 67 mający  szyld  z artykułami chemicznymi, który otwarty jest w godzinach wieczorowych, 
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 21:38
0
A tak z ciekawości, może ktoś wie. A jaki kolor skóry posiadał ów Francuz?
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 19:52
0
dok kryminału psiarnie na długie lata
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 16:40
0
Bardzo dobrze! Nie ma w Policji miejsca dla takich ludzi, szkodac tylko, że cały czas inni policjanci kryją swoich łamiących prawo kolegów
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 16:33
0
to samo jest w puławach same s***syny
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 16:33
0
Jednego nie rozumiem. Facet był pijany, awanturował się i nie chciał zapłacić za kurs, czyli powinien być za to zatrzymany (oczywiście bez paralizatorów i znęcania się). Oskarżył funkcjonariuszy (słowo przeciwko słowu), którzy z automatu wylecieli. W takich przypadkach powinni zostać zawieszenie do czasu rozstrzygnięcia sprawy. A bandycie, którzy skatowali i zabili Bogu ducha winnego człowieka, przy w stu procentach swojej winy (nagranie z kamery paralizatora chyba nikomu nie pozostawia wątpliwości, możemy dyskutować jedynie nad wymiarem kary), od roku nadal są funkcjonariuszami i nawet po reportażu, który obejrzała cała Polska, nadal pracują i codziennie rano zakładają mundur i pobierają broń. Coś poszło nie tak.
Jednego nie rozumiem. Facet był pijany, awanturował się i nie chciał zapłacić za kurs, czyli powinien być za to zatrzymany (oczywiście bez paralizatorów i znęcania się). Oskarżył funkcjonariuszy (słowo przeciwko słowu), którzy z automatu wylecieli. W takich przypadkach powinni zostać zawieszenie do czasu rozstrzygnięcia sprawy. A bandycie, którzy skatowali i zabili Bogu ducha winnego człowieka, przy w stu procentach swojej winy (nagranie z kamery paralizatora chyba nikomu nie pozostawia wątpliwości, możemy dyskutować jedynie nad wymiarem kar... rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 16:03
0
był sobie milicjant i jego towarzysze broni,biernie patrzyli na to co robi,więc w imię szeroko pojętej solidarności pomiędzy milicjantami siedzą we trzech :-) i niech siedzą.
Avatar
. / 5 grudnia 2017 o 19:52
0
undefined napisał:
No to teraz ten durny pies niech porazi się w jaj i swój pusty łeb!!! I swoją matkę i ojca niech porazi, za to , że taki głupi jest!
  jego ojciec nie żyje a matka dobra suka.
Avatar
v / 19 czerwca 2017 o 23:41
0
undefined napisał:
A tak z ciekawości, może ktoś wie. A jaki kolor skóry posiadał ów Francuz?
 niebieski
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 22:57
0
w tym całym zdarzeniu jest aresztowanych dwóch wieźniow politycznych.Tyle w temacie.
Avatar
felek / 19 czerwca 2017 o 21:55
0
czy ktoś wie co to za sklep  w Lubartowie przy ul. Lubelskiej 67 mający  szyld  z artykułami chemicznymi, który otwarty jest w godzinach wieczorowych, 
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 21:38
0
A tak z ciekawości, może ktoś wie. A jaki kolor skóry posiadał ów Francuz?
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 19:52
0
dok kryminału psiarnie na długie lata
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 16:40
0
Bardzo dobrze! Nie ma w Policji miejsca dla takich ludzi, szkodac tylko, że cały czas inni policjanci kryją swoich łamiących prawo kolegów
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 16:33
0
to samo jest w puławach same s***syny
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 16:33
0
Jednego nie rozumiem. Facet był pijany, awanturował się i nie chciał zapłacić za kurs, czyli powinien być za to zatrzymany (oczywiście bez paralizatorów i znęcania się). Oskarżył funkcjonariuszy (słowo przeciwko słowu), którzy z automatu wylecieli. W takich przypadkach powinni zostać zawieszenie do czasu rozstrzygnięcia sprawy. A bandycie, którzy skatowali i zabili Bogu ducha winnego człowieka, przy w stu procentach swojej winy (nagranie z kamery paralizatora chyba nikomu nie pozostawia wątpliwości, możemy dyskutować jedynie nad wymiarem kary), od roku nadal są funkcjonariuszami i nawet po reportażu, który obejrzała cała Polska, nadal pracują i codziennie rano zakładają mundur i pobierają broń. Coś poszło nie tak.
Jednego nie rozumiem. Facet był pijany, awanturował się i nie chciał zapłacić za kurs, czyli powinien być za to zatrzymany (oczywiście bez paralizatorów i znęcania się). Oskarżył funkcjonariuszy (słowo przeciwko słowu), którzy z automatu wylecieli. W takich przypadkach powinni zostać zawieszenie do czasu rozstrzygnięcia sprawy. A bandycie, którzy skatowali i zabili Bogu ducha winnego człowieka, przy w stu procentach swojej winy (nagranie z kamery paralizatora chyba nikomu nie pozostawia wątpliwości, możemy dyskutować jedynie nad wymiarem kar... rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 16:03
0
był sobie milicjant i jego towarzysze broni,biernie patrzyli na to co robi,więc w imię szeroko pojętej solidarności pomiędzy milicjantami siedzą we trzech :-) i niech siedzą.
Zobacz wszystkie komentarze 113

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 4 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 37 3

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.