Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

20 stycznia 2023 r.
19:09

Donald Tusk w Lublinie „Chcę wygrać te wybory”

0 50 A A

Podczas piątkowego spotkania w Lublinie Donald Tusk mówił o ogromnych składkach zdrowotnych, niemożności planowania biznesu w sytuacji ustawicznego wzrostu cen i idącą za tym likwidacją małych biznesów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W Lublinie chciałem porozmawiać z tymi, którzy czują się zaniepokojeni prowadząc swój mały sklep lub inną jednoosobową działalność gospodarczą. W ostatnich latach wróciła czarna legenda podsycana przez władze, że przedsiębiorca, to ktoś podejrzany. Przedsiębiorcy podkreślają, że czują się coraz gorzej w tej rzeczywistości, gdzie ciężko pracują na własny rachunek i nie mają z tego jakichś nadzwyczajnych kokosów, a od ponad roku sami dźwigają na sobie odpowiedzialność. I tak naprawdę jak musi się dziś czuć Polka czy Polak, który prowadzi własne nieduży biznes i słyszy i czuje to przecież np. będąc tak a nie inaczej traktowany przez różne instytucje (…) Jak musi się czuć ktoś o kim władza mówi „prywaciarze” tak jak 40-50 lat temu? Jak czuje się kiedy dowiaduje się każdego dnia, że gaz będzie droższy i prąd będzie droższy? A na końcu się dowiaduję, że Polski Ład, który miał wszystkim przyniesie ulgę oznacza, że trzeba zapłacić składkę zdrowotną, która te facto nie jest składką zdrowotną przecież to nie jedzie na żadną ochroną (…) Choćby jeden element ich planu na najbliższy się zmienił rok to cały biznes traci sens. I to poczucie, że nie dość, że nie sposób nic zaplanować, że wszystko jest droższe to jeszcze narasta poczucie ostatnich miesiącach, że jest się coraz mniej znowu szanowanym i właśnie w jakimś sensie represjonowanym przez różne instytucje państwowe.

Tusk, za Rzeczpospolitą, podawał dane mówiące o tym, że tylko w 2022 roku upadło blisko 4000 małych sklepów w Polsce, a blisko 10 tys. musiało zawiesić swoją działalność.

– A wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ten rok nie będzie łatwiejszy. Dlatego dziwię się dobremu samopoczuciu władzy, bo często słyszę od premiera i ministrów, że nie jest źle, a w ogóle dobrze i, że po co to czarnowidztwo – mówił Tusk.

To moze być ostatni rok 

Podczas spotkania o swoich problemach mówili przedsiębiorcy. Przedstawiciel jednego z lubelskich targowisk mówił, że w ciągu kilku lat z ponad 200 osób, które prowadziły tam działalność została jedna trzecia. Powód to ciągle zmieniające się przepisy, ciągle rosnący ZUS oraz Polski Ład „który dał nam wszystkim zdrowo popalić”.

– Mają firmy umierają po cichu, ale to jest dramat dla naszych rodzin i dla nas wszystkich – mówił i apelował, by jeśli PO wygra wybory to zmiany były konsultowane z przedsiębiorcami i wprowadzane z wyprzedzeniem by mogli się dostosować.

Dariusz Jodłowski, prezes Zarządu Pracodawców Lubelszczyzny “Lewiatan” pytał, czy możliwe jest wyrzucenie sterty przepisów i napisanie krótkiej i konkretnej konstytucji dla biznesu.

Agnieszka Karpiel, prezesem stowarzyszenia kupców Rynek Bronowice mówiła, że niepokoją coraz większe koszty zatrudniania pracowników. Chciałaby żeby pracownicy coraz więcej zarabiali, ale obroty przedsiębiorców spadają i nie mogą sobie pozwolić na wysokie pensje. Dlatego zauważa, że przedsiębiorcy przestali zatrudniać osoby młode osoby, które powinny pracować normalnie na pełnych etatach, a zaczynają „kombinować” np. zatrudniając emerytów. Usłyszała, że PO ma „Kilka projektów przygotowanych, które mogą obniżyć koszty i ich część przerzucić na państwo”.

Lubelski przedsiębiorca Rafał Dobrowolski pytać czy, jeśli Tusk wygra wybory to czy zajmie się upraszczaniem podatków i prosił, by przy dobieraniu kadr otaczał się ludźmi kreatywnymi.

Agata Folusz, właścicielka gospodarstwa rolno-ogrodniczego pod Lublinem przyznała, że grozi mu likwidacja. Być może to ostatni rok jej działalności, bo nie jest w stanie kupić polskiego eko-groszku. Może kupić, tak jak odbiorca indywidualny kilka ton, a potrzebuje ich 50.

Odpowiadając przedsiębiorcom Donald Tusk mówił, że obecność państwa w gospodarce musi służyć ludziom.

Chcę wygrać te wybory

Donald Tusk przyznał też, że „chcę wygrać te wybory”. Zwrócił się też do Szymona Hołowni o podjęcie decyzji, czy do wyborów pójdą razem.

–  Mnie nie interesuje żadna mała gra, takie podchody. To do niczego się nie przysłuży. Dzisiaj jest ten moment, żeby powiedzieć, czy idziemy razem. Jestem absolutnie przekonany, że będzie lepiej, że będą większe gwarancje na zmianę warty gdy pójdziemy razem. Ale jeśli nie chcecie to chociaż powiedzcie, bo to ostatni moment i musimy przygotować się do tego wielkiego wydarzenia jakim może być to zwycięstwo. Wiem, że niełatwo przekonać być może niektórych ludzi, ale sam jestem szefem partii, a rolą lidera jest przekonać swoich, żeby poświęcili chociaż część swojego interesu po to, żeby tę wielką rzecz jaką jest Polska wspólnie wygrać.

Pytany o to, czego najbardziej żałuje w polityce, Tusk odpowiedział: – Wielu rzeczy. Nie poepłniałem błędów w polityce do 1989, bo wtedy sprawy były proste. Odpowiedzialnośc pojawiła się później. O moich błędach można oglądać serial na trzech programach telewizji publicznej – powiedział i dodał: – Jestem zły na siebie, że nie znalazłem sposobu na ochronienie Polski przed tak długimi rządami PiS-u. Zły na brak wyobraźni, że PiS przejmie władzę i zrobi z niej taki użytek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Labydnik / 6 dni temu o 23:32
Bardzo dobre spotkanie. Tusk odpowiadał navpytania spokojnie I rzeczowo. Widać że bardzo chce i wie jak poprowadzić Polaków do wygranych wyborów i odsuniecia PiSu od władzy.
towarzysze, Kalbarczyki czy inni kodziarze - NIE IDZCIE TĄ DROGĄ, marksizm to katastrofa :)
 To są jakieś oszczerczo kłamliwe ogólniki. Do "marksizmu" to bliżej jest "socjalistom PiS" niż "liberalnemu" p. Tuskowi. Zgoda, że "rozdawnictwo" i zadłużanie kraju - "to katastrofa", ale to jest obecnie, a nie było tego rozdawnictwa w takim stopniu za PO.
 To są jakieś oszczerczo kłamliwe ogólniki. Do "marksizmu" to bliżej jest "socjalistom PiS" niż "liberalnemu" p. Tuskowi. Zgoda, że "rozdawnictwo" i zadłużanie kraju - "to katastrofa", ale to jest obecnie, a nie było tego rozdawnictwa w takim stopniu za PO. rozwiń
Avatar
Labydnik / 6 dni temu o 23:28
... danke für alles.... für Deutschland ! - Oppositionsführer Donald Tusk
 W sprawie "formalnej". "...ZSL" zapomniał już jak się rozumnie rozmawia po polsku? Tylko jakieś brednie po niemiecku zostały - bez związku ze sprawami poruszanymi przez p. Tuska?
Avatar
Labydnik / 6 dni temu o 23:02
Donald Tusk obiecał byłemu esbekowi, że przywróci mu świadczenia emerytalne. Ow mężczyzna to: - porucznik SB, funkcjonariusz MO i ZOMO - członek ZSMP i PZPR - działacz antykościelnego pionu IV - chronił komunist. obiekty wojskowe -wyróżniony nagrodą Kiszczaka Wyborcom platfORMO'y gratulujemy ( pustej przestrzeni między uszami)!
 Znów jakieś "wrzutki" bez podania danych. Na razie p. Tusk chyba niczego nie zrobił. Jak zrobi, to będzie można się zastanawiać. W każdym razie jakąś głupotą "...ZSL" jest wytykanie komuś tego, że "chronił obiekty wojskowe" bo rzekomo były one "komunistyczne" (i co, należało je niszczyć, te "komunistyczne obiekty wojskowe"?). Ale najpierw - podać źródła tych wieści!
 Znów jakieś "wrzutki" bez podania danych. Na razie p. Tusk chyba niczego nie zrobił. Jak zrobi, to będzie można się zastanawiać. W każdym razie jakąś głupotą "...ZSL" jest wytykanie komuś tego, że "chronił obiekty wojskowe" bo rzekomo były one "komunistyczne" (i co, należało je niszczyć, te "komunistyczne obiekty wojskowe"?). Ale najpierw - podać źródła tych wieści! rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 6 dni temu o 20:40
Donald Tusk obiecał byłemu esbekowi, że przywróci mu świadczenia emerytalne. Ow mężczyzna to: - porucznik SB, funkcjonariusz MO i ZOMO - członek ZSMP i PZPR - działacz antykościelnego pionu IV - chronił komunist. obiekty wojskowe -wyróżniony nagrodą Kiszczaka Wyborcom platfORMO'y gratulujemy ( pustej przestrzeni między uszami)!
Avatar
TECZOWY--ZSL / 6 dni temu o 20:03
... danke für alles.... für Deutschland ! - Oppositionsführer Donald Tusk
Avatar
TECZOWY--ZSL / 6 dni temu o 19:59
Bardzo dobre spotkanie. Tusk odpowiadał navpytania spokojnie I rzeczowo. Widać że bardzo chce i wie jak poprowadzić Polaków do wygranych wyborów i odsuniecia PiSu od władzy.
  towarzysze, Kalbarczyki czy inni kodziarze - NIE IDZCIE TĄ DROGĄ, marksizm to katastrofa :)
Avatar
Labydnik / 25 stycznia 2023 r. o 12:10
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
    W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą.
    W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą. rozwiń
Avatar
Jasin / 25 stycznia 2023 r. o 07:39
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne&qu... rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 stycznia 2023 r. o 05:58
Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                        P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
    W sprawie "formalnej". Te wklejane raz za razem brednie i wyzwiska wojującego "katolika" są "nie na temat".
    W sprawie "formalnej". Te wklejane raz za razem brednie i wyzwiska wojującego "katolika" są "nie na temat". rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 stycznia 2023 r. o 05:39
Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                        P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
 Sprawa "formalna". Ten "katolik" znowu wkleja swoje brednie i wyzwiska od rzeczy. Może ktoś z nim w końcu zrobi porządek.
 Sprawa "formalna". Ten "katolik" znowu wkleja swoje brednie i wyzwiska od rzeczy. Może ktoś z nim w końcu zrobi porządek. rozwiń
Avatar
Labydnik / 6 dni temu o 23:32
Bardzo dobre spotkanie. Tusk odpowiadał navpytania spokojnie I rzeczowo. Widać że bardzo chce i wie jak poprowadzić Polaków do wygranych wyborów i odsuniecia PiSu od władzy.
towarzysze, Kalbarczyki czy inni kodziarze - NIE IDZCIE TĄ DROGĄ, marksizm to katastrofa :)
 To są jakieś oszczerczo kłamliwe ogólniki. Do "marksizmu" to bliżej jest "socjalistom PiS" niż "liberalnemu" p. Tuskowi. Zgoda, że "rozdawnictwo" i zadłużanie kraju - "to katastrofa", ale to jest obecnie, a nie było tego rozdawnictwa w takim stopniu za PO.
 To są jakieś oszczerczo kłamliwe ogólniki. Do "marksizmu" to bliżej jest "socjalistom PiS" niż "liberalnemu" p. Tuskowi. Zgoda, że "rozdawnictwo" i zadłużanie kraju - "to katastrofa", ale to jest obecnie, a nie było tego rozdawnictwa w takim stopniu za PO. rozwiń
Avatar
Labydnik / 6 dni temu o 23:28
... danke für alles.... für Deutschland ! - Oppositionsführer Donald Tusk
 W sprawie "formalnej". "...ZSL" zapomniał już jak się rozumnie rozmawia po polsku? Tylko jakieś brednie po niemiecku zostały - bez związku ze sprawami poruszanymi przez p. Tuska?
Avatar
Labydnik / 6 dni temu o 23:02
Donald Tusk obiecał byłemu esbekowi, że przywróci mu świadczenia emerytalne. Ow mężczyzna to: - porucznik SB, funkcjonariusz MO i ZOMO - członek ZSMP i PZPR - działacz antykościelnego pionu IV - chronił komunist. obiekty wojskowe -wyróżniony nagrodą Kiszczaka Wyborcom platfORMO'y gratulujemy ( pustej przestrzeni między uszami)!
 Znów jakieś "wrzutki" bez podania danych. Na razie p. Tusk chyba niczego nie zrobił. Jak zrobi, to będzie można się zastanawiać. W każdym razie jakąś głupotą "...ZSL" jest wytykanie komuś tego, że "chronił obiekty wojskowe" bo rzekomo były one "komunistyczne" (i co, należało je niszczyć, te "komunistyczne obiekty wojskowe"?). Ale najpierw - podać źródła tych wieści!
 Znów jakieś "wrzutki" bez podania danych. Na razie p. Tusk chyba niczego nie zrobił. Jak zrobi, to będzie można się zastanawiać. W każdym razie jakąś głupotą "...ZSL" jest wytykanie komuś tego, że "chronił obiekty wojskowe" bo rzekomo były one "komunistyczne" (i co, należało je niszczyć, te "komunistyczne obiekty wojskowe"?). Ale najpierw - podać źródła tych wieści! rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 6 dni temu o 20:40
Donald Tusk obiecał byłemu esbekowi, że przywróci mu świadczenia emerytalne. Ow mężczyzna to: - porucznik SB, funkcjonariusz MO i ZOMO - członek ZSMP i PZPR - działacz antykościelnego pionu IV - chronił komunist. obiekty wojskowe -wyróżniony nagrodą Kiszczaka Wyborcom platfORMO'y gratulujemy ( pustej przestrzeni między uszami)!
Avatar
TECZOWY--ZSL / 6 dni temu o 20:03
... danke für alles.... für Deutschland ! - Oppositionsführer Donald Tusk
Avatar
TECZOWY--ZSL / 6 dni temu o 19:59
Bardzo dobre spotkanie. Tusk odpowiadał navpytania spokojnie I rzeczowo. Widać że bardzo chce i wie jak poprowadzić Polaków do wygranych wyborów i odsuniecia PiSu od władzy.
  towarzysze, Kalbarczyki czy inni kodziarze - NIE IDZCIE TĄ DROGĄ, marksizm to katastrofa :)
Avatar
Labydnik / 25 stycznia 2023 r. o 12:10
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
    W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą.
    W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą. rozwiń
Avatar
Jasin / 25 stycznia 2023 r. o 07:39
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne&qu... rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 stycznia 2023 r. o 05:58
Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                        P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
    W sprawie "formalnej". Te wklejane raz za razem brednie i wyzwiska wojującego "katolika" są "nie na temat".
    W sprawie "formalnej". Te wklejane raz za razem brednie i wyzwiska wojującego "katolika" są "nie na temat". rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 stycznia 2023 r. o 05:39
Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                        P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
 Sprawa "formalna". Ten "katolik" znowu wkleja swoje brednie i wyzwiska od rzeczy. Może ktoś z nim w końcu zrobi porządek.
 Sprawa "formalna". Ten "katolik" znowu wkleja swoje brednie i wyzwiska od rzeczy. Może ktoś z nim w końcu zrobi porządek. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zbiórka dla WOŚP w Puławach. Rekord pobity
galeria

Zbiórka dla WOŚP w Puławach. Rekord pobity

Takiego odzewu ze strony mieszkańców Puław i całego powiatu nie spodziewali się nawet sami wolontariusze. W tym roku puławski sztab zebrał ponad 33 tysiące więcej od ostatniego rekordu. Najlepsze w historii wyniki zanotowano także w Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Symbit najlepszym zespołem sezonu zasadniczego.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Symbit najlepszym zespołem sezonu zasadniczego.

W grze o mistrzostwo pozostało tylko sześć drużyn

Czarnek "PiS-owskim deweloperem". Katolicka fundacja dostała 1 mln zł na lokal w apartamentowcu

Czarnek "PiS-owskim deweloperem". Katolicka fundacja dostała 1 mln zł na lokal w apartamentowcu

Milion złotych na zakup lokalu w luksusowym apartamentowcu otrzymała od Ministerstwa Edukacji i Nauki jedna z lubelskich fundacji. Zdaniem posła PO Michała Krawczyka, minister Przemysław Czarnek szykuje w ten sposób „miękkie lądowanie” dla organizacji bliskich obozowi rządzącemu po ewentualnej przegranej w wyborach. – Nie jesteśmy związani z żadną opcją polityczną – odpowiada przedstawicielka fundacji, która na konferencji prasowej wystąpiła w towarzystwie polityków PiS.

Porażka Pride of Poland 2022. Francuz „zrobił w konia” stadniny i nie zapłacił
galeria

Porażka Pride of Poland 2022. Francuz „zrobił w konia” stadniny i nie zapłacił

Pride of Poland 2022 okazała się wyjątkowo pechowa dla państwowych stadnin. Za wylicytowane konie do tej pory nie zapłaciło kilku kupców, co w konsekwencji oznacza wynik o prawie 1 mln euro niższy niż ten ogłoszony przez organizatorów zaraz po aukcji.

Świdnik zmienia zasady rekrutacji do przedszkoli. Wiele osób będzie zaskoczonych

Świdnik zmienia zasady rekrutacji do przedszkoli. Wiele osób będzie zaskoczonych

Zaczynają się zajęcia adaptacyjne dla trzylatków, które od września pójdą do przedszkola. Rekrutacja do miejskich placówek zacznie się w marcu. Radni właśnie przegłosowali zmiany w punktowaniu kandydatów.

LNBA. Rozpoczęła się faza play-off

LNBA. Rozpoczęła się faza play-off

Rodmos zmierzył się z Alco i śmiało można określić ten mecz jako konfrontację dwóch legendarnych już zespołów amatorskich

AGROunia staje przed sądem. Rolnicy okupowali urząd w Lublinie
galeria

AGROunia staje przed sądem. Rolnicy okupowali urząd w Lublinie

Wszyscy rolnicy mają zarzuty naruszenia miru domowego. To pokłosie grudniowego protestu, podczas którego działacze AGROunii nie chcieli opuścić gmachu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dzięki Funduszom Europejskim możesz poczuć się jak strażak

Dzięki Funduszom Europejskim możesz poczuć się jak strażak

Strażacy ratują nasze życie i mienie, ale czy tylko? Druhowie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie udowadniają, że strażacka remiza może być czymś więcej. Przy wsparciu Funduszy Europejskich podjęli działania daleko wybiegające poza przyjęty wizerunek straży, które pozwolą chociażby najmłodszym wejść w rolę strażaka.

Zamość. Jeden skwer i dwie jego nazwy?

Zamość. Jeden skwer i dwie jego nazwy?

Skwer przy ul. Partyzantów nadal, zgodnie z październikową decyzją Rady Miasta Zamość, nosi imię Stefana Sendłaka. A mogło być inaczej, bo na ostatnią sesję przygotowano projekt uchwały, by jego większa część upamiętniała Bohaterów Powstania Zamojskiego.

Polski Cukier Start Lublin poznał rywali w turnieju kwalifikacyjnym Lotto 3x3 Liga

Polski Cukier Start Lublin poznał rywali w turnieju kwalifikacyjnym Lotto 3x3 Liga

Impreza odbędzie się 24 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie, a jej stawką będą 4 bilety do wielkiego finału, który zostanie rozegrany dzień później. W rozegranym w listopadzie w Lublinie pierwszym turnieju kwalifikacyjnym takie przepustki zapewniły sobie Legia Lotto 3x3 Warszawa, Suzuki Arka Gdynia, Tauron GTK Gliwice i Trefl Sopot

Afera z udziałem brata komendanta głównego policji. Jeden z podejrzanych zostaje w areszcie

Afera z udziałem brata komendanta głównego policji. Jeden z podejrzanych zostaje w areszcie

Sąd Okręgowy w Lublinie podtrzymał decyzję o aresztowaniu Arkadiusza K., który jest podejrzany o oszustwo. Chodzi o karuzelę vatowską na skalę ok. kilkudziesięciu milionów złotych. Z pewnością na wolności pozostanie Łukasz Sz., brat komendanta głównego policji, za którym osobiście wstawił się szef Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Puławy. Policja ściągnęła śmigłowiec na poszukiwania. Kobietę znalazł przypadkowy przechodzień

Puławy. Policja ściągnęła śmigłowiec na poszukiwania. Kobietę znalazł przypadkowy przechodzień

W poniedziałek puławianka wyszła z domu i nie wróciła na noc. Jej syn zawiadomił policję. W poszukiwaniach kobiety brali udział policjanci z Puław i Lublina.

Akwarele Wiesława Stefańskiego w Galerii Krańcowej
3 lutego 2023, 19:00

Akwarele Wiesława Stefańskiego w Galerii Krańcowej

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice (ul. Krańcowa 106) zaprasza do swojej galerii na otwarcie wystawy prac Wiesława Stefańskiego. Wernisaż ekspozycji zaplanowano na 3 lutego o godz. 18.

Lublin. Nowe klasy, nowa kuchnia. Kiedy otwarcie nowej części szkoły na Felinie?

Lublin. Nowe klasy, nowa kuchnia. Kiedy otwarcie nowej części szkoły na Felinie?

Nowy segment do zajęć dydaktycznych ma już gotową elewację, a w bloku żywieniowym trwają prace wewnątrz – rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Władysława Jagiełły weszła w fazę prac wykończeniowych.

Lutnia Piszczac wróci do treningów 8 lutego

Lutnia Piszczac wróci do treningów 8 lutego

Lutnia Piszczac rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej 8 lutego. Trener Mateusz Kacik: wiosną drużyna będzie mocniejsza i takich wpadek, jak jesienią, będzie mniej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium