Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 września 2021 r.
12:07

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

36 42 A A
(fot. Archiwum)

Gminy, które przyjęły stanowiska lub uchwały „przeciwko ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" otrzymały list od wiceministra Waldemara Budy. Ten sugeruje ich weryfikację i wyrzucenie kontrowersyjnych zapisów. Puławscy samorządowcy żadnych korekt jednak nie przewidują.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samorządy, które w 2019 przyjęły stanowiska nazwane w mediach jako "anty-LGBT" mają przyjrzeć się ich zapisom, by wychwycić kontrowersyjne sformułowania noszące znamiona dyskryminacji. Prośbę o taką weryfikację w swoim liście wyraził wiceminister rozwoju, Waldemar Buda. Chodzi o wyczyszczenie oficjalnych dokumentów z treści, które zwłaszcza w Brukseli mogłyby zostać odebrane jako niezgodne z unijnym prawem, czy polską konstytucją.

W powiecie puławskim stanowiska zatytułowane dotyczące "powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" przyjęło m.in. miasto Puławy. Jej radni nie chcą jednak niczego zmieniać.

– Myślę, że w tym stanowisku na pewno nie ma niczego, co uderzałoby w czyjąś godność. To po prostu była nasza odpowiedź na promowanie wartości, które nie są przyjmowane w społeczeństwie – mówi Paweł Matras, wiceprzewodniczący rady (PiS).

"Homopropaganda" - normalne słowo

W podobnym tonie wypowiada się Andrzej Kuszyk, radny z prezydenckiego klubu "Niezależni". - Ja osobiście nic dyskryminującego w naszym stanowisku nie widzę. Treść tego dokumentu nie uderza w żadne mniejszości, seksualne, czy rasowe. W mojej ocenie nasze stanowisko nie wymaga poprawek, a wyrażenia takie jak subkultura LGBT, czy homopropaganda są wyrażeniami zrozumiałymi i powszechnie używanymi w przestrzeni publicznej - uważa samorządowiec.

Z listem wiceministra zapoznał się już także przewodniczący rady powiatu puławskiego. Ten przed dwoma laty również przyjął stanowisko sprzeciwiające się "lansowaniu ideologii".

- W naszym stanowisku nie ma żadnych sformułowań związanych z dyskryminacją. Przypominam, że przyjęliśmy je niemal jednomyślnie, by stanąć w obronie uniwersalnych, chrześcijańskich wartości, które dla nas wszystkich są bardzo ważne - mówi Janusz Wawerski (PiS). - Powiem wprost, chcę żyć w kraju, w którym rodzina to związek mężczyzny i kobiety, a szanse na karierę zawodową każdego człowieka zależą, od jakiego umiejętności i pracowitości, a nie orientacji seksualnej - dodaje.

Więcej szkody, niż pożytku

Radni opozycji także nie spieszą się do zmian w uchwale. - Jej przyjmowanie było zupełnie niepotrzebne. To nikomu nic nie dało, a przyniosło tylko problemy. Ale wracanie dzisiaj do kolejnej, światopoglądowej dyskusji na ten temat na forum rady, w moim przekonaniu nie ma sensu. To byłaby strata czasu. Naprawdę, mamy obecnie poważniejsze problemy, jak pieniądze, których w budżecie powiatu zaczyna brakować - ocenia Marcin Pisula (KS).

Wśród gmin, które przyjęły stanowiska. znalazła się także Końskowola. Jej radni w większości nie zapoznali się jeszcze z listem wiceministra. - Jeśli takie wpłynęło, możemy się nad nim pochylić, ale uważam, że rząd powinien zajmować ważniejszymi sprawami - ocenia radny Leszek Rodzoś. - My nikogo nie dyskryminujemy, szanujemy wolność każdej osoby do wyrażania poglądów, ale nie chcemy, żeby w szkołach indoktrynowano nasze dzieci, czy wnuki - tłumaczy samorządowiec.

Z dala od politycznej poprawności

Przypominamy, że same stanowiska skupiały się na trzech punktach, które można streścić jako sprzeciw wobec: "instalowaniu funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach", wczesnej seksualizacji dzieci i młodzieży oraz wywieraniu presji na przedsiębiorców narzucającej "nieprofesjonalne kryteria" np. przy doborze pracowników lub kontrahentów. W żadnych z tych punktów ani razu nie użyto skrótu LGBT. Ten można znaleźć natomiast w tytule, gdzie mowa o "ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Max... / 21 września 2021 r. o 15:01
+17
Jakiś wewnętrzny imperatyw podpowiada mi, że owi radni i tak się sprzedadzą! Taka ich natura, bo za pieniądze są gotowi pokochać wszystkich i wszystko! Oni kupczą własnymi wartościami niemającymi nic wspólnego z jakakolwiek moralnością! Vide Kurski ze swoimi kościelnymi małżeństwami, radny maltretujący własną żonę itd. Nie wspominam już o deficycie intelektualnym "mędrców" twierdzących, że nie normatywność heteroseksualna jest zaraźliwa. Ale to teza publicznie głoszona przez ojca PAD i nie ma co się dziwić!
Avatar
_XD_ / 21 września 2021 r. o 15:20
+14
... unijne srebrniki za łamanie Polsce moralności i etyki ? A POSZLI WY PRECZ !
 Przypominam, że 80% społeczeństwa jest za pozostaniem w Unii. Więc jeśli ci się nie podoba, wracaj za Ural ruski trollu. XD
Avatar
taios / 21 września 2021 r. o 14:29
+14
Mam nadzieję, że w przyszłości komornik kiedyś do wszystkich tych radnych zapuka i odbierze pieniądze radnym (zamiast unijnych), te które województwo nie dostanie. Proszę też radnych o nie wypowaidanie się za społeczeństwo i np. mówienie, że jakieś wyimaginowane "wartości, nie są przyjmowane w społeczeństwie". To znaczy dokładnie jakie wartości nie są przyjmowane? Jakie wartości różnicują biseksualistę od heteroseksualisty? Tolerancja wobec innych ludzi? Ci z prawej cały czas mówią, żeby nie zaglądać innym do łóżka, ale to właśnie oni najwięcej ludziom zaglądają. Wcale się nie dziwię, że wschód Polski jest jednym z najgorszych miejsc do życia w całej Unii Europejskiej i mieszkańcy masowo emigrują do większych (bardziej otwartych) miast. Wschód wyludnia się w zastraszającym tempie, a takimi uchwałami radnych tylko pokazywane jest, że jacykolwiek "inni" nie są tu mile widziani. 
Mam nadzieję, że w przyszłości komornik kiedyś do wszystkich tych radnych zapuka i odbierze pieniądze radnym (zamiast unijnych), te które województwo nie dostanie. Proszę też radnych o nie wypowaidanie się za społeczeństwo i np. mówienie, że jakieś wyimaginowane "wartości, nie są przyjmowane w społeczeństwie". To znaczy dokładnie jakie wartości nie są przyjmowane? Jakie wartości różnicują biseksualistę od heteroseksualisty? Tolerancja wobec innych ludzi? Ci z prawej cały czas mówią, żeby nie zaglądać innym do łóżka, ale to właśnie ... rozwiń
Avatar
bodana / 21 września 2021 r. o 12:14
+14
Nie rzucajcie funduszy unijnych przed wieprze bo one tego nie pojmują i widać nie potrzebują. W końcu Puławy i ine tego typu zapyziałe skanseny nie muszą z nich korzystać, niech dalej sobie bronią tradycyjnych wartości zresztą bez większej wartości :)
Avatar
taios / 21 września 2021 r. o 20:32
+12
Sprawę dziedziczenia można załatwić przez prawnika, a dostęp do informacji o stanie zdrowia nie ma nic wspólnego z rodziną. 
Sprawę dziedziczenia można załatwić przez prawnika? W polskim prawie to byłaby nowość. Proszę mi wytłumaczyć w jakim razie, w jaki sposób osoba niespokrewniona według polskiego prawa, ale mająca ślub za granicą z partnerem (związek homoseksulany), można oddziedziczyć cokolwiek po swoim partnerze? Obecnie jedynym sposobem jest spisanie testamentu, ale przy tym wydziedziczenie całej bliskiej rodziny, zapłata olbrzymiego podatku od spadku dla Urzędu Skarbowego (bo przeciecież należą do III grupy podatkowej), próba zablokowania wypłaty zachowku. Przy tym rodzina może podważyć testament. Nie mów ludziom, że cokolwiek można załatwić przez prawnika, bo widać, że nie znasz się na prawie. Polskie prawo traktuje osoby żyjące w związkach homoseksualnych tak, jak niespokrewnionych obywateli, których nie łączą żadne relacje rodzinne. Takie osoby nawet jeśli żyją ze sobą 50 lat i mieszkają w tym samym mieszkaniu, to cały czas nie mogą przelewać sobie pieniędzy, bo nie mają wspólności majątkowej i Urząd Skarbowy na każdym kroku będziesz rządąc podatku jesli między sobą cokolwiek będą przelewać.
Sprawę dziedziczenia można załatwić przez prawnika? W polskim prawie to byłaby nowość. Proszę mi wytłumaczyć w jakim razie, w jaki sposób osoba niespokrewniona według polskiego prawa, ale mająca ślub za granicą z partnerem (związek homoseksulany), można oddziedziczyć cokolwiek po swoim partnerze? Obecnie jedynym sposobem jest spisanie testamentu, ale przy tym wydziedziczenie całej bliskiej rodziny, zapłata olbrzymiego podatku od spadku dla Urzędu Skarbowego (bo przeciecież należą do III grupy podatkowej), próba zablokowania wy... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 września 2021 r. o 13:29
+12
"To po prostu była nasza odpowiedź na promowanie wartości, które nie są przyjmowane w społeczeństwie – mówi Paweł Matras, wiceprzewodniczący rady (PiS)" - ma pan, panie radny,jakieś badania na temat tego, jakoby kwestie życia (bo to wielka wartość) osób LGBT nie były "przyjmowane w społeczeństwie"? "W mojej ocenie nasze stanowisko nie wymaga poprawek, a wyrażenia takie jak subkultura LGBT, czy homopropaganda są wyrażeniami zrozumiałymi i powszechnie używanymi w przestrzeni publicznej" - wyrażenie takie, jak "pedofilia wśród kleru" też są zrozumiałe i powszechnie używane w przestrzeni publicznej. "by stanąć w obronie uniwersalnych, chrześcijańskich wartości, które dla nas wszystkich są bardzo ważne - mówi Janusz Wawerski (PiS). - Powiem wprost, chcę żyć w kraju, w którym rodzina to związek mężczyzny i kobiety, a szanse na karierę zawodową każdego człowieka zależą, od jakiego umiejętności i pracowitości, a nie orientacji seksualnej - dodaje". A ja chcę żyć w kraju, w którym jakiś lokalny polityczek nie będzie mi mówił, jak mam żyć. Ja akurat jestem heteroseksualny, ale nie sprowadzam osób LGBT do wymiaru seksualności. A pan radny Wawerski najwyraźniej nawet nie wie, czego osoby LGBT oczekują. Nie wiem, może w PiSie są takie standardy, że "szanse na karierę zawodową każdego człowieka zależą" właśnie od jego orientacji seksualnej i stąd takie właśnie stanowisko próbujące ten fakt ukryć. Ale osobom LGBT nie chodzi o karierę, tylko m.in. o prawo do dziedziczenia ustawowego, czy ustawowego dostępu do informacji o stanie zdrowia partnera. "My nikogo nie dyskryminujemy, szanujemy wolność każdej osoby do wyrażania poglądów, ale nie chcemy, żeby w szkołach indoktrynowano nasze dzieci, czy wnuki" - rozumiem, że radny z Końskowoli jest za wyrzuceniem religii ze szkół?
"To po prostu była nasza odpowiedź na promowanie wartości, które nie są przyjmowane w społeczeństwie – mówi Paweł Matras, wiceprzewodniczący rady (PiS)" - ma pan, panie radny,jakieś badania na temat tego, jakoby kwestie życia (bo to wielka wartość) osób LGBT nie były "przyjmowane w społeczeństwie"? "W mojej ocenie nasze stanowisko nie wymaga poprawek, a wyrażenia takie jak subkultura LGBT, czy homopropaganda są wyrażeniami zrozumiałymi i powszechnie używanymi w przestrzeni publicznej" - wyrażenie takie, jak &qu... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 września 2021 r. o 19:53
+11
Ale osobom LGBT nie chodzi o karierę, tylko m.in. o prawo do dziedziczenia ustawowego, czy ustawowego dostępu do informacji o stanie zdrowia partnera. Znowu łżesz! Sprawę dziedziczenia można załatwić przez prawnika, a dostęp do informacji o stanie zdrowia nie ma nic wspólnego z rodziną. Już to kiedyś ci tłumaczyłem, ale, jak widać, jesteś odporny na wiedzę. Jak ty to zwykle mówisz? "Matołku"?
Ty rozumiesz, co czytasz? Nie chodzi o załatwianie czegoś "przez prawnika", tylko ustawowe prawo do dziedziczenia i do informacji. Więc zanim się odezwiesz, przeczytaj ze zrozumieniem, bo wychodzi na to, że jesteś idiotą.
Ty rozumiesz, co czytasz? Nie chodzi o załatwianie czegoś "przez prawnika", tylko ustawowe prawo do dziedziczenia i do informacji. Więc zanim się odezwiesz, przeczytaj ze zrozumieniem, bo wychodzi na to, że jesteś idiotą. rozwiń
Avatar
___K___ / 21 września 2021 r. o 15:21
+9
... unijne srebrniki za łamanie Polsce moralności i etyki ? A POSZLI WY PRECZ !
Co ci kto złamał? Ty wypisujesz takie pierdoły, że aż oczy bolą czytać!
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 13:35
+9
Doskonale! Brońcie uchwał, jak niepodległości brońcie! Swoją drogą, skoro jest tak cacy, powszechna miłość i tolerancja - to po co jakieś bzdurne uchwały? Ale nic to, brońcie! Przecież dzieciom zawsze możecie powiedzieć, że paciorki różańca mogą jeść. Nie próbowałem, ale skoro proboszczunio poleca....Tylko nie zapomnijcie odpowiedni banknot na tacę rzucić za te mundrości...
Avatar
___K___ / 22 września 2021 r. o 07:31
+8
... unijne srebrniki za łamanie Polsce moralności i etyki ? A POSZLI WY PRECZ !
Przypominam, że 80% społeczeństwa jest za pozostaniem w Unii. Więc jeśli ci się nie podoba, wracaj za Ural ruski trollu. XD
A to było referendum,czy  w tefałenie tak powiedzieli,może w łonecie
Tak mówi ukochany przez qrwizję CBOS. XD
Bredzisław Komuchoradziecki według CBOS też miał wygrać w cuglach wybory,a jak skończył wszyscy wiemy. Wypieli na niego doope nawet PO-jeby i został sam jak ten śmieć. Wyparli się go jak judasze, kidawa też coś o tym wie,takie standardy partyjne. Więc powoływanie się na CBOS nie wróży niczego dobrego
No tak - w PiSie się koleżków nie zostawia. Łamie się prawo, ukręca łeb sprawie, a w najgorszym wypadku jeden taki może przecież ułaskawić, i to jeszcze przed skazaniem. To lepsze standardy, tak? Białoruskie, rosyjskie - macie niezłe wzorce.
No tak - w PiSie się koleżków nie zostawia. Łamie się prawo, ukręca łeb sprawie, a w najgorszym wypadku jeden taki może przecież ułaskawić, i to jeszcze przed skazaniem. To lepsze standardy, tak? Białoruskie, rosyjskie - macie niezłe wzorce. rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 września 2021 r. o 12:29
+1
LEWACY UWIELBIAJĄ NEOMARKSIZM I WYNIKAJĄCE Z NIEGO  ZŁO (szkoła frankfurcka).... chcą zniszczyć moralność i zasady leżące u podstaw rozwoju cywilizacji. WYstarczy przypomnieć sobie zymianina zboka lenina podstawionego z Niemiec... zrobił rewolucję i wraz ze swoją lubą ukradł carowi ROLLCE-ROYCE'a, którym później podróżował.
 A co to ma wspólnego z tematem artykułu? Poza próbą centralnego zarządzania wszystkim, czym się da, a zwłaszcza sumieniami obywateli?
Avatar
___K___ / 28 września 2021 r. o 08:03
+3
LEWACY UWIELBIAJĄ NEOMARKSIZM I WYNIKAJĄCE Z NIEGO  ZŁO (szkoła frankfurcka).... chcą zniszczyć moralność i zasady leżące u podstaw rozwoju cywilizacji. WYstarczy przypomnieć sobie zymianina zboka lenina podstawionego z Niemiec... zrobił rewolucję i wraz ze swoją lubą ukradł carowi ROLLCE-ROYCE'a, którym później podróżował.
O tak, a prawacy i katolicy, to tacy do rany przyłóż... Miliony wymordowanych innowierców podczas wypraw krzyżowych i nie tylko, kazirodztwo (opisane w Starym Testamencie), palenie ksiąg i zaprzeczanie nauce i wiedzy, zmuszanie do rodzenia upośledzonych płodów, pazerność kleru - to wszystko składa się na wspomniane przez ciebie "moralność i zasady leżące u podstaw rozwoju cywilizacji". Zresztą jakby tego było mało - szereg chrześcijańskich wzorców została zaczerpnięta (by nie napisać, że ukradziona) z innych, starszych religii. Faktycznie - moralność i zasady godne pozazdroszczenia...
O tak, a prawacy i katolicy, to tacy do rany przyłóż... Miliony wymordowanych innowierców podczas wypraw krzyżowych i nie tylko, kazirodztwo (opisane w Starym Testamencie), palenie ksiąg i zaprzeczanie nauce i wiedzy, zmuszanie do rodzenia upośledzonych płodów, pazerność kleru - to wszystko składa się na wspomniane przez ciebie "moralność i zasady leżące u podstaw rozwoju cywilizacji". Zresztą jakby tego było mało - szereg chrześcijańskich wzorców została zaczerpnięta (by nie napisać, że ukradziona) z innych, starszy... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 września 2021 r. o 22:18
-3
LEWACY UWIELBIAJĄ NEOMARKSIZM I WYNIKAJĄCE Z NIEGO ZŁO (szkoła frankfurcka).... chcą zniszczyć moralność i zasady leżące u podstaw rozwoju cywilizacji. WYstarczy przypomnieć sobie zymianina zboka lenina podstawionego z Niemiec... zrobił rewolucję i wraz ze swoją lubą ukradł carowi ROLLCE-ROYCE'a, którym później podróżował.
Avatar
Wielejebny / 27 września 2021 r. o 10:45
-5
Tak to z sołtysem możesz gawędzić.
Czyli nadal za wysoki poziom dla ciebie? Niestety niżej niż zejść nie dam rady. XD
 Kup sobie słownik kalafiorze:) . Ciężko tą gwarę zrozumiec
Avatar
_XD_ / 26 września 2021 r. o 15:38
+2
 Tak to z sołtysem możesz gawędzić. 
 Czyli nadal za wysoki poziom dla ciebie? Niestety niżej niż zejść nie dam rady. XD
Avatar
___K___ / 26 września 2021 r. o 10:54
+2
Polska jest najbardziej tolerancyjnym krajem w całej łuni łełropejskiej. Bambusy,dziwadła każdemu się tu dobrze zyje
 Właśnie to okazałeś...
Avatar
Wielejebny / 25 września 2021 r. o 22:51
-5
Tu niczego nie ma zazdrościć? Po jakiemu to? To jakiś staroparczewski ;)
Dopasowałem przekaz do poziomu odbiorcy. XD
 Chopie tłumacz na Polski ta waszą wieśniacką gwarę. Tak to z sołtysem możesz gawędzić. Nie ma żadnej dyskryminacji,to zwykły żart. Polska jest najbardziej tolerancyjnym krajem w całej łuni łełropejskiej. Bambusy,dziwadła każdemu się tu dobrze zyje
Avatar
___K___ / 25 września 2021 r. o 10:40
+5
Dziś w Kraśniku widziany był spacerujący Bartosz Staszewski - ten co wymyślił strefy wolne od LGBT i napuścił, posługując się kłamstwem i intrygą, cały świat przeciwko Polsce. Chodził swobodnie, bez obstawy i nikt mu policzków nie obił, ani siedzenia nie przetrzepał. Więc jak to z tym zagrożeniem?
Znowu kłamiesz. Staszewski nie wymyślił stref wolnych od LGBT. Wymyślili je PiSowscy działacze, pytanie tylko czy niższego, czy - jakkolwiek śmiesznie by to nie zabrzmiało - najwyższego ;-) szczebla.
Avatar
_XD_ / 25 września 2021 r. o 08:23
+3
Tu niczego nie ma zazdrościć? Po jakiemu to? To jakiś staroparczewski ;)
 Dopasowałem przekaz do poziomu odbiorcy. XD
Avatar
_XD_ / 25 września 2021 r. o 08:21
+1
Dziś w Kraśniku widziany był spacerujący Bartosz Staszewski - ten co wymyślił strefy wolne od LGBT i napuścił, posługując się kłamstwem i intrygą, cały świat przeciwko Polsce. Chodził swobodnie, bez obstawy i nikt mu policzków nie obił, ani siedzenia nie przetrzepał. Więc jak to z tym zagrożeniem?
 Miliony katolików codziennie chodzi w Polsce bez obstawy po ulicach. Więc gdzie to prześladowanie wiary w kraju? XD
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Potworny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca osobowego mercedesa
galeria

Lubelskie. Potworny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca osobowego mercedesa

Do tragicznego wypadku doszło po godzinie 4 w miejscowości Lechówka (gmina Siedliszcze) na drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm.

Lublin. Płatne parkowanie na tej ulicy? Znaki wprowadzają w błąd

Lublin. Płatne parkowanie na tej ulicy? Znaki wprowadzają w błąd

Niezgodnie z prawem oznakowana została zatoka parkingowa na ul. Prusa koło siedziby PZMot. Ustawiono tu znaki mówiące, że postój w tym miejscu jest płatny, chociaż miasto nie może pobierać tu opłat. Po naszej interwencji znaki mają zniknąć.

Lublin. Kolejne zmiany na rondzie obok Orfeusza

Lublin. Kolejne zmiany na rondzie obok Orfeusza

Do środy włącznie mają obowiązywać wprowadzane dziś zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z al. Kompozytorów Polskich. Przebudowywana jest tutaj sieć ciepłownicza

Sygnał Lublin – Sokół Konopnica 3:5. Wróciła skuteczność [ZDJĘCIA]
galeria

Sygnał Lublin – Sokół Konopnica 3:5. Wróciła skuteczność [ZDJĘCIA]

Znakomite widowisko przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Miejscowy Sygnał przegrał z Sokołem Konopnica, ale kibice nie mogli narzekać na nudę

Stół marszałka Piłsudskiego zostaje w Puławach

Stół marszałka Piłsudskiego zostaje w Puławach

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku musi obejść się smakiem. Ich starania o wejście w posiadania historycznego, drewnianego stołu, przy którym marszałek planował ofensywę podczas wojny polsko-bolszewickiej, zakończyły się fiaskiem. Zabytek pozostanie w puławskim Pałacu Czartoryskich.

"Niewidzialne serce formacji przestaje bić". Pracownicy policji szykują się do strajku
Pierwsza Strona Dziennika

"Niewidzialne serce formacji przestaje bić". Pracownicy policji szykują się do strajku

Równego traktowania z policjantami oraz tysiąca złotych podwyżki domagają się cywilni pracownicy policji. W lubelskim garnizonie chodzi aż o 1281 osób. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, zapowiadają strajk.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 października 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 października 2021 r.

Polacy ze srebrem Speedway of Nations. Mikkel Michelsen stanął na najniższym stopniu podium

Polacy ze srebrem Speedway of Nations. Mikkel Michelsen stanął na najniższym stopniu podium

Trzeci rok z rzędu Polacy muszą zadowolić się srebrnym medalem Speedway of Nations. Wcześniej na ich drodze stawali Rosjanie, a teraz Brytyjczycy, którzy triumfowali po dwudniowej rywalizacji na torze w Manchesterze

Motor II Lublin – POM Iskra Piotrowice 3:1, pozostałe wyniki grupy pierwszej Hummel IV ligi

Motor II Lublin – POM Iskra Piotrowice 3:1, pozostałe wyniki grupy pierwszej Hummel IV ligi

Po porażce u siebie z Orlętami Łuków szybko pozbierały się rezerwy Motoru. Tym razem drużyna Wojciecha Stefańskiego pokonała POM Iskrę Piotrowice 3:1.

W szkole koło Lublina dzieci nie wychodzą z klas na przerwy. Dlaczego?
galeria

W szkole koło Lublina dzieci nie wychodzą z klas na przerwy. Dlaczego?

W dawnej rządcówce, czyli mieszkaniu i biurze rządcy funkcjonuje szkoła podstawowa. – To miejsce jest dobre, ale na muzeum – przekonuje jeden z mieszkańców podlubelskiej miejscowości. Podobnych głosów, dowodzących potrzebę budowy nowej szkoły, na piątkowym spotkaniu z radnymi gminy Niemce było znacznie więcej.

Grom Różaniec – Start Krasnystaw 2:5, pozostałe wyniki grupy drugiej Hummel IV ligi

Grom Różaniec – Start Krasnystaw 2:5, pozostałe wyniki grupy drugiej Hummel IV ligi

Efektowna wygrana Startu Krasnystaw w Różańcu. Tamtejszy Grom prowadził 1:0 i 2:1, ale goście ostatecznie wygrali aż 5:2. Duża w tym zasługa Dominika Skiby, który zapisał na swoim koncie aż cztery gole.

Na trasie z Lublina do Świdnika stawiają na "wilcze oczy"

Na trasie z Lublina do Świdnika stawiają na "wilcze oczy"

Prawdopodobnie już w tym tygodniu przy al. Jana Pawła II w Świdniku pojawią się tzw. „wilcze oczy”. Montowane na słupkach elementy odblaskowe mają poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta, gdzie dochodzi do wypadków i kolizji z udziałem dzikich zwierząt.

Prymas Polski napisał do szefa MSWiA list z prośbą o udzielenie pomocy uchodźcom
wideo
film

Prymas Polski napisał do szefa MSWiA list z prośbą o udzielenie pomocy uchodźcom

Prymas Polski napisał list do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Wisła Sandomierz – Tomasovia 0:0. Szkoda zmarnowanej piłki meczowej

Wisła Sandomierz – Tomasovia 0:0. Szkoda zmarnowanej piłki meczowej

W starciu sąsiadów z dolnych rejonów tabeli, czyli Wisły Sandomierz i Tomasovii padł bezbramkowy remis. A ten wynik raczej nie urządza żadnej z drużyn

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin bez problemu wygrywa z GTK Gdynia

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin bez problemu wygrywa z GTK Gdynia

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie miała problemu z wygraniem niedzielnego spotkania w Gdyni. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka pewnie pokonał miejscowy GTK 80:66

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium