Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

27 lipca 2021 r.
9:03

Najnowszy sondaż. "To już efekt Tuska"?

Autor: Zdjęcie autora sko
100 24 A A
Donald Tusk
Donald Tusk (fot. Archiwum)

Koalicja Obywatelska notuje coraz lepsze wyniki sondażowe. Powoli zbliża się do Prawa i Sprawiedliwości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O ile dane dotyczące KO się zmieniają, to notowania dla PiS stoją w miejscu. Według najnowszego badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu uzyskało niemal taki sam wynik, jak przed miesiącem – 33,6 procent.

Natomiast Koalicja Obywatelska zanotowała znaczący skok, bo przekraczający 10 punktów procentowych. Obecnie na KO gotowych jest głosować 26,2 proc. zapytanych o zdanie.

Po wynikach badania można oceniać, że stało się tak za sprawą malejącego poparcia Polski 2050. Obecnie na partię Szymona Hołowni chce głosować 10,9 proc. ankietowanych, czyli 7 pkt procentowego mniej.

Na trzeciej pozycji znajduje się Lewica z poparciem 7,1 proc. Dalej jest Konfederacja (5,4 proc.), oraz PSL-Koalicja Polska (5 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone dla Onetu 24-25 lipca na próbie 1100 osób.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 lipca 2021 r. o 09:10
+6
Jedni warci drugich. Zdrady z 2014 roku Panu nie wybaczymy. Przez to przez pana POlska wpadła w ręce mafii zwanej POdatki i Składki która obiecywała POlskę w ruinie i słowa dotrzymała.
Avatar
_XD_ / 27 lipca 2021 r. o 17:35
+4
Brawo Tusk ! Wierzę że On przywróci w naszej pięknej Polsce normalność !
"polskość to nienormalność" - Donald Tusk tekst z 1987
 „Staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy”. Czyje to słowa? XD
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 lipca 2021 r. o 11:28
+4
IBRiS  6.05.2015 (4 dni przed wyborami): Komorowski - 39,7% Duda - 29,0%   ... a jak było P0 wyborach? :)
  Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy.
Avatar
_XD_ / 28 lipca 2021 r. o 09:48
+3
Czy myślący człowiek da się kilka razy oszukać cynicznemu kłamcy, który brak merytorycznych argumentów zastępuje furią?
Ale kogo masz na myśli - Morawieckiego skazanego prawommocnie przez sąd za kłamstwa?
Mam na myśli furiata, oszusta, cynika Tuska.
 Oszusta? To nie Tusk ma prawomocne wyroki sądowe za głoszenie nieprawd. XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 lipca 2021 r. o 14:05
+3
Brawo Tusk ! Wierzę że On przywróci w naszej pięknej Polsce normalność !
 "polskość to nienormalność" - Donald Tusk tekst z 1987
Avatar
Motorlublin / 27 lipca 2021 r. o 11:37
+3
PiS robi wszystko by być władzą ludową. To elektorat który tęskni i chce by znów było jak w PRL. Jedna władza podległe sądy 1 sekretarz decydujący o wszystkim. To starsi ludzie którzy przyjechali że wsi do miast do pracy ludzie że wsi którzy z utęsknieniem wspominają Gierka. Ale zamopnieli że 70 procent nie chce nowej polski ludowej.
Avatar
___K___ / 28 lipca 2021 r. o 12:55
+2
Czy myślący człowiek da się kilka razy oszukać cynicznemu kłamcy, który brak merytorycznych argumentów zastępuje furią?
Ale kogo masz na myśli - Morawieckiego skazanego prawommocnie przez sąd za kłamstwa?
Mam na myśli furiata, oszusta, cynika Tuska.
Polskokatolicka nienawiść zalewa ci oczy.
Avatar
___K___ / 28 lipca 2021 r. o 13:02
+1
Połowa członków PO to ludzie z podstawowym wykształceniem. PO jak POdstawówka:)  ***s://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/438204,ilu-czlonkow-po-to-ludzie-po-podstawowce.html
Pewnie z 80% głosujących na PiS nie ma skończonej nawet podstawówki, więc...
"Pewnie", bo ty tak uważasz? Znowu twoje ego wyprzedza całą resztę ciebie...Ale pycha zawsze idzie przed upadkiem.
"Pewnie", bo nie chce mi się szukać tych danych. Poza tym duży odsetek głosujących, to co innego, niż członków. Tu mowa o ok. 14.000 członków partii, a tu o milionach matołów, które Kaczor zagospodarował wyborczo przekupując ich naszymi pieniędzmi. "Matołów" w sensie ludzi niepracujących, żyjących z zasiłków, bez żadnego konkretnego wykształcenia. W pierwszym pełnym roku działania programu 500+ pracę bezmyślnie rzuciło ok. 180.000 kobiet nie przejmując się brakiem, bądź niższą emeryturą, nie myśląc o przyszłości. To właśnie są matoły, bo nie potrafią zrozumieć skutków swoich decyzji.
"Pewnie", bo nie chce mi się szukać tych danych. Poza tym duży odsetek głosujących, to co innego, niż członków. Tu mowa o ok. 14.000 członków partii, a tu o milionach matołów, które Kaczor zagospodarował wyborczo przekupując ich naszymi pieniędzmi. "Matołów" w sensie ludzi niepracujących, żyjących z zasiłków, bez żadnego konkretnego wykształcenia. W pierwszym pełnym roku działania programu 500+ pracę bezmyślnie rzuciło ok. 180.000 kobiet nie przejmując się brakiem, bądź niż... rozwiń
Avatar
___K___ / 27 lipca 2021 r. o 15:40
+1
Połowa członków PO to ludzie z podstawowym wykształceniem. PO jak POdstawówka:)  ***s://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/438204,ilu-czlonkow-po-to-ludzie-po-podstawowce.html
Pewnie z 80% głosujących na PiS nie ma skończonej nawet podstawówki, więc...
Avatar
___K___ / 27 lipca 2021 r. o 12:38
+1
Ruda małpa niemiecka powinna mieć zabrane obywatelstwo!!! Zdrajca ojczyzny,wstydzący się  obywatelstwa Kłamca.na pasku niemców!!!
Ty powinieneś mieć zabrany dostęp do Internetu - wtedy mniej osób wiedziałoby, jakim jesteś idiotą.
Avatar
___K___ / 28 lipca 2021 r. o 13:02
+1
Połowa członków PO to ludzie z podstawowym wykształceniem. PO jak POdstawówka:)  ***s://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/438204,ilu-czlonkow-po-to-ludzie-po-podstawowce.html
Pewnie z 80% głosujących na PiS nie ma skończonej nawet podstawówki, więc...
"Pewnie", bo ty tak uważasz? Znowu twoje ego wyprzedza całą resztę ciebie...Ale pycha zawsze idzie przed upadkiem.
"Pewnie", bo nie chce mi się szukać tych danych. Poza tym duży odsetek głosujących, to co innego, niż członków. Tu mowa o ok. 14.000 członków partii, a tu o milionach matołów, które Kaczor zagospodarował wyborczo przekupując ich naszymi pieniędzmi. "Matołów" w sensie ludzi niepracujących, żyjących z zasiłków, bez żadnego konkretnego wykształcenia. W pierwszym pełnym roku działania programu 500+ pracę bezmyślnie rzuciło ok. 180.000 kobiet nie przejmując się brakiem, bądź niższą emeryturą, nie myśląc o przyszłości. To właśnie są matoły, bo nie potrafią zrozumieć skutków swoich decyzji.
"Pewnie", bo nie chce mi się szukać tych danych. Poza tym duży odsetek głosujących, to co innego, niż członków. Tu mowa o ok. 14.000 członków partii, a tu o milionach matołów, które Kaczor zagospodarował wyborczo przekupując ich naszymi pieniędzmi. "Matołów" w sensie ludzi niepracujących, żyjących z zasiłków, bez żadnego konkretnego wykształcenia. W pierwszym pełnym roku działania programu 500+ pracę bezmyślnie rzuciło ok. 180.000 kobiet nie przejmując się brakiem, bądź niż... rozwiń
Avatar
___K___ / 28 lipca 2021 r. o 12:55
+2
Czy myślący człowiek da się kilka razy oszukać cynicznemu kłamcy, który brak merytorycznych argumentów zastępuje furią?
Ale kogo masz na myśli - Morawieckiego skazanego prawommocnie przez sąd za kłamstwa?
Mam na myśli furiata, oszusta, cynika Tuska.
Polskokatolicka nienawiść zalewa ci oczy.
Avatar
_XD_ / 28 lipca 2021 r. o 09:48
+3
Czy myślący człowiek da się kilka razy oszukać cynicznemu kłamcy, który brak merytorycznych argumentów zastępuje furią?
Ale kogo masz na myśli - Morawieckiego skazanego prawommocnie przez sąd za kłamstwa?
Mam na myśli furiata, oszusta, cynika Tuska.
 Oszusta? To nie Tusk ma prawomocne wyroki sądowe za głoszenie nieprawd. XD
Avatar
_XD_ / 28 lipca 2021 r. o 09:47
-1
Połowa członków PO to ludzie z podstawowym wykształceniem. PO jak POdstawówka:)  ***s://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/438204,ilu-czlonkow-po-to-ludzie-po-podstawowce.html
Pewnie z 80% głosujących na PiS nie ma skończonej nawet podstawówki, więc...
"Pewnie", bo ty tak uważasz? Znowu twoje ego wyprzedza całą resztę ciebie...Ale pycha zawsze idzie przed upadkiem.
 _K_ się trochę pomylił. 75% wyborców PiSd to osoby po technikum i zawodówce. Plus niecałe 10% po podstawówce. (Pewnie dlatego, że więcej ich nie ma w społeczeństwie). XD
 _K_ się trochę pomylił. 75% wyborców PiSd to osoby po technikum i zawodówce. Plus niecałe 10% po podstawówce. (Pewnie dlatego, że więcej ich nie ma w społeczeństwie). XD rozwiń
Avatar
poker / 28 lipca 2021 r. o 09:34
-2
Czy myślący człowiek da się kilka razy oszukać cynicznemu kłamcy, który brak merytorycznych argumentów zastępuje furią?
Ale kogo masz na myśli - Morawieckiego skazanego prawommocnie przez sąd za kłamstwa?
 Mam na myśli furiata, oszusta, cynika Tuska.
Avatar
poker / 28 lipca 2021 r. o 09:32
-4
Połowa członków PO to ludzie z podstawowym wykształceniem. PO jak POdstawówka:)  ***s://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/438204,ilu-czlonkow-po-to-ludzie-po-podstawowce.html
Pewnie z 80% głosujących na PiS nie ma skończonej nawet podstawówki, więc...
 "Pewnie", bo ty tak uważasz? Znowu twoje ego wyprzedza całą resztę ciebie...Ale pycha zawsze idzie przed upadkiem.
Avatar
___K___ / 27 lipca 2021 r. o 19:58
-1
Czy myślący człowiek da się kilka razy oszukać cynicznemu kłamcy, który brak merytorycznych argumentów zastępuje furią?
Ale kogo masz na myśli - Morawieckiego skazanego prawommocnie przez sąd za kłamstwa?
Avatar
_XD_ / 27 lipca 2021 r. o 17:35
+4
Brawo Tusk ! Wierzę że On przywróci w naszej pięknej Polsce normalność !
"polskość to nienormalność" - Donald Tusk tekst z 1987
 „Staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy”. Czyje to słowa? XD
Avatar
___K___ / 27 lipca 2021 r. o 17:08
0
Totalny atak, nienawiść, kłamstwa, odwracanie kota ogonem. Program? Nienawiść do rządzących. Panie Tusk, pamiętamy!
 Normalnie się wzruszyłem czytając twoje słowa... To PiS przez sześć lat swoich pełnych rządów (bo z prezydentem) wciąż wszelkie swoje nieudacznictwo tłumaczy Tuskiem - faktycznie, mowa miłości... Faktycznie szczere to do bólu. I zdecydowanie nie jest to odwracanie kota ogonem... Faktycznie PiS macha gałązką oliwną i do wszystkich odnosi się nader przyjaźnie, zwłaszcza do gorszego sortu, elementu animalnego, do tych ludzi, którzy nie są równi ludziom normalnym. Weź się nie kompromituj, bo tak naprawdę to Kaczor podzielił Polaków, rozpieprzył gospodarkę, kosmicznie nas zadłużył (ale tego nie widzisz, bo nie znasz się na ekonomii), skłócił nas z całym światem, teraz nawet ze Stanami, ale za to pokazał chamom i nieudacznikom, że chamstwo i nieudacznictwo można prezentować z otwartą przyłbicą, a nawet po cichu można te cechy chwalić.
 Normalnie się wzruszyłem czytając twoje słowa... To PiS przez sześć lat swoich pełnych rządów (bo z prezydentem) wciąż wszelkie swoje nieudacznictwo tłumaczy Tuskiem - faktycznie, mowa miłości... Faktycznie szczere to do bólu. I zdecydowanie nie jest to odwracanie kota ogonem... Faktycznie PiS macha gałązką oliwną i do wszystkich odnosi się nader przyjaźnie, zwłaszcza do gorszego sortu, elementu animalnego, do tych ludzi, którzy nie są równi ludziom normalnym. Weź się nie kompromituj, bo tak naprawdę to Kaczor podzielił Polak... rozwiń
Avatar
Paul / 27 lipca 2021 r. o 16:23
-1
Totalny atak, nienawiść, kłamstwa, odwracanie kota ogonem. Program? Nienawiść do rządzących. Panie Tusk, pamiętamy!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Co najmniej do połowy października potrwa ankieta dla osób niepełnosprawnych, która ma pokazać ich problemy związane z uczestniczeniem w wydarzeniach kulturalnych. Internetowe badanie (linkd.pl/paupr) prowadzi Stowarzyszenie Otwieracz i samorząd Lublina.

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

26 września to w tym roku szczególna data dla niemieckiego społeczeństwa, ponieważ tego dnia odbędą się za naszą zachodnią granicą wybory do Bundestagu. Co więcej, po 16 latach ze stanowiska kanclerza Niemiec ustępuje Angela Merkel. Czy Niemcy zdecydują się na kontynuację dotychczasowej polityki wybierając jej protegowanego, czyli Armina Lascheta z unii CDU/CSU? Czy większe szanse na zwycięstwo posiada SPD lub Zieloni? Jak wyglądają ostatnie sondaże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

Czas na dziewiątą serię gier. Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Podlasia. Białczanie zagrają na wyjeździe z wiceliderem – rezerwami Cracovii. Teoretycznie łatwiejszą przeprawę powinni mieć piłkarze: Orląt Spomlek i Avii Świdnik, bo zmierzą się z rywalami z dołu tabeli.

Gospel & Abraham Diomande od kuchni. Przed Międzynarodowym Festiwalem Gospel w Lublinie
galeria

Gospel & Abraham Diomande od kuchni. Przed Międzynarodowym Festiwalem Gospel w Lublinie

W poniedziałek w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie odbyło się spotkanie wprowadzające do pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Lublinie. Abraham Diomande opowiedział o idei wydarzenia, które zostanie zorganizowane już w tę sobotę o godz. 16 w Ogrodzie Saskim.