Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

1 kwietnia 2020 r.
7:12

Polityczny spór wokół pieniędzy dla COZL. "Posłowie PiS znów zdradzili nasz region"

70 11 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Zdradę zarzuca lubelskim posłom Prawa i Sprawiedliwości senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury. Poszło o dofinansowanie dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod koniec lutego senator KO z Lublina poinformował o przyjęciu przez Senat poprawek do tegorocznego budżetu kraju. Wśród nich znalazła się ta dotycząca przekazania 40 mln zł na wyposażenie Centrum Onkologii Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Senator z Lublina apelował wówczas do lubelskich posłów Prawa i Sprawiedliwości o poparcie.

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu wszystkie senackie propozycje budżetowe zostały jednak odrzucone, co oznacza, że dodatkowe środki na razie nie trafią do lubelskiego szpitala. Bury winą za taki stan rzeczy obarcza lokalnych przedstawicieli partii rządzącej.

– Już mieliśmy te pieniądze, ale niestety posłowie PiS znów zdradzili nasz region. Uznali, że nie należą się nam potrzebne dla COZL środki – napisał na Facebooku. I dodał: – Jest to kolejny dowód na to, że dla nich nie ma spraw lokalnych. Jest tylko ślepe partyjne posłuszeństwo.

Buremu w mediach społecznościowych odpowiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Jego wpis nazwał prymitywnym politycznym atakiem i niepoważnym happeningiem. Wyjaśnił też, że poprawki nie były głosowane oddzielnie, tylko w jednym bloku.

– To nie było tak, że pochylaliśmy się nad każdą propozycją Senatu. Odrzuciliśmy wszystkie, ogłaszając, że za kilka tygodni będziemy na nowo analizować budżet. Dlatego dzisiaj poprawki mają zerowe znaczenie – mówi nam Soboń.

Senatora KO takie tłumaczenie jednak nie przekonuje.

– Gdyby lubelscy posłowie PiS chcieliby przeznaczyć te pieniądze na COZL, to tak by się stało. Jest ich tylu, że z ich wsparciem ta poprawka by przeszła. Tłumaczenie, że głosowanie odbywało się w bloku, jest w zasadzie przyznaniem: „Nie chcieliśmy nic zrobić i postąpiliśmy zgodnie z wolą partii”. Przecież mogli wnioskować o oddzielne głosowanie nad tą poprawką – twierdzi Bury.

– Środki finansowe dla COZL na wyposażenie nowych obiektów już są, więc uspokajam pana senatora, niech nie martwi się i nie stresuje. Szkoda, że się nie martwił o centrum wtedy, kiedy przez trzy lata, za czasów rządów w województwie jego politycznych kolegów, rządziło nim sześciu dyrektorów, w tym trzech nie mających kompletnie nic wspólnego ze służbą zdrowia, a jego twórca, prof. Elżbieta Starosławska była wyrzucana niezgodnie z prawem – komentuje poseł PiS Przemysław Czarnek. Gdy w lutym pytaliśmy go o ewentualne poparcie senackiej poprawki, tłumaczył, że o wsparcie wyposażenia centrum do rządu już wcześniej zwracał się marszałek województwa.

– W Ministerstwie Zdrowia zostałem zapewniony, że ten wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie i te środki się znajdą. Pieniądze na ten cel są też przekazane przez marszałka za zgodą wojewody i ministerstwa w ramach RPO, w kwocie 25,8 mln zł – dodaje Czarnek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 1 kwietnia 2020 r. o 07:54
+37
Jak mówiła Beata Szydło: wystarczy nie kraść. Widać ci z pisu nakradli i nie ma pieniędzy na najważniejsze potrzeby.
Avatar
Harpagan / 1 kwietnia 2020 r. o 08:21
+21
Jak mówiła Beata Szydło: wystarczy nie kraść. Widać ci z pisu nakradli i nie ma pieniędzy na najważniejsze potrzeby.
Dowody i liczby proszę podać, inaczej jesteś zwykłym propagandzistą.
Ale to nie ja! To Beata powiedziała, że wystarczy nie kraść a pieniadze się znajdą. Jej zapytać co zrobili z kasą skoro nawet 40 mln zł nie ma na leczenie ludzi cierpiących na jedne z najgorszych chorób jakie zna ludzkość. Ze słów Beaty wnoszę, że skoro pieniędzy nie ma to ktoś ukradł. A kto zarządza kasą Narodu Polskiego od 5 lat? KTO od 5 lat ma do niej dostęp???
Ale to nie ja! To Beata powiedziała, że wystarczy nie kraść a pieniadze się znajdą. Jej zapytać co zrobili z kasą skoro nawet 40 mln zł nie ma na leczenie ludzi cierpiących na jedne z najgorszych chorób jakie zna ludzkość. Ze słów Beaty wnoszę, że skoro pieniędzy nie ma to ktoś ukradł. A kto zarządza kasą Narodu Polskiego od 5 lat? KTO od 5 lat ma do niej dostęp??? rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 10:21
+17
WARTO PRZYPOMNIEĆ: SLD-P0-PSL Arłukowicz: "Chłopie, ku***a, masz tych szpitali co drugą ulicę. Zamknij 4 i przyjdź po 200 baniek a nie po miliard " :)
Avatar
fillip75 / 1 kwietnia 2020 r. o 12:40
+2
@Harpagan... To, że Burek obszczekuje wszystko dookoła, to nie znaczy, że on nie kradł lub nie dawał okradać Polaków. No, właśnie $WYSTARCZY NIE KRAŚĆ!$ Dzięki temu wprowadzono 500+ (taki niemiecki KINDERGELD), obniżono wiek emerytalny. I tyle, by wystarczyło zrobić, bo Rudy by dał jakby miał. Oni przed wyborami nie mieli, bo trzeba było utrzymać na polskim garnuszku mafie VATowskie, lekowe, prowadzić do ruiny polskie szpitale i firmy, by móc je sprywatyzawoć za symboliczną złotówkę i... miejsce w przyszlej radzie dla kolegów. Każdy wie, że w panstwowym Ciechpolu nikt z zarządu nie zarobi tyle co w prywatnym Ciechpolu. A co pieniędzy nie zabraknie. To patrz ciołku ile kasy idzie teraz na walkę z koronawirusem. Co zrobiłoby PO w tej sytuacji?... "A ch... z tą Polską, przecież to ch..., du... i kamieni kupa.". Zresztą co tutaj wymyslać symulacje. Wystarczy zobaczyć dzialania czołowych lemingów PO w czasach koronawirusa. Co ostatnio poparł ZUK? Podwyźki parkingowe?! Ten kacap od lat rzadzi w Lublinie, a nie pobudował ani jednego parkingu piętrowego. W ten sposob odblokowalby ulice w stolicy regionu i... mialby doplyw gotowki. Teraz miasto wyglada jak jeden platny parking. Chcecie wiedzieć jak powinien wyglądać Lublin. Obejrzyjcie Bielefeld. A jak chcecie zobaczyć parkingi wpiszcie (Bielefeld parken) w google. Centrum nie jest tak zastawione autami jak Lublin. A co ma Bielefeld. No, wlaśnie. I jeszcze jedno. Burek powinien podać dla uczciwości, co było w tym bloku do głosowania. No i Burek pisząc, że chciał dać 40 mln, niech napisze z czego? Z wlasnego konta, subwencji partyjnej, czy od kolegów z VATu? Skoro chce PO dać, to nie ma problemu. Sadzę, że dyrekcja COZL z chęcią przyjmie tak chojną darowiznę. A te 40 mln PiS z budżetu dorzuci. No problem, bo $WYSTARCZY NIE KRAŚĆ$
@Harpagan... To, że Burek obszczekuje wszystko dookoła, to nie znaczy, że on nie kradł lub nie dawał okradać Polaków. No, właśnie $WYSTARCZY NIE KRAŚĆ!$ Dzięki temu wprowadzono 500+ (taki niemiecki KINDERGELD), obniżono wiek emerytalny. I tyle, by wystarczyło zrobić, bo Rudy by dał jakby miał. Oni przed wyborami nie mieli, bo trzeba było utrzymać na polskim garnuszku mafie VATowskie, lekowe, prowadzić do ruiny polskie szpitale i firmy, by móc je sprywatyzawoć za symboliczną złotówkę i... miejsce w przyszlej radzie dla kolegów. Każdy wie, że ... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 10:22
+1
I kto to mówi? Przecież to POseł z opozycji totalnej powiedział, że 'ch^j z Polską wschodnią przy ośmiorniczkach', teraz opozycja dałaby każdemu po sztabce złota, by doprowadzić do upadku budżet Polski. HiPOkryzja!
Jakie bankructwo? Jaka hipokryzja? Glapiński: „gotówki mamy nieprzebrane ilości” 18.03.2020
  WITAMY KOLEJNE TROLL-KONTO ekipy SOKzB00RAKA :  Nazwa użytkownika: Speedy Data rejestracji: 11 minut temu
Avatar
Adam Nowak / 6 kwietnia 2020 r. o 18:43
0
Dobrze już było gdy inni oszczędzali tu trwało rozdawnictwo i wysokie odprawy dla swojaków.Dziś kasa puasta.
Avatar
Speedy / 1 kwietnia 2020 r. o 10:13
-3
I kto to mówi? Przecież to POseł z opozycji totalnej powiedział, że 'ch^j z Polską wschodnią przy ośmiorniczkach', teraz opozycja dałaby każdemu po sztabce złota, by doprowadzić do upadku budżet Polski. HiPOkryzja!
 Jakie bankructwo? Jaka hipokryzja? Glapiński: „gotówki mamy nieprzebrane ilości” 18.03.2020 
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 07:59
-18
Jak mówiła Beata Szydło: wystarczy nie kraść. Widać ci z pisu nakradli i nie ma pieniędzy na najważniejsze potrzeby.
  Dowody i liczby proszę podać, inaczej jesteś zwykłym propagandzistą.
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 07:53
-22
WARTO PRZYPOMNIEĆ: SLD-P0-PSL Arłukowicz: "Chłopie, ku***a, masz tych szpitali co drugą ulicę. Zamknij 4 i przyjdź po 200 baniek a nie po miliard " :)
Avatar
aromek7 / 1 kwietnia 2020 r. o 07:50
-22
I kto to mówi? Przecież to POseł z opozycji totalnej powiedział, że 'ch^j z Polską wschodnią przy ośmiorniczkach', teraz opozycja dałaby każdemu po sztabce złota, by doprowadzić do upadku budżet Polski. HiPOkryzja!
Avatar
Adam Nowak / 6 kwietnia 2020 r. o 18:43
0
Dobrze już było gdy inni oszczędzali tu trwało rozdawnictwo i wysokie odprawy dla swojaków.Dziś kasa puasta.
Avatar
fillip75 / 1 kwietnia 2020 r. o 12:40
+2
@Harpagan... To, że Burek obszczekuje wszystko dookoła, to nie znaczy, że on nie kradł lub nie dawał okradać Polaków. No, właśnie $WYSTARCZY NIE KRAŚĆ!$ Dzięki temu wprowadzono 500+ (taki niemiecki KINDERGELD), obniżono wiek emerytalny. I tyle, by wystarczyło zrobić, bo Rudy by dał jakby miał. Oni przed wyborami nie mieli, bo trzeba było utrzymać na polskim garnuszku mafie VATowskie, lekowe, prowadzić do ruiny polskie szpitale i firmy, by móc je sprywatyzawoć za symboliczną złotówkę i... miejsce w przyszlej radzie dla kolegów. Każdy wie, że w panstwowym Ciechpolu nikt z zarządu nie zarobi tyle co w prywatnym Ciechpolu. A co pieniędzy nie zabraknie. To patrz ciołku ile kasy idzie teraz na walkę z koronawirusem. Co zrobiłoby PO w tej sytuacji?... "A ch... z tą Polską, przecież to ch..., du... i kamieni kupa.". Zresztą co tutaj wymyslać symulacje. Wystarczy zobaczyć dzialania czołowych lemingów PO w czasach koronawirusa. Co ostatnio poparł ZUK? Podwyźki parkingowe?! Ten kacap od lat rzadzi w Lublinie, a nie pobudował ani jednego parkingu piętrowego. W ten sposob odblokowalby ulice w stolicy regionu i... mialby doplyw gotowki. Teraz miasto wyglada jak jeden platny parking. Chcecie wiedzieć jak powinien wyglądać Lublin. Obejrzyjcie Bielefeld. A jak chcecie zobaczyć parkingi wpiszcie (Bielefeld parken) w google. Centrum nie jest tak zastawione autami jak Lublin. A co ma Bielefeld. No, wlaśnie. I jeszcze jedno. Burek powinien podać dla uczciwości, co było w tym bloku do głosowania. No i Burek pisząc, że chciał dać 40 mln, niech napisze z czego? Z wlasnego konta, subwencji partyjnej, czy od kolegów z VATu? Skoro chce PO dać, to nie ma problemu. Sadzę, że dyrekcja COZL z chęcią przyjmie tak chojną darowiznę. A te 40 mln PiS z budżetu dorzuci. No problem, bo $WYSTARCZY NIE KRAŚĆ$
@Harpagan... To, że Burek obszczekuje wszystko dookoła, to nie znaczy, że on nie kradł lub nie dawał okradać Polaków. No, właśnie $WYSTARCZY NIE KRAŚĆ!$ Dzięki temu wprowadzono 500+ (taki niemiecki KINDERGELD), obniżono wiek emerytalny. I tyle, by wystarczyło zrobić, bo Rudy by dał jakby miał. Oni przed wyborami nie mieli, bo trzeba było utrzymać na polskim garnuszku mafie VATowskie, lekowe, prowadzić do ruiny polskie szpitale i firmy, by móc je sprywatyzawoć za symboliczną złotówkę i... miejsce w przyszlej radzie dla kolegów. Każdy wie, że ... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 10:22
+1
I kto to mówi? Przecież to POseł z opozycji totalnej powiedział, że 'ch^j z Polską wschodnią przy ośmiorniczkach', teraz opozycja dałaby każdemu po sztabce złota, by doprowadzić do upadku budżet Polski. HiPOkryzja!
Jakie bankructwo? Jaka hipokryzja? Glapiński: „gotówki mamy nieprzebrane ilości” 18.03.2020
  WITAMY KOLEJNE TROLL-KONTO ekipy SOKzB00RAKA :  Nazwa użytkownika: Speedy Data rejestracji: 11 minut temu
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 10:21
+17
WARTO PRZYPOMNIEĆ: SLD-P0-PSL Arłukowicz: "Chłopie, ku***a, masz tych szpitali co drugą ulicę. Zamknij 4 i przyjdź po 200 baniek a nie po miliard " :)
Avatar
Speedy / 1 kwietnia 2020 r. o 10:13
-3
I kto to mówi? Przecież to POseł z opozycji totalnej powiedział, że 'ch^j z Polską wschodnią przy ośmiorniczkach', teraz opozycja dałaby każdemu po sztabce złota, by doprowadzić do upadku budżet Polski. HiPOkryzja!
 Jakie bankructwo? Jaka hipokryzja? Glapiński: „gotówki mamy nieprzebrane ilości” 18.03.2020 
Avatar
Harpagan / 1 kwietnia 2020 r. o 08:21
+21
Jak mówiła Beata Szydło: wystarczy nie kraść. Widać ci z pisu nakradli i nie ma pieniędzy na najważniejsze potrzeby.
Dowody i liczby proszę podać, inaczej jesteś zwykłym propagandzistą.
Ale to nie ja! To Beata powiedziała, że wystarczy nie kraść a pieniadze się znajdą. Jej zapytać co zrobili z kasą skoro nawet 40 mln zł nie ma na leczenie ludzi cierpiących na jedne z najgorszych chorób jakie zna ludzkość. Ze słów Beaty wnoszę, że skoro pieniędzy nie ma to ktoś ukradł. A kto zarządza kasą Narodu Polskiego od 5 lat? KTO od 5 lat ma do niej dostęp???
Ale to nie ja! To Beata powiedziała, że wystarczy nie kraść a pieniadze się znajdą. Jej zapytać co zrobili z kasą skoro nawet 40 mln zł nie ma na leczenie ludzi cierpiących na jedne z najgorszych chorób jakie zna ludzkość. Ze słów Beaty wnoszę, że skoro pieniędzy nie ma to ktoś ukradł. A kto zarządza kasą Narodu Polskiego od 5 lat? KTO od 5 lat ma do niej dostęp??? rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 07:59
-18
Jak mówiła Beata Szydło: wystarczy nie kraść. Widać ci z pisu nakradli i nie ma pieniędzy na najważniejsze potrzeby.
  Dowody i liczby proszę podać, inaczej jesteś zwykłym propagandzistą.
Avatar
Harpagan / 1 kwietnia 2020 r. o 07:54
+37
Jak mówiła Beata Szydło: wystarczy nie kraść. Widać ci z pisu nakradli i nie ma pieniędzy na najważniejsze potrzeby.
Avatar
Aaron_Langman / 1 kwietnia 2020 r. o 07:53
-22
WARTO PRZYPOMNIEĆ: SLD-P0-PSL Arłukowicz: "Chłopie, ku***a, masz tych szpitali co drugą ulicę. Zamknij 4 i przyjdź po 200 baniek a nie po miliard " :)
Avatar
aromek7 / 1 kwietnia 2020 r. o 07:50
-22
I kto to mówi? Przecież to POseł z opozycji totalnej powiedział, że 'ch^j z Polską wschodnią przy ośmiorniczkach', teraz opozycja dałaby każdemu po sztabce złota, by doprowadzić do upadku budżet Polski. HiPOkryzja!