Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

2 sierpnia 2021 r.
19:14

Prezydent dał podwyżki posłom. Teraz posłowie chcą dać prezydentowi

80 46 A A
Marta Wcisło, Jakub Kulesza, Przemysław Czarnek
Marta Wcisło, Jakub Kulesza, Przemysław Czarnek (fot. Maciej Kaczanowski)

Po kilka tysięcy złotych podwyżki dostali od sierpnia posłowie, członkowie rządu oraz marszałkowie Sejmu i Senatu. To efekt rozporządzenia podpisanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ale to nie wszystko, bo do Sejmu trafił projekt ustawy umożliwiający podniesienie płac także samorządowcom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O wprowadzeniu podwyżek dla najważniejszych urzędników państwowych Andrzej Duda mówił już rok temu. Tłumaczył wówczas, że ich zarobki są „skandaliczne” i „niemal nie wzrosły od 1997 r.”, podczas gdy społeczeństwo zarabia coraz lepiej.

W ostatni piątek prezydent podpisał kontrasygnowane przez premiera rozporządzenie w tej sprawie, które tego samego dnia zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. W efekcie wyższe pensje polityków zaczęły obowiązywać od 1 sierpnia.

Najbardziej wzrost wynagrodzeń odczują marszałkowie Sejmu i Senatu, którzy dotychczas zarabiali blisko 11,8 tys. zł*. Po zmianach ich miesięczne zarobki wyniosą 20,5 tys. zł. Tyle samo co miesiąc będzie otrzymywał premier. Dla niego jest to podwyżka o blisko 8 tys. zł. Po prawie 18,3 tys. zł będą dostawać wicepremierzy, m.in. będący posłem z okręgu chełmskiego Jacek Sasin. Tu wzrost wyniósł po nieco ponad 5 tys. zł.

Na zmianach skorzystają też członkowie rządu.

– Sytuacja w której minister i wiceminister zarabiali do tej pory o nawet kilka tysięcy złotych mniej od podwładnych im dyrektorów na pewno zdrowa nie była i dobrze, że uległa zmianie. Ale ja nie narzekałem, nie narzekam i narzekać też nie będę po decyzji pana prezydenta – komentuje Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Po zmianach będzie zarabiał 17,8 tys. zł, czyli o ok. 5 tys. zł więcej niż do tej pory.

Nieco większą podwyżkę, bo sięgającą 6 tys. zł, otrzymają wiceministrowie. I tak m.in. pochodzący z naszego regionu wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń i wiceminister finansów Piotr Patkowski będą co miesiąc otrzymywać po nieco ponad 16 tys. zł.

Z 8 tys. zł do 12,8 tys. zł wzrosną wynagrodzenia posłów i senatorów, którzy oprócz tego niezmiennie będą mogli liczyć na dodatki za pracę w komisjach i niepodatkowaną dietę w wysokości 2,5 tys. zł miesięcznie.

O zdanie na temat podwyżek zapytaliśmy lubelskich parlamentarzystów. – W tej kwestii podpisuję się pod wszystkim, co powiedzieli moi klubowi koledzy – mówi Jakub Kulesza z Konfederacji, ale więcej komentować nie chce. Odsyła nas za to do stanowiska rady liderów swojego ugrupowania, w którym wzrost wynagrodzeń nazwano „korupcją polityczną”.

– Uważamy, że jest to próba kupienia sobie lojalności tych polityków, którzy ponieśli koszty „walki z nepotyzmem”, uprawianej ostatnio przez Jarosława Kaczyńskiego – napisano w oświadczeniu.

– W czasie niezwykle trudnego kryzysu wywołanego pandemią, gdy rząd zamraża podwyżki budżetówce i administracji, gdy protestują ratownicy medyczni i pielęgniarki, podwyższa się pensje politykom, by utrzymać większość parlamentarną. Te kwoty są zbyt duże, to nie jest czas, by szastać publicznymi pieniędzmi. Gdyby taki projekt trafił pod obrady Sejmu, nie poparłabym go – mówi Marta Wcisło z Koalicji Obywatelskiej.

Wiele wskazuje na to, że na tym nie koniec. Wczoraj grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła w Sejmie projekt ustawy umożliwiającej kolejny wzrost wynagrodzeń dla polityków. Według niego zarobki prezydenta miałyby wzrosnąć o 40 proc. Na pensje wyższe o 60 proc. mogliby liczyć natomiast samorządowcy: marszałkowie województw, starostowie, wójtowie oraz burmistrzowie i prezydenci miast. Wzrosnąć miałyby także diety radnych.

* wszystkie kwoty podane w tekście są kwotami brutto

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 sierpnia 2021 r. o 19:21
+36
Gorszy sort też dostanie podwyżki !! Podwyżki cen paliwa, żywności, prądu, wody... Jarosław!! Jarosław!!
Avatar
tomahawk / 2 sierpnia 2021 r. o 19:26
+34
Teraz akurat, gdy ludziom nakazuje się zaciskać pasa ponieważ śmiertelna pandemia panuje. Wstydu nie mają. Klasyk opowiadał, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy.
Avatar
Kroll / 2 sierpnia 2021 r. o 21:05
+26
Dlaczego pislamiści tak bardzo się denerwują jak pojawia się temat kasy? Czy dlatego że miało być skromnie a wyszło rozpasanie? Czy dlatego że miał być umiar a wyszła pazerność? Nie przejmujcie się pisiorki - pazerność, rozpasanie, chciwość i chęć nachapania się to ludzkie przywary. Wy też jesteście ludźmi (księża to też ludzie) i was to dotyczy. No powiedzcie to odważnie za klasyczką z brukselskimi zarobkami : BO IM SIĘ TO NALEŻAŁO.
Avatar
Witek1 / 2 sierpnia 2021 r. o 20:33
+26
to jest pierwszy krok w Polskim Wale od czegoś trzeba zacząć
Avatar
Kroll / 2 sierpnia 2021 r. o 19:40
+22
Zawiść was zjada rodacy. Przecież pan premier musi coś jeść i pić. A wszystko drożeje. Teraz wreszcie aktyw PiS będzie stać na mleko i ziemniaki o których wspominał pan Mateusz Ewangelista. Taki pan marszałek Terlicki - ksywa Pies - może wreszcie kupić sobie dodatkowo 4000 litry mleka miesięcznie. Na mleko żałujecie? Wstyd. A pani marszałkowa Witek - czy też jej żałujecie tych 6 ton ziemniaków? Naszych Polskich ziemniaków?
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 sierpnia 2021 r. o 19:35
+20
KOT89 naklepał  w klawisze: podwyższka od 3 do 9 tyś. :)
  Kocham elektorat piss i wiem że będzie pracował aby oddać mi moje pieniądze zainwestowane w zus... tylko wpierw czas skończyć uczelnię ,,wyszszą pt. pszeczkole''.
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 sierpnia 2021 r. o 20:32
+19
KOT89 naklepał w klawisze: podwyższka od 3 do 9 tyś. :) Kocham elektorat piss i wiem że będzie pracował aby oddać mi moje pieniądze zainwestowane w zus... tylko wpierw czas skończyć uczelnię ,,wyszszą pt. pszeczkole''.
Avatar
___K___ / 2 sierpnia 2021 r. o 21:49
+17
Panie Duda. Skandaliczne, to są wasze rządy. Spróbuj Pan żyć za 2 tys. zł, jakie zarabia niemała rzesza Polaków. Przy drożyźnie, jaką nam zafundowaliście nie wyobrażam sobie życia za taką kasę, co najwyżej wegetację. Sam zarabiam więcej, ale to nie znaczy, że nie odczuwam rosnących cen. W dupę sobie wsadźcie oficjalnie podawaną wartość inflacji. Żeby żyć na europejskim poziomie, nawet niezbyt wysokim, to dziś trzeba mieć w rodzinie ze dwie pensje po 5.000 zł, ale za rok będzie to już dużo mniejsza kasa, bo rozpieprzacie gospodarkę sterując nią ręcznie. Pokażcie mi, PiSlamiści, gdzie to się dostaje podwyżki w takiej wysokości (choćby procentowo). Banda ignorantów, która się na niczym nie zna, ale kasę potrafi odszukać wszędzie. Wy sobie podwyżki dajecie, a ludzie żebrzą na leki dla dzieci dotkniętych chorobami rzadkimi. Niech was jasna cholera weźmie, PiSmatołki!
Panie Duda. Skandaliczne, to są wasze rządy. Spróbuj Pan żyć za 2 tys. zł, jakie zarabia niemała rzesza Polaków. Przy drożyźnie, jaką nam zafundowaliście nie wyobrażam sobie życia za taką kasę, co najwyżej wegetację. Sam zarabiam więcej, ale to nie znaczy, że nie odczuwam rosnących cen. W dupę sobie wsadźcie oficjalnie podawaną wartość inflacji. Żeby żyć na europejskim poziomie, nawet niezbyt wysokim, to dziś trzeba mieć w rodzinie ze dwie pensje po 5.000 zł, ale za rok będzie to już dużo mniejsza kasa, bo rozpieprzacie gospodarkę sterując n... rozwiń
Avatar
___K___ / 3 sierpnia 2021 r. o 14:11
+10
  Zawiść was zjada rodacy. Przecież pan były premier TUSK musi coś jeść i pić. A wszystko drożeje. Teraz wreszcie aktyw PO będzie stać na mleko i ziemniaki o których wspominał pan Hołownia. Taki pan marszałek GRODZKI - ksywa dolar - może wreszcie kupić sobie dodatkowo 8000 litry mleka miesięcznie. Na mleko żałujecie? Wstyd. A pani marszałkowa Z SLD - czy też jej żałujecie tych 6 ton ziemniaków? Naszych Polskich ziemniaków? 30 tysięcy emerytury z polskich podatków żałujecie  jaśnie panu TUSKOWI :) ???  
Matole, to teraz napisz, CO MA DO TEGO TUSK? Nie jest parlamentarzystą, nie jest członkiem rządu, nie jest prezydentem, nie jest samorządowcem. Jesteś głupszy, niż ustawa przewiduje i wciąż wklejasz i usuwasz te swoje wypociny, które nawet z polszczyzną nie mają zbyt wiele wspólnego.
Matole, to teraz napisz, CO MA DO TEGO TUSK? Nie jest parlamentarzystą, nie jest członkiem rządu, nie jest prezydentem, nie jest samorządowcem. Jesteś głupszy, niż ustawa przewiduje i wciąż wklejasz i usuwasz te swoje wypociny, które nawet z polszczyzną nie mają zbyt wiele wspólnego. rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 2 sierpnia 2021 r. o 23:29
+10
    śmieciarz kot89 powrócił na forum___________           Napisano   42 minuty temu  Napisano   41 minut temu  Napisano   40 minut temu   Napisano   39 minut temu      Napisano   38 minut temu  Napisano   30 minut temu  Napisano   28 minut temu      Napisano   26 minut temu     Napisano   25 minut temu   "  Zawiść was zjada rodacy. Przecież pan były premier TUSK musi coś jeść i pić. A wszystko drożeje. Teraz wreszcie aktyw PO będzie stać na mleko i ziemniaki o których wspominał pan Hołownia. Taki pan marszałek GRODZKI - ksywa dolar - może wreszcie kupić sobie dodatkowo 8000 litry mleka miesięcznie. Na mleko żałujecie? Wstyd. A pani marszałkowa Z SLD - czy też jej żałujecie tych 6 ton ziemniaków? Naszych Polskich ziemniaków? 30 tysięcy emerytury z polskich podatków żałujecie  jaśnie panu TUSKOWI :) ???" --------------pytanie czy wyszedł na przepusktę , czy w Tworkach dorwał się do neta ? 
    śmieciarz kot89 powrócił na forum___________           Napisano   42 minuty temu  Napisano   41 minut temu  Napisano   40 minut temu   Napisano   39 minut temu      Napisano   38 minut temu  Napisano   30 minut temu  Napisano   28 minut temu      Napisano   26 minut temu ... rozwiń
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2021 r. o 14:40
+1
 FAKTY SĄ TAKIE: TUSK niestety też dostaje pieniądze z naszych podatków, bo przecież Polska do UE też się składki płaci, jest złym człowiekiem,donosił, szkodził, źle się zasłużył dla Polski, jego ludzie i on zrobili wiele zła i wyprowadzono wówczas 400 mld zł zabrano ludziom 150 mld OFE, to zły człowiek.      A i jeszcze jedno Tusk i praca to dwa wykluczające się pojęcia :)  
Cały czas bezczelnie kłamiesz. Do tego ukradłeś moje zdjęcie używane jako avatar, a to zgłoszę do moderatora, a jak trzeba będzie - także do policji i prokuratury, bo kradniesz czyjąć własność intelektualną. A może udowodnisz, że masz prawa do tej fotografii? Całe PiSmatołstwo - oparte na kłamstwie, złodziejstwie, oszczerstwie.
Cały czas bezczelnie kłamiesz. Do tego ukradłeś moje zdjęcie używane jako avatar, a to zgłoszę do moderatora, a jak trzeba będzie - także do policji i prokuratury, bo kradniesz czyjąć własność intelektualną. A może udowodnisz, że masz prawa do tej fotografii? Całe PiSmatołstwo - oparte na kłamstwie, złodziejstwie, oszczerstwie. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2021 r. o 14:28
0
  TUSK niestety też dostaje pieniądze z naszych podatków, bo przecież z UE też się składki płaci, jest złym człowiekiem,donosił, szkodził,  źle się zasłużył dla Polski, jego ludzie i on zrobili wiele zła i wyprowadzono wówczas 400 mld zł zabrano ludziom 150 mld OFE, to zły człowiek.         A i jeszcze jedno Tusk i praca to dwa wykluczające się pojęcia :)    
Cały czas bezczelnie kłamiesz.
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2021 r. o 14:27
0
  a ile zarabiają funkcjonariusze i działacze PO w spółkach miejskich w wielkich miastach? No odpowiedz jest prosta dużo więcej od innych :)  
 Podobnie, jak funkcjonariusze PiS na analogicznych stołkach.
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2021 r. o 14:27
0
  jak tam tusk  tzw. niemiec na pełnym etacie ile zarabia?  a ktoś pomyślał o biednym Hołowni :) Czy tylko o "samorządowcach"?  Nieładnie 30 tyś co miesiąc emerytury tuskowej - za co???  
 Zdecyduj się matołku, co do Tuska - albo jest emerytem, albo pracuje na pełny etat. Nie znasz się, a plujesz.
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2021 r. o 14:26
0
  Zawiść was zjada rodacy. Przecież pan były premier TUSK musi coś jeść i pić. A wszystko drożeje. Teraz wreszcie aktyw PO będzie stać na mleko i ziemniaki o których wspominał pan Hołownia. Taki pan marszałek GRODZKI - ksywa dolar - może wreszcie kupić sobie dodatkowo 8000 litry mleka miesięcznie. Na mleko żałujecie? Wstyd. A pani marszałkowa Z SLD - czy też jej żałujecie tych 6 ton ziemniaków? Naszych Polskich ziemniaków? 30 tysięcy emerytury z polskich podatków żałujecie  jaśnie panu TUSKOWI :) ???  
Matole, napisz wreszcie, CO MA DO TEGO TUSK? Nie jest parlamentarzystą, nie jest członkiem rządu, nie jest prezydentem, nie jest samorządowcem. Jesteś głupszy, niż ustawa przewiduje i wciąż wklejasz i usuwasz te swoje wypociny, które nawet z polszczyzną nie mają zbyt wiele wspólnego.  
Matole, napisz wreszcie, CO MA DO TEGO TUSK? Nie jest parlamentarzystą, nie jest członkiem rządu, nie jest prezydentem, nie jest samorządowcem. Jesteś głupszy, niż ustawa przewiduje i wciąż wklejasz i usuwasz te swoje wypociny, które nawet z polszczyzną nie mają zbyt wiele wspólnego.   rozwiń
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2021 r. o 12:40
-2
  a Tusk zarabiał za nic również z pieniędzy podatników polskich w Brukseli 150 tyś miesięcznie odłożył dodatkowo 7000000 zł oraz dostaje co miesiąc 30 tyś emerytury, na ustawie skorzysta też wielu prezydentów, burmistrzów i tzw. "samorządowców" z PO, SLD, Hołowni i PSL podwyższka od 4 do 9 tyś. :)  
 Co wy wiecznie z tym Tuskiem? Prześledźcie oświadczenia majątkowe swoich pupili.
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2021 r. o 12:39
-3
  Zawiść was zjada rodacy. Przecież pan były premier TUSK musi coś jeść i pić. A wszystko drożeje. Teraz wreszcie aktyw PO będzie stać na mleko i ziemniaki o których wspominał pan Hołownia. Taki pan marszałek GRODZKI - ksywa dolar - może wreszcie kupić sobie dodatkowo 8000 litry mleka miesięcznie. Na mleko żałujecie? Wstyd. A pani marszałkowa Z SLD - czy też jej żałujecie tych 6 ton ziemniaków? Naszych Polskich ziemniaków? 30 tysięcy emerytury z polskich podatków żałujecie  jaśnie panu TUSKOWI :) ???  
Matole, napisz wreszcie, CO MA DO TEGO TUSK? Nie jest parlamentarzystą, nie jest członkiem rządu, nie jest prezydentem, nie jest samorządowcem. Jesteś głupszy, niż ustawa przewiduje i wciąż wklejasz i usuwasz te swoje wypociny, które nawet z polszczyzną nie mają zbyt wiele wspólnego. 
Matole, napisz wreszcie, CO MA DO TEGO TUSK? Nie jest parlamentarzystą, nie jest członkiem rządu, nie jest prezydentem, nie jest samorządowcem. Jesteś głupszy, niż ustawa przewiduje i wciąż wklejasz i usuwasz te swoje wypociny, które nawet z polszczyzną nie mają zbyt wiele wspólnego.  rozwiń
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2021 r. o 12:38
-2
  TUSK niestety też dostaje pieniądze z naszych podatków jest zły, źle się zasłużył dla Polski, jego ludzie i on zrobili wiele zła i wyprowadzono wówczas 450 mld zł przez 8 lat u zukradzino ludziom 150 mld OFE. A i jeszcze jedno Tusk i praca to dwa wykluczające się pojęcia :)  
 Bezczelnie kłamiesz.
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2021 r. o 12:37
-2
  a ile zarabiają funkcjonariusze i działacze PO w spółkach miejskich w wielkich miastach? No odpowiedz jest prosta dużo więcej od innych :)  
Podobnie, jak funkcjonariusze PiS na analogicznych stołkach.
Avatar
___K___ / 4 sierpnia 2021 r. o 12:37
-1
jak tam tusk  tzw. niemiec na pełnym etacie ile zarabia?  a ktoś pomyślał o biednym Hołowni :) Czy tylko o "samorządowcach"?  Nieładnie 30 tyś co miesiąc emerytury tuskowej - za co???
Zdecyduj się matołku, co do Tuska - albo jest emerytem, albo pracuje na pełny etat. Nie znasz się, a plujesz.
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pomoc dla przedsiębiorców z terenu stanu wyjątkowego. "A w czym gorsza jest fryzjerka"?

Pomoc dla przedsiębiorców z terenu stanu wyjątkowego. "A w czym gorsza jest fryzjerka"?

PiS zablokował pomoc dla przedsiębiorców z naszego województwa – twierdzą lubelscy politycy Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o zgłaszane przez opozycję poprawki do projektu ustawy o rekompensacie związanej z wprowadzeniem stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią.

Lublin. Ceny mieszkań cały czas w górę. 11 proc. w ciągu roku

Lublin. Ceny mieszkań cały czas w górę. 11 proc. w ciągu roku

Za metr nowego mieszkania w Lublinie trzeba zapłacić średnio ponad 7,6 tysięcy złotych. Na razie zmian na rynku nie widać.

Nielegalnie wycięli 16 hektarów lasu, chcieli budować kurniki. Dobre wiadomości dla mieszkańców

Nielegalnie wycięli 16 hektarów lasu, chcieli budować kurniki. Dobre wiadomości dla mieszkańców

Lasy Państwowe przekazują sprawę wycinki 16 hektarów lasu w Rossoszu do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego. Z pisma, które dotarło również do protestujących mieszkańców, wynika, że działkę należy ponownie zalesić.

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminy, które przyjęły stanowiska lub uchwały „przeciwko ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" otrzymały list od wiceministra Waldemara Budy. Ten sugeruje ich weryfikację i wyrzucenie kontrowersyjnych zapisów. Puławscy samorządowcy żadnych korekt jednak nie przewidują.

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

35-latek sam zaoferował pomoc przy naprawie dachu. Skończyło się zupełnie inaczej.

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

Kierowca spędził noc w policyjnej celi. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej
galeria

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej

Letnicy i przedsiębiorcy nie byli zachwyceni, ale torfowiska i sosny dobrze wspominają miniony miesiąc. Był najchłodniejszym i najbardziej deszczowym sierpniem od ponad dwudziestu lat.

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Można powiedzieć, że szczoteczka soniczna składa się z dwóch elementów: rękojeści, w której umieszczony jest silniczek elektryczny, a także końcówki czyszczącej. Głowica szczoteczki ma charakter wymienny, co oznacza, że można samodzielnie ściągać ją z trzonu urządzenia i na niego nakładać. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość dopasowywania do rękojeści szczoteczki końcówek o różnym wyprofilowaniu. Wybór głowicy czyszczącej powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami użytkownika. Oto elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas nabywania końcówki do szczoteczki sonicznej.

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Pies to jedno z najczęściej posiadanych zwierząt. Tak naprawdę ciężko spotkać w obecnych czasach ludzi, którzy nie mają takiego towarzysza życiowego. Jednymi z najciekawszych i najinteligentniejszych ras psów są border collie i maltańczyk.

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ministerstwo Zdrowia informuje o bardzo dużej liczbie kolejnych chorych na COVID-19. Wiceminister ostrzega, że lada moment liczby będą jeszcze wyższe.

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Nie od dziś wiadomo, że zakupów dokonuje się również oczami. To powiedzenie musi mieć w sobie wiele prawdy, jeżeli opracowywane zostają specjalne techniki układania towarów na półkach. Merchandising, bo takim terminem określa się ekspozycję sklepową, zdaje się być na tyle istotny w praktyce sprzedażowej, że powstają specjalne kursy, mające na celu edukację pod kątem uatrakcyjnienia asortymentu wystawianego na handel. Ma to wprowadzić porządek, organizację, ułatwić klientom odszukiwanie rzeczy, po które przyszli, a także skłonić do dodatkowych zakupów. Zdaniem ekspertów prawidłowe rozstawienie i przejrzystość mają powodować u kupującego poczucie satysfakcji z dokonywanego wyboru.

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Na co miasto ma przeznaczyć 500 tys. zł? Wszyscy puławianie, którzy ukończyli 16 lat, od wtorku będą mogli oddawać swoje głosy na obywatelskie projekty. Do wyboru 27 propozycji.

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Tragiczny wypadek w miejscowości Polskowola. Kierujący motocyklem 33-latek, potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię.

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin
24 września 2021, 19:00

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin

Formacja Szymona Łukowskiego wystąpi 24 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) w ramach projektu "Nie tylko rock'n'roll".

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Policja zatrzymała trzy osoby. Wszystkie były pijane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!