Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

24 maja 2017 r.
11:04

Zamordował dziewczynę tłuczkiem do mięsa i skoczył z 11. piętra. Czuje się lepiej, usłyszy zarzuty

0 26 A A

Mateusz C. z Lublina odpowie za zabójstwo swojej dziewczyny. Oficjalny zarzut w tej sprawie może usłyszeć w ciągu kilku dni. Jak ustaliliśmy – jego stan zdrowia znacznie się poprawił.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Postanowienie o postawieniu zarzutów jest już gotowe. Chcemy jak najszybciej przeprowadzić czynności z Mateuszem C. – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Śledczy ustalili, że 25-latek brutalnie zamordował swoją dziewczynę, po czym próbował się zabić, skacząc z 11 piętra. Przeżył upadek i trafił do szpitala przy ul. Jaczewskiego, gdzie nadal dochodzi do zdrowia. Jak ustaliliśmy, 25-latek ma poważne obrażenia nóg. Został już jednak wybudzony ze śpiączki i może mówić.

– Powołaliśmy biegłego lekarza, który ma ocenić, czy można przeprowadzić czynności z Mateuszem C. – dodaje prokurator Kępka. – Opinia w tej sprawie ma być gotowa do końca tygodnia. Jeśli wnioski będą pozytywne, to niezwłocznie postawimy mu zarzuty.

25-latek odpowie za zabójstwo swojej rówieśniczki. Jak ustalili śledczy, mężczyzna zatłukł Kamilę tłuczkiem do mięsa. Bił przede wszystkim w głowę. Dziewczyna była również duszona. Sekcja zwłok wykazała, że Mateusz C. zadał jej również cztery ciosy nożem w okolice klatki piersiowej. Według prokuratury, wszystkie te obrażenia doprowadziły do śmierci 25-latki.

Mateusz C. ma już na koncie poważne konflikty z prawem. Był karany za rozbój, kradzież z włamaniem i przestępstwa narkotykowe. W 2015 r. wyszedł z więzienia. Jak ustalili śledczy, od paru miesięcy spotykał się z Kamilą – 25-letnią studentką. Znali się od lat. Na początku maja doszło do tragedii. W piątkowy wieczór dziewczyna bawiła się ze znajomymi w wąwozie na Czubach. Według śledczych, pojawił się tam jej przyjaciel. Mateusz C. miał być zazdrosny o chłopaka. Według prokuratury, to właśnie zazdrość jest najbardziej prawdopodobnym motywem zbrodni.

Po imprezie Kamila poszła z Mateuszem do jego mieszkania. Tam około północy doszło do awantury. 25-latek skatował dziewczynę, po czym ułożył jej ciało w walizce.

Rano skontaktował się ze swoją matką. Miał pisać, że zabił Kamilę i sam chce ze sobą skończyć. Później wyszedł za okno i wyskoczył z 11 piętra. Zrobił to w miejscu, w którym strażacy nie mogli rozłożyć skokochronu. Mateusz C. spadł na drzewo i trawnik. Prawdopodobnie tylko dlatego przeżył upadek. Nie wiadomo, czy i kiedy wróci do pełni zdrowia. W zbliżającym się procesie ma odpowiadać jako recydywista. Grozi mu nawet dożywocie.

Zobacz także: 25-latek skoczył z 11. piętra w Lublinie. W jego mieszkaniu znaleziono zwłoki kobiety

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 maja 2017 o 13:29
0
Jasne, że nie ma prawa odbierać nikomu życia ale dyskusja była o czymś innym a mianowicie o tym, że niestety ale inne osoby nie mają wpływu na wszystko co się wydarzy. Tyle.
Avatar
Aaa / 26 maja 2017 o 13:00
0
Co daj spoko!!!Adwokatem jestes diabła czy co. KAŻDY ma prawo do opinii. Trzymac i zamykac mu drzwi to nie! tylko je za nie wystawic i niech pracuje na swoje konto i na swojee konto zbiera kwiatki takie. Przeczytaj dobrze co pisze. Powinien dostac dożywocie bez dyskusyjnie za taką śmierć i w ten sposób zadaną! Ja bym pogonila takiego dawno z milosci do niego i reszty rodziny jak by nie zrozumiał tego to trudno .... kazdy ma prawo do zycia i nikt nikomu nie ma prawa odbierac tego prawa i nie jak rzeźnik!!nie ma wytłumaczenia dla takiego działania. Nawet jak cos brał to byl swiadomy ze czyms sie podkreca i niech teraz adekwatnie odpowie.
Co daj spoko!!!Adwokatem jestes diabła czy co. KAŻDY ma prawo do opinii. Trzymac i zamykac mu drzwi to nie! tylko je za nie wystawic i niech pracuje na swoje konto i na swojee konto zbiera kwiatki takie. Przeczytaj dobrze co pisze. Powinien dostac dożywocie bez dyskusyjnie za taką śmierć i w ten sposób zadaną! Ja bym pogonila takiego dawno z milosci do niego i reszty rodziny jak by nie zrozumiał tego to trudno .... kazdy ma prawo do zycia i nikt nikomu nie ma prawa odbierac tego prawa i nie jak rzeźnik!!nie ma wytłumaczenia dla takiego dz... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2017 o 11:19
0
Ada o czym ty piszesz. Powinno się robić wszystko żeby wyrwać z tego itp.... Na prawdę uważasz, że da się wszystko zrobić? Ze zamkniesz mu drzwi i powiesz Nie wychodź do domu? daj juz spokój co?
Avatar
Ada / 25 maja 2017 o 19:38
0
 Ma znaczenie rodzina,bo normalna rodzina w pewnym momencie zamyka drzwi takiemu człowiekowi.A nie później zbiera żniwo jego poczynań.Jeżeli człowiek popełnia tyle błędów narażając w ten sposób najbliższych wciąż nie wyciągając wniosków  a wręcz przeciwnie brnie w to dale i dalej.Po prostu normalna rodzina powinna postawić granicę!!! zostawić takiego niech sobie sam radzi jeżeli potrafi rodzinę wprowadzić w takie bagno swoimi poczynaniami to normalny człowiek powinien się od takiego nawet synka odseparować bo taki człowiek nigdy nie zrozumie jakie błędy popełnia jeżeli ma poparcie najbliższych w pewnym momencie stawia się jakoś granicę. Tym bardziej mając tak bogatą kartotekę i nie ważne kto jaką miał rodzinę i dzieciństwo jeżeli człowiek wpadł w złe towarzystwo dziecko wpada w złe towarzystwo powinno się robić wszystko żeby je wyrwać.Jeżeli się nie da to się po prostu ucieka i zamyka drzwi a kto ma gwarancję że później nie skrzywdzi swoich jak nie fizycznie to psychicznie bo to oni za niego będą się wstydzić. Taka jest prawda .Myślisz że łatwo żyć z świadomością że ma się w rodzinie morderce kto z tym walczy,musi walczyć jak nie rodzina on będzie w więzieniu a rodzina dalej nusisz żyć i patrzeć ludziom w oczy bo taką a nie inną sytuację zafundował im ktoś najbliższy to już nie jest kradzież tylko kradzież tylko morderstwo.
 Ma znaczenie rodzina,bo normalna rodzina w pewnym momencie zamyka drzwi takiemu człowiekowi.A nie później zbiera żniwo jego poczynań.Jeżeli człowiek popełnia tyle błędów narażając w ten sposób najbliższych wciąż nie wyciągając wniosków  a wręcz przeciwnie brnie w to dale i dalej.Po prostu normalna rodzina powinna postawić granicę!!! zostawić takiego niech sobie sam radzi jeżeli potrafi rodzinę wprowadzić w takie bagno swoimi poczynaniami to normalny człowiek powinien się od takiego nawet synka odseparować bo taki człowiek nigdy nie zrozumie... rozwiń
Avatar
Ja / 25 maja 2017 o 13:02
0
Myślisz, że rodzina na wszystko ma wpływ?  Spójrz na swoją rodzinę. 
Avatar
Gość / 25 maja 2017 o 10:26
0
Dlaczego taki zwyrodnialec ma być utrzymywany z pieniędzy podatników. Może niech rodzina łoży na utrzymanie tego co wyhodowała
Avatar
a-b / 25 maja 2017 o 08:46
0
Takie reklamy widzi się codziennie na osiedlu. Zaiste piękny widok- srający kotek!. Gratuluję DW smaku i wyboru.
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 20:07
0
Dać mu cos do kropluwki i papa.
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 19:49
0
NA PAŁ TO ŚCIERWO BANDYTĘ I MORDERCĘ NIE BĘDZIEMY TEGO ZBITA ŹYWIĆ
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 16:56
0
Jak dostanie dożywocie to miesięczne koszty jego utrzymania będą kilka razy większe niż Twoja emerytura na którą całe życie pracowałeś. Czy to jest normalne??? Tylko kara śmierci w takim przypadku
Avatar
Gość / 26 maja 2017 o 13:29
0
Jasne, że nie ma prawa odbierać nikomu życia ale dyskusja była o czymś innym a mianowicie o tym, że niestety ale inne osoby nie mają wpływu na wszystko co się wydarzy. Tyle.
Avatar
Aaa / 26 maja 2017 o 13:00
0
Co daj spoko!!!Adwokatem jestes diabła czy co. KAŻDY ma prawo do opinii. Trzymac i zamykac mu drzwi to nie! tylko je za nie wystawic i niech pracuje na swoje konto i na swojee konto zbiera kwiatki takie. Przeczytaj dobrze co pisze. Powinien dostac dożywocie bez dyskusyjnie za taką śmierć i w ten sposób zadaną! Ja bym pogonila takiego dawno z milosci do niego i reszty rodziny jak by nie zrozumiał tego to trudno .... kazdy ma prawo do zycia i nikt nikomu nie ma prawa odbierac tego prawa i nie jak rzeźnik!!nie ma wytłumaczenia dla takiego działania. Nawet jak cos brał to byl swiadomy ze czyms sie podkreca i niech teraz adekwatnie odpowie.
Co daj spoko!!!Adwokatem jestes diabła czy co. KAŻDY ma prawo do opinii. Trzymac i zamykac mu drzwi to nie! tylko je za nie wystawic i niech pracuje na swoje konto i na swojee konto zbiera kwiatki takie. Przeczytaj dobrze co pisze. Powinien dostac dożywocie bez dyskusyjnie za taką śmierć i w ten sposób zadaną! Ja bym pogonila takiego dawno z milosci do niego i reszty rodziny jak by nie zrozumiał tego to trudno .... kazdy ma prawo do zycia i nikt nikomu nie ma prawa odbierac tego prawa i nie jak rzeźnik!!nie ma wytłumaczenia dla takiego dz... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2017 o 11:19
0
Ada o czym ty piszesz. Powinno się robić wszystko żeby wyrwać z tego itp.... Na prawdę uważasz, że da się wszystko zrobić? Ze zamkniesz mu drzwi i powiesz Nie wychodź do domu? daj juz spokój co?
Avatar
Ada / 25 maja 2017 o 19:38
0
 Ma znaczenie rodzina,bo normalna rodzina w pewnym momencie zamyka drzwi takiemu człowiekowi.A nie później zbiera żniwo jego poczynań.Jeżeli człowiek popełnia tyle błędów narażając w ten sposób najbliższych wciąż nie wyciągając wniosków  a wręcz przeciwnie brnie w to dale i dalej.Po prostu normalna rodzina powinna postawić granicę!!! zostawić takiego niech sobie sam radzi jeżeli potrafi rodzinę wprowadzić w takie bagno swoimi poczynaniami to normalny człowiek powinien się od takiego nawet synka odseparować bo taki człowiek nigdy nie zrozumie jakie błędy popełnia jeżeli ma poparcie najbliższych w pewnym momencie stawia się jakoś granicę. Tym bardziej mając tak bogatą kartotekę i nie ważne kto jaką miał rodzinę i dzieciństwo jeżeli człowiek wpadł w złe towarzystwo dziecko wpada w złe towarzystwo powinno się robić wszystko żeby je wyrwać.Jeżeli się nie da to się po prostu ucieka i zamyka drzwi a kto ma gwarancję że później nie skrzywdzi swoich jak nie fizycznie to psychicznie bo to oni za niego będą się wstydzić. Taka jest prawda .Myślisz że łatwo żyć z świadomością że ma się w rodzinie morderce kto z tym walczy,musi walczyć jak nie rodzina on będzie w więzieniu a rodzina dalej nusisz żyć i patrzeć ludziom w oczy bo taką a nie inną sytuację zafundował im ktoś najbliższy to już nie jest kradzież tylko kradzież tylko morderstwo.
 Ma znaczenie rodzina,bo normalna rodzina w pewnym momencie zamyka drzwi takiemu człowiekowi.A nie później zbiera żniwo jego poczynań.Jeżeli człowiek popełnia tyle błędów narażając w ten sposób najbliższych wciąż nie wyciągając wniosków  a wręcz przeciwnie brnie w to dale i dalej.Po prostu normalna rodzina powinna postawić granicę!!! zostawić takiego niech sobie sam radzi jeżeli potrafi rodzinę wprowadzić w takie bagno swoimi poczynaniami to normalny człowiek powinien się od takiego nawet synka odseparować bo taki człowiek nigdy nie zrozumie... rozwiń
Avatar
Ja / 25 maja 2017 o 13:02
0
Myślisz, że rodzina na wszystko ma wpływ?  Spójrz na swoją rodzinę. 
Avatar
Gość / 25 maja 2017 o 10:26
0
Dlaczego taki zwyrodnialec ma być utrzymywany z pieniędzy podatników. Może niech rodzina łoży na utrzymanie tego co wyhodowała
Avatar
a-b / 25 maja 2017 o 08:46
0
Takie reklamy widzi się codziennie na osiedlu. Zaiste piękny widok- srający kotek!. Gratuluję DW smaku i wyboru.
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 20:07
0
Dać mu cos do kropluwki i papa.
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 19:49
0
NA PAŁ TO ŚCIERWO BANDYTĘ I MORDERCĘ NIE BĘDZIEMY TEGO ZBITA ŹYWIĆ
Avatar
Gość / 24 maja 2017 o 16:56
0
Jak dostanie dożywocie to miesięczne koszty jego utrzymania będą kilka razy większe niż Twoja emerytura na którą całe życie pracowałeś. Czy to jest normalne??? Tylko kara śmierci w takim przypadku
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.