Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 września 2021 r.
12:07

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

36 42 A A
(fot. Archiwum)

Gminy, które przyjęły stanowiska lub uchwały „przeciwko ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" otrzymały list od wiceministra Waldemara Budy. Ten sugeruje ich weryfikację i wyrzucenie kontrowersyjnych zapisów. Puławscy samorządowcy żadnych korekt jednak nie przewidują.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samorządy, które w 2019 przyjęły stanowiska nazwane w mediach jako "anty-LGBT" mają przyjrzeć się ich zapisom, by wychwycić kontrowersyjne sformułowania noszące znamiona dyskryminacji. Prośbę o taką weryfikację w swoim liście wyraził wiceminister rozwoju, Waldemar Buda. Chodzi o wyczyszczenie oficjalnych dokumentów z treści, które zwłaszcza w Brukseli mogłyby zostać odebrane jako niezgodne z unijnym prawem, czy polską konstytucją.

W powiecie puławskim stanowiska zatytułowane dotyczące "powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" przyjęło m.in. miasto Puławy. Jej radni nie chcą jednak niczego zmieniać.

– Myślę, że w tym stanowisku na pewno nie ma niczego, co uderzałoby w czyjąś godność. To po prostu była nasza odpowiedź na promowanie wartości, które nie są przyjmowane w społeczeństwie – mówi Paweł Matras, wiceprzewodniczący rady (PiS).

"Homopropaganda" - normalne słowo

W podobnym tonie wypowiada się Andrzej Kuszyk, radny z prezydenckiego klubu "Niezależni". - Ja osobiście nic dyskryminującego w naszym stanowisku nie widzę. Treść tego dokumentu nie uderza w żadne mniejszości, seksualne, czy rasowe. W mojej ocenie nasze stanowisko nie wymaga poprawek, a wyrażenia takie jak subkultura LGBT, czy homopropaganda są wyrażeniami zrozumiałymi i powszechnie używanymi w przestrzeni publicznej - uważa samorządowiec.

Z listem wiceministra zapoznał się już także przewodniczący rady powiatu puławskiego. Ten przed dwoma laty również przyjął stanowisko sprzeciwiające się "lansowaniu ideologii".

- W naszym stanowisku nie ma żadnych sformułowań związanych z dyskryminacją. Przypominam, że przyjęliśmy je niemal jednomyślnie, by stanąć w obronie uniwersalnych, chrześcijańskich wartości, które dla nas wszystkich są bardzo ważne - mówi Janusz Wawerski (PiS). - Powiem wprost, chcę żyć w kraju, w którym rodzina to związek mężczyzny i kobiety, a szanse na karierę zawodową każdego człowieka zależą, od jakiego umiejętności i pracowitości, a nie orientacji seksualnej - dodaje.

Więcej szkody, niż pożytku

Radni opozycji także nie spieszą się do zmian w uchwale. - Jej przyjmowanie było zupełnie niepotrzebne. To nikomu nic nie dało, a przyniosło tylko problemy. Ale wracanie dzisiaj do kolejnej, światopoglądowej dyskusji na ten temat na forum rady, w moim przekonaniu nie ma sensu. To byłaby strata czasu. Naprawdę, mamy obecnie poważniejsze problemy, jak pieniądze, których w budżecie powiatu zaczyna brakować - ocenia Marcin Pisula (KS).

Wśród gmin, które przyjęły stanowiska. znalazła się także Końskowola. Jej radni w większości nie zapoznali się jeszcze z listem wiceministra. - Jeśli takie wpłynęło, możemy się nad nim pochylić, ale uważam, że rząd powinien zajmować ważniejszymi sprawami - ocenia radny Leszek Rodzoś. - My nikogo nie dyskryminujemy, szanujemy wolność każdej osoby do wyrażania poglądów, ale nie chcemy, żeby w szkołach indoktrynowano nasze dzieci, czy wnuki - tłumaczy samorządowiec.

Z dala od politycznej poprawności

Przypominamy, że same stanowiska skupiały się na trzech punktach, które można streścić jako sprzeciw wobec: "instalowaniu funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach", wczesnej seksualizacji dzieci i młodzieży oraz wywieraniu presji na przedsiębiorców narzucającej "nieprofesjonalne kryteria" np. przy doborze pracowników lub kontrahentów. W żadnych z tych punktów ani razu nie użyto skrótu LGBT. Ten można znaleźć natomiast w tytule, gdzie mowa o "ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Max... / 21 września 2021 r. o 15:01
Jakiś wewnętrzny imperatyw podpowiada mi, że owi radni i tak się sprzedadzą! Taka ich natura, bo za pieniądze są gotowi pokochać wszystkich i wszystko! Oni kupczą własnymi wartościami niemającymi nic wspólnego z jakakolwiek moralnością! Vide Kurski ze swoimi kościelnymi małżeństwami, radny maltretujący własną żonę itd. Nie wspominam już o deficycie intelektualnym "mędrców" twierdzących, że nie normatywność heteroseksualna jest zaraźliwa. Ale to teza publicznie głoszona przez ojca PAD i nie ma co się dziwić!
Avatar
_XD_ / 21 września 2021 r. o 15:20
... unijne srebrniki za łamanie Polsce moralności i etyki ? A POSZLI WY PRECZ !
 Przypominam, że 80% społeczeństwa jest za pozostaniem w Unii. Więc jeśli ci się nie podoba, wracaj za Ural ruski trollu. XD
Avatar
taios / 21 września 2021 r. o 14:29
Mam nadzieję, że w przyszłości komornik kiedyś do wszystkich tych radnych zapuka i odbierze pieniądze radnym (zamiast unijnych), te które województwo nie dostanie. Proszę też radnych o nie wypowaidanie się za społeczeństwo i np. mówienie, że jakieś wyimaginowane "wartości, nie są przyjmowane w społeczeństwie". To znaczy dokładnie jakie wartości nie są przyjmowane? Jakie wartości różnicują biseksualistę od heteroseksualisty? Tolerancja wobec innych ludzi? Ci z prawej cały czas mówią, żeby nie zaglądać innym do łóżka, ale to właśnie oni najwięcej ludziom zaglądają. Wcale się nie dziwię, że wschód Polski jest jednym z najgorszych miejsc do życia w całej Unii Europejskiej i mieszkańcy masowo emigrują do większych (bardziej otwartych) miast. Wschód wyludnia się w zastraszającym tempie, a takimi uchwałami radnych tylko pokazywane jest, że jacykolwiek "inni" nie są tu mile widziani. 
Mam nadzieję, że w przyszłości komornik kiedyś do wszystkich tych radnych zapuka i odbierze pieniądze radnym (zamiast unijnych), te które województwo nie dostanie. Proszę też radnych o nie wypowaidanie się za społeczeństwo i np. mówienie, że jakieś wyimaginowane "wartości, nie są przyjmowane w społeczeństwie". To znaczy dokładnie jakie wartości nie są przyjmowane? Jakie wartości różnicują biseksualistę od heteroseksualisty? Tolerancja wobec innych ludzi? Ci z prawej cały czas mówią, żeby nie zaglądać innym do łóżka, ale to właśnie ... rozwiń
Avatar
bodana / 21 września 2021 r. o 12:14
Nie rzucajcie funduszy unijnych przed wieprze bo one tego nie pojmują i widać nie potrzebują. W końcu Puławy i ine tego typu zapyziałe skanseny nie muszą z nich korzystać, niech dalej sobie bronią tradycyjnych wartości zresztą bez większej wartości :)
Avatar
taios / 21 września 2021 r. o 20:32
Sprawę dziedziczenia można załatwić przez prawnika, a dostęp do informacji o stanie zdrowia nie ma nic wspólnego z rodziną. 
Sprawę dziedziczenia można załatwić przez prawnika? W polskim prawie to byłaby nowość. Proszę mi wytłumaczyć w jakim razie, w jaki sposób osoba niespokrewniona według polskiego prawa, ale mająca ślub za granicą z partnerem (związek homoseksulany), można oddziedziczyć cokolwiek po swoim partnerze? Obecnie jedynym sposobem jest spisanie testamentu, ale przy tym wydziedziczenie całej bliskiej rodziny, zapłata olbrzymiego podatku od spadku dla Urzędu Skarbowego (bo przeciecież należą do III grupy podatkowej), próba zablokowania wypłaty zachowku. Przy tym rodzina może podważyć testament. Nie mów ludziom, że cokolwiek można załatwić przez prawnika, bo widać, że nie znasz się na prawie. Polskie prawo traktuje osoby żyjące w związkach homoseksualnych tak, jak niespokrewnionych obywateli, których nie łączą żadne relacje rodzinne. Takie osoby nawet jeśli żyją ze sobą 50 lat i mieszkają w tym samym mieszkaniu, to cały czas nie mogą przelewać sobie pieniędzy, bo nie mają wspólności majątkowej i Urząd Skarbowy na każdym kroku będziesz rządąc podatku jesli między sobą cokolwiek będą przelewać.
Sprawę dziedziczenia można załatwić przez prawnika? W polskim prawie to byłaby nowość. Proszę mi wytłumaczyć w jakim razie, w jaki sposób osoba niespokrewniona według polskiego prawa, ale mająca ślub za granicą z partnerem (związek homoseksulany), można oddziedziczyć cokolwiek po swoim partnerze? Obecnie jedynym sposobem jest spisanie testamentu, ale przy tym wydziedziczenie całej bliskiej rodziny, zapłata olbrzymiego podatku od spadku dla Urzędu Skarbowego (bo przeciecież należą do III grupy podatkowej), próba zablokowania wy... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 września 2021 r. o 13:29
"To po prostu była nasza odpowiedź na promowanie wartości, które nie są przyjmowane w społeczeństwie – mówi Paweł Matras, wiceprzewodniczący rady (PiS)" - ma pan, panie radny,jakieś badania na temat tego, jakoby kwestie życia (bo to wielka wartość) osób LGBT nie były "przyjmowane w społeczeństwie"? "W mojej ocenie nasze stanowisko nie wymaga poprawek, a wyrażenia takie jak subkultura LGBT, czy homopropaganda są wyrażeniami zrozumiałymi i powszechnie używanymi w przestrzeni publicznej" - wyrażenie takie, jak "pedofilia wśród kleru" też są zrozumiałe i powszechnie używane w przestrzeni publicznej. "by stanąć w obronie uniwersalnych, chrześcijańskich wartości, które dla nas wszystkich są bardzo ważne - mówi Janusz Wawerski (PiS). - Powiem wprost, chcę żyć w kraju, w którym rodzina to związek mężczyzny i kobiety, a szanse na karierę zawodową każdego człowieka zależą, od jakiego umiejętności i pracowitości, a nie orientacji seksualnej - dodaje". A ja chcę żyć w kraju, w którym jakiś lokalny polityczek nie będzie mi mówił, jak mam żyć. Ja akurat jestem heteroseksualny, ale nie sprowadzam osób LGBT do wymiaru seksualności. A pan radny Wawerski najwyraźniej nawet nie wie, czego osoby LGBT oczekują. Nie wiem, może w PiSie są takie standardy, że "szanse na karierę zawodową każdego człowieka zależą" właśnie od jego orientacji seksualnej i stąd takie właśnie stanowisko próbujące ten fakt ukryć. Ale osobom LGBT nie chodzi o karierę, tylko m.in. o prawo do dziedziczenia ustawowego, czy ustawowego dostępu do informacji o stanie zdrowia partnera. "My nikogo nie dyskryminujemy, szanujemy wolność każdej osoby do wyrażania poglądów, ale nie chcemy, żeby w szkołach indoktrynowano nasze dzieci, czy wnuki" - rozumiem, że radny z Końskowoli jest za wyrzuceniem religii ze szkół?
"To po prostu była nasza odpowiedź na promowanie wartości, które nie są przyjmowane w społeczeństwie – mówi Paweł Matras, wiceprzewodniczący rady (PiS)" - ma pan, panie radny,jakieś badania na temat tego, jakoby kwestie życia (bo to wielka wartość) osób LGBT nie były "przyjmowane w społeczeństwie"? "W mojej ocenie nasze stanowisko nie wymaga poprawek, a wyrażenia takie jak subkultura LGBT, czy homopropaganda są wyrażeniami zrozumiałymi i powszechnie używanymi w przestrzeni publicznej" - wyrażenie takie, jak &qu... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 września 2021 r. o 19:53
Ale osobom LGBT nie chodzi o karierę, tylko m.in. o prawo do dziedziczenia ustawowego, czy ustawowego dostępu do informacji o stanie zdrowia partnera. Znowu łżesz! Sprawę dziedziczenia można załatwić przez prawnika, a dostęp do informacji o stanie zdrowia nie ma nic wspólnego z rodziną. Już to kiedyś ci tłumaczyłem, ale, jak widać, jesteś odporny na wiedzę. Jak ty to zwykle mówisz? "Matołku"?
Ty rozumiesz, co czytasz? Nie chodzi o załatwianie czegoś "przez prawnika", tylko ustawowe prawo do dziedziczenia i do informacji. Więc zanim się odezwiesz, przeczytaj ze zrozumieniem, bo wychodzi na to, że jesteś idiotą.
Ty rozumiesz, co czytasz? Nie chodzi o załatwianie czegoś "przez prawnika", tylko ustawowe prawo do dziedziczenia i do informacji. Więc zanim się odezwiesz, przeczytaj ze zrozumieniem, bo wychodzi na to, że jesteś idiotą. rozwiń
Avatar
___K___ / 21 września 2021 r. o 15:21
... unijne srebrniki za łamanie Polsce moralności i etyki ? A POSZLI WY PRECZ !
Co ci kto złamał? Ty wypisujesz takie pierdoły, że aż oczy bolą czytać!
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 13:35
Doskonale! Brońcie uchwał, jak niepodległości brońcie! Swoją drogą, skoro jest tak cacy, powszechna miłość i tolerancja - to po co jakieś bzdurne uchwały? Ale nic to, brońcie! Przecież dzieciom zawsze możecie powiedzieć, że paciorki różańca mogą jeść. Nie próbowałem, ale skoro proboszczunio poleca....Tylko nie zapomnijcie odpowiedni banknot na tacę rzucić za te mundrości...
Avatar
___K___ / 22 września 2021 r. o 07:31
... unijne srebrniki za łamanie Polsce moralności i etyki ? A POSZLI WY PRECZ !
Przypominam, że 80% społeczeństwa jest za pozostaniem w Unii. Więc jeśli ci się nie podoba, wracaj za Ural ruski trollu. XD
A to było referendum,czy  w tefałenie tak powiedzieli,może w łonecie
Tak mówi ukochany przez qrwizję CBOS. XD
Bredzisław Komuchoradziecki według CBOS też miał wygrać w cuglach wybory,a jak skończył wszyscy wiemy. Wypieli na niego doope nawet PO-jeby i został sam jak ten śmieć. Wyparli się go jak judasze, kidawa też coś o tym wie,takie standardy partyjne. Więc powoływanie się na CBOS nie wróży niczego dobrego
No tak - w PiSie się koleżków nie zostawia. Łamie się prawo, ukręca łeb sprawie, a w najgorszym wypadku jeden taki może przecież ułaskawić, i to jeszcze przed skazaniem. To lepsze standardy, tak? Białoruskie, rosyjskie - macie niezłe wzorce.
No tak - w PiSie się koleżków nie zostawia. Łamie się prawo, ukręca łeb sprawie, a w najgorszym wypadku jeden taki może przecież ułaskawić, i to jeszcze przed skazaniem. To lepsze standardy, tak? Białoruskie, rosyjskie - macie niezłe wzorce. rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 września 2021 r. o 12:29
LEWACY UWIELBIAJĄ NEOMARKSIZM I WYNIKAJĄCE Z NIEGO  ZŁO (szkoła frankfurcka).... chcą zniszczyć moralność i zasady leżące u podstaw rozwoju cywilizacji. WYstarczy przypomnieć sobie zymianina zboka lenina podstawionego z Niemiec... zrobił rewolucję i wraz ze swoją lubą ukradł carowi ROLLCE-ROYCE'a, którym później podróżował.
 A co to ma wspólnego z tematem artykułu? Poza próbą centralnego zarządzania wszystkim, czym się da, a zwłaszcza sumieniami obywateli?
Avatar
___K___ / 28 września 2021 r. o 08:03
LEWACY UWIELBIAJĄ NEOMARKSIZM I WYNIKAJĄCE Z NIEGO  ZŁO (szkoła frankfurcka).... chcą zniszczyć moralność i zasady leżące u podstaw rozwoju cywilizacji. WYstarczy przypomnieć sobie zymianina zboka lenina podstawionego z Niemiec... zrobił rewolucję i wraz ze swoją lubą ukradł carowi ROLLCE-ROYCE'a, którym później podróżował.
O tak, a prawacy i katolicy, to tacy do rany przyłóż... Miliony wymordowanych innowierców podczas wypraw krzyżowych i nie tylko, kazirodztwo (opisane w Starym Testamencie), palenie ksiąg i zaprzeczanie nauce i wiedzy, zmuszanie do rodzenia upośledzonych płodów, pazerność kleru - to wszystko składa się na wspomniane przez ciebie "moralność i zasady leżące u podstaw rozwoju cywilizacji". Zresztą jakby tego było mało - szereg chrześcijańskich wzorców została zaczerpnięta (by nie napisać, że ukradziona) z innych, starszych religii. Faktycznie - moralność i zasady godne pozazdroszczenia...
O tak, a prawacy i katolicy, to tacy do rany przyłóż... Miliony wymordowanych innowierców podczas wypraw krzyżowych i nie tylko, kazirodztwo (opisane w Starym Testamencie), palenie ksiąg i zaprzeczanie nauce i wiedzy, zmuszanie do rodzenia upośledzonych płodów, pazerność kleru - to wszystko składa się na wspomniane przez ciebie "moralność i zasady leżące u podstaw rozwoju cywilizacji". Zresztą jakby tego było mało - szereg chrześcijańskich wzorców została zaczerpnięta (by nie napisać, że ukradziona) z innych, starszy... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 września 2021 r. o 22:18
LEWACY UWIELBIAJĄ NEOMARKSIZM I WYNIKAJĄCE Z NIEGO ZŁO (szkoła frankfurcka).... chcą zniszczyć moralność i zasady leżące u podstaw rozwoju cywilizacji. WYstarczy przypomnieć sobie zymianina zboka lenina podstawionego z Niemiec... zrobił rewolucję i wraz ze swoją lubą ukradł carowi ROLLCE-ROYCE'a, którym później podróżował.
Avatar
Wielejebny / 27 września 2021 r. o 10:45
Tak to z sołtysem możesz gawędzić.
Czyli nadal za wysoki poziom dla ciebie? Niestety niżej niż zejść nie dam rady. XD
 Kup sobie słownik kalafiorze:) . Ciężko tą gwarę zrozumiec
Avatar
_XD_ / 26 września 2021 r. o 15:38
 Tak to z sołtysem możesz gawędzić. 
 Czyli nadal za wysoki poziom dla ciebie? Niestety niżej niż zejść nie dam rady. XD
Avatar
___K___ / 26 września 2021 r. o 10:54
Polska jest najbardziej tolerancyjnym krajem w całej łuni łełropejskiej. Bambusy,dziwadła każdemu się tu dobrze zyje
 Właśnie to okazałeś...
Avatar
Wielejebny / 25 września 2021 r. o 22:51
Tu niczego nie ma zazdrościć? Po jakiemu to? To jakiś staroparczewski ;)
Dopasowałem przekaz do poziomu odbiorcy. XD
 Chopie tłumacz na Polski ta waszą wieśniacką gwarę. Tak to z sołtysem możesz gawędzić. Nie ma żadnej dyskryminacji,to zwykły żart. Polska jest najbardziej tolerancyjnym krajem w całej łuni łełropejskiej. Bambusy,dziwadła każdemu się tu dobrze zyje
Avatar
___K___ / 25 września 2021 r. o 10:40
Dziś w Kraśniku widziany był spacerujący Bartosz Staszewski - ten co wymyślił strefy wolne od LGBT i napuścił, posługując się kłamstwem i intrygą, cały świat przeciwko Polsce. Chodził swobodnie, bez obstawy i nikt mu policzków nie obił, ani siedzenia nie przetrzepał. Więc jak to z tym zagrożeniem?
Znowu kłamiesz. Staszewski nie wymyślił stref wolnych od LGBT. Wymyślili je PiSowscy działacze, pytanie tylko czy niższego, czy - jakkolwiek śmiesznie by to nie zabrzmiało - najwyższego ;-) szczebla.
Avatar
_XD_ / 25 września 2021 r. o 08:23
Tu niczego nie ma zazdrościć? Po jakiemu to? To jakiś staroparczewski ;)
 Dopasowałem przekaz do poziomu odbiorcy. XD
Avatar
_XD_ / 25 września 2021 r. o 08:21
Dziś w Kraśniku widziany był spacerujący Bartosz Staszewski - ten co wymyślił strefy wolne od LGBT i napuścił, posługując się kłamstwem i intrygą, cały świat przeciwko Polsce. Chodził swobodnie, bez obstawy i nikt mu policzków nie obił, ani siedzenia nie przetrzepał. Więc jak to z tym zagrożeniem?
 Miliony katolików codziennie chodzi w Polsce bez obstawy po ulicach. Więc gdzie to prześladowanie wiary w kraju? XD
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chcą projektować nowy cmentarz w Lublinie

Chcą projektować nowy cmentarz w Lublinie

Dwie firmy rywalizują o miejskie zlecenie na zaprojektowanie nowego cmentarza komunalnego w pobliżu skrzyżowania ul. Zelwerowicza z ul. Bohaterów Września.

Flixbus otwiera nowe połączenie z lotniska. Dojedziemy znacznie dalej niż do Lublina

Flixbus otwiera nowe połączenie z lotniska. Dojedziemy znacznie dalej niż do Lublina

Lubelskie lotnisko zyskało połączenie z Katowicami. Co prawda nie lotnicze, a autobusowe, ale zdaniem władz portu zwiększy to jego dostępność.

Radna ma szczęście. Nie ma umowy, więc nie ma dowodu

Radna ma szczęście. Nie ma umowy, więc nie ma dowodu

Wojewoda nie zdecydował się na wygaszenie mandatu radnej Anny Ryfki skutkujące jej usunięciem z Rady Miasta. Tłumaczy, że nikt nie przekazał mu dokumentu, który miałby potwierdzać złamanie przez radną zakazu zagrożonego tak surową karą.

Mundial 2022: Polska - Argentyna 0:2. Szczęsny zatrzymał Messiego, ale źle zaczęliśmy drugą połowę [relacja na żywo]

Mundial 2022: Polska - Argentyna 0:2. Szczęsny zatrzymał Messiego, ale źle zaczęliśmy drugą połowę [relacja na żywo]

Reprezentacja polski po raz pierwszy w XXI wieku ma szansę awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata. Dzisiaj o godzinie 20 nasi zawodnicy zmierzą się z Argentyną Leo Messiego. Czy uda im się wygrać w gigantem? Zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania

Mundial 2022: Tunezja - Francja 1:0. Ograli mistrzów świata, ale jadą do domu. Australia gra dalej!

Mundial 2022: Tunezja - Francja 1:0. Ograli mistrzów świata, ale jadą do domu. Australia gra dalej!

Mistrzostwa świata w Katarze, a dokładnie wyniki rozgrywanych tam meczów nie przestają zaskakiwać kibiców. W ostatniej kolejce Tunezja pokonała 1:0 pewną awansu Francję i przez dwie minuty była w 1/8 finału. Za burtę zespół z Afryki wyrzuciła Australia ogrywając Danię i to właśnie popularni „Kangoroos” grają dalej w turnieju!

Droższy węgiel dla Azotów to wyższe koszty ogrzewania dla mieszkańców Puław

Droższy węgiel dla Azotów to wyższe koszty ogrzewania dla mieszkańców Puław

Zakłady Azotowe w Puławach podpisały nowy aneks do umowy z Lubelskim Węglem Bogdanka. Umowa zakłada, że w ciągu pięciu lat chemiczny kombinat zapłaci za węgiel 1,4 miliarda złotych. O ponad 65 proc. więcej, niż ustalono przed rokiem. Droższy węgiel to wyższa taryfa i rachunki dla mieszkańców miasta.

W regionie powstanie nowa filharmonia. Robią mały krok do dużej inwestycji

W regionie powstanie nowa filharmonia. Robią mały krok do dużej inwestycji

O budowie filharmonii w Zamościu mówi się od bardzo dawna. Kilka lat temu powstała już nawet wizja takiego gmachu. Później nastąpiła długa cisza, a teraz miasto szuka podmiotu, który przeprowadzi konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną. Samorząd zapłaci za to kilkaset tysięcy złotych.

Lublin. Złodziej w DPS-ie. 46-latek ukradł kosztowności

Lublin. Złodziej w DPS-ie. 46-latek ukradł kosztowności

Do środka domu pomocy społecznej dostał się przez wyłamane wcześniej okno. Ukradł kosztowności należące do pensjonariuszy. Zatrzymany przez policjantów lublinianin przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Grom Kąkolewnica liderem Keeza bialskiej klasy okręgowej na półmetku

Grom Kąkolewnica liderem Keeza bialskiej klasy okręgowej na półmetku

Trener Gromu Kąkolewnica Edmund Koperwas: przed sezonem drugie miejsce na półmetku rozgrywek brałbym w ciemno. Tytuł mistrza jesieni zatem bardzo nas cieszy, choć przyznam, że myślałem, iż to Lutnia Piszczac wygra rozgrywki pierwszej rundy

Ślizganie będzie droższe. Nowe cenniki lodowisk w Zamościu i Puławach

Ślizganie będzie droższe. Nowe cenniki lodowisk w Zamościu i Puławach

Zdrożeją bilety na sztuczne lodowisko przy ul. Hauke-Bosaka w Puławach. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta, w nadchodzącym sezonie koszt 90-minutowej sesji dla jednej osoby wzrośnie z 6 do 10 złotych.

PGE Energia Ciepła. 5 lat dla zrównoważonego rozwoju.

PGE Energia Ciepła. 5 lat dla zrównoważonego rozwoju.

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, będąca największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w procesie kogeneracji, obchodzi w tym roku jubileusz 5-ciu lat działalności. Rozwijając nowoczesne lokalne ciepłownictwo, PGE Energia Ciepła jest partnerem miast i regionów. Uwzględnia potrzeby i inicjatywy mieszkańców, angażuje się w ich realizację, podejmuje działania na rzecz czystego powietrza i wspiera ochronę środowiska, a także udziela wsparcia odbiorcom wrażliwym społecznie.

The Settlers: New Allies. Osadnicy przyjdą w lutym (wideo)
film

The Settlers: New Allies. Osadnicy przyjdą w lutym (wideo)

Nowe tereny, nowe frakcje i nowe tryby, czyli nowa gra z serii The Settlers. New Allies ma już datę premiery, a twórcy zdradzają coraz więcej informacji o grze.

LNBA: Mocne nerwy Pawła Zdeba, Rodmos lepszy od Alco

LNBA: Mocne nerwy Pawła Zdeba, Rodmos lepszy od Alco

Tomasz Szczotka zbudował wreszcie zespół, który ma realne szanse na walkę o mistrzostwo. Udowodnił to w niedzielę, kiedy po zaciętym spotkaniu pokonał Alco.

Philips TAG5106: Bezprzewodowe słuchawki dla graczy z DTS Headphone:X 2.0

Philips TAG5106: Bezprzewodowe słuchawki dla graczy z DTS Headphone:X 2.0

468 złotych – na tyle Philips wycenił swoje bezprzewodowe słuchawki dla graczy. W tej kategorii cenowej mamy cała masę słuchawek dla graczy i nie mniejszy zestaw markowych słuchawek stereo. Czym Philips chce nas przekonać, że to właśnie na model TAG5106 powinniśmy wydać swoje pieniądze?

Tragiczny wypadek koło Parczewa. 45-latek spadł z dachu

Tragiczny wypadek koło Parczewa. 45-latek spadł z dachu

Trwa śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło dwa dni temu na terenie gminy Jabłoń (powiat parczewski). Nie żyje 45-latek. Mężczyzna spadł z dachu bloku mieszkalnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium