Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

24 maja 2021 r.
7:52

Praca w Lublinie. Restauracje szukają kucharzy, kelnerów i barmanów. Ile można zarobić?

56 10 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Większość restauracji i kawiarni szuka pracowników. Potrzebni są kucharze, kelnerzy, barmani. CV spływają wartkim strumieniem, ale tych naprawdę chętnych do pracy jest niewielu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chcemy zatrudnić 2-3 kelnerów lub kelnerki oraz ramerki, których zadaniem jest witanie naszych gości, prowadzenie ich do stolika i podawanie karty – mówi Izabela Kozłowska-Dechnik, właścicielka lubelskiej restauracji Mandragora. – Potrzebujemy też trzech kucharzy. Mogą to być osoby młode, absolwenci szkół gastronomicznych. Doszkolimy ich.

– Szukamy trzech barmanów lub barmanek. Dostajemy sporo CV, ale w większości to osoby bez doświadczenia – przyznaje Łukasz Dudkowski z pubu U Fotografa. – Atutem jest też przynajmniej podstawowa wiedza o piwie. Jednak w razie potrzeby zapewniamy odpowiednie szkolenia.

Zadłużyłam się, a oni odeszli

Braki kadrowe ma dziś większość restauracji i kawiarni. A chętnych do pracy brak. Restauratorzy, z którymi rozmawiamy, z rozżaleniem opowiadają o tym, jak to naprawdę dziś wygląda.

– Kelnerzy i kelnerki, które pracowały u nas przed pandemią na umowę-zlecenie, przebranżowili się. Świadczą usługi transportowe. Nie chcą wracać, bo boją się, że restauracje znów zostaną zamknięte i stracą źródło dochodu, bo dla osób na umowie zleceniu postojowego przez ostatnie 8 miesięcy nie było – mówi jeden z naszych rozmówców. – Szukamy nowych pracowników, ale ludzi z doświadczeniem nie ma. Oczywiście możemy ich przeszkolić, ale im na dobrym wykonywaniu zawodu nie zależy. Chcą tylko odbębnić pracę i brać wypłatę. Nie ma w nich zapału. Nie ma gościnności, która jest w restauracji niezbędna. Chcą tylko stać i gapić się w telefon.

– Wyszkolenie pracownika w gastronomii zajmuje trzy miesiące, a szansa na to, że zostaną w pracy po tym czasie jest praktycznie żadna. Po pierwszym dniu działalności ogródka dwie osoby już się nie pojawiły. Nie raczyły nawet zadzwonić i uprzedzić, że rezygnują – słyszymy w lokalu w centrum Lublina. – To mnie już nawet nie dziwi. Są przypadki, że dostaję CV, więc dzwonię i umawiam się na rozmowę kwalifikacyjną, a ta osoba nie przychodzi i nie odbiera już telefonu.

Restauratorzy największy żal mają do pracowników, którzy byli zatrudnieni przez cały okres pandemii, a teraz… zrezygnowali z pracy.

– Pandemia mocno dała nam w kość. Żeby przetrwać, braliśmy kredyty i sprzedawaliśmy prywatny majątek. W tym czasie najważniejsze było, żeby trzymać się razem i nikogo nie zwalniać. Czuliśmy odpowiedzialność za naszych pracowników. Oni przecież mają rodziny, rachunki, kredyty. Okazało się, że oni tej solidarności z nami nie czuli – mówi znany lubelski restaurator. – Tuż przed otwarciem ogródków część z nich dała znać, że nie jest już pracą zainteresowana. Część odeszła po pierwszym weekendzie. Zostawili nas na lodzie.

– Przyznam się, że od tygodnia płaczę. Mam żal do nich i do siebie, że dałam się tak oszukać – mówi inna restauratorska. – Stawałam na rzęsach żeby zapłacić ZUS i żeby wypłaty były na czas. Robiłam to kosztem swojej rodziny. Przez kilka miesięcy płaciłam za nicnierobienie. Teraz, kiedy trzeba pracować, okazuje się, że ludziom się już nie chce. Albo odchodzą, bo gdzie indziej dostaną dodatkową złotówkę za godzinę. Ta złotówka jest dziś ważniejsza niż poprzednie miesiące.

17 zł? Ja dam 20

– Doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji, że wykradamy sobie pracowników – zauważa inny restaurator z Lublina. – Niektórzy chodzą do innych restauracji, a gdy są dobrze obsłużeni pytają kelnera, ile zarabia. 17 zł? Ja dam 20. Ci lojalni odmówią. Inni biorą wciskany im numer telefonu.

Bo pieniądze to argument, na który przyszli pracownicy zwracają największą uwagę.

– Byłam na kilku rozmowach. Fajne lokale, mili właściciele, ale za takie pieniądze nie opłaca mi się pracować – nie ukrywa studentka historii z Lublina. – Praca jest ciężka, zmianowa. Zajęte są weekendy i to do nocy. Za najniższą płacę to ja się na coś takiego nie piszę. Będę opiekunką do dziecka. Zarobki te same, a znacznie łatwiej.

Ile można zarobić w gastronomii? Stawki oscylują wokół pensji minimalnej czyli 18,30 zł za godzinę brutto (13,37 zł na rękę).

W wielu restauracjach to dla osób bez doświadczenia wynagrodzenie na próbny pierwszy miesiąc. Później stawki rosną. W zależności od zajmowanego stanowiska do około 20-35 zł za godzinę netto. Do tego napiwki. Restauratorzy przyznają, że te są coraz niższe, bo coraz więcej osób płaci kartą, ale mimo to za dobry dzień w trakcie weekendu może to być ok. 100 zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DetectiveCarter / 24 maja 2021 r. o 08:31
+63
Tak właśnie szanowni restauratorzy wygląda RYNEK PRACOWNIKA, gdzie to PRACOWNIK zaczyna dyktować warunki. Kompletnie mi Was nie żal. Myślicie, że najniższa krajowa to już szczyt marzeń pracownika? Może tak było 10 lat temu, teraz każdy chce zarabiać sensownie a nie żeby ledwie przeżyć.
Avatar
Normalny54 / 24 maja 2021 r. o 08:17
+63
Na początek 13, 37 zł na rękę, wyzysk i dziadostwo. I czego oczekujecie za te pieniądze? Piwo sprzedajecie po 10 zł a kotleta po 35 zł. Macie z czego się podzielić, restauratorzy od stu boleści, sami noście gary i piwo do klientów jak tak Wam szkoda puścić z portfela. Wstyd, aż mi się odechciało Was wspierać i pić Wasze drogie piwo.
Avatar
NemezisTeam / 24 maja 2021 r. o 08:11
+61
Bo na rozmowie o pracę taki restaurator jest miły, obiecuje. A już w lokalu podczas pierwszego dnia poznają, jaki z niego naprawdę człowiek. I bańka pęka. Ludzie nie pragną do takich wrócić do bycia pomiatanym za marne grosze, za krzyki, że za każdy błąd potrąci z pensji, że wydziera się na całą kuchnię na nowego pracownika... dlaczego? Bo natury nie oszukasz. Jak ktoś był taki przez całe życie, to nagle pod wpływem braku chętnych przyzwyczajeń nie zmieni.
Avatar
wujek_samo_zlo / 24 maja 2021 r. o 08:46
+47
Na olx jest ogłoszenie do lodziarni do której codziennie są największe kolejki w Lublinie i która ma pewnie gigantyczne dochody z związku z tym. Wynagrodzenie : .. 1500 - 2500 zl brutto sprzedawca , 2000-3000 brutto produkcja . Wymagań cała strona , obowiązków kolejna strona. Stać by ich było na zapłacenie najlepszej stawki na rynku a szukają frajerów za najniższą pensję. Widząc takie ogłoszenie robi się niedobrze. Kupując tam kiedyś pierwszy i ostatni raz lody nie dostałem nawet paragonu, wszystko pod oknami ratusza. A dotacje covidowe pewnie chętnie wzięli. Praca u takich Januszy to musi być koszmar.
Na olx jest ogłoszenie do lodziarni do której codziennie są największe kolejki w Lublinie i która ma pewnie gigantyczne dochody z związku z tym. Wynagrodzenie : .. 1500 - 2500 zl brutto sprzedawca , 2000-3000 brutto produkcja . Wymagań cała strona , obowiązków kolejna strona. Stać by ich było na zapłacenie najlepszej stawki na rynku a szukają frajerów za najniższą pensję. Widząc takie ogłoszenie robi się niedobrze. Kupując tam kiedyś pierwszy i ostatni raz lody nie dostałem nawet paragonu, wszystko pod oknami ratusza. A dotacje co... rozwiń
Avatar
Japolan / 24 maja 2021 r. o 11:43
+33
Wychodzi prawda o branży restauratorskiej. Gdyby traktowali przyzwoicie angażowanych przez siebie ludzi, to ci staraliby się pozostać w tych samych lokalach. Kobieta bełkocze o sprzedawaniu prywatnych majątków dla ratowania lokali. Czyje są te lokale? Ich własne, prywatne - a nie innych osób lub publiczne. Wyczyn! Spieniężają coś własnego, żeby zachować prywatny biznes. Wielu ludzi sprzedaje to, co ma, lub zapożycza się, by ratować zdrowie (własne lub bliskich). Brawa dla ludzi, którzy szanują siebie, swą godność oraz swój czas! Wreszcie ktoś "pokazał fakulca" swym gnębicielom! Niech każdy z tych bezwstydnych żebraków pokaże dokumenty ze wskazaniem wartości otrzymanego przez nich wsparcia publicznego - z "tarcz" ogólnopolskich oraz ze wsparcia ratuszowego (obniżek czynszu lokali miejskich).
Wychodzi prawda o branży restauratorskiej. Gdyby traktowali przyzwoicie angażowanych przez siebie ludzi, to ci staraliby się pozostać w tych samych lokalach. Kobieta bełkocze o sprzedawaniu prywatnych majątków dla ratowania lokali. Czyje są te lokale? Ich własne, prywatne - a nie innych osób lub publiczne. Wyczyn! Spieniężają coś własnego, żeby zachować prywatny biznes. Wielu ludzi sprzedaje to, co ma, lub zapożycza się, by ratować zdrowie (własne lub bliskich). Brawa dla ludzi, którzy szanują siebie, swą godność oraz swój czas! Wreszcie... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 maja 2021 r. o 07:56
+25
Napiszcie wprost na jakich umowach i jakie warunki pracy.... a nie szukacie jeleni, takich jak Wy sami. Bo każdy kto dziś jeszcze prowadzi w tym kraju swoją firmę jest jeleniem, a wasze pieniądze ciemnemu ludu, PO prostu należą !! POlska w ruinie !!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 maja 2021 r. o 12:25
+24
... zerknijcie na stron BIP. Wpiszcie NIP przedsiębiorcy i sami zobaczcie "biedę " restauratorow. Dostali gigantyczne pieniądze pomocy od Państwa... chociaż zatrudniali na zlecenie. Teraz znowu płacz????
Avatar
ceik85 / 24 maja 2021 r. o 12:47
+22
Fajnie, że jednak czasy się zmieniają. Jak ja byłem studentem (2005-2010), to za 5zł na godzinę studenci walczyli by gdzieś się załapać. I pseudopracodawcy mogli przebierać.
Avatar
Monisia / 24 maja 2021 r. o 13:31
-1
@paliwacek - dlaczego tym razem nie zblokowałeś wątku i dlaczego nie zdecydowałeś się "zabłysnąć" w tym temacie maksymą, że "nie ma wzrostu płac bez wzrostów cen" - obie chamskie zagrywki, które zastosowałeś przy artykule dotyczącym budowy nowego biurwowca dewelo-sułtanatu? PS. Tak jak napisali poprzednicy, ci "jelenie"-karczmarze pobrali kasę idącą w setki tys. zł, czyli może wcale "jeleniami" nie są. A czyim P0żytecznym jeleniem jesteś ty?
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 maja 2021 r. o 16:29
-7
@paliwacek - dlaczego tym razem nie zblokowałeś wątku i dlaczego nie zdecydowałeś się "zabłysnąć" w tym temacie maksymą, że "nie ma wzrostu płac bez wzrostów cen" - obie chamskie zagrywki, które zastosowałeś przy artykule dotyczącym budowy nowego biurwowca dewelo-sułtanatu? PS. Tak jak napisali poprzednicy, ci "jelenie"-karczmarze pobrali kasę idącą w setki tys. zł, czyli może wcale "jeleniami" nie są. A czyim P0żytecznym jeleniem jesteś ty?
   Widzę dziś zmasowany atak pissowskich trolli na moją osobę, ale zapewne dniówki nie będzie, więc to zrozumiałe. A co cytaty Tobie nie odpowiadały ? To takie piękne słowa. A skoro informatyk z DW daje mi taką możliwość to czemu bym nie miał z tego skorzystać ? A robię to z passji. Towarzyszko, PO prostu lubię ten wasz kwik co nie daje wam spokoju na Spokojnej...
   Widzę dziś zmasowany atak pissowskich trolli na moją osobę, ale zapewne dniówki nie będzie, więc to zrozumiałe. A co cytaty Tobie nie odpowiadały ? To takie piękne słowa. A skoro informatyk z DW daje mi taką możliwość to czemu bym nie miał z tego skorzystać ? A robię to z passji. Towarzyszko, PO prostu lubię ten wasz kwik co nie daje wam spokoju na Spokojnej... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 maja 2021 r. o 16:29
-7
@paliwacek - dlaczego tym razem nie zblokowałeś wątku i dlaczego nie zdecydowałeś się "zabłysnąć" w tym temacie maksymą, że "nie ma wzrostu płac bez wzrostów cen" - obie chamskie zagrywki, które zastosowałeś przy artykule dotyczącym budowy nowego biurwowca dewelo-sułtanatu? PS. Tak jak napisali poprzednicy, ci "jelenie"-karczmarze pobrali kasę idącą w setki tys. zł, czyli może wcale "jeleniami" nie są. A czyim P0żytecznym jeleniem jesteś ty?
   Widzę dziś zmasowany atak pissowskich trolli na moją osobę, ale zapewne dniówki nie będzie, więc to zrozumiałe. A co cytaty Tobie nie odpowiadały ? To takie piękne słowa. A skoro informatyk z DW daje mi taką możliwość to czemu bym nie miał z tego skorzystać ? A robię to z passji. Towarzyszko, PO prostu lubię ten wasz kwik co nie daje wam spokoju na Spokojnej...
   Widzę dziś zmasowany atak pissowskich trolli na moją osobę, ale zapewne dniówki nie będzie, więc to zrozumiałe. A co cytaty Tobie nie odpowiadały ? To takie piękne słowa. A skoro informatyk z DW daje mi taką możliwość to czemu bym nie miał z tego skorzystać ? A robię to z passji. Towarzyszko, PO prostu lubię ten wasz kwik co nie daje wam spokoju na Spokojnej... rozwiń
Avatar
Monisia / 24 maja 2021 r. o 13:31
-1
@paliwacek - dlaczego tym razem nie zblokowałeś wątku i dlaczego nie zdecydowałeś się "zabłysnąć" w tym temacie maksymą, że "nie ma wzrostu płac bez wzrostów cen" - obie chamskie zagrywki, które zastosowałeś przy artykule dotyczącym budowy nowego biurwowca dewelo-sułtanatu? PS. Tak jak napisali poprzednicy, ci "jelenie"-karczmarze pobrali kasę idącą w setki tys. zł, czyli może wcale "jeleniami" nie są. A czyim P0żytecznym jeleniem jesteś ty?
Avatar
ceik85 / 24 maja 2021 r. o 12:47
+22
Fajnie, że jednak czasy się zmieniają. Jak ja byłem studentem (2005-2010), to za 5zł na godzinę studenci walczyli by gdzieś się załapać. I pseudopracodawcy mogli przebierać.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 maja 2021 r. o 12:25
+24
... zerknijcie na stron BIP. Wpiszcie NIP przedsiębiorcy i sami zobaczcie "biedę " restauratorow. Dostali gigantyczne pieniądze pomocy od Państwa... chociaż zatrudniali na zlecenie. Teraz znowu płacz????
Avatar
Japolan / 24 maja 2021 r. o 11:43
+33
Wychodzi prawda o branży restauratorskiej. Gdyby traktowali przyzwoicie angażowanych przez siebie ludzi, to ci staraliby się pozostać w tych samych lokalach. Kobieta bełkocze o sprzedawaniu prywatnych majątków dla ratowania lokali. Czyje są te lokale? Ich własne, prywatne - a nie innych osób lub publiczne. Wyczyn! Spieniężają coś własnego, żeby zachować prywatny biznes. Wielu ludzi sprzedaje to, co ma, lub zapożycza się, by ratować zdrowie (własne lub bliskich). Brawa dla ludzi, którzy szanują siebie, swą godność oraz swój czas! Wreszcie ktoś "pokazał fakulca" swym gnębicielom! Niech każdy z tych bezwstydnych żebraków pokaże dokumenty ze wskazaniem wartości otrzymanego przez nich wsparcia publicznego - z "tarcz" ogólnopolskich oraz ze wsparcia ratuszowego (obniżek czynszu lokali miejskich).
Wychodzi prawda o branży restauratorskiej. Gdyby traktowali przyzwoicie angażowanych przez siebie ludzi, to ci staraliby się pozostać w tych samych lokalach. Kobieta bełkocze o sprzedawaniu prywatnych majątków dla ratowania lokali. Czyje są te lokale? Ich własne, prywatne - a nie innych osób lub publiczne. Wyczyn! Spieniężają coś własnego, żeby zachować prywatny biznes. Wielu ludzi sprzedaje to, co ma, lub zapożycza się, by ratować zdrowie (własne lub bliskich). Brawa dla ludzi, którzy szanują siebie, swą godność oraz swój czas! Wreszcie... rozwiń
Avatar
wujek_samo_zlo / 24 maja 2021 r. o 08:46
+47
Na olx jest ogłoszenie do lodziarni do której codziennie są największe kolejki w Lublinie i która ma pewnie gigantyczne dochody z związku z tym. Wynagrodzenie : .. 1500 - 2500 zl brutto sprzedawca , 2000-3000 brutto produkcja . Wymagań cała strona , obowiązków kolejna strona. Stać by ich było na zapłacenie najlepszej stawki na rynku a szukają frajerów za najniższą pensję. Widząc takie ogłoszenie robi się niedobrze. Kupując tam kiedyś pierwszy i ostatni raz lody nie dostałem nawet paragonu, wszystko pod oknami ratusza. A dotacje covidowe pewnie chętnie wzięli. Praca u takich Januszy to musi być koszmar.
Na olx jest ogłoszenie do lodziarni do której codziennie są największe kolejki w Lublinie i która ma pewnie gigantyczne dochody z związku z tym. Wynagrodzenie : .. 1500 - 2500 zl brutto sprzedawca , 2000-3000 brutto produkcja . Wymagań cała strona , obowiązków kolejna strona. Stać by ich było na zapłacenie najlepszej stawki na rynku a szukają frajerów za najniższą pensję. Widząc takie ogłoszenie robi się niedobrze. Kupując tam kiedyś pierwszy i ostatni raz lody nie dostałem nawet paragonu, wszystko pod oknami ratusza. A dotacje co... rozwiń
Avatar
DetectiveCarter / 24 maja 2021 r. o 08:31
+63
Tak właśnie szanowni restauratorzy wygląda RYNEK PRACOWNIKA, gdzie to PRACOWNIK zaczyna dyktować warunki. Kompletnie mi Was nie żal. Myślicie, że najniższa krajowa to już szczyt marzeń pracownika? Może tak było 10 lat temu, teraz każdy chce zarabiać sensownie a nie żeby ledwie przeżyć.
Avatar
Normalny54 / 24 maja 2021 r. o 08:17
+63
Na początek 13, 37 zł na rękę, wyzysk i dziadostwo. I czego oczekujecie za te pieniądze? Piwo sprzedajecie po 10 zł a kotleta po 35 zł. Macie z czego się podzielić, restauratorzy od stu boleści, sami noście gary i piwo do klientów jak tak Wam szkoda puścić z portfela. Wstyd, aż mi się odechciało Was wspierać i pić Wasze drogie piwo.
Avatar
NemezisTeam / 24 maja 2021 r. o 08:11
+61
Bo na rozmowie o pracę taki restaurator jest miły, obiecuje. A już w lokalu podczas pierwszego dnia poznają, jaki z niego naprawdę człowiek. I bańka pęka. Ludzie nie pragną do takich wrócić do bycia pomiatanym za marne grosze, za krzyki, że za każdy błąd potrąci z pensji, że wydziera się na całą kuchnię na nowego pracownika... dlaczego? Bo natury nie oszukasz. Jak ktoś był taki przez całe życie, to nagle pod wpływem braku chętnych przyzwyczajeń nie zmieni.
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 maja 2021 r. o 07:56
+25
Napiszcie wprost na jakich umowach i jakie warunki pracy.... a nie szukacie jeleni, takich jak Wy sami. Bo każdy kto dziś jeszcze prowadzi w tym kraju swoją firmę jest jeleniem, a wasze pieniądze ciemnemu ludu, PO prostu należą !! POlska w ruinie !!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyprzedaż garażowa w Lublinie: przyjdź, kup, sprzedaj
galeria

Wyprzedaż garażowa w Lublinie: przyjdź, kup, sprzedaj

W dwie najbliższe niedziele, 20 i 27 czerwca odbędą się Wyprzedaży Garażowych na Targu pod Zamkiem.

Tribute to Abba. Rewia musicalowa w Lublinie
19 czerwca 2021, 20:00

Tribute to Abba. Rewia musicalowa w Lublinie

W sobotę, 19 czerwca o godz. 20 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) będzie można zobaczyć show artystów Teatru Variete Muza z Koszalina - "Tribute to Abba".

Koronawirus, 18 czerwca. Lubelskie na 2. miejscu w Polsce pod względem liczby zakażeń

Koronawirus, 18 czerwca. Lubelskie na 2. miejscu w Polsce pod względem liczby zakażeń

Koronawirus w Polsce, raport z 18 czerwca 2021 r.

W niedzielę druga szansa na rozegranie meczu Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów

W niedzielę druga szansa na rozegranie meczu Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów

Pierwsza próba zakończyła się fiaskiem, więc czas na drugie podejście. W niedzielę (godz. 19.15) Motor Lublin spotka się na swoim torze z Moje Bermudy Stalą Gorzów

Przerażająca sprawa koło Lublina. Co z setkami lisich trucheł?
galeria

Przerażająca sprawa koło Lublina. Co z setkami lisich trucheł?

Taka była akcja, tak obrońcy zwierząt chwalili służby a „towar” jak wisiał, tak wisi i dalej śmierdzi – tak nasz Czytelnik podsumował działania związane z ujawnionymi w podlubelskim Stasinie oskórowanymi zwierzętami. Inspekcja weterynaryjna zapewnia, że właściciel posesji został zobowiązany do utylizacji tuszek lisów.

Lublin policzył turystów. Nawet o tym nie wiedzieli

Lublin policzył turystów. Nawet o tym nie wiedzieli

Ilu turystów odwiedziło Lublin w 2020 roku? Policzono to i widać wyraźnie, że w czasie pandemii było ich mniej.

Policja zatrzymała włamywacza z Lublina i szok. Ma 71 lat

Policja zatrzymała włamywacza z Lublina i szok. Ma 71 lat

Mieszkaniec Lublina usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jeleń, drzewa i miejski radny. Czyli przegląd tygodnia

Jeleń, drzewa i miejski radny. Czyli przegląd tygodnia

Subiektywny przegląd wydarzeń mijającego tygodnia.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [18-20.06]
18 czerwca 2021, 8:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [18-20.06]

Jedną z premier weekendu w lubelskich kinach będzie nowy animowany przebój Disney Pixar - "Luca". Ale to nie jedyne propozycje. Sprawdź repertuar kin w Lublinie i regionie na weekend.

W przydrożnym rowie znaleziono zwłoki mężczyzny

W przydrożnym rowie znaleziono zwłoki mężczyzny

W ostatnią środę około godz. 15 w rowie melioracyjnym przy ul. Pożowskiej w Końskowoli zauważono zwłoki mężczyzny. Trwa ich identyfikacja.

Maria ma 22 lata i jest bezpaństwowcem. Po emisji reportażu nastąpił nieoczekiwany zwrot
wideo
film

Maria ma 22 lata i jest bezpaństwowcem. Po emisji reportażu nastąpił nieoczekiwany zwrot

Ma 22 lata i choć urodziła się w Polsce, nie mogła dostać polskiego obywatelstwa. Przez lata nie można było odnaleźć także jej biologicznej matki. Po emisji naszego reportażu w życiu pani Marii nastąpił nieoczekiwany zwrot, który może zmienić jej życie.

Lublin. Ratusz ma nowy wydział. Nazywa się "Wydział Kolejek"
Alarm24

Lublin. Ratusz ma nowy wydział. Nazywa się "Wydział Kolejek"