Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 września 2021 r.
20:46

Nie będzie referendum w Puławach. Nie udało się zebrać podpisów

5 15 A A
Łukasz Dziura
Łukasz Dziura (fot. Inicjatywa referendalna)

Inicjatorzy odwołania rady miasta nie zdołali przekonać odpowiedniej ilości obywateli. Zgodnie z przepisami, do niszczarek trafiły 3443 podpisy. Radni mogą spać spokojnie. Referendum o ich odwołanie nie zostanie przeprowadzone.

Aktualizacja artykułu: 17 września 2021 r. 10:58
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dla osób, które zaangażowały się w tę inicjatywę, porażka jest zaskoczeniem. Zwłaszcza, że pierwsze dwa tysiące podpisów udało się zebrać w kilka tygodni. Organizatorzy akcji byli dobrze przygotowani pod względem logistycznym. Uruchomili stronę na Facebooku, zainwestowali w mobilny punkt referendalny (ustawiano go podczas większości zgromadzeń w Puławach). Otworzyli kilka stałych punktów zbiórek w puławskich lokalach handlowych i gastronomicznych. Do mieszkańców docierali także bezpośrednio, chodząc od drzwi do drzwi.

To nie wystarczyło. Społeczne emocje po czerwcowej sesji, na której radni opozycji nie udzielili prezydentowi wotum zaufania i absolutorium, z każdym kolejnym miesiącem opadały. A to właśnie sprzeciw wobec narastającego konfliktu na linii rada - prezydent, legł u podstaw próby zwołania referendum. Powodzenia tej inicjatywie nie ułatwiał także wymóg zebrania prawie 4 tys. podpisów z numerami PESEL. To średnio dwa razy tyle, ile rocznie bierze udział w głosowaniu na projekty puławskiego budżetu obywatelskiego.

Referendalna inicjatywa, mimo porażki, dla puławskich radnych może być rodzajem ostrzeżenia. Sygnału świadczącego o tym, że część mieszkańców oczekiwałaby poprawy poziomu współpracy pomiędzy obozem prezydenta, a radnymi opozycji.

– Myślę, że jako radni, powinniśmy nad sobą pracować. Podnosić poziom debaty, którą prezentujemy podczas sesji lub komisji rady miasta. Ten, niestety, pod względem merytorycznym nie jest najwyższy, a nasi wyborcy to widzą. Próba zwołania referendum to znak, że część mieszkańców tę ławkę, na której wszyscy siedzimy, chciała wywrócić – mówi Waldemar Kowalczyk, radny Koalicji Samorządowej.

Nie wszyscy samorządowcy podzielają jednak tego typu refleksję.

– Według mnie, za próbą zwołania referendum stali znajomi pana prezydenta, a cała inicjatywa była próbą zbicia politycznego kapitału przez jego zaplecze. Znamienne, że największe poparcie uzyskiwała podczas manifestacji KOD-u – mówi Bożena Krygier, przewodnicząca rady miasta, członkini klubu PiS. – Osoby, które złożyły swoje podpisy na listach, dały się zmanipulować – ocenia.

Sam prezydent od takiej oceny stanowczo się odcina. – Za inicjatywą zwołania referendum nie stało moje zaplecze, ani znajomi. Ja tych ludzi tak naprawdę nie znam. To było działanie wielu obywateli, którzy jak sądzę, chcieli coś zmienić w naszym mieście. Nie potrzebowali do tego politycznej inspiracji – ocenia Paweł Maj.

W podobnym tonie wypowiada się Łukasz Dziura, koordynator referendalnej inicjatywy. – Pawła poznałem w 2014 roku, obaj startowaliśmy wtedy do rady miasta z listy SiS „Teraz”. Od tamtej pory nasz kontakt był sporadyczny. Na pewno nie należę do jego zaplecza politycznego – opowiada.

Jak podkreśla, zbiórkę podpisów rozpoczął z własnej inicjatywy, pod wpływem absolutoryjnej sesji oraz odzewu puławian zniesmaczonych poziomem debaty publicznej w Puławach. – Mimo że się nie udało, nie żałuję. Myślę, że ten wysiłek nie poszedł na marne. Część mieszkańców zaczęła bardziej interesować się sprawami naszego miasta – przyznaje nasz rozmówca.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:53
Myślę, że do pracy to powinni wziąć się nie tylko radni ale i prezydent!!! Jest tyle ważnych spraw w mieście że wspólnymi pomysłami daliby radę rozwiązać nie jeden problem!!! W grupie siła!!! Poglądy polityczne to można na innym szczeblu pokazywać a nie w tak małych Puławach!! I prezydent i radni przecież mieszkają w tym miasteczku!! Na litość - zacznijcie grać do jednej bramki!!!
 A to nie jest czasem rola prezydenta jako glowy miasta zeby jednoczyc wszystkie obozy dla dobra miasta? A moze on tego zwyczajnie nie potrafi albo i nie chce? Czyli sie nie nadaje...
 A to nie jest czasem rola prezydenta jako glowy miasta zeby jednoczyc wszystkie obozy dla dobra miasta? A moze on tego zwyczajnie nie potrafi albo i nie chce? Czyli sie nie nadaje... rozwiń
Avatar
Lucy / 13 września 2021 r. o 17:01
Ciekawe co wymyśli prezydent w przyszłym roku. W ubiegłym roku nie otrzymał wotum zaufania, podał radę do sądu, przegrał. W tym roku nie uzyskał zarówno wotum zaufania jak również absolutorium. W dodatku Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła, że rada nie popełniła żadnych uchybień. W odpowiedzi postanowił przez zaufane sobie osoby zorganizować referendum odwołania rady. Też nie wyszło. Wygląda, że w tych sprawach rada jest merytoryczna. Panie Prezydencie, co w przyszłym roku zamierza Pan zrobić, żeby było głośno o Puławach?
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:49
Kleska Panie Dziura po calosci ale spoko. Za takie zaangazowanie pryncypal z pewnoscia Panu zalatwi jakas ciepla posadke! Przepraszam, że loguję się nie pod własnym nazwiskiem ale nie działa logowanie przez FB. Nazywam się Łukasz Dziura i miałem przyjemność działać jako pełnomocnik/koordynator inicjatywy referendalnej. Wywołany do tablicy przez  wypowiedzi z artykułu i komentarzy kilka słów ode mnie. Najpierw publikacja bo są tam wypowiedzi osób podpisanych z imienia i nazwiska. Pani Przewodnicząca Krygier z uporem powiela własne kłamstwa, o których sprostowanie prosiłem na ostatniej sesji rady. Nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Dotyczyło to wywiadu dla TVP Lublin po relacji z naszej konferencji prasowej otwierającej zbieranie podpisów, w którym pomówiła inicjatorów akcji. Wyssane z palca, absurdalne informacje, że największe poparcie inicjatywa otrzymała podczas manifestacji KOD-u są żenujące. Nie udostępnialiśmy takich statystyk bo ich nie prowadziliśmy ale z mojego doświadczenia równie dobrze mógłbym wyprowadzić wniosek, że największe poparcie inicjatywa miała wśród fanów Cleo (podpisy podczas koncertu na koniec lata, czy klientów Galerii Zielonej (zanim zabroniono nam zbiórki na jej terenie) NIE i jeszcze raz NIE. Najwięcej było podpisów od pojedynczych osób, które niejednokrotnie dostarczały nam również karty z podpisami sąsiadów, czy znajomych. Jeszcze więcej mogło być podpisów od tych, którzy popierali nasze działania ale bali się pozostawienia danych bojąc się o to, że ktoś dowie się o ich poparciu i wyciągnie konsekwencje ZAWODOWE! Gdzie my żyjemy? (oczywiście teraz rozumiem ten strach) Co do manipulacji to dały się zmanipulować osoby, które się nie podpisały bo ciągła dezinformacja zrobiła swoje. Znajomi prezydenta? A kto w naszym mieście nie zna Prezydenta? Ten poziom oderwania od rzeczywistości za chwilę może być przyczynkiem do uchwały, że znajomi prezydenta nie mają prawa głosu, tak jak obywatele miasta nie mają prawa do używania herbu miasta. Jak widać po wypowiedzi radnego Kowalczyka można na sytuację patrzyć rzeczowo i wyciągać logiczne wnioski. Ławki nikt nie chciał wywracać ale rozruszać raczej zastane stawy. Co do Pani Lucy (a może Pana bo jeszcze lepiej schować się za spódnicą) gratulacje przyjmuję. W pierwszym zdaniu przedstawiło się Lucy jako indywiduum o totalnym braku kultury. Teraz się okazuje, że powodem referendum nie było nieuzyskanie absolutorium jak trąbiono w każdym przekazie a długość trwania sesji rady miasta. Powodów było kilka. Powodów inicjatywy. Powodów podpisywania się na liście było mnóstwo bo każdy miał jakiś osobisty. Cztery powody były kluczowe i powtarzały się stale. Trzy były w formie nazwiska a jeden w postaci skrótu oznaczającego nazwę partii politycznej. nie wiem czego dotyczy awantura na całe miasto bo w niej nie uczestniczę ale podejrzewam, że jest dopiero planowana i komentarz ukazał się za szybko. Dziękuję wszystkim zainteresowanym sprawami miasta i odważnym mieszkańcom i każdemu z osobna za poparcie i wsparcie.  
Kleska Panie Dziura po calosci ale spoko. Za takie zaangazowanie pryncypal z pewnoscia Panu zalatwi jakas ciepla posadke! Przepraszam, że loguję się nie pod własnym nazwiskiem ale nie działa logowanie przez FB. Nazywam się Łukasz Dziura i miałem przyjemność działać jako pełnomocnik/koordynator inicjatywy referendalnej. Wywołany do tablicy przez  wypowiedzi z artykułu i komentarzy kilka słów ode mnie. Najpierw publikacja bo są tam wypowiedzi osób podpisanych z imienia i nazwiska. Pani Przewodnicząca Krygier z uporem powiela własne kłamst... rozwiń
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:46
A ty nie mozesz zrozumiec ze moze mieszkancy maja dosc Maja ktory jest mocny tylko na fejbuku a w realu cienko to wyglada? wlasnie mieszakncy pokazali co o tym sadza bo jakby bylo inaczej to bylo kilkadziesiat tysiecy glosow za referendum!!!
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:44
Czyli co? Sromotna kleska Maja (ktory jak wiadomo z tylnego siedzenia organizowal to cale pozal sie boze referendum) jak i calej tej inicjatywy. Organizatorzy i Panie Maj! Mimo tak rozdmuchanej propaganndy nie udalo wam sie zebrac marnych 4 tys glosow? Mieszkancy pokazali co o was sadza i przyjmijcie to do wiadomosci a nie probujecie przekuc katastrofe wizerunkowa w sukces! Okazalo sie ze zycie istnieje takze poza fejsbukiem i kreowanie sie na biedna ofiare nic nie da!!!
Avatar
LPU. / 12 września 2021 r. o 23:09
Osoby, które złożyły swoje podpisy na listach, dały się zmanipulować - stwierdza Krygierowa. Naprawdę???? Ja świadomie podpisałem listę. Ale mistrzyni intelektu, spokoju, pokory i prawdy twierdzi że jestem zmanipulowany. Obrzydliwe
Avatar
Preria / 12 września 2021 r. o 22:25
Czy Bożena Krygier zrozumie że nie żadne zaplecze polityczne, mityczny Maj i inni święci lecz mieszkańcy widzą co się dzieje i mają już tego serdecznie dość?
Avatar
sitjuit / 12 września 2021 r. o 21:06
Pomimo, że nie zebrano odpowiedniej liczby podpisów i do referendum nie dojdzie, radni RM Puławy powinni wziąć sobie głęboko do serca ten zryw społecznej aktywności, będącej mimo wszystko aktem wynikającym z niezadowolenia z funkcjonowania samorządu Puław. A więc, pomimo że jak mnie uczono, nie zaczyna się zdania od a więc, do roboty mili państwo radni!
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:50
Bożenie Krygier, przewodniczącej rady miasta, członkini klubu PiS, oświadczam, że nie zostałem przez nikogo zmanipulowany.
 Panie Maj Pan to na pewno!
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:48
Panie Maj Pan to na pewno nie hehe ;)
Avatar
Lucy / 13 września 2021 r. o 17:01
Ciekawe co wymyśli prezydent w przyszłym roku. W ubiegłym roku nie otrzymał wotum zaufania, podał radę do sądu, przegrał. W tym roku nie uzyskał zarówno wotum zaufania jak również absolutorium. W dodatku Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła, że rada nie popełniła żadnych uchybień. W odpowiedzi postanowił przez zaufane sobie osoby zorganizować referendum odwołania rady. Też nie wyszło. Wygląda, że w tych sprawach rada jest merytoryczna. Panie Prezydencie, co w przyszłym roku zamierza Pan zrobić, żeby było głośno o Puławach?
Avatar
eryk.b / 13 września 2021 r. o 10:35
Czytając wypowiedź przewodniczącej rady miasta czuje do siebie głęboki żal, że nie podpisałem listy odwołania takich radnych.
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:53
Myślę, że do pracy to powinni wziąć się nie tylko radni ale i prezydent!!! Jest tyle ważnych spraw w mieście że wspólnymi pomysłami daliby radę rozwiązać nie jeden problem!!! W grupie siła!!! Poglądy polityczne to można na innym szczeblu pokazywać a nie w tak małych Puławach!! I prezydent i radni przecież mieszkają w tym miasteczku!! Na litość - zacznijcie grać do jednej bramki!!!
 A to nie jest czasem rola prezydenta jako glowy miasta zeby jednoczyc wszystkie obozy dla dobra miasta? A moze on tego zwyczajnie nie potrafi albo i nie chce? Czyli sie nie nadaje...
 A to nie jest czasem rola prezydenta jako glowy miasta zeby jednoczyc wszystkie obozy dla dobra miasta? A moze on tego zwyczajnie nie potrafi albo i nie chce? Czyli sie nie nadaje... rozwiń
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:50
Bożenie Krygier, przewodniczącej rady miasta, członkini klubu PiS, oświadczam, że nie zostałem przez nikogo zmanipulowany.
 Panie Maj Pan to na pewno!
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:49
Kleska Panie Dziura po calosci ale spoko. Za takie zaangazowanie pryncypal z pewnoscia Panu zalatwi jakas ciepla posadke! Przepraszam, że loguję się nie pod własnym nazwiskiem ale nie działa logowanie przez FB. Nazywam się Łukasz Dziura i miałem przyjemność działać jako pełnomocnik/koordynator inicjatywy referendalnej. Wywołany do tablicy przez  wypowiedzi z artykułu i komentarzy kilka słów ode mnie. Najpierw publikacja bo są tam wypowiedzi osób podpisanych z imienia i nazwiska. Pani Przewodnicząca Krygier z uporem powiela własne kłamstwa, o których sprostowanie prosiłem na ostatniej sesji rady. Nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Dotyczyło to wywiadu dla TVP Lublin po relacji z naszej konferencji prasowej otwierającej zbieranie podpisów, w którym pomówiła inicjatorów akcji. Wyssane z palca, absurdalne informacje, że największe poparcie inicjatywa otrzymała podczas manifestacji KOD-u są żenujące. Nie udostępnialiśmy takich statystyk bo ich nie prowadziliśmy ale z mojego doświadczenia równie dobrze mógłbym wyprowadzić wniosek, że największe poparcie inicjatywa miała wśród fanów Cleo (podpisy podczas koncertu na koniec lata, czy klientów Galerii Zielonej (zanim zabroniono nam zbiórki na jej terenie) NIE i jeszcze raz NIE. Najwięcej było podpisów od pojedynczych osób, które niejednokrotnie dostarczały nam również karty z podpisami sąsiadów, czy znajomych. Jeszcze więcej mogło być podpisów od tych, którzy popierali nasze działania ale bali się pozostawienia danych bojąc się o to, że ktoś dowie się o ich poparciu i wyciągnie konsekwencje ZAWODOWE! Gdzie my żyjemy? (oczywiście teraz rozumiem ten strach) Co do manipulacji to dały się zmanipulować osoby, które się nie podpisały bo ciągła dezinformacja zrobiła swoje. Znajomi prezydenta? A kto w naszym mieście nie zna Prezydenta? Ten poziom oderwania od rzeczywistości za chwilę może być przyczynkiem do uchwały, że znajomi prezydenta nie mają prawa głosu, tak jak obywatele miasta nie mają prawa do używania herbu miasta. Jak widać po wypowiedzi radnego Kowalczyka można na sytuację patrzyć rzeczowo i wyciągać logiczne wnioski. Ławki nikt nie chciał wywracać ale rozruszać raczej zastane stawy. Co do Pani Lucy (a może Pana bo jeszcze lepiej schować się za spódnicą) gratulacje przyjmuję. W pierwszym zdaniu przedstawiło się Lucy jako indywiduum o totalnym braku kultury. Teraz się okazuje, że powodem referendum nie było nieuzyskanie absolutorium jak trąbiono w każdym przekazie a długość trwania sesji rady miasta. Powodów było kilka. Powodów inicjatywy. Powodów podpisywania się na liście było mnóstwo bo każdy miał jakiś osobisty. Cztery powody były kluczowe i powtarzały się stale. Trzy były w formie nazwiska a jeden w postaci skrótu oznaczającego nazwę partii politycznej. nie wiem czego dotyczy awantura na całe miasto bo w niej nie uczestniczę ale podejrzewam, że jest dopiero planowana i komentarz ukazał się za szybko. Dziękuję wszystkim zainteresowanym sprawami miasta i odważnym mieszkańcom i każdemu z osobna za poparcie i wsparcie.  
Kleska Panie Dziura po calosci ale spoko. Za takie zaangazowanie pryncypal z pewnoscia Panu zalatwi jakas ciepla posadke! Przepraszam, że loguję się nie pod własnym nazwiskiem ale nie działa logowanie przez FB. Nazywam się Łukasz Dziura i miałem przyjemność działać jako pełnomocnik/koordynator inicjatywy referendalnej. Wywołany do tablicy przez  wypowiedzi z artykułu i komentarzy kilka słów ode mnie. Najpierw publikacja bo są tam wypowiedzi osób podpisanych z imienia i nazwiska. Pani Przewodnicząca Krygier z uporem powiela własne kłamst... rozwiń
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:48
Panie Maj Pan to na pewno nie hehe ;)
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:46
A ty nie mozesz zrozumiec ze moze mieszkancy maja dosc Maja ktory jest mocny tylko na fejbuku a w realu cienko to wyglada? wlasnie mieszakncy pokazali co o tym sadza bo jakby bylo inaczej to bylo kilkadziesiat tysiecy glosow za referendum!!!
Avatar
AdamB / 13 września 2021 r. o 08:44
Czyli co? Sromotna kleska Maja (ktory jak wiadomo z tylnego siedzenia organizowal to cale pozal sie boze referendum) jak i calej tej inicjatywy. Organizatorzy i Panie Maj! Mimo tak rozdmuchanej propaganndy nie udalo wam sie zebrac marnych 4 tys glosow? Mieszkancy pokazali co o was sadza i przyjmijcie to do wiadomosci a nie probujecie przekuc katastrofe wizerunkowa w sukces! Okazalo sie ze zycie istnieje takze poza fejsbukiem i kreowanie sie na biedna ofiare nic nie da!!!
Avatar
Gi. / 13 września 2021 r. o 00:20
Bożenie Krygier, przewodniczącej rady miasta, członkini klubu PiS, oświadczam, że nie zostałem przez nikogo zmanipulowany.
Avatar
von_loch / 12 września 2021 r. o 23:33
Przepraszam, że loguję się nie pod własnym nazwiskiem ale nie działa logowanie przez FB. Nazywam się Łukasz Dziura i miałem przyjemność działać jako pełnomocnik/koordynator inicjatywy referendalnej. Wywołany do tablicy przez wypowiedzi z artykułu i komentarzy kilka słów ode mnie. Najpierw publikacja bo są tam wypowiedzi osób podpisanych z imienia i nazwiska. Pani Przewodnicząca Krygier z uporem powiela własne kłamstwa, o których sprostowanie prosiłem na ostatniej sesji rady. Nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Dotyczyło to wywiadu dla TVP Lublin po relacji z naszej konferencji prasowej otwierającej zbieranie podpisów, w którym pomówiła inicjatorów akcji. Wyssane z palca, absurdalne informacje, że największe poparcie inicjatywa otrzymała podczas manifestacji KOD-u są żenujące. Nie udostępnialiśmy takich statystyk bo ich nie prowadziliśmy ale z mojego doświadczenia równie dobrze mógłbym wyprowadzić wniosek, że największe poparcie inicjatywa miała wśród fanów Cleo (podpisy podczas koncertu na koniec lata, czy klientów Galerii Zielonej (zanim zabroniono nam zbiórki na jej terenie) NIE i jeszcze raz NIE. Najwięcej było podpisów od pojedynczych osób, które niejednokrotnie dostarczały nam również karty z podpisami sąsiadów, czy znajomych. Jeszcze więcej mogło być podpisów od tych, którzy popierali nasze działania ale bali się pozostawienia danych bojąc się o to, że ktoś dowie się o ich poparciu i wyciągnie konsekwencje ZAWODOWE! Gdzie my żyjemy? (oczywiście teraz rozumiem ten strach) Co do manipulacji to dały się zmanipulować osoby, które się nie podpisały bo ciągła dezinformacja zrobiła swoje. Znajomi prezydenta? A kto w naszym mieście nie zna Prezydenta? Ten poziom oderwania od rzeczywistości za chwilę może być przyczynkiem do uchwały, że znajomi prezydenta nie mają prawa głosu, tak jak obywatele miasta nie mają prawa do używania herbu miasta. Jak widać po wypowiedzi radnego Kowalczyka można na sytuację patrzyć rzeczowo i wyciągać logiczne wnioski. Ławki nikt nie chciał wywracać ale rozruszać raczej zastane stawy. Co do Pani Lucy (a może Pana bo jeszcze lepiej schować się za spódnicą) gratulacje przyjmuję. W pierwszym zdaniu przedstawiło się Lucy jako indywiduum o totalnym braku kultury. Teraz się okazuje, że powodem referendum nie było nieuzyskanie absolutorium jak trąbiono w każdym przekazie a długość trwania sesji rady miasta. Powodów było kilka. Powodów inicjatywy. Powodów podpisywania się na liście było mnóstwo bo każdy miał jakiś osobisty. Cztery powody były kluczowe i powtarzały się stale. Trzy były w formie nazwiska a jeden w postaci skrótu oznaczającego nazwę partii politycznej. nie wiem czego dotyczy awantura na całe miasto bo w niej nie uczestniczę ale podejrzewam, że jest dopiero planowana i komentarz ukazał się za szybko. Dziękuję wszystkim zainteresowanym sprawami miasta i odważnym mieszkańcom i każdemu z osobna za poparcie i wsparcie.
Przepraszam, że loguję się nie pod własnym nazwiskiem ale nie działa logowanie przez FB. Nazywam się Łukasz Dziura i miałem przyjemność działać jako pełnomocnik/koordynator inicjatywy referendalnej. Wywołany do tablicy przez wypowiedzi z artykułu i komentarzy kilka słów ode mnie. Najpierw publikacja bo są tam wypowiedzi osób podpisanych z imienia i nazwiska. Pani Przewodnicząca Krygier z uporem powiela własne kłamstwa, o których sprostowanie prosiłem na ostatniej sesji rady. Nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Dotyczyło to wywiadu dla TVP Lubl... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

Świąteczne targi w Centrum Kultury
4 grudnia 2022, 10:00

Świąteczne targi w Centrum Kultury

Pracownia "Takie Rzeczy" zaprasza w niedzielę do Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) na świąteczne targi. Start o godz. 10.

Matematyka nie kłamie, czyli zamojska klasa okręgowa w liczbach

Matematyka nie kłamie, czyli zamojska klasa okręgowa w liczbach

Przerwa w rozgrywkach to doskonały moment na ich podsumowanie. Oto jak w naszej subiektywnej opinii przedstawiają się liczby zamojskiej „okręgówki”

W czwartek spotkanie z architektami nowego stadionu w Lublinie
galeria

W czwartek spotkanie z architektami nowego stadionu w Lublinie

Od czwartku można będzie zgłaszać uwagi do planów budowy stadionu żużlowego na części terenów po klubie jeździeckim. Na ten sam dzień zaplanowano otwarte spotkanie z architektami, którzy przygotowali wstępną koncepcję obiektu sportowego.

"Inny wymiar" w Chatce Żaka. Weekend gier i fantastyki. Program
2 grudnia 2022, 9:00

"Inny wymiar" w Chatce Żaka. Weekend gier i fantastyki. Program

Przed nami kolejna edycja projektu "Inny Wymiar" w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16). W sobotę i niedzielę wielbiciele gier będą mogli przetestować popularne tytuły, wziąć udział w turniejach, prelekcjach czy warsztatach.

Nagły telefon na 112 i krótka wiadomość: Bomba na lotnisku

Nagły telefon na 112 i krótka wiadomość: Bomba na lotnisku

Ładunek miał się znajdować na lotnisku w Warszawie. Kiedy sprawą zajęła się policja, trop doprowadził ich do Lublina.

Niespodziewana zmiana na ławce trenerskiej MKS FunFloor Lublin

Niespodziewana zmiana na ławce trenerskiej MKS FunFloor Lublin

Monika Marzec przestała pełnić funkcję trenerki MKS FunFloor. W nadchodzących spotkaniach zespół poprowadzi Piotr Dropek.

Zaczyna się sezon jarmarków świątecznych. Startuje w Zamościu
3 grudnia 2022, 10:00

Zaczyna się sezon jarmarków świątecznych. Startuje w Zamościu

Jak na jarmark przystało, będzie co kupić, ale wydarzenie planowane na nadchodzący weekend w Zamościu (3-4 grudnia) to nie tylko handlowanie. Będzie też dużo muzyki, zwłaszcza kolęd i sporo innych atrakcji.

Żywność tańsza o VAT na dłużej. Za co mamy płacić mniej?
wideo
film

Żywność tańsza o VAT na dłużej. Za co mamy płacić mniej?

Wprowadzamy nowe, inne mechanizmy osłonowe od 1 stycznia 2023 roku, by chronić Polaków przed skutkami inflacji - przekazał premier Mateusz Morawiecki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!