Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

24 września 2021 r.
13:24

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

9 20 A A
Krzysztof Żuk i Krzysztof Grabczuk
Krzysztof Żuk i Krzysztof Grabczuk (fot. Archiwum)

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wewnętrzne wybory w największej partii opozycyjnej zaplanowano na 23 października. O ile na szczeblu centralnym nie zanosi się na wielkie emocje, bo pełniący obowiązki szefa partii Donald Tusk prawdopodobnie nawet nie będzie miał kontrkandydata w walce o oficjalne przywództwo, to ciekawie może być w regionach.

Machina wyborcza dopiero ruszyła i w najbliższych dniach można się spodziewać powołania regionalnych komisji, które będą organizować wybory z każdym województw. To one ogłoszą możliwość zgłaszania kandydatów, a czas na to będzie do 9 września.

Nieoficjalnie mówi się, że do walki o kierowanie Platformą na Lubelszczyźnie stanie trzech graczy. Wymieniani są: obecny szef partii w regionie i prezydent Lublina Krzysztof Żuk, poseł Krzysztof Grabczuk i szef struktur powiatowych w Lublinie Grzegorz Nowakowski.

Próbowaliśmy potwierdzić te spekulacje.

– Ostateczną decyzję podejmę w przyszłym tygodniu, ale wszystko wskazuje na to, że wystartuję w wyborach – mówi natomiast Krzysztof Grabczuk. Krótko nasze ustalenia komentuje także Grzegorz Nowakowski. – Poważnie rozważam taką ewentualność.

Z Krzysztofem Żukiem nie udało nam się  skontaktować.

Partyjni działacze są jednak przekonani, że do walki o przywództwo stanie właśnie ta trójka. – Żaden inny kandydat się nie wyklaruje. A i z tej grupy przynajmniej jeden może zrezygnować. Może być nawet tak, że na placu boju pozostanie tylko jeden. To doświadczeni politycy i każdy z nich będzie liczył możliwe do zebrania głosy. Niewykluczone, że w razie braku pewności zwycięstwa, ktoś z nich może zrezygnować – słyszymy od jednego z naszych rozmówców.

Cztery lata temu o funkcję przewodniczącego regionu z Żukiem rywalizował właśnie Grabczuk. Prezydent Lublina wyprzedził go o zaledwie dwa głosy.

Działacze PO za miesiąc będą wybierać także przewodniczących struktur w powiatach. Spore emocje wywołuje wyborcza walka w Lublinie, gdzie – wszystko na to wskazuje – o reelekcję nie będzie ubiegał się Nowakowski. W tym przypadku też wymienia się trzech potencjalnych kandydatów. Na giełdzie krążą nazwiska przewodniczącego Rady Miasta Jarosława Pakuły oraz szefów dwóch partyjnych kół w lubelskich dzielnicach: Mirosława Czerniaka i Piotra Górskiego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anne / 24 września 2021 r. o 13:45
+33
Skoro Żuk startował na prezydenta Lublina z własnego komitetu (czyli jako kandydat bezpartyjny) to powinien być konsekwentny i zrezygnować z członkostwa w PO.
I tu sie wyjątkowo z Tobą zgodzę.
 A ja się nie zgadzam, bo nie logo partyjne się liczy tylko człowiek i to co sobą reprezentuje. A niech będzie nawet członkiem partii przyjaciół piwa - mi to w ogóle nie przeszkadza póki sprawdza się jako prezydent.
Avatar
na_haju / 24 września 2021 r. o 13:53
+28
Będą wybory, start zapowiedziało trzech kandydatów. Faktycznie, gorąco że hoho.
Avatar
mefisto_lubelak / 24 września 2021 r. o 14:10
+20
Będą wybory, start zapowiedziało trzech kandydatów. Faktycznie, gorąco że hoho.
  Nie psuj zabawy @Japolanowi. Nie widzisz jak go podniecił ten tytuł? I o to właśnie chodzi. Żeby wywołać do tablicy wszystkie trolle pisowskie oraz ludzi co mają obsesję na punkcie Żuka i tylko czekają na takie artykuły jak ten powyższy.
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 września 2021 r. o 14:02
+19
Skoro Żuk startował na prezydenta Lublina z własnego komitetu (czyli jako kandydat bezpartyjny) to powinien być konsekwentny i zrezygnować z członkostwa w PO.
I tu sie wyjątkowo z Tobą zgodzę.
A ja się nie zgadzam, bo nie logo partyjne się liczy tylko człowiek i to co sobą reprezentuje. A niech będzie nawet członkiem partii przyjaciół piwa - mi to w ogóle nie przeszkadza póki sprawdza się jako prezydent.
 Teoretycznie tak kiedyś było i też tak myślałem. Ale teraz od kiedy w POlsce rządzi piss, a rozdział pieniędzy z naszych podatków jest dzielony po kluczu partyjnym, to niestety muszę się z nim zgodzić, że nie tylko człowiek się liczy, ale i partia.
 Teoretycznie tak kiedyś było i też tak myślałem. Ale teraz od kiedy w POlsce rządzi piss, a rozdział pieniędzy z naszych podatków jest dzielony po kluczu partyjnym, to niestety muszę się z nim zgodzić, że nie tylko człowiek się liczy, ale i partia. rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 27 września 2021 r. o 08:20
+4
Skoro Żuk startował na prezydenta Lublina z własnego komitetu (czyli jako kandydat bezpartyjny) to powinien być konsekwentny i zrezygnować z członkostwa w PO.
Avatar
stop_propagandzie / 27 września 2021 r. o 08:19
+3
Będą wybory, start zapowiedziało trzech kandydatów. Faktycznie, gorąco że hoho.
Spokojnie! Żaden kruk Żukowi oka nie wykole. Najwyżej trochę "pokraczą" lub "strzelą focha".
  Dziwne, że Żuka jeszcze nie wywalili z PO.
Avatar
stop_propagandzie / 27 września 2021 r. o 08:18
+3
Skoro Żuk startował na prezydenta Lublina z własnego komitetu (czyli jako kandydat bezpartyjny) to powinien być konsekwentny i zrezygnować z członkostwa w PO.
I tu sie wyjątkowo z Tobą zgodzę.
A ja się nie zgadzam, bo nie logo partyjne się liczy tylko człowiek i to co sobą reprezentuje. A niech będzie nawet członkiem partii przyjaciół piwa - mi to w ogóle nie przeszkadza póki sprawdza się jako prezydent.
  A co Żuk sobą reprezentuje jako szef lubelskiej PO? Platforma na Lubelszczyźnie w zasadzie się nie liczy. Nawet Mucha uciekła z PO. PO pod władzą Żuka stacza się na dno.
  A co Żuk sobą reprezentuje jako szef lubelskiej PO? Platforma na Lubelszczyźnie w zasadzie się nie liczy. Nawet Mucha uciekła z PO. PO pod władzą Żuka stacza się na dno. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 września 2021 r. o 18:03
-4
Skoro Żuk startował na prezydenta Lublina z własnego komitetu (czyli jako kandydat bezpartyjny) to powinien być konsekwentny i zrezygnować z członkostwa w PO.
I tu sie wyjątkowo z Tobą zgodzę.
A ja się nie zgadzam, bo nie logo partyjne się liczy tylko człowiek i to co sobą reprezentuje. A niech będzie nawet członkiem partii przyjaciół piwa - mi to w ogóle nie przeszkadza póki sprawdza się jako prezydent.
 A co Żuk sobą reprezentuje jako szef lubelskiej PO? Platforma na Lubelszczyźnie w zasadzie się nie liczy. Nawet Mucha uciekła z PO. PO pod władzą Żuka stacza się na dno.
 Nawet dla niektórych P0kemońskich karierowiczów duszna atmosfera zdominowana przez kilku cwanych buraczków z Loży Deweloperskiej stała się nie do wytrzymania.
 Nawet dla niektórych P0kemońskich karierowiczów duszna atmosfera zdominowana przez kilku cwanych buraczków z Loży Deweloperskiej stała się nie do wytrzymania. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 września 2021 r. o 17:49
-5
Będą wybory, start zapowiedziało trzech kandydatów. Faktycznie, gorąco że hoho.
Spokojnie! Żaden kruk Żukowi oka nie wykole. Najwyżej trochę "pokraczą" lub "strzelą focha".
 Dziwne, że Żuka jeszcze nie wywalili z PO.
 Mówię: 'platforma obywatelska", myślę: 'deweloperzy'. TylK0 Loża może zwolnić Sułtana z P0wierzonej mu funkcji dewelo-ubogacania.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 września 2021 r. o 18:32
-7
Będą wybory, start zapowiedziało trzech kandydatów. Faktycznie, gorąco że hoho.
Spokojnie! Żaden kruk Żukowi oka nie wykole. Najwyżej trochę "pokraczą" lub "strzelą focha".
Dziwne, że Żuka jeszcze nie wywalili z PO.
Wpierw potrzebne byłoby na to "błogosławieństwo z Nowogrodzkiej".
"Nowogrodzkiej" najwyraźniej w jakiś sP0sób pasuje ta miasto-niszcząca dewelo-ubogacająca P0stać na stanowisku kierownika dewelo-folwarku, czego ostatecznym P0twierdzeniem było P0wołanie męża żony na kierownika UW. Nie żeby mnie to specjalnie dziwiło.
"Nowogrodzkiej" najwyraźniej w jakiś sP0sób pasuje ta miasto-niszcząca dewelo-ubogacająca P0stać na stanowisku kierownika dewelo-folwarku, czego ostatecznym P0twierdzeniem było P0wołanie męża żony na kierownika UW. Nie żeby mnie to specjalnie dziwiło. rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 27 września 2021 r. o 08:20
+4
Skoro Żuk startował na prezydenta Lublina z własnego komitetu (czyli jako kandydat bezpartyjny) to powinien być konsekwentny i zrezygnować z członkostwa w PO.
Avatar
stop_propagandzie / 27 września 2021 r. o 08:19
+3
Będą wybory, start zapowiedziało trzech kandydatów. Faktycznie, gorąco że hoho.
Spokojnie! Żaden kruk Żukowi oka nie wykole. Najwyżej trochę "pokraczą" lub "strzelą focha".
  Dziwne, że Żuka jeszcze nie wywalili z PO.
Avatar
stop_propagandzie / 27 września 2021 r. o 08:18
+3
Skoro Żuk startował na prezydenta Lublina z własnego komitetu (czyli jako kandydat bezpartyjny) to powinien być konsekwentny i zrezygnować z członkostwa w PO.
I tu sie wyjątkowo z Tobą zgodzę.
A ja się nie zgadzam, bo nie logo partyjne się liczy tylko człowiek i to co sobą reprezentuje. A niech będzie nawet członkiem partii przyjaciół piwa - mi to w ogóle nie przeszkadza póki sprawdza się jako prezydent.
  A co Żuk sobą reprezentuje jako szef lubelskiej PO? Platforma na Lubelszczyźnie w zasadzie się nie liczy. Nawet Mucha uciekła z PO. PO pod władzą Żuka stacza się na dno.
  A co Żuk sobą reprezentuje jako szef lubelskiej PO? Platforma na Lubelszczyźnie w zasadzie się nie liczy. Nawet Mucha uciekła z PO. PO pod władzą Żuka stacza się na dno. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 września 2021 r. o 18:32
-7
Będą wybory, start zapowiedziało trzech kandydatów. Faktycznie, gorąco że hoho.
Spokojnie! Żaden kruk Żukowi oka nie wykole. Najwyżej trochę "pokraczą" lub "strzelą focha".
Dziwne, że Żuka jeszcze nie wywalili z PO.
Wpierw potrzebne byłoby na to "błogosławieństwo z Nowogrodzkiej".
"Nowogrodzkiej" najwyraźniej w jakiś sP0sób pasuje ta miasto-niszcząca dewelo-ubogacająca P0stać na stanowisku kierownika dewelo-folwarku, czego ostatecznym P0twierdzeniem było P0wołanie męża żony na kierownika UW. Nie żeby mnie to specjalnie dziwiło.
"Nowogrodzkiej" najwyraźniej w jakiś sP0sób pasuje ta miasto-niszcząca dewelo-ubogacająca P0stać na stanowisku kierownika dewelo-folwarku, czego ostatecznym P0twierdzeniem było P0wołanie męża żony na kierownika UW. Nie żeby mnie to specjalnie dziwiło. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 września 2021 r. o 18:03
-4
Skoro Żuk startował na prezydenta Lublina z własnego komitetu (czyli jako kandydat bezpartyjny) to powinien być konsekwentny i zrezygnować z członkostwa w PO.
I tu sie wyjątkowo z Tobą zgodzę.
A ja się nie zgadzam, bo nie logo partyjne się liczy tylko człowiek i to co sobą reprezentuje. A niech będzie nawet członkiem partii przyjaciół piwa - mi to w ogóle nie przeszkadza póki sprawdza się jako prezydent.
 A co Żuk sobą reprezentuje jako szef lubelskiej PO? Platforma na Lubelszczyźnie w zasadzie się nie liczy. Nawet Mucha uciekła z PO. PO pod władzą Żuka stacza się na dno.
 Nawet dla niektórych P0kemońskich karierowiczów duszna atmosfera zdominowana przez kilku cwanych buraczków z Loży Deweloperskiej stała się nie do wytrzymania.
 Nawet dla niektórych P0kemońskich karierowiczów duszna atmosfera zdominowana przez kilku cwanych buraczków z Loży Deweloperskiej stała się nie do wytrzymania. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 września 2021 r. o 17:49
-5
Będą wybory, start zapowiedziało trzech kandydatów. Faktycznie, gorąco że hoho.
Spokojnie! Żaden kruk Żukowi oka nie wykole. Najwyżej trochę "pokraczą" lub "strzelą focha".
 Dziwne, że Żuka jeszcze nie wywalili z PO.
 Mówię: 'platforma obywatelska", myślę: 'deweloperzy'. TylK0 Loża może zwolnić Sułtana z P0wierzonej mu funkcji dewelo-ubogacania.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 września 2021 r. o 17:16
-7
Żałosne próby przesK0czenia betonowych zasad dewelo-kracji.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 września 2021 r. o 17:04
-9
Czym jest platforma deweloperska bez deweloperów? Wydmuszką.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 września 2021 r. o 16:42
-11
Co nie ustali zgromadzenie P0ciesznych P0kemonów, dewelo-duce jest tylK0 jeden. Możecie mu nasK0czyć.
Avatar
Japolan / 24 września 2021 r. o 14:43
-12
Będą wybory, start zapowiedziało trzech kandydatów. Faktycznie, gorąco że hoho.
   Nie psuj zabawy @Japolanowi. Nie widzisz jak go podniecił ten tytuł? I o to właśnie chodzi. Żeby wywołać do tablicy wszystkie trolle pisowskie oraz ludzi co mają obsesję na punkcie Żuka i tylko czekają na takie artykuły jak ten powyższy.
Najbardziej humorystyczne są bajania fanatyków politycznych. W aktualnym układzie lubelskim nie ma co liczyć na krytykę w stylu (kompilacji medialnej): ***s://m.youtube.com/watch?v=fkmqtcsJ4Ao