Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 czerwca 2019 r.
18:21

Prezydentowi Puław dostało się za plagę komarów w mieście i konflikt z Azotami

41 81 A A
Ostatecznie Paweł Maj absolutorium otrzymał
Ostatecznie Paweł Maj absolutorium otrzymał (fot. Radosław Szczęch)

Radni udzielili wotum zaufania oraz absolutorium prezydentowi Pawłowi Majowi. Ale jednomyślności nie było. Najostrzej nowego prezydenta krytykowała radna Ewa Wójcik, która obarczyła go winą nawet za plagę komarów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgodnie z przepisami prezydent odpowiada za wykonanie całego budżetu za poprzedni rok. Mimo że nową funkcję sprawował w tym czasie zaledwie przez ostatnie 1,5 miesiąca. Do wykonania uchwały budżetowej radni, jak również Regionalna Izba Obrachunkowa, nie mieli uwag. Większość z nich (17) zagłosowało także za udzieleniem Pawłowi Majowi absolutorium oraz wotum zaufania (15 głosów).

Prezydenta poparli radni Prawa i Sprawiedliwości, Niezależnych Wyborców oraz Koalicji Samorządowej. Jedynym klubem, który (w większości) nie udzielił poparcia Majowi, byli „Samorządowcy”. W roli krytycznych recenzentów jego działalności wystąpił były prezydent, Janusz Grobel oraz Ewa Wójcik. Ta ostatnia, jako jedyna w całej radzie, zagłosowała przeciw udzieleniu wotum zaufania obecnemu włodarzowi miasta.

Jak wyjaśniła, na zaufanie składa się zasób wiedzy, umiejętności i dobrej woli, które pozwalają ocenić, że dana osoba spełni pokładane w niej oczekiwania. Była wiceprezydent Puław wytknęła Majowi m.in. pochopne obniżenie dodatków motywacyjnych dla dyrektorów szkół, deprecjonowanie osiągnięć byłej dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, doszukiwanie się zaniedbań w spółkach miejskich oraz niewłaściwy sposób postępowania z pracownikami. Majowi „dostało się” także za plagę komarów.

– Pan prezydent Janusz Grobel nie mówił, tylko robił. Zwalczał komary, zanim zaczynały kąsać. Pan Maj ogłosił zwalczanie komarów, ale te nadal kąsają jak najęte. Rozumiem, że nie czytają Facebooka – wyjaśniła Ewa Wójcik.

Równie krytyczny w stosunku do swojego następcy, był radny Janusz Grobel, który zarzucił Majowi m.in. chaotyczność w podejmowaniu decyzji, czego przykładem miało być odstąpienie od ogłoszenia konkursu na wiceprezydenta, a następnie kłopoty z jego wyborem związane również z zasiadaniem w gabinecie osób do tego niepowołanych.

Lider „Samorządowców” krytykował również za zbyt wolną obsadę stanowisk radców prawnych. – Czy to zaniechanie, oszczędności, a może nikt nie kwapił się do pracy z prezydentem? – pytał Janusz Grobel, który źle ocenia także decyzję Maja o połączeniu niektórych wydziałów Ratusza. – Stworzyło to bałagan kompetencyjny i organizacyjny. Nie usprawniło funkcjonowania Urzędu Miasta – ocenił.

Były prezydent „wstydem” nazwał natomiast postawę swojego następcy w stosunku do zarządu Zakładów Azotowych. – Takiej sytuacji nie było, żeby władze miasta toczyły z nim wojnę. Brakuje na to słów, to jest po prostu wstyd – mówił Grobel. Na jego liście uwag znalazło się także zahamowanie programu rewitalizacji, niewłaściwe zimowe utrzymanie ulic, zły stan poziomego oznakowania dróg oraz lakoniczne i spóźnione odpowiedzi na zgłaszane interpelacje. – To wynika ze złej woli albo braku zrozumienia prostych pytań – ocenił były prezydent.

Po stronie Maja stanęła Marzanna Pakuła (Niezależni) uznając, że przez byłego włodarza miasta przemawia rozgoryczenie, złość i żal związane z trudnościami w pogodzeniu się z „utratą czegoś”. – A nowy prezydent zawsze oznacza nowe decyzje i nowe zasady – uznała, przypominając m.in. o powszechnych problemach urzędów z pozyskaniem nowych pracowników, a także o wysokim stanie wody, który doprowadził do plagi komarów.

Z kolei o tym, że w Ratuszu nie ma „chaosu” przekonywał wiceprezydent, Paweł Szabłowski. – Połączone wydziały pracują bardzo dobrze – podkreślił. Głos zabrał także radny Andrzej Kuszyk (Niezależni) pytając, ile osób z narodowych mniejszości w poprzednich latach podjęło pracę lub podjęło się odpracowywania zaległości czynszowych. Samorządowiec przypomniał również, że obecny prezydent w przeszłości proponował postawienie na ekologiczny sposób likwidacji komarów - poprzez budki dla jerzyków.

e-Wydanie

Komentarze 81

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 20:11
+32
Janusz, Ewa... wasz czas minął. Wasze rządy ocenili mieszkańcy negatywnie. Dajcie sobie już spokój.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 21:53
+26
Ujadania pewnego choleryka i zasuszonej manipulantki nie da się oglądać. Wiem że trudno oderwać się od koryta. Ale żeby na absolutorium posługiwać się ordynarnymi plotami ?
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 19:42
+26
Przecież publicznie wyjaśniono że za Janusza, w ostatnich latach komary pierwszy raz roku opryskiwano dopiero w lipcu lub nawet we wrześniu bo ich po prostu nie było. Plaga komarów była 9 lat temu w 2010 roku po wylewie Wisły. Nie zwalczyl ją Janusz ale rząd wprowadził stan klęski żywiołowej i cała dolina Wisły, na terenie calego województwa, była pryskana z samolotów wojskowych na koszt państwa. Ciekawe jak wtedy Janusz zareagował i czy choć raz w historii za jego rządów sam z siebie odkomarzal w czerwcu jak robi to obecny prezydent?
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 21:29
+24
Emerytka i emeryt tak ujadaja az wstyd sluchac. Byli tacy dobrzy a mieszkancy Pulaw im podziekowali. Do mieszkancow miejcie pretensje a nie do obecnego prezydenta. Gdzie te komary?Prezydent nie wchodzi w konflikt z Z A tylko odwaznie mowi co mysli zamiast mruczec. Wasz czas sie skonczyl nie cyrkujcie.
Avatar
Why / 27 czerwca 2019 o 21:04
+20
Ach jak boli utrata stołka i rozpad układzików, bardzo dobrze że teraz wszystko jest nagrywane dzięki temu mieszkańcy mogą zobaczyć i posłuchać tego rozgoryczenia po przegranych wyborach. Radny Grobel nie mógł sobie odmówić ataku podobnie jak Radna Wójcik, dwie osoby które najwięcej złego zrobiły dla mieszkańców, ale dla siebie duuuuużo dobrego oj dużo. Naprawdę daliby już spokój i zajęli się tym by działać wspólnie na rzecz Miasta, a nie ciągle rzucać kłody pod nogi. 
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 20:01
+20
Obejrzyjcie sesje. Szalenstwo, zawiść nienawiść i wymysły . Nie zrozumie nigdy jak tacy ludzie mogli rządzić miastem.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 19:58
+19
Oglądałem sesje na Youtube. Janusz G.pełna kompromitacja. Poslugiwanie się na sesji czytanymi z kartki rynsztokowymi plotami niezwiązanym z absolutorium z roku 2018 jest hańbą i upadkiem.
Avatar
Lpu / 27 czerwca 2019 o 22:31
+17
Śmieszne są te teksty radnych z ugrupowania Grobla. Ciężko widzę pogodzić się z porażką. Mógł odejść z godnością a teraz zwyczajnie rozmienia się na drobne. Wójcikowa za chwilę powie że za Grobla nie było takich upałów :) Zwykła nagonka na obecnego prezydenta.
Avatar
Komentator / 27 czerwca 2019 o 22:35
+16
Co to za program integracyjny dla społeczności Romów o którym wspominała Wójcik? Coś Maj miał im kupić? Zrobić? Czy te zarzuty mają coś wspólnego z 2018 rokiem? Komedia....
Avatar
Ggjvff / 27 czerwca 2019 o 21:59
+16
Panie Maj co co z salą dla 3ki. Miało być w 2 tygodnie, mija już duuuużo więcej. Oszukałeś nas pan.
 Przestan klamac i pierdziec bajkami. Kiedy gdzie i co dokładnie ci Maj obiecał! Jeśli nie podasz wiarygodnych szczegółów  obiecuje Ci że jako człowiek  Puław podam Cię do sądu o rozpowszechnianie kłamstw zniesławienie miasta. 
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 16:37
0
Skończyła się " Puławska Grobla" to niektórym to nie pasi że "obcy" wskoczył na stanowisko. Przez lata rządzili i robili co chcieli i dla kogo chcieli. A jeśli chodzi o komary to fakt ruzga Majowi się w czerwcu należała, ale niech Grobel z Wójcikową nie mówią że komarów w PLY nie było, bo chyba ich wtedy w Puławach nie było. Komary były i to co roku !!! Pan Maj niech się uczy i miejmy nadzieję że za rok czy dwa pokaże co potrafi. Pan Grobel niech się jeszcze wytłumaczy dlaczego zatrudnił Koconia na stanowisko v-ce, człowieka, który wyjechał z Janowca na taczce za złe zarządzanie gminą.
Skończyła się " Puławska Grobla" to niektórym to nie pasi że "obcy" wskoczył na stanowisko. Przez lata rządzili i robili co chcieli i dla kogo chcieli. A jeśli chodzi o komary to fakt ruzga Majowi się w czerwcu należała, ale niech Grobel z Wójcikową nie mówią że komarów w PLY nie było, bo chyba ich wtedy w Puławach nie było. Komary były i to co roku !!! Pan Maj niech się uczy i miejmy nadzieję że za rok czy dwa pokaże co potrafi. Pan Grobel niech się jeszcze wytłumaczy dlaczego zatrudnił Koconia na stanowisko v-ce, człow... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 08:03
+1
Skoro Maj funkcję sprawował w tym czasie zaledwie przez ostatnie 1,5 miesiąca, to tak naprawdę to było absolutorium dla Grobla?
Avatar
Pani / 2 lipca 2019 o 23:17
-2
Dużo już zrobił Pan prezydent Maj  i jeszcze więcej z działa dla Puław
Avatar
Pani / 2 lipca 2019 o 23:12
-2
Pan Maj Prezyden jest najlepszy bo rozumie miasto i umie nas słuchać
Avatar
adek / 29 czerwca 2019 o 21:07
+1
Janusz, Ewa... wasz czas minął. Wasze rządy ocenili mieszkańcy negatywnie. Dajcie sobie już spokój.
ja czekam kiedy wejdą CBA, CBŚ i sprawdzą kto wykupował ziemię za poprzedniej władzy za śmieszne pieniądze zanim do wiadomości publicznej zostały podane trasy obwodnic i jak się te osoby obłowiły na odszkodowaniach, wykupieniach tych ziem przez państwo, w " emkach " ludzie dziwne rzeczy opowiadają o powiązaniach rodzinno - koleżeńskich
 To się nie doczekasz... W Polsce nie takie numery są zamiatane pod dywan. 
 To się nie doczekasz... W Polsce nie takie numery są zamiatane pod dywan.  rozwiń
Avatar
gorsiejszy sort / 29 czerwca 2019 o 20:02
+3
Pani Ewa jak była na stołku a Maj był radnym to przecież zakładała mu sprawy w sądzie...i jak się skończyło ? haha można poczytać na necie... Pani Ewo trzeba wiedzieć kiedy  " ze sceny zejść"... była Pani postrzegana przez mieszkańców jako pozytywna osoba a teraz jak z Pani wychodzi ten jad to traci Pani w oczach ludzi- czy warto tak się poświęcać dla polityki? i to na tak niskim szczeblu...
 a kiedy ona była tak postrzegana ?
Avatar
............................. / 29 czerwca 2019 o 20:00
0
Janusz, Ewa... wasz czas minął. Wasze rządy ocenili mieszkańcy negatywnie. Dajcie sobie już spokój.
 ja czekam kiedy wejdą CBA, CBŚ i sprawdzą kto wykupował ziemię za poprzedniej władzy za śmieszne pieniądze zanim do wiadomości publicznej zostały podane trasy obwodnic i jak się te osoby obłowiły na odszkodowaniach, wykupieniach tych ziem przez państwo, w " emkach " ludzie dziwne rzeczy opowiadają o powiązaniach rodzinno - koleżeńskich
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 17:17
0
Brawo Gres. bardzo dobrze oceniles byla wladze miasta. Chca jeszcze wrocic na swoje stolki. Ale pomarzyc dobra rzecz.
Avatar
Gres / 29 czerwca 2019 o 16:32
+2
Grobel i Wojcikowa caly czas tylko kopia pod obecnym prezydentem. Przestancie sie tak zachowywac. Po co miastu tacy radni. Uwazacie sie za najmadrzejszych?Ludzie Wam podziekowali dalej tego nie rozumiecie?
Nie podziękowali a wybrali na radnych. Zastanów się raczej jaką reperezentatywność ma radny majowy z 71 głosami mieszkańców.
 Większa niż choleryk czy  jadowita manipulantka, plujący na  sesji absolutoryjnej  szambem i rynsztokowymi  plotami.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 15:03
-4
Grobel i Wojcikowa caly czas tylko kopia pod obecnym prezydentem. Przestancie sie tak zachowywac. Po co miastu tacy radni. Uwazacie sie za najmadrzejszych?Ludzie Wam podziekowali dalej tego nie rozumiecie?
 Nie podziękowali a wybrali na radnych. Zastanów się raczej jaką reperezentatywność ma radny majowy z 71 głosami mieszkańców.
Zobacz wszystkie komentarze 81

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar pól ze zbożem koło Radzynia Podlaskiego. To było podpalenie?
galeria

Pożar pól ze zbożem koło Radzynia Podlaskiego. To było podpalenie? 0 0

Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasiło w niedzielę pożar pola w Maryninie koło Radzynia Podlaskiego

Ukraińcy wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni. Dlaczego ich proces jeszcze nie ruszył?
galeria

Ukraińcy wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni. Dlaczego ich proces jeszcze nie ruszył? 20 2

Opóźni się proces trzech mężczyzn oskarżonych o serię wyjątkowo brutalnych napadów. Sąd zwrócił prokuraturze sprawę Maksyma S. i jego dwóch kompanów. Śledczy muszą uzupełnić dowody w sprawie, bo bandyci nie zostawili ani odcisków palców, ani śladów DNA

AZS PSW Biała Podlaska został wycofany z rozgrywek ekstraligi kobiet!

AZS PSW Biała Podlaska został wycofany z rozgrywek ekstraligi kobiet! 0 1

Klub w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zagra w III lidze

Orlęta – Lewart 1:3. Postawili się faworytowi

Orlęta – Lewart 1:3. Postawili się faworytowi 0 1

Lewart wygrał w sobotę z ligowym rywalem z Łukowa 3:1. Mecz wcale nie był jednak jednostronny. Podopieczni Roberta Różańskiego potrafili zagrozić rywalom

Łada – Kryształ 0:2. Trzy ubytki, jeden transfer

Łada – Kryształ 0:2. Trzy ubytki, jeden transfer 0 0

Wiadomo już, że na wiosnę w Krysztale nie zagrają: Patryk Pakuła, Kamil Warecki i Bartek Mazur. Do klubu z Werbkowic dołączy za to Sebastian Denkiewicz (Huczwa)

Chleb, makaron i zabawa. Święto Chleba i Makaronu w Ludwinie [zdjęcia]
galeria

Chleb, makaron i zabawa. Święto Chleba i Makaronu w Ludwinie [zdjęcia] 0 1

Ludwin doskonale bawił się w niedzielę na 5. Święcie Chleba i Makaronu. Było dużo pysznego jedzenia oraz nielimitowana zabawa dla osób w każdym wieku

Carnaval Sztukmistrzów 2019. Cyrk Podwórkowy - sztukmistrze pojawili się w dzielnicach Lublina [zdjęcia]
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2019. Cyrk Podwórkowy - sztukmistrze pojawili się w dzielnicach Lublina [zdjęcia] 11 1

Od niedzieli po Lublinie krąży Cyrk Podwórkowy. Tradycyjnie zapowiada on zbliżający się festiwal Carnaval Sztukmistrzów. Objazdowe, bezpłatne widowiska będą się odbywać dwa razy dziennie, za każdym razem w innej części miasta. W niedzielę Cyrk podwórkowy wystąpił m.in. na Felinie (na zdjęciach). Na poniedziałek zaplanowano dwa występy: Czechów Południowy: teren zielony obok szkoły przy Śliwińskiego (godz. 17) i Sławin: boisko szkoły przy Sławinkowskiej (godz. 19).

Skromna wygrana Chełmianki w kolejnym sparingu

Skromna wygrana Chełmianki w kolejnym sparingu 0 0

Kolejny mecz z niżej notowanym rywalem ma za sobą Chełmianka. Piłkarze Artura Bożyka pokonali występującą w klasie okręgowej Świdniczankę 1:0

Lubelskie: Zarobki prezesów państwowych spółek. Niektórzy w ciągu roku zarobili powyżej miliona zł

Lubelskie: Zarobki prezesów państwowych spółek. Niektórzy w ciągu roku zarobili powyżej miliona zł 5 15

1 mln 162 tys. zł – tyle w 2015 r. zarobił prezes LW Bogdanka Zbigniew Stopa. Nieco mniej – od 780 tys. do 1,2 mln zł – wpłynęło na konta członków zarządu kopalni. Narzekać na zarobki nie może też szefostwo PGE Dystrybucja – od 480 tys. zł do 600 tys. zł rocznie plus nagrody (150-208 tys.). Lubelska Fundacja Wolności walczyła o te dane trzy lata

Trener Speed Car Motoru Lublin: Możemy uniknąć baraży, zasługujemy na tę ligę
galeria

Trener Speed Car Motoru Lublin: Możemy uniknąć baraży, zasługujemy na tę ligę 9 6

Rozmowa z Maciejem Kuciapą, trenerem Speed Car Motoru Lublin i opiekunem szkółki żużlowej

Świdnik: Zmiany personalne w Urzędzie Miasta

Świdnik: Zmiany personalne w Urzędzie Miasta 0 5

Są zmiany w Urzędzie Miasta i zarządzie miejskich spółek. Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson będzie mieć tylko jednego zastępcę: Marcina Dmowskiego. Andrzej Radek został odwołany z funkcji zastępcy burmistrza. Został wybrany wiceprezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świdniku. Nową funkcję obejmie 1 sierpnia.

Świdnik: Odznaczenia za walkę z komunizmem

Świdnik: Odznaczenia za walkę z komunizmem 0 3

W Miejskim Ośrodku Kultury miało miejsce wręczenie odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności – zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej.

Lublin: Zamkną chodnik  i ścieżkę rowerową na ul. Jana Pawła II

Lublin: Zamkną chodnik i ścieżkę rowerową na ul. Jana Pawła II 0 10

Od poniedziałku nie będzie można chodzić wzdłuż ul. Jana Pawła II na wysokości os. Widok. Chodnik i przyległa do niego droga rowerowa zostaną rozkopane przez ekipy wymieniające sieć ciepłowniczą

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi 6 4

Policjant drogówki po służbie zatrzymał wandala, który niszczył samochód. 18-latek chciał mu wręczyć tysiąc złotych łapówki.

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo]
film

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo] 0 5

Szebnie (woj. podkarpackie). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym Szebniach w województwie podkarpackim dwóch mężczyzn jadących motocyklem zderzyło się z szynobusem. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja zajmuje się ustalaniem przyczyn tego zdarzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.